Перейти до вмісту

А якою мовою ти розмовляєш?

Повідомлень в темі: 607

Опитування: Мова розмовна (348 користувачів проголосувало)

А якою мовою ти розмовляєш?

1. Українською (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. Іншою зрозумілою (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

3. Усіма! /Я телепат./ (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

Які Ваші first language та second language?

1. First language — українська, second language — російська. (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. First language — російська, second language — українська. (2 голосів [8.70%])

Процент голосів: 8.70%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#321 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 20.02.2008 – 16:37

Перегляд дописуАтеїст (20.02.2008 13:59) писав:

Легко це казати людині із україномовного міста.Як то кажуть:"ситий голодного не розуміє"
Вибач, але я тебе теж не зовсім зрозумів. Це до чого говорилося - до того, що Полтава російськомовна? Ну й фіг з того?? Там усі говорять, кому як подобається, і я за ті 8 років, що там прожив, щось навіть пригадати не можу якихось непорозумінь з цього приводу. Хіба хтось когось колись підколов, але то суто межи своїми. Чи тепер ситуація так змінилася?
Ситуація приблизно така.Просто шкода що багато україномовних переходять на язик що б випендритись або під тиском друзів.Хоча ваша правда принциповій в мовному людині питанні це не перешкодить.Я нормально живу не страждаю через мову але у багатьох стадний інстинкт нажаль.

Повідомлення відредагував Петлюра: 20.02.2008 – 16:38

• 0

#322 МаЛа ВрЕдНа ЖаБа

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:далеко далеко...

Відправлено 27.02.2008 – 22:23

лише українською!ми в україні живемо отже говоримо українською!я завжди!ну хіба шо буває ще можу поговорити по англ. і нім. на уроках))))))))
патріоти розмовляють мовою державною,а отже українською!
  • 0

#323 Lemon

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 437 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 27.02.2008 – 22:51

Цитата

патріоти розмовляють мовою державною
ну та певно... :)
  • 0

#324 maxdana

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 13 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 15.03.2008 – 19:21

З батьками та родичами тільки українською, в інших випадках 50 на 50. Каюсь. Намагаюся виправитися.
  • 0

#325 Крендель

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 51 повідомлень
  • Місто:Дніпрпопетровськ

Відправлено 16.03.2008 – 00:10

Обома мовами і це незалежить від людини с котрою я розмовляю.Який в мене настрій на тій і розмовляю.Правда на російську переходжу найчастіше коли втомлений або якщо скимось лаюсь:happytwo:
  • 0

#326 ромашечка91

Генеральний писар

• Користувачі
  • 504 повідомлень

Відправлено 16.03.2008 – 00:39

Перегляд дописуПетлюра (18.02.2008 12:23) писав:

Мама росіянка?тиба яке співпадіння.
Загалом я наскільки чув Закарпаття є найбільш русифікований регіон по той бік Збручу.От і за ПРУ там проголосувало десь 18%.Я так розумію то угорці і "русини".Доречі чи правда що останні перейшли на російську і загалом є вкрай промосковськими?
Tak. Bil'shist' tih, hto jive bilya kordonu z Ugorschinoyu rosiyskomovni.
  • 0

#327 Інквизитор

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень

Відправлено 28.03.2008 – 11:17

Я розмовляю українською і російською мовою. Якщо до мене звертається людина на російській, відповідаю на її мові. Якщо на українській, на нашій рідній мові відповідаю. Я підхожу до цього питання демократично. Але я дуже радий коли мене оточують україномовні люди, мені з ними приємно спілкуватись. А в своїй сім'ї розмовляю українською, ми всі україномовні. Хоча живемо в Миколаївській області, в місті, де переважна більшість російськомовна і нетерпимо ставиться до всього українського.
  • 0

#328 SpaiderS

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 21 повідомлень
  • Місто:м.Надвірна

Відправлено 28.03.2008 – 13:05

60% людей які проживаютьв Україні розмовляють по російськи отже
Висновок:треба вчити іх Української мови.
PS я особисто розмовляю Українською.
  • 0

#329 Інквизитор

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень

Відправлено 29.03.2008 – 01:23

Перегляд дописуSpaiderS (28.03.2008 13:05) писав:

PS я особисто розмовляю Українською.

Заздрю вам в цьому дуже :rolleyes:, поважаю за це дуже. Якщо не сикрет, в якій частині Україні ви проживаєте?
  • 0

#330 Ivan 523

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 61 повідомлень
  • Місто:Звягель

Відправлено 31.03.2008 – 10:17

Українською :prapor3:
До 4-го класу російською, у мене батьки військові, хоч самі народились у селі. Я кожні канікули їздив у село і там навчився а потім з четвертого класу почали викладати у школі. Я вважаю що кожний мешканець країни в який він живе повинен знати державну мову :wacko: ,і користуватись ею на державній службі , а дома може користуватися будь якою! :)
  • 0

#331 Ivan 523

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 61 повідомлень
  • Місто:Звягель

Відправлено 31.03.2008 – 12:18

А ось тут мешканці Дніпропетровська висловлють свої думки щодо мови.
http://gorod.dp.ua/news/news.php
  • 0

#332 demonsLove666

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 7 повідомлень
  • Місто:Тернопільська обл.

Відправлено 06.04.2008 – 23:24

Я говорю тільки українською.чесно кажучи в мене не дуже виходить іншою(дуже смішно зі строни).ну і не можу сказати, шо чистою, бо і інші слова пролітають.
Але якшо вже так сталося, шо ми тут живемо, то давайте хоч старатися і не гнати на державну мову. :happy1:
  • 0

#333 Ромашечка

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 07.04.2008 – 19:21

Як українською, так і російською. Раніше більше російською спілкувалася, тепер - навпаки. Щось мене українська мова справді захоплювати стала! Дуже гарна вона, хай там що не кажуть!
  • 0

#334 Русік

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 182 повідомлень
  • Місто:Коломия не помия Коломия - місто!!!

Відправлено 07.04.2008 – 19:38

Українська на завжди у моєму серці :happy1: :happy1:
  • 0

#335 Ти_чи_підросла

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 160 повідомлень
  • Місто:Місто ГЕРОИ КИІВ

Відправлено 07.04.2008 – 19:50

Сказали люди,які виходячи в сільпо переклинюються на російськомовних типочків і дівчат....
Народ,скажіть правду,ви це зараз серйозно написали,чи так,для понту?Я готовий битись об заклад,що відсотків
35,які тут відписались "А я люблю українську" в житті лялякають на мові козлів...
Та мені по барабану.Головне,щоб не соромились говорити.І через рочків десять Київ стане україномовним.(Я сподіваюсь..Зарахунок приїжджих із області,завдяки статусу української,як державної і так далі..)
Одним,словом,якщо говорите російською,не придобрюйтесь до Львівських,Франківських,Київських хлопців і дівчат,які "висять" на цьому порталі..говоріть правду...
  • 0

#336 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 08.04.2008 – 11:59

Перегляд дописуТи_чи_підросла (7.04.2008 20:50) писав:

Сказали люди,які виходячи в сільпо переклинюються на російськомовних типочків і дівчат....
Народ,скажіть правду,ви це зараз серйозно написали,чи так,для понту?Я готовий битись об заклад,що відсотків
35,які тут відписались "А я люблю українську" в житті лялякають на мові козлів...
Та мені по барабану.Головне,щоб не соромились говорити.І через рочків десять Київ стане україномовним.(Я сподіваюсь..Зарахунок приїжджих із області,завдяки статусу української,як державної і так далі..)
Одним,словом,якщо говорите російською,не придобрюйтесь до Львівських,Франківських,Київських хлопців і дівчат,які "висять" на цьому порталі..говоріть правду...
А можете довести обґрунтованість Ваших підозр? Я от, наприклад, підозрюю, що Ви завжди розмовляєте російською, а тут пишете українською, бо так зазначено в правилах форуму, бо Ви піддобрюєтесь до завсідників цього порталу. Можете довести, що Ви в житті розмовляєте не "на мові козлів"? Як бачите, кожен може опинитись в ситуації, коли доведеться доводити, що він не верблюд. Тож надалі такі підозри розцінюватиму як провокації.
  • 0

#337 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 повідомлень

Відправлено 08.04.2008 – 15:47

Я розмовляю російською на роботі, бо в колективі з 40 тільки 1 розмовляє українською. Вдома, на вулиці - українською, хоч звичайно бувають інші випадки.

Повідомлення відредагував trim: 08.04.2008 – 15:47

• 0

#338 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 09.04.2008 – 03:50

Перегляд дописуtrim (8.04.2008 16:47) писав:

Я розмовляю російською на роботі, бо в колективі з 40 тільки 1 розмовляє українською. Вдома, на вулиці - українською, хоч звичайно бувають інші випадки.
Якщо Ви почнете розмовляти українською на роботі, то зможете вдвічі збільшити кількість україномовних працівників у Вашому колективі <_<
  • 0

#339 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 09.04.2008 – 04:16

Перегляд дописуEmika (9.04.2008 04:50) писав:

Якщо Ви почнете розмовляти українською на роботі, то зможете вдвічі збільшити кількість україномовних працівників у Вашому колективі <_<
і вдвічі зменшити в розумінні з боку 95% працівників
  • 0

#340 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 10.04.2008 – 04:02

Перегляд дописуSergiy_K (9.04.2008 05:16) писав:

і вдвічі зменшити в розумінні з боку 95% працівників
Щодо цього маю великий сумнів. Скажіть, особисто Ви колись стикались із нерозумінням колег, коли розмовляли українською? Я пригадую, що на початку 90-х в Києві ще реально було наткнутись на зневажливе ставлення до української (чи просто нерозуміння цієї мови), однак вже в середині 90-х це стало рідкістю, а зараз українську не розуміють хіба що іноземці. Я завжди розмовляю українською, і жодного разу не стикалась з тим, що хтось із моїх колег її не розуміє. За минулі кілька років я попрацювала в різних колективах, однак скрізь ставлення було приблизно однакове - дехто у відповідь переходив на українську, дехто далі розмовляв російською, не надаючи значення такій "міжмовності" спілкування. Я помітила ще один цікавий факт. Дехто (особливо це стосується приїжджих із західної України) починає спілкуватись російською, певний, що якщо він спілкуватиметься українською, то це викличе нерозуміння і т.п. Однак, що цікаво, такі люди і не пробували спілкуватись українською в новому середовищі. Якби ж вони спробували, то реакція навколишніх була б нормальною, їхня україномовність сприймалась би як даність (принаймні, це типова реакція в Києві), навряд би комусь спало на думку принижувати чи гірше ставитись до україномовних. Тобто перехід на російську в російськомовному середовищі часто зумовлений не реальним травматичним досвідом спілкування (наприклад, зневагою за вживання української мови), а побоюваннями, які спираються на хибні стереотипи. Якщо ж спілкуватись українською, то можна виявити, що багато російськомовних до цього ставляться цілком нормально або ж навіть позитивно.

Цікаво, як ставляться працівники до того колеги, що розмовляє українською? Майже певна, що ставлення звичайне. Звісно, я погоджуюсь, що в старому колективі, в якому вже звикли до російськомовності, перехід на українську може викликати певні психологічні проблеми. Однак якщо багато колег також в деяких ситуаціях розмовляють українською, то перехід на українську може сприйматись навіть позитивно. Тож наскільки доречно перейти на українську на роботі залежить від конкретного випадку.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних