Перейти до вмісту

Повідомлень в темі: 128

#41 Mr. Sirus Iton

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 289 повідомлень
  • Місто:Paper street

Відправлено 15.01.2007 – 23:15

Перегляд дописуДмітріо (14.01.2007 23:12) писав:

Всім освіченим людям добре відомо, що прадавньої української мови ніколи не існувало.

Ти хоч впевнений, що ти існуєш?! я не вважаю себе тупим! :rolleyes: Я, як майбутній історик можу вперто заявити, що українська мова - це аж ніяк не суржик польської і російської, а швидше це російська суржик української (слов'янської) і мови скандинавських народів. А щоб не заявляти такої нісенітниці - треба хоч іноді читати серйозні наукові статті, а не слухати, що там москвофіли заявляють.
  • 0

#42 Scorpion

Цезар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 338 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 15.01.2007 – 23:26

ги-ги. Фофудья-2 :rolleyes:
  • 0

#43 donAvrelin

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 44 повідомлень
  • Місто:made in China

Відправлено 15.01.2007 – 23:47

Перегляд дописуMr. Sirus Iton (15.01.2007 23:12) писав:

Ти хоч впевнений, що ти існуєш?! я не вважаю себе тупим! ;) Я, як майбутній історик можу вперто заявити, що українська мова - це аж ніяк не суржик польської і російської, а швидше це російська суржик української (слов'янської) і мови скандинавських народів. А щоб не заявляти такої нісенітниці - треба хоч іноді читати серйозні наукові статті, а не слухати, що там москвофіли заявляють.
ну-ну... і ти повівся? бо і мене розвели... ДАВАЙ ДРУЖИТИ)))) :D

То, виходить, топік про Евола - теж підстава???? :blink:

та ТЬФУ на вас всіх... але гарно було... )
Дмітріо респект))
:cool2: :rolleyes:
  • 0

#44 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень

Відправлено 16.01.2007 – 00:06

Перегляд дописуДмітріо (15.01.2007 22:56) писав:

Поважуха. При тому, що всі тези базуютться на фактах. Аргументи не можливо заперечити. Можливо лише навести інші на противагу. Але і цього ніхто не зробив.
До речі, а що це пана на мої благі наміри потягло?..

Повідомлення відредагував zav: 16.01.2007 – 00:06

• 0

#45 Дмітріо

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 16.01.2007 – 00:10

Перегляд дописуzav (16.01.2007 00:03) писав:

До речі, а що це пана на мої благі наміри потягло?..
Та у пана якесь не зрозуміле побачення вийшло. От він через глибоку задумливість і ковтнув пару літрів пива. А вдома всіх розваг - телевізор та Інтернет. Ех, немає тут Галасівки. :rolleyes:
  • 0

#46 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 16.01.2007 – 13:59

Негарно так людей розводити...провокацій нам не треба,навіть в жарт..а докази навести можу...тільки дуже багато друкувати...
  • 0

#47 Дмітріо

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 16.01.2007 – 17:19

Перегляд дописуKassandra (16.01.2007 13:56) писав:

Негарно так людей розводити...провокацій нам не треба,навіть в жарт..а докази навести можу...тільки дуже багато друкувати...
Що значить розводити? Хто вирішує, що треба для форуму? Чи не багато пані на себе бере, кажучи нам? Є теза. Заперечте. Можу і не хочу не аргумент.
  • 0

#48 Zolot

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 136 повідомлень
  • Місто:Мюнхен

Відправлено 16.01.2007 – 19:53

Перегляд дописуДмітріо (14.01.2007 22:12) писав:

Всім освіченим людям добре відомо, що прадавньої української мови ніколи не існувало. Її видумали Котляревський з Шевченком аби забавляти своїх російських приятелів. А потім цю ідею підхопила і розвинула Слобожанська старшина аби вибити собі більше пільг. Сучасні нацисти, в тому чисті і дописувачі форуму Теревені, намагаються використовувати українську мову як фактор на підтвердження міфу, що український народ виник поза лоном великого братнього російського народу.

Alezh ty smishnyj... mozhe pishov ty b na... :rolleyes:

Ukrainska jak i rossijska i polska z slovjanskoji movy vyrobylasj, a rossijska i ukrainska shej do toho shidno-slovjanski movy, a polska z sahidno-slovjanskoji... (chy ja jakras ne tak dumaju i vono navpaky?).

Nu... najvazhnishe sho ty duren'. ;)
  • 0

#49 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 16.01.2007 – 20:21

Перегляд дописуRomatytschak (16.01.2007 19:50) писав:

Alezh ty smishnyj... mozhe pishov ty b na... :rolleyes:

Ukrainska jak i rossijska i polska z slovjanskoji movy vyrobylasj, a rossijska i ukrainska shej do toho shidno-slovjanski movy, a polska z sahidno-slovjanskoji... (chy ja jakras ne tak dumaju i vono navpaky?).

Nu... najvazhnishe sho ty duren'. ;)
після цього повідомлення, я більше повірив би першому допису цієї тему, чесслово : )
  • 0

#50 Zolot

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 136 повідомлень
  • Місто:Мюнхен

Відправлено 16.01.2007 – 20:41

Mozhe prosto v Ethnolohiju vhysja i ne svary na vse sho tilky rossi'ske... Ukrainci krashchi za inshyh ne je. :rolleyes:
  • 0

#51 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень

Відправлено 16.01.2007 – 20:59

Цитата1....Джерело - М.П.Кочерган - Вступ до мовознавства,2004р.
Розділ Мови світу,їх вивчення та генеалогічна класифікація.
Слов`янська група.Східна підгрупа.До неї належать українська,російська та білоруська мови.
Літературна українська мова пройшла три етапи свого розвитку:давньоукраїнський,або давьоруський(ХІ-ХІІІ ст.),староукраїнський(ХІV-серединаXVIIIст) і сучасний(із кінця XVIIIст).Перші пам`ятки писемності сягають ХІ ст.(Остромирове Євангеліє 1056-1057рр,Ізборник Святослава 1073р і 1076р).Пам`ятками другого етапу є юридичні акти XIV-XVст.,Пересопницьке Євангеліє 1556-1561рр.,Словник і Граматика Л.Зизанія(1596),Лексикон словенороський П.Беринди,твори М.Смотрицького,І.Вишенського,Т.Ставровецького.Сучасна українська літературна мова формувалася під впливом творчості І.Котляревського.Вагому роль у нормуванні та утвердженні її відіграла творчість Т.Шевченка,якого вважають основоположником сучасної української літературної мови.Писемність - на основі кирилиці.
Російська мова.Складається із двох діалектів : північного,найтиповішою рисою якого є окання,і південного,для якого характерне акання.На стику цих діалектів утворилися перехідні говори,які лягли в основу сучасної російської літературної мови.На формування рос.літературної мови помітний вплив мала старослов`янська мова.Писемність(кирилиця)перейнята від Київської Русі-України.
Західна підгрупа.
Польська мова.Літературна мова сформувалася на основі великопольських і мазовецьких говірок.Писемність - на основі латинського алфавіту.Найдавніша пам`ятка писемності (Свєнтокшиські проповіді) належить до XIVст.

Цитата2.Джерело - Лекції із вступу мовознавства за перший семестр.2005рік.Викладач - Ірина Фаріон.Тема лекції:Розвиток і функціонування мови у суспільстві.
Російська мова. Субстратом сучасної рос.мови є фінно-угорські мови,які сьогодні в Росії перебувають на стадії вимирання.Племена польського походження кривичі і в`ятичі примандрували на Заліські терена(угро-фінські),а з часів князя Володимира (Х-ХІст)з огляду на імперську політику Київської Русі ці племена були приєднані до руських земель і щойно в ХІІст. закладаються основи Володимиро-Суздальського князівства як однієї з провінцій Київської Русі,а активним творцем його князівства був Юрій Довгорукий,який в 1116 році дощенту спалив Київ і від цього часу Володимиро-Суздальське князівство проводить сепаративну щодо Києва політику.У XVIIIст. Росія зазнала масового всеохопного впливу франц.мови - цей процес називається галломанія.Основа суч.рос.літературної мови формувалася на основі московського діалекту із старослов`янською основою.(викладачка використала для лекції матеріали В.Бєлінського "Открытие Великороссии,2004г,П.Штепак"Московство".).
  • 0

#52 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 16.01.2007 – 21:27

Перегляд дописуRomatytschak (16.01.2007 20:38) писав:

Mozhe prosto v Ethnolohiju vhysja i ne svary na vse sho tilky rossi'ske... Ukrainci krashchi za inshyh ne je. :rolleyes:
це мені репліка? якшо так, то повідомляю, що я її не зрозумів… що я маю зробити? і я не казав нічого про те, що хтось за когось кращий.
  • 0

#53 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 20.01.2007 – 12:29

Перегляд дописуДмітріо (16.01.2007 17:16) писав:

Є теза. Заперечте. Можу і не хочу не аргумент.
Теза має ґрунтуватись на чомусь а не бути висмоктаною з пальця чи поганого настрою. Докази, докази, пане Лжедмітріо
  • 0

#54 Дмітріо

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 23.01.2007 – 22:46

Перегляд дописуКиря (20.01.2007 12:26) писав:

Теза має ґрунтуватись на чомусь а не бути висмоктаною з пальця чи поганого настрою. Докази, докази, пане Лжедмітріо
Пане Киря, я б Вас поважав лиш за те, що ми родом з одного краю, аби ви хоч трішки мали уявлення про етику спілкування. Але доводити щось людині, яка перекручує чужий нік аби показати свою зверхність, замість того що проявити хоча б мінімальний рівень знань з предмету обговорення, я не вважаю за потрібне. Я взагалі в захопленні від манер поведінки на цім форумі. Але це не дивно. Схоже, що більшість бере приклад з модераторів.

Стосовно намагань панни Касандри закидати мене сухими вибірками з теорії, яка, як відомо освіченим людям, часом буває аж надто далекою від реалій буття. Тим більше наводячи прізвища авторів, які відомі лише вузькому колу філологів і є суперечливими. Перепрошую, що не маю достатньо часу щоб знайти теоретичні праці, в яких би стверджувались думки, абсолютно протилежні до наведених панною. Я пропоную перейти до прикладів, які є більш виразними і свідчать про реальний стан речей в певний проміжок часу. Прошу панну і решту товариства ознайомитися з документом викладеним за посиланням і сказати якою мовою він писаний. http://www.hist.msu....text/bogdan.htm
  • 0

#55 Дмітріо

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 23.01.2007 – 22:57

Перегляд дописуІнший (15.01.2007 17:39) писав:

Тільки недалекобачна людина могла написати що Шевченко та Котляревський когось забавляли українською мовою.
Досить характерним є те, що “Енеїда” була пародією, поемою-бурлеском. Заснована на славетній “Енеїді” римського поета Вергілія, вона змальовувала античних героїв і богів у вигляді відчайдушних козаків та дужих сільських дівок, що розмовляють влучною й барвистою українською говіркою. Сам Котляревський, царський чиновник і син дрібного козацького старшини, любив спілкуватися з українськими селянами, робити нотатки про їхні звичаї, слухати їхню мову, пісні. Спочатку він вважав свій мовний експеримент не вартим публікації. Але друзі переконали його надрукувати “Енеїду”, яка, на його подив, одразу здобула великий успіх серед лівобережного дворянства. Проте навіть тоді Котляревський не усвідомлював, що його твір став переламним моментом у розвитку рідної мови й літератури. Для нього він залишався прикладом того, що українська мова, котру він любив і продовжував нею писати, могла успішно використовуватися для створення комічного ефекту, й до останніх днів у нього існували сумніви щодо можливості її використання у “поважній” літературі.

Чи для пана Іншого Субтельний не є беззаперечним авторитетом?

Повідомлення відредагував Дмітріо: 23.01.2007 – 23:21

• 0

#56 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень

Відправлено 24.01.2007 – 21:39

Дмітріо
Я дуже перепрошую...але відколи це Кочерган є маловідом філологом?!!!А Ірина Дмитрівна Фаріон?!!Ви може їх і не знаєте,але освіченим людям вони якраз відомі...

Цитата

Стосовно намагань панни Касандри закидати мене сухими вибірками з теорії, яка, як відомо освіченим людям, часом буває аж надто далекою від реалій буття. Тим більше наводячи прізвища авторів, які відомі лише вузькому колу філологів і є суперечливими.
отже...це не теорія..це факти..окрім того,джерела є затвердженими Міністерством освіти і науки...чи на вашу думку це малокомпетентний орган?!
З.І.от мене дуже цікавить...а пан де вчиться?яку спеціальність здобуває?!

Цитата

Прошу панну і решту товариства ознайомитися з документом викладеним за посиланням і сказати якою мовою він писаний. http://www.hist.msu....text/bogdan.htm
ну,ознайомилася...і ?ви хочете сказати,що це російська мова?!Ви помиляєтеся..як філолог за освітою,я заперечую...це є південно-східне наріччя....Російська мова взяла за основу церковнослов`янську мову...
З.І.І.дуже раджу вам почитати Ю.Шевельова...
  • 0

#57 Дмітріо

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 24.01.2007 – 22:40

Перегляд дописуKassandra (24.01.2007 21:36) писав:

Я дуже перепрошую...але відколи це Кочерган є маловідом філологом?!!!А Ірина Дмитрівна Фаріон?!!Ви може їх і не знаєте,але освіченим людям вони якраз відомі...
Добре. Питання в загал. Хто читав вище згаданих авторів? От і перевіримо наскільки це відомі освіченим людям автори. Чи може панна хоче натякнути, що на цьому форумі мало освічених? Тоді інша справа.

отже...це не теорія..це факти..окрім того,джерела є затвердженими Міністерством освіти і науки...чи на вашу думку це малокомпетентний орган?!
Навіть аби це були найвизнаніші вчені, хоча я все ж підозрюю, що їм далеко до світового наукового олімпу, це ще не означає, що бракує не менш видатних науковців, яким є що заперечити стосовно вище згаданих теорій. Тому про факти тут взагалі не йдеться. А стосовно Мін освіти... Ось швидко видаватимуть Історію України узгоджену з російськими істориками. Гляну я як ви тоді відзиватиметесь про авторитетність цієї установи. Чи при Кучмі кращі чиновники були?

З.І.от мене дуже цікавить...а пан де вчиться?яку спеціальність здобуває?!
Це стосується теми обговорення? Чи панну питання турбує з особистих мотивів? Зізнаюся, жених завидний. ;-)

ну,ознайомилася...і ?ви хочете сказати,що це російська мова?!Ви помиляєтеся..як філолог за освітою,я заперечую...це є південно-східне наріччя....Російська мова взяла за основу церковнослов`янську мову...
Ой, люди, що ж це з моїм зором? В мене мабуть галюцінації. Заглянув у профіль Касандри і там таке привиділося... Наче їй лише 18 років. Але ж цього не може бути. Бо вона вже філолог за освітою. А таку спеціальність, начебто, здобувають лише у ВУЗах. Лишається одне з двух. Або там помилка, або вона вундеркінд. Хоча ні, є ще третій варіант. Просто їй хочеться видавати бажане за дійсне, підтасовуючи факти. Ну подумаєш, ще студентка. Але ж колись таки освіту за спеціальністю філолог отримає. Ну посунулась в хронології на 4 роки вперід. Чи й не діло. То може так підкориговані і аргументи, які вона висловлювала в даній гілці?

З.І.І.дуже раджу вам почитати Ю.Шевельова...
Спасибі за пораду. Обов'язково як матиму час про неї згадаю. ("Не злим тихим словом" (с) ).
  • 0

#58 Дмітріо

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 24.01.2007 – 23:12

Південно-східне наріччя чого? Російської мови?
Панні як ги-ги філологу, повинно бути відомо, що в українській мові дуже мало власних слів. Натомість дуже багато запозичених. Тому дуже б хотілося аби панна, як майбутній спеціаліст, який має доступ до наукової літератури з відповідної сфери знань, спромоглася накопати невтішну для неї статистику і викласти її на форум із посиланням на джерела.

Також прошу панну почитати нище наведене посилання на підтвердження суперечливості наукових теорій.
http://www.ukrstor.c...kolov_1848.html

Повідомлення відредагував Дмітріо: 24.01.2007 – 23:15

• 0

#59 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 24.01.2007 – 23:17

Так, я не поняла!
Хто це тут на Кочергана бочку катить?!?!? Це моя настільна книга, між іншим! Вже третій рік поспіль, поруч із де Соссюром та Плющем.
Не нада нам мозгі тут пудріть!
І Фаріон не зачепай!
Ач, знайшовся розумник!...
  • 0

#60 Злодюжка

опозиціонер, дисидент, відомий антикассандрист

• Gamedev
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 883 повідомлень

Відправлено 25.01.2007 – 15:29

Другий курс спочатку закінчи, філолог )))

щоб не оффтоп: Дімітріо- я майже повірив ))
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних