Перейти до вмісту

Чи можна виправдати самогубство ?

Повідомлень в темі: 453

#161 Banderas

Місцевий

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 08.01.2008 – 19:08

Перегляд дописуrainy (8.01.2008 19:03) писав:

Бо це називається обговорення теми :D А реальні ситуації -це виходить ті,які були в житті, навряд хтось про таке розкаже. і взагалі,як там писалось- Сварус з Драконом тебе можуть кудись вивезти,і поговорити спокійно :cool2:

Є загально відомі ситуації які відомі багатьом!
А Сварус моделює такі питання які вигідні йому!
  • 0

#162 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1721 повідомлень

Відправлено 08.01.2008 – 19:20

Я в принципі противник самогубства через різноманітні життєві дрібниці, і таке самогубство виправдати неможна, але є ситуації в яких краще самому померти ніж поставити під удар близьких людей. до речі ситуація яку змоделював шановний Білий Дракон дійсно виглядає нереальною.
  • 0

#163 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 08.01.2008 – 19:29

Є ще така штука як спадкова схильність до самогубства.

Перегляд дописуСварус (8.01.2008 18:45) писав:

Бо коли говориш з зазомбованим, треба опуститсь до його рівня і оперуючи тими ж переконаннями, що й в нього, показати йому абсурдність і взаємопротилежність в його переконаннях. Але, очевидно, і це не допомагає.
Та ну!!!!!!!!! нормальна модель: Бог мені нічого поганого не зробить. Ніхто з вас не достоїн мене випробовувати, це прерогатива Бога. Не нам судити Бога.
пояснює доречі все. :D :cool2:

Повідомлення відредагував Sergiy_K: 08.01.2008 – 19:30

• 0

#164 milochka

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 706 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кузнецовськ

Відправлено 17.01.2008 – 16:06

особисто я проти самогубства ! я не можу обгрунтувати це але так вважаю !
  • 0

#165 AymIn

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень
  • Місто:Трускавець =))

Відправлено 17.01.2008 – 23:33

Я вважаю шо не можем розмовляти на цю тему, доки не дамо вичерпну відповідь на питання хто ми люди, для чого прийшли на цей світ...
  • 0

#166 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 12.02.2008 – 17:29

Ваше право не є моїм оправданням!

Перегляд дописуEmika (7.04.2007 21:22) писав:

Якась тут недомовка. Перед ким людина повинна звітуватись за своє життя? Її життя - це її право, яким вона розпоряджається, як хоче. Якщо життя - це подарунок, то чому людина не має права від нього відмовитись? (Тим, хто думає інакше, я б подарувала ящик вибухівки - і хай лише спробують відмовитись від цього "подарунку"). Людина не має права щось робити лише тоді, коли вона взяла на себе певні зобов"язання. Однак життя сюди не підходить - жодна людина не брала на себе обов"язку жити. Жодну людину не запитували, хоче вона народитись чи ні. Тому якщо людина не хоче жити, тоді самогубство - це її невід"ємне право.
Без сумніву, самогубство є невід’ємним правом людини, яка не бажає жити.

Перегляд дописуEmika (8.04.2007 12:52) писав:

Життя кожної людини має бути її особистою справою. Такий підхід виправдовує самогубство (кожна людина розпоряджається своїм життям), але не виправдовує вбивство (адже життям іншої людини розпоряджається вона сама, а не хтось інший).
В тому то й справа: Ваше право на самогубство виправдовує лише Вас, а не інших людей! Якщо я знаю про Ваші суїцидні тенденції, чи маю я право сидіти, схрестивши руки, і спостерігати за тим, як Ви готуєте своє самогубство?
  • 0

#167 pinguiarium

Генеральний писар

• Користувачі
  • 538 повідомлень

Відправлено 12.02.2008 – 17:31

Перегляд дописуWild_Rain (8.01.2008 10:45) писав:

В мене виникає питання, а чи є ми власниками нашого життя. Я вважаю, що ні, бо ми його самі собі не давали, а дав Бог, от хай сам і вирішує, коли кінець.

Ну це вже питання віри. Кожен вірить у щось своє....
  • 0

#168 Lemon

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 437 повідомлень

Відправлено 12.02.2008 – 18:23

Ясно що виправдати самовбивство можна, трохи збочено , але об"єктивних причин негативно до цього ставитись нема.
Природа дала життя , і владу над ним. :(
  • 0

#169 Margo

в тихому очереті чорти плавають брасом

• Користувачі
  • 842 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 12.02.2008 – 20:37

Серед усього, над чим людина таки має владу - життя. І самогубство - одне із проявів такої влади. Ну ж хочеться хоча б раз(можна подумати, будуть інші рази :happy1: ), щоб все залежало суто від тебе - ти всьому володар. Я все ж таки розумію таких людей (може і не всіх), які навіть думають про таке. Звісно, зараз люди дуже самозакохані, і жаліють себе по найменшим причинам (Раз так вони сказали, значить я їм не потрібний, йду втоплюся) - брєд!
Але бувають такі обставини, що дальше нікуди, який же тоді вихід?

Проте добре подумати треба, бо якщо вирішиш стрибнути з даху під’їзда, і якимось чудом не здохнеш, а поломиш все, то житимеш до кінця життя повним інвалідом :(

P.S: знчить якщо вже хочеш покінчити життя самогубством, то треба вже його добре спланувати, щоб все вийшло з першого разу. Багато є таких самогубців-невдах.
  • 0

#170 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 12.02.2008 – 22:51

Згадалась така фраза (не пам"ятаю чия вона): "В людини можна відібрати право на життя. Але неможливо відібрати в неї право на смерть."
  • 0

#171 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 12.02.2008 – 23:19

Інстинкт самозбереження - це один з базових інстинктів, закладених в людину Богом.
Перебороти цей інстинкт - це піти проти природи.
Чи є такий вчинок виправданим в очах суспільства?
Так. Якщо людина обирає смерть заради життя, то її вибір скоріше за все назвуть подвигом, а саму людину героєм.
Хрестоматійний приклад - подвиг Матросова, або подвиг перших ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Але якщо людина обирає смерть заради самої смерті, то її поховають за огорожею кладовища.
За зраду Божому задуму.
І це буде, на мій погляд, правильно.
  • 0

#172 Lemon

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 437 повідомлень

Відправлено 13.02.2008 – 00:40

Цитата

За зраду Божому задуму.
Звідки вам відомі Божі замисли?
  • 0

#173 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 13.02.2008 – 01:03

Перегляд дописуLemon (13.02.2008 00:40) писав:

Звідки вам відомі Божі замисли?
Та мені особисто вони і не відомі.
Але ж людина так створена природою не випадково.
А раз не випадково, то згідно якогось "проекту".
І користуватися життям людини треба згідно до "проектної документації" та "правил експлуатації".
Самогубство є порушенням таких правил.
Це якщо слово "Бог" замінити технічними термінами...

Повідомлення відредагував Sotnik: 13.02.2008 – 01:04

• 0

#174 Olmor

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 107 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 13.02.2008 – 18:03

А за якого пректу народжуються люди з фізичними вадами? Якісь проети виходять погані. А правил експлуатації до людського життя взагалі немає. Інстинкт це ще не показник, якщо людина може через нього переступити, значить не такий він і сильний той інстинкт.

Самогубство справа особиста і право кожного. Його не потрібно виправдовувати, достатньою пирчиною є навіть просте бажання самогубці. От схотілось йому так, а те що ви не згодні з ним і вважаєте його рішення дурнею, то ваша особиста справа, до якої йому діла звістно ж немає.
  • 0

#175 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 14.02.2008 – 09:49

А я в цьому питанні категорична: самогубство - це найпростіший вихід. Себто вихід для слабаків і боягузів. Я ще якось можу це зрозуміти, якщо людина живе як овоч - оком змигнути сама не може. Тоді ще якось... щоправда, тоді людина не може самогубства вчинити - отака іронія...

Життя коротке - потерпи ще трошки.

... і раптом завтра зрозумієш, що вчора недарма вирішив пожити ще трохи...
  • 0

#176 Cleopatra

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 7 повідомлень

Відправлено 15.02.2008 – 12:15

Звичайно ж можна. Що як людина своєю смертю рятує життя іншим людям? Ба навіть не людям. Ну хіба можна не виправдати матір-самогубцю, що померла заради життя дитини? Це для мене так само природно, як те, що сонце з*являється на Сході. Звичайно ж не всі самогубства варто виправдовувати. Нещасне кохання, надумані проблеми, психічні розлади....Це просто смішно.
Особливо увагу я б хотіла приділити хворим. Знаєте, є багато сильних людей, які стають каліками, дізнаються про невиліковну хворобу і живуть далі. Я б так не змогла. Так, може це я так кажу зараз, здорова, сидячи у монітора комп*ютера, але так воно і є. Я б не змогла жити з такими діагнозами. Тому власне я думаю, що таких самогубців теж можна виправдати.
  • 0

#177 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 15.02.2008 – 13:42

мати-самогубця, яка померла заради дитини? як ви це собі уявляєте? мені б приклад ситуації, щоб я зрозуміла... а то всі ситуації якісь надумані - шпіони, рятівники вітчизни... 98% самогубць - дурні сопляки (не за віком, а за станом душі), які не мають чим зайнятися.
  • 0

#178 Olmor

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 107 повідомлень

Відправлено 15.02.2008 – 14:26

Перегляд дописуbulbashka_aero (15.02.2008 13:42) писав:

мати-самогубця, яка померла заради дитини? як ви це собі уявляєте? мені б приклад ситуації, щоб я зрозуміла... а то всі ситуації якісь надумані - шпіони, рятівники вітчизни... 98% самогубць - дурні сопляки (не за віком, а за станом душі), які не мають чим зайнятися.
Мати-самогубця, що померає задля своєї дитини? Це коли ускладнення під час вагітності, які вимагають негайного хірургічного втручання, але врятувати можна лише одного або матір, або дитину, і мати вирішує, щоб рятували дитину. Такі випадки дійсно є, нажаль. Хоча смерть заради інших називається самопожертвою і до самогубства відноситься тільки умовно.

А от про "сопляків" - це типова думка людей. Не сикрет, що люди судять про інших по собі, і от ти дивишся на їх мізерні, з твоєї точки зору, проблеми і думаєш, що ти в такій ситуації знайшла б вихід, ба навіть більше, у тебе були й гірші ситуацій, з твоєї точки зору знову ж таки, але ти боролась і перемогла, тому бачачи себе на їх місці ти говориш: "сопляки". Але вони це не ти! Люди різні і не правильно ріняти всіх під одну лінійку. Для когось поламаний ніготь - це дурниця, а для когось ціла трагедія. Замість того щоб засуджувати, краще б спробували зрозуміти і допомогти.
  • 0

#179 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень

Відправлено 15.02.2008 – 14:57

Перегляд дописуOlmor (15.02.2008 14:26) писав:

Мати-самогубця, що померає задля своєї дитини? Це коли ускладнення під час вагітності, які вимагають негайного хірургічного втручання, але врятувати можна лише одного або матір, або дитину, і мати вирішує, щоб рятували дитину. Такі випадки дійсно є, нажаль. Хоча смерть заради інших називається самопожертвою і до самогубства відноситься тільки умовно.

А от про "сопляків" - це типова думка людей. Не сикрет, що люди судять про інших по собі, і от ти дивишся на їх мізерні, з твоєї точки зору, проблеми і думаєш, що ти в такій ситуації знайшла б вихід, ба навіть більше, у тебе були й гірші ситуацій, з твоєї точки зору знову ж таки, але ти боролась і перемогла, тому бачачи себе на їх місці ти говориш: "сопляки". Але вони це не ти! Люди різні і не правильно ріняти всіх під одну лінійку. Для когось поламаний ніготь - це дурниця, а для когось ціла трагедія. Замість того щоб засуджувати, краще б спробували зрозуміти і допомогти.
Щоб допомогти людині, потрібно щоб вона хотіла цієї допомоги, зрештою людина повина сама собі допомогти а оточуючі та рідні можуть тільки її підштовхнути в потрібному напрямі...
  • 0

#180 Klybnii4ka

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 26 повідомлень

Відправлено 17.02.2008 – 00:53

Самогубство-це найбільший гріх і жодна ситуація не здатна його виправдати! Ми не має право переривати щось дане нам Богом!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних