Перейти до вмісту

А якою мовою ти розмовляєш?

Повідомлень в темі: 607

Опитування: Мова розмовна (348 користувачів проголосувало)

А якою мовою ти розмовляєш?

1. Українською (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. Іншою зрозумілою (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

3. Усіма! /Я телепат./ (1 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

Які Ваші first language та second language?

1. First language — українська, second language — російська. (21 голосів [91.30%])

Процент голосів: 91.30%

2. First language — російська, second language — українська. (2 голосів [8.70%])

Процент голосів: 8.70%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#141 goli@th

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 27.03.2007 – 20:25

В житті розмовляю російською. Але рідной мови не цураюся. Вважаю українську мову дуже мелодійною, співучою!!! Не те що російська))) Мені дуже сумно коли чую суржик. У майбутньому мрію досконало володіти рідною мовою))))))))))) :angry12: :itshe: ;) ;) :D
  • 0

#142 Silver

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень
  • Місто:fine Ternopil city

Відправлено 29.03.2007 – 21:00

виключно українською!
..може тому що родився і виріс в Тернополі.
хай мене вибачать російськомовні, але мене дуже бісить коли почувши якою мовою я розмовляю, до мене продовжують звертатись російською. і тоді я всяко намагаюсь виразити свою зневагу до таких людей.
  • 0

#143 Invictus

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 320 повідомлень
  • Місто:зиготи

Відправлено 29.03.2007 – 21:07

Розмовляю російською, але трохи суржикувато, трохи, хоч не так як "бабулі" з базару мого міста. Але як випаде приїхати до Львова, буду розмовляти чистою українською, в Москві розмовляв і розмовлятиму російською, в Лондоні (як пощастить туди потрапить) - так-сяк, але англійською все-таки.
  • 0

#144 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5187 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 29.03.2007 – 21:07

Перегляд дописуRomatytschak (25.03.2007 03:15) писав:

Чому зле? Принайме я ще говорю українською. Це не нормально для когось, в кого родичі вже не на україні народились. Я гордий стого що ще знаю ці шматочки мови, якими можу сяк так розмовляти. А як слово бракує то беру німецке, де проблема?
кгм..завжди є таке,як поповнення свого словникового запасу...забезпечується читанням книжок тощо.. :cool2:
  • 0

#145 Івасик Телесик

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 305 повідомлень
  • Місто:kyiv/iv-frankivsk(kalush)

Відправлено 29.03.2007 – 22:24

Виріс в Івано-Франківській обл., живу в Києві. Спілкуюсь виключно українською, є багато русомовних друзів, які мене чудово розуміють. Проникаюся гнівом, коли такий же, як і я, але ч**о приїхавши в Київ говорить російською...Оце справді образливо
  • 0

#146 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 29.03.2007 – 23:10

Спілкуюсь мовою непорозуміння, ненависти та любові .
  • 0

#147 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 30.03.2007 – 10:47

В Україні, очевидно, лише українською. У Москві, колись, з неукраїнцями - російською. У Польщі, тепер, з неукраїнцями - польською. Стою на тій позиції, що для людини дуже важливо не лише те, щоб був хліб, але і те, щоб цей хліб у своїй країні можна було придбати в магазині, спілкуючись своєю мовою.
Тут не проходять варіанти "рускоязичний украінєц". Таких не буває. Тим більше після 15 років незалежності. Україна, то має бути країна українців, тобто людей, які комфортно чуються в україномовному середовищі.
  • 0

#148 Руденька

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень

Відправлено 01.04.2007 – 16:14

Перегляд дописуSilver (29.03.2007 22:00) писав:

хай мене вибачать російськомовні, але мене дуже бісить коли почувши якою мовою я розмовляю, до мене продовжують звертатись російською. і тоді я всяко намагаюсь виразити свою зневагу до таких людей.
А тобі не здається що це ненормально? Виражати зневагу людині за те, що розмовляє мовою, якої її навчили батьки? Чи то ти така поважна особа, під яку всі повинні підлаштовуватись?

А ще таке: Серед моїх друзів багато хто любить українську. Я її ДУЖЕ люблю.
Сьогодні повернулась з Києва, де була на одній конференції. І от урочисте відкриття, дівчата читають віршики про мову. Що то були за віршики! Метою їх було просте приниження російської мови. І мені, яка пропаґує і любить українську, але з дитинства розмовляє російською, було огидно. А ще поряд сиділа дівчина з Пітера (бо конференція міжнародна), так уявляю що відчувала вона!
  • 0

#149 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 01.04.2007 – 16:16

Людиська, пробачте мені, але коли бачу назву цієї теми, то чогось хочеться відповісти - матірною (матюками).
  • 0

#150 Маркіян Дзидлик

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 01.04.2007 – 20:19

Спілкуюсь "живою" мовою, в якій присутні слова іншомовного походження, жаргонізми, діалектизми, матюкізми і всякі -ізми-( клізми включно)
  • 0

#151 Silver

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень
  • Місто:fine Ternopil city

Відправлено 03.04.2007 – 07:53

Перегляд дописуРуденька (1.04.2007 17:14) писав:

Сьогодні повернулась з Києва, де була на одній конференції. І от урочисте відкриття, дівчата читають віршики про мову. Що то були за віршики! Метою їх було просте приниження російської мови. І мені, яка пропаґує і любить українську, але з дитинства розмовляє російською, було огидно. А ще поряд сиділа дівчина з Пітера (бо конференція міжнародна), так уявляю що відчувала вона!

нічого страшного, думаю дівчина з росії переживе таке приниження. українську мову на сході завжди паплюжили та обпльовували, і ніхто з них не замислювався що при цьому відчуваємо ми.
  • 0

#152 Ласочка:)

Сова всія Теревень

• Користувачі
  • 1002 повідомлень
  • Місто:Славне місто Утопія

Відправлено 03.04.2007 – 08:10

Спілкуюся виключно українською..... Найбільше не люблю суржик. Ця мішанина добряче дратує. А російською мовою я не говорила вже так давно, що у мене певно виробився страшенний акцент :cool2: Наче й не в Києві живу... Але нічо тримаюся...
  • 0

#153 Руденька

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень

Відправлено 04.04.2007 – 14:07

Перегляд дописуSilver (3.04.2007 08:53) писав:

українську мову на сході завжди паплюжили та обпльовували, і ніхто з них не замислювався що при цьому відчуваємо ми.
Я не думаю, що російські студенти-учасники конференції мають щось проти української. І не можна прямо виказувати свою неповагу гостям! Ми ж не будемо гнобити студентів з Германії за Гітлера! А мені от було соромно за "своїх", бо красоту і значущість української не треба доводити приниженням інших мов!!!
  • 0

#154 sancti

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 36 повідомлень

Відправлено 21.04.2007 – 19:42

нажаль в Києві доводиться іноді переходити на російську... бо інакше бізнесмени (видавці зокрема) мене не розуміють (а може просто прикидаються)...
але сурж - ніколи! застрельте краще! я за чисту мову, хоч уже українську, хоч російську, хоч латину...
  • 0

#155 Р0М@ННь0

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 580 повідомлень
  • Місто:Рогатин

Відправлено 23.04.2007 – 13:21

Українською
  • 0

#156 Bogun

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 20 повідомлень

Відправлено 23.04.2007 – 13:26

Літературною українською прагну розмовляти. Хоча з близькими друзями переходжу на суржик (міський сленг), який ближчий до української.
  • 0

#157 Ася

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 241 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 23.04.2007 – 13:28

Стараюсь УкраїнськоЮ!!! Проте іноді пролітають невідомі об'єкти москальської...приходиться виправлятись! :lol:
  • 0

#158 Ярий

Старійшина

• Користувачі
  • 1734 повідомлень

Відправлено 23.04.2007 – 13:32

Українською, буває інколи польською
  • 0

#159 KinslayeR

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 27 повідомлень
  • Місто:майже Львів

Відправлено 23.04.2007 – 14:11

Українською. На іншу мову (англійську, російську) можу перейти, якщо співрозмовник взагалі не розуміє української.
  • 0

#160 Phoenix

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:ПНД

Відправлено 23.04.2007 – 15:18

Стараюсь розмовляти чистою українською мовою, правда не завжди у мене це виходить. А матюкаюсь тільки англійською. :lol:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних