Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#461 Яринка

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 46 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:файне місто Тернопіль

Відправлено 13.06.2008 – 14:11

Яка ще друга державна мова?Тим паче російська?Українці по два різні береги Дніпра й так не можуть об"єднатися,а це буде заключною ланкою для руйнування України принаймі в тих межах,в яких ми зараз бачимо її на карті. Колись вже ніби писала,українець,приїхавши в Росію,українською не говорить,чому ж,росіянин,приїхавши до нас,питає"Какое время?" і т.д і т.п. Чесне слово підійде москаль-турист коли-небудь до мене шось спитає я скажу "Do you speak English?because I don"t understand you))" В Криму наприклад)) :blush:
  • 0

#462 Сайа

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень
  • Місто:карпівці;житомир;київ

Відправлено 04.07.2008 – 00:00

дехто з нардепів хоче ввести рос. як другу державну,тому що в Україні багато росіян(етнічних,вихованих в радянському союзі...),але ж в росії українців не менше і ніхто навіть не думає про укр. як другу державну,не те щоб використовувати це в передвиборчих обіцянках та виносити питання на засідання(напевно,там це розцінювалось би як зрада державі)

Перегляд дописуЯринка (13.06.2008 14:11) писав:

Яка ще друга державна мова?Тим паче російська?Українці по два різні береги Дніпра й так не можуть об"єднатися,а це буде заключною ланкою для руйнування України принаймі в тих межах,в яких ми зараз бачимо її на карті. Колись вже ніби писала,українець,приїхавши в Росію,українською не говорить,чому ж,росіянин,приїхавши до нас,питає"Какое время?" і т.д і т.п. Чесне слово підійде москаль-турист коли-небудь до мене шось спитає я скажу "Do you speak English?because I don"t understand you))" В Криму наприклад)) ;)
я теж російською не відповідаю.нехай вчать мову країни.яку відвідують і скажуть "дякую",що я японську не знаю. :angry2:
  • 0

#463 Файний нік

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 09.07.2008 – 14:56

Російську як другу державну...Ех...
Та нам би українську зробити справді державною, не такою, що на папері Конституції записана як державна.
По-моєму, якщо у державі дві державні мови, то всілякі вивіски мають бути обома (українською та російською), чи не так?
Але я тут, в Києві, частіше бачу російськомовні вивіски, оголошення тощо - то яка в нас державна мова??
Іще мені цікаво - ті, хто "кістьми лягає" за 2у державну - вони розуміють, що передусім це не всім іншим доведеться вчити російську, але - їм вчити українську?
  • 0

#464 Мурзілка

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 321 повідомлень
  • Місто:Дім там де він

Відправлено 09.07.2008 – 15:48

Тема побудована якось однобоко. Двомовна? Ледве. А як же Закарпаття - венгерська, словацька, чешська, молдавська, Східна і Північна Україна - російська, Крим - татарська. І всі частини України мають свою "другу національну"
  • 0

#465 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6676 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 09.07.2008 – 17:47

так в темі ж не про мову нацменшин, а про державну мову. на всю територію. а де ті, хто наважиться тут написати про підтримку державної Російської мови? Вони одразу отримають -100 і швиденько покинуть форум.
  • 0

#466 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 09.07.2008 – 18:53

Перегляд дописуФайний нік (9.07.2008 15:56) писав:

Але я тут, в Києві, частіше бачу російськомовні вивіски, оголошення тощо - то яка в нас державна мова??
а мене більше харять англомовні :)
  • 0

#467 Файний нік

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень

Відправлено 09.07.2008 – 19:00

Sergiy_K , я ж не про особисті вподобання (мені от китайські вивіски подобаються) чи антипатії, а про те, що прихильники 2ї державної уявляють собі наявність в державі 2ї державної якось дуже по-своєму. :)
  • 0

#468 Бамблбі

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 415 повідомлень
  • Місто:ЛЬВІВ

Відправлено 10.07.2008 – 08:02

Та яка в жо... друга державна??? Хай ті кацапи і прокацапські партії тихо сидять і радіють, що їм взагалі дозволяють розмовляти! А того пі...са Лужкова я б взагалі застрелив (якби мав рушницю і нагоду) за то, що він виділив кількадесят мільйонів у.о на підтримання кацапськомовного населення України. А давайте взагалі введемо ще китайську(бо нею балакають 1,5млрд китайців) і англійську(бо, напевно, кожен другий в Україні знає її). І буде в нас, як в Швейцарії, 4 державні мови!!!

Максим Стюфляєв Попередження за пунктом 2.2.2 Правил форуму.
  • 0

#469 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 10.07.2008 – 08:37

Якщо Лужков виділяє мільйони на підтримку російськомовного населення, то це проблема не Лужкова, а української влади, яка не може налагодити ефективну політику у відповідь. Прошу всіх як модератор : формулюйте свої думки коректно.
  • 0

#470 Купава

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 114 повідомлень
  • Місто:The country of dreams

Відправлено 10.07.2008 – 18:39

Перегляд дописуЯринка (13.06.2008 15:11) писав:

Чесне слово підійде москаль-турист коли-небудь до мене шось спитає я скажу "Do you speak English?because I don"t understand you))" В Криму наприклад)) :)

А я так і роблю, дуже часто... :)

Особливо в Києві...
  • 0

#471 Теревені.org.ua

Постійний житель

• На перевірці
  • PipPipPipPipPip
  • 133 повідомлень

Відправлено 12.07.2008 – 21:17

Російська друга державна мова? Ви що?! Ідіть лічіться, хто виступає за! Українська ледь-ледь виживає. Наведу вам приклад Білорусії. Подивіться, в них 2 мови. В основному використовують російську, а білоруською користуються тільки партіоти, які ще цінують свою кольтуру, і не омоскачились повністью.
  • 0

#472 Ромашечка

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 19.07.2008 – 10:08

Перегляд дописуНевдаха (12.07.2008 22:17) писав:

Російська друга державна мова? Ви що?! Ідіть лічіться, хто виступає за! Українська ледь-ледь виживає. Наведу вам приклад Білорусії. Подивіться, в них 2 мови. В основному використовують російську, а білоруською користуються тільки партіоти, які ще цінують свою кольтуру, і не омоскачились повністью.
Вибачай, Невдахо, без образ, але висловлю свою думку. Так, згодна, державна мова має бути одна, адже це один з факторів, який об’єднує країну та її населення. Російську мову можуть вивчати як іноземну у школах, але не у всіх.
І ще щодо цього твого "омоскачились повністью"... Знаєш, мені як філологу суржик ("лічіться") та оце твоє "повністью" (нагадало російське "полностью") одразу кидається в очі. Тому попрацюй спочатку над собою, а потім такі гучні слова видавай. Кажу ще раз, без образ...
  • 0

#473 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень

Відправлено 21.07.2008 – 10:50

Мирова практика доводить, що краще вчити другою мовою англійську. Якби в школі замість російської викладали англійську 15 років тому, як фахівці українці були б більш конкурентноздатні. Варто вивчити досвід Індії, Сингапуру. Доречі російською розмовляють до 200 млн чоловік, англійською більше 3500 млн. В таких випадках модно казати:
РОЗМІР МАЄ ЗНАЧЕННЯ!
  • 0

#474 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 05.08.2008 – 14:05

Ото приколи! Буває ж.
  • 0

#475 NAU

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 164 повідомлень

Відправлено 05.08.2008 – 15:52

Чому ВСІ не розмовля.ть українською? Чим ви можете це пояснити? вважаєте краще вчити англійську, ніж російську? Праильно! російську і так всі знають. Якого біса у Японії чи Швеції ви вважаєте за потрібне розмовляти там англійською, а не японською і шведською?
  • 0

#476 ПершаЛіпша

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 повідомлень
  • Місто:Миколаїв

Відправлено 05.08.2008 – 17:40

В нас Україна. Знаєш російську - добре. Не знаєш - нічого страшного. Але якщо ти тут живеш, то українську на мінімальному рівні для спілкування повинен знати хоча б з поваги до країни, яка тебе годує! Відмазки типу "а що вона для мене зробила!" не катять. Не подобається - вали в ту, яка щось зробить, і не псуй повітря!

Всяка канцелярщина та інша офіційність, звісно, мають бути лише українською.
  • 0

#477 Everlast

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 241 повідомлень
  • Місто:KievUndergroundCity

Відправлено 06.08.2008 – 00:16

Перегляд дописуПершаЛіпша (5.08.2008 17:40) писав:

В нас Україна. Знаєш російську - добре. Не знаєш - нічого страшного. Але якщо ти тут живеш, то українську на мінімальному рівні для спілкування повинен знати хоча б з поваги до країни, яка тебе годує! Відмазки типу "а що вона для мене зробила!" не катять. Не подобається - вали в ту, яка щось зробить, і не псуй повітря!

Всяка канцелярщина та інша офіційність, звісно, мають бути лише українською.
Абсолютно згоден, а росіяни хай вчать чи пакують чемодани звідси)))
  • 0

#478 G27

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 470 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 06.08.2008 – 01:38

ніякої другої мови не тре, тільки українська і все! :unsure:
  • 0

#479 Єжік_UA

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 749 повідомлень

Відправлено 01.10.2008 – 15:49

Дві державні мови в одній країні - це дуже затратна справа. Тому оправдана за умов рельної історичної полікультурності та високого рівня забезпечення соціальних стандартів.
В умовах України двомовність - це ідея тих, хто в ідеалі бачить одну державну мову, яку зараз пропонують як "другу" чи "офіційну".
З іншої сторони держава не може опускатись до зарегульовування усіх сфер життя людей. Скрізь, поза виконанням державних обов'зків, кожен вільний використовувати той спосіб спілкування (включаючи мову), який сам вільно обирає.
В Україні живуть народи, що не мають іншої батьківщини, крім України. Зокрема кримські татари, кримчаки, гагаузи. Для них мусять бути створені умови для збереження їх культурної ідентичності. Саме тут слід застосовувати європейське законодавство про регіональні мови.
  • 0

#480 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 01.10.2008 – 20:31

Перегляд дописуMAXIM_UA (1.10.2008 16:49) писав:

Дві державні мови в одній країні - це дуже затратна справа. Тому оправдана за умов рельної історичної полікультурності та високого рівня забезпечення соціальних стандартів.
В умовах України двомовність - це ідея тих, хто в ідеалі бачить одну державну мову, яку зараз пропонують як "другу" чи "офіційну".
З іншої сторони держава не може опускатись до зарегульовування усіх сфер життя людей. Скрізь, поза виконанням державних обов'зків, кожен вільний використовувати той спосіб спілкування (включаючи мову), який сам вільно обирає.
В Україні живуть народи, що не мають іншої батьківщини, крім України. Зокрема кримські татари, кримчаки, гагаузи. Для них мусять бути створені умови для збереження їх культурної ідентичності. Саме тут слід застосовувати європейське законодавство про регіональні мови.
Ти це з підручника видер? чи з конспекту?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних