Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#321 Whistfool

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 9 повідомлень

Відправлено 27.08.2007 – 10:22

Перегляд дописуSER_ROCKO (26.08.2007 17:23) писав:

В багатьох установах документація буде вестись на російській

якщо буде двомовність, то усі документи вестимуть на двох мовах, як розумію, інакше це не двомовність.
и можна заборонити викладати російською)

Повідомлення відредагував Whistfool: 27.08.2007 – 10:24

• 0

#322 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 27.08.2007 – 11:16

Перегляд дописуWhistfool (27.08.2007 11:22) писав:

якщо буде двомовність, то усі документи вестимуть на двох мовах, як розумію, інакше це не двомовність.
и можна заборонити викладати російською)
На сході більшість людей розуміє двомовність, як альтернативно мову. По закону вся документація має бути вестися обома мовами, але політи це замовчують.
  • 0

#323 Snaky_city

Абориген

• На перевірці
  • PipPipPipPip
  • 83 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 31.08.2007 – 20:45

Перегляд дописуБілий Дракон (27.08.2007 12:16) писав:

На сході більшість людей розуміє двомовність, як альтернативно мову. По закону вся документація має бути вестися обома мовами, але політи це замовчують.

Цікаво я і незнав, що і папери повинні вестися 2 мовами!!! :(
  • 0

#324 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 09.09.2007 – 15:18

прочитала в одному місці отаке (мовою оригіналу)

Цитата

Живу в ФРГ. Если я не знаю немецкого я не могу работать. Почему в Украине , кто не знает украинского может работать? Если человек живёт много лет на Украине он должен уважать ету страну. Если ты не знаешь Государственного языка, то ты либо дурак либо враг етого народа.
завжди дивував аргумент на користь російської, що людина української не знає. як це можливо, якщо ти живеш у країні, а тим більше якщо все життя тут прожив?
  • 0

#325 Veselka

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 09.09.2007 – 21:14

Чим більше мов знаєш тим більше разів ти - людина. Але російська - друга державна... Це справжня образа. <_<
  • 0

#326 Aklerk

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 524 повідомлень

Відправлено 11.09.2007 – 17:04

Я проти введення другої державної мови..навіщо??У нас і так є НАША гарна милозвучна мова - українська!!! :cool1:
  • 0

#327 =MAVKA=

Я в серці маю те, що не вмирає...

• Користувачі
  • 1153 повідомлень
  • Місто:м. Київ

Відправлено 11.09.2007 – 20:35

Я взагалі не розумію, як в країні, в якій більшість проживає українців, може бути ЧУЖА мова - російська! Ні! Такого бути просто не може! Я проти!
  • 0

#328 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень
  • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 11.09.2007 – 21:54

Я теж проти російської в Україні. Немає в народу другої мови - є тільки одна, немає іншого батька і матері крім тих, які тебе народили.

Люди, який я радий, що я УКРАЇНЕЦЬ :) :cool1:
  • 0

#329 Siama

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 17 повідомлень

Відправлено 02.10.2007 – 11:18

Любі друзі. Я на мовну тему дуже часто трішечки сварюся зі своїми батьками (вони жівуть у Дніпропетровську). Вони чомусть вважають, що їм українську мову "насаждают". Але вони не хочуть зазирнути назад, в історію, що колись так само насаждалася українцям російська мова, але більш жорстокіше.

Я питаю в батьків: в чому ви бачете це "насаждение". Вони його бачать тільки в тому, що стало дуже мало російських учбових закладів і їхньому сину тепер ніде вчитися (дитинка в 16 років не розуміє рідної мови - ганьба!!!). Але ж дитині ФІАЛЕТОВО якою мовою вчитися. Якщо батькам це незручно, то це їхні проблеми, що вони не можуть (як правило не хочуть) жити одним життям зі своєю дитиною, не хочуть її підтримувати, тим самим руйнуючи її подальше життя.

Ми Українці - тому розмовляти повинні Українською мовою!!!

Доречі, пропоную міністерству освіти поміркувати над тим, щоб ввести нове мовне правило запозичене у Чехів. Вони національність пишуть з великої літери: Чех, Українець, Росіянин, Американець, бо вони дуже поважають кожну націю, як свою. :)

Повідомлення відредагував Siama: 02.10.2007 – 11:21

• 0

#330 Гість_s0rr0w_*

• Гості

Відправлено 02.10.2007 – 11:40

Як представник змоскалених Українців вважаю що вдома можна розмовляти тією мовою, якою звик, але кожна людина, яка проживає в Україні повинна з повагою ставитися до нашої рідної мови. Коцапчєгі не пройдуть. Пройде час, вимруть заскорузлі прихільники расєйскаї мови, яких випестував Совок, а діти їх вже не будуть як собаки кидатися на кістку з назвою "друга державна мова".
  • 0

#331 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • 774 повідомлень
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 02.10.2007 – 12:31

Перегляд дописуSiama (2.10.2007 12:18) писав:

...
Доречі, пропоную міністерству освіти поміркувати над тим, щоб ввести нове мовне правило запозичене у Чехів. Вони національність пишуть з великої літери: Чех, Українець, Росіянин, Американець, бо вони дуже поважають кожну націю, як свою. :itshe:
Здається, це правило придумали не чехи :)

Повідомлення відредагував Ґвинтик: 02.10.2007 – 12:45

• 0

#332 Гість_Дiма_*

• Гості

Відправлено 02.10.2007 – 17:46

В кожній країні, майже в кожній існує одна державна мова. Це природньо. В Англії державна мова англійська, в Іспанії державна мова іспанська, в Італії державна мова італійська. В кожної країни, нації, повина бути лише своя мова державною. Буваються окремі випадки в Європейському Союзі, де є дві і більше мов державний. Можна взяти в приклад невизнану Придністровську-молдавську республіку, що знаходиться в Молдові. Там три державні мови, всі вони вживаються нормально, немає дискримінації по мовному питанню. Там такі мови: російська, українська, молдавська. Я був там один раз, до українців там нормально відносяться, є такі, що на нашій мові спілкуються. Є україномовні школи. Шкода, що цю республіку ніхто невизнає незалежжною.
  • 0

#333 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 02.10.2007 – 19:33

Перегляд дописуlamourattack (26.08.2007 08:56) писав:

... а розмвои про то ведуть шоб весь схід знову за регіони голосував
:)
це ти слушно підмітив, але зверни увагу ще й на те, що "Регіони" питання російської мови постійно зливали, зливають і далі зливатимуть. (і комуністи, між іншим, так само!) Та й логічно подумати: ну яке тому ж Януковичу діло до російської мови, якщо він жодною писати не вміє?! Та чхати він хотів на російськомовну частину населення... От правильно Тимошенко сказала: раз Янукович, маючи більшість у ВР, навіть спроби не зробив змінити статус російської мови, то як можна сприймати всерйоз цей фарс із референдумами та іншими подібними передвиборчими обіцянками?

Коротше кажучи, спіть спокійно, нікому в Україні російська мова не потрібна, навіть тим, хто про неї більше за всіх триндить.
  • 0

#334 Гість_Дiма_*

• Гості

Відправлено 02.10.2007 – 19:37

Вірно Атеїст! Янукович тільки обіцяє, лапшу науши вішає, а вони нажаль в це вірять :) Нічого, ще декільки виборів буде, порузумнішують :itshe: :wub:
  • 0

#335 sam

Just a man...

• Користувачі
  • 660 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 02.10.2007 – 23:12

Україна має свою мову.

І на своє звертання державною Українською мовою я хочу чути відповідь також Українською.

І у Львові, і в Донецьку, і у Києві, і в Одесі...
  • 0

#336 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 03.10.2007 – 08:25

Перегляд дописуs0rr0w (2.10.2007 11:40) писав:

Як представник змоскалених Українців вважаю що вдома можна розмовляти тією мовою, якою звик, але кожна людина, яка проживає в Україні повинна з повагою ставитися до нашої рідної мови. Коцапчєгі не пройдуть. Пройде час, вимруть заскорузлі прихільники расєйскаї мови, яких випестував Совок, а діти їх вже не будуть як собаки кидатися на кістку з назвою "друга державна мова".

Підтримую. Друга державна відпаде - це лише питання часу.
Тільки б нам цей час протриматись! :)

Перегляд дописуАтеїст (2.10.2007 19:33) писав:

це ти слушно підмітив, але зверни увагу ще й на те, що "Регіони" питання російської мови постійно зливали, зливають і далі зливатимуть. (і комуністи, між іншим, так само!) Та й логічно подумати: ну яке тому ж Януковичу діло до російської мови, якщо він жодною писати не вміє?! Та чхати він хотів на російськомовну частину населення... От правильно Тимошенко сказала: раз Янукович, маючи більшість у ВР, навіть спроби не зробив змінити статус російської мови, то як можна сприймати всерйоз цей фарс із референдумами та іншими подібними передвиборчими обіцянками?

Коротше кажучи, спіть спокійно, нікому в Україні російська мова не потрібна, навіть тим, хто про неї більше за всіх триндить.
що жодною писати не вміє = то ти правий.
І взагалі - підтримую.

Повідомлення відредагував bulbashka_aero: 03.10.2007 – 08:29

• 0

#337 Siama

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 17 повідомлень

Відправлено 03.10.2007 – 11:11

Перегляд дописуҐвинтик (2.10.2007 13:31) писав:

Здається, це правило придумали не чехи :)

Придумали не вони, в багатьох странах таке використовується. Я зараз просто Чеську мову вивчаю, так згадалося :)

Повідомлення відредагував Siama: 03.10.2007 – 11:11

• 0

#338 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 03.10.2007 – 16:50

Тільки українська і баста!

:)
  • 0

#339 Гість_Дiма_*

• Гості

Відправлено 04.10.2007 – 13:18

Перегляд дописуSiama (3.10.2007 12:11) писав:

странах

Це слово російське. Правильно пишеться країнах. Ми напевно в житті розмовляєте на російській :) або недавно тільки перейшли на українську мову.
  • 0

#340 Siama

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 17 повідомлень

Відправлено 05.10.2007 – 08:58

Перегляд дописуДiма (4.10.2007 14:18) писав:

Це слово російське. Правильно пишеться країнах. Ми напевно в житті розмовляєте на російській :cool1: або недавно тільки перейшли на українську мову.

В такому разі розмовляти потрібно російською, а не на російській.

А російською розмовляю у житті більше, бо в оточенні є такі, що взагалі не розуміють ураїнську, та і російську теж, от і виходить іноді суржик ураїньско-російсько-чесько-англійський :) Я іноді сиджу і думаю як якесь слово російською сказати, бо українською знаю як, а російською забула :))))

Головне бажання вчити рідну мову і нею розмовляти, а тє шо іноді русізми проскакють, на те можна очі закрити, з часом пройде :) :)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних