Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#281 tod

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 120 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 24.05.2007 – 08:47

Перегляд дописуFreelancer (22.05.2007 17:08) писав:

в цілому слушно, але дума про недорозвиненість української якась дика. скоріш за все, просто через брак знань.
так, дійсно «завершающегося» не має односліного перекладу (це спричинено тим, що в Російській імперії українська була усунена від вжитку бюрократією), але це не більше ніж особливість мови, а не її недолік.

з цієї ж опери:
от наведи мені в такому випадку переклад російською слова «завершуватимеш»? ))
а от слово доказ в російській має зайву нам прибудову доказАТЕЛЬСТВО — то що росіянам називати свою мову недорозвиненою? ))
і звертання в них відсутнє, є лише в трьох словах: Господи, Боже и Иисусе =)

:ggggg: Що до "завершуватимеш", цікаво дійсно російською 2 слова буде, а можливо така думка дійсно через брак знань, але те що я читав, а ніби читав не так вже й мало, наштовхує на думку, що Українські поети, чи письменники постійно (ну майже постійно) плачуть, що така в них недоля, хоча звичайно можна заперечити, що є і Всеволод Нестайко і Остап Вишня, але якось це не показник... Та і Карпа яку я правда не читав і читати не хочу, навіть не знаю, що вона пише... (Можете звичайно заперечувати, це якась думка дійсно під настрій, в іншому настрої зовсім би по іншому про українську мову говорив би)
Ще добиває коли перекладають пАдонковські слова, типу жжешь - шмалиш, чи ще щось в цьому дусі, просто виходить якесь повторювання з російської - вона типу розвивається ну давайте і наша щоб під шумок, невже не можна придумати щось більш автентичне, а не гламурне...

Перегляд дописуБілий_Дракон (22.05.2007 17:15) писав:

Слів і висловів в українській більше ніж у російській. Тра її вчити просто.
А звороту такого нема, бо речення у нас будуються по іншому. Якщо їх будувати за російськомовним принципом, то дійсно нічого не вийде. За останні роки у спілкуванні на вулиці і на телебачені російськомовна побудова почала здавати позиції українській :ggggg:

В українській мові більше ніж три часи. Але, і слава Богам, це не втулили у проект правопису 1999 року.

Ну взагалі, щоб таке говорити, треба досконало обидві знати (можливо ти так їх і знаєш), але мені здається в російсійській як мінімум більше сленгів, взяти хоча б гоп-стопівський сленг, український переклад звучить як мінімум смішно (можливо це і перевага) , а що до того, що російська задає моду українській - так це навіть думаю не тільки останнім часом, тільки захід України піддавався впливу польської...
І ще один приклад, запропонував в Києві знайомим перекласти слово "приспосабливающийся" більшість переклала як "пристовуванець", але російською "пристосуванець" - "приспособленец", а "приспосабливающийся" - "той що пристосовується"... Це що до знання української мови... багато хто навіть ньюансів мови не відчуває... і нічого живе, а за українську мову з принципа, це все одно що говорити, що я християнин (скажімо православний), не прочитавши біблію і т.д. (хоча може й недоречне, а може і не зрозуміле порівняння)
  • 0

#282 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2069 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 24.05.2007 – 08:49

Цитата

Українські поети, чи письменники постійно (ну майже постійно) плачуть, що така в них недоля
ви всю українську літературу по 19-20 століттях судите? не можна так.
  • 0

#283 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 24.05.2007 – 15:49

Перегляд дописуtod (24.05.2007 09:47) писав:

Ще добиває коли перекладають пАдонковські слова, типу жжешь - шмалиш, чи ще щось в цьому дусі, просто виходить якесь повторювання з російської - вона типу розвивається ну давайте і наша щоб під шумок, невже не можна придумати щось більш автентичне, а не гламурне...
українська відрізняєтья від російської ще й тим, що має більше власне своїх слів (кількість запозичень не більше 10-15%, а власне українська лексика сягає рівня 65%), а не запозичених… тому звичнувати в «гламурному передеранні» не варто! ; ))
подивіться хоча б на наш місяцеслов (це назви місяців, раптом якщо слова не знали :ggggg: — а це те, що вживається кожним і повсякчас протягом віків! )

Повідомлення відредагував Freelancer: 24.05.2007 – 15:50

• 0

#284 Shoni

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 251 повідомлень
  • Місто:Жидачів, Львівська обл.

Відправлено 24.05.2007 – 16:52

Це питання є абсурдним, як так можна, Україна - значить і мова повинна бути одна - українська:ggggg:, от наприклад, чому є Росія і там мова лише одна російська?
Прохання До всіх мешканців України
Розмовляйте лише українською, рідною мовою, не цурайтесь її!!! :ggggg:
  • 0

#285 banderivec

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 262 повідомлень
  • Місто:криївка в лісі

Відправлено 24.05.2007 – 18:35

Перегляд дописуShoni (24.05.2007 17:52) писав:

Це питання є абсурдним, як так можна, Україна - значить і мова повинна бути одна - українська:), от наприклад, чому є Росія і там мова лише одна російська?
Розмовляйте лише українською, рідною мовою, не цурайтесь її!!! :ggggg:
я це страюся втокмачити російськомовним в чаті, але мене за це банять :ggggg: — за те що пропагандую розмовляти рідною мовою! :)
  • 0

#286 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 повідомлень

Відправлено 24.05.2007 – 19:24

Перегляд дописуbanderivec (24.05.2007 19:35) писав:

я це страюся втокмачити російськомовним в чаті, але мене за це банять :angry12: — за те що пропагандую розмовляти рідною мовою! :wacko:
Продовжуй пропагандувати - перемога буде за нами :prapor3: !

Перегляд дописуShoni (24.05.2007 17:52) писав:

Це питання є абсурдним, як так можна, Україна - значить і мова повинна бути одна - українська:yes:, от наприклад, чому є Росія і там мова лише одна російська?
Розмовляйте лише українською, рідною мовою, не цурайтесь її!!! :prapor3:
Підтримую! Нажаль дуже сильно в голову населенню вбили мульку, що українська мова селян, забуваючи про ентелігенцію. Типова політика русифікації - зупинемо її!
  • 0

#287 tod

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 120 повідомлень

Відправлено 25.05.2007 – 08:18

Перегляд дописуOlex (24.05.2007 20:24) писав:

Продовжуй пропагандувати - перемога буде за нами :angry12: !
Підтримую! Нажаль дуже сильно в голову населенню вбили мульку, що українська мова селян, забуваючи про ентелігенцію. Типова політика русифікації - зупинемо її!

"Ентелігенція" це цікаве слово, в гуглі жодного результату пошуку по ньому, хто такі ентелігенти... :prapor3: Та і взагалі інтелігенти це окрема тема для розмови, он депутати інтелігенти тоже мені... А пропаганда повинна бути не такою тупою і не в лоб, це тільки відштовхує. І як ви збираєтесь зупинити русифікацію?... Хіба що своїм прикладом, а інших не зупиниш в них своя голова на плечах, хай якою хочуть такою і спілкуються, просто державна повинна бути одна - українська.

Повідомлення відредагував tod: 25.05.2007 – 08:19

• 0

#288 banderivec

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 262 повідомлень

Відправлено 25.05.2007 – 11:34

Перегляд дописуtod (25.05.2007 09:18) писав:

"Ентелігенція" це цікаве слово, в гуглі жодного результату пошуку по ньому, хто такі ентелігенти... :prapor3: Та і взагалі інтелігенти це окрема тема для розмови, он депутати інтелігенти тоже мені... А пропаганда повинна бути не такою тупою і не в лоб, це тільки відштовхує. І як ви збираєтесь зупинити русифікацію?... Хіба що своїм прикладом, а інших не зупиниш в них своя голова на плечах, хай якою хочуть такою і спілкуються, просто державна повинна бути одна - українська.

взагалі то правильно "інтелігенція"

Інтелігенція - люди розумової праці, які мають спеціальні знання у різних галузях науки, інженерії, культури.

На території Російської імперії, а потім - СРСР, а відтак і на території України розповсюджена точка зору про необхідність розрізняти інтелектуала і інтелігента, вбачаючи різницю у тому, що інтелектуал є (певною мірою "вузьким") спеціалістом у конкретній галузі науки або інженерії, в той час як інтелігент вирізняється широкою ерудицією у науці і техніці, а також одночасно є надзвичайно освіченим у культурі (у тих питаннях, що відносяться до духовної культури) та, бажано, є "моральним авторитетом".

Цитата

«…» хай якою хочуть такою і спілкуються, просто державна повинна бути одна - українська.
я з цим не згідний. Рідна мова у нас одна — тому всі повинні спілкуватись нею ! :angry12:

Повідомлення відредагував banderivec: 25.05.2007 – 11:35

• 0

#289 tod

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 120 повідомлень

Відправлено 25.05.2007 – 15:07

Перегляд дописуbanderivec (25.05.2007 12:34) писав:

взагалі то правильно "інтелігенція"

Інтелігенція - люди розумової праці, які мають спеціальні знання у різних галузях науки, інженерії, культури.

На території Російської імперії, а потім - СРСР, а відтак і на території України розповсюджена точка зору про необхідність розрізняти інтелектуала і інтелігента, вбачаючи різницю у тому, що інтелектуал є (певною мірою "вузьким") спеціалістом у конкретній галузі науки або інженерії, в той час як інтелігент вирізняється широкою ерудицією у науці і техніці, а також одночасно є надзвичайно освіченим у культурі (у тих питаннях, що відносяться до духовної культури) та, бажано, є "моральним авторитетом".
я з цим не згідний. Рідна мова у нас одна — тому всі повинні спілкуватись нею ! :angry12:

Молодець вікіпедію почитав :prapor3: , але ти хоч би посилання зробив, що це звідти, читай правила форуму пункт 4.7.6. А то копіювати всі (ну майже всі) вміють. Міг би ставити репутацію, заробив би "-" від мене. Єдине оправдання тобі, якби ти дійсно і на вікіпедію це пояснення написав.
І думаю ніхто нікому нічого не винен тим більше спілкуватись, це вибір кожно, а якщо ти скажеш комусь, що він повинен нею розмовляти, так це зовсім не аргумент. У нас усіх є право вибору, іноді просто хочеться, щоб тебе розуміли і тоді ти точно не будеш говорити з росіянином(якщо він не знає української) українською, якщо знаєш російську, та й знати декілька мов, це розширення кола спілкування і розширення твоїх знань, за рахунок спілкування чи просто читання іноземної літератури, хоч художньої, хоч технічної
  • 0

#290 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 25.05.2007 – 16:39

Перегляд дописуtod (25.05.2007 16:07) писав:

Молодець вікіпедію почитав :angry12: , але ти хоч би посилання зробив, що це звідти, читай правила форуму пункт 4.7.6. А то копіювати всі (ну майже всі) вміють. Міг би ставити репутацію, заробив би "-" від мене. Єдине оправдання тобі, якби ти дійсно і на вікіпедію це пояснення написав.
І думаю ніхто нікому нічого не винен тим більше спілкуватись, це вибір кожно, а якщо ти скажеш комусь, що він повинен нею розмовляти, так це зовсім не аргумент. У нас усіх є право вибору, іноді просто хочеться, щоб тебе розуміли і тоді ти точно не будеш говорити з росіянином(якщо він не знає української) українською, якщо знаєш російську, та й знати декілька мов, це розширення кола спілкування і розширення твоїх знань, за рахунок спілкування чи просто читання іноземної літератури, хоч художньої, хоч технічної
все це так, але в даній темі йдеться про Україну, а не міжнародні відносини.
я знаю російську, але це не означає, що я маю вимагати їй статусу державної в себе на Батьківщині чи забути через неї рідну, це всього лише иноземна.
і питання вибору мови спілкування — питання не тільки доцільности, але й життя та смерти мови, а отже і нас самих.
і дійсно ніхто нікого не буде заставляти, але та частина українців, які забули рідну мову має знати — за їхніх батьків вибір зробили русифікатори, і тільки тепер вони вільні в своєму виборі. то ж хай обирають за честю і совістю.
  • 0

#291 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 26.05.2007 – 15:05

Один народ, Одна мова, Одна держава - так має бути! :prapor3: :angry12:
  • 0

#292 lyanochka

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 341 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів-)

Відправлено 29.05.2007 – 17:53

Перегляд дописуБілий_Дракон (22.05.2007 21:51) писав:

Є східняки (бо переважно проживають на сході), вони ж малороси, вони ж денаціоналізовані кріоли.
А є Українці.
дякую.... :wub:

знаєш, ти частково прав і жодний оптимізм цього не змінить, але сьогодні я почула, що дівчина, яка виховувалась зкоренілим комуністом і жодного разу не була там, де розмовляють українськолї(окрім моєї домівки)...так саме ця дівчинка сказала, що вона є патріот...звичайно, це не є глибоко в душі і поки досить повітрянно, але думаю, що можу вважати це своєю невеликою заслугою))приїзжджай сюди, знаходь "жертву" і вперід! :kozak:
  • 0

#293 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 03.06.2007 – 18:44

Перегляд дописуlyanochka (29.05.2007 18:53) писав:

дякую.... :)

знаєш, ти частково прав і жодний оптимізм цього не змінить, але сьогодні я почула, що дівчина, яка виховувалась зкоренілим комуністом і жодного разу не була там, де розмовляють українськолї(окрім моєї домівки)...так саме ця дівчинка сказала, що вона є патріот...звичайно, це не є глибоко в душі і поки досить повітрянно, але думаю, що можу вважати це своєю невеликою заслугою))приїзжджай сюди, знаходь "жертву" і вперід! :D
Можу лише у гості, погуляти.
  • 0

#294 banderivec

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 262 повідомлень

Відправлено 03.06.2007 – 18:54

Перегляд дописуOlex (26.05.2007 16:05) писав:

Один народ, Одна мова, Одна держава - так має бути! :D :)

це мені нагадало — Ein Volk, Ein Reich, Ein Fuhrer :D
третій рейх — третій гетьманат :P

один народ, одна імперія, один гетьман :D

Повідомлення відредагував banderivec: 03.06.2007 – 18:53

• 0

#295 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 03.06.2007 – 19:44

Перегляд дописуbanderivec (3.06.2007 19:54) писав:

це мені нагадало — Ein Volk, Ein Reich, Ein Fuhrer :D
третій рейх — третій гетьманат :D

один народ, одна імперія, один гетьман :)
:P Прикольно сказав. Але я ж не це мав на увазі.
Я не за фашизм. Знайте це люди. :D
  • 0

#296 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 05.06.2007 – 17:20

Перегляд дописуbanderivec (3.06.2007 19:54) писав:

це мені нагадало — Ein Volk, Ein Reich, Ein Fuhrer :wacko:
третій рейх — третій гетьманат :cool2:

один народ, одна імперія, один гетьман :wacko:
Вони прагнули до об'єднання і свободи від інших країн. А війни у той час це апогей імперіалістичної епохи. Росія, Франція, Англія трицятих-сорокових років нічим кращім не відрізнялися від Германії Гітлера.
  • 0

#297 BECH

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень
  • Місто:Там, де нас нема...

Відправлено 08.06.2007 – 01:48

ІМХО, українська мова зараз потребує всебічної підтримки. Хто ж нею розмовлятиме, як не ми, українці? Досить уже триматися Росії. От наприклад, часто спостерігаю, коли людина, що розмовляє українською, потрапившив російськомовне оточення, перемикається на російську. Чому не навпаки? :yes:

P.S. Ще не вистачає нам патріотизму й любові до рідної мови...
  • 0

#298 banderivec

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 262 повідомлень

Відправлено 08.06.2007 – 06:40

Перегляд дописуBECH (8.06.2007 02:48) писав:

ІМХО, українська мова зараз потребує всебічної підтримки. Хто ж нею розмовлятиме, як не ми, українці? Досить уже триматися Росії. От наприклад, часто спостерігаю, коли людина, що розмовляє українською, потрапившив російськомовне оточення, перемикається на російську. Чому не навпаки? :)

P.S. Ще не вистачає нам патріотизму й любові до рідної мови...
Не вистачає національної свідомості. :yes:
Я люблю заходити на українські російськомовні чати та розмовляти там українською, а також переконую людей переходити на українську. :D
  • 0

#299 Зірочка

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 90 повідомлень

Відправлено 09.06.2007 – 14:21

Сиджу готуюсь до екзамену... лекції читалися російською мовою, а екзамен попередили, що треба буде писати українською! Ні... ну я рада, звісно, але я з самого ранку займаюся майже "технічним перекладом", бо терміни і поняття якось вже закріпилися!! Так от... КОЛИ ВЖЕ У НАС БУДУТЬ ВИКЛАДАТИ УКРАЇНСЬКОЮ??? :yes:
  • 0

#300 Соне4КО

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 51 повідомлень
  • Місто:Черкаська обл.

Відправлено 21.06.2007 – 18:56

Друга державна мова , на мою думку, нам аж ніяк не потрібна. Не для того наші предки так довго боролися за незалежність України і за українську мову зокрема. До того ж, якщо українці можуть вільно розуміти російську мову (наприклад, коли нею викладають у ВНЗ), то хто сказав що росіяни не розуміють української? Просто вони не хочуть її розуміти :yes: ! Проте не буду категоричною, бо знаю таких росіян які прекрасно розуміють українську мову B) і не цураються цього.

Повідомлення відредагував Соне4КО: 21.06.2007 – 18:56

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних