Перейти до вмісту

На *Ви* до батьків

Повідомлень в темі: 288

Опитування: Звертаєтесь як? (267 користувачів проголосувало)

Чи вважаєте ви, що давня українська традиція називати батьків на "ви"доцільна і сьогодні?

1. так, я сам(-а) так звертаюсь; (37 голосів [13.81%])

Процент голосів: 13.81%

2. ні, це несучасно; (25 голосів [9.33%])

Процент голосів: 9.33%

3. це питання виховання; (99 голосів [36.94%])

Процент голосів: 36.94%

4. це вияв поваги, але сам(-а) "тикаю" (68 голосів [25.37%])

Процент голосів: 25.37%

5. я взагалі думаю інакше! (39 голосів [14.55%])

Процент голосів: 14.55%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#101 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 882 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 16.09.2007 – 15:54

я теж на "ти" звертаюсь... мені чомусь здається, що коли на "ти" тоді якось "рідніша" атмосфера в родині
  • 0

#102 Raven@

Генеральний писар

• Користувачі
  • 608 повідомлень
  • Місто:файна Юкрайна!

Відправлено 16.09.2007 – 16:11

На "ти"... І це зближує трохи)
Просто і мама мені найкраща подруга та радник... :cool2: а я б не змогла бути такою відвертою з людиною, якби зверталась на "Ви" :yes:
Мені це дивно трохи.

Хоча я ніколи не скажу, що звертатись на "Ви" - несучасно чи неправильно :rolleyes:

Повідомлення відредагував Raven@: 16.09.2007 – 16:13

• 0

#103 Втікачка

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 76 повідомлень
  • Місто:Його серця...

Відправлено 22.09.2007 – 22:34

Я на "ти". Звісно традиція хороша казати "Ви", але це не завжди гарантує повагу, бо можна і на "ти" казати, але безмежно поважати своїх батьків, а можна на "ви" і без крихти поваги.
  • 0

#104 Aklerk

Генеральний писар

• Користувачі
  • 524 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 26.09.2007 – 21:15

Я з батьками "тикаю", а з бабусею та дідусем на Ви.
  • 0

#105 Малина

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 27 повідомлень
  • Місто:місто-герой Київ

Відправлено 08.10.2007 – 18:54

Звертаюсь до мами на "ти" і не бачу в цьому нічого поганого. Вона хоче бути мені не просто мамою, але й ще подругою, тому було б дивно якби я зверталися до неї на "ВИ". але взагалі вважаю, що це є питанням виховання ;)
  • 0

#106 Майже щаслива

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 123 повідомлень
  • Місто:червоного будинку)))

Відправлено 08.10.2007 – 20:00

до мами,тата,тітки і бабусі звертаюсь на ти ;) ...так мене навчили,але це не означає,що я їх не поважаю!!!!
  • 0

#107 sam

Just a man...

• Користувачі
  • 660 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Lviv

Відправлено 09.10.2007 – 01:04

Можна поважати батьків і звертатися до них на ТИ, а можна казати - та ідіть ВИ, тату, нах...
  • 0

#108 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 09.10.2007 – 07:02

Ото як почитати вас, то виходить що при звертанні на ТИ - то найрідніші люди, а коли вже на ВИ то і не любите, і посилаєте...послати можна по-всякому і звертання тут ні до чого. Якщо нема поваги і любові то ні звертання, ні відсутність виховання не поможе.
  • 1

#109 Манюня

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 227 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 09.10.2007 – 12:03

Палка з двома кінцями. Коли називаєш на "Ви" - поважаєш, коли на "Ти" - стаєш ближче.
Мене так виховували, щоя звертаюсь до батьків на "Ти", а от до бабусі, дядька, тітки на "Ви".
Ще є такі люди, до яких я не можу на "Ти", просто язик не повертається, а вони просять і що робити невідомо. Собі зручність, чи їм приємність?
  • 0

#110 Квіточка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 140 повідомлень
  • Місто:З Миколайова ! ! !

Відправлено 09.10.2007 – 20:04

Десь чула таке, що до Бога людина звертається на Ти, а значить це не вияв неповаги, а навпаки - в чомусь навіть означає особливе ставлення.
Мені якось ніяково називати батьків Ви, так я звертаюся до малознайомих людей, спілкування з якими вимушене.

Повідомлення відредагував Квіточка: 09.10.2007 – 20:06

• 0

#111 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 20.10.2007 – 23:24

Не знаю, звідки пішло оте "ти" батькам. Напевно з Америки - "you". Бо і у нас з діда-прадіда, і у інших ближніх країнах називали батьків на "ви". А тепер що? Пацан іде по вулиці і звертається до старенького діда: "Ей, дед, дай закурити..." - щось типу. Це нормально?
Я до обох батьків звертаюсь на "ви". Мене не вчили - я сама з чотирьох років почала так звертатись до батьків (мабуть тоді почала деякі речі усвідомлювати). Та й і як же по-іншому до них можна, коли мама старша за мене на 30-ть років, а тато - на 44.
А щодо того, що до Бога ми звертаємось на "ти", то Бог - це уявна постать. Якби ви перед собою побачили статечного чоловіка, то сумніваюсь, що сказали йому "ти".
  • 1

#112 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Місто:Roma

Відправлено 20.10.2007 – 23:52

На "ти". Моїм би інакше не сподобалось.
  • 0

#113 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 14.11.2007 – 12:28

Перегляд дописуОлеська (20.10.2007 23:24) писав:

Я до обох батьків звертаюсь на "ви". Мене не вчили - я сама з чотирьох років почала так звертатись до батьків (мабуть тоді почала деякі речі усвідомлювати). Та й і як же по-іншому до них можна, коли мама старша за мене на 30-ть років, а тато - на 44.
Ну то інша справа, а якби тато був старший на 18, а мама на 17 років - теж зверталася б на "ви"?

Перегляд дописуKatod (18.07.2007 09:47) писав:

до батька кажу взагалі по імені. якось так склалось, що я кажу просто Вова, а з мами іноді прикалуюсь, кажу Ольга Василівна і на ви, а вона ображається, каже я не Ольга Василівна, я Оля, ну я а сміюся :rolleyes:
Ну це вже ні в які ворота! :( "ти", "ви" - це ще туди-сюди, але звертатись до батьків по імені (та ще скороченому) - дикий маразм. Це ж паплюження елементарних норм етикету!!! :rolleyes: :rolleyes:
  • 0

#114 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 14.11.2007 – 13:22

Перегляд дописуSergiy_K (14.11.2007 12:28) писав:

Ну це вже ні в які ворота! :( "ти", "ви" - це ще туди-сюди, але звертатись до батьків по імені (та ще скороченому) - дикий маразм. Це ж паплюження елементарних норм етикету!!! :rolleyes: :rolleyes:
В сімї правила етикету можуть змінюватися по бажанню, звичайно в присутності стороніх звертатися до батька по імені неприпустимо, але дома то я нічого поганого небачу, і взагалі це від батьків залежить комусь подобається шанобливе " ВИ" комусь просте "ТИ" а декому і фамілярне "Вова"
  • 0

#115 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 14.11.2007 – 16:06

На Ви звертаюся до чужих або до тих, кого хочу штучно віддалити (чи не наближати).

Хоча з начальником зручніше на Ви - дистанція зберігається. І коли доходить до "посилання" начальника, то ваші ніби-то дружні стосунки ніяк не заважають. Бо стосунки "на Ви" = це дружньо-відчуджені стосунки. Посварилися і годі - нічого особистого.

Повідомлення відредагував bulbashka_aero: 14.11.2007 – 16:07

• 0

#116 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 14.11.2007 – 18:57

Перегляд дописуbulbashka_aero (14.11.2007 16:06) писав:

Бо стосунки "на Ви" = це дружньо-відчуджені стосунки. Посварилися і годі - нічого особистого.
Щось я в таку чарівну функцію займенника "ви" не дуже вірю :(

Повідомлення відредагував Sergiy_K: 14.11.2007 – 18:57

• 0

#117 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 14.11.2007 – 20:22

Перегляд дописуbulbashka_aero (14.11.2007 16:06) писав:

......Бо стосунки "на Ви" = це дружньо-відчуджені стосунки. Посварилися і годі - нічого особистого.
Хочу Вам авторитетно заявити, що Ви помиляєтесь...І головне не як ти звертаєшся, а ЯК ТИ СТАВИШСЯ до рідної людини
  • 1

#118 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень
  • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 14.11.2007 – 20:23

Zvisno kazatu "Vu" do batkiv garna traducija, ale ja mabyt dozvoliy ditiam govorutu na "tu" dymajy byde legwe v vuhovanni :(
  • 0

#119 rainy

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 393 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 14.11.2007 – 20:58

Перегляд дописуОлеська (21.10.2007 00:24) писав:

Та й і як же по-іншому до них можна, коли мама старша за мене на 30-ть років, а тато - на 44.
Ну в мене теж батьки теж майже на 40 років мене старше і що? Я їх називаю на ти. Як на мене, це просто питання традицій в самій сім"ї і немає нічого поганого ні в тому звертанні, ні в іншому! Хто я к звик. І повага і любов не в формі звертання, а в ставленні! В мене мій хлопець свою маму теж називає тільки по імені. І безмірно її поважає і любить. от :(
  • 0

#120 sam

Just a man...

• Користувачі
  • 660 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 14.11.2007 – 23:29

До батьків звик на ти. І малого так само навчили. І співробітників усіх на ТИ. Ну, хіба до власників, та порядно старших деколи на ВИ звертаюся...

У дружини в родині навіть тетам і вуйкам на ТИ кажуть. А от я уже на ВИ.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних