Перейти до вмісту

А якою мовою ти розмовляєш?

Повідомлень в темі: 607

Опитування: Мова розмовна (348 користувачів проголосувало)

А якою мовою ти розмовляєш?

1. Українською (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. Іншою зрозумілою (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

3. Усіма! /Я телепат./ (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

Які Ваші first language та second language?

1. First language — українська, second language — російська. (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. First language — російська, second language — українська. (2 голосів [8.70%])

Процент голосів: 8.70%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#381 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5092 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 06.08.2008 – 22:11

Українською...
В Криму минулого літа приходилось пробувати свої сили в російській... кумедно було... )
  • 0

#382 lorelei

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 226 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Калуш ->Львів

Відправлено 07.08.2008 – 13:16

Українською, з російськомовними теж, хоча в нас таких мало, деякі з них навіть на українську переходять спілкуючись зі мною - це приємно. В повністю російськомовному середовищі ніколи не жила, мабуть, це важко жити в таких містах і продовжувати говорити української, поважаю таких людей!!! :happy1:
  • 0

#383 pinguiarium

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 538 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 07.08.2008 – 13:25

бойківською
  • 0

#384 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень
  • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 07.08.2008 – 17:04

Перегляд дописуПершаЛіпша (6.08.2008 16:17) писав:

Українською мовою я, в принципі, можу спілкуватися і навіть намагаюся ). Але в мене дуже швидкі емоційні реакції, і щоб адекватно себе виразити, найчастіше доводиться економити час на "мисленнєвий переклад" і шпарити російською ))
Ну думаю я нею!!! І все! )
ot blin v mene take same, ale namagajysia "perekladatu" :happy1: V roduni mene v4ulu ukrainskoi movu, ale v "syspilstvi" - syr*uk....
  • 0

#385 Немачогоїсти

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 15 повідомлень
  • Місто:Україна, Київ

Відправлено 07.08.2008 – 19:17

Ну здебільшого українською розмовляю... іноді російською для розвитку мовлення...
  • 0

#386 Усміхнена

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 116 повідомлень
  • Місто:Січеслав

Відправлено 19.10.2008 – 01:13

Українською.
Російська - іноземна мова. Знаю її, але не користуюся. А якщо нею розмовляти у повсякденному житті... гм... Давайте тоді розмовляти і англійською, і польською, і латиною... Давайте затопчемо нашу мову іноземними... Зробимо так, щоб українську мову було дедалі менше чути на просторах рідної країни - України... :D :)
  • 0

#387 Шошо

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 201 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 19.10.2008 – 10:43

Суржиком :)
  • 0

#388 Pit

Генеральний писар

• Користувачі
  • 723 повідомлень

Відправлено 19.10.2008 – 17:21

Говорю і думаю чисто українською.
Якось доводилось мати справу з корінним росіянином. Він до мене російською, я йому українською. І мені якось було пофіг, чи розуміє він мене чи ні.(скоріше шо він мало мене зрозумів, бо живу на заході, і часто вживаю діалектні слова).Перепитується мене бо не розуміє, я йому ше раз те саме речення українською. Хай українську вчить шоб розуміти...
  • 0

#389 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 19.10.2008 – 18:50

Дуже багато розмовляю на "великом и могучем" і нічого тут поганого не бачу, але своя сорочка ближче до тіла, в сім‘ї розмовляю українською. Виходить десь 50%/50%. Можна сказати, що всьому виною технічний вуз. І не треба мучити бідних москаликів, якщо можете то відповідайте на російській, ви покажете їм які ви освідчені, навідміну від них.

Повідомлення відредагував FT232BM: 19.10.2008 – 18:53

• 0

#390 Pit

Генеральний писар

• Користувачі
  • 723 повідомлень

Відправлено 19.10.2008 – 18:58

Перегляд дописуFT232BM (19.10.2008 19:50) писав:

І не треба мучити бідних москаликів, якщо можете то відповідайте на російській, ви покажете їм які ви освідчені
Нєа. Ми ж їх не перепитуємо... то значить шось таки освідчені :)
Жарти жартами, але розумієте, суто мені не хочеться переходити на російську чисто з принципу.
  • 0

#391 bastard

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 59 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 19.10.2008 – 20:04

"Усіма! /Я телепат./"

Взагалі-то не телепат, а поліглот ))
  • 0

#392 Юля Ільчишин

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 325 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 19.10.2008 – 20:07

Звичайно українською...я ж Львів'янка!!!=)
і навіть коли їду в інші міста, то всеодно не зраджуюю їй! :) :D
  • 0

#393 Слобожанка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 120 повідомлень
  • Місто:Луганщина

Відправлено 19.10.2008 – 20:43

Розмовляю та думаю російською. Але українську знаю досить добре.
Для набуття мовної практики українською мовою завітала на цей форум.

Маю зауважити, що для себе виявила два парадокси:

оскільки дуже уважно читаю мовні обороти, то дивує те, що тільки деякі дописувачі спілкуються УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ, більшість спілкується на суржику як "лівобережному" так і "правобережному", при цьому стверджуючи, що спілкується саме українською.

на форумі плекається думка, що мова є приналежність генетичної спільності, тобто "москалі" апріорі розмовляють "москальською"

Як на мене, то мова є приналежність культури, хочеш бути культурною людиною - вивчиш мову, і китайську, і японську, і державну

І ще особисте спостереження : дивно читати дописи, які виблискують орфографічними помилками, чи то дописувачі не вміють користуватись функцією "перевірка правопису"?

Цитата

kEDa Дата Сьогодні, 21:07
Звичайно українською...я ж Львів'янка!!!=)
і навіть коли їду в інші міста, то всеодно не зраджуюю їй!

На мій погляд, чемність людини вимагає від неї спілкування з іншими на мові, що забезпечить діалог, а не пихатість!

Повідомлення відредагував Слобожанка: 19.10.2008 – 20:48

• 0

#394 Усміхнена

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 116 повідомлень

Відправлено 19.10.2008 – 20:59

Перегляд дописуPit (19.10.2008 18:21) писав:

...Він до мене російською, я йому українською. І мені якось було пофіг, чи розуміє він мене чи ні.(скоріше шо він мало мене зрозумів, бо живу на заході, і часто вживаю діалектні слова).Перепитується мене бо не розуміє, я йому ше раз те саме речення українською. Хай українську вчить шоб розуміти...
Круто! :)
Мені у таких випадках корінні росіяни (або українці омоскалені) дуже часто говорять, щоб я не викаблучувалася, говорила російською, бо вони погано мене розуміють. А мені яка різниця??? Вони приїхали в Україну (якщо мова про росіян), то нехай вчаться нас поважати, нехай вчать українську мову перед тим, як сюди їхати! А то звикли, що в нас тут або суржик, або російська... А потім ще й наїжджають, якщо ти до них українською говориш...
А якщо мене не розуміють вже просто українці, котрі спілкуються російською мовою, то це вже клініка. Жити в Україні все життя і не розуміти українську - тут навіть Бог не допоможе... Я ж діалектних слів не вживаю, і степовим говором не "зловживаю"... То як мене можна не розуміти??? :D
  • 0

#395 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 19.10.2008 – 21:08

Цитата

Вони приїхали в Україну (якщо мова про росіян), то нехай вчаться нас поважати, нехай вчать українську мову перед тим, як сюди їхати!
І чим же росіяни від інших національностей відрізняються? Мабуть Ви без проблем переходите на англійську, коли до вас на ній звертаются!

Повідомлення відредагував FT232BM: 19.10.2008 – 21:10

• 0

#396 Усміхнена

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 116 повідомлень

Відправлено 19.10.2008 – 21:24

Цитата

І чим же росіяни від інших національностей відрізняються? Мабуть Ви без проблем переходите на англійську, коли до вас на ній звертаются!
Зрозумійте, якщо я коли-небудь поїду до Росії, спілкуватися з господарями цієї країни я буду лише російською. Якщо я поїду до Польші - то говоритиму з поляками польською мовою. Якщо до Великобританії - безперечно, спілкуватимуся з англійцями англійською мовою... і т.д.
Цим я покажу свою вихованість та повагу до країни, в котру приїхала.
Іноземець, приїхавши до України, як мінімум, повинен знати найнеобхідніші фрази українською мовою, то є "Доброго дня (вечора, ранку, ночі)", "Підскажіть, будь ласка як пройти... (туди чи сюди)", "Дякую", "Будь ласка", "До побачення", "Вибачте"...
Але більшість з іноземців, приїжджаючи до України, не знають ні слова українською мовою. Максимум: декілька слів російською, англійська та своя мова (дивлячись, з якої ж країни до нас приїхали). Таке враження, наче ми якась російська колонія!
Людина повинна хоч на початковому рівні бути ознайомленою з державною мовою країни, до котрої виїжджає.
  • 0

#397 Pit

Генеральний писар

• Користувачі
  • 723 повідомлень

Відправлено 19.10.2008 – 21:25

Перегляд дописуСлобожанка (19.10.2008 21:43) писав:

І ще особисте спостереження : дивно читати дописи, які виблискують орфографічними помилками, чи то дописувачі не вміють користуватись функцією "перевірка правопису"?
Повірте, далеко не всі з нас тут фіолологи і великі знавці мови. Також на форум пишуть представники різних вікових категорій, тож раджу менше звертати увагу на таке. :brovy:

Перегляд дописуFT232BM (19.10.2008 22:08) писав:

Але росіянам легше вивчити українську мову ніж англійцям. тож порівняння не зовсім вдале.
  • 0

#398 Слобожанка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 120 повідомлень
  • Місто:Луганщина

Відправлено 19.10.2008 – 21:39

Цитата

Pit Дата Сьогодні, 22:25

Повірте, далеко не всі з нас тут фіолологи і великі знавці мови. Також на форум пишуть представники різних вікових категорій, тож раджу менше звертати увагу на таке. wink.gif

Та я й не сподіваюсь на нездійсненне, але ж найбільша вагова категорія дописувачів вміє вправно володіти комп"ютером, то чого ж стільки помилок!

Я й не читаю теми, що стосуються молодшої вікової групи дописувачів, мені це не цікаво.
Читаю теми про політику, економіку, мову.

Як на мене, то це різновид брехні : розмірковувати про національне майбутнє країни, і писати з граматичними помилками
  • 0

#399 @_Kat_@

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 370 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 19.10.2008 – 21:48

наразі українською, але все залежить від того, з якими людьми.......та в якій країні :brovy:
  • 0

#400 Усміхнена

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 116 повідомлень

Відправлено 19.10.2008 – 21:59

Слобожаночко!

Ви, лише, не сердьтеся на мене, та у вас же самої купа помилок! Давайте. якщо вже соломинку у чужому оці бачимо, будемо бачити і колоду у своїм? :brovy: (За себе скажу: так, маю багато помилок. Каюся. Та ще не пізно виправитися і досконально вивчити рідну мову, що не було соромно)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних