Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#481 Живчик

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 103 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ, на підніжжі Старокиївської гори

Відправлено 01.10.2008 – 22:28

двомовність вже фактично є. і винні в цьому ми самі. Чому не вистачає україномовних підручників, майже немає фільмів, програм, книжок з українським перекладом?... Бо ми слухняно користуємось російськими, жаліємось що свого немає і далі беремо чуже. Українського для України ніхто не робитиме крім самих українців.
Узаконнення двомовності тільки погіршить ситуацію. Російськомовна частина знахабніє і далі почне зростати.

Донбас з радістю перейде на українську, якщо зробити для цього сприятливі умови. Зараз немає сприятливих умов навіть щоб людям що вже розмовляють українською завжди було комфортно.

Звичайно проти будь-якої кількамовності. В нас є тільки одна - українська мова. Ні за яких умов не перейду на іншу
  • 0

#482 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 03.10.2008 – 15:51

Перегляд дописуBOLERO (29.10.2005 02:14) писав:

Я вважаю, що другої (а особливо рос.мови, яку нам нав'язують роками) нам не потрібно.

До речі, згадалось.
Трохи нижче, в розділі "Інтернет" є гілка з конкурсами блогів. Так ось - зараз в конкурсі в усіх номінаціях перемагають російськомовні блоги. Чому - бо їх більше народу читає. Україномовні пасуть задніх - і через меншу відвідуваність, і через меншу активність українців. От вам і висновок, яка з мов у нас по факту є другорядною і невигідною для заснування, наприклад, інтернет-ресурсу.
  • 0

#483 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 повідомлень

Відправлено 03.10.2008 – 16:20

Розкажу про Полтаву. У нас раніше дуууже важко було знайти українську сучасну книгу, фільм на українській, майже не було сучасних газет, всі були київські та й на "абсчеепрінятам язикє". Ситуація зараз ліпше, наюагато ліпше, кожного вівторка я купую собі газету та журнал-раніше купував на російській, тепер купую на українській, якщо у звичному кіоску не знаходжу, шукаю і знаходжу у іншому(наприклад як цього разу журтал "Тиждень")
У моє дитинство я полюбляв читати історичну літературу, тоді були чудові книжки рос. видавництва "РосМен", у мене досі збереглися ці книжки(серія Ілюстрірованая мировая історія-ілюстрована світова історія), це якраз ті книжки щоб зацікавити школярів середніх та молю класів до вивчення історії, пізніше у мене з'явилися більш серйозні книжки - Іосіф Флавій "Іудєйская война",історія Геродота....тощо. Рік тому у Великій Кишені почали продавати світову класику харківського видавництва Ранок українською у чудовому оформленні - Гі де Мопасан, Мольєр, Шекспір, Купер, Діккенс......та багато ін. Там же я знайшов то ж самого Геродота українською...сьогоднів ця книга прикрашає мою бібліотеку. У мої шкільні роки такого і близько не було. Шукаєте українську книжку - їх повно, тре просто шукати, наприклад у он-лайні україномовну книжку можна придбати тут.
Почалося відродження нашої книжки десь по моїх спостереженнях рік тому, не знаю, дем коаліції це заслуга чи ні...але це факт - українських книжок стає більше і розмаїття збільшується(ніхто не бачив книжки видавництва Махаон...гляньте).
Те саме стосується преси та дублювання фільмів - у нас кожного тижня у місцевій мережі з'являється новий україномовний фільм, раніше такого не було.
Тому як то кажуть - "Ще не вмерла Україна...!"
Підтримаймо своє!
  • 0

#484 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 04.10.2008 – 15:51

Неможна допустити введення двомовності, бо це знищить українську мову. Навіть зараз, при одній державній мові, тяжко знайти журнали українською. В більшості міст розмовляють російською, тобто говорити про притиснення російської мови дещо брехливо. Якщо введемо двомовність, то українську поглине російськомовність- дуже багато українців не розмовляють своєю мовою через оточення. Станеться , як в Ірландії, в свій час там була двомовність, проте англійська поглинула ірландськомовних громадян, і зараз мова Eire майже мертва. Якщо ми хочемо, щоб зникла наша мова, то введем двомовність і через 30 років на ній будуть говорити тільки старі люди.
  • 0

#485 ...

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 188 повідомлень

Відправлено 04.10.2008 – 16:04

Зараз, на щастя, покращується ситуація з нашою мовою. Але бісить чути нескінчені лицемірні російські вигуки про те, що їхня мова тут у нас "пригнічується і забороняється". Якби у них українська мова так "пригнічувалась", я б Росії не говорив російською...
  • 0

#486 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 04.10.2008 – 16:10

:) Люди можуть знати обидві мови(та хоч 20 мов!) але думаю кожен громадянин України зобов"язаний розмовляти українською.Можете звичайно казати-мені так не зручно,я привик(ла) російською..та хоч китайською! але тоді ви вже не можете називати себе українцем.це тільки моя думка©
  • 0

#487 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 04.10.2008 – 17:09

розкажу про Черкаси, я там на днях був...
кожен силюк, що два тижні тому приїхав з села в Черкаси і став на випробний термін в супермаркеті консультантом, ніфіга не знає про товар, зате "размавляє па рускі"...
А ось виходить з офісу солідний бізнесмен, прямує до свого лексусу, та по мобільному веде ділову розмову українською мовою!
  • 0

#488 ...

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 188 повідомлень

Відправлено 04.10.2008 – 17:44

Перегляд дописуDarkLordVillis (4.10.2008 18:09) писав:

кожен силюк, що два тижні тому приїхав з села в Черкаси і став на випробний термін в супермаркеті консультантом, ніфіга не знає про товар, зате "размавляє па рускі"...
А ось виходить з офісу солідний бізнесмен, прямує до свого лексусу, та по мобільному веде ділову розмову українською мовою!
Ну ось таке моє рідне місто... Серед молоді практично ніхто не говорить українською, хоча для багатьох це рідна мова, але вони під російськомовним впливом класі так в 7-8 переходять на російську. А от люди з села вважають, що їм же треба стати такими міськими і починають (будь ласка, без образ, я просто кажу про факти, які помічаю)...
  • 0

#489 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 04.10.2008 – 19:36

Перегляд допису-=VJ=- (3.10.2008 16:51) писав:

До речі, згадалось.
Трохи нижче, в розділі "Інтернет" є гілка з конкурсами блогів. Так ось - зараз в конкурсі в усіх номінаціях перемагають російськомовні блоги. Чому - бо їх більше народу читає. Україномовні пасуть задніх - і через меншу відвідуваність, і через меншу активність українців. От вам і висновок, яка з мов у нас по факту є другорядною і невигідною для заснування, наприклад, інтернет-ресурсу.
Що таке вигідна і невигідна?
Дивляччись що ви хочете влаштувати на тому ресурсі.
Для того щоб зібрати якомога більше бидлопідлітків, то підійде і москальська.
Якщо ви хочете відкрити сайт присвячений юридичній практиці, то вигідніше буде його зробити україномовним.
Це ж не абсолютний критерій. Кожен ставить якісь цілі і залежно від них, йому вигідно, або не вигідно щось робити.

Сайт 5 канал прекрасно себе почуває українською.
А от удафф ком, чи якийс позитиффчик - так, мабуть, без московської не обійшовся б.

Перегляд дописуDarkLordVillis (4.10.2008 18:09) писав:

Золоті слова, пане Темний Лорде Біллісе!
Ото провінційний комплекс аж пре!

Саме таку думку зараз треба поширювати і підкріплювати

Відредаговано мною. Максим Стюфляєв

Повідомлення відредагував Максим Стюфляєв: 04.10.2008 – 22:14

• 0

#490 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 04.10.2008 – 22:19

Флейм видалено. СВІ†ЛОНОСНИЙ 10 % попередження. DarkLordVillis - усне попередження.
  • 0

#491 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 04.10.2008 – 23:48

Перегляд дописуB.U.B.L.I.K (4.10.2008 16:51) писав:

Неможна допустити введення двомовності, бо це знищить українську мову. Навіть зараз, при одній державній мові, тяжко знайти журнали українською. В більшості міст розмовляють російською, тобто говорити про притиснення російської мови дещо брехливо. Якщо введемо двомовність, то українську поглине російськомовність- дуже багато українців не розмовляють своєю мовою через оточення. Станеться , як в Ірландії, в свій час там була двомовність, проте англійська поглинула ірландськомовних громадян, і зараз мова Eire майже мертва. Якщо ми хочемо, щоб зникла наша мова, то введем двомовність і через 30 років на ній будуть говорити тільки старі люди.
:) до речі, не "на ній", а "нею"... це вже якщо про мову ідеться...

А з рештою ще й як згодна.
На щастя, наші політики вміють тільки обіцяти - тому не скоро нам та друга державна грозить.
Зрештою, якби вони цю обіцянку виконали - то що б стали на наступних виборах обіцяти? а вибори ж у нас часто)
  • 0

#492 ...

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 188 повідомлень

Відправлено 04.10.2008 – 23:56

Перегляд дописуbulbashka_aero (5.10.2008 00:48) писав:

А з рештою ще й як згодна.
На щастя, наші політики вміють тільки обіцяти - тому не скоро нам та друга державна грозить.
Зрештою, якби вони цю обіцянку виконали - то що б стали на наступних виборах обіцяти? а вибори ж у нас часто)
Та, коли вони виконували обіцянки...
А просто так їм не вдасться ввести другу державну, навіть якщо дуже захочуть, скоріше за все, провели б референдум. Сумніваюсь, що набралась б достатня кількість голосів...
  • 0

#493 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 05.10.2008 – 00:00

Перегляд дописуbulbashka_aero (4.10.2008 23:48) писав:

Перепрошую , моя рідна- російська, тому трапляються такі негаразди ;)
  • 0

#494 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 05.10.2008 – 15:09

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (4.10.2008 20:36) писав:

Що таке вигідна і невигідна?

В конетксті інтернет-ресурсу - це відвідуваність.
Цікаво, скільки народу, коли щось шукає, вводить пошукові слова російською, а скільки - українською?
  • 0

#495 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 05.10.2008 – 16:50

Здебільшого росіяни підтримують введення російської, як другої державної мови, в Україні. Пропоную підтримати введення івриту, як другої державної мови, в Російській Федерації!!!
  • 0

#496 Perpetuum mobile

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 62 повідомлень
  • Місто:Киев

Відправлено 05.10.2008 – 16:54

Російська мова - як іноземна, чи як факультатив. Це найкращий варіант
+1 Як було сказано, бути ерудитом це популярно
+1 Багато людей просто не розуміють українську.
Я часто побадав в ситуацію в маршрутному таксі, і казав: "Зупиніть будь-ласка на зупинці" - нуль реакції, ризикуєш не вийти на потрібній станції.
  • 0

#497 ...

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 188 повідомлень

Відправлено 05.10.2008 – 16:57

Перегляд дописуMiguel (5.10.2008 17:50) писав:

Здебільшого росіяни підтримують введення російської, як другої державної мови, в Україні. Пропоную підтримати введення івриту, як другої державної мови, в Російській Федерації!!!
О, я це давно підтримую, навіть писав на Теревенях рік тому :) ! От тільки проблема в тому, що вони на це не дуже охоче згодяться...

Ой, тільки я пропонував у них ввести українську мову першою державною.

Повідомлення відредагував Vitya: 05.10.2008 – 16:57

• 0

#498 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 05.10.2008 – 16:57

Перегляд дописуPorsche (5.10.2008 17:54) писав:

+1 Багато людей просто не розуміють українську.
Проблеми індіанців - вождя не @@уть!
  • 0

#499 D1m{@}

Писар

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 429 повідомлень

Відправлено 07.11.2008 – 13:27

Двомовність? Звечить безглуздо. Я хоча і живу в Донецьку але в основному розмовляю українською.
Подивіться на Білорусію. Там 2 державні, російська і біларуська. Яка мова там панує більше? Думаю ви здогадались.
  • 0

#500 Бамблбі

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 415 повідомлень
  • Місто:ЛЬВІВ

Відправлено 09.11.2008 – 22:49

Перегляд дописуVitya (4.10.2008 17:44) писав:

...А от люди з села вважають, що їм же треба стати такими міськими і починають (будь ласка, без образ, я просто кажу про факти, які помічаю)...
І це мене найбільше бісить, коли лидина, все життя говорила Українською, а тут, бажаючи показати чи то свою крутість, чи то розум, починає балакти російською... ВОНИ ПОКАЗУЮЮТЬ ЦИМ СВОЮ ТУПІСТЬ І ВБОГІСТЬ!!!!
Я ПРОТИ ДВОМОВНОСТІ В УКРАЇНІ!!!!!!!! І ОСОБИСТУ НАБ'Ю ПИКУ ТОМУ, ХТО ВПРОВАДИТЬ ТАКИЙ ЗАКОН :gryzin: (не дай Боже!!!)!!!!! І НЕ ТІЛЬКИ Я!!!!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних