Перейти до вмісту

На *Ви* до батьків

Повідомлень в темі: 288

Опитування: Звертаєтесь як? (267 користувачів проголосувало)

Чи вважаєте ви, що давня українська традиція називати батьків на "ви"доцільна і сьогодні?

1. так, я сам(-а) так звертаюсь; (37 голосів [13.81%])

Процент голосів: 13.81%

2. ні, це несучасно; (25 голосів [9.33%])

Процент голосів: 9.33%

3. це питання виховання; (99 голосів [36.94%])

Процент голосів: 36.94%

4. це вияв поваги, але сам(-а) "тикаю" (68 голосів [25.37%])

Процент голосів: 25.37%

5. я взагалі думаю інакше! (39 голосів [14.55%])

Процент голосів: 14.55%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#221 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 09.11.2009 – 12:04

Перегляд дописуЛастiвочка (9.11.2009 09:28) писав:

взагалі-то тим кому начхати на всі дописи крім свого,тим хто в танку і особоталановитим пояснюю: чому так? - сказано на всіх 11 сторінках попередніх. ;). Так навчили, різні життєві обставини, традиції і так далі
Які ще обставини?..
Краще скажіть: чому вчили викати батькам, якщо тикають Богу?
  • 0

#222 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 09.11.2009 – 14:26

Перегляд дописуzav (9.11.2009 12:04) писав:

Які ще обставини?..
Краще скажіть: чому вчили викати батькам, якщо тикають Богу?
не провокуйте мене на офтоп. Про Бога в іншому розділі вже згадувалось чому саме так
Особисто нас ніхто не вчив. На маму на Ви на тата на ти
  • 0

#223 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 09.11.2009 – 14:56

я до батьків звертаюся на "ти". в татовій родині прийнято на "Ви", тож до всіх йоо родичів "викаю". Але виросла я з маминою родиною. І досі щодня бачуся з мамини родичами. Для мене мамині мама і батько - "ти", а тітка і її чоловік - "ти" і на ім.я. Думаю, все залежить від сімейних звичаїв і традицій. Але судячи тенденцій, "ви" скоро стане архаїзмом.
  • 0

#224 Гість_AtekGSM_*

• Гості

Відправлено 09.11.2009 – 18:57

Нажаль до своїх батьків я звертаюсь на ти... Виховання дається чути... хоча це з якого боку обійти! Давніше я пробував звертатись на "Ви" на що мої батьки влаштували скандал і попросили до них так не звертатись, бо такбимовити "Ми ще не є такі старі по відношенню до тебе що ти до нас на "ВИ" і тимбільше ми твоїбатьки, яких ти знаєш ше з часу коли ти народився"))) От так то... Можна критикувати цю відповідь... Моя думка - моїх батьків виховали на "Ти", а вони мене виховали... Та й я своїх на "Ти" по відношенню до себе буду виховувати... "Що б непочуватись старим" =)))
  • 0

#225 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 09.11.2009 – 19:04

Перегляд дописуAtekGSM (9.11.2009 18:57) писав:

Нажаль до своїх батьків я звертаюсь на ти...

А чому на жаль? Хіба в цьому є щось погане? Особливо, коли самі батьки так хочуть.
  • 0

#226 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 09.11.2009 – 19:05

Перегляд дописуAtekGSM (9.11.2009 19:57) писав:

Нажаль до своїх батьків я звертаюсь на ти... Виховання дається чути... хоча це з якого боку обійти! Давніше я пробував звертатись на "Ви" на що мої батьки влаштували скандал і попросили до них так не звертатись, бо такбимовити "Ми ще не є такі старі по відношенню до тебе що ти до нас на "ВИ" і тимбільше ми твоїбатьки, яких ти знаєш ше з часу коли ти народився"))) От так то... Можна критикувати цю відповідь... Моя думка - моїх батьків виховали на "Ти", а вони мене виховали... Та й я своїх на "Ти" по відношенню до себе буду виховувати... "Що б непочуватись старим" =)))
де логіка?

Повідомлення відредагував Саляма: 09.11.2009 – 19:05

• 0

#227 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Місто:Roma

Відправлено 09.11.2009 – 19:13

Перегляд дописуСаляма (9.11.2009 18:05) писав:

де логіка?
а нашо? )))

zav: догана без занесення за порушення п. 2.5.

Повідомлення відредагував zav: 09.11.2009 – 20:30

• 0

#228 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 09.11.2009 – 20:30

Взагалі-то сумніваюсь що традиція українська. Наскільки мені відомо,її запровадив цар Петро І

Цитата

По приказанию Петра в 1708 году были опубликованы учебники этикета русской речи под названием "Приклады", в которых объяснялось употребление местоимения вы как формы вежливости. "Приклады" представляли собой собрание писем-образцов, переведенных с немецкого, в которых употребление вы не только рекомендовалось, но и подкреплялось примерами. В 1719 году был издан учебник хороших манер для молодежи "Юности честное зерцало", в котором рекомендовалось среди прочего обращаться на вы к родителям.

• 0

#229 n@nka

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 47 повідомлень
  • Місто:Тернопільська область

Відправлено 10.11.2009 – 09:02

Зовсім не важливо, як звертатись. Адже часенько можна почути "та пішли ви...". Головне повага.
  • 0

#230 n@nka

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 47 повідомлень
  • Місто:Тернопільська область

Відправлено 10.11.2009 – 19:49

Частенько
  • 0

#231 DarkSun

тут написана якась тупа фігня

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 752 повідомлень
  • Місто:Мукачево

Відправлено 10.11.2009 – 20:59

До батьків так не звертаюсь і дітей до цього не буду примушувати.
  • 0

#232 Бажана

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 113 повідомлень

Відправлено 20.12.2009 – 20:44

Це один з багатьох випадків, коли звернення передається з покоління в покоління. В моїй сім'ї прийнято звертатись на "ти".
  • 0

#233 Самотня

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 483 повідомлень
  • Місто:Раша

Відправлено 29.12.2009 – 11:50

Я до своїх звертаюсь на "ти", бо так звикла і так мене виховували. А мій тато до своїх батьків і батьків моєї матері звертається виключно на "ви", навіть коли лається з ними :yes:
  • 0

#234 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 29.12.2009 – 11:53

Перегляд дописуn@nka (10.11.2009 19:49) писав:

Частенько
ти так батьків кличеш?

zav: сувора догана без занесення за порушення пп. 2.2, 2.5.
  • 0

#235 WildChild

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень

Відправлено 13.01.2010 – 19:26

Думаю, що ВИ будує деякий бар"єр між дитиною та батьками, але ж вони мають бути, мають хоча б намагатися бути ліпшими друзями, а на ВИ з друзями говорити якось не дуже звично... Тому гадаю, що моя дитина мене на ВИ не буде кликати :rolleyes:
  • 0

#236 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 13.01.2010 – 19:45

Перегляд дописуWildChild (13.01.2010 19:26) писав:

Думаю, що ВИ будує деякий бар"єр між дитиною та батьками, але ж вони мають бути, мають хоча б намагатися бути ліпшими друзями, а на ВИ з друзями говорити якось не дуже звично... Тому гадаю, що моя дитина мене на ВИ не буде кликати :rolleyes:
Повірте на слово - нема ніякого бар"єру;) нормально ми з мамою на чатівки колись бігали і ніякої різниці ніхто не робив Та й зара - хоч на каток, хоч на гулянки. Головне - повага і любов
  • 0

#237 spanky

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 22.01.2010 – 23:51

Перегляд дописуОлесік (12.01.2007 20:01) писав:

Я до батька на Ви, до мами на ти. І ота дистанція між мною і таом - іноді мене вбиває. Бо хочеться, аьби вони були дууууже близькими. Але інакше не можу - бо те Ви спричинило багато чого і у стосунках. і тепер це звично вже багато років

Ці слова тільки підтверджують мою думку про це.Я рахую,що з точки зору психології говорити до батьків на Ви в корні неправильно.Батьки,які вимагають від дитини звертання до них на Ви,потім часто задумуються,чого їх дитина від них віддаляється.А це все тому,що нас з дитинства вчили-до чужих і старших людей треба говорити на Ви.Тоді у дитини іде психологічна прив"язка: Ви-чужа людина,і повністю близькою з нею бути не можна.
  • 0

#238 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 23.01.2010 – 02:17

Перегляд дописуspanky (22.01.2010 23:51) писав:

..... з точки зору психології говорити до батьків на Ви в корні неправильно.

ви психолог?

Цитата

Батьки,які вимагають від дитини звертання до них на Ви
Батьки не вимагають! Вимагати щось може людина, яка щойно зарисувалась у чийомусь житті і не факт, що той вам це дозволить(вимагати). Батьки виховують дитину з пеоенок так, як вважають за потрібне, як можуть і як хочуть...

Цитата

Тоді у дитини іде психологічна прив"язка: Ви-чужа людина,і повністю близькою з нею бути не можна.
перш ніж писати такі бздури то хоча б з поваги до користувачів, що тут дописували, переглянули б хоча б пару сторінок попередніх дописів. дикунство повне :)

псіхолог, блін....
  • 0

#239 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 23.01.2010 – 13:50

Перегляд дописуЛастiвочка (23.01.2010 02:17) писав:

ви психолог?

Батьки не вимагають! Вимагати щось може людина, яка щойно зарисувалась у чийомусь житті і не факт, що той вам це дозволить(вимагати). Батьки виховують дитину з пеоенок так, як вважають за потрібне, як можуть і як хочуть...

перш ніж писати такі бздури то хоча б з поваги до користувачів, що тут дописували, переглянули б хоча б пару сторінок попередніх дописів. дикунство повне :)

псіхолог, блін....
Ластівочко,нічого так відразу на людину нападати..
по-перше,людина відразу сказала що "Я рахую", не виривай фрази з контексту.
по-друге,сама не раз помічала,що діти які звертаються до батьків на "Ти" значно ближчі з ними,ніж ті що на "Ви".
  • 0

#240 spanky

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 23.01.2010 – 14:31

Перегляд дописуЛастiвочка (23.01.2010 02:17) писав:

ви психолог?

псіхолог, блін....
Ластівочка,не хвилюйся ти так-нервові клітини не відновлюються.Це ж моя думка,а я по-моєму на форумі,де люди можуть висловити свою думку....Чи не так? Головою об стіну-нащо?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних