Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#521 Егор.економист

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 102 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Черкаська область м.Умань

Відправлено 02.12.2008 – 21:10

Я проголосував "дві мови це добре" чому:
Закінчив я школу в 1989 році сам я українець цілком пристойно розмовляю Українською,люблю її бо це мова мого народу це моя рідна мова,але я непогано володію і російською і це добре я можу сказати ,а я Пушкіна читав в оригіналі. Якщо російську ввести як іноземну то краще взагалі її не вивчати я повню як сам вивчав іноземну я її зовсім не знаю хоча кругом пишу шо розмовляю із словником це смішно. Я читав книги дивився фільми як інтелегенція 19 сторіччя спокійно розмовляла кількома мовами і без питань. Тому, якщо ми хочемо виростити майбутне покоління українців то нам потрібно я думаю слідуюче:
Кожна дитина з пелюшок повинна знати, що вона живе в державі Україні, державна мова українська ,а так як вона любить свою державу то вона повинна знати, розмовляти нею , якщо ця дитина входить в одну з меншин які живуть на території України то вона повинна знати і свою рідну мову, а загалом всі діти майбутнього повинні розмовляти кількома мовами і не так як я іноземною. І тоді ми можимо говорити про Українця як про освічену людину. А нас вже не виправиш. Я думаю ,що це стосується всих тих хто народився до 2000 року.
  • 0

#522 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6676 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 02.12.2008 – 23:51

Перегляд дописуЕгор.економист (2.12.2008 21:10) писав:

Закінчив я школу в 1989 році сам я українець цілком пристойно розмовляю Українською,люблю її бо це мова мого народу це моя рідна мова,але я непогано володію і російською і це добре я можу сказати ,а я Пушкіна читав в оригіналі. Якщо російську ввести як іноземну то краще взагалі її не вивчати я повню як сам вивчав іноземну я її зовсім не знаю хоча кругом пишу шо розмовляю із словником це смішно. Я читав книги дивився фільми як інтелегенція 19 сторіччя спокійно розмовляла кількома мовами і без питань. Тому, якщо ми хочемо виростити майбутне покоління українців то нам потрібно я думаю слідуюче:
Кожна дитина з пелюшок повинна знати, що вона живе в державі Україні, державна мова українська ,а так як вона любить свою державу то вона повинна знати, розмовляти нею , якщо ця дитина входить в одну з меншин які живуть на території України то вона повинна знати і свою рідну мову, а загалом всі діти майбутнього повинні розмовляти кількома мовами і не так як я іноземною. І тоді ми можимо говорити про Українця як про освічену людину. А нас вже не виправиш. Я думаю ,що це стосується всих тих хто народився до 2000 року.
це такий новий правопис, чи може ти в школі жодної мови не вивчав?
  • 0

#523 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 597 повідомлень

Відправлено 03.12.2008 – 00:02

Перегляд дописуЕгор.економист (2.12.2008 22:10) писав:

Пане економісте, порахуйте будь-ласка: скільки буде існувати Ваша любима мова українська після введення державної російської? Якщо зважати що майже 50% населення користується власне російською у повсякденному вжитку, та й то більшість україномовних громадян у селах. Я у Львові не можу знайти україномовних журналів?!?! Що буде з нашою мовою в такому випадку? За скільки років вона зникне?

Цікава статистика

Повідомлення відредагував B.U.B.L.I.K: 03.12.2008 – 00:14

• 0

#524 Егор.економист

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 102 повідомлень

Відправлено 03.12.2008 – 19:56

Це швидко набирав і постійно переключався з російської на українську. А взагалі я написав , що нас вже не переробиш і вчити потрібно наше майбутнє.

В инеті інформацію черпаю з україномовних електроних журналів по роботі легше. Та й отримуємо ми літературу, газети, журнали на українській мові. В нас в місті це без проблем, можливо ви про спец. журнали чи молодіжні ... то тут я не в курсі
  • 0

#525 рівноденник

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 18 повідомлень
  • Місто:Луганське на східній Україні-Русі

Відправлено 03.12.2008 – 20:29

Перегляд дописуDraWeR (1.12.2008 10:33) писав:

Те що в східній і південній Україні (в більшості), ну і в центральній спілкуються російською мовою всі давно вже знали, але ніхто не нарікав, всім було паралельно.
Ось це і є та брехня, яку створили реґіони! На Луганщині і Харківщині, Одещині і Херсонщині - розмовляють УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ. І лише через те, що найбільші міста сильно змоскалізовані реґі нав’язують українцям МІТ про москалемовність якихось земель. Це - БРЕХНЯ, у яку ми, українці, вірити не маємо права!
  • 0

#526 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 03.12.2008 – 23:37

Ніякого рівноправ"я вох мов зараз нема і саме за рахунок переважання російської.тому я дійсно за реальну двомовність ку можна досягти лише довгими роками послідовної українізації при єдином офіційному статусі саме укранської мови.

Перегляд дописуЕгор.економист (3.12.2008 19:56) писав:

Щодо вивчення мови і літератури російських то я тільки за якщо хтось хоче їх вчити але не у обов"язковому порядку.
Доречі пан українець?я же казав і можу повтритись що от моя мати росіянка(етнічна) живе тут з 1987р і ніяких проблем з мовою н відчуваю.
  • 0

#527 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 03.12.2008 – 23:40

Кожен може вчити і знати стільки мов, скільки йому дозволяє час та інтелектуальні здібності, а в Україні державною мати бути лише українська.
  • 0

#528 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 04.12.2008 – 00:10

Перегляд дописуB.U.B.L.I.K (3.12.2008 00:02) писав:

Пане економісте, порахуйте будь-ласка: скільки буде існувати Ваша любима мова українська після введення державної російської? Якщо зважати що майже 50% населення користується власне російською у повсякденному вжитку, та й то більшість україномовних громадян у селах. Я у Львові не можу знайти україномовних журналів?!?! Що буде з нашою мовою в такому випадку? За скільки років вона зникне?
за скільки?
  • 0

#529 Егор.економист

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 102 повідомлень

Відправлено 04.12.2008 – 21:17

Перегляд дописуЕгор.економист (3.12.2008 19:56) писав:

Щодо вивчення мови і літератури російських то я тільки за якщо хтось хоче їх вчити але не у обов"язковому порядку.
Доречі пан українець?я же казав і можу повтритись що от моя мати росіянка(етнічна) живе тут з 1987р і ніяких проблем з мовою н відчуваю.

То я себе теж тоді не можу назвати українцем в мене теж в крові намішано (болгарська, російська та українська кров) але живу я в Україні і я не поділяю поглядів прибалтів які заставляли літніх людей вивчати державну мову нас вже не виправиш. я думаю, що це стосується тих хто народився до 2000 року.

B.U.B.L.I.K а з відки Ви взяли ,що російською у повсякденному вжитку розмовляє більшість україномовних громадян у селах. Знаю про Черкаську, Дніпропетровську Полтавську Кіровограцьку Віницьку області там розмовляють українською Про ЗахіднуУкраїну, я вже просто мовчу.

Twinkle,а з Вами я повністю згідний

Повідомлення відредагував Егор.економист: 04.12.2008 – 21:18

• 0

#530 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 04.12.2008 – 21:27

Перегляд дописуЕгор.економист (4.12.2008 22:17) писав:

B.U.B.L.I.K а з відки Ви взяли ,що російською у повсякденному вжитку розмовляє більшість україномовних громадян у селах. Знаю про Черкаську, Дніпропетровську Полтавську Кіровограцьку Віницьку області там розмовляють українською Про ЗахіднуУкраїну, я вже просто мовчу.
"Якщо зважати що майже 50% населення користується власне російською у повсякденному вжитку, та й то більшість україномовних громадян у селах." Маєте рацію- я просто трохи незрозуміло виразився, мав на увазі "..., більшість україномовних громадян живуть у селах"
  • 0

#531 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 06.12.2008 – 18:05

але от парадокс найбільшими поборникаи українства є ті хо перешов з російської на українську в містах а то і досі російськомовніу той час як так звае "село" в більшості випадків або байдуже або як тільки перїздить в місто переходить на російську.Жвий приклад в інеті і із усіма або біьшістю людей в жииті українською спілкується 2 моїх знайомих і обидва вони корінні полтавці а от вихідці із іл і районів майже відразу русифікуються(власне цю думку я здається вже частково висловлював)
  • 0

#532 рівноденник

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 18 повідомлень
  • Місто:Луганське на східній Україні-Русі

Відправлено 06.12.2008 – 22:23

Перегляд дописуПетлюра (6.12.2008 18:05) писав:

але от парадокс найбільшими поборникаи українства є ті хо перешов з російської на українську в містах а то і досі російськомовніу той час як так звае "село" в більшості випадків або байдуже або як тільки перїздить в місто переходить на російську.Жвий приклад в інеті і із усіма або біьшістю людей в жииті українською спілкується 2 моїх знайомих і обидва вони корінні полтавці а от вихідці із іл і районів майже відразу русифікуються(власне цю думку я здається вже частково висловлював)
дуже слушна думка! :lol:
поки ми тут обговорюємо, скільки української мови можемо собі дозволити, аби не образити інших, не одиниці, а сотні й тисячі природньо україномовних людей переходять задля „статусу” на москальську й не голосять про це скрізь, а цілком упевнені, що так і треба. бо це вважається „правильно”. а ми живемо в певній ілюзії, мовляв дедалі більше людей переходять на українську в містах, хутко взагалі все вкраїнізується :) а насправді все значно сумніше, ми втрачаємо свій ґрунт - село, без нього нас легко виверне завірюхою змоскальщення з української землі.
  • 0

#533 Matviy

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 92 повідомлень
  • Місто:Ukraine, glorious Cherkasy region

Відправлено 06.12.2008 – 22:57

Перегляд дописурівноденник (6.12.2008 22:23) писав:

дуже слушна думка! :lol:
поки ми тут обговорюємо, скільки української мови можемо собі дозволити, аби не образити інших, не одиниці, а сотні й тисячі природньо україномовних людей переходять задля „статусу” на москальську й не голосять про це скрізь, а цілком упевнені, що так і треба. бо це вважається „правильно”. а ми живемо в певній ілюзії, мовляв дедалі більше людей переходять на українську в містах, хутко взагалі все вкраїнізується :) а насправді все значно сумніше, ми втрачаємо свій ґрунт - село, без нього нас легко виверне завірюхою змоскальщення з української землі.
Ну по-перше, переходять на москальську не всі в містах, а по-друге саме ж село залишається українським...
  • 0

#534 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 06.12.2008 – 23:01

Перегляд дописуMatviy (6.12.2008 23:57) писав:

Ну по-перше, переходять на москальську не всі в містах, а по-друге саме ж село залишається українським...
А вся молодь намагається втекти до міста, сільське населення скорочується, і носії української мови, відповідно , також ...

Про це вже казалось і не раз: Мова- ідентифікатор нації, Мова- душа нації, а також саме болюче: Россия кончается там, где кончается русский язык.

В любий момент путінський режим може вторгнутись в Україну під приводом захисту російськомовних, а вони, доречі , будуть зустрічати загарбників хлібом і сіллю. А всіх україномовних в російських регіонах так і називають гуцулами або бендерлогами. Ось вам реальний статус української в Україні.

Повідомлення відредагував B.U.B.L.I.K: 06.12.2008 – 23:07

• 0

#535 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 07.12.2008 – 01:10

Перегляд дописуB.U.B.L.I.K (6.12.2008 23:01) писав:

В любий момент путінський режим може вторгнутись в Україну під приводом захисту російськомовних, а вони, доречі , будуть зустрічати загарбників хлібом і сіллю.
це чому ти так вирішив?
  • 0

#536 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 07.12.2008 – 01:27

Перегляд дописуSergiy_K (7.12.2008 02:10) писав:

це чому ти так вирішив?
А тут ніяк по-іншому не вирішиш, ми , україномовні є бендерлогами, за їхньою логікою, фашисти і т.п. В випадку конфлікту зросійщене українство просто буде зустрічати оплесками визволителів від жорстокої українізації.
  • 0

#537 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 07.12.2008 – 01:31

Перегляд дописуB.U.B.L.I.K (7.12.2008 01:27) писав:

А тут ніяк по-іншому не вирішиш, ми , україномовні є бендерлогами, за їхньою логікою, фашисти і т.п. В випадку конфлікту зросійщене українство просто буде зустрічати оплесками визволителів від жорстокої українізації.
чому ж можна вирішити, якщо мати інформацію і думати головою, але це не про тебе
  • 0

#538 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 07.12.2008 – 01:40

Перегляд дописуSergiy_K (7.12.2008 02:31) писав:

чому ж можна вирішити, якщо мати інформацію і думати головою, але це не про тебе
Інформація залежить від ЗМІ , якими , як відомо можна маніпулювати. А про моє мислення, Ну що ж -"век живи и век учись" Завжди вдячний за критику.

Повідомлення відредагував B.U.B.L.I.K: 07.12.2008 – 01:40

• 0

#539 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 07.12.2008 – 02:01

Перегляд дописуB.U.B.L.I.K (7.12.2008 01:40) писав:

Інформація залежить від ЗМІ , якими , як відомо можна маніпулювати.
то шукай інші джерела
  • 0

#540 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 07.12.2008 – 03:04

Перегляд дописуSergiy_K (7.12.2008 03:01) писав:

то шукай інші джерела
У мене джерела різноманітні, ТБ, радіо, газети, в тому числі й іноземні, причому не обов'язково однобокі, більше того намагаюсь знайти логіку в твердженнях опонентів, зрозуміти їх. А свої висновки вже роблю загально аналізуючи картину інформації , яка надходить.

Проблема мови завжди була і буде конфліктною . Візьмемо приклад Бельгії. Ніби суперрозвинена країна, в Брюселі знаходиться Європарламент, структури управління НАТО. Здавалось би - столиця інтеграційних міжнародних й демократичних принципів. Аж ні. Більше року, там, на грунті власне мовного питання прогресувала політична криза.

Ще раз повторюю- мова це індентифікатор нації, її душа. Якщо вже її й не знаєш, то мусиш хоча б поважати. А такого в Україні нема збоку російськомовного населення, оце і є нашою основною проблемою. Допоки частина нації буде плювати собі в обличчя, називаючи українську мову "биковською", доти ми не наведем порядок у своїй "хаті".
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних