Перейти до вмісту

А якою мовою ти розмовляєш?

Повідомлень в темі: 607

Опитування: Мова розмовна (348 користувачів проголосувало)

А якою мовою ти розмовляєш?

1. Українською (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. Іншою зрозумілою (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

3. Усіма! /Я телепат./ (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

Які Ваші first language та second language?

1. First language — українська, second language — російська. (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. First language — російська, second language — українська. (2 голосів [8.70%])

Процент голосів: 8.70%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#241 Dovgapanchoha

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 307 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 18.10.2007 – 10:37

Українською.
А нещодавно помітила, що в мене з російською проблеми. Коли раніше я могла говорити російською вільно, то тепер часом ловлю себе на тому, що коли доводиться спілкуватися російською мовою, то я спочатку формулюю думку українською, а потім перекладаю. Дожилась!
  • 0

#242 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 18.10.2007 – 13:25

Dovgapanchoha, а що ж тут дивного? Так і має бути, якщо українська - рідна)

Цитата

(mIK @ 12.10.2007 23:22)
У мене у сім*ї розмовляють російською, тому я також більшість часу в реалі розмовляю російською.

В мене так само.
Те, що в сім*ї розмовляють російською, не означає, що ви не можете з ними розмовляти українською.
У мене теж багато старих родичів уже не можуть перейти на українську, але радіють, коли я з ними спілкуюся українською. Так само і мій батько, він і сам намагається розмовляти, хоч і кострубато, але зі мною - українською.
А так їм важко вже вивчити мову досконало (бо старі, пам*ять не та), тому продовжують вживати російську. Але це аж ніяк не виправдання для молодих, щоб не розмовляти українською мовою!

А то така цікава картина виходить - " патріот (патріотка), але розмовляю російською, бо так у сім*ї"...і що ж корисного ви робите в такому разі? Приїде будь-який росіянин і скаже - "цю, так ві же русскіє - ві же па-русскі гаварітє...нєт нікакова украінскава язіка і страні такой нєт - всє русскіє".

Повідомлення відредагував Блискавиця: 18.10.2007 – 13:26

• 0

#243 Raven@

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 608 повідомлень
  • Місто:файна Юкрайна!

Відправлено 18.10.2007 – 14:12

Перегляд дописуБлискавиця (18.10.2007 14:25) писав:

А то така цікава картина виходить - " патріот (патріотка), але розмовляю російською, бо так у сім*ї"...і що ж корисного ви робите в такому разі? Приїде будь-який росіянин і скаже - "цю, так ві же русскіє - ві же па-русскі гаварітє...нєт нікакова украінскава язіка і страні такой нєт - всє русскіє".
Змістом патріотизму є любов до батьківщини, до свого народу, відповідальність за долю вітчизни. І мовне питання не завжди цю любов визначає... То в ідеалі, до якого дехто має пройти тривалий шлях. Але як людина на той шлях вступила - треба вже в якійсь мірі шанувати. Та й загалом шанувати кожного з нас.
  • 0

#244 ...

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 188 повідомлень

Відправлено 19.10.2007 – 22:24

Читаю про те, що пишуть, що вдома розмовляють російською, бо сім"я розмовляє нею.
У мене є друг, у якого в сім"ї розмовляють російською і він сам до 10 класу розмовляв нею, але тепер розмовляє з усіма тільки українською. А взагалі, багато людей, закінчивши школу, приїжджають вчитись в міста з російськомовним середовищем, починають розмовляти російською. Я особисто цього не розумію, особливо, якщо вони з усіма, навіть з тими, хто все-таки розмовляє російською, говорять теж російською. Одного разу я посперечався, що зможу цілий день проговорити російською. Я-то так і зробив, але почував себе повним ідіотом і дуже зрадів, знову продовживши розмовляти рідною мовою.
  • 0

#245 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • 774 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 19.10.2007 – 22:32

Перегляд дописуRaven@ (18.10.2007 15:12) писав:

Змістом патріотизму є любов до батьківщини, до свого народу, відповідальність за долю вітчизни. І мовне питання не завжди цю любов визначає... То в ідеалі, до якого дехто має пройти тривалий шлях. Але як людина на той шлях вступила - треба вже в якійсь мірі шанувати. Та й загалом шанувати кожного з нас.
Не треба з переходу на рідну мову робити мужній вчинок, який без титанічних зусиль ніяк не досягнути.
Дитячі виправдання.
  • 0

#246 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 01.11.2007 – 11:20

Зазвичай завжди українською. По роботі доводиться постійно їздити та спілкуватися з людьми з усіх регіонів. Використовую українську. В разі коли бачу повне не розуміння, для полегшення контакту можу перейти на російську, але через деякий час автоматом повертаюсь до української. Треба відзначити, що за час роботи встиг привчити більшість наших представників з донецька, запоріжжя, харкова і т.п. (тих які завжди говорили російською) спілкуватись так як зручно саме мені.
Місяця два назад під час посадки до російського потягу майже потрапив під колеса. Російська провідниця проспала посадку по станції. Довелося стрибати на ходу в сусідній вагон при піднятому марші. Через 40 хв. "дискусії" з бригадиром - бідолага сам перейшов на ламану українську. Хоча раніше за ними такого не спостерігав.
  • 0

#247 N@TO

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 01.11.2007 – 11:33

Перегляд дописуОлеська (4.10.2007 22:02) писав:

Не перечитувала всього попередньонаписаного, можливо й повторю когось...

Людина, яка живе в країні і не розмовляє мовою цієї країни або гість, або ворог, або дурень!
К. Маркс.

підтримую сказане двома руками !!!
  • 0

#248 bdrFsg

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 137 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 01.11.2007 – 21:41

Українською.
Іноді, задля сміху, албанською=)
  • 0

#249 Tonchik

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 06.11.2007 – 23:19

А я здається вже тут писала, але це повідомлення стерли у зв'язку із проблемами на форумі. Тому напишу іще раз.

Всі, хто розмовляють російською бідкаютсья про російськомовне оточення, яке змушує їх розмовляти саме так. Але ж ми самі є оточенням для когось іще. І ця людина буде так само казати, що усюди говорять російською, і я так розмовляю.
Так давайте ж створювати НАШЕ УКРАЇНОМОВНЕ ОТОЧЕННЯ!!! Я впевнена, не одна людина, почувши вашу українську і сама перейде на неї. Є приклади і доволі багато.
  • 0

#250 .crayon

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 154 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 09.11.2007 – 14:53

Взагалі спілкуюсь на російській,в інеті-українською... :) чомусь.Напевно,так мене навчили-спілкуватись мовою співбесідника.
  • 0

#251 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 09.11.2007 – 17:32

Перегляд дописуKassandra (29.01.2007 00:43) писав:

Я теж буваю в шоці..ну як можна говорити двома мовами одночасно...то наче двві пари штанів носити...жах.. :)
А як доводиться одночасно трьома-чотирма користуватися? Плавишся від спеки!! Дійсно жах! А що зробиш, не розуміють, тумаки, української, хоч трісни! Повний ігнор з великими очима. :)

Перегляд допису4esterfielter (29.01.2007 09:44) писав:

Прикольно виходить, коли ти говориш українською, а до тебе - російською. І ви починаєте одне одного поважати, що не піддаєтесь взаємовпливові. А так інколи морально перемагаєш і, гляди, компанія українізовується - дарма, що на один вечір...

У мене подібне було, але вже багато років назад. Нас питали - а між собою ви як розмовляєте взагалі? Прослідкувавши, виявила, що якщо я хотіла, щось розказати, то українською говорила, якщо вона щось своє розповідала - російською, а коли вже йшла відповідь на репліку - то мовою репліки. Отака у нас з подругою була двомовність і взаємна мовна повага співрозмовника. :cool2: Мовне питання взагалі не стояло. Ну вона не вміє по-моєму, ну і що? Але я теж користувалася своєю наздоров"я і вона не ображалася, а лише іноді перепитувала. З часом таки перейняла щось від мене.
А ще я вліку познайомилася з дівчиною з Полтави, що вчилася в Харкові і там же вивчила українську. :) Чесно вам кажу! Просто жила в кімнаті з галичанкою. А та просто не вміла російською говорити. Тільки розуміла. Ото задля повноцінного спілкування вивчила полтавчанка українську. Їй же легше було - база шкільна була як-не-як та й так галицька чиста мова їй дуже сподобалася.
Цікаво тільки було б ту галичанку послухати - як вона в Харкові взагалі жила і вчилася (то вже років з 10 тому було).
  • 0

#252 maril

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 15 повідомлень

Відправлено 11.11.2007 – 12:16

люблю українську...
але якщо до мене звертаються на москальській, то відповідаю на москальській!

хоча й сама багато на москальській розмовляю...
:)
  • 0

#253 sam

Just a man...

• Користувачі
  • 660 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 11.11.2007 – 13:43

Перехід на мову співрозмовника - це не завжди прояв того, що ти його шануєш...

Часто - це елементарний прояв слабкості.
  • 0

#254 rainy

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 393 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 11.11.2007 – 14:08

Перегляд дописуSvita (9.11.2007 18:32) писав:

А ще я вліку познайомилася з дівчиною з Полтави, що вчилася в Харкові і там же вивчила українську. :brovy: Чесно вам кажу! Просто жила в кімнаті з галичанкою. А та просто не вміла російською говорити. Тільки розуміла. Ото задля повноцінного спілкування вивчила полтавчанка українську. Їй же легше було - база шкільна була як-не-як та й так галицька чиста мова їй дуже сподобалася.
Вибачте, ви хочете сказати, що полтавчанка не може знати українську? Це в вас якось так прозвучало типу- ой, уявіть тільки, дівчина з Полтави - і вивчила україньску. :) між іншим, не знаю, як там ваша знайома, але більшість дівчат (та і хлопців) у нас добре знають українську і говорять нею краще за деяких, грамотніше. "Чесно вам кажу"- ну вже взагалі, вибачте, звучить так ніби ведмедя навчили гвоорити ,а не людину! :)

Коротше кажучи, я ображена! :) В житті переважно розмовляю українською! от! :D
  • 0

#255 Tonchik

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 11.11.2007 – 14:13

Перегляд дописуrainy (11.11.2007 14:08) писав:

Вибачте, ви хочете сказати, що полтавчанка не може знати українську? Це в вас якось так прозвучало типу- ой, уявіть тільки, дівчина з Полтави - і вивчила україньску. :) між іншим, не знаю, як там ваша знайома, але більшість дівчат (та і хлопців) у нас добре знають українську і говорять нею краще за деяких, грамотніше. "Чесно вам кажу"- ну вже взагалі, вибачте, звучить так ніби ведмедя навчили гвоорити ,а не людину! :)

Коротше кажучи, я ображена! :D В житті переважно розмовляю українською! от! :brovy:
Так уяви собі, навіть в Запоріжжі!!! знають українську!!!! Ну надо же :) І як таке можливо???
  • 0

#256 rainy

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 393 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 11.11.2007 – 15:05

Перегляд дописуTonchik (11.11.2007 15:13) писав:

Так уяви собі, навіть в Запоріжжі!!! знають українську!!!! Ну надо же :) І як таке можливо???
отож! просто дивина)) Ми з тобою шокуємо всі мабуть :brovy: В Україні і знають українську! Мда...
  • 0

#257 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 12.11.2007 – 10:39

А я, чесно кажучи, шокована такою саркастичною реакцією.
Я ж написала "багато років тому". А про полтавчану, дійсно, забула додати, що то теж було багато років тому (12-13 як мінімум) і що вона наполовину росіянка. Гадаю, тепер зрозуміліше чому то так мене вразило. Але навіть без пояснень то вже не так і притягнуто за вуха. Правда, якщо ви щойно зі шкільної парти, то, може і не зрозумієте.
Десять років назад на уроці української мови і у київській школі учні дозволяли собі просити вчителя перекласти текст (речення, тощо). У мене були величезні очі, коли я це побачила. А в них були величезні очі, що українською мовою дійсно хтось в житті розмовляє і до того ж абсолютно вільно і на "село" не схожий чи там.... "диктор телебаченння", чи за кого україномовну людину сприймали.
А зараз у вас вже величезні очі, що у когось могло взагалі складастися враження, що в Полтаві і Запоріжжі (зауважте, не про область мова, а саме про міста) розмовляють виключно російською.
Ну то давайте дружно порадіємо таким величезним змінам і позакриваємо оті теми про проблеми української мови. А в даній темі будемо краще обговорювати хто скільки іноземних знає і як навчився.
Мир, дружба, жвачка :angry12:
  • 0

#258 sam

Just a man...

• Користувачі
  • 660 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 13.11.2007 – 01:29

Сестра живе у Запорізькій області...

Коли врешті її достали питаннями "а ви аткуда" - вона почала відповідати "З УКРАЇНИ" :angry12:
  • 0

#259 Квіточка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 140 повідомлень
  • Місто:З Миколайова ! ! !

Відправлено 19.11.2007 – 21:20

Кому цікаве ставлення молоді до української мови на Миколаївщині, вам сюди

Задала питання на форумі свого провайдера, чому люди не розмовляють українською...
Результати кажуть про просту людську лінь, яку ніхто не визнає і намагається завуалювати якимись смішними відмовками.
  • 0

#260 The Master of Rings

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 115 повідомлень
  • Місто:Україна.Рівне

Відправлено 20.11.2007 – 07:26

Українська форевар!!!!!!!!!! :happytwo: :) :) :cool2: Хоча можу в випадку потреби і російською говорити до волі непогано як на українця! :)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних