Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#421 сплюха

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 35 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:київ

Відправлено 15.05.2008 – 19:10

вважаю, що поваги варті носії всіх мов.
державна мова в Україні має бути одна. українська.
національним меншинам потрібно мати можливість навчати своїх дітей рідними мовами і рідним мовам. російська як дуже численна повинна мати пріоритет на таке право.
а кампанії з вивчення мови проводити потрібно не для люду, а для законодавців. серед носіїв мов проблема дута.
набираймося мужності, допоки є ті, кому це вигідно((...

Повідомлення відредагував сплюха: 15.05.2008 – 19:11

• 0

#422 Дончанин!

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 109 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Донецьк

Відправлено 15.05.2008 – 21:44

Я все ж таки , за дві мови ... Але щоб приоритетною була рос.
  • 0

#423 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 повідомлень

Відправлено 15.05.2008 – 21:53

Перегляд дописуДончанин! (15.05.2008 22:44) писав:

Пан часом не хильнув? Яка ще рос? Де живеш друже? Ім'я країни - Україна, не малоросія чи УССР...прокинься!
  • 0

#424 Дончанин!

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 109 повідомлень

Відправлено 15.05.2008 – 23:23

Або щоб вільно і та і та мова ! Або по регіонам !
  • 0

#425 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1905 повідомлень

Відправлено 15.05.2008 – 23:34

Насправді проблема мови є значно глибшою, ніж може здаватися відразу. Здавалося б, балакай на якій хочеш, адже ми всі один одного чудово розуміємо і російською, і українською... Але якщо поглянути у корінь, то виникає питання - кому вигідно?
В цій статті є відповідь: "Мова і війна"
  • 0

#426 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 16.05.2008 – 12:38

Перегляд дописуДончанин! (16.05.2008 00:23) писав:

Або щоб вільно і та і та мова ! Або по регіонам !
вільно кожен може розмовляти. а документи треба писати на державній мові. От ти ж вивчив, чи ще продовжуєш вивчати, причому досить вдало, українську мову - шана тобі за це. Свого часу російська імперська влада закривала приватні українські друкарні і школи, і спалювали книжки. українців примусово робили безграмотними, щоб зрівняти з росіянами - в той час дикунами порівняно з українцями. Чи зараз українська влада закриває приватні російськомовні друкарні? Скоріше навпаки! Отож, якщо ти тут пишеш українською мовою - то це саме так і має бути. Громадяни мають право вивчати будь-які мови, розмовляти на будь-яких мовах, але зобовязані вивчати державну мову, і документи писати на державній мові.
  • 0

#427 макарена

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 16.05.2008 – 13:42

Шановний пане! Боюсь, я не зможу вас зрозуміти...Ви називаєте себе українцем, а до української мови вам байдуже, вам російську подавай "приорітитною". Питатаю прямо: нафіга? Вас що, хтось притісняє з російською? А от мене з українською притісняють, бо щоб знайти DVD-диск з фільмом, дубльованим українською мовою, треба ого-го як помучитись ( до речі, успіх пошуків не гарантований). Як це так, що в Україні проблема знайти фільм з українським дубляжем? Коротше кажучи, я вам раджу подумати над тим, що недаремно все-таки кажуть: "мова--душа народу". А чи буде існувати народ без душі або з чужою душею?
  • 0

#428 Дончанин!

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 109 повідомлень

Відправлено 16.05.2008 – 15:05

макарена
гарно говоришь =) душа!!!
Ну скажу у мене дома купа дисків і більшість а них укр. дубляж )
Я не говорю , що прям там притесняють. Но дубліювати російськи програми - маразм!
  • 0

#429 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 16.05.2008 – 15:54

Перегляд дописуДончанин! (16.05.2008 16:05) писав:

макарена
гарно говоришь =) душа!!!
Я не говорю , що прям там притесняють. Но дубліювати російськи програми - маразм!
Росія, росіяни, російська мова - іноземне це все для українця. Так само як Польща, поляки, польська мова. Але дававти розвивати місцевим росіянам свою мову теж тре, але коли вони не нагліють.
Доречі великий + Вам за українську мову - прогрес очевидний. Вдосконалюйтеся далі. Чим більше мов знаєш - тим більше ти людина)))
  • 0

#430 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень

Відправлено 16.05.2008 – 16:22

Перегляд дописуДончанин! (16.05.2008 16:05) писав:

Я в шоці. Де ти їх взяв? І взагалі де ти живеш, якщо назвав себе Дончанином? І чому ти збираєш україномовні фільми, і при цьому хочеш щоб пріорітетною була російська? Чому ти не купиш/скачаєш російськомовних фільмів? Твої дописи інколи абсурдні.
  • 0

#431 Дончанин!

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 109 повідомлень

Відправлено 16.05.2008 – 16:36

Olex
Щодо полякыв , так вони вчили з дитинства польський )
Я народився , вчився і у сем'ї розмовляв тільки рос. Для мене українська уходить як би на другий план! Але я люблю українську! Чув друга найгарніша мова у світі!
DarkLordVillis
Живу прям у центрі Донецька . А у мене магазинчик , там дискі йдуть на укр та рос мовах =) А качати з інету не люблю
  • 0

#432 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 16.05.2008 – 18:29

Перегляд дописуДончанин! (16.05.2008 17:36) писав:

Olex
Щодо полякыв , так вони вчили з дитинства польський )
Я народився , вчився і у сем'ї розмовляв тільки рос. Для мене українська уходить як би на другий план! Але я люблю українську! Чув друга найгарніша мова у світі!
DarkLordVillis
Живу прям у центрі Донецька . А у мене магазинчик , там дискі йдуть на укр та рос мовах =) А качати з інету не люблю
За 300 років посиленої русифікації України, масового знищення українства та заселення на їх місця іноземців, восновному-росіян(згадай голодомор 32-33 років) - не дивно. Мені моя прокіна прапабуся розповідала, як після голодомору 32-33 років у накколишніх від Полтави селах почали з'являтися росіяни, казахи....що це по-вашому? Якщо у родині дитина вчиться у школі на рос мові, в інституті на російській мові, в армію піде-там теж все на російській, на роботі начальник росіянин(або російськомовний)-як думаєш, на якій мові розмовлятиме його дитина? Його дитина так само навчається у школі на рос. мові, в універі на рос............маємо правнука нашого першого героя, який вже звик чути російську, але він виріс тут, він ніби українець, але мова для нього українська як латина - можна вивчити, не завадить-але з людьми не поспілкуєшся - він і є плід русифікації України. Хіба не так було?

Круто! Я за весь час бачив лише два ДВД з укр дубляжем - "Тачки" та "Таркель"...і то у "Великій Кишені" - тре їхати до твого магазину.)))
  • 0

#433 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень

Відправлено 16.05.2008 – 19:14

Дончанин, Ти сам торгуєш українськими дисками в Донецьку і хочеш, щоб російська мова була основною? Здається мені, ти великий брехун! От уже і я сам опустився до публічної образи, але такі твої казки послухать....
  • 0

#434 Margo

в тихому очереті чорти плавають брасом

• Користувачі
  • 842 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 18.05.2008 – 09:03

Ну скільки разів вже таке чула... народ, не подобається українське, то нашо ним користуєтесь? Тягне на московщину - то вам ніхто не боронить туди їхати, а раз в Україні живете, то поважайте тих, хто розмовляє рідною мовою.
  • 0

#435 Mypk@

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:Чернігів-city:)

Відправлено 18.05.2008 – 09:29

капець....я КАТЕГОРИЧНО проти другої державної...блін, що за люди таке придумали?
  • 0

#436 макарена

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень

Відправлено 19.05.2008 – 14:57

Ну то реальнр дурня, такого питанн взагалі не повинно існувати, в Україні має бути лише одна мова--українська.
  • 0

#437 Ти_чи_підросла

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 160 повідомлень
  • Місто:Місто ГЕРОИ КИІВ

Відправлено 19.05.2008 – 15:07

Ой,як же це мене дістало.Ви заділи мою споконвічну рану своїм катастрофічно тупим питанням.Яка нафіг двомовність???Ви що з дуба впали??? Як тільки(не дай бог) введуть другу російську,все зросійщиться.І буде такий наїзд на українську мову,якого не знали при Сталінові....Брати,чому у вашій душі прокидається питання про двомовність?Ви раби!!Раби того биковства,що зараз намагається вам втюхати,що Україна - двомовна.Для чого ви це все обговорюєте???Може хочете,щоб оголосили російську,і це б зобов'язало б мене на російську відповідати російською!Жах...

Ненормативну лексику видалено. Ти_чи_підросла - усне попередження.
Максим Стюфляєв

Повідомлення відредагував Максим Стюфляєв: 22.05.2008 – 20:17

• 0

#438 макарена

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень

Відправлено 21.05.2008 – 06:40

Перегляд дописуТи_чи_підросла (19.05.2008 16:07) писав:

Ой,як же це мене дістало.Ви заділи мою споконвічну рану своїм катастрофічно тупим питанням.Яка нафіг двомовність???Ви що з дуба впали???Хочете,щоб українській мові взагалі настала пизда?І так скрізь тільки і чуєш
мудаків,які триндять "права російськомовних ущімляються,дайте другу мову".Козли неосвідчені,хочуть взяти хитрістю.Як тільки(не дай бог) введуть другу російську,все зросійщиться.І буде такий наїзд на українську мову,якого не знали при Сталінові....Брати,чому у вашій душі прокидається питання про двомовність?Ви раби!!Раби того биковства,що зараз намагається вам втюхати,що Україна - двомовна.Для чого ви це все обговорюєте???Може хочете,щоб оголосили російську,і це б зобов'язало б мене на російську відповідати російською!Жах...
Боюся, вчора вашу рану знову заділи. Чули, що в Донецьку вирішили обмежити використання української мовм у школах та дитячих садках, щоб "покращити якість освіти" ( щось таке) , а також припинити будівництво нових українських шкіл і дитсадків. Що москалики витворяють!

Повідомлення відредагував макарена: 21.05.2008 – 06:41

• 0

#439 Ти_чи_підросла

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 160 повідомлень
  • Місто:Місто ГЕРОИ КИІВ

Відправлено 21.05.2008 – 13:21

Та в донецьку взагалі народ - тьма...Просто мавпи...
  • 0

#440 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 21.05.2008 – 14:15

Ти_чи_підросла , я цілком розумію і поділяю Ваше обурення, але просив би не узагальнювати і не ображати весь Донецьк. У будь - якому місті вистачає як дурнів, так і нормальних людей. То ж будьте коректнішим. А щодо тієї постанови, формальне пояснення облради таке. Київ нібито у примусовому порядку щорічно вимагає від Донецька збільшувати відсоток україномовних класів і дитячих садочків. І ось облрада мовляв, стала на захист прав мешканців. Звісно, звичайнісінький піар. Додам ще, що проголосити якийсь клас чи садочок україномовним - цього мало. Реально в тих класах часто спілкуються і викладають предмети на "общепонятном" або жахливим суржиком...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних