Перейти до вмісту

Чи можна виправдати самогубство ?

Повідомлень в темі: 453

#61 іншА

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 65 повідомлень
  • Місто:...не з Землі...

Відправлено 17.03.2007 – 21:23

За вікном , десь у глухій клітці міста, шумів вітер.Вільний, дикий, він хотів вирватись із пут і полетіти туди, де немає ні обмежень, ні задушливих, посірілих вулиць.Він хотів бути незалежним, величним у своїй свободі , він, мабуть , хотів того , що й вона...Бідний буревій...страчений лихою долею світобудови.Він , дурненький, не знає, що ніколи не вирватись йому з цього світу , не покинути цих надоїдливих, зчорнених злістю, людей , не поринути йому за грати ніколи...Але , вона має у дар серце , що мілко б'ється у холодних грудях , кров , що зараз біжит по її тілу , намагаючись встигнути зробити останнє коло.Вона не була Богом , не була вона і ангелом , вона лише людина , вона смертна.Вона може поставити всьому край, вона може вмерти...Слід тільки ось так легко, байдужою рукою , відкрити вікно.Дарма, що в кімнату влетів шалений ранковий, зимний туман, дарма , що рама така холодна , а на небі прокидається сонце.Все це більше не має значення , все це більше не в її обов'язку.Ось босі ноги ступили на підвіконня.Привіт тобі , світе !Привіт небо, що жодного разу мене не почуло!Привіт люди , що жодного разу мене не помітили !Привіт тобі, мій знайомий-незнайомцю, що кинув мою душу собі під ноги!
Тремтіння злостиво пробралося до її рук , нагадуючи , хто тут господар, чія влада встановлена у всесвітній в'язниці.Але вона вже не боялася страху, руки здійнялися за ЇЇ наказом, заплющені раніше очі - широко відкрились , щоб зустріти кінець її мук у всіх його барвах.Ноги покірно ступили в безодню...

Баский вітер гнав опале листя, люди метушливо поспішали у справах , десь у небо злетіла зграя птахів.Все йшло, як годинник , раз в раз попадаючи вногу із давно написаним на небесах.Все було таким же дволиким , чорним і білим , невільним і диким.А вона дивилася у вікно і покищо не могла зрозуміти , що для щастя не потрібні крила... :angry1:
  • 0

#62 ЧиНеЗанадтоДовгийвМенеНік

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 258 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 17.03.2007 – 21:27

Неможна, ніколи не можна виправдати самогубства...имхо...бо як говориться в одній приказці "Навіть якщо вас зїли є два виходи..."
  • 0

#63 Raven@

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 608 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:файна Юкрайна!

Відправлено 17.03.2007 – 23:04

Цитата

самогубство може виправдати сам самогубця
так...
і що ще характерно: самовиправдовується лише ДО самогубства (як показують свідчення тих, кого врятували після невдалої спроби) чи то мені везло на розсудливі висновки :angry1:
  • 0

#64 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 17.03.2007 – 23:07

Не могла перечитати всього...
Самогубство є виправданим лише у випадку посвяти себе на благо іншим(війна, догляд за невиліковно-хворими...тощо). Це коли людина свідомо заподіює смерть заради того, щоб жили інші. А все решта:кинув хлопець(дівчина), гроші, батьки, ніхто не розуміє, затяжна депресія.... - слабаки! Це так легко піти, а ти жити з тією проблемою спробуй! Якщо хтось заперечить, що то мужні люди, то пропоную спробувати джампінг, або з парашута....
І наостанок в тему самогубства фото без коментарів. Просто низько схиляюсь перед мужністю цієї людини Зображення

а фото взято тут: :http://www.photosight.ru/photo.php?photoid=1915597
  • 0

#65 Raven@

Генеральний писар

• Користувачі
  • 608 повідомлень
  • Місто:файна Юкрайна!

Відправлено 18.03.2007 – 00:14

Сказати, що вразило - не сказати практично нічого... :angry1:

Повідомлення відредагував Raven@: 18.03.2007 – 00:17

• 0

#66 Tabletk@

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 328 повідомлень
  • Місто:Київ:)

Відправлено 04.04.2007 – 19:46

Пістолет вирішить питання як з цим бути що з оцим робить
Він не буде заперечувати тому, що я хочу з вами зробить.
(с) Skinhate
  • 0

#67 goli@th

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 04.04.2007 – 20:09

Як на мене, я не розумію таких людей.
Яка б не була причина всеодно потрібно боротися за своє щастя у цьому світі.
Життя само по собі дуже важке і якщо б всі закінчували життя самогубством, бо в них щось трапилось у житті неприємного, то просто через 10-20 років на Землі не залишилось жодної людини(((
То ж треба боротись, хоч це і дуже важко.
  • 0

#68 Японська білка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 143 повідомлень

Відправлено 07.04.2007 – 19:17

самогубство ніколи не можна виправдати, бо життя- одне, подарунок,
найцінніше і т.д. Ми не маємо права ось так його обривати.
  • 0

#69 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 07.04.2007 – 21:22

Перегляд дописуЯпонська білка (7.04.2007 19:17) писав:

самогубство ніколи не можна виправдати, бо життя- одне, подарунок,
найцінніше і т.д. Ми не маємо права ось так його обривати.

Якась тут недомовка. Перед ким людина повинна звітуватись за своє життя? Її життя - це її право, яким вона розпоряджається, як хоче. Якщо життя - це подарунок, то чому людина не має права від нього відмовитись? (Тим, хто думає інакше, я б подарувала ящик вибухівки - і хай лише спробують відмовитись від цього "подарунку"). Людина не має права щось робити лише тоді, коли вона взяла на себе певні зобов"язання. Однак життя сюди не підходить - жодна людина не брала на себе обов"язку жити. Жодну людину не запитували, хоче вона народитись чи ні. Тому якщо людина не хоче жити, тоді самогубство - це її невід"ємне право.

Повідомлення відредагував Emika: 07.04.2007 – 21:22

• 0

#70 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 08.04.2007 – 03:30

Перегляд дописуEmika (7.04.2007 22:22) писав:

Тим, хто думає інакше, я б подарувала ящик вибухівки - і хай лише спробують відмовитись від цього "подарунку".
Мені! Мені подаруйте!! Маю куди застосувати, авжеж маю!

Перегляд дописуEmika (7.04.2007 22:22) писав:

Тому якщо людина не хоче жити, тоді самогубство - це її невід"ємне право.
А вбивство всіх інших?..
  • 0

#71 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 08.04.2007 – 03:37

Перегляд дописуzav (8.04.2007 03:30) писав:

Мені! Мені подаруйте!! Маю куди застосувати, авжеж маю!

Ну, є гуманніші способи самогубства - навіщо ж займатись мазохізмом?

Перегляд дописуzav (8.04.2007 03:30) писав:

А вбивство всіх інших?

А от на це людина не має права, адже вона може розпоряджатись лише своїм життям. Якщо вона не хоче жити, самогубство - її право, але вона не має права перешкоджати жити іншим.
  • 0

#72 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 08.04.2007 – 04:07

Перегляд дописуEmika (8.04.2007 04:37) писав:

Ну, є гуманніші способи самогубства - навіщо ж займатись мазохізмом?
Гуманність не вирізняється дієвістю.

Перегляд дописуEmika (8.04.2007 04:37) писав:

Якщо вона не хоче жити, самогубство - її право, але вона не має права перешкоджати жити іншим.
Чому ні?
  • 0

#73 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 08.04.2007 – 12:52

Перегляд дописуzav (8.04.2007 04:07) писав:

Чому ні?

Життя кожної людини має бути її особистою справою. Такий підхід виправдовує самогубство (кожна людина розпоряджається своїм життям), але не виправдовує вбивство (адже життям іншої людини розпоряджається вона сама, а не хтось інший).

До речі, панове самогубці, сьогодні, за народними повір'ями, ви маєте унікальний шанс. "В день свята Воскресіння Господнього ворота у царство небесне відкриті, а той, хто в цей день умре, прямісінько піде до раю" (Воропай О. Звичаї нашого народу - К.: Оберіг, 1993 - с.278).
  • 0

#74 дивина

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 37 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 08.04.2007 – 21:07

Не знаю, по-моєму, навряд чи...
Звісно, в кожного з нас своє життя і свої неприємності, але чи можна отак... Ні, не знаю, але я би все-таки не змогла.
І виправдовувати не мені.
  • 0

#75 Лапочка

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 75 повідомлень
  • Місто:Золочів

Відправлено 11.04.2007 – 12:01

Самогубство.... Є люди сильніші, а є слабші або ті. які звикли лише тікати від проблем, але це все одно не виправдовує самогубство.
  • 0

#76 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 17.04.2007 – 19:49

Перегляд дописуЛастівочка (18.03.2007 00:07) писав:

Не могла перечитати всього...
Самогубство є виправданим лише у випадку посвяти себе на благо іншим(війна, догляд за невиліковно-хворими...тощо). Це коли людина свідомо заподіює смерть заради того, щоб жили інші.
Думаю так само, тільки з поправкою "посвяти себе на благо", без "іншим". Отже - можна, і...потрібно!
  • 0

#77 Руда_миша

Генеральний писар

• Користувачі
  • 547 повідомлень
  • Місто:Центру та окраїн Львова

Відправлено 18.04.2007 – 09:01

Перегляд дописуgreendreamer (9.02.2007 13:17) писав:

Мені здається, самогубство – перманентний процес. Воно починається при народженні. Будь-яке щастя і нещастя підштовхує людину на крок до усвідомлення своєї абсурдності. А маленькі самогубства, що ми робимо щодня, дають нам про цей абсурд забути, після кожного з них людина вже не та, що була мить тому. Той, хто відмовляється від маленьких, знаходить вихід у великому.
Це ви під впливом французького екзистенціалізму?
Справді, самогубство тяжко виправдати. Інша справа, якщо це акт захисту переконань, як говорилось про це вище.
Як на мене, то звичайне побутове самогубство - прояв неймовірного егоїзму.
  • 0

#78 merlin

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 72 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 18.04.2007 – 09:05

думаю самовбивство не виправдовується!!! всі люди живуть мають проблем тільки одні їх вирішують а інші тікають а це якраз і ще один спосіб.
  • 0

#79 Руда_миша

Генеральний писар

• Користувачі
  • 547 повідомлень
  • Місто:Центру та окраїн Львова

Відправлено 18.04.2007 – 09:09

І ще до вказаного вище фото. Був такий український іконописець - Василь Бідняк. Кілька років тому він помер від раку крові. Отже, він прожив практично все своє життя без рук, тому що, коли був хлопчиком - знайшов на стриху гранату... Всі свої неперевершені ікони він намалював, тримаючи пензля в зубах...
Помер він, доречі, зовсім не молодим...

Повідомлення відредагував Foxy_mouse: 18.04.2007 – 09:10

• 0

#80 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 21.04.2007 – 02:29

Перегляд дописуFoxy_mouse (18.04.2007 09:01) писав:

Це ви під впливом французького екзистенціалізму?
Справді, самогубство тяжко виправдати. Інша справа, якщо це акт захисту переконань, як говорилось про це вище.
Як на мене, то звичайне побутове самогубство - прояв неймовірного егоїзму.

Гм, а якщо побутове самогубство - це акт захисту егоїстичних переконань? І взагалі, в ідеї, що людина має бути альтруїстом, криється певне лицемірство. Щось тут від комуністичних лозунгів. Натомість у вільному суспільстві визнається природний егоїзм людини (це - одна з засадничих тез лібералізму). Цікаво, що саме суспільства, побудовані на визнанні егоїзму людини, досягли більшого процвітання,
ніж ті, де плекався колективізм.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних