Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#341 Квіточка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 140 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:З Миколайова ! ! !

Відправлено 08.10.2007 – 14:55

Чесно кажучи, не читала того, що написано до мене, але:
У нас був викладач з ділової української мови, дуже строгий, але справедливий і одного разу, коли ми усі дружно сказали, що не зрозуміли тему і т.д. він лише сказав таку річ - ми з української лінимося всі правила вчити, а що ж буде, коли ще й російську доведеться зубрити?
Люди, нащо нам цей зайвий головний біль - ніхто ж нікого не примушує розмовляти українською між рідними та друзями, якщо ви вважаєте себе росіянином. Просто треба зрозуміти раз і на завжди, що ми належимо джо певної культури і маємо її розвивати!

Якщо б зараз у Россії татари вимагали введення офіційної татарської мови це було б справедливіше!
  • 0

#342 Agressor_kb

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 110 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Kiev

Відправлено 08.10.2007 – 15:28

Всі мої друзі, знайомі, колеги (я в тому числі), у випадку прийняття 2-ї держ. мови почнемо розмовляти виключно на рідній-українській мові. Причому, постійно і назавжди!!!
Раджу вам (свідомим жителям держави) підтримати нас!!!

дякую за увагу
  • 0

#343 Розумниця

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 19 повідомлень

Відправлено 08.10.2007 – 15:41

А може, не варто робити з цього таку велику проблему? Тим паче, що російську усе одно не зроблять другою державною. Ось я, наприклад, людина двомовна. У сім'ї та серед друзів спілкуюся російською, а книжки читаю та мислю українською. І я знаю, що нічого не зміниться у моєму житті у разі зміни мови.
  • 0

#344 Agressor_kb

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 110 повідомлень
  • Місто:Kiev

Відправлено 08.10.2007 – 15:48

В твоєму, можливо, ні! В моєму, ні!
Але ми живемо в Україні, нехай мова буде також українською...
Від України, як держави мало, що залишилось... нехай буде хоч мова!
Не заперечуєш?))))
  • 0

#345 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 882 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 08.10.2007 – 16:15

Ми з однією мовою дати собі ради не можем, про яку другу мова йде річ??
  • 0

#346 Гість_Дiма_*

• Гості

Відправлено 08.10.2007 – 16:36

Перегляд дописуSiama (5.10.2007 09:58) писав:

А російською розмовляю у житті більше, бо в оточенні є такі, що взагалі не розуміють ураїнську, та і російську теж, от і виходить іноді суржик ураїньско-російсько-чесько-англійський :D Я іноді сиджу і думаю як якесь слово російською сказати, бо українською знаю як, а російською забула :))))
Головне бажання вчити рідну мову і нею розмовляти, а тє шо іноді русізми проскакють, на те можна очі закрити, з часом пройде :) ;)

Я розмовляю завжди на українській мові, навіть з російськомовним населенням. Чому, я повинен підлаштовуватись під когось іншого? :( Я живу у власній державні, де державна мова українська, я по національності Українець. Отже, повинен говорити на рідній мові :) Хоча, якщо сказати правду, раніше в сім'ї розмовляв на українській, а з усіма іншими на російській :) Але ситуацію виправив, нарешті!
Я вважаю, кожен має право розмовляти на тій мові, яка для нього рідніша. Але в державних установах тільки українська!

Повідомлення відредагував Дiма: 08.10.2007 – 16:38

• 0

#347 Siama

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 17 повідомлень

Відправлено 11.10.2007 – 09:20

Перегляд дописуДiма (8.10.2007 17:36) писав:

Я вважаю, кожен має право розмовляти на тій мові, яка для нього рідніша. Але в державних установах тільки українська!
Я трішечки інакше вважаю: бо кожен повинен розмовляти тією мовою, якою йому зручно, головне, щоб з повагою до людей і щоб тебе рузміли. Про державні установи - згодна.
  • 0

#348 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2670 повідомлень
  • Місто:Львів..

Відправлено 11.10.2007 – 11:27

Перегляд дописуSiama (11.10.2007 10:20) писав:

Я трішечки інакше вважаю: бо кожен повинен розмовляти тією мовою, якою йому зручно

А чи не було ще краще, якби мовою тієї країни, в якій проживаєш?
  • 0

#349 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 11.10.2007 – 12:51

Білий Дракон немає такого закону, по якому документи повинні вестися двома мовами. :D
Навпаки, документацію можна вести тільки однією мовою - українською.
І коли ведеться дискусія з приводу введення "другої мови", то якраз це і є найповажнішим аргументом проти введення другої мови - бо якщо вести документацію двома мовами, це коштуватиме державі мільйони і мільярди гривень, а цього Українська економіка не потягне ще довго.

Взагалі в Україні, як в державі, немає ніякої двомовності. Зауважте це! Є одна мова -українська.

А от населення (особливо несвідоме) поводиться по-дикунські, не вважаючи за потрібне вивчати державну письменність)). Я вважаю це невіглаством, бо навіть цигани - і ті вивчають мову країни, в якій "працюють"))

Дiма я теж тепер розмоляю скрізь і всюди тільки українською, наіть з росіянами. Вони якщо стараються - то розуміють, а якщо якесь слово не зрозуміли - я поясню і вони таким чином вивчають мову країни, куди приїхали - їм же краще!)) :D
  • 0

#350 .crayon

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 154 повідомлень

Відправлено 13.10.2007 – 22:49

Знаєте,з батьками та друзями розмовляю виключно російською.Та цю "двомовну" Україну вважаю дурістю...Навіщо таке робити?Російська не табу,і добре!Нехай якась інша країна зробить спершу ЮЕЙ другою державною.Як Канада:англійська,французька і іспанська,здається. :blink: !!!!
  • 0

#351 Квіточка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 140 повідомлень
  • Місто:З Миколайова ! ! !

Відправлено 14.10.2007 – 11:50

Чесно кажучи, у нас в Миколаєві так вже склалося, що більшість розмовляє російською. Не буду вдалятися в історію, це не важливо. Але жодного разу не чула, щоб когось ущемляли у правах за те, що він розмовляє російською. ніколи ніяких непорозумінь не виникало. І дуже рідко чую щоб хтось казав, що треба російську зробити другою державною.
Навпаки, якщо хтось про таке скаже - йому тут же заперечать і скажуть, щоб він їхав до Россії, якщо такий вже показний москаль.

Інша справа - людей не примусиш всіх одразу розмовляти українською. Вони нею не думають. Наприклад, я вільно володію і ввавжаю рідною українську мову, але моя мама все життя прожила в Росії, вона може розмовляти українською, але в неї дуже сильний акцент, який ріже слух. Тому вона не розмовляє українською, аби не коверкати мову. Поступово я гадаю все зміниться на краще - адже вже зараз багатьом легше висловити свою думку українською, все більше люди нею думають. Більші звязки між нашими областями (не буду казати регіонами, бо це слово вже надто спаплюжене деякими людьми).

Так що все буде добре, і скоро Україна стане єдиною державою з однією єдиною українською мовою!!!))))))))))))
  • 0

#352 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 14.10.2007 – 21:26

Квіточка правду кажеш, маю кількох друзів з Миколаєва - вони у побуті розмовляють російською, хоча і вставляють укр.слова і можуть інколи переходити на українську....але вони є яскравими патріотами України і, як не дивно, швидше підтримали мій перехід на українську мову, ніж мої деякі знайомі з Києва.
Інша справа, що не всім дане вивчити мову швидко, та ще й власними силами, бо російськомовне середовище не сприяє цьому. Потрібна програма підтримки та розповсюдження укр. мови на державному рівні. Бо бажання нам не займати! :wub:
  • 0

#353 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • 2601 повідомлень
  • Місто:Павутина

Відправлено 15.10.2007 – 09:20

Перегляд дописуAgressor_kb (8.10.2007 16:28) писав:

Всі мої друзі, знайомі, колеги (я в тому числі), у випадку прийняття 2-ї держ. мови почнемо розмовляти виключно на рідній-українській мові. Причому, постійно і назавжди!!!
Раджу вам (свідомим жителям держави) підтримати нас!!!

дякую за увагу
А нащо чекати прийняття 2-ї державної?
Потрібно і так намагатися постійно і завжди розмовляти українською.
  • 0

#354 Каздалевський

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 16 повідомлень

Відправлено 17.10.2007 – 19:13

Перегляд дописуБлискавиця (11.10.2007 12:51) писав:

Дiма я теж тепер розмоляю скрізь і всюди тільки українською, наіть з росіянами.
хехе.
якщо можеш розмовляти із людиною його рідною мовою - розмовляй. і вони до тебе потягнуться, перевірено, рекомендую =)
мені не важко було б промимрити щось українською, але кому потрібно жах цей слухати?
(наголос - велика проблема, а словника із наголосами в мене немає)
мене в Україні розуміли і отак, а якщо не розуміють - вібачте, варе ва бакагайдзін дес =)
у наступний раз варто було би німецькою порозмовляти, цікаво, чи теж будуть намагатися українською із німцем сплікуватися? Х)
але друга державна - це вже глупо, тільки проблем багато буде. російськомовні українці чудово живуть, користуючись своєю рідною мовою. або державною, коли буває треба. пристосувалися.
і, взагалі, вони чомусь краще українську знають, ніж саме україномовні. певно це тому, що вчили вже знову кодифіковану мову, яка відрізняється від місцевих говорів та старих правописів.
і виникає цікаве питання: хто ж тоді свідомше? жартую, жартую =)
  • 0

#355 ромашечка91

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 504 повідомлень

Відправлено 20.10.2007 – 11:04

Перегляд дописуSiama (2.10.2007 11:18) писав:

Доречі, пропоную міністерству освіти поміркувати над тим, щоб ввести нове мовне правило запозичене у Чехів. Вони національність пишуть з великої літери: Чех, Українець, Росіянин, Американець, бо вони дуже поважають кожну націю, як свою. :D
V serbskiy movi nazvi nacional'nist' takoj pishemo z velikoyi literi. Tomu nam uje vajko zvikti scho v rosiyskiy u ukr. movah vi pishete z malenkoyi)
Drechi, v vas nikoli ne bude oficiyniy dvomovnosti, bo ce bagato koshtue ( treba bulo bi zminiti VSI dokumenti, yaki u vas ye)....

Цитата

(наголос - велика проблема, а словника із наголосами в мене немає)
a nagolosi v ukrayinskiy.. ce prosto jah... na inozemcam zdayut'sya zovsim... nelogichnimi)
  • 0

#356 Каздалевський

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 16 повідомлень

Відправлено 21.10.2007 – 22:05

Перегляд допису*Киця* (20.10.2007 11:04) писав:

a nagolosi v ukrayinskiy.. ce prosto jah... na inozemcam zdayut'sya zovsim... nelogichnimi)
як в російської теж :) ось французам легше ;)
  • 0

#357 Siama

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 17 повідомлень

Відправлено 24.10.2007 – 09:16

Ой, друзі, давайте краще порадіємо за наших євреїв. Пам'ятаєте, що вони в часи совка не вчили українську мову. Так я вам скажу, що вони зараз краще нас українською шпрехають :cool2:.

А двомовності не буде тільки тому, що якшо її введуть, то нашим просовковим радікалам нічим на наступних виборах буде махати. В них залишилося тільки 2 аргументи: мова і НАТО. Так хай залишать ці аргументи собі, щоб нам було про що потеревенити :happy1:

А з приводу наголосів в українській та російській: після них дуже важко перевчатися на інші слав'нські мови с фіксованим наголосом на перший скалд - це факт.
  • 0

#358 Кабан

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 83 повідомлень

Відправлено 24.10.2007 – 09:48

Проголосував, не скажу за який пункт. Це питання складне для країни, його повинен вирішити український народ, а не політики.
  • 0

#359 N@TO

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 24.10.2007 – 10:07

мова державна має бути тільки одна Українська, а інші мови нац меншин можуть бути хіба, що регіональними як от наприклад Болгарська біля кордону з болгарією в болгарських селах, Угорська десь на закарпатті, гагаузька ще десь, татарська в криму і т п
  • 0

#360 Кабан

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 83 повідомлень

Відправлено 24.10.2007 – 10:11

Для мене це питання складне, я не маю чіткої позиції стосовно цього. Так, деяким мовам треба надавати статус регіональної. Тим більше, Україна підписала Європейську хартію стосовно мовної політики, тільки влада не збирається її виконувати.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних