Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#721 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 15.03.2010 – 21:28

Перегляд дописуJustaman (15.03.2010 12:45) писав:

Укр.мова - це мова лохів, всіляких задрипанців і іншої голоти.
Всі вже це зрозуміли. І якшо хочеш бути успішним, багатим та славним - то переходи на російську. Вся столиця нею говорить. Перша людина в країні за владними повноваженнями - прем*єр міністр - говорить виключно російською,- тобто якшо він досяг вершини не знаючи мову, то це може зробити будь-хто.
Ця мова - вчорашній день, і обговорення двомовності всякими нациками- це лиш ознака її останніх агонічних хилих конвульсій.
Ти провокатор. Але пиши - троха розбурхаєш народ, а то скучно якось стає без таких, як ти.)

Перегляд дописуJustaman (15.03.2010 19:22) писав:

Впевнений, шо 80% користувачів форуму, приїхавши і поживши в Києві місяців так 4-5, приєднаються до більшості і заговорять російською. Це ви лиш по форумах патріоти.

Утисків тут зазнає українська, бо щирі українці - здебільшого пасивні люди і не відстоюють своїх прав.
Неправда. Я особисто можу дати за такі слова по пиці. А можу і прибити нафіг (якби моя воля - всіх яничарів знищила б, ібо вони приносять набагато більше шкоди, аніж вороги).

Перегляд дописуJustaman (15.03.2010 19:55) писав:

Відсилаю до теми про Табачника, і констатую що в пані Олеськи і пана Сталіна є послідовники.
Не знаю, до чого це (сприйму це як комплімент ;) ), але попередню фразу написала спецом задля того, щоби ця не була пустослівною.)
  • 0

#722 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 15.03.2010 – 21:31

Перегляд дописуОлеська (15.03.2010 21:28) писав:

(якби моя воля - всіх яничарів знищила б, ібо вони приносять набагато більше шкоди, аніж вороги).
"Якби в роті росли гриби, я б не купляв шампіньйони."

Квиток в Донецьк, і моє Вам благословіння. Оголошую Вас героєм віртуальної України. Успіху!
  • 0

#723 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 15.03.2010 – 21:34

Перегляд дописуyushchenko (15.03.2010 21:31) писав:

"Якби в роті росли гриби, я б не купляв шампіньйони."

Квиток в Донецьк, і моє Вам благословіння. Оголошую Вас героєм віртуальної України. Успіху!
Чому в Донецьк? Чи може пан мене забезпечить конкретними адресами?)
  • 0

#724 xianon

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 9 повідомлень

Відправлено 15.03.2010 – 23:19

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (15.03.2010 15:56) писав:

Дякую, що хоч Ви до мене ставитися як до людини. Інші, мабуть, настільки вже є нацистами, що людиною мене вже не вважають, навіть не звертаючі уваги на те, що я народився і все життя прожив в Україні. Це ще раз свідчить про те, що націоналізм засліплює очі розуму.
  • 0

#725 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 16.03.2010 – 00:04

Перегляд дописуxianon (15.03.2010 23:19) писав:

Дякую, що хоч Ви до мене ставитися як до людини. Інші, мабуть, настільки вже є нацистами, що людиною мене вже не вважають, навіть не звертаючі уваги на те, що я народився і все життя прожив в Україні. Це ще раз свідчить про те, що націоналізм засліплює очі розуму.
Ось вам визначення націоналізму із Stanford Encyclopedia of Philosophy, десь так то слово сприймає весь світ, лише на 1/6 земної кулі й в певних регіонах України безграмотні люди сприймають то слово инакше.

The term “nationalism” is generally used to describe two phenomena: (1) the attitude that the members of a nation have when they care about their national identity and (2) the actions that the members of a nation take when seeking to achieve (or sustain) self-determination.

Отже темін націоналізм в основному використовується для позначення двох явищ: 1. позиція яку члени нації обирають, коли турбуються за свою національну ідентичність 2. дії, до яких члени нації вдаються, коли прагнуть досягти (чи зберегти) самовизначення.
Слово націоналізм нічого спільного не має зі словом нацизм. Коли ви щойно всіх тут обізвали нацистами, ви цих всіх образили, й заслужили на відповідне ставлення тих всіх до себе. Ви використали подібну підміну понять й в попередніх дописах, тож не кивайте на дзеркало.
Й, між иншим, позиція російськомовних в Україні, які турбуються за російську мову, є теж націоналістична позиція за пунктом 1. визначення. Хто вам сказав, що націоналізм є тільки український?
  • 0

#726 Justaman

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 240 повідомлень
  • Місто:Justalittleniceplace

Відправлено 16.03.2010 – 11:20

Перегляд дописуОлеська (15.03.2010 21:28) писав:

Неправда. Я особисто можу дати за такі слова по пиці. А можу і прибити нафіг (якби моя воля - всіх яничарів знищила б, ібо вони приносять набагато більше шкоди, аніж вороги).
Про яких це яничарів ви згадали?
Київ, місто в якому я живу, споконвіку розмовляло на російській мові.
З діда-прадіда мій рід розмовляє російською.
Ви ніяк не хочете побачити: НАС, РОСІЙСЬКОМОВНИХ, У КИЄВІ - БІЛЬШІСТЬ.
А середній клас, до якого я належу, фактично весь розмовляє російською.
Українською, точніше на легкому або важкому суржику, говорить в основному робітничий та обслуговуючий клас. Іншими словами ті люди, які в не визначають тенденцію розвитку країни.
А мова столиці є мовою країни. Те що у трьох обласних центрах Галичини панує українська,
нічого не означає. У Квебеці також панує французька, але в рамках цілої країни Канади - вона є маргінальною. І більшість мешканців найбільшого міста Торонто, плювати хотіли на французьку.
Тон задає англійська.А в Києві - російська. І україномовні завжди підлаштовуватимуться під російськомовних. Тому що,меншість ніколи не зможе накинути своїх правил гри. Для цього потрібні гроші. А гроші в Києві переважно знаходяться в руках російськомовних.
  • 0

#727 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 16.03.2010 – 15:35

Перегляд дописуJustaman (16.03.2010 11:20) писав:

У Квебеці також панує французька, але в рамках цілої країни Канади - вона є маргінальною. І більшість мешканців найбільшого міста Торонто, плювати хотіли на французьку.
Ну, і на хінді також. Торонто не в Квебеці.
  • 0

#728 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6653 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 16.03.2010 – 15:55

Мова людини, як частина її культури, її моралі - залежить від діяльності людини. Від способу заробляти гроші. При такій пірамідальній економіці, чим вище сходиш по піраміді, тим ближче наближаєшся до її вершини і в моральному і культурному плані. Хоча тут як подивитись, можливо в моральному плані вершина піраміди - навпаки, внизу.
  • 0

#729 Koda

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 200 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 16.03.2010 – 16:14

Перегляд дописуJustaman (16.03.2010 11:20) писав:

Київ, місто в якому я живу, споконвіку розмовляло на російській мові.
З діда-прадіда мій рід розмовляє російською.
Ви ніяк не хочете побачити: НАС, РОСІЙСЬКОМОВНИХ, У КИЄВІ - БІЛЬШІСТЬ.
Так про що я вас і питаю вже давно,і ви ніяк не можете мені відповісти,товчете воду в ступі.Чого ви,породистий москаль,говорите тут на українській,та ще й такій чистій?!

Чого ви її взагалі вчили, якшо вона вам не потрібна?!
  • 0

#730 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6653 повідомлень

Відправлено 16.03.2010 – 17:09

Перегляд дописуЛянка (16.03.2010 16:14) писав:

Так про що я вас і питаю вже давно,і ви ніяк не можете мені відповісти,товчете воду в ступі.Чого ви,породистий москаль,говорите тут на українській,та ще й такій чистій?!

Чого ви її взагалі вчили, якшо вона вам не потрібна?!
Та тролить він! заспокойтеся ви!
  • 0

#731 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 16.03.2010 – 17:48

Перегляд дописуManfred (16.03.2010 15:00) писав:

Хоч я і не мешканець Києва, але мої враження від нього, які склалися упродовж тих разів, що довелося там бувати саме такі, як Ви їх описали. Мені немає чого Вам заперечити
а я корінна киянка і мені є багато чого заперечити. Київ не російськомовний, він багатомовний. в ньому розмовляють українською, російською, китайською, англійською, французькою, німецькою, польською, корейською, японською, арабською, іспанською і ще багатьма мовами. але співвідношення української до російської десь 45 до 55 і аж ніяк не 10 до 90.
і українська аж ніяк не мова нижчого прошарку, бо вони розмовляють жаргоном. українською розмовляють лише освічені люди.
  • 0

#732 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 16.03.2010 – 17:52

Перегляд дописуЗимова Дівчина (16.03.2010 17:48) писав:

а я корінна киянка і мені є багато чого заперечити. Київ не російськомовний, він багатомовний. в ньому розмовляють українською, російською, китайською, англійською, французькою, німецькою, польською, корейською, японською, арабською, іспанською і ще багатьма мовами. але співвідношення української до російської десь 45 до 55 і аж ніяк не 10 до 90.
і українська аж ніяк не мова нижчого прошарку, бо вони розмовляють жаргоном. українською розмовляють лише освічені люди.
Ре-го-тав ;)
  • 0

#733 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 16.03.2010 – 17:57

Перегляд дописуГетьман (16.03.2010 17:52) писав:

Ре-го-тав ;)
конкретніше про причину сміху.
за останні три візити до вашого міста проживання теж можу зробити висновок, що місто російськомовне і що? це лише поверхове бачення.
  • 0

#734 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6653 повідомлень

Відправлено 16.03.2010 – 19:49

Перегляд дописуЗимова Дівчина (16.03.2010 17:57) писав:

за останні три візити до вашого міста проживання теж можу зробити висновок, що місто російськомовне і що? це лише поверхове бачення.
То якийсь комплекс. комплекс меншовартості чи що... обслуговуючий персонал боїться звертатися до клієнта рідною мовою. звертаються російською. Дуже багато разів продавці-консультанти звертались до мене "чем магу памочь?", але коли я пояснював свої бажання рідною мовою, то і вони мені допомагали рідною мовою. І в Черкасах, і в Києві, і в Миколаєві, і в Харкові. Якщо обслуговуючий персонал звертається до вас російською - то це суспільна проблема. Але якщо ви відповідаєте йому російською - то це ви створюєте цю суспільну проблему!!! І це аж ніяк не означає, що ви обоє російськомовні. Це означає що ви обоє закомплексовані і зачмирені.
  • 0

#735 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 16.03.2010 – 21:24

Перегляд дописуЗимова Дівчина (16.03.2010 17:57) писав:

Загалом ваше враження зрозуміле. Згідно із переписом населення, близько 20% населення Львова російськомовне. Зважаючи на преференції по розселенню, більшість російськомовного населення заселяли у центр або його близькі околи за часів Союзу. Тому концентрація російськомовних у центрі досягає подекуди 50%. Натомість околиця розмовляє українською (селили бо сюди людей з прилеглих сіл для роботи на фабриках) та місцевим "рагульським" діалектом-суржиком. Процес витіснення російськомовних із центру іде, але він вельми повільний, зважаючи на те, що ціна проживання у центрі є не набагато дорожчою, ніж ціна проживання на околицях. Наприклад, у Вільнюсі схожий процес іде слонячими кроками зважаючи на величезну дороговизну життя у центрі і дешевизну життя у околицях. У Київському центрі ситуація, без сумніву, є схожою, тому центр ми виріжемо із поля огляду, як ми це зробили із Львовом. Натомість, околиця Києва розмовляє все-таки російською або російським суржиком. І саме околиця визначає -мовність міста, а не центр, де є тонни Иліти (спльовує), яка і розмовляє усіма цими мовами, що ви перелічили.
З. І. Студентів з інших міст також не рахуємо, таґ. Також зважимо на те, що у Києві розміщена більшість посольств іноземних держав та представництв іноземних компаній, можливо, дана мовна оболонка Києва сформована саме цим фактором, а не Илітарністю його жителів.

Повідомлення відредагував Гетьман: 16.03.2010 – 21:25

• 0

#736 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 16.03.2010 – 21:56

Перегляд дописуГетьман (16.03.2010 21:24) писав:

Загалом ваше враження зрозуміле. Згідно із переписом населення, близько 20% населення Львова російськомовне. Зважаючи на преференції по розселенню, більшість російськомовного населення заселяли у центр або його близькі околи за часів Союзу. Тому концентрація російськомовних у центрі досягає подекуди 50%. Натомість околиця розмовляє українською (селили бо сюди людей з прилеглих сіл для роботи на фабриках) та місцевим "рагульським" діалектом-суржиком. Процес витіснення російськомовних із центру іде, але він вельми повільний, зважаючи на те, що ціна проживання у центрі є не набагато дорожчою, ніж ціна проживання на околицях. Наприклад, у Вільнюсі схожий процес іде слонячими кроками зважаючи на величезну дороговизну життя у центрі і дешевизну життя у околицях.
пан недооцінює мене. відвідини Львова не обмежуються в мене лише марш-кидком по центральних пам’ятках та кнайпах))) то загальне враження від міста за останні два роки, в порівнянні з першим візитом в не такому вже далекому 2002-му

У Київському центрі ситуація, без сумніву, є схожою, тому центр ми виріжемо із поля огляду, як ми це зробили із Львовом. Натомість, околиця Києва розмовляє все-таки російською або російським суржиком. І саме околиця визначає -мовність міста, а не центр, де є тонни Иліти (спльовує), яка і розмовляє усіма цими мовами, що ви перелічили.
в самому центрі живуть лише гості столиці — себто гості готелів міста)) відсоток тих скажених, які наважуються жити в тому безладі офісів та бутіків з розважальними закладами несуттєвий.
трохи далі від самого центру, але близько до нього абсолютно різношерстне населення. і там іде рахунок десь 30/30 до яких додаються ще 40 всяких іноземців. які живуть і працюють в місті, а жити на околицях статус або пиха не дозволяють. а от спальні райони то окрема фауна і визначити чітко та об’єктивно якою мовою там розмовляють НЕМОЖЛИВО!

З. І. Студентів з інших міст також не рахуємо, таґ. Також зважимо на те, що у Києві розміщена більшість посольств іноземних держав та представництв іноземних компаній, можливо, дана мовна оболонка Києва сформована саме цим фактором, а не Илітарністю його жителів.
студенти є двох типів:
1. більшість і то є печаль — починають лякатись і вивчаються на російську, якщо потрапляють в певні мажорні заклади навчання (маю два яскравих приклади одногрупниця та співробітник. останній з глибин Закарпаття, все життя був україномовним, а потрапив у кімнату до кримчан перевчився на російську, бо треба було якось з сусідами спілкуватись з тих пір українською не розмовляє, навіть з батьками)
2. принципово чи то пофігістично не зважають нінащо і далі собі живуть спілкуючись рідною мовою. їх стає більше і це тішить.

п.с. так і не побачила причини сміху. я дуже прискіпливо слідкую за ситуацією з 6 років (коли вступила до гімназії, на той час дуже рідкісної україномовної в Києві) як вивчила українську і почала задаватись питаннями, а чого так пізно вивчила живучи в Україні.
  • 0

#737 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 16.03.2010 – 22:12

Перегляд дописуJustaman (15.03.2010 17:57) писав:

Живу в Києві і прекрасно себе почуваю. Кругом - російськомовне середовище.
90% всіх книг на ринках та книгарнях - російськомовні.
95% газет та журналів - російськомовні.
Жодного суто україномовного телеканалу в Києві немає, по-українськи говорять тільки в новинах та і то перед мікрофоном. В реалі - російською, бо ніхто не хоче так опуститися - заговорити українською. Це - реальність. Вийдіть на вулицю і зрозумійте: Україна - російськомовна.
Українська має статус маргінальної,здихающої.
Ну ї що , шо в конституції вона - державна? Що це міняє?
Можете прописати державною хоч папуаську. 90% Ж ВИКОРИСТОВУЮТЬ -РОСІЙСЬКУ.
До речі: в конституції прописано,шо хабарі давати і брати заборонено. Ну і шо з того?
Тим не менше хабарництво в Україні це - найулюбленіший національний спорт.
А російська мова конкуренції в Україні немає. Ну хіба що поселах ще конкурує з суржиком.

про 90% ти загнув

і то конкретно
  • 0

#738 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 16.03.2010 – 23:23

Натомість, околиця Києва розмовляє все-таки російською або російським суржиком. І саме околиця визначає -мовність міста, а не центр, де є тонни Иліти (спльовує), яка і розмовляє усіма цими мовами, що ви перелічили.
Це геть хибне уявлення, бо є значна кількість сімей які для домашнього вжитку користуються українською, на людях російською. Якщо ви напр. в магазинах звертатиметесь до продавців російською, ви української взагалі не почуєте. Якщо українською, більшість перейде на українську. Спробуйте у Львові розмовляти російською, побачите, наскільки російськомовнішим стане Львів.
Вибір мови також залежить від предмету розмови. Більшість киян типові білінгви, у лінгвістиці здається є таке поняття, як code-switching, й багато із так званого суржику саме результат code-switching. code-switching неминучий в спонтанній мові білінгвів, якоюсь однією із двох мов вони розмовлятимуть лише в урочистих офіційних ситуаціях. Ви в суржику почуєте напр. "глибока річка", але "глубока думка (мисль, мисля)", в резутьтаті суржик значно виразніший і за російську, і за українську. Обидві ті мови по силі вислову до суржика не дотягують ;), навіть тут на форумі чимало дописувачів користуються цим, коли їм бракує експресії, невже не помічали.
Більшість галичан, коли потрапляють до Києва, до незнайомців звертається російською. Звідси можу зробити висновок, якщо наслідуватиму вашу логіку, що російська мова в Галичині переважає.
  • 0

#739 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 17.03.2010 – 00:29

Перегляд дописуkalamar (16.03.2010 23:23) писав:

Спробуйте у Львові розмовляти російською, побачите, наскільки російськомовнішим стане Львів.
Спробував у Львові, в магазині, заговорити українською. Хлопчина спочатку розмовляв зі мною українською, а потім , ніби вирішив хизанутись - перейшов на російську, нажаль таке у "центрової" молоді присутнє, це тіпа круто, "гаваріть па рускі". Пацан, звичайно обламався, бо я загнув своєю рідною російською з московським акцентом і без пом'якшених букв "г", які він не міг вимовити коректно. Словом ганьба такій російській. Вимахуються, а було б чим.
  • 0

#740 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 17.03.2010 – 09:47

Перегляд дописуManfred (17.03.2010 10:11) писав:

Назвіть, блск., свої цифри?
Які саме цифри вас цікавлять?
Особисто я використовую українську в тих пропорціях, які навела Замова Дівчина.
Кияни українську знають, а що не використовують, так це з причини виховання старшого покоління, котре українську забуло. Про усе діловодство йде українською, і це впливає. Додатковий поштовх виявляється у навчанні дітей українською в школах.
І таки правильно Замова Дівчина зауважила: кияни не обмежуються знанням лише російської та української мов, тому не дуже переймаються розповсюдженням російською на тлі цікавіших англійської, французької, німецької тощо.

Перегляд дописуГетьман (16.03.2010 22:24) писав:

Натомість, околиця Києва розмовляє все-таки російською або російським суржиком.
Як околиця Києва може розмовляти російською, коли вся вона з найближчого села, ну, як?!
Суржиком - намагається, і не більше. Російську в Києві ніхто ніде не вчить - вона помре, ібо нікому не потрібна в якості рідної мови, а лише в якості ділової зі східним сусідою /так само, як англійська, із західними/.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних