Перейти до вмісту

На *Ви* до батьків

Повідомлень в темі: 288

Опитування: Звертаєтесь як? (267 користувачів проголосувало)

Чи вважаєте ви, що давня українська традиція називати батьків на "ви"доцільна і сьогодні?

1. так, я сам(-а) так звертаюсь; (37 голосів [13.81%])

Процент голосів: 13.81%

2. ні, це несучасно; (25 голосів [9.33%])

Процент голосів: 9.33%

3. це питання виховання; (99 голосів [36.94%])

Процент голосів: 36.94%

4. це вияв поваги, але сам(-а) "тикаю" (68 голосів [25.37%])

Процент голосів: 25.37%

5. я взагалі думаю інакше! (39 голосів [14.55%])

Процент голосів: 14.55%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#161 D1m{@}

Писар

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 429 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 24.12.2008 – 18:26

Перегляд дописуОпосумкА (12.01.2007 19:51) писав:

Я "тикаю". А от мої деякі знайомі на "ви" звертаються. Розумію, що традиція. Що виховання. Що вшанування старших. Але особисто для мене таке звертання є неприйнятним - теж, в принципі, наслідок виховання.
А батьки моїх знайомих не розуміють, як я можу бути такою неввічливою quote по відношенню до своїх.

Я звертаюся до тата і мами "ти".
  • 0

#162 Христинка_мандаринка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 150 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 29.12.2008 – 22:49

Особисто я думаю що це залежить від того як батьки виховають....а я наприклад "тикаю" до батьків і вони нічого проти цього немають)))
  • 0

#163 Take-Mau

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 129 повідомлень

Відправлено 30.12.2008 – 02:39

На ви це якось по чужому.
Ви ж на свою кохану не викаєте, але ж теж поважаєте.
  • 0

#164 адуфанчік

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 807 повідомлень
  • Місто:відки і всі

Відправлено 30.12.2008 – 02:56

згідний з вище сказаним постом)
  • 0

#165 Яскрава

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 134 повідомлень

Відправлено 30.12.2008 – 03:59

Як коли вийде, інколи на Ви інколи на Ти.
Хоча впевнена, ща від звертання(ти чи ви) не залежть рівень поваги людей. Хтояк був вихований і як кому зручно. ось і все.
  • 0

#166 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 30.12.2008 – 09:50

Перегляд дописуTake-Mau (30.12.2008 02:39) писав:

На ви це якось по чужому.
Ви ж на свою кохану не викаєте, але ж теж поважаєте.
Трошки різні речі: батьки і кохана. А на рах по-чужому то це залежно кому і як. Можна й на ти бути і бути чужими
  • 0

#167 Woman

Генеральний писар

• Користувачі
  • 543 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 04.02.2009 – 12:16

В англійській і німецькій мовах звертання "ти" і "ви" не відокремлюються різними словами. В ангійській мові є слово "you", яким звертаються і до батьків і до друзів і до старших незнайомих людей. В німецькій мові різниця є тільки в письмі. Звучать слова однаково "sie" і "Sie".

Звертання до батьків є наслідком виховання або прийнятих в родині правил. Я, наприклад, звертаюся, до своїх батьків на "ти". Мені так простіше. Це "ти" зближує. І я не можу сказати, що "тиканням" я їх не поважаю!

Повідомлення відредагував Малюсінька квіточка: 04.02.2009 – 12:17

• 0

#168 carry

Генеральний писар

• Користувачі
  • 570 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 04.02.2009 – 14:12

А я до батьків на "Ви", і ніколи від цього вони мені чужі не ставали.... :)
До бабців і дідулі язик би не повернувся сказати "Ти"...

Так мене виховали просто...і до всіх старших на "Ви"...і до незнайомців, навіть яким явно менше віку ніж мені(ну в межах розумного))))))))......

Але то особиста справа кожної сім"ї...в кого як прийнято )))))))))....
  • 0

#169 dark

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 281 повідомлень

Відправлено 04.02.2009 – 14:59

Щодо мене, то я завжди стараюсь висловити свою повагу і розуміння до своїх родичів, їхню вагу в моєму житті формулюючи власне звертання лише на ВИ( і корона з голови не падає). Гадаю це питання моралі і етики кожного, їхнього формування під впливом і відношенням батьків
  • 0

#170 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.02.2009 – 15:11

Традиційно склалося так, що я до своїх батьків на "ти". Очевидно, що я не перше покоління, яке так звертається - моя мама, наприклад, також до своїх на "ти". Але я дуже добре пам'ятаю момент, коли про це зайшла свідома розмова. Мені було років 6-7, ми з мамою були на селі в бабці, а там тоді жили мої двоюрідні брати. Вони до бабці і до діда зверталися на "ти", і я, хоч мене й вчили звертатися до старших на "Ви", і собі почала до бабці на "ти". Коли мама це почула, то пояснила мені, що до бабці не можна на "ти", треба на "Ви". Після того вона почула логічне запитання: "А до тебе як звертатися?" Мама сказала, що до неї я можу звертатися так, як мені більше подобається. Я трохи задумалася, а потім таки вирішила, що на "ти" мені зручніше і приємніше якось... От так це остаточно і закріпилося.

Звісно, що до інших старших, та й не лише до старших - до незнайомих чи малознайомих молодших - на "Ви".

Знаю людей, в яких у сім'ях різні звертання бувають. Одна моя коліжанка до мами на "ти", а до тата - на "Ви", в іншої - все навпаки :) Не думаю, що це свідчить про повагу чи неповагу, просто сімейна традиція. Пам'ятаю, вчитель з української літератури розповідав нам, що Павло Грабовський (якщо не помиляюся, саме цей поет) все життя до своєї дружини звертався на "Ви", і сам цей вчитель завжди звертався на "Ви" до дівчат :cool2:

Цікаво, як до цього ставляться в тих країнах Європи, мови яких розрізняють ввічливу форму. Я колись вивчала італійську, а заняття у нас проводив італійський священик. Пригадую, одного разу треба було скласти діалог, а завдання було таке: "Ти дзвониш до свого дідуся і щось йому повідомляєш". От я й склала діалог, який починався з фрази на зразок: "Доброго дня, дідусю! Як у Вас справи?" А падре мені й каже: "А чому ти кажеш "Ви"? Це ж твій дідусь!"

Так що ставлення буває абсолютно різним :)
  • 0

#171 Woman

Генеральний писар

• Користувачі
  • 543 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 05.02.2009 – 11:52

Перегляд дописуTwinkle (4.02.2009 15:11) писав:

Традиційно склалося так, що я до своїх батьків на "ти". Очевидно, що я не перше покоління, яке так звертається - моя мама, наприклад, також до своїх на "ти". Але я дуже добре пам'ятаю момент, коли про це зайшла свідома розмова. Мені було років 6-7, ми з мамою були на селі в бабці, а там тоді жили мої двоюрідні брати. Вони до бабці і до діда зверталися на "ти", і я, хоч мене й вчили звертатися до старших на "Ви", і собі почала до бабці на "ти". Коли мама це почула, то пояснила мені, що до бабці не можна на "ти", треба на "Ви". Після того вона почула логічне запитання: "А до тебе як звертатися?" Мама сказала, що до неї я можу звертатися так, як мені більше подобається. Я трохи задумалася, а потім таки вирішила, що на "ти" мені зручніше і приємніше якось... От так це остаточно і закріпилося.

Звісно, що до інших старших, та й не лише до старших - до незнайомих чи малознайомих молодших - на "Ви".

Знаю людей, в яких у сім'ях різні звертання бувають. Одна моя коліжанка до мами на "ти", а до тата - на "Ви", в іншої - все навпаки :) Не думаю, що це свідчить про повагу чи неповагу, просто сімейна традиція. Пам'ятаю, вчитель з української літератури розповідав нам, що Павло Грабовський (якщо не помиляюся, саме цей поет) все життя до своєї дружини звертався на "Ви", і сам цей вчитель завжди звертався на "Ви" до дівчат :cool2:

Цікаво, як до цього ставляться в тих країнах Європи, мови яких розрізняють ввічливу форму. Я колись вивчала італійську, а заняття у нас проводив італійський священик. Пригадую, одного разу треба було скласти діалог, а завдання було таке: "Ти дзвониш до свого дідуся і щось йому повідомляєш". От я й склала діалог, який починався з фрази на зразок: "Доброго дня, дідусю! Як у Вас справи?" А падре мені й каже: "А чому ти кажеш "Ви"? Це ж твій дідусь!"

Так що ставлення буває абсолютно різним :)

Абсолютно згідна!
  • 0

#172 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 09.02.2009 – 20:39

Наразі ТААААААК сильно посварилася з батьком, що взагалі до нього ніяк не звертаюся. І не розмовляю з ним......((((
  • 0

#173 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 11.02.2009 – 17:23

Перегляд дописуSensssorika (9.02.2009 20:39) писав:

Наразі ТААААААК сильно посварилася з батьком, що взагалі до нього ніяк не звертаюся. І не розмовляю з ним......((((

Який своєчасний запис. Його б до сусідньої гілки...
  • 0

#174 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 11.02.2009 – 18:02

Перегляд допису-=VJ=- (11.02.2009 17:23) писав:

Який своєчасний запис. Його б до сусідньої гілки...
своєчасний, та недоречний. Тато- близнюк, я- скорпіон. Обидва дуже вперті і сваримося через ДРІБНИЦІ. І я ніколи б не стала розривати з ним стосунки яерез що б ми не посварилися. Я його люблю, і я визнаю,що можу помилятися.Тато ж мені ніколи поганого не побажає)
А не розмовляЛИ ми бо я половину свого часу у іншому місті проводжу, далеко від ОБОХ батьків))
  • 0

#175 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 11.02.2009 – 18:17

Перегляд дописуSensssorika (11.02.2009 18:02) писав:

я- скорпіон. Обидва дуже вперті і сваримося через ДРІБНИЦІ.

Дивно.
От я, між іншим, теж скорпіон. І теж, не буду приховувати, колись був дуже впертий, і ми колись теж сварилися через дрібниці. Але задля коханої я зміг змінитися і тепер будь-які сварки, тим паче через дрібниці, у нас взагалі зникли. То що ж тоді сильніше, моє кохання до дружини, чи твоя любов до батька, коли ти не можеш себе заради нього змінити? Мабуть не дуже ти його цінуєш...
  • 0

#176 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 11.02.2009 – 18:33

Перегляд допису-=VJ=- (11.02.2009 18:17) писав:

Дивно.
От я, між іншим, теж скорпіон. І теж, не буду приховувати, колись був дуже впертий, і ми колись теж сварилися через дрібниці. Але задля коханої я зміг змінитися і тепер будь-які сварки, тим паче через дрібниці, у нас взагалі зникли. То що ж тоді сильніше, моє кохання до дружини, чи твоя любов до батька, коли ти не можеш себе заради нього змінити? Мабуть не дуже ти його цінуєш...
Нема чого змінювати. Ми з татом дві повноцінні особистості.тільки дві різниці- в нього деспотичний характер( і це не мої слова,а мамині) ,а в мене дуже і дуже спокійний,але впертий.
Нехай тато спершу визначиться хоче він щоб я з ними жила, чи ні. Бо тупо було будувати для мене будинок ,щоб потім виганяти з нього. Так само тупо як виганяти мене з дому і казати,що будинок побудований для мене і майбутнього мого чоловіка)
Скорпіони не міняються. Вони просто вчаться керувати, стримувати свою впертість.
Кохана людина....як зустріну- я тобі скажу. наразі ж та людина,яку я кохала і все для неї робила тільки користувалася мною. Ця людина мене зрадила. Не у фізичному плані. Хоча хто знає,може і так теж. Але зробила дуже боляче. Так,я молода, але в мене на відміну від моїх подруг вітер у голові не гуляє, я не схильна до стосунків з багатьма хлопцями. Я прагну СВОГО. А це "свого" дуже важко знайти. так,я можу дружити з хлопцем, але я не закохуюся в нього. Однолюб чи що...))
на жаль, мені сторонні люди зробили дуже багато поганого. тому я довіряю лише батькам. І я зовсім не вважаю,що це так добре,що я довіряти можу ТІЛЬКИ їм.
  • 0

#177 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 11.02.2009 – 18:51

Перегляд дописуSensssorika (11.02.2009 18:33) писав:

Нехай тато спершу визначиться хоче він щоб я з ними жила, чи ні. Бо тупо було будувати для мене будинок ,щоб потім виганяти з нього.

Відповідь в цьому реченні - він побудував, тому він може все що завгодно говорити чи робити з ним. Хочеться визначеності - побудуйте свій.

Скорпіони не міняються. Вони просто вчаться керувати, стримувати свою впертість.

Люди, які не вміють змінюватися, дуже швидко виявляються на самому низу життя. Тому - деякі не вміють. Але більшість таки вміє.
До речі, "вчитися" - це теж процес зміни.

на жаль, мені сторонні люди зробили дуже багато поганого. тому я довіряю лише батькам.

А у мене все точно навпаки.
От тільки проблема - я чудово розумію, що буває і так, і інак, а деякі доводять, що батьки завжди і всюди головніші і кращі.
  • 0

#178 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 11.02.2009 – 19:18

Перегляд допису-=VJ=- (11.02.2009 18:51) писав:

Відповідь в цьому реченні - він побудував, тому він може все що завгодно говорити чи робити з ним. Хочеться визначеності - побудуйте свій.
Я там жити не хочу, тож нехай він не ображається,що він тут залишиться,а я поїду закордон і він не матиме змоги до мене приїзджати.

Люди, які не вміють змінюватися, дуже швидко виявляються на самому низу життя. Тому - деякі не вміють. Але більшість таки вміє.
До речі, "вчитися" - це теж процес зміни.
Якшо людина не має хисту до малювання,то скіьки б вона не займалася- вона не стане художником. Якшо ж вона той хист має- вона ніколи його не втратить. думка зрозуміла?
  • 0

#179 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 11.02.2009 – 19:19

Перегляд дописуSensssorika (11.02.2009 19:17) писав:

Я там жити не хочу, тож нехай він не ображається

Отож. Як діти у нас інфантильні, ніяк здебільшого не зрозуміють, що час вже жити самотужки, так і батьки до останку вважають, що діти - їх власність. Інколи доводиться це виправляти, в тому числі критичними методами.
  • 0

#180 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 11.02.2009 – 19:19

От тільки проблема - я чудово розумію, що буває і так, і інак, а деякі доводять, що батьки завжди і всюди головніші і кращі.
Виключення бувають у будь-якому правилі. Тобі просто не пощастило з батьками.Чи навпаки- їм з тобою.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних