Перейти до вмісту

А якою мовою ти розмовляєш?

Повідомлень в темі: 607

Опитування: Мова розмовна (348 користувачів проголосувало)

А якою мовою ти розмовляєш?

1. Українською (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. Іншою зрозумілою (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

3. Усіма! /Я телепат./ (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

Які Ваші first language та second language?

1. First language — українська, second language — російська. (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. First language — російська, second language — українська. (2 голосів [8.70%])

Процент голосів: 8.70%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#581 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 03.08.2010 – 20:41

Перегляд дописуorange (3.08.2010 21:34) писав:

і як же ти вважаєш?? не історично, а тоді чому?? чи українську можна почути на кожному кроці?
ну от я говорю українською. не такою чистою, але не російською. російську використовую лише в окремих випадка. походи по місту , послухай як між собою говорить. ну в місті то більше суржику. а якшо за місто- в село яке, то там вже більше українська, російську ше пошукати тре.
  • 0

#582 Zuzik

наглий, самоувєрєнний хам!

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1126 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 03.08.2010 – 20:44

я ж не кажу що всі націоналісти, але трапляються. багато разів чула, що коли на Прикарпатті чи Закарпатті (для мене це все Захід України) хтось розмовляє російською то б'ють по обличчю.
А я чув що в роті гриби ростуть і можна в ліс не ходити...
І цікаво... для мене Дніпропетровськ і Запоріжжя теж Схід України, але я б не наважився їх ліпити в одну купу... це при тому що різниці історичної чи етнічно-культурної - децил... і відстань в 60 км...

І Україна це все ж таки двомовна країна, чому берете околиці держави??? Певна річ, що на кордонах можуть розмовляти тією мовою, з якою йде межування
Я радий що ви дозволили говорити якимись мовами окрім двох (назвіть їх... для інтересу) хоча б на кордонах...
Але я не зрозумів аргументації... чому двомовна? Чому не три? чотири? :ggggg: виведіть будь-ласка, в простих, наочних діаграмах, % використання мови населенням держави, що б вона попадала в "N-ту" її мовність :happy1:
А заодно вкажіть кількість предметів які складають "купу" :ggggg:

я ж не кажу що всі націоналісти, але трапляються.
Ще було б цікаво... для комплекту, почути дефініцію терміну "націоналізм" і як наслідок "націоналіст"... Бо бачу прямі натяки не зовсім... гм... сприймаються... :ggggg:
  • 0

#583 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 03.08.2010 – 21:02

про "двомовність" є інша тема. тут плутають статистику сумарну з процентом людей які на якійсь одній практично завжди спілкуюцця або перескакують з рос. на укр. відповідно до уявлень про "доцільність"
  • 0

#584 orange

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень

Відправлено 03.08.2010 – 23:20

кошмар, що тут коїться.
я тепер впевнена на 99% що не треба писати на такі розділи форуму як про мови. кожен горне в свій бік.
До речі до сходу входять лише 3 області і аж ніяк не Дніпропетровська

[quote name='Zuzik' date='3.08.2010 20:44' post='619754']
А я чув що в роті гриби ростуть і можна в ліс не ходити...
І цікаво... для мене Дніпропетровськ і Запоріжжя теж Схід України, але я б не наважився їх ліпити в одну купу... це при тому що різниці історичної чи етнічно-культурної - децил... і відстань в 60 км...

Я радий що ви дозволили говорити якимись мовами окрім двох (назвіть їх... для інтересу) хоча б на кордонах...
Але я не зрозумів аргументації... чому двомовна? Чому не три? чотири? :ggggg: виведіть будь-ласка, в простих, наочних діаграмах, % використання мови населенням держави, що б вона попадала в "N-ту" її мовність :ggggg:
А заодно вкажіть кількість предметів які складають "купу" :ggggg:

а чому не три ? а загляніть на вікіпедію чи просто в Інтернеті, там все написане. невже не чули суперечки про українську і російську мови по ТБ. А оту аргументацію вважаю безглуздою

і в селах страшний суржик. Візьміть якусь бабцю на селі і послухайте, вона вам таке розповість на суржику, що й вуха повідпадають.
взагалі невдячна справа говорити про мову.Розповіла про себе, що у нас люди кажуть, а тут і графіки чи діаграми їм подавай, бач які "грамотєї"
мда, не буду тут засиджуватись.
не дуже то цікаво

Повідомлення відредагував orange: 03.08.2010 – 23:33

• 0

#585 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 04.08.2010 – 00:11

Флуд видалено.
  • 0

#586 Ярий

Старійшина

• Користувачі
  • 1734 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 04.08.2010 – 01:35

Перегляд дописуyushchenko (28.10.2009 21:55) писав:

Та майже у всіх містах, крім Західної України.

Ага на заході як раз то ні, а якже, напевно 60% людей з Львова, Тернополя з якими я кожний день спілкуюсь російськомовні.
  • 0

#587 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 04.08.2010 – 08:04

Перегляд дописуОлеська (30.07.2010 08:32) писав:

Навіть у своїй країні???
Як казала одна досить відома в світі людина: "Людина, яка живе в країні і не розмовляєь мовою цієї країни, є або гість, або ворог, або дурень". По ходу тим, хто є бараном, переходячи в своїй країні на чужу мову, треба посперечатись.
Ті люди, що розуміють нормально тільки російську, є жертвами обставин(царизм, комунізм). Звісно це треба виправляти, навчаючи їх дітей українські мові та змушуючи її вживати скрізь, по крайній мірі у всіх державних установах та усіма державними службовцями.
  • 0

#588 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 974 повідомлень
  • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 04.08.2010 – 09:54

Я народився на сході,де панує паршивий суржик ну і звичайно російська мова,я навіть сам не можу сказати чому я розмовляю українською,хоча цим питанням ніколи не задавався,а навіщо?я не обирав мову,мова обрала мене! Донеччина-частина України,де також живуть україномовні,я є є представник і свідок.я-українець,і розмовляю українською.
  • 0

#589 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 04.08.2010 – 23:04

багато разів чула, що коли на Прикарпатті чи Закарпатті (для мене це все Захід України) хтось розмовляє російською то б'ють по обличчю.
Все, Зюзік, як привезеш мені оту трубу для фотосесії - буш ховатись, бо я як житель Івано-Франківська просто зобов"язана вдарити тебе по обличчю :ggggg:

А якщо серйозно - то дурниці це все.. Ніхто нікого не б"є.. Нє, ну якщо хамити людям, то б"ють уже не за те, звідки ти, а за хамство.. Во...

Оранж, ви ще скажіть, що в західній україні у всіх кулемет є.. Це з тієї ж опери, що й про биття в писок

По-темі. Розмовляю в 90 відсотків життя - українською, але при потребі - переходжу на російську, котрою вільно володію...
  • 0

#590 змій

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 406 повідомлень
  • Місто:Африка

Відправлено 06.08.2010 – 17:59

Перегляд дописуІвгєша (30.07.2010 00:46) писав:

Російською, навіть із тими, хто до мене українською звертається

Просто запало мені в пам*ять як задолизи в нашій школі при розмові з вчителькою укр мов(грознєйша тьотя, завуч) переходили на українську, щоб догодити.Часто таке бачу
Щось не віриться… Це галіма відмазка. Судячи з твоїх дописів тут на форумі ти не такий вже і дурень, щоб тобі така маячня просто так запала в пам’ять. Чи може я помиляюсь?..
А отже, розмовляючи російською, навіть із тими, хто до тебе українською звертається ти тупо зневажаєш Українську Мову. І це при тому що добре нею володієш. Оце вже справжнє паскудство, Івгєша.

Перегляд дописуОлеська (30.07.2010 08:32) писав:

А що ж так робиться виключення в неті? А раптом ці задолизи і тут спілкуються українською?)
Думаю це не виключення. Схоже він сидить тут на форумі і потихеньку хвалить минулу совдепію (в інших дописах) тільки не на пряму, а так вакруг да окала, такий собі маніпуЙОлятар людською думкою.

Перегляд дописуІвгєша (30.07.2010 09:25) писав:

Українською тільки на цьому сайті, корисно - така собі мовна практика.
А для чого тобі ця практика, як що ти зневажаєш Українську? Щоб гарною Українською Мовою брехню і гидотства різні поширювати?
  • 0

#591 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 06.08.2010 – 18:13

Перегляд дописузмій (6.08.2010 18:59) писав:

Щось не віриться… Це галіма відмазка. Судячи з твоїх дописів тут на форумі ти не такий вже і дурень, щоб тобі така маячня просто так запала в пам’ять. Чи може я помиляюсь?..
А отже, розмовляючи російською, навіть із тими, хто до тебе українською звертається ти тупо зневажаєш Українську Мову
мені цікаво скільки його постів ти пам"ятаєш і з яких це пір "українська мова" пишеться з великої?
  • 0

#592 WTF?

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 939 повідомлень

Відправлено 06.08.2010 – 19:00

Перегляд дописузмій (6.08.2010 18:59) писав:

А отже, розмовляючи російською, навіть із тими, хто до тебе українською звертається ти тупо зневажаєш Українську Мову
ти намагаєшся переконати його, що він робить щось неправильно? у кожного своє "правильно" й "неправильно". наприклад, для маленької твердолобої дівчинки буде неправильно те, що ти сциш стоячи. ібо вона просто не знає, що люди пісяють по-різному, в залежності від статі.
нехай Івгєша говорить хоч китайською. те, що він говорить російською не означає, що він зневажає українську мову.
99,9 % що його родина російськомовна, а бабусі чи дідусі якщо й не російськомовні, то суржикомовні. у віці 18-ти років важко повністю переходити на українську мову, якщо поряд немає нікого, хто нею говорить і, якщо все життя до цього моменту ти триндів саме російською мовою.
не думаю, що для Івгєші то діло принципу (типу, от, я гаварю тока русскім язиком, а ваш хахляцкій я ні панімаю вапщє і панімать ніхачу).
просто так склалося. історично.
  • 0

#593 like.no.other

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 385 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 07.08.2010 – 08:55

Українською та російською.
  • 0

#594 Івгєша

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 172 повідомлень
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 09.08.2010 – 09:56

Цитата

А для чого тобі ця практика, як що ти зневажаєш Українську? Щоб гарною Українською Мовою брехню і гидотства різні поширювати?

Не зневажаю, гарна мова, проте якщо мовного бар'єру не існує, то не бачу необхідності переходити у розмові на українську. Розумну людину це не образить. І жодного разу не брехав. Слово "якщо" пишеться разом, українська мова - обидва слова з маленької букви. <_< Хоч би в подібні дописи перевіряв.

Цитата

Думаю це не виключення. Схоже він сидить тут на форумі і потихеньку хвалить минулу совдепію (в інших дописах) тільки не на пряму, а так вакруг да окала, такий собі маніпуЙОлятар людською думкою.

Ну не можу я хвалити СРСР, мене тоді ще не було. А мої політичні погляди ніяк не ворожі до України, скоріше я не підтримую ворожість до Росії.
  • 0

#595 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • 441 повідомлень

Відправлено 09.08.2010 – 10:29

Перегляд дописуІвгєша (9.08.2010 10:56) писав:

Не зневажаю, гарна мова, проте якщо мовного бар'єру не існує, то не бачу необхідності переходити у розмові на українську. Розумну людину це не образить. І жодного разу не брехав. Слово "якщо" пишеться разом, українська мова - обидва слова з маленької букви. <_< Хоч би в подібні дописи перевіряв.

Якщо ви вже зачепили тему правопису, то і за логікою і відповідно до рівня власної самоповаги "Українська Мова" має писатись з великої літери. До прикладу: англійська мова англійцями пишеться English, італійська - Italiano, німецька - Deutsch. Ви зрозуміли логіку - кожна нація, яка себе поважає, пише назву власної мови з великої літери. І саме так має бути з Українською Мовою.
  • 0

#596 Івгєша

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 172 повідомлень

Відправлено 09.08.2010 – 11:02

Авторитетом є лише правопис. В англійскій Ukrainian і Russian з великої. Це особливості граматики.

Повідомлення відредагував Івгєша: 09.08.2010 – 11:04

• 0

#597 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • 441 повідомлень

Відправлено 09.08.2010 – 11:12

Перегляд дописуІвгєша (9.08.2010 12:02) писав:

Авторитетом є лише правопис. В англійскій Ukrainian і Russian з великої. Це особливості граматики.

Так, але правопис створюється людьми на основі певних правил. Чому тоді англійці вирішили писати назву власної мови з великої літери? Бо вони мають надзвичайно високий рівень поваги до власної мови. No English- no business. Чули таке?
  • 0

#598 Івгєша

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 172 повідомлень

Відправлено 09.08.2010 – 11:24

Це не до мене. Це в мін освіти і культури
  • 0

#599 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • 441 повідомлень

Відправлено 09.08.2010 – 12:02

Перегляд дописуІвгєша (9.08.2010 12:24) писав:

Це не до мене. Це в мін освіти і культури

А даремно, що не до вас. Я, наприклад, особисто для себе вирішив, що писатиму словосполучення Українська Мова з великих літер, і мені жоден правопис не є в цьому випадку авторитетом, бо моє рішення йде від серця. Якщо буде достатня кількість людей, які будуть згодні з моєю позицією, стануться зміни і в правописі. Це називається прецедент, коли рішення певної кількості людей відображаються на законодавчому рівні.
  • 0

#600 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 09.08.2010 – 12:08

Перегляд дописуОнук Велеса (9.08.2010 11:29) писав:

Якщо ви вже зачепили тему правопису, то і за логікою і відповідно до рівня власної самоповаги "Українська Мова" має писатись з великої літери. До прикладу: англійська мова англійцями пишеться English, італійська - Italiano, німецька - Deutsch. Ви зрозуміли логіку - кожна нація, яка себе поважає, пише назву власної мови з великої літери. І саме так має бути з Українською Мовою.
ну то пишіть "Укранською". "мову" не чіпайте. де це "мова" з великої пишеться? гагага
в топку твою пропозицію,в нас пишуть і кажуть "укрАінскій єзик", а тебе якась велика літера хвилює при таких то проблемах
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних