Перейти до вмісту

А якою мовою ти розмовляєш?

Повідомлень в темі: 607

Опитування: Мова розмовна (348 користувачів проголосувало)

А якою мовою ти розмовляєш?

1. Українською (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. Іншою зрозумілою (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

3. Усіма! /Я телепат./ (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

Які Ваші first language та second language?

1. First language — українська, second language — російська. (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. First language — російська, second language — українська. (2 голосів [8.70%])

Процент голосів: 8.70%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#361 макарена

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Україна

Відправлено 06.07.2008 – 16:56

Перегляд дописуAZON (6.07.2008 04:44) писав:

По Русски. Украинский - это Ы-кание. Взять все русские слова с Ы и добавить пару тысяч "своих".
Мы - Патриоты , но украинским никто незанимался , народ язык ломает Артисты незнают, как песню сочинить . :cool2:

:happy1:

Русский язык -труд огромного кол-ва великих людей . :happy1:

Максим Стюфляєвпопередження за порушення пункту 1.2 Правил форуму.
Артисти не знають , як пісню написати, бо бездарні, так що тут мова не винна...До речі, кажете--"народ ламає мову"...так я вам на це скажу, що російську народ ламає не менше--я ніде не чула добірної російської мови, крім як в новинах по телевізору, зараз та російська, якою спілкуються (особливо це стосується молоді) дуже віддалено нагадує мову Толстого і Досоєвського, це преважно сленг і мат. Ну. а те що мовою ніхто не займався...як бачите, незважаючи на те, що українською ніхто не займався, вона чудово збереглася...а твори, написані українськими письменниками-класиками--це просто шедеври, взяти хоча б Панаса Мирного--мова, якою він пише, не справляє враження недорозвиненої...А про те, що українська мова--И-кання...мда...особисто мені російська нагадує якесь Є-кання, так що, як бачите, в сприйнятті звучання мови все дуже суб'єктивно.

Повідомлення відредагував макарена: 06.07.2008 – 17:05

• 0

#362 Файний нік

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 09.07.2008 – 15:47

Українською.
Англійською - є розмови, які оточуючим розуміти не треба :)
Російську знаю, поважаю, вчив у школі та непогано вивчив - як поїду до них в гості, то згодиться))
Правда, російська іноді проскакує в українській (та й в англійській - не всі наші реалії можна перекласти))

На українську перейшов десь років у 15 - сам, родина російськомовна, тож російська була by default.
І, скажу я вам, відчуття - :) ! Як у штангіста, що рекорд поставив - зміг-таки, переборов себе, хух!

До речі, с приводу "відповідати тою мовою, якою до тебе звернулися": зі мною українською (з росмовних знайомих, звичайно) говорить лише одногрупник - хлопець з Донбасу, затятий проросійський регіонал, але... не бидло, має повагу до інших.
Є люди, які без проблем переписуються зі мною в асьці українською, але говорять російською - тут, я думаю, спрацьовує те, що ще зі школи вони звикли писати українською, та їм це легко. А от балакати - ні.

І ще: а от якщо до мене звернуться китайською, то як бути тоді? От в мене знайома - китаїст, вона так іноді робить. Доводиться їй так і казати: "Я не розумію, що ти кажеш". Шведською.
  • 0

#363 Flex

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 107 повідомлень

Відправлено 12.07.2008 – 20:12

Принципово спілкуюся Українською, з вкрапленнями Західноукраїнських діалектів! Мені хоч пощастило, шо живу на Заході, ато кляте "Рускоязічіскоє" населення не сприйняло б мою говірку! Навіть, коли мене шось спитають на вулиці російською, то відповідаю українською, якшо не розуміють- переходжу на англійську! І не гребе ні разу! Маю право!
  • 0

#364 BadTempered

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 12.07.2008 – 20:38

Я розмовляю Українською! і тільки. Вона наймилозвучніша мова у світі, пісні щирою Українською мовою - найкращі, це моя рідна мова, мова калинова.

Я розмовляю Українською! і тільки. Вона наймилозвучніша мова у світі, пісні щирою Українською мовою - найкращі, це моя рідна мова, мова калинова.

Цитата

Принципово спілкуюся Українською, з вкрапленнями Західноукраїнських діалектів! Мені хоч пощастило, шо живу на Заході, ато кляте "Рускоязічіскоє" населення не сприйняло б мою говірку! Навіть, коли мене шось спитають на вулиці російською, то відповідаю українською, якшо не розуміють- переходжу на англійську! І не гребе ні разу! Маю право!
Повага Тобі!
  • 0

#365 phobia

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 43 повідомлень
  • Місто:Хмельницький

Відправлено 12.07.2008 – 21:08

Розмовляю українською. Мені зpyчно так і добре ;). Хоча добре знаю рос.мову, нею спілкуюся тільки з набагато старшими людьми.
п.с. по моїм скромним спостереженням патріотизм аж ніяк не залежить від мови, якою розмовляє людина. В мене є російськомовний знайомий, він знає про Україну, історію і любить державу набагато більше ніж деякі українці. Так що в першу чергу треба дивитися на саму людину)).
  • 0

#366 Теревені.org.ua

Постійний житель

• На перевірці
  • PipPipPipPipPip
  • 133 повідомлень

Відправлено 12.07.2008 – 21:14

В сім"ї розмовлю українською, на работі також (хоч і важко). А з друзями, і знайомими в основному на російській. Але буває так захочиться розмовляти рідною мовою, що переходжу на нашу. Ось тут і починаються проблемми... В магазинах теж на українській розмовляю ;).
  • 0

#367 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 649 повідомлень
  • Місто:if.ua

Відправлено 12.07.2008 – 21:27

Українською. Я нею розмовляла з народження, розмовляю і буду розмовляти.А ще обожнюю різні діалекти , тому на них часто й говорю) Російську я знаю не дуже добре і коли я говорю російською усно, то доволі часто проскакують українські слова, оскільки я багатьох слів просто не знаю.І головне те, що з майже усіма російськомовними знайомими я балакаю українською мовою і ми один одного прекрасно розуміємо.Також при потребі говорю англійською.
  • 0

#368 x-man

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 441 повідомлень

Відправлено 12.07.2008 – 21:54

Українська
  • 0

#369 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 13.07.2008 – 13:40

Українською!!! :happy1: ;) ;)

але цитувати намагаюся мовою оригіналу (Сервантеса - іспанською, Шекспіра - англійською, Пушкіна - російською, Хайяма - персидською, Ейнштейна - німецькою, Міцкевича - польською...)
  • 0

#370 Kvito4ka

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 13.07.2008 – 14:09

Українською,
також тимчасова робота змушує English
  • 0

#371 @Zu

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 264 повідомлень

Відправлено 14.07.2008 – 01:27

суржиком то українсько-російським то російсько-українським + англійські слова на наш лад
  • 0

#372 Бамблбі

Писар

• Користувачі
  • 415 повідомлень
  • Місто:ЛЬВІВ

Відправлено 14.07.2008 – 12:12

Розмовляю лише Українською. Всіма дозволеними і не дозволеними шляхами відгороджую себе від російської. Мене найбільше бісить, коли люди СПЕЦІАЛЬНО триндять російською(хоча ідеально знають Українську), вважаючи що це робить їх крутішими, розумнішими і т.д. Таких людей я не поважаю і вважаю, що вони ТУПІ!!!
  • 0

#373 Незалежна дUшA

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 14.07.2008 – 20:19

Всюди і завжди українською розмовляю! Погано володіла російською, доки не поїхала працювати вожатою в дитячий табір! Там довелося згадати мову східних сусідів! З дітьми спілкувалася російською, з колегами українською. Тож табірний діджей сказав, що тепер свої пісні буде українською писати, а діти одного разу попросили з ними українською розмовляти! Дрібничка, а приємно!:prapor3:
  • 0

#374 Еней

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 366 повідомлень
  • Місто:Рогатин

Відправлено 26.07.2008 – 02:44

Українська і ще раз-українська.Я пишаюся тим,що народився у такій країні як Україна.Багата історія,героїв доволі,та ще й красива.А мова просто чудо.То чому б нею не розмовляти. :happy1:
  • 0

#375 Acid

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 17 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 26.07.2008 – 12:13

Українська, правда з деякими друзями треба по-польськи або по-французьки)
  • 0

#376 GONщик

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 94 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 06.08.2008 – 13:23

взагалі українською,якщо переписуюсь з людиною яка пише по російськи то російською

Повідомлення відредагував GONщик: 06.08.2008 – 13:25

• 0

#377 Русалка

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 06.08.2008 – 13:43

Суржиком частіше за все, як кажуть вона мені рідніша, просто виросла з дитинства в такому оточенні, аледля мене не є проблемою висловити свої думки українською чи російською мовою, хоча бувають іноді помилки, дуже добре було б вивчити ще декілька мов, так, для себе :unsure:
  • 0

#378 Everlast

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 241 повідомлень
  • Місто:KievUndergroundCity

Відправлено 06.08.2008 – 13:55

Скажу чесно.Завжди спілкуюся россійською.Так вже вийшло.

Повідомлення відредагував Everlast: 06.08.2008 – 13:56

• 0

#379 ПершаЛіпша

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 повідомлень
  • Місто:Миколаїв

Відправлено 06.08.2008 – 16:17

Українською мовою я, в принципі, можу спілкуватися і навіть намагаюся ). Але в мене дуже швидкі емоційні реакції, і щоб адекватно себе виразити, найчастіше доводиться економити час на "мисленнєвий переклад" і шпарити російською ))
Ну думаю я нею!!! І все! )
  • 0

#380 G27

Писар

• Користувачі
  • 470 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 06.08.2008 – 21:57

Українською
  • 0