Перейти до вмісту

А якою мовою ти розмовляєш?

Повідомлень в темі: 607

Опитування: Мова розмовна (348 користувачів проголосувало)

А якою мовою ти розмовляєш?

1. Українською (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. Іншою зрозумілою (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

3. Усіма! /Я телепат./ (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

Які Ваші first language та second language?

1. First language — українська, second language — російська. (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. First language — російська, second language — українська. (2 голосів [8.70%])

Процент голосів: 8.70%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#81 Serhiy

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 17 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 07.02.2007 – 14:35

До дідька російську. Я навіть, зауваження роблю коли українськомовні починають говорити зі мною москальською. Одного разу спробував москалям пояснити як потрапити на площу Космонавтів - нічого бідолашні не зрозуміли. (Я ж на москальську не переходив - нема дурного рефлексу у відповідь на москальську переходити на москальську. Люблю сам собі задавати мовне середовище :gryzin: - часто у відповідь на українську деякі співрозмовники переходять на людську.)
  • 0

#82 Космічна М@вп@

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 124 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Луцьк

Відправлено 07.02.2007 – 15:39

Тільки Українською! Люблю Батьківщину. Це найкраще що в мене є, і я доводжу свою любов.
До того ж тупа якась, ця російська!
  • 0

#83 Злодюжка

опозиціонер, дисидент, відомий антикассандрист

• Gamedev
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 883 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 07.02.2007 – 17:24

80% російською.

і шо?:gryzin:
  • 0

#84 Viktor

НЕВГАМОВНИЙ

• Користувачі
  • 566 повідомлень
  • Місто:Львів, L'viv, Lwow, Leopolis, Lєmberg, Lion

Відправлено 07.02.2007 – 17:36

Перегляд дописуЗлодюжка (7.02.2007 17:21) писав:

80% російською.

і шо?:gryzin:

і після того ти ше в підписі пишеш ставтE плюси? :happy1:

Повідомлення відредагував Viktor: 07.02.2007 – 17:37

• 0

#85 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 07.02.2007 – 18:30

Перегляд дописуСонечко:) (2.02.2007 21:38) писав:

2 Атеїст
Розуміеш,більшість не проти російського,але або ти говориш російською,або українською.Не треба змішувати різні мови.Як ти думаеш,мене б тут зрозуміли,якщо б я говорила німецько-українською? :gryzin:
якщо не треба змішувати дві мови, то давайте підходити справедливо і чистити західноукраїнські діалекти від польських запозичень. Плювати, що вийде штучна кастрована мова - головне, вона буде не змішана з іншою!

Розумієш, Кася, я не маю проти львівського балаку геть нічого. Навіть більше того, він мені подобається. Але мене страшенно дратує, коли борці за чистоту мови свою боротьбу ведуть лише на одному фронті - проти мови мого краю. От чому та говірка, котрою розмовляють у франківських (знов-таки беру суто для прикладу, бо зараз іще комусь присниться, що я виступаю проти діалектів Станіславщини) селах, українську мову збагачує, а та, котрою розмовляють у полтавських селах - засмічує?!! Хто дає право так вважати окремим "борцям за чистоту"?!

Так, знаходяться "мовознавці", котрі кажуть: ну так львівська говірка - то ж діалект, а полтавський (харківський) суржик - не діалект! Гаразд, тоді поясніть мені, будьте ласкаві, що таке полтавський діалект? Покажіть мені його, бо, може, я за 20 з лишнім років на Полтавщині жодного разу не зустрів місцевого діалекту? А, може, й не міг я його зустріти з одної простої причини - його просто не існує? От нема в природі полтавського діалекту, і квит! Чи таки існує, але розмовляти ним забороняється? Львівським чи вінницьким можна, а полтавським чи харківським - зась! Чи де тоді моя помилка?

Повідомлення відредагував Атеїст: 07.02.2007 – 18:34

• 0

#86 aton

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 105 повідомлень

Відправлено 07.02.2007 – 22:57

Розмовляю % на 95 українською, хоча більшість книг читаю на російській. Але останім часом купую в своїй більшості укр.авторів чи переклади на українську.
  • 0

#87 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 07.02.2007 – 23:07

Кожен, в принципі, розмовляє своєю неповторною мовою. Такі речі називаються сленгом. І тут можуть бути різні думки... Я знав дядька з-під Львова, що казав, що українською мовою він не розмовляє (переживав за чистоту своєї мови). І знав прибиральницю з Дніпропетровська, яку говорила ламаною українською мовою, але всі одразу вказували, що "От, бачите, в нас тут українською розмовляють".
Сам часто використовую щось а-ля "юзати" замість "використовувати" (довго вимовляти), або, перейняв декілька "падонківських", правда, змавпованих українською висловів.
А по літературні мови лізьте до Грінченка\Даля... І не бачив людей, окрім дикторів, які б ними розмовляли.
  • 0

#88 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 07.02.2007 – 23:12

Перегляд дописуАтеїст (7.02.2007 18:27) писав:

Розумієш, Кася, я не маю проти львівського балаку геть нічого. Навіть більше того, він мені подобається. Але мене страшенно дратує, коли борці за чистоту мови свою боротьбу ведуть лише на одному фронті - проти мови мого краю. От чому та говірка, котрою розмовляють у франківських (знов-таки беру суто для прикладу, бо зараз іще комусь присниться, що я виступаю проти діалектів Станіславщини) селах, українську мову збагачує, а та, котрою розмовляють у полтавських селах - засмічує?!! Хто дає право так вважати окремим "борцям за чистоту"?!

Так, знаходяться "мовознавці", котрі кажуть: ну так львівська говірка - то ж діалект, а полтавський (харківський) суржик - не діалект! Гаразд, тоді поясніть мені, будьте ласкаві, що таке полтавський діалект? Покажіть мені його, бо, може, я за 20 з лишнім років на Полтавщині жодного разу не зустрів місцевого діалекту? А, може, й не міг я його зустріти з одної простої причини - його просто не існує? От нема в природі полтавського діалекту, і квит! Чи таки існує, але розмовляти ним забороняється? Львівським чи вінницьким можна, а полтавським чи харківським - зась! Чи де тоді моя помилка?
по-перше..щоб виник діалект має пройти як мінімум декілька десятків років...і то зазвичай слова адаптовуються до мови...а суржик - це вже просто мішанка слів...
  • 0

#89 Tonchik

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 08.02.2007 – 00:35

Я взагалі вважаю, що ця тема має стосуватись тіх, хто живе НЕ в західній Україні - бо там майже всі розмовляють українською. А от спробуйте говорити у повсякденному житті, на роботі, де всюди російська мова - українською. Звичайно треба намагатись, що я і роблю, але багато людей не то що, не розуміють, а дивляться як на трохи того... Це бісить!!! Ось на роботі щось відповіла хлопцю співробітнику українською - так він каже - ти що, на вихідних в селі була. Я просто не знайшла відповіді :gryzin:
  • 0

#90 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 09.02.2007 – 14:05

хочу навчитися говорити французькою.

бачив фільм "Доміно". там пассанчєг коли залицявся до дівчини, то постійно переходив на іспанську. півфільму дівчина його уважно слухала. а потім послала його куда подальше з словами: "та задовбав проклятий, якшо хочеш мене вжарити, то давай, нєфіг тут іспанською виябу....цця. і так нічорта не розумію".

після того моменту фільм почав подобатися. хіхі.
  • 0

#91 lyanochka

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 341 повідомлень
  • Місто:Львів-)

Відправлено 09.02.2007 – 15:42

Перегляд дописуTonchik (8.02.2007 00:32) писав:

Я взагалі вважаю, що ця тема має стосуватись тіх, хто живе НЕ в західній Україні - бо там майже всі розмовляють українською. А от спробуйте говорити у повсякденному житті, на роботі, де всюди російська мова - українською. Звичайно треба намагатись, що я і роблю, але багато людей не то що, не розуміють, а дивляться як на трохи того... Це бісить!!! Ось на роботі щось відповіла хлопцю співробітнику українською - так він каже - ти що, на вихідних в селі була. Я просто не знайшла відповіді :)

Знаєте, я живу в Луг. області, батьки з самого дитинства привчили мене, аби я знала НАШУ мову, але так же легко могла розмовляти в російськомовному середовищі. Мені 16, все своє невеличке життя прожила саме тут, тільки раз в рік приїзжджаючи до Львова до родичів і друзів.Тут розмовляти українською мені немає з ким, тут навіть не кожний і розуміє-то українську, але принаймні, серед моїх друзів інтерес до українськрої мови, до української музики росте.Для їхніх батьків це не приємлемо, виховувались вони при ВЕЛИКОМУ КОМУНІЗМІ, але молодь трохи починає думати власними мозком, а не шаблоном. Знов-таки,таких людей тут просто обмаль, переважно для них захід асоціюється з чимось жахливим, для них Гітлер більший друг))). Хочу добавити щодо тих повідомлень, де пишуть, типу "ми підстроюємось під оточення"Я такого просто не розумію!!!!Якщо люди НЕ РОЗУМІЮТЬ українську і ти для них в меншості(як я , наприклад0, то це єдиний вихід, але коли в україномовну компанію приходить ОДНА ЛЮДИНА, яка лише через принцип розмовляє російською :kozak: і ВСЯ компанія переходить на цю мову..............для мене це щось.............я не памятаю не єдиного випадку, коли би я у Львові з кимось розмовляла російською.Адже, всі, навіть самі російські в душі, у Львові змушені розуміти українську.І ВОНИ ЇЇ РОЗУМІЮТЬ!Давайте берегти рідне і не піддаватись обставинам!!(принайцмні я вже не можу дочекатись часу, коли приїду до Львова і буду чути українську мову ВСЮДИ!)
  • 0

#92 Патлатий

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 72 повідомлень
  • Місто:Коломия/Львів

Відправлено 10.02.2007 – 17:23

В Україні - виключно українською.... :)
В Росії - російською... :8:
В Португалії, коли туди їздив, спілкувався англійською... :kozak:
  • 0

#93 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 10.02.2007 – 18:59

хм.. я би не відмовився від російського, якби таким народився. Навіщо відомлятися від Пушкіна, Чайковського, Достоєвського і багато-багато інших? А бидло є присутнє у кожній нації. Мені часом і за українців соромно дуже. Нема кращої нації, є хороші люди, присутні в кожній нації, є погані. Не треба уніфікувати всіх під одну лінію.
  • 0

#94 lyanochka

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 341 повідомлень

Відправлено 10.02.2007 – 19:26

Перегляд дописуКиря (10.02.2007 18:56) писав:

хм.. я би не відмовився від російського, якби таким народився. Навіщо відомлятися від Пушкіна, Чайковського, Достоєвського і багато-багато інших? А бидло є присутнє у кожній нації. Мені часом і за українців соромно дуже. Нема кращої нації, є хороші люди, присутні в кожній нації, є погані. Не треба уніфікувати всіх під одну лінію.
знаєш, зараз принижують твоє коріння, твою землю!!!!!!!!!!! а не окремих людей чи окреме бидло!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

#95 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 10.02.2007 – 19:37

а я не впадаю в емоції тому, що хтось один щось там репетує. одна людина - не нація. і стереотипів мені не нав`яже.
щоб дійти до істини потрібно бути холоднокровним. на емоціях знання не побудувати.
  • 0

#96 Jarlax

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 186 повідомлень
  • Місто:Львів, Мензоберранзан

Відправлено 13.02.2007 – 20:16

По Україні говорю виключно українською. До росіян (тих, що в з Росії приїхали) готовий заговорити по російськи, до москалів (тих, що в нас живуть) - не дочекаєтесь, тільки українська.
  • 0

#97 kviten

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 245 повідомлень
  • Місто:ua

Відправлено 14.02.2007 – 12:37

Перегляд дописуViktor (1.02.2007 23:02) писав:

на 75 % це як? Ти з Росії?

слава Богам ні.. але не далеко... :) година на машині
  • 0

#98 Гомер viz пончиК

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень
  • Місто:славетне місто Умань

Відправлено 14.02.2007 – 16:04

Я ровмовляю лише українською, а "москалів", що думають, якщо розмовляють російською і думають,що вони найкращі навіть за людей не вважаю. Закликаю піддтримуйте україське :)
  • 0

#99 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 15.02.2007 – 03:11

Намагаюся говорити українською... Хоч у Києві вплив російської відчутний... Я називаю це "київська говірка"... Не виключаю і просторічну лексику, але останнім часом помічаю, що аж надто нею захопилася...
  • 0

#100 lyanochka

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 341 повідомлень

Відправлено 15.02.2007 – 10:33

[quote name='CounteR_Sanya' date='14.02.2007 16:01' post='82692']
Я ровмовляю лише українською, а "москалів", що думають, якщо розмовляють російською і думають,що вони найкращі навіть за людей не вважаю. Закликаю піддтримуйте україське :)
[/quoteПІДТРИМУЮ!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних