Перейти до вмісту

На *Ви* до батьків

Повідомлень в темі: 288

Опитування: Звертаєтесь як? (267 користувачів проголосувало)

Чи вважаєте ви, що давня українська традиція називати батьків на "ви"доцільна і сьогодні?

1. так, я сам(-а) так звертаюсь; (37 голосів [13.81%])

Процент голосів: 13.81%

2. ні, це несучасно; (25 голосів [9.33%])

Процент голосів: 9.33%

3. це питання виховання; (99 голосів [36.94%])

Процент голосів: 36.94%

4. це вияв поваги, але сам(-а) "тикаю" (68 голосів [25.37%])

Процент голосів: 25.37%

5. я взагалі думаю інакше! (39 голосів [14.55%])

Процент голосів: 14.55%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#81 kYula

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 124 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 19.07.2007 – 10:42

Перегляд дописуЩаслива (16.07.2007 18:04) писав:

Звертаємось ми на "ВИ" чи "ТИ"? Це залежить від того, що хотіли чути від нас батьки.
ВИ ми говоримо тим людям, яких поважаємо, яких слухаємо, яких любимо, які старші за віком чи чином. ТИ - до друзів, до тих людей, яких цінуємо, яким віримо і яким хочемо допомагати. Як би ми не звертались, в свої слова ми вкладаємо свій зміст, своє ставлення до батьків чи інших людей.

Погоджуюсь!!!

У мене краща подруга завжди зверталась в дитинстві до батьків на "Ви". Я того взагалі ніяк не могла зрозуміти:" Батьки наче свої, близькі, і чому вона до них як до чужих?!"
Тепер розумію ціну того "Ви".
  • 0

#82 Яринка

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 46 повідомлень
  • Місто:файне місто Тернопіль

Відправлено 19.07.2007 – 11:10

Я раз спробувала на "Ви" до мами,а вона:"Ти що?Я що тобі чужа?" B)
  • 0

#83 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 19.07.2007 – 11:24

Перегляд дописуkYula (19.07.2007 11:42) писав:

Тепер розумію ціну того "Ви".
Та? Поділіться, будь ласка, розумінням зі спільнотою.
  • 0

#84 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 21.07.2007 – 03:28

Перегляд дописуzav (13.01.2007 02:01) писав:

Великі підозри мучуть мене, що то є москальська традиція, що прийшла з хвранцузської або що...
Підозри марні. У всіх традиційних суспільствах (в тому числі і в українському) сім'я розглядалась передусім як набір певних соціальних ролей, а особисті відносини були другорядними. Тому звертання на "Ви" виконувало передусім функцію соціальної диференціації, підкреслюючи вищість батьків. Так само, наприклад, в ремісничих цехах учень звертався до майстра на "Ви". І лише з утвердженням цінності особистих стосунків поширюється "ти".
Тому боротьба "Ви" і "ти" - боротьба традиційного і сучасного суспільств.
"Ви" - це вияв не тільки поваги, а й відчуженості. На "Ви" звертаються до незнайомих людей (наприклад, "Чи не могли б Ви сказати, котра година?"). Тоді як "ти" свідчить про близькість. Віруючі, звертаючись до бога на "ти", а не "Ви" не проявляють до нього зневагу, а підкреслюють важливість особистісних стосунків з богом.
Зрештою, любителям відродження традицій можна запропонувати відроджувати їх в повному обсязі - наприклад, у традиційному суспільстві фізичні покарання були звичним явищем (наприклад, "за битого двох небитих дають"). Так що було б логічно, якщо любителям традиційного виховання довелося не тільки звертатись до батьків на "Ви", а й не раз скуштувати різок.
  • -1

#85 Соне4КО

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 51 повідомлень
  • Місто:Черкаська обл.

Відправлено 05.08.2007 – 12:19

Я звертаюся до своїх батьків на "ти" і не вважаю це признаком неповаги. Взагалі для мене так приємніше звертатися до них, адже вони рідні і цим я показую свою любов до них і ласкаве відношення. А "Ви" для мене чомусь завжди асоціювалося з якимось офіційним тоном, якого просто не може бути у ближніх сімейних взаємовідносинах. А от до батьків своїх батьків завжди тільки на "Ви" зверталася. Мабуть через поважний вік. А може це все тому що мої батьки до них на Ви говорять то і я так звикла, а між собою одне на одного звичайно ж на "ти", от і я так на них кажу.
  • 0

#86 lamourattack

Генеральний писар

• Користувачі
  • 681 повідомлень
  • Місто:дому

Відправлено 05.08.2007 – 12:24

Не знаю я тоже думаю шо на "ви" то якось тупо :) На "ви" я звертаюся до чужих людей
:)
а то шо традиція то не знаю. в кого вже як заведено

Повідомлення відредагував lamourattack: 05.08.2007 – 12:24

• 0

#87 Mypk@

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:Чернігів-city:)

Відправлено 05.08.2007 – 12:52

чесно кажучи,я не уявляю свого спілкування з батьками на "Ви"...абсолютно всі мої знайомі спілкуються з батьками на "ти"...та й мої батьки були б проти такого спілкування)
  • 0

#88 Жучка

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 45 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 05.08.2007 – 12:52

я до своїх батьків говорю на "ти", але дуже б хотіла на "ви", от до бабці своєї говорю на "ви", тому, що вона старша і багато пережила в тому житті, народила мою мамочку)), тому й до батьків хочу говорити на "ви", бо теж люди старшого віку і народили мене з братом, але коли спробувала, то якось смішно воно виходить))
  • 0

#89 eks

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 50 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 05.08.2007 – 14:58

Я до батьків я говорю на "ти"... І не тому що я іх не поважаю, а напевно більше тому що я більше до них відношусь як до друзів
  • 0

#90 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 05.08.2007 – 16:01

Цитата

"Ви" - це вияв не тільки поваги, а й відчуженості.

Цитата

Не знаю я тоже думаю шо на "ви" то якось тупо

ну ніфіга собі!!! Капець, шото ви тут загнали. Я кажу на Ви, але ми і найрідніші, і друзі між собою, ми навіть колись (за перших совєтів) на чатівки разом бігали, а бачили б як мама шарить в компі...Народ, не говоріть єрунди, стільки сторінок писано переписано а ви далі-то саме....Не справа як звертаєшся, а справа чи поважаєш, чи допомагаєш, чи любиш....чи просто ставишся як до чогось, що є завжди і здається буде. Ясно, що коли зараз хтось звертається на ТИ, чи ВИ, а тут різко перейти на протилежне звертання, то буде виглядати дикувато....Хіба ж то головне як казати?

Повідомлення відредагував Ластівочка_: 05.08.2007 – 16:02

• 1

#91 Монета

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 44 повідомлень
  • Місто:Січеслав

Відправлено 05.08.2007 – 16:04

До своїх батьків звертаюся "ти", але то, мабуть, скоріше не неповага, а аспект виховання. Давню українську традицію звертатися до батьків на "Ви" дуже поважаю, але якось не виходить перейти на цей рівень спілкування з батьками... :)
  • 0

#92 lamourattack

Генеральний писар

• Користувачі
  • 681 повідомлень
  • Місто:дому

Відправлено 05.08.2007 – 16:06

та ніхто не говорить, шо так чи так правильно чи не правильно.
кожен просто пише як він звертається. А тупо є на " Ви" тому шо непривично.
  • 0

#93 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 10.08.2007 – 12:11

Я на ви вертаюсь тільки до тата і старших людей... з мамою в нас скоріше відносини як у подруг. хоча мені інколи самій хочеться звернутись до неї на ви, але не для того щоб проявити відчуженість а сорше власне як вияв поваги...
:cool1:
  • 0

#94 Maxi_m

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 56 повідомлень
  • Місто:Шо!-stka city

Відправлено 10.08.2007 – 12:49

Зараз звертаюсь на "ти", хоча на "ви" іноді проскакує, але це здебільшого коли ставлю якесь жартівливе питання. Може коли сам стану трошки старшим, буду називати постійно на "ви". Не знаю. Поживемо - побачимо. :cool1:
  • 0

#95 Svarog

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 68 повідомлень

Відправлено 11.08.2007 – 16:27

Я вважаю це непрвавильно, оскільки на ТИ звертаються до найближчих людей! батьки є найближчими людьми і тому, як на мою думку, звертаючись до батьків на ТИ це вияв більшої поваги ніж звертання на ВИ !
  • 0

#96 Bobua

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Місто:Бровари

Відправлено 15.08.2007 – 09:35

Перегляд дописуЛастівочка (16.07.2007 18:28) писав:

........
Гарно сказала Щаслива, дякую їй. Ми говоримо так (кожен в себе), як навчили і хотіли того батьки, і любимо їх незалежно від звертання на Ти чи Ви. Доречі говорити на маму Ви мене навчила маненька сусідська дівчинка. Все до банального просто:
- Настуня, а чого ти на маму свою на Ви кажеш?
- Бо я свою маму дуже-дуже поважаю!
А Настуні тоді було 5 рочків. Я задумалась, що я свою теж поважаю....дуже-дуже....

Цікаво як було 100 чи 200 років тому?

З якого віку дитина починала говорити бвтькам Ви?
І чи було основною причиною те, що батько-ненька так звертались [можливо?] одне до іншого?

Перегляд дописуSvarog (11.08.2007 17:27) писав:

Я вважаю це непрвавильно, оскільки на ТИ звертаються до найближчих людей! батьки є найближчими людьми і тому, як на мою думку, звертаючись до батьків на ТИ це вияв більшої поваги ніж звертання на ВИ !

Щось в цьому є......,
але не зовсім правильно.

На ТИ ми також звертаємось до дітей, а також до однолітків [не лише до друзів!!!]. Але й це, нмсд, має бути лише до якогось віку.

Приклад не до теми
В форумі я можу звертатись до Вас, якщо втратите право на повагу то до вас, а до тебе [цілковита неповага] не звертатимусь взагалі [нема часу на гризню в форумі].
  • 0

#97 Денис :)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 585 повідомлень
  • Місто:Столиця

Відправлено 15.08.2007 – 16:45

а я до своєї матері по імені звертаюся. так вже сталося і історично склалося :yes:
  • 0

#98 gold_elf

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 66 повідомлень

Відправлено 03.09.2007 – 17:23

Перегляд дописуЛастівочка (16.07.2007 09:38) писав:

Ну для мене звертання на "Ви" перш за все вияв поваги, пошани, визнання авторитету, але певно не це головне. Головне, щоб ми їх любили і поважали. Чогось сильно не подобається коли на батьків кажуть "мої старі, старики"...І послати теж можна як на ти так і на ви...Тому певно це не суттєво як кажуть...кажуть - як заведено в родині...Але мені дуже подобається коли старенькі люди розповідаючи про родину вживають так - "моя мама казали, робили". В давнину наші предки ніколи не тикали старшим, оте тикання певно від російського сусіда в нас(як і матюки)
Російських сусідів прошу не ображати, в кожній нації є свої матюки та традиції, погане та добре! :D
  • 0

#99 =MAVKA=

Я в серці маю те, що не вмирає...

• Користувачі
  • 1153 повідомлень
  • Місто:м. Київ

Відправлено 03.09.2007 – 17:26

Перегляд дописуweb-nation.org (15.08.2007 17:45) писав:

а я до своєї матері по імені звертаюся. так вже сталося і історично склалося :D

Я також звертаюся по імені. Ми з мамою - подруги. Я її називаю Ірою чи Ірасиком. :) От такі справи
  • 0

#100 SLASH

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 133 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 16.09.2007 – 15:46

Сам я розмовляю з близькими на "Ти" ... Вважаю, що треба звертатися на "Ви" - коли людина вже стара. Наприклад, моєму братові 27 років - мені 17, я ж не скажу до нього "Дайте, будь ласка, Цигарку" :rolleyes:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних