Перейти до вмісту

Юрій Андрухович-геніальна людина!

Повідомлень в темі: 77

#21 Юна_Лель

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:майжеЛьвів

Відправлено 07.04.2007 – 16:16

Перегляд дописучайка (25.01.2007 14:52) писав:

...я живу в країні, яка нікуди мене від себе не відпустить-вона вчепилась в поли мого плаща своїми спазматичними суглобами, готова роздерти мене на шматки з великої своєї любові. Я мушу відповідати їй взаємністю-любити це особливе горілчане тепло, це примарне світло, цих людей, що не хочуть вірити жодному моєму слову і цих, яким начхати на всі мої слова, бути свідком того, як слова взагалі перестають що-небуть означати, занурюватись все глибше у песимізм, любити цей коматозний стан, це відчуття трясовини, звідки нізащо не вибратися, любити свою останню територію, на якій мене поки що неможливо вполювати. Отже, поки вона, моя рідна країна, не вчепилась мені тріумфально в горло, я так чи інакше приречений вимовляти тимчасові слова...
Аяяй!"Відтворювати будь-яку частину цього видання у будь-якій формі та в будь-який спосіббез письмової згоди правовласників заборонено"-таке пише на початку книженції.Буду тобі передачки носити :unsure: Жартую;)
Загалом,"Диявол ховається в сирі" мене чимось зацікавило.Не скажу,що змістом, мабуть, манерою написання.Так і хочеться читати її ще і ще і ще поки очі не вилізуть!Проте, там вжито дуууже багацько словечок змісту яких я до кінця й не розумію, тому читаю її паралельно з словником іншомовних слів.Дякую Чайці за рекомендації:P!
  • 0

#22 Leia

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 263 повідомлень

Відправлено 07.04.2007 – 16:24

Мені дуже сподобалась та фраза в описі. шо це людина яка затягує в свої письмена чарівним спообом. Всята правда. В Андруховича є шось таке. його хочеться читати і читати, але важко пояснити чому.
  • 0

#23 чайка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 182 повідомлень
  • Місто:МІСТО ЛЕВА

Відправлено 10.04.2007 – 12:08

Перегляд дописуFoxy_mouse (28.02.2007 02:10) писав:

Людоньки, так ніхто насправді з Вас усіх доладу не написав, ЩО Ж Вам так подобається в прозі і поезії Карпа Любанського.
Що ви для себе взяли з його досить-таки грубеньких книжок?
І про Софію...Мушу не погодитись. Як на мене - нічого видатного. І в перекладі Гаррі Поттера В.Морозову вона не дуже то й допомогла...
Мушу не погодитись, хоча це твоя власна думка. «Жінки їхніх чоловіків» та «Старі люди» Софії мені дуже сподобались. Не можна сказати, що вона в тіні свого батька. Є що читати і воно цікаве.
В прозі Андруховича подобається манера написання, сюжети. Поважаю його діяльність в різних мистецьких заходах, його вперте ігнорування критиків і постійний рух. А от вірші люблю за абсурдність і боротьбу з римою. Є над чим подумати.
  • 0

#24 yar25

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 112 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 22.04.2007 – 06:54

У вівторок 24 квітня в Києві у кінотеатрі "Кінопанорама" о 19 годині відбудеться презентація книги Юрія Андруховича "Таємниця". У презентації приймає участь польський гурт KARBIDO з презентацією їх з Андруховичем спільного проекту SAHOMON (шкода, що не буде Мертвого Півня, як на презентації "Таємниці" у Львові 25 квітня. Концерт МП у Києві 25.02.2007 був фантастичний!)
Ведучий презентації Олександр Ірванець. Квитки - 15 гривень. З Афішакард - вхід вільний :D :) :wacko:
  • 0

#25 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6047 повідомлень

Відправлено 22.04.2007 – 07:28

не занадто люблю великі Андруховичові витвори типу "Московіади" та "12 обручів", але його есеї - геніальні!
чого варте ось таке

Цитата

Істотна відмінність між двома — українською та російською — національними моделями полягає в тому, що росіяни значно екстремальніші. Якщо для українців горілка є всього лише своєрідним засобом для веселощів, то росіяни шукають у ній цілковитого злиття з Абсолютом і проникнення у найглибші екзистенційні безодні. Українцям ідеться про те, щоб добряче посидіти й поспівати (останнє для них просто як дихати), росіянам — щоб пізнати істину, тобто розтяти вени собі або проламати череп ближньому. Українці п’ють, щоразу заїдаючи горілку чимось висококалорійним. Росіяни не заїдають, а хіба що занюхують — на їхню думку, водка з їжею — це гроші на вітер. Водка не повинна смакувати, вона повинна діяти. Чим менше їжі, тим більше в неї на це шансів. Узагальнюючи, можна сказати: що в українському випадку є засобом, те в російському — метою.
багато Андруховича є в бібліотеці УКРЦЕНТРУ
http://www.ukrcenter...ome/default.asp
а його есеї широко представлені у тижневику Дзеркало тижня
зокрема http://www.dt.ua/3000/3680/56461/

Цитата

У потязі Київ—Харків, 3.04.2007
До залізничного вокзалу Київ-Пасажирський мене підкинули дещо зарано — мій потяг відходив аж за нецілих півгодини. Я намагався хоч якось убити час, але навіть надмірно сповільнене копирсання у дверцятах автоматичної камери схову не надто мені помогло. Залишалося мимохіть спостерігати за вокзальним життям.

І от я за ним підсвідомо спостерігав, а тим часом мене вже сверд­лило таке ж підсвідоме запитання: «Що трапилося?». Увесь вокзал та його околиці здавалися мені переповненими якимись не зовсім звичними людьми. Вони траплялися на кожному кроці, причому кучкувалися групами і групками і створювали цим своїм кучкуванням, скажімо так, не надто позитивну атмосферу.

Я назвав їх щойно «не зовсім звичними», але це, напевно, введення в оману і себе, і читачів. Бо насправді ці люди були до жахливого звичними. Але звичними з деякою поправкою у часі — звичними для вокзального ландшафту нашої країни принаймні десятирічної давності. Такі от типові пасажири країни Україна середини 90-х з усією неминучою атрибутикою спортивних штанів та неякісної джинси, картатих сумок і однаково пострижених голів. Деякі з них були сильно напідпитку, чи то пак — чого вже там? — добряче вгашені, тож намагалися проявляти активність, шастаючи залами, переходами і перонами та — задля підняття духу — голосно лаючись. «І яким це чином нас отак зненацька кидануло років на тринадцять назад?» — подумки дивувався я.

Сенс перформенсу я зрозумів, коли побачив у деяких із них згорнуті державні прапори на древках, наші синьо-жовті прапори. Наприкінці 80-х, коли ці прапори ще вважалися забороненими й бандерівськими, ми також возили їх на свої заборонені мітинги всіма можливими потягами цієї землі. Прапори в нас були самопальні, їх шили наші матері й сестри, а носити їх доручалося лише найсильнішим і найвідповідальнішим — адже саме вони могли ставати і нерідко ставали найпершим об’єктом агресії тодішніх ментів.

Отже, того вечора регіональні феодали продовжували звозити до Києва «своїх людей». Таким чином замикалося певне історичне коло: синьо-жовті прапори, свого часу ламані й шматовані, нині «за рознарядкою» роздаються нетверезій пацанві її начальниками, з яких не один свого часу — я навіть не сумніваюсь у цьому — досхочу цих самих прапорів наламав і нашматував. Коло, як на мене, дещо порочне, хоч і цілком діалектичне.

У потязі, що ним я невдовзі від’їхав назустріч тим-таки «регіонам», я мимоволі продовжив спостереження. Це було викликано появою в коридорі вагонного провідника — різкого дядечка в уніформі з білою сорочкою і рацією на поясі. І цей дядечко став абсолютно по-хамському командувати пасажирами. Він наказував нам позаходити до купе, бо ми, мовляв, стоїмо йому на дорозі. Я свідомо не цитую його мовою оригіналу, достатньо лише зауважити, що це й була вона в чистому вигляді — мова попси і блатняка. До того ж я наважуся стверджувати, що в його випадку слово «провідник» означало «фюрер». Само по собі це було мені дивно, бо на мене давно вже жоден провідник не кричав. У потягах, які курсують з Києва в західному напрямку, провідники не те що не кричать, а жартують і усміхаються. Хоч самі потяги так само обдерті й повільні, як і ті, що ідуть на схід.

Так, це було дивно, але що дивніше — усі без винятку пасажири (а там були не тільки беззахисні жінки, старі та діти) йому без слів підкорились і слухняно поховалися до своїх купе. І ніхто не залишився стояти в коридорі. Ніхто, крім мене, але я в рахунок не йду, бо «не місцевий», і мені він, цей їхній фюрер, по цимбалах.

Цей потяг, думав я, на дев’ять десятих заповнений виборцями «регіонів». Можливо, навіть на десять десятих він ними заповнений. І я жодним чином не хочу їх нічим ображати, бо я не маю їх за своїх ворогів. Я навіть не звертатимуся до них українською, бо їм це може здатися викликом. Я навіть визнаю за ними політичне право понад усе на світі любити Росію й так само понад усе ненавидіти Європу, НАТО, Америку та інших «піндосів».

Я хочу їх просити лише про одне: не дозволяйте покрикувати на себе хамовитим провідникам у формених білих сорочках із жовтуватими пахвами. Захищайте свою людсь­ку гідність, коли всяке чмо намагається вас нагнути, тицяючи вам при цьому державний прапор. Знайдіть у собі відвагу послати подалі будь-якого знахабнілого начальника — так, як ви це вмієте, коротко і страшно — мовою попси і блатняка.

А інше все додасться. І життя налагодиться.

Повідомлення відредагував Weber: 22.04.2007 – 07:29

• 0

#26 Юна_Лель

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень

Відправлено 22.04.2007 – 16:16

Щойно дочитала "Диявол ховається в сирі".Жаль, що вже дочитала....
  • 0

#27 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 22.04.2007 – 16:53

І що б здавалося слова... Правда!?
  • 0

#28 Ада

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень

Відправлено 08.05.2007 – 00:45

Немає слів...обожнюю...найбільше подобаються "Московіада" та "Перверзія"(улюблена)!!!Андрухович найкращий!
  • 0

#29 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 08.05.2007 – 07:27

А мені "Московіада" читалася важко. Там забагато пізньосоціалістичного бруду. Я в ті часи теж бував в Москві - занепад імперії добре відображений, але "Московіада" вже давно втратила актуальність, а написана у важкому стилі.
Есеї Андруховича читаються набагато краще. Хоча там де вони збиті у велику форму - теж настають проблеми. "Таємниця" наприклад читається на одному подиху, але лише до якогось моменту. Далі починається смола. На 75% "Таємниця" супер, а далі щось не то. Поляки переклали і дуже хвалять "Диявол ховається в сирі". Недавно польська "rzeczpospolita" http://www.rzeczpospolita.pl/ опублікувала прекрасне інтервю з Ю.А. + його кольорова фотографія на фоні Карпатських вершин..
  • 0

#30 nieni

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень
  • Місто:місто Лева

Відправлено 15.05.2007 – 15:05

А мені якраз "12 обручів" сподобалися найбільше!Хоча,як на мене,це твір не зовсім про Антонича.Погоджуюсь з одним із попередніх коментів:наче автор хотів у цій книзі сказати ВСЕ! А сам Антонич там присутній хіба як символ,хоча,можливо,що й метафізично... :cool1: І взагалі,я не розумію,чому стільки шуму свого часу піднялося навколо цієї книжки.Як на мене,альтернативна біографія вийшла класна!Мені значно більше імпонує власне такий поет,а не якесь перелякане сотворіння...
А "Московіада" справді йде якось важко.Та й "Перверзія" за першим разом туго читалася.Зараз уже якось спокійніше :) Просто часом у Андруховича натуралізм зашкалює.Я знаю,що посткарнавальне безглуздя світу досягло свого апогею,та все ж хочеться іноді махнути в якийсь безпросвітний ідеалізм,а з Андруховичем не виходить.Він не дає шансів вийти зі свого світу.Може,і дійсно ГЕНІАЛЬНИЙ...
  • 0

#31 Смугаста Марися

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень
  • Місто:Кийовбург

Відправлено 07.06.2007 – 21:46

Андрухович - мій улюблений Автор. Люблю його вірші та прозу. Люблю його голос.
В його текст занурюєшся одразу і не хочеться відриватися від читання. Він майстер.
Улюблена книжка Перверзія. Кілька разів перечитана, але все одно цінна для мене.
  • 0

#32 4esterfielter

вже не чайнік - самоваррр

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 615 повідомлень
  • Місто:Рівне - Київ - Рівне - Київ (туди-сюди їжджу:)

Відправлено 19.06.2007 – 16:06

Перегляд дописуnieni (15.05.2007 16:05) писав:

А мені якраз "12 обручів" сподобалися найбільше! А "Московіада" справді йде якось важко.Та й "Перверзія" за першим разом туго читалася.Зараз уже якось спокійніше :rolleyes: Просто часом у Андруховича натуралізм зашкалює. Я знаю,що посткарнавальне безглуздя світу досягло свого апогею,та все ж хочеться іноді махнути в якийсь безпросвітний ідеалізм,а з Андруховичем не виходить.Він не дає шансів вийти зі свого світу.Може,і дійсно ГЕНІАЛЬНИЙ...
Ну мені навпаки "Перверзія" пішла легше. Такі книги з надворотами з виворотами і надбудовами мені подобаються найбільше... А 12 обручів спершу не полізли в глотку - настільки різна авторська мова у цих двох книгах! але потім - я був у захваті...

"Перверзія" до того ж ржачна книга! от наприклад, цитата, віршований експромт Стаха Перфецького (головного героя):

"За що, Італіє, я так тебе люблю? ... За те, що дмеш у дупу кораблю! ... За те, що ти - мов гавань кораблю! А я тебе завжди, повір, люблю: коли люблю люблю й коли блюю! Коли складаю пісню цю свою, Мов соловей, що тішиться в гаю, то почуваюсь ніби у раю, Де гарні шльондри шепчуть "ай лав ю"! Навколо мене - гори і Тироль! У них тут що не слово, то пароль! я б так тєб"я, красафітса, пороль!.. А твій король надувся, ніби троль. Чому. тиролю, ти такий чудний? Чому. королю, ти такий блудний? Чому ці скелі, лаври і дуби? Лизнути б шийку кінчиком якби...".

Мене пре!!!

Повідомлення відредагував 4esterfielter: 19.06.2007 – 16:08

• 0

#33 yar25

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 112 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 20.06.2007 – 05:41

Позавчора дочитав "12 обручів". Дуже сподобалось. Хочу продовжити читати твори Андруховича.
  • 0

#34 Юна_Лель

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень

Відправлено 22.06.2007 – 15:55

ААА!!!!Мені на днюху подарували "Таємницю".Прочитаю після Забужкової "Польові дослідження" і відразу поділюсь з вами враженнями!
І ще одне.Здається,Андруховича потрошки-помалу вводять в шкільну програму.В мене є хрестоматія з української літератури за 11 клас з його твором(здається,"Рекреації").Що на таке скажете?Файно,нє?
  • 0

#35 медуза горгона

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 59 повідомлень

Відправлено 23.08.2007 – 15:50

дуже люблю його твори. один з найбільш зрілих українських письменників.
і один з найбільш улюблених мною світових письменників.
  • 0

#36 lamourattack

Генеральний писар

• Користувачі
  • 681 повідомлень
  • Місто:дому

Відправлено 23.08.2007 – 16:37

Вуйко він модний і письменник дуже класний. З нього ж практично і почалася сучасна українська література. Рання його поезія взагалі ЖИРРР. З прози непогана "Перверзія". "Московіада". "
12 обручів" шось не сподобалося зовсім :wub:
Стьобний,харизматичний чувидло
:)
  • 0

#37 FeRmatta

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 64 повідомлень

Відправлено 05.09.2007 – 18:31

я коли була на його вечорі, де він читав свої твори під музичний супровід, поринала в його слова і віддавалася ним на повну!я протягом усього вечора не змогла відврватися від нього, він став для мене відкриттям української сучасної літератури. маестро!
  • 0

#38 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • 774 повідомлень
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 05.09.2007 – 19:19

Узяв почитати "Таємницю", але щось інтерв’юшний формат книжки мені не сподобався :D . Мабуть візьму щось инше почитати з його творчості :) .
  • 0

#39 Пензлик

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 132 повідомлень
  • Місто:Стаааліца

Відправлено 07.09.2007 – 10:52

Донька Андруховича-Софія також пише.Я прочитав її книжку "Сьомга".Вона також не промах.Вона мене проперла більше Юрка.Книжка відпадна. :cool1:

Повідомлення відредагував Пензлик: 07.09.2007 – 10:52

• 0

#40 чайка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 182 повідомлень
  • Місто:МІСТО ЛЕВА

Відправлено 07.09.2007 – 14:40

Хто не повідомлений, то повідомляю: 06.09 о 17:00 за київським часом у приміщенні Львівської філамонії відбулась перемога Бурлеску — Балагану — Буфонади. Цей вірус роздавали зі сцени всім охочим захворіти Віктор Неборак, Олександр Ірванець та Юрій Андрухович. Лікарство ще не розробили. Зі слізьми співчуваю всім тим, хто не потрапив на це дійство.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних