Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#401 А_н_д_р_і_й

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 62 повідомлень

Відправлено 17.03.2008 – 21:24

Що за дурня? А чому, власне, на тому спрощеному діалекті світ клином зійшовся? У нас є закон про мови, де кожна громада має право використовувати в житті власну мову. При цьому ще й можна й потрібно розраховувати на державну підтримку в цій нелегкій справі. Адже у нас є доволі компактні громади мадярів та румунів з молдованами, я вже мовчу про корінних як і ми кримських татар, кримчаків, гагаузів, урумів, понтійських греків... Ось вони мають право на свою мову. А КОМУ ВОНИ ТРЕБА, крім їх же самих? Добре, хоч татари мають союзника й підтримку з боку Туреччини. А решта корінних мов, схоже приречені на повільне зникання. Так само й і багатюще надбання українських говірок. Може варто цим зайнятися, а не якоюсь недолугою новомовою?
  • 0

#402 vesnyanka

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 72 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Ірій (країна куди відлітають душі)

Відправлено 18.03.2008 – 17:51

От я нещодавно була в Дніпропетровську і мене дуже здивувало це місто. Не дивлячись на те, що усі вулиці, площі, проспекти, перевулки названі іменами катів України, комуністичних ідеологів, героїв СРСР, відомих людей Росії, де на кожному кроці пам'ятник, то якомусь комісару, то Леніну, то Горькому - більшість населення знає українську мову. Коли я запитувала у звичайних жителів як пройти туди чи туди українською, вони посміхалися і легко починали розмовляти зі мною державною мовою. Мало того, багато молоді спілкується українською.
  • 0

#403 Crazy Bobik

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 639 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львув

Відправлено 18.03.2008 – 19:14

Скажу коротко і ясно!Двомовність нашої держави-це тупість!У нас має бути одна єдина мова і цією мовою має бути - УКРАЇНСЬКА-наша державна мова!І зовсім хто таке придумав,щоб в Україні було дві державні мови?Ще раз наголошую двомовність України-це тупість!
  • 0

#404 Idearter

Генеральний писар

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 18.03.2008 – 19:22

Скільки наша країна пройшла до створення держави. Які тільки утиски не заподіювали мові. І тепер коли вона є державною давати ще й другу мову державною,це було б не справедливо.
  • 0

#405 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 18.03.2008 – 19:40

Сьогодні був у справах в одному проектному інституті, там жіночка почувши мою українську так зраділа, сама вона з Харкова родом, але зі мною намагалася говорити українською. Цитую цю жіночку - "Я васхещаюсь украінскім язиком,(далі перейшла на українську) і я намагаюся його вивчити, бо тут(у мові)-душа народу". Золоті слова - Мова-душа народу!
Одне хотів би зауважити, багато з російськомовних українців не бажає говорити українською, бо цюрається того, що безліч людей говорить суржиком(НУ це ж просто ЖАХ, знущання тад мовою), тому українці - давайте слідкувати за чистотою мови, цим ми покажемо - українська мова - найприємніша, наймелодійніша мова у світі. :)
Спілкуючись українською - ВИ зміцнюєте державу :ggggg:
  • 0

#406 Крендель

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 51 повідомлень
  • Місто:Дніпрпопетровськ

Відправлено 18.03.2008 – 22:28

В Україні нема мовної проблеми.Це все надуманно і допомогає лише нашим горє політикам роз"єдиняти наш народ!Все що потребується це м"яка уранізація шляхом заохочування.
  • 0

#407 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 18.03.2008 – 23:58

Повторюсь: доки проблема мови фінансується (маю на увазі проблему російської мови, яку намагаються зробити другою державною), доти вона існує.

Погоджуюсь з Олексом, сама не раз чула від російськомовних протест проти визнання офіційно російської.
  • 0

#408 Ar@tis

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 92 повідомлень
  • Місто:Галицька земля

Відправлено 19.03.2008 – 15:09

Ніяка нормальна держава не запровадить другою державною етнічно близьку мову. Та й само собою ясно, що воно у нас на фіг не треба, наші закони не тиснуть жодну мову чи культуру. Це питання хороший коник для всяких горе-політиків.
Коли Україна зробить свою мову модною і популярною, то з часом питання російської мови зникне взагалі...
Проблема в тому що багато хто знає лише "суржик" ось таким людям ніби треба дві державні мови, хай спочатку хоч одну добре вивчать (бажано українську
:rolleyes: )

Повідомлення відредагував Ar@tis: 19.03.2008 – 15:13

• 0

#409 StiveN

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 48 повідомлень
  • Місто:Рідненький Тернопіль

Відправлено 19.03.2008 – 19:43

Нехай собі у побуті вони (ті хто за другу державну) розмовляють між собою хоть китайською: це їхнє право; але державна мова повинна бути одна і це тільки українська....
І ще на мою думку потрібно потрібно ввести кримінальну відповідальність за зневажливе ставленя до нашої мови
  • 0

#410 vesnyanka

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 72 повідомлень
  • Місто:Ірій (країна куди відлітають душі)

Відправлено 19.03.2008 – 22:47

Перегляд дописуStiveN (19.03.2008 19:43) писав:

Нехай собі у побуті вони (ті хто за другу державну) розмовляють між собою хоть китайською: це їхнє право; але державна мова повинна бути одна і це тільки українська....
І ще на мою думку потрібно потрібно ввести кримінальну відповідальність за зневажливе ставленя до нашої мови

Тут я з тобою згідна, а от на рахунок кримінальної відповідальності ще не знаю.
  • 0

#411 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 24.03.2008 – 00:06

Перегляд дописуStiveN (19.03.2008 19:43) писав:

І ще на мою думку потрібно потрібно ввести кримінальну відповідальність за зневажливе ставленя до нашої мови.
Що, сталінські методи не дають спокою? Під загрозою кримінального покарання так всі й полюблять нашу мову, аякже...
  • 0

#412 Dana

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 475 повідомлень

Відправлено 24.03.2008 – 02:09

Думаю , що двомовність, це явище тимчасове , саме в такому масштабі як зараз
  • 0

#413 Крендель

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 51 повідомлень
  • Місто:Дніпрпопетровськ

Відправлено 25.03.2008 – 00:17

Декілька віршів по темі...

МОВА i ЯЗИК

Розмовляє наша Мова
3 Русскім Язиком.
- Мы с тобой, -
Язик говорить, -
Не в ладах живем.
Опечален мой двуглавый,
Мой родной орел
Тем, что нынче в Украине
Мало русских школ.
Малышей русскоязычных
Надобно беречь.
Ты же знаешь, как их портит
Неродная речь.
- От-такої! - каже Мова.
- Я ж сестра твоя,
То чому ж російським діткам
Шкодитиму я?
Нерозумно це - сваритись
Мові з Язиком...
- Да пойми, - Язик говорить,
- Речь же не о том.
Ты же знаешь, сколько русских
В Украине есть.
И других русскоязычных
Всех не перечесть.
- А вони, - питає Мова,
- Звідки прибули?
Ми сюди їх вербували
Чи за чуб тягли?
То чому ж російськомовні
Прагнули весь час,
Щоб не стали їхні діти
Схожими на нас?
Від столиці України
До найдальших сіл
Все ставало менше й менше
Українських шкіл...
- Ну так что ж? -
Язик питає. -
Я для всех родной.
Я - Тургенев, Достоевский,
Пушкин и Толстой.
- Не хвилюйся, - каже Мова,
- Ми шануєм їх.
Ти поглянь на руськомовних
Діточок своїх.
Подивися на модерну
Молодь у містах
Та послухай краєм вуха,
Що в них на вустах.
Що їм Пушкін? Що Тургенєв?
Що для них Толстой?
Та для них уже й Чапаєв
Більше не герой.
Знаєш, скільки тут про нього
Наплели гидот?
Петька, Анка і Чапаєв -
Пошлий анекдот.
Про Тургенєва й Толстого
Навіть річ пуста.
Де ти бачиш їхні книги?
Хто тут їх чита?
Від еротики й порнухи
Аж тріщать ларки.
Все ж то творять доморослі
Наші "русаки".
Ти у нас російськомовну
Пресу переглянь.
Чим натоптана й набита
Та газетна дрянь?
Уяви, що твій Тургенєв
Прочитав би те,
Що братва російськомовна
Про жінок плете,
Як смакує походеньки
Безсоромних дам.
Він сказав би: - Это мерзость!
Это стыд и срам...
- Ты права, - Язик промовив. -
Слушай мой ответ.
Мне от этих щелкоперов
Тоже жизни нет.
Прикрываясь русской речью,
Этот гнусный сброд
Разлагает в равной мере
Мой и твой народ.
Я скажу тебе по-братски,
Истину любя:
Ты, сестра, от этой мрази
Береги себя.
Защищайся, отбивайся,
А не то - капут.
И тебя они угробят,
И меня оожрут.
- Ну спасибі, - каже Мова, -
За такі слова.
Триста літ мене давили,
Але я - жива,
Бо мене оберігає
Божа благодать.
Вічна правда: Бог не видасть -
Свині не з'їдять.

Станіслав Тельнюк

Хочу я гукнути знову й знову,
Закричати, скільки сили стане:
Забувайте українську мову,
Не гайнуйте часу, громадяни!

Бо ж вона теперечки не модна,
Бо ж її тепер ніде не знають,
І її лиш дурні великодні
В селах ще подекуди вживають.

То ж тепер усі давайте чисто
Здійснювать «святу» оту ідею.
Бо у нас лиш націоналісти
Розмовляють мовою своєю

Та й вони забилися в куточки,
І прогресу їм не перешкодить.
Всі синки начальницькі і дочки
Тільки ж — бач! — в російські школи ходять.

То ж під наш усі ставайте прапор,
Забувайте мовні забобони,
Бо ми всі на даному етапі -
Лиш десяток економрайонів!
  • 0

#414 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6653 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 27.03.2008 – 15:17

Ще одна точка зору на проблему мови:
Що ви відчуваєте коли вас питають "А ти пачєму нє па русскі разгаваріваєшь?"

Це ніби теж саме що спитати "В тебе вистачає наглості не підкоритись багатовіковим гонінням?"
От що я думаю про це: Якщо людина вільно говорить українською мовою з російськомовним, і не змінює свою мову на мову співбесідника то це означає волелюбність, нескореність особи. у російськомовних українців такі люди викликають звичайнісіньку українську чорну заздрість, у росіян - страх.
  • 0

#415 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 28.03.2008 – 01:48

Перегляд дописуDrunkLordVillis (27.03.2008 15:17) писав:

Ще одна точка зору на проблему мови:
Що ви відчуваєте коли вас питають "А ти пачєму нє па русскі разгаваріваєшь?"
То запитайте у відповідь "А чому ти не по-українськи розмовляєш?" і не ускладнюйте собі життя.

Перегляд дописуDrunkLordVillis (27.03.2008 15:17) писав:

От що я думаю про це: Якщо людина вільно говорить українською мовою з російськомовним, і не змінює свою мову на мову співбесідника то це означає волелюбність, нескореність особи. у російськомовних українців такі люди викликають звичайнісіньку українську чорну заздрість, у росіян - страх.
А я спостерігала дещо інше. Я завжди розмовляю українською, і найтиповіші реакції у російськомовних співрозмовників - або спокійне продовження розмови (він - російською, я - українською), або перехід на українську. Навіть якщо співрозмовник цікавився, чому я розмовляю українською, я (залежно від ситуації) або ж запитувала, а чому це викликає у нього подив (до речі, багато хто у відповідь на таке моє запитання казав про своє позитивне ставлення до української, іноді навіть виправдовуючись за звичку розмовляти російською), або ж пояснювала, що я дотримуюсь європейських, а не радянських цінностей, тож дбаю про розвиток мови й культури свого народу (іноді доводиться пояснювати різницю між концепцією європейського мультикультуралізму і радянської уніфікації). В будь-якому разі, із заздрістю чи страхом я стикалась досить рідко, так що не треба демонізувати російськомовних.
  • 0

#416 Інквизитор

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень

Відправлено 28.03.2008 – 11:11

Я проти другої державної мови. Українська мова зараз знаходиться в важкому стані, особливо на Півдні Україні і Сході. Я живу на Півдні України, і нас українську мову ще застрічаєш частенько. А про Схід нічого казати не буду, не знаю... Я особисто підхожу до цього демократично. В українських школах потрібен певний невеликий відрізок часу, шоб перейти повністью на українську мову викладання. Поступово, не біжа кілометровими прижками зменшувати часи викладання російською. І також не завадить людини знати декілька мов, в тому числі російську, англійську, німецьку або ще якусь. Для власного розвитку...
  • 0

#417 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6653 повідомлень

Відправлено 29.03.2008 – 10:39

ляпи компютерних перекладачів - це доказ що українська мова багатша російської.
наприклад "блок питания" - блок живлення чи блок харчування?
"половая тряпка" - статева ганчірка чи ганчірка для підлоги?
"замок" - палац, фортеця чи таки той замок який відмикається ключем?
хто більше?
в російській мові невистачає слів для всіх речей і явищ, російська мова побудована на морфологічному принципі, українська - на фонетичному(спеціалісти краще скажуть). російська мова має дуже складну граматику, і її складніше розуміти. Інша мова, що поширювалася на вістрі багнета - англійська, але вона хоч проста...
  • 0

#418 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6653 повідомлень

Відправлено 14.05.2008 – 18:30

Сьогодні бачив російськомовні новини на пятому каналі. жах, це ж пятий канал?! Свого часу бачив таку передачу, ток-шоу, про двомовність - там якась жінка звонила в студію і жалілася що на ТРК Україна передачі українською мовою, мовляв це влада така-сяка їх примусила, хоча на інших каналах вільно була російська мова. І претензії в жінки до влади, а не до каналу.
  • 0

#419 макарена

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 15.05.2008 – 13:52

Як на мене, двомовність України--м'яко кажучи, повна дурниця. Для чого? Є своя мова--українська, до чого ж тут взагалі російська...А ще мене просто бісить, коли на концертах чи шоу двоє ведучих-- один говорить українською, а другий російською, типу для російськомовних...бє :D ...Чого, питається? Живеш в Україні, то будь ласкавий вивчити українську мову. А якщо комусь подобається расєйский, то хай собі включить російський телеканал і умліває, слухаючи "вєлікій і могучій"

Повідомлення відредагував макарена: 15.05.2008 – 13:53

• 0

#420 ..маленька Мігерка..

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 72 повідомлень

Відправлено 15.05.2008 – 18:28

..двомовна Україна..сміх та й годі..ми ще свою рідну мову добре не вивчили і не закріпили в нашому суспільстві, щоб думати про введення другої..
..дуже шкода, що багато людей розмовляють російською..дехто вважає це модним..хоча до купи два слова звязати не може..типу "я лезла по драбінє і упала с лесници"..
..невже той факт, що в Україні багато російськомовних сімей зобовязує нас запроваджувати двомовність??..дивно, а скільки би мов мала мати Канада, враховуючи, що вона є емігрантською країною..де є люди різних національностей??..
..там де ти живеш тією мовою і повинен розмовляти..(вдома розмовляй якою завгодно)..в мене родичі в Канаді..їхні діти народжені там..вдома вони розмовляють українською..
..на жаль, зустрічається таке, що люди, які все життя говорили російською.. ще мають нахабність знущатися з УКРАЇНСЬКОГО ЯЗИКА..тоді для них в мене одна відповідь "чемодан, вокзал, Москва" :angry1: :D ..

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних