Перейти до вмісту

Що для вас свято Halloween?

Повідомлень в темі: 91

Опитування: Що для вас свято Halloween? (68 користувачів проголосувало)

Що для вас свято Halloween?

1. люблю це, весело відзначаю кожного року (3 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

2. люблю, але відзначаю як прийдеться (18 голосів [26.09%])

Процент голосів: 26.09%

3. мені байдуже (25 голосів [36.23%])

Процент голосів: 36.23%

4. не люблю, хоча відсвяткувати іноді не проти (3 голосів [4.35%])

Процент голосів: 4.35%

5. не люблю і не розумію цього свята (20 голосів [28.99%])

Процент голосів: 28.99%

6. а що це таке? (0 голосів [0.00%])

Процент голосів: 0.00%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#21 АГЕНТ_N2

Глюк Матриці

• Користувачі
  • PipPip
  • 22 повідомлень

Відправлено 01.11.2005 – 20:02

Так бачу ми трошки відхилилися від теми. Ми зараз обговорюємо свято Хеловін і як кожен до нього особисто відноситься. я свою думку висловив і почитав думки інших.
Мій остаточний висновок що Хеловін прийшов до нас на хвилях західної моди, на подобі МакДональдса і Тамагочі. Його не сприймуть і він собі тихенько відпаде.
А як уже сказала Ластівочка, в Україні сьогодні день поминання померлих.

Тепер трошки офтопу адресованого Хобіту :)

Шановний друже Хобіт, по вашій логіці ми скоро будемо відзначати Хануку і 4 липня на державному рівні і казатимемо що ці свята не мають нічого спільного з українською культурою. (між іншим під словом культура я не мав на увазі релігійні обряди чи звичаї.) А можливо і введемо англійську мову другою державною бо вона бачте, мова міжнародна. І це не буде привязуванням до української мови. За таких справ українська культура втратить свою основу, бо ти і тобі подібні відразу кинуться вивчати "новинку". Хіба я не правий? Хіба не такий в нас менталітет? Бути толерантними до чужого забуваючи своє.
Тепер про дохристиянську культуру. Як ти сам сказав шо в нашій культурі поєдналося і дохристиянські звичаї і християнські.
Для прикладу взяти теж саме Різдво. Наріздво колядують у всьому світі, але по різному. В Північній Америці це проводиться приблизно так: дорослі і діти ходять від хати до хати, стають на подвір"ї перед вікнами будинку і відкривши книжечки з колядками співають одну пісню. Потім тихо забираються геть.
А у нас який Вертеп? А чи ти знаєш що коли українці в якомусь англомовному канадійському чи американському поселенні ставлять Вертеп, то за ними ходять чи не усі місцеві жителі. Бо такого як у нас ніде в світі не має, а ти кажеш щось запозичувати. :yes:
Українська культура настільки багата що ми не повинні розмінюватись на якісь ... хеловіни.
Тобі, як людині з високим кофіцієнтом IQ, яким ти постійно хизуєшся, домашнє завдання : розкажи нам що означає восьмикутна зірка у Вертепі і чому з Вертепом завжди ходить "коза". Це просто.

Біл Клінтон якось сказав Кучмі(наголос на "і"):
"Вітаю президента наймолодшої держави і найстарішої нації в світі."
Ти , мій шановний друже, судячи з усього відносиш себе до представника маймолодшої держави.
До речі , те що ти постійно намагаєшся принизити всіх хто не згідний з твоєю точкою зору якраз і говорить про твою культуру.
  • 0

#22 непосида

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 13 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 01.11.2005 – 20:06

бачу моя тема є досить дискусійною :yes:
  • 0

#23 АГЕНТ_N2

Глюк Матриці

• Користувачі
  • PipPip
  • 22 повідомлень

Відправлено 01.11.2005 – 20:12

непосида (1.11.2005 21:48) писав:

бачу моя тема є досить дискусійною :yes:

Перегляд допису

Дискусія ведеться для пошуку консенсусу, за взаємної поваги присутніх на дискусії. А в умовах коли один горе-дискутник стверджує що тільки він правий а всі решта мають низький рівень IQ , то наврят чи ми знайдемо якесь прозуміння.
"А Баба-яга проти" (С)

Це такий собі ліричний відступ
  • 0

#24 непосида

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 13 повідомлень

Відправлено 01.11.2005 – 22:01

АГЕНТ_N2 (1.11.2005 20:12) писав:

коли один горе-дискутник стверджує що тільки він правий

Перегляд допису

це погано :)

тому закликаю всіх до консенсусу і взаємоповаги :yes:

наприклад моя скромна персона теж з багатьма незгодна.
але я згодна всіх вислухати :cool1:
  • 0

#25 А_н_д_р_і_й

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 62 повідомлень

Відправлено 01.11.2005 – 22:31

Шановні, де Ви бачите тут свято? І що за свято вважаєте?
Кожне свято має смисл і підтекст, а те "свято Хелловін", яке до нас прийшло не має ніякого змісту як і переважна частина американських "свят", адже тепер це лише витвір Голівуду. Від справжнього кельтського звичаю лишилася лише спотворена оболонка. Це не свято, це кіч.
Тепер стосовно наших бара.. ой, пристосуванців.. Якого біса нам здалася та уніфікація? Що хорошого ми в цьому випадку переймаємо? Якщо переймати у світу такі дурниці, а не щось дійсно хороше, то ліпше ту завісу поставити.
  • 0

#26 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 02.11.2005 – 09:28

Киря (1.11.2005 04:45) писав:

А для того, щоб жити не тілом, а духом !!! І думати своєю головою, а не піддаватмся масовому психозу та нав'язуванню інших...
А давайте ще будем святкувати День незалежності Чілі!!!!
Давайте запозичимо кучу всяких традицій - будем бігати у пір'ї та мокасинах, кричати якісь там вигуки, стрибати біля вогнища та викликати незрозумілих духів. Чому б нам не хапати чужі традиції та наслідувати їх, адже вони такі хорош, це є справжні здобутки цивілізаціїі і т.д.!!!

Та маячня це все повна  :yes:
У нас ведеться якась дуже цікава політика: свої традиції називають  зневажливо "шароварщиною", а чужі хапають та насаджують скрізь та як тільки можна.

От наприклад у моєму місті скрізь висят оголошення про вечірки що до святкування hallowen'у причому у багатьох місцях - конкуренція навіть непогана склалася!!! Ну якого дідька лисого ми, українці, маємо святкувати щось там чуже(я більше ніж впевнений, що святкуючі навіть толком не знають історію "свята")??? Ну чому ми повинні бігати у тих масках і т.д.??? Чому молодь охоче приміряє чужинецькі наряди, маски смерті, як їх називають, замість того, щоб у День козацтва походити у наших вишиванках, шароварах, з шаблюкою за поясом, вшанувати пам'ять своїх героїв та захисників??? Чому у нас в країні на масовому рівні не святкують козацькі свята(що могло б при розумній голові бути значно більш видовищним, розважальниим, а головне - повчальнішим, ніж якись там hallowen)???
Слава Україні!!! Ганьба перевертням!

Перегляд допису

Дякую тобі друже! Гарно сказав!

Тепер про свята і традиції далі. Мені щиро жаль тих людей, які з тих чи інших обставин позбавлені традицій. Бідні вони люди! Давайте як приклад - весілля. Не знаю як у вас, а в нас то все так цікаво відбувається. І сватання, і заручини, і коли молода ходить просити з дружками в українському вбранні, з стрічками в волоссі, і коли хлопці напередодні весілля ставлять браму з ялинового гілля, а дівчата прикрашають її. І коли приїздить молодий і треба давати викуп за молоду, і коли кланятись батькам за те, що виростили, і обсипання батьками наречених житом-цукерками-грішми(на довге, солодке. багате життя). І слова обітниці в церкві "...і не полишу тебе аж до самої смерті..."(чогось завжди аж мороз проймає від тієї присяги) А викрадання молодої? А приспівування, а вівати? Це ж не видумане, це все є насправді!!! У всякому випадку я живу не в глушині, не на іншій планеті, а в обласному центрі, велике місте....То може зрівнятись якесь дурнувате,тупе бігання вулицями в масках-черепах з Вертепом? Може якесь свято Валентина зрівнятись з святом Івана Купала, коли всю ніч молодь розважаються, коли стрибають через багаття, коли вінки на воду дівчата пускають, коли пісні, коли жарти......А коли на Катерини ми з сестрою завжди обломуємо сусідські вишні? Бо якщо на Катерини (грудень) зірвати гілочку вишні, поставити в воду і вона розцвіте до Різдва - то вийдеш цього року заміж. Дурне, що ми ламали ті вишні ще зі школи...:)
ех ви, хеловини, жаль мені вас, жаль
  • 0

#27 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 02.11.2005 – 16:19

Тааакксссс. Перед тим як писати цей пост написав велику просьбу адмінам зайнятися модеруванням теми, бо в ній купа постів є флеймом (флеймом навіть римується з тим, що я хотів сказати "в оригіналі"). Маючи права модератора не модерую цю тему, бо є активним учасником і деякі особистості подумають, що я їм зов7 не симпатизую і витираю їхні пости.

Сподобалася думка Ластівки на рах. весілля та інших українських свят. Правильно, потрібно дотримуватися традицій, але не можна тримати їх в застої. Українці повинні розвивати свої традиції. Розвитку українських традицій я не помічаю останнім часом (можу помилятися і буду вдячним, якщо мені хтось протре очі і покаже цей розвиток), але відбувається відродження традицій, що є дуже добре для українців.

Розвиток українських традицій на мою думку може відбуватися 2 шляхами:

1. Самостійний розвиток (я, згадуючи про бамбук мав його на увазі). На мою думку "це тупіковий хід, у нас навіть завалили дісєртацію одного мудака " (с) Лесь Подерв’янський. Чому? Бо український народ надто довго був мучений загарбниками (поіменно не будем), і залишив більшість своїх кращих представників в минулому. На їх відродження потрібно декілька сотень років, яких у нас, на жаль, нема.

2. Фільтрування культур. Це збирати КРАЩІ традиції народів, що живуть поряд з нами на цій планеті та вибирати квінт-есенцію з цих традицій. Чомусь цей варіант зараз найпопулярніший (на прикладі хеллоуіна можна пересвідчитися), але по великому рахунку є плагіатом. Хоча більшість свят, що Ви вважаєте основними, потрапили в українську культуру саме таким чином. Звісно тут я не маю на увазі свято Івана Купала (це так, щоб закидів в мою сторону на один менше було :yes: ).

Але також я вважаю, що жоден з цих способів не принесе свого результату. Потрібно використовувати обидва з них. Наприклад:
Ага, це свято має культурну цінність, бо на ньому люди співають і танцюють, тобто розвиваються. Тому ми це свято можемо запозичити. А наше свято, чомусь зараз переживає падіння, воно святкується у вузьких колах, то його потрібно розвинути, придумати щось, що могло б зробити його цікавішим.
  • 0

#28 MrGALL

Старійшина

• Адміністратори
  • 2545 повідомлень
  • Місто:San Diego, CA || Kyiv, UA

Відправлено 02.11.2005 – 18:38

Тему перейменував в Свята!
  • 0

#29 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 03.11.2005 – 17:03

Ми, українці, нація дуже стара, і свою духовну культуру наші пращури почали творити далеко до християнського періоду на Україні. Разом із християнством Візантія принесла нам свою культуру, але саме свою культуру, а не культуру взагалі. У нас на Україні вже була національна культура, і Володимир Великий тільки додав християнську культуру до своєї рідної, батьківської культури.
Зустріч Візантії з Україною – це не була зустріч бідного з багатим; це була зустріч якщо не рівних. То близьких потугою, але різних характером культур. Ще й тепер ми маємо у своїх звичаях і народній усній творчості ознаки зустрічі, поєднання староукраїнської, дохристиянської і християнської культур. Але ми до цього вже так звикли, що іноді не можемо розпізнати, де кінчається староукраїнське і де починається християнське. Ми собі не уявляємо Різдва без куті, Великодня – без писанки, Тройці – без клечання. Навіть називаємо це свято «Зеленими святами». Ми відзначаємо свято Купала, а на «Введення» закликаємо щастя на новий рік, на «Катерини» кличемо долю, а на «Андрія» хто з нас не кусав калети і яка дівчина не ворожила чи вийде цього року заміж?
Наша Україна велика. Українці розселені на багатьох сотнях кілометрів від Кубані по Сян, розпорошені по цілому світу, розділені різними державними кордонами. Вивчення своєї історії, дотримання звичаїв і обрядів наших предків є тим цементуючим матеріалом, що перемагає своєю міццю всі інші сили, які працюють на руйнування єдності нашого народу.

...йолки...як мене розізлити то чогось такі довжелезні пости виходять... :yes:
  • 0

#30 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 04.11.2005 – 14:32

2 Ластівочка:

Ну... це загальновідомо, що українська культура дуже багата була, є, і буде.
На мою думку мало носіїв української культури. :yes:
Візантія зустрілася з Руссю на рівних --- також чиста правда. Проте, (не претендую на те, що моя думка є вірною. Скоріш за все, що ні, бо в історії Візантії я повний 0, або краще -- дурак) я не згаю жодного обряду в сучасній Греції чи Боснії, корені якого були б українськими. Якщо хтось знає про ці звичаї напишіть мені, будь ласка!
  • 0

#31 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 04.11.2005 – 23:35

hobit (4.11.2005 14:32) писав:

2 Ластівочка:

На мою думку мало носіїв української культури. :yes:

Перегляд допису

так отож...допоки такі як ти забуватимуть свої корені, традиції...Перш ніж судити про високе, кожен повинен подивитись на себе. Не кричати як ти любиш Україну, а що саме Ти зробив для України. Не Україна для нас, а МИ для України! Друже, ми говоримо на різних мовах. Давай ми з тобою поговоримо через парочку років, як подорослішаєш. Не хочу образити. але дискутувати з тобою зовсім нема бажання на будь-яку тему. Пробач.
  • 0

#32 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 05.11.2005 – 11:41

2 Ластівочка:
Нууууууфффф. Це я забув свої корені і традиції? Вибачаюся, але ти говориш зов7 про інше, аніж я. Я говорю про можливості розвитку української культури. Про майбутнє. Ти ж говориш про те, що ми вже маємо.

Цитата

...допоки такі як ти забуватимуть свої корені, традиції...

1. Свої корені я не забуваю. Я про них знаю достатньо.
2. Традицій українських я не цураюся. Так, я їх всіх не знаю (а ще менше дотримуюся). Але це не значить, що я менше дотримуюся традицій чим Ви всі.

І накінець відкрию усім свою маленьку таємницю: в цій темі я сперичатися не збираюся. Я пишу свої думки на рахунок того, як можна розвивати українську культуру і закликаю писати свої думки інших. Давайте краще конструктивно критикувати, а не сперичатися. :yes:
  • 0

#33 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 07.11.2005 – 01:06

В Дніпропетровську в одній з церков "хеллоуністи" скоїли вандальний акт, якщо можна так сказати(точно не скажу який - пізно ввімкнув - це по 5 каналі транслювали). У день того "свята" отець Георгій та інші несли варту, і ніхто нічого їм не зробив, а напали підло - через кілька днів!!! До чого котиться наше суспільство під впливом Заходу??? Доки це буде продовжуватись - мало того, шо не знаємо свого, а й паплюжимо його, роблячи самих себе посміховиськом не весь світ!!! :yes:
  • 0

#34 Іришка

[empty]

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 412 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 12.11.2005 – 19:47

Відзначаю ДУЖЕ РІДКО, тому моя відповідь БАЙДУЖЕ!
  • 0

#35 Tiny

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 78 повідомлень

Відправлено 21.01.2006 – 12:40

напишу свою версію..прікольне свято та не святкую його..
  • 0

#36 ~Погане дівчиcько~

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 252 повідомлень
  • Місто:Ніжин

Відправлено 23.04.2006 – 15:57

Звичайнісінький собі день...Ніяк не святкую.
  • 0

#37 Viktor

НЕВГАМОВНИЙ

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 566 повідомлень
  • Місто:Львів, L'viv, Lwow, Leopolis, Lєmberg, Lion

Відправлено 03.05.2006 – 19:13

Перегляд допису~Погане дівчиcько~ (23.04.2006 16:57) писав:

Звичайнісінький собі день...Ніяк не святкую.

Його в США святкують! Так, як день подяки!
  • 0

#38 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 31.10.2007 – 21:27

Хеллоуїн чи День поминання померлих?

Українці не святкують цей день. Вважається, що традиція ходити хатами і збирати солодощі не витримує жодної критики, бо в нас діти колядують і щедрують і за це отримують винагороду. Проте багатьох свято Хеллоуїну приваблює яскравими атрибутами - гарбузами з свічкою всередині і страхітливими масками відьом і чаклунів. Адже нудний дощовий вечір можна перетворити на веселе свято, якщо запросити друзів, одягнутись привидами і відьмами, замість звичного освітлення використати гарбузи зі свічками всередині та порозповідати всілякі страшні історії...
Хеллоуін обрали своїм головним святом ті, хто в наші дні свідомо передає себе на служіння злу, так звані чаклуни, відьми, сатаністи, разом з новоявленими реставраторами давніх язичницьких культів. Так, відьми в цей день влаштовують один з головних чотирьох шабашів в році, а сатаністи проводять сатанинську «чорну месу».
На Зах Україні 1 листопада - День поминання померлих. Люди повинні пам'ятати про тих, хто пішов з життя, але перебуває в чистилищі і зобов'язаний очиститись від гріхів. Скоротити час очищення можуть добрі справи і молитви, покаяння тих, хто живе і пом'ятає про померлих. Тому варто просто в цей день згадати померлих, якщо є можливість - поставити свічку і зовсім не тре святкувати чужинецькі свята.
  • 0

#39 Mypk@

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:Чернігів-city:)

Відправлено 31.10.2007 – 22:54

зi святом вас))

http://www.coasttoco...umpkin_sim.html

+10 попередження за порушення пункту правил 4.5. Stuff
  • 0

#40 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 31.10.2007 – 22:58

яке ж це свято ? Я не розумію з чим взагалі вітати , може автор теми дасть відповідь ?
І яким боком це свято має відношення, до нас, українців ?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних