Перейти до вмісту

А якою мовою ти розмовляєш?

Повідомлень в темі: 607

Опитування: Мова розмовна (348 користувачів проголосувало)

А якою мовою ти розмовляєш?

1. Українською (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. Іншою зрозумілою (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

3. Усіма! /Я телепат./ (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

Які Ваші first language та second language?

1. First language — українська, second language — російська. (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. First language — російська, second language — українська. (2 голосів [8.70%])

Процент голосів: 8.70%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#441 *MiLkOMiL*

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Earth

Відправлено 10.07.2009 – 20:01

Огiрок , скажи (заради статистики і цікавості) багацько в тебе в місті україномовних шкіл?
  • 0

#442 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 551 повідомлень

Відправлено 10.07.2009 – 20:49

Перегляд допису*MiLkOMiL* (10.07.2009 21:01) писав:

Огiрок , скажи (заради статистики і цікавості) багацько в тебе в місті україномовних шкіл?

Зараз точно не знаю місцезнаходження ні одної російської.
Але я вже не в донеччіні, а в Слобожанщині.
  • 0

#443 *MiLkOMiL*

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень

Відправлено 10.07.2009 – 20:54

Перегляд дописуОгiрок (10.07.2009 21:49) писав:

Зараз точно не знаю місцезнаходження ні одної російської.
Але я вже не в донеччіні, а в Слобожанщині.
Зрозумів...я задля цікавості...Дякую :beer:
  • 0

#444 Еней

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 366 повідомлень
  • Місто:Рогатин

Відправлено 12.07.2009 – 16:07

Перегляд допису*MiLkOMiL* (10.07.2009 19:43) писав:

Навіщо ж так? В кожної мови свої переваги. Не треба тільки зара задавати питання:"І які ж переваги в російської?". Просто кажу, що кожна має право на існування. Не тре пригнічувати.

Це правда (і навіть в російської, наприклад легодоступність). Але, те як росіяни ставляться до української мови, роблячи взагалі неприпустимі заяви на зразок: "Украинского языка нет, это смесь русского с польским",- просто дратує. До того ж українська мова красивіша за російську+сучасна російська мова-це штучна мова.

Перегляд допису*MiLkOMiL* (10.07.2009 19:43) писав:

Вибач, але впевнений, якщо візьмемо ситуацію: ммм...наприклад, українець і росіянин потрапляють в (яку б країну взяти....?!) ну наприклад, в Китай. Ні один, ні інший не знають китайської. в такому випадку впевнений, що сприйняття і того. і іншого буде однаковим....Сприйняття людини залежить від її якостей...А не від мови...Імхо...Тому з твоєю думкою не погоджуюсь :beer:

А мені здається, що мова-це продовження нації, її невід'ємна частина. Це щось на зразок однієї з особливостей кожного народу. Як одяг, звичаї, звички, традиції.

• 0

#445 макарена

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Україна

Відправлено 12.07.2009 – 18:02

З весни минулого року спілкуюся українською не тільки вдома з батьками, а завжди й усюди. Ну, роблю виняток тільки для родичів з Росії (вони живуть туди ближче до Уралу і української не розуміють взагалі). Не можу сказати, що перехід був якись дуже болісним. Спочатку дехто трошки подивувався, а потім позвикали і все гаразд)).
Згадаю, як у нас у школі висів плакат громадського руху "Не будь байдужим". Він був присвячений Мазепі, а також містив заклики переходити на українську мову. Причому було згадано про якісь психологічні посібники, що містять поради, як безболісно перейти на українську.Прикро стало, коли я те прочитала: дожилися вже до того, що перехід на рідну мову, повернення до свого коріння викликає сум'яття й переживання, впоратися з якими уже допомагають посібники...Але найнеприємніше, що то прада: я сама довгий час переживала, як сприймуть мій вибір друзі, знайомі (і, як я знаю, такі (надумані, по суті) проблеми виникають не лише у мене). Тепер соромно за свою нерішучість: адже знала, що чиню правильно, отже треба було не вагаючись зробити те, що задумала і все. Отак.
  • 0

#446 CheRRy LaDy

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 18 повідомлень
  • Місто:м. тернопіль

Відправлено 12.07.2009 – 18:08

Перегляд дописумакарена (12.07.2009 19:02) писав:

З весни минулого року спілкуюся українською не тільки вдома з батьками, а завжди й усюди. Ну, роблю виняток тільки для родичів з Росії (вони живуть туди ближче до Уралу і української не розуміють взагалі). Не можу сказати, що перехід був якись дуже болісним. Спочатку дехто трошки подивувався, а потім позвикали і все гаразд)).
Згадаю, як у нас у школі висів плакат громадського руху "Не будь байдужим". Він був присвячений Мазепі, а також містив заклики переходити на українську мову. Причому було згадано про якісь психологічні посібники, що містять поради, як безболісно перейти на українську.Прикро стало, коли я те прочитала: дожилися вже до того, що перехід на рідну мову, повернення до свого коріння викликає сум'яття й переживання, впоратися з якими уже допомагають посібники...Але найнеприємніше, що то прада: я сама довгий час переживала, як сприймуть мій вибір друзі, знайомі (і, як я знаю, такі (надумані, по суті) проблеми виникають не лише у мене). Тепер соромно за свою нерішучість: адже знала, що чиню правильно, отже треба було не вагаючись зробити те, що задумала і все. Отак.

От просто ради цікавості...з якого ти міста? Певно що з Києва.....
  • 0

#447 макарена

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 12.07.2009 – 18:17

Перегляд дописуCheRRy LaDy (12.07.2009 19:08) писав:

От просто ради цікавості...з якого ти міста? Певно що з Києва.....
Та з Києва, з Києва. А що? )) Хоча з мого попереднього допису неважко здогадатися...
Зато самі кияни не завжди вірять, що я з Києва, питають: "А Ви відкіля?", і все через те, що говорю українською. В'їлося людлям, що українською спілкуються лише мешканці сіл та жителі Завхідної України. Хоч останнім часом все частіше чую на вулицях рідного міста рідну мову, що дуже радує)).
  • 0

#448 Дон

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 8 повідомлень

Відправлено 12.07.2009 – 19:33

Еней

Цитата

сучасна російська мова-це штучна мова

Майже всі сучасні літературні мови є штучними. Порівняй сучасну англійську мову і мову, якою писав свої твори Шекспір.
  • 0

#449 Панночка

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 472 повідомлень

Відправлено 12.07.2009 – 20:29

Так, Шекспіра в оригіналі майже неможливо читати, всі мови прямують до спрощення, про це ще Оруел писав
  • 0

#450 *MiLkOMiL*

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень

Відправлено 14.07.2009 – 20:32

переважно спілкуюсь українською.... :ggggg:

був випадок, бився об заклад, що буду півтори неділі розмовляти українською...

По-перше, з принципу не можеш програти, що твоя, рідна мова...
По-друге, дуже допомагає...після суперечки навіть не тягне до російської не тягне, ніби ти її ніколи не знав...
Свідомість лиш на боці рідного!
  • 0

#451 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 15.07.2009 – 08:54

півтори неділі - це неділю і ще половинку через тиждень? чи це півтора тижні? :ggggg:

Розмовляю українською мовою з перших слів, бо сам є із Західної України, але вдосконалюватися у знанні рідної мови потрібно і мені, і кожному, хто шанує свою країну, свій рід, своїх предків.
  • 0

#452 *MiLkOMiL*

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень

Відправлено 15.07.2009 – 09:56

Перегляд дописуВласюк (15.07.2009 09:54) писав:

півтори неділі - це неділю і ще половинку через тиждень? чи це півтора тижні? :ggggg:

Розмовляю українською мовою з перших слів, бо сам є із Західної України, але вдосконалюватися у знанні рідної мови потрібно і мені, і кожному, хто шанує свою країну, свій рід, своїх предків.
Півтори неділі - то півтора тижня...сам з Центральної України. Поки не пішов до дитсадка розмовляв українською, а потім дитсад і школа зробили своє діло - вселили в мозок російську (навіть сказав би, що суржик). Свідомо почав цей процес розуміти в класі 10, після чого стараюсь розмовляти більш рідною мовою, викидаючи з голови російські слова...
  • 0

#453 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 15.07.2009 – 09:59

Перегляд допису*MiLkOMiL* (15.07.2009 10:56) писав:

Півтори неділі - то півтора тижня...сам з Центральної України. Поки не пішов до дитсадка розмовляв українською, а потім дитсад і школа зробили своє діло - вселили в мозок російську (навіть сказав би, що суржик). Свідомо почав цей процес розуміти в класі 10, після чого стараюсь розмовляти більш рідною мовою, викидаючи з голови російські слова...

Правильно і славно-явно. :ggggg:
  • 0

#454 kebosite

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 9 повідомлень

Відправлено 04.08.2009 – 01:34

Перегляд дописуСова (28.01.2007 23:27) писав:

Хто якою в житті реально розмовляє?
Тільки не кажіть,що всі тут такі патріоти,
Будь ласка,не брешіть,
Бо все рівно не повірю
Якщо тут вже всі українці щирі...

Спілкуюсь мовою, зручною для співрозмовника. У мому оточенні багато людей, з ким спілкуюсь російською і так само багато, з ким спілкуюсь українською. А взагалі мова спілкування то настільки важливо?
  • 0

#455 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2841 повідомлень

Відправлено 04.08.2009 – 01:36

Перегляд дописуSerg Selev (4.08.2009 02:34) писав:

Спілкуюсь мовою, зручною для співрозмовника. У мому оточенні багато людей, з ким спілкуюсь російською і так само багато, з ким спілкуюсь українською. А взагалі мова спілкування то настільки важливо?
важливо, оскільки без неї ніяк, ага
  • 0

#456 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 04.08.2009 – 12:52

Перегляд дописуРусский Медведь (4.08.2009 13:47) писав:

щас прибегут Путин и Николай Левченко и будут кричать что русский язык в Украине притесняют:gryzin:
дик хто притісняє - говори собі.... дома на кухні чи знайди рАсєйскА мовний форум.... а тут люди при створення цього ресурсу а потім кожен при реєстрації визначили і погодились що мовою спілкування на цьому форумі є українська............ (ви теж до речі на кнопку "з правилами погоджуюсь" при реєстрації тицяли - тому не треба заганятись))) ). в чужий монастир зі своїм язиком як то кажуть......

Перегляд дописуРусский Медведь (4.08.2009 13:50) писав:

та ладно
вроде правильно говорить "в Украине" а не "на Украине" но российскую политическую элиту это не волнует
чего меня должно волновать?
а ви себе причисляєте до "рАссейскай политической элиты" :) :) :gryzin:
крім того - чого на неуків рівнятись)))
  • 0

#457 yasondinalt

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 22 повідомлень

Відправлено 13.09.2009 – 18:19

Єврит.
  • 0

#458 Natali93

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 17.09.2009 – 18:40

розмовляла , розмовляю і буду розмовляти українською.то моя рідна мова усі вдома спілкуються тільки по українськи.,так як я зі львівської області то не диво, на сході ситуація інша.
  • 0

#459 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • 974 повідомлень
  • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 17.09.2009 – 18:52

Перегляд дописуNatali93 (17.09.2009 18:40) писав:

розмовляла , розмовляю і буду розмовляти українською.то моя рідна мова усі вдома спілкуються тільки по українськи.,так як я зі львівської області то не диво, на сході ситуація інша.
Яка інша,ти звідки знаєш??? Я живу вже майже двадцять років на Донеччині, і повне право маю сказати тут українська мова Є,але російськомовні просто не хочуть це признавати, вони нас занижують!!! МОЯ РІДНА МОВА---УКРАЇНСЬКА, Я УКРАЇНЕЦЬ!!! І пишаюся цим! :)
  • 0

#460 Вареник

banned

• Користувачі
  • 3089 повідомлень

Відправлено 17.09.2009 – 19:36

китайською
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних