Перейти до вмісту

На *Ви* до батьків

Повідомлень в темі: 288

Опитування: Звертаєтесь як? (267 користувачів проголосувало)

Чи вважаєте ви, що давня українська традиція називати батьків на "ви"доцільна і сьогодні?

1. так, я сам(-а) так звертаюсь; (37 голосів [13.81%])

Процент голосів: 13.81%

2. ні, це несучасно; (25 голосів [9.33%])

Процент голосів: 9.33%

3. це питання виховання; (99 голосів [36.94%])

Процент голосів: 36.94%

4. це вияв поваги, але сам(-а) "тикаю" (68 голосів [25.37%])

Процент голосів: 25.37%

5. я взагалі думаю інакше! (39 голосів [14.55%])

Процент голосів: 14.55%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#181 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6536 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 11.02.2009 – 19:21

Перегляд дописуSensssorika (11.02.2009 19:17) писав:

Я там жити не хочу, тож нехай він не ображається

Отож. Як діти у нас інфантильні, ніяк здебільшого не зрозуміють, що час вже жити самотужки, так і батьки до останку вважають, що діти - їх власність. Інколи доводиться це виправляти, в тому числі критичними методами.
  • 0

#182 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 11.02.2009 – 20:58

Перегляд дописуSensssorika (11.02.2009 19:19) писав:

Виключення бувають у будь-якому правилі. Тобі просто не пощастило з батьками.Чи навпаки- їм з тобою.
Отож.) Як часто буває, що кому з ким насправді пощастило, розуміємо тоді, коли когось з сімейного ві-за-ві нестає...
  • 0

#183 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 16.03.2009 – 16:05

Зверталася, звертаюся і звертатимусь на "Ви".Ніколи не задумувалася над правильністю чи неправильністю цього.Так виховали. Але коли моя дитина схоче називати мене на "ти" - не перечитиму, бо це її вибір.А взагалі оте на "Ви" ніколи не обмежувало моєї близькості з рідними.
  • 0

#184 D1m{@}

Писар

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 429 повідомлень

Відправлено 05.04.2009 – 14:23

Перегляд дописуОпосумкА (12.01.2007 20:51) писав:

Я "тикаю".

Я теж
  • 0

#185 kompman

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 373 повідомлень
  • Місто:Місто Кола

Відправлено 05.04.2009 – 16:24

Тільки на Ви, має ж бути якась субординація
  • 0

#186 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 повідомлень

Відправлено 05.04.2009 – 16:58

Мій старий друг, який виріс у Харківській області так і звертається досі до батьків, а щл цікаво його ж рідна сестра ні. Спочатку це було дивно чути, але звик. Думаю це проявлення поваги і це добре.
  • 0

#187 madam

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 11 повідомлень
  • Місто:Volyn

Відправлено 29.04.2009 – 13:58

Мене привчили на Ви до батьків говорити, якшо чесно, мені більш подобаєтьбся ніж тикати...а от треба зараз дітей якось зі звертанням навчити , і яще неможу вирішити, чи нехай тикають чи на ви....? ;)
  • 0

#188 електромайонез

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 153 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 29.04.2009 – 14:10

звертаюсь до них виключно на "ти". Своє, рідне - чого до них викати? Розмова про те чи варто зараз звертатись на "ви" з ними була. Обоє сказали що такому не зраділи б. Застаріло вже.
  • 0

#189 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 29.04.2009 – 22:31

Перегляд дописуелектромайонез (29.04.2009 15:10) писав:

звертаюсь до них виключно на "ти". Своє, рідне - чого до них викати? Розмова про те чи варто зараз звертатись на "ви" з ними була. Обоє сказали що такому не зраділи б. Застаріло вже.
А в тих, хто звертається на Ви - двоюрідні батьки чи шо? :rolleyes: В мене теж рідні, і я на Ви :)
  • 0

#190 електромайонез

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 153 повідомлень

Відправлено 29.04.2009 – 22:59

Перегляд дописуЛастiвочка (29.04.2009 23:31) писав:

А в тих, хто звертається на Ви - двоюрідні батьки чи шо? :rolleyes: В мене теж рідні, і я на Ви :)
Ви - це коли людина мені чужа. І старша добряче. А до своїх на ви? Смисла в тому не бачу. Повага? Ну то я їх від того що на ти називаю поважаю не менше. Якось дико. Це тупо моя думка. Брати якраз до тітки з дядьком на ВИ - як в кого заведено
  • 0

#191 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 30.04.2009 – 07:06

Перегляд дописуелектромайонез (29.04.2009 23:59) писав:

А до своїх на ви? Смисла в тому не бачу. Якось дико. Це тупо моя думка.

ну думка може й справді тупа :rolleyes: Бо тоді виходить: та частина форумлян, що звертається до батьків на ВИ дикуни?
Кожен учасник форуму має право на повагу до своїх поглядів і думок, проте він так само має обов'язок поважати погляди та думки інших(с)
:)
  • 0

#192 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 30.04.2009 – 08:42

Перегляд дописуелектромайонез (29.04.2009 23:59) писав:

Ви - це коли людина мені чужа. І старша добряче.

Гм... А коли підете влаштовуватися на роботу, і на співбесіді виявиться, що начальник на два роки молодший за Вас - то що далі? Зразу почнете "тикати" і плескати по плечу?
  • 0

#193 Iron Man

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 80 повідомлень
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 30.04.2009 – 08:46

Я до батьків тіки на ти. Не бачу смислу. В кого яка інша думка то я не заперечую
  • 0

#194 електромайонез

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 153 повідомлень

Відправлено 30.04.2009 – 10:09

Перегляд допису-=VJ=- (30.04.2009 09:42) писав:

Гм... А коли підете влаштовуватися на роботу, і на співбесіді виявиться, що начальник на два роки молодший за Вас - то що далі? Зразу почнете "тикати" і плескати по плечу?
Начальник це якраз з категорії чужих людей

Перегляд дописуЛастiвочка (30.04.2009 08:06) писав:

ну думка може й справді тупа :rolleyes: Бо тоді виходить: та частина форумлян, що звертається до батьків на ВИ дикуни?
Кожен учасник форуму має право на повагу до своїх поглядів і думок, проте він так само має обов'язок поважати погляди та думки інших(с)
:)
А де там неповага до інших думок?? Те що є нормою для мене не обов'язково є нормою для інших. Мене не хвилює як інші звертаються до своїх батьків - я розписала як я звертаюсь до своїх ічому саме так.
  • 0

#195 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 30.04.2009 – 10:46

Перегляд дописуелектромайонез (30.04.2009 11:09) писав:

Начальник це якраз з категорії чужих людей

Ви ж не написали "чужий або старший", Ви написали "чужий і старший", от я і уточнюю.
  • 0

#196 електромайонез

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 153 повідомлень

Відправлено 30.04.2009 – 10:57

Перегляд допису-=VJ=- (30.04.2009 11:46) писав:

Ви ж не написали "чужий або старший", Ви написали "чужий і старший", от я і уточнюю.
трохи здорового глузду в мене є - тож до панібратства на співбесіді навряд дійду.
не зню в кого як - в мене ТИ це близькі мені люди. ВИ - малознайомі. Щодо віку - то я і до бабусь своїх на ти звертаюсь. На ВИ - до людей з якими я не на "короткій дистанції"
  • 0

#197 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 30.04.2009 – 18:37

Головне щоб між батьками і дітьми була доброта,взаєморозуміння і щирість.А як називати то не суть.Я своїх завжди називав і називаю Мама і тато.А звернення на ви особисто в мене асоціюється з відаленням від батьків чи якимось офіційним ставленням

Перегляд дописуелектромайонез (30.04.2009 11:57) писав:

трохи здорового глузду в мене є - тож до панібратства на співбесіді навряд дійду.
не зню в кого як - в мене ТИ це близькі мені люди. ВИ - малознайомі. Щодо віку - то я і до бабусь своїх на ти звертаюсь. На ВИ - до людей з якими я не на "короткій дистанції"
Абсолютно аналогічна ситуація
  • 0

#198 Past

Генеральний писар

• Користувачі
  • 650 повідомлень

Відправлено 30.04.2009 – 20:17

маю подругу, шо непросто до батьків на "ти" звертається... а ше й на ім'я... Іра і Ігор замість мама і тато :)
дивно якось... для мене "мама" миліше будь-якого ім'я:) та й чути, коли тебе кличуть мамою теж така насолода :rolleyes:
  • 0

#199 Теж пасічник...

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 332 повідомлень
  • Місто:краще не знати:)

Відправлено 01.05.2009 – 07:49

Перегляд дописуFeMINIsto4ka (30.04.2009 21:17) писав:

маю подругу, шо непросто до батьків на "ти" звертається... а ше й на ім'я... Іра і Ігор замість мама і тато :)
дивно якось... для мене "мама" миліше будь-якого ім'я:) та й чути, коли тебе кличуть мамою теж така насолода :rolleyes:

до батьків на "ти", але сумнівно що це "давня" традиція. Бо якщо вірити історії то петро ввів звертання на "ви" до одної особи.
Так припустити люди постійно говорили на ти, а тут звертаються ніби в одній людині кілька особистостей. Цікаво яке тоді будо пояснення цьому явищу.
  • 0

#200 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 02.05.2009 – 02:55

Перегляд дописуAmba (1.05.2009 08:49) писав:

до батьків на "ти", але сумнівно що це "давня" традиція. Бо якщо вірити історії то петро ввів звертання на "ви" до одної особи.
Так припустити люди постійно говорили на ти, а тут звертаються ніби в одній людині кілька особистостей. Цікаво яке тоді будо пояснення цьому явищу.
Звертання на Ви існувало задовго до Петра, тут вказані приклади з давньоруських часів. Правда, історія звертання саме до батьків там не простежується, але воно стає зрозумілим, якщо врахувати, що в традиційному суспільстві у стосунках між членами сім'ї емоційно-особистісний компонент займав менш помітне місце, ніж у сучасному, натомість актуальнішим був статусно-рольовий компонент (діти звертались до батьків насамперед не як до близьких людей, а як до старших).
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних