Перейти до вмісту

Чи можна виправдати самогубство ?

Повідомлень в темі: 453

#181 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 18.02.2008 – 11:05

Перегляд дописуOlmor (15.02.2008 15:26) писав:

Мати-самогубця, що померає задля своєї дитини? Це коли ускладнення під час вагітності, які вимагають негайного хірургічного втручання, але врятувати можна лише одного або матір, або дитину, і мати вирішує, щоб рятували дитину. Такі випадки дійсно є, нажаль. Хоча смерть заради інших називається самопожертвою і до самогубства відноситься тільки умовно.
Я не вважаю це самогубством.

Перегляд дописуOlmor (15.02.2008 15:26) писав:

А от про "сопляків" - це типова думка людей. Не сикрет, що люди судять про інших по собі, і от ти дивишся на їх мізерні, з твоєї точки зору, проблеми і думаєш, що ти в такій ситуації знайшла б вихід, ба навіть більше, у тебе були й гірші ситуацій, з твоєї точки зору знову ж таки, але ти боролась і перемогла, тому бачачи себе на їх місці ти говориш: "сопляки". Але вони це не ти! Люди різні і не правильно ріняти всіх під одну лінійку. Для когось поламаний ніготь - це дурниця, а для когось ціла трагедія. Замість того щоб засуджувати, краще б спробували зрозуміти і допомогти.
Розумієш, у чому проблема - я не можу їм допомогти. Я можу їм поспівчувати. Максимум, сказати, що все це пусте і минеться. Але допомогти їм можуть тільки вони самі.
А щодо засуджувати... Не те щоб засуджувала - зневажаю. Бо вирішуючи свою проблему, вони не задумуються про те, які проблеми вони створюють своїм близьким. Це банальна жорстокість і егоїзм.
  • 0

#182 Olmor

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 107 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 18.02.2008 – 16:34

Перегляд дописуbulbashka_aero (18.02.2008 11:05) писав:

Я не вважаю це самогубством.
Самогубство - це свідома відмова від життя. Смерть заради інших класифікується як самопожертва, але все одно це самогубство.

Цитата

Розумієш, у чому проблема - я не можу їм допомогти. Я можу їм поспівчувати. Максимум, сказати, що все це пусте і минеться. Але допомогти їм можуть тільки вони самі.
А щодо засуджувати... Не те щоб засуджувала - зневажаю. Бо вирішуючи свою проблему, вони не задумуються про те, які проблеми вони створюють своїм близьким. Це банальна жорстокість і егоїзм.
З жорстокістю я не згоден. Егоїзм, не більший ніж у близьких - вимагати, щоб люди й далі страждали, тільки тому що їм від їх самогубства буде гірше. Ти знову замінюєш їхню правдою своєю, вважаючи що твоя краща. Слова "допомогти їм зможуть тільки вони самі" - це називається байдужість. Кричати людині, що тоне "порятунок потопаючого в руках самого потопаючого" не врятує її. Я розумію, що ти не можеш їм допомогти, тому що не хочеш, а казати "це все пусте" те саме, що і "ти просто сопляк(соплячка)". Розумієш, якщо людину щось турбує, то для неї це не пусте. А потім, ти сама собі заперечуєш - ти говориш, що співчуваєш і в той же час зневажаєш, як на мене ці поняття не сумісні.
Але я повторюю - самогубство не вимагає виправдання, це право кожного.
  • 0

#183 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 18.02.2008 – 17:19

Перегляд дописуKlybnii4ka (17.02.2008 00:53) писав:

Самогубство-це найбільший гріх і жодна ситуація не здатна його виправдати! Ми не має право переривати щось дане нам Богом!

Тобі ангіну теж бог насилає - ти лікуєшся, чи чекаєш, поки бог назад забере?
  • 0

#184 Просто Катя

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 118 повідомлень

Відправлено 20.02.2008 – 17:59

Питання не в тому, чи можна виправдати самогубця... Не можна засуджувати людину, яка наклала на себе руки... Бо ніхто ніколи крім неї самої не зрозуміє, що вона переживала, що штовхнуло її на такий страшний крок. Мені здається, що осуджувати не треба. Краще приглядатися і прислухатися до своїх рідних, близьких і знайомих, до тих, хто впав духом, хто потребує підтримки, допомагати їм, щоб взагалі викорінити таке явище, як суїцид...
  • 0

#185 Лука

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 170 повідомлень
  • Місто:Київщина

Відправлено 20.02.2008 – 18:50

Дійсно,потрібно прислухатись до рідних, близьких,до їхніх повсякденних турбот ,не бути
егоїстами.Адже наші повсякденні клопоти і зайнятість не варті,найдорожчого, людського життя.
Можливо ,приділивши хвилинку уваги, ми змінимо непоправне.
В моєї сім"ї був дуже дорогий товариш,це навіть мало сказано...
Нажаль, його зараз з нами нема,але попросивши допомоги тоді у близьких, такого б могло не сталось.
Здавалось, проблема незначна-для нього виявилась фатальною.Ну і що, залишилась дружина,донька.
І нічого вже не виправити.А людина була дуже сильною,душа компанії,організатор.
Ніхто б навіть не подумав.
Так що, ніхто не застрахований, від тих чи інших вчинків в доволі незначних проблемах.
Звичайно ,самогубство виправдати не можливо, з релігійної точки зору,адже,як сказано,
всі біди нам даються як випробовування і їх потрібно пройти з достоїнством.
В багатьох країнах ідуть запеклі дискусій, що до ефтаназії.Одні підтримують, інші засуджують.
Доволі проблематичне питання і пристати на бік тих чи інших не просто...
  • 0

#186 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 20.02.2008 – 23:02

Перегляд дописуПішки_на_небо (9.02.2007 02:10) писав:

Як думаєте чи можна якось оправдати людину , що позбавила себе житття ? Чи існують ситуації , коли власна смерть здатна все вирішити ? Та й взагалі чи має ПРАВО людина приривати дане їй життя ? :)
якщо людина віддає своє життя, щоб врятувати мільйони інших.... можливо це і добре.... якщо цей мільйон душ вартий того :х
-.-

а якщо там {лубофь усєй жизні} покинула і через це вішатись чи у бітономішалку кидатись
– дурня дитяча....

Повідомлення відредагував Vepr: 20.02.2008 – 23:02

• 0

#187 DarkSun

тут написана якась тупа фігня

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 752 повідомлень
  • Місто:Мукачево

Відправлено 21.02.2008 – 13:32

Перегляд дописуAbrea (20.02.2008 17:59) писав:

Питання не в тому, чи можна виправдати самогубця... Не можна засуджувати людину, яка наклала на себе руки... Бо ніхто ніколи крім неї самої не зрозуміє, що вона переживала, що штовхнуло її на такий страшний крок. Мені здається, що осуджувати не треба. Краще приглядатися і прислухатися до своїх рідних, близьких і знайомих, до тих, хто впав духом, хто потребує підтримки, допомагати їм, щоб взагалі викорінити таке явище, як суїцид...
Самогубці завжди були і будуть, і явище це не викоренити.
Не признаю самогубство, бо такі люди посягають на найцінніше що їм дано - життя. І звичайно таким людям треба допомагати, підтримувати, та остаточний вибір людина робить сама. Це звичайно стосуєть самогубства у побутових умовах, бо є особливі випадки, дуякі з яких були наведені вище.
  • 0

#188 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 25.02.2008 – 18:51

Цю суку, завдяки якій купа людей (і я в тому числі :) ) замість їхати в метро пхалась в маршрутках виправдати неможливо :shy:
  • 0

#189 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6636 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 26.02.2008 – 10:07

Цікаво так тема називається...
Кому виправдовуватись? перед ким? Кому те виправдання потрібно?
Ось така ще одна точка зору:
Людина не знайшла свого місця в суспільстві. Точніше Суспільство не приймає людину до свого гурту. Різні люди з певними схожими світоглядами обєдналися у відповідні групи, але є одна людина з відмінним світоглядом, для якої не знайшлося відповідної групи.
Якщо всі люди не бажають бачити поряд цю людину, якщо всі хоч і без злих намірів, але бажають її смерті? Самотність як виправдання самогубства. Для кого виправдання? Виправдання для самогубця чи для тих людей які бажали її смерті? Чи виправдання тим хто каже ніби не бажав її смерті, та натомість бажав їй самотнього життя в муках?
  • 0

#190 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 26.02.2008 – 10:32

Перегляд дописуDrunkLordVillis (26.02.2008 10:07) писав:

Цікаво так тема називається...
Кому виправдовуватись? перед ким? Кому те виправдання потрібно?
Ось така ще одна точка зору:
Людина не знайшла свого місця в суспільстві. Точніше Суспільство не приймає людину до свого гурту. Різні люди з певними схожими світоглядами обєдналися у відповідні групи, але є одна людина з відмінним світоглядом, для якої не знайшлося відповідної групи.
Якщо всі люди не бажають бачити поряд цю людину, якщо всі хоч і без злих намірів, але бажають її смерті? Самотність як виправдання самогубства. Для кого виправдання? Виправдання для самогубця чи для тих людей які бажали її смерті? Чи виправдання тим хто каже ніби не бажав її смерті, та натомість бажав їй самотнього життя в муках?
Суспільство багатогране і тільки лінива людина незможе знайти в ньому місця, зрештою якщо людина байдужа оточуючим тоді і смерті їй бажати ніхто небуде, її просто непомічають, а саме краще у випадку коли виникає бажання померти звернутися до психолога, інколи людині просто потрібна допомога щоб розібратися в собі...
  • 0

#191 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6636 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 26.02.2008 – 23:44

Перегляд дописуDynkan 113 (26.02.2008 10:32) писав:

тільки лінива людина незможе знайти в ньому місця

Не лінива а особлива! Відмінна від інших. А якщо стати схожим на інших, то втратити свою індивідуальність, особистість, це самогубство індивідууму при збереженні функціональності тіла.
І навіть невідомо що гірше: коли тебе не помічають, чи коли тебе цькують...
Звернутись до психолога? Як у тому анекдоті: "Лікарю, мене всі ігнорують. - Наступний!"
  • 0

#192 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 27.02.2008 – 07:38

Перегляд дописуDrunkLordVillis (26.02.2008 23:44) писав:

Не лінива а особлива! Відмінна від інших. А якщо стати схожим на інших, то втратити свою індивідуальність, особистість, це самогубство індивідууму при збереженні функціональності тіла.
І навіть невідомо що гірше: коли тебе не помічають, чи коли тебе цькують...
Звернутись до психолога? Як у тому анекдоті: "Лікарю, мене всі ігнорують. - Наступний!"
Ми всі особливі, хочете вірте хочете ні, але спільні інтереси завжди знайдуться, можливо в тому і проблема що людина важає себе особливою а інших непомічає...
  • 0

#193 Veselka

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 28.02.2008 – 15:55

Не можна виправдати ніяке самогубство. От жила собі людина і надумала, що їй треба вмерти (про причини не будемо). Але ж ми не на безлюдному острові і це однозначно зачепить інших людей. Хтось буде себе винуватити, хтось просто засуджувати, інші звинувачуватимуть ще когось і все зведеться до банальних пересудів. Самогубство - це не вихід навіть з найгіршої ситуації і лише егоїст на це піде бо так нібито "всім буде краще".
Можна довго розводитись на цю тему, але це нічого не змінить. Спілкуйтеся більше і вихід знайдеться!
  • 0

#194 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 28.02.2008 – 16:40

Перегляд дописуVeselka (28.02.2008 16:55) писав:

Самогубство - це не вихід навіть з найгіршої ситуації і лише егоїст на це піде бо так нібито "всім буде краще".
:) Власне, якщо ще маєш змогу вчинити самогубство, то міг би знайти і інший вихід. Як то кажуть: "Щоб бути нещасним, треба докласти стільки ж зусиль, як і щоб бути щасливим".
  • 0

#195 Ксюшенька

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 325 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 28.02.2008 – 16:43

Ні.Для мене немає виправдань.Людина,яка закінчила життя самогубством просто була слабкою,і не змогла якось вирішити чи то свої проблеми чи ще шось.Не думаю,що щаслива людина,в якої все гаразд наклала на себе руки!
  • 0

#196 Чортополох

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 81 повідомлень

Відправлено 28.02.2008 – 16:48

не можна такого виправдати. хоча в житті й бувають такі обставини коли важко зрозуміти як і для чого тепер жити я все одно не можу зрозуміти людей які накладають на себе руки. життя в нас одне,і ми не маємо права покінчувати з ним. по-перше це тяжкий гріх, по-друге треба думати не про себе і про те що тобі набридло і ти хочеш з цим закінчити, а перш за все про почуття близьких людей.
  • 0

#197 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 28.02.2008 – 21:14

Перегляд дописуbulbashka_aero (28.02.2008 16:40) писав:

;) Власне, якщо ще маєш змогу вчинити самогубство, то міг би знайти і інший вихід. Як то кажуть: "Щоб бути нещасним, треба докласти стільки ж зусиль, як і щоб бути щасливим".
той, хто таке каже або ідіот або філософ-пафігіст

Перегляд дописуVeselka (28.02.2008 15:55) писав:

Не можна виправдати ніяке самогубство. От жила собі людина і надумала, що їй треба вмерти (про причини не будемо).
гладко ліпиш :) так ніби сама собі різала вени. наприклад, самогубство у стані відчаю важко описати як "надумане", людина тоді слабо думає що до чого

Перегляд дописуЧортополох (28.02.2008 16:48) писав:

по-перше це тяжкий гріх
по-друге не треба :ggggg: нащо думати коли за тебе християнська секта подумала :)
  • 0

#198 Чортополох

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 81 повідомлень

Відправлено 28.02.2008 – 23:59

Перегляд дописуSergiy_K (28.02.2008 21:14) писав:

по-друге не треба :) нащо думати коли за тебе християнська секта подумала :ggggg:
думати треба, інколи це корисно... на рахунок "християнської секти" це занадто...навіть якщо не підходити до цього питання з точки зору християнства то самогубство це тупо й на мою думку таке може зробити лише людина зі слабким духом, яка не може чи боїться докласти зусиль щоб пережити дані обставини.
  • 0

#199 Лука

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 170 повідомлень
  • Місто:Київщина

Відправлено 29.02.2008 – 12:01

Перегляд дописуSergiy_K (25.02.2008 18:51) писав:

Цю суку, завдяки якій купа людей (і я в тому числі :ggggg: ) замість їхати в метро пхалась в маршрутках виправдати неможливо :)
От читаю дописи,не тільки цей,є іще багато подібних.
ЛЮДИ ЯКІ МИ ЖОРСТОКІ!
Я не оправдовую самогубство, якою б на те не була причина.
Але одне хочу сказати, однозначно,якщо і на далі суспільство буде настільки байдужим до
ближнього свого, статистика самогубств буде невтішною.
Якщо людина втратила душевний баланс,вона вже не може здраво контролювати свої вчинки.
Їй потрібна ДОПОМОГА.
Навіть, банальний напис в метро "Виходу нема" ,здорову людину штовхає на непередбачене.
А ми хвилюємось, що через якусь "суку" поїдем на маршрутці.....просто нема слів.
  • 0

#200 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 29.02.2008 – 12:13

Перегляд дописуЧортополох (28.02.2008 17:48) писав:

життя в нас одне,і ми не маємо права покінчувати з ним.
Право-то ми, в принципі, маємо. Життя-то наше! Але який в цьому сенс? Адже все одно рано чи пізно помремо - то навіщо прискорювати неминуче?!

Перегляд дописуSergiy_K (28.02.2008 22:14) писав:

той, хто таке каже або ідіот або філософ-пафігіст
:) обгрунтуй - чи що? - свою думку...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних