Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#41 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 20.11.2005 – 01:02

2Манфред: вибач будь-ласка за "м", якось читалася мені там "м" - і не звернула б уваги, якби сам не сказав. Є невеличке прохання - не називати мене "шановна", мене від цього звернення тіпає - бо "шановними" не всіх шановних кличуть, я буду вдячна, якщо таки звучатиме банальне iskra.
Стосовно книговидання в Росії: все одно маю не погодитися, адже є митний збір і ще ціла купа різних доплат. До того ж, існує ризик, що Росія все ж таки помітить, що українські книжки друкуються у тамтешніх друкарнях та започаткує мито на іншомовну літературу. Я схиляюся до думки, що загострення міжнародної політичної ситуації (саме зараз маю на увазі Україну й Росію) може трапитися будь-коли і через будь-яку дрібничку, що зведе нанівець усі старання українських видавців. І, напевно, правильна є думка, що Росія окрім себе нічого не бачить - і обов"язково помітить-таки що на території Федерації друкують книжки на українській мові - чи не "козир" у "дбайливих" ручечках Володимира Володимировича?
І про яку конкуренцію може йти мова, коли конкурувати скоро буде нема з ким? А ще як викинути на ринок дешевші книжки - то остаточно вся конкуренція видихнеться, й так вже подітися нема де від тих "покет-буків" російського виробництва із жовтими сторінками та дурнею під обкладинками. Адже знижувати вартість української книжки немає куди - це не та ситуація, коли видавники сидять на мішках із грошима, заробленими за українську книгу, та жиріють. Коли вже доходить до того, що письменники змушені шукати меценатів або видаватися за власний кошт, то годі й говорити про конкуренцію - звідкіль вона візьметься?
До того ж, оце зайшла мова про книги, а якось газетами та журналами ніхто й не перейнявся. Становище українських часописів значно погіршилося за останні кілька років - і якщо не зупинити процесс оподаткування друкарської продукції, часописи змушені будуть "лягти" та ще й переконливо. Я сама два з половиною роки пропрацювала в одній з регіональних газет і можу стверджувати, що сучасна газета мусить жити за рахунок реклами. Я не так переконана, що це аксіома для столичних видань - просто не дуже ознайомлена з тамтешньою ситуацією. Але у нас після чергового "податку" зникли три кольорових полоси, кудись подівся фотодрук, а вартість газети зросла на 50%, після чого зменшили зарплатню працівникам. Для щоденних газет варіант друкарства в Росії - зовсім непридатний, адже підготувати інформацію, відправити її на Росію, та ще й привезти звідти готову газетку - ночі не вистачить. Покинути напризволяще щоденні українські видання - крок непродуманий, адже людина купує книжки приблизно два рази в місяць, а от щоденні газети, звісно, щоденно. Чи вони не впливають на становлення мови так само, як і книжки, якщо не більше?
Ще один аргумент: друкарство на території Росії сприятиме розвитку їхніх друкарень - а наші так і залишитимуться на початковому рівні із такою самою страшною технікою, як і зараз. Ще один привід таки "лягти", особливо із врахуванням можливої конкуренції.
Стосовно "віддаленості" нардепів та намагання обійти закон: по-перше, я переконана, що і-нет нардепи все ж таки моніторять (не самі, звісно :rolleyes: ). І до них таки долітає усе нетівське базікання, і, як на мене, хай долітає в якомога більших обсягах. Тому пропозиція внесення змін до закону про оподаткування вітчизняного видавця - все ж таки пропозиція, і вагома. По-друге: я вважаю, що треба жити за законом. Пошук можливостей його "обійти", звісно, в певній мірі, легший, аніж пошук можливостей його змінити чи висловити свою думку про необхідність змін (оце спало на думку - хіба туди нагору не пройшли патріоти? Чи на Майдані не за патріотів стояли? Чи ті патріоти в якійсь іншій країні живуть? - напевно, після цієї думки мене закидають камінням...)
І таки повертаючись до обговорюваної теми - як на мене особисто, друкарство в Росії поставить нас в залежне становище. А мені б особисто дуже не хотілося б від чогось чи когось залежати...

Мертвенький! Я, здається, знаю яка в тебе фобія...

І ще - я таки погано розуміюся на всіх цих технічних штучках, але хіба українізація нету така вже й неможлива? Принаймі, як надмета... Чи він обмежений, як, зрештою, і всесвіт, і його обсяг жодним чином неможливо збільшити? :) Це лише наполовину жарт, а то й менше :wub:
  • 0

#42 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3815 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Вінниця

Відправлено 20.11.2005 – 01:13

Lena Pi (14.11.2005 22:00) писав:

Розумию вашу точку зору. Бидни студенти Сорбонни чи Йелю... Вони й не знають про свою неповноциннисть...

Перегляд допису

Добре що ви там у себе всі такі повноцінні!!!
А я буду гордитись з того, що розмовляю рідною мовою і відстоюю хоч якимось чином її права.
І мені глибоко начхати, що хтось там Сама Освіченість вважає моїх однодумців а заразом і мене неповноцінним. :rolleyes:
  • 0

#43 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 20.11.2005 – 01:19

Manfred (16.11.2005 13:40) писав:

Для прикладу наведу невеличку відскановану мною картинку — це рекламний модуль однієї російської радіостанції, що її розміщено у невеличкому санкт-петебургскому часописі. Чи може шановне паньство собі уявити подібну рекламу якоїсь української радіостанції? (Це не реклама цієї радіостанції, а лише наведення прикладу, сподіваюсь на розуміння модераторів!).

Прикріплений файл attachment

Перегляд допису

Я собі уявила таку рекламку із обличчям Шевченко і мене аж тіпати почало. Можливо мені, збоченці, знову шароваршиною потягнуло? Тільки не подумайте, що я Тараса Григоровича не поважаю, просто не вважаю за потрібне робити з його обличчя позатяганий по всіх кабінетах портрет-по-груди-в-коцагейковій-шапці. Поки що на повальну українізацію не вплинуло, а особисто мені й оскому набило.

Людоньки, зараз буде оф-топ - а як оце розділяти чужу цитату своїм текстом? Поясніть дурненькій, бо дуже цікаво :rolleyes:
  • 0

#44 Clever

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 15 повідомлень

Відправлено 21.11.2005 – 13:33

Treba shob bula jak ukrajinska tak i rosijska mova. Ukrajinska dlja zapadenciv, russka dla "shidnikiv". Ce z trivialno.
  • 0

#45 Lena Pi

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 20 повідомлень
  • Місто:Мысто як мысто

Відправлено 21.11.2005 – 13:59

Згодна з розумним паном Clever*ом. Ще жоднойи нацийи не збиднила зайва мова. Тильки збагатила. Перетворити свою крайину на феодальну Японию все одно навряд чи вдасться, та чи й варто? Адже монстром високих технологий в короткий срок вона стала лише видкривши вси свойи граници - териториальни й информацийни.
  • 0

#46 Clever

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 15 повідомлень

Відправлено 21.11.2005 – 14:06

Lena Pi сказав:

Ще жоднойи нацийи не збиднила зайва мова. Тильки збагатила.

Same tak. A tak zvanim "patriotam" (abo spravznim nazionalistam) ne treba krichati pro "kolonialnij" period "Malorossiji" ta pritisk ukrajinskoji movi. Ce prosto nevidpovidalno. Zakidati rosijanam (taj jakim rosijanam? Teperishnim? A sho, ce voni pritiskuvali ukrajinsku movu? Pritiskuvali jiji ti, hto vzhe davno pomer.) utiski i samim robiti te same - ce durnja. Nevidpovidalna durnja.
  • 0

#47 Lena Pi

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 20 повідомлень

Відправлено 21.11.2005 – 14:07

Киря (20.11.2005 02:13) писав:

І мені глибоко начхати, що хтось там Сама Освіченість вважає моїх однодумців а заразом і мене неповноцінним. :rolleyes:

Перегляд допису

Сама Освиченисть - ця образа мени подобаэться! Так, я досить вильно володию п*ятьма мовами, але вважаю, що це не дуже багато. На жаль, не маю часу вивчити ще зо три.
А ви, панове, хоч би Бейсик якийсь повчили для загального розвитку...
  • 0

#48 Clever

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 15 повідомлень

Відправлено 21.11.2005 – 14:12

Ja do rechi volodiju chotirma movami (vilno) i odnijeju nevilno. Tak sho ne zakidajte nam tut neviglavstvo.
  • 0

#49 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 21.11.2005 – 15:20

Clever (21.11.2005 14:06) писав:

A tak zvanim "patriotam" (abo spravznim nazionalistam) ne treba krichati pro "kolonialnij" period "Malorossiji" ta pritisk ukrajinskoji movi. Ce prosto nevidpovidalno.
А Ви може заперечите факт колоніального стану українських земель?

Clever (21.11.2005 14:06) писав:

Zakidati rosijanam (taj jakim rosijanam? Teperishnim? A sho, ce voni pritiskuvali ukrajinsku movu? Pritiskuvali jiji ti, hto vzhe davno pomer.)
Кому треба ті росіяни? Йдеться про те, що в Україні одна державна мова. Крапка.
І ще про росіян. Вони завжди люблять все погане спихнути на когось, а досягнення собі привласнити. Тому надто за них не переймайтесь.

Lena Pi (21.11.2005 13:59) писав:

Ще жоднойи нацийи не збиднила зайва мова. Тильки збагатила.
У нас російська вивчається в школах (не у всіх, але в багатьох). І ще як мінімум одна іноземна мова.
Невже хтось пропонує заборонити використання якоїсь мови? Наведіть приклад, я проти такого. Тільки щось мені підказує, що прикладів не буде. Чи таки будуть???
  • 0

#50 Clever

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 15 повідомлень

Відправлено 21.11.2005 – 15:35

Olexandr сказав:

А Ви може заперечите факт колоніального стану українських земель?

A ja i ne zbirajus. A vi mozhe zaperechite fakt kolonialnogo stanu Harkova - naspravdi rossijskoji zemli?
Dali idut os taki, pardon, perli shanovnogo pana Olexandera:

Цитата

Невже хтось пропонує заборонити використання якоїсь мови? Наведіть приклад, я проти такого. Тільки щось мені підказує, що прикладів не буде. Чи таки будуть???

Na ze vin zhe sam i daje vidpovid:

Цитата

Кому треба ті росіяни? Йдеться про те, що в Україні одна державна мова. Крапка.

Slovo ne gorobez - viletit, ne spijmaesh. Pan Olexandr jakraz ziznavsja v slipomu fanatismi tak zvanih "patriotiv" Ukraini - fanatismi, jakij tilki i znaje, sho shkoditi, a ne buduvati.
  • 0

#51 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 21.11.2005 – 16:02

Пан Клевер мабуть вважає, що якщо в Україні має бути одна державна мова, то всі інші забороняються? Так? З такими підходами буде важко щось зрозуміти.
  • 0

#52 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 21.11.2005 – 17:30

Lena Pi (21.11.2005 13:59) писав:

Згодна з розумним паном Clever*ом. Ще жоднойи нацийи не збиднила зайва мова. Тильки збагатила. Перетворити свою крайину на феодальну Японию все одно навряд чи вдасться, та чи й варто? Адже монстром високих технологий в короткий срок вона стала лише видкривши вси свойи граници - териториальни й информацийни.

Перегляд допису

Дуже вдало використано слово "зайва" стосовно російської мови...
Я щось не пригадую, щоб в Японії, окрім державної японської мови, були використані ще якісь мови. Так, там є багато діалектів, але на загальнодержавному рівні всі користуються стандартизованою мовою. А відкриті інформаційні кордони аж зовсім не вплинули на введення в повсякденний обіг ще якоїсь іноземної мови, хіба що на словотвір - але в цьому топікові не йдеться наразі про словотвір. Офіційно дві державні мови існують в деяких країнах, які були колоніями розвинених імперій - Індія, Бангладеш, Нігерія, якщо я не помиляюся, Кенія - і де там є багатство від наявності двох мов?
Нехай Росія вводить державною мовою українську, якщо росіяне так полюбляють велику кількість державних мов.
  • 0

#53 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 21.11.2005 – 19:49

Clever (21.11.2005 14:33) писав:

Treba shob bula jak ukrajinska tak i rosijska mova. Ukrajinska dlja zapadenciv, russka dla "shidnikiv". Ce z trivialno.

Перегляд допису

Немає нації западенців чи східняків, а є нація - українська, яка буде говорити українською, бо то рідна мова цієї наці. Чи ви думаєте чого вона УКРАЇНСЬКА низивається?

Lena Pi (21.11.2005 14:59) писав:

Перегляд допису

От іменно що ЗАЙВА! Ніхто, ще раз кажу, ніхто не забороняє вивчити вам хоч 130 мов, але державна має бути в країні одна!

ПС. Давайте я вам допоможу з встановленням української розкладки, бо важко читати неправильний трансліт :/
  • 0

#54 Санька Колосок

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 376 повідомлень

Відправлено 21.11.2005 – 20:55

На мою думку російська мова нам аж ніяк не потрібна. Якщо хтось хоче то хай вчить її для себе. Мене засмутило, що коли я був в Києві, переважна більшість моїх однолітків говорила на російській мові та не розуміли української. Даже деякі вчителя не знали тих чи інших перекладів.
P.S. Я був у біологічній школі(здається НЕНЦ).
  • 0

#55 Lena Pi

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 20 повідомлень

Відправлено 21.11.2005 – 21:10

Не треба, я сама здатна про себе потурбуватися. Занадто багато мов у мене буде, якщо я ще й украйинську поставлю.
Бангладеш, кажете? А чого ж про Швейцарию не згадуэте? Або про Канаду? Хто йих колонизував и висмоктував? Чого це йим так пагано зараз живеться з двома мовами? Треба йим видержки з цього форуму переслати, нехай повчаться в себе в крайини порядок наводити!
А на тему эдинойи нацийи украйинцив - це ви трохи не вчили ни историю, ни географию. А ну, скильки УКРАЙИНСЬКИХ народностей живе в Украйини?
  • 0

#56 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 21.11.2005 – 21:31

Lena Pi (21.11.2005 22:10) писав:

Не треба, я сама здатна про себе потурбуватися. Занадто багато мов у мене буде, якщо я ще й украйинську поставлю.
Бангладеш, кажете? А чого ж про Швейцарию не згадуэте? Або про Канаду? Хто йих колонизував и висмоктував? Чого це йим так пагано зараз живеться з двома мовами? Треба йим видержки з цього форуму переслати, нехай повчаться в себе в крайини порядок наводити!
А на тему эдинойи нацийи украйинцив - це ви трохи не вчили ни историю, ни географию. А ну, скильки УКРАЙИНСЬКИХ народностей живе в Украйини?

Перегляд допису

Ви мені навели дві країни з кількома мовами, я вам наведу десять, де державна одна, що далі??

Різна мова роз'єднує людей... чого ви так впевнені в тому, що їм там чудово живеться? В мене є там рідні, які наводять протилежні факти (я не про рівень життя, а про ставлення франкомовних до англомовних і навпаки)!

Хтось розумний колись написав (на жаль, не пам'ятаю, хто): "хочеш підкорити націю, знищи її мову!"

Так от: Українці нікому не підкоряються, ясно??
Ось в країні, мову якої ви хочете нам нагалити, вона там державна одна, тому беремо приклад з неї :rolleyes:

А якщо ви кажете, що українська при двомовності не постраждає, маю наочний приклад, який доведе зворотнє :wub:
  • 0

#57 Clever

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 15 повідомлень

Відправлено 24.11.2005 – 10:50

Manfred (24.11.2005 11:46) писав:

Додати чи вилучити будь-яку мову — це два кліки мишею. Не треба бути великим психологом, що б розгадати ваш недолугий месідж, мовляв подивіться як я шаную инші (варті поваги й шани) мови, і як я не поважаю вашу, навіть розкладку українську мені додати "западло". Мені здається це прояв відвертої неповаги до української мови, та учасників цього форуму, зокрема. У мене стоїть 4 мовні розкладки включно з українською, що абсолютно не перешкоджає мені працювати. Вихвалятися кількістю мов, котрі вивчила не знаючи української — це теж протиставлення, що м’яко кажучи межує з хамством. І вже зовсім закінченим знущанням, після всього вами сказаного виглядає ваша заява про те, що мова не поділяє людей. ІМХО.

Перегляд допису

Ei, kamrad, prezhde chem ljudej oskorblat, mozhet poDOOMaesh chem nibud, a? A mozhet u menja po materialnim prichinam russkoj raskladki net, ne to chto ukrainskoj!
  • 0

#58 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 24.11.2005 – 11:05

Clever (24.11.2005 11:50) писав:

Ei, kamrad, prezhde chem ljudej oskorblat, mozhet poDOOMaesh chem nibud, a? A mozhet u menja po materialnim prichinam russkoj raskladki net, ne to chto ukrainskoj!

Перегляд допису

Правила: 4. Мова спілкування - українська

Тоді пиши нормальним українським транслітом (правила транслітерації http://rada.gov.ua/translit) або використовуй цю штуку: http://translit.ndivision.net/

Якщо хочеш, завжди знайдеш яким чином :rolleyes:
  • 0

#59 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 24.11.2005 – 23:59

Lena Pi (21.11.2005 21:10) писав:

Перегляд допису

А оце вже здається хтось дійсно не довчив історії. Українських народностей в Україні - одна, називаються українці, живуть в Україні, усвідомлюють себе громадянами своєї Батьківщини. Закид можна й продовжити - і скільки канадських народностей живе в Канаді? А в США "сполученоамериканськоштатовців", себто, вибачте, американців - тих самих, що приїхали на чужий континент та вполювали майже всіх бізончиків та місцевих індіанчиків?

2Манфред: правий на всі сто, підтримую.
  • 0

#60 A.Chip

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 117 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 25.11.2005 – 11:21

радує також і те що 74.07% (20 з 27 на даний момент) опитаних висловись за те, що нам однієї мови вистачає...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних