Перейти до вмісту

А якою мовою ти розмовляєш?

Повідомлень в темі: 607

Опитування: Мова розмовна (348 користувачів проголосувало)

А якою мовою ти розмовляєш?

1. Українською (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. Іншою зрозумілою (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

3. Усіма! /Я телепат./ (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

Які Ваші first language та second language?

1. First language — українська, second language — російська. (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. First language — російська, second language — українська. (2 голосів [8.70%])

Процент голосів: 8.70%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#421 D1m{@}

Писар

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 429 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 07.11.2008 – 13:21

Перегляд дописуEvol (28.01.2007 22:33) писав:

розмовляю українською :angry12:
не сказав би шо занадто мелодійна. як на мене то якраз нормальна. мабуть залежить якою розмовляємо з дитинства і до якої привикли.

Розмовляю в основному українською. Буваю іноді на російській.
  • 0

#422 St1Ng3R

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 112 повідомлень
  • Місто:Україна,Калуш

Відправлено 14.11.2008 – 09:11

Розмовляю переважно українською, але де-не-де можу використати слова або з іноземної мови або незрозумілі слова :rolleyes:
  • 0

#423 Z-CORE

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 16 повідомлень
  • Місто:Закарпаття

Відправлено 14.11.2008 – 11:26

Українською, а дома угорською. Але я вам скажу як знаток багатьох мов. Українська одна з найгарніших у світі і безперечно набагато краща ніж російська!
  • 0

#424 Prostak

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 227 повідомлень
  • Місто:Закарпаття

Відправлено 22.11.2008 – 20:43

Коли українською, коли діалектом, коли російською(яку вже добряче забув))))
  • 0

#425 young

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 558 повідомлень
  • Місто:рочка**

Відправлено 26.11.2008 – 17:57

З 24 вересня 2008 року виключно українською..
У мене відкрилися очі і я збагнув, ким є))
  • 0

#426 Panikovskiy

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень
  • Місто:Іберійський пів-острів

Відправлено 26.11.2008 – 20:13

Тільки українською. :rolleyes: З принципу непереходив і неперейду на російську, якщо та людина з України. Бо ще незустрічав людини, щоб при розмові зі мною з російської переходила на українську. Хоча російською розмовляю дуже добре.
  • 0

#427 dark

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 281 повідомлень

Відправлено 26.11.2008 – 21:37

Бесідую з оточуючими виключно на рідній,солов'їній,мелодійній українській мові :rolleyes: .Не розумію і протестую , коли хтось просить перейти на російську(кажучи відверто це більше на суржик скидається,коли чуєш на вулиці)
  • 0

#428 Квіточка@

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 56 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:м.Новоград-Волинський

Відправлено 27.11.2008 – 13:00

Це залежить від обставин, намагаюся українською, але не завжди виходить! Українська мова дуже гарна, але її складно повністю вивчити :rolleyes:
  • 0

#429 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 01.12.2008 – 19:23

Українською, звісно ж :happytwo: Дуже втішилася, коли знайшла цей форум - україномовний :gryzin: Це може прозвучати солодкаво, але насправді вважаю українську найкращою, хоч за освітою я англійський філолог і розмовляю ще кількома мовами, а деякі з них взагалі ретельно вивчаю. Українська в будь-якому випадку - найважливіша для мене.
  • 0

#430 tuchka

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 19 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 01.12.2008 – 19:33

розмовляю українською!!!! маю знайомих рускіх, раніше з ними їхньою мовою спілкувалась, тепер хай розуміють як хочуть!!! обіцяю собі більше не вживати російську!!!!!!!!!!!! :happytwo:
  • 0

#431 Lesnia

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 20 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 03.12.2008 – 17:07

Перегляд дописуyoung (26.11.2008 17:57) писав:

З 24 вересня 2008 року виключно українською..
У мене відкрилися очі і я збагнув, ким є))

Цікаво що ж такого сталося в той осінній день?

Я з дитинства українською вдома, в школі розмовляла російською, духу не вистачало, хоч пробувала, а потім поставила собі умову, що як тільки в університет поступлю, зразу на українську переходжу, і вийшло!!!! Хоч перших пів року важко було, мене намагались зламати, та вистояла, за що пишаюся собою, бо це один з перших дорослих, свідомих вчинків, який вимагав сили волі та витримки. В Києві з цим нажаль не просто. Та зараз оточуючі навіть дивуються, якщо я щось російською скажу.

Російською спілкуюся лише з росіянами, що проїздом в Україні, якщо це росіяни які вже довго живуть в Україні, то вже вибачте, могли й вивчити. З українцями виключення роблю в крайніх випадках, я тоді здебільшого перекладаю те, що вони не зрозуміли.
  • 0

#432 Tybalt

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 158 повідомлень
  • Місто:Verona

Відправлено 20.12.2008 – 14:42

В повсякденному житті - українською, а при потребі - можу і англійською (але рідко, бо знаю то не дуже добре)
  • 0

#433 Lemon

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 437 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 21.12.2008 – 13:04

Цитата

Я не знаю, як ще людям сказати, щоб вони розмовляли своєю рідною мовою, справді дуже сумно...
:happy1: :rolleyes: Янеможу ;) Слід запровадити статтю "щоб вони розмовляли своєю рідною мовою"...
  • 0

#434 Zhooook

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 167 повідомлень

Відправлено 21.12.2008 – 14:30

Перейшов у Києві на українську. Нічого тут складного нема.
Негативу майже ніколи не чув. Навпаки, люди ставляться до тебе інтеліґентніше.
І це більше подобається дівчатам.
В рідких випадках українську можуть несприйняти якісь відсталі малолєтки з претензією на ґламур з троєщинського ринку. Ну так і добре, відсталі самі таким чином фільтруються. Або "діти" СССР, яким за 35. Або ті заїжджі, які самі ледь пнулися, щоб по-городському заговорити, а тут таке розчарування. :rolleyes: У будь-якому разі з такими людьми у мене нема нічого спільного і я радий, що українська для виявляється лакмусовим папірцем, який показує рівень їх інтелектру.

Повідомлення відредагував Zhooook: 21.12.2008 – 14:31

• 0

#435 Гість_Blue-Eyed_Boy_*

• Гості

Відправлено 09.07.2009 – 18:14

:) До того, як пішов до дитячого садка, розмовляв виключно літературною українською. Потім були садок і школа...Склався суржик в голові...
З часом почав розділяти російську від української. Зараз: якою співрозмовник розмовляє, такою і я з ним :)
  • 0

#436 Файна цьотка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 166 повідомлень
  • Місто:Лемберг

Відправлено 09.07.2009 – 19:01

А в мене дві рідних мови... Обидві однаково люблю і поважаю, обидві добре знаю. І не розумію людей, які кажуть: от та мова краща, а та ні. Мова є мова. А ще є люди і людиська :)
  • 0

#437 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2841 повідомлень

Відправлено 09.07.2009 – 19:05

оце начитаєшся, наслухаєшся і стати німим хочеться, шоб ніхто не харив...
  • 0

#438 Еней

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 366 повідомлень
  • Місто:Рогатин

Відправлено 10.07.2009 – 00:17

Лише і завжди українською. І не через те, що з Західної України, і не через те, щоб понервувати російськомовних українців та росіян, а тому що люблю її і мені подобається і завжди подобатиметься нею розмовляти, бо не хочу я іншої мови. невже в світі знайдеться ще одна така прекрасна мова? Не можу зрозуміти як живучи в Україні можна розмовляти російською? Це ж така брудна і нечиста мова. До того ж зовсім некрасива. Лише при одній умові я розмовлятиму іншою мовою. Якщо я опинюсь в іншій державі, то буду говорити на її державній мові (якщо звісно знатиму її). А в своїй країні я не дозволю комусь змушувати говорити мене іншою мовою.

Перегляд дописуlvivjanochka (9.07.2009 19:01) писав:

А в мене дві рідних мови... Обидві однаково люблю і поважаю, обидві добре знаю. І не розумію людей, які кажуть: от та мова краща, а та ні. Мова є мова. А ще є люди і людиська :)

Все ж мови відрізняються. І все ж поділ на красиві і некрасиві мови логічний. І не можна цього заперечувати, адже мова-це основний засіб спілкування. Отже як і якою мовою ми спілкуємося, так нас і сприймають люди
  • 0

#439 *MiLkOMiL*

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень
  • Місто:Earth

Відправлено 10.07.2009 – 19:43

Перегляд дописуЕней (10.07.2009 01:17) писав:

невже в світі знайдеться ще одна така прекрасна мова?

Згодний. Якщо не помиляюсь, то українська - друга після італійської по милозвучності. То приємно. Сам патріот. Люблю розмовляти рідною, БО МОЯ!!!

Не можу зрозуміти як живучи в Україні можна розмовляти російською?
Це ж така брудна і нечиста мова. До того ж зовсім некрасива.
Навіщо ж так? В кожної мови свої переваги. Не треба тільки зара задавати питання:"І які ж переваги в російської?". Просто кажу, що кожна має право на існування. Не тре пригнічувати.

Отже як і якою мовою ми спілкуємося, так нас і сприймають люди
Вибач, але впевнений, якщо візьмемо ситуацію: ммм...наприклад, українець і росіянин потрапляють в (яку б країну взяти....?!) ну наприклад, в Китай. Ні один, ні інший не знають китайської. в такому випадку впевнений, що сприйняття і того. і іншого буде однаковим....Сприйняття людини залежить від її якостей...А не від мови...Імхо...Тому з твоєю думкою не погоджуюсь :beer:
  • 0

#440 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 551 повідомлень

Відправлено 10.07.2009 – 19:57

А я в шість років погостював у родичів в Яремчі і заговорив на українській. Так батьки казали. А коли в школу пішов (тоді українських шкіл на донеччиині не було), то і забув. А тепер знову відроджуюсь. Тіпа хвенікс мля. :beer:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних