Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#261 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 23.04.2007 – 21:58

Можна ввести для дітей тимчасове громадянство до повноліття. Після чого вони складатимуть екзамени української мови для отримання повного громадянства. Це принаймні змусить всіх знати нашу мову.
  • 0

#262 Ярий

Старійшина

• Користувачі
  • 1734 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 23.04.2007 – 22:05

Перегляд дописуБілий_Дракон (23.04.2007 22:58) писав:

Можна ввести для дітей тимчасове громадянство до повноліття. Після чого вони складатимуть екзамени української мови для отримання повного громадянства. Це принаймні змусить всіх знати нашу мову.

Це також варіант, але як відомо екзамен можна купити, то не факт, що москалі його не будуть купувати
  • 0

#263 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 23.04.2007 – 22:12

Перегляд дописуN@tsioN@list (23.04.2007 23:05) писав:

Це також варіант, але як відомо екзамен можна купити, то не факт, що москалі його не будуть купувати
Тести кодуються і відправляються до Києва.
  • 0

#264 Ярий

Старійшина

• Користувачі
  • 1734 повідомлень

Відправлено 23.04.2007 – 22:28

Перегляд дописуБілий_Дракон (23.04.2007 23:12) писав:

Тести кодуються і відправляються до Києва.

Повір, якщо тести буде здавати внук Ахметова чи того самого Кучми, то їм грошей вистачить щоб вплинути на тести...
  • 0

#265 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 23.04.2007 – 23:12

Перегляд дописуN@tsioN@list (23.04.2007 23:28) писав:

Повір, якщо тести буде здавати внук Ахметова чи того самого Кучми, то їм грошей вистачить щоб вплинути на тести...
Аде ж не кожен наш російськомовний друг є онук Ахметова :lol:
  • 0

#266 Ярий

Старійшина

• Користувачі
  • 1734 повідомлень

Відправлено 23.04.2007 – 23:24

Москаль мені не друг!!!

:lol: :cool2: :D :D :D :D
  • 0

#267 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 24.04.2007 – 00:41

Перегляд дописуN@tsioN@list (24.04.2007 00:24) писав:

Москаль мені не друг!!!

Я про східняків. Ґи, маскалям екзамен по укр мові :D
  • 0

#268 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 24.04.2007 – 01:25

Перегляд дописуN@tsioN@list (23.04.2007 23:24) писав:

Москаль мені не друг!!!

Погоджуюсь, та істина все одно дорожча!

Люди, якщо ми хочемо зробити щось позитивне для української, ми маємо усвідомлювати, що більшість громадян України є білінгвами. З них певна частка взагалі байдужа до проблем мови. Фантазії на тему заборони російської, масових розстрілів москалів можуть комусь піднімати настрій. Але постає питання "на засипку": як ви реально це собі уявляєте? У мене дуже велика підозра, що чиновники, яким загрожуватиме іспит, візьмуться не за вивчення української, а за надання російській статусу хоча б регіональної (якщо не другої державної).
Я пригадую, як одна з моїх старших колег (переважно російськомовна) пару років тому в розмові зі мною, коли мова зайшла про двомовність Білорусі, в пориві відвертості сказала "В 95-м я бы тоже голосовала за второй государственный. А сейчас должен быть только украинский." (мову оригіналу збережено). Здається, парадокс? Але пояснення доволі просте: на неї ніхто грубо не тиснув, вона поступово переходила на українську (причому в побуті досі спілкується російською), і вона відчувала українську не як нав'язане ворогами ярмо, а як загалом слушну вимогу. Але таке ставлення з її боку було можливим лише при поступовості (ректор заплющував очі на те, що декотрі викладачі проводили заняття російською, з часом дедалі більше викладачів переходили на українську, причому така "плавна" українізація не викликала протидії). Різкі ж вимоги породили б різку протидію - а це дуже небезпечно в умовах суспільства, більшість громадян якого можуть без проблем спілкуватись російською.
  • 0

#269 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 24.04.2007 – 01:53

Перегляд дописуN@tsioN@list (23.04.2007 23:28) писав:

Всього передбачити неможливо, завжди є ризик. Навіть при запуску ракети.

Громадяни, іноземці, особи без гр-ва користуються в Україні рівними правами, окрім політичних.
Тому.
Не у всіх тожеукрАинцев будуть гроші й бажання купувати тест.
Відсіється багато непотрібу.

Але тест мусить бути виключно на усне спілкування.

Emika, не сприймай все буквально. :D
Ця тема - місце де можна помріяти.

Де ще собі увиш москаля на гілляці за "галстук". :cool2: :D :lol: :D
  • 0

#270 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 22.05.2007 – 10:51

і взагалі хай всі москаіл здають екзамен з української мови в себе в росії, Україна колиска країн слов"янських, якщо незнаєш Українську мову значить і все...
А взагалі , мова ознака державності, якщо зникне мова, то зникне і держава, а справді, зараз в Києві так мало людей спілкуються вільно українською, так якось обідно, коли чуєш скрізь не рідну мову, наче всі просто продались, чи то популярності, чи то просто бо всередині стрижня ніхто не заложив....
  • 0

#271 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 22.05.2007 – 11:43

Перегляд дописуKatod (22.05.2007 11:51) писав:

А взагалі , мова ознака державності, якщо зникне мова, то зникне і держава, а справді, зараз в Києві так мало людей спілкуються вільно українською, так якось обідно, коли чуєш скрізь не рідну мову, наче всі просто продались, чи то популярності, чи то просто бо всередині стрижня ніхто не заложив....
Ти не з Києва? Тут кожен третій спілкується українською. А якщо звертатися до них українською, то 9/10.
  • 0

#272 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 22.05.2007 – 12:18

Перегляд дописуБілий_Дракон (22.05.2007 12:43) писав:

Ти не з Києва? Тут кожен третій спілкується українською. А якщо звертатися до них українською, то 9/10.
підтверджую )
  • 0

#273 Р0М@ННь0

Генеральний писар

• Користувачі
  • 580 повідомлень
  • Місто:Рогатин

Відправлено 22.05.2007 – 15:26

Має бути тільки одна мова УКРАЇНСЬКА, а не москальська. Ми ж живемо в УКРАЇНІ, а не в росії!!!
  • 0

#274 tod

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 120 повідомлень

Відправлено 22.05.2007 – 15:41

За Українську, Російську - росіянам, як державну, але Українській іноді не вистачає слів, Українська повинна розвиватись, вважаю Українська все-таки слабо розвинена мова, навіть на цьому форумі досить часто читаю русизми, та і куди без російської культури, дуже багато цитат приводиться російською мовою. Не жалію, що знаю і Українську і Російську, якщо комусь хочеться розмовляти Російською я зрозумію. Але державна є державна.
За розвиток Української мови

З.І. (Український варіант P.S. та Російського З.Ы.) мені в Українській мові не вистачає Російського звороту - "завершающегося" в Українській прийнято говорити - "того що закінчується", а не "закінчуючогося" (взагалі як я вчив в школі так такого звороту в Українській просто немає) , не дуже зручно, треба щось придумати...
  • 0

#275 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 22.05.2007 – 16:08

Перегляд дописуtod (22.05.2007 16:41) писав:

За Українську, Російську - росіянам, як державну, але Українській іноді не вистачає слів, Українська повинна розвиватись, вважаю Українська все-таки слабо розвинена мова, навіть на цьому форумі досить часто читаю русизми, та і куди без російської культури, дуже багато цитат приводиться російською мовою. Не жалію, що знаю і Українську і Російську, якщо комусь хочеться розмовляти Російською я зрозумію. Але державна є державна.

З.І. (Український варіант P.S. та Російського З.Ы.) мені в Українській мові не вистачає Російського звороту - "завершающегося" в Українській прийнято говорити - "того що закінчується", а не "закінчуючогося" (взагалі як я вчив в школі так такого звороту в Українській просто немає) , не дуже зручно, треба щось придумати...

в цілому слушно, але дума про недорозвиненість української якась дика. скоріш за все, просто через брак знань.
так, дійсно «завершающегося» не має односліного перекладу (це спричинено тим, що в Російській імперії українська була усунена від вжитку бюрократією), але це не більше ніж особливість мови, а не її недолік.

з цієї ж опери:
от наведи мені в такому випадку переклад російською слова «завершуватимеш»? ))
а от слово доказ в російській має зайву нам прибудову доказАТЕЛЬСТВО — то що росіянам називати свою мову недорозвиненою? ))
і звертання в них відсутнє, є лише в трьох словах: Господи, Боже и Иисусе =)

Повідомлення відредагував Freelancer: 22.05.2007 – 16:15

• 0

#276 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 22.05.2007 – 16:15

Перегляд дописуtod (22.05.2007 16:41) писав:

Слів і висловів в українській більше ніж у російській. Тра її вчити просто.
А звороту такого нема, бо речення у нас будуються по іншому. Якщо їх будувати за російськомовним принципом, то дійсно нічого не вийде. За останні роки у спілкуванні на вулиці і на телебачені російськомовна побудова почала здавати позиції українській :ura:

Перегляд дописуFreelancer (22.05.2007 17:08) писав:

з цієї ж опери:
от наведи мені в такому випадку переклад російською слова «завершуватимеш»? ))
а от слово доказ в російськії має зайву нам прибудову доказАТЕЛЬСТВО — то що росіянам називати свою мову недорозвиненою? ))
В українській мові більше ніж три часи. Але, і слава Богам, це не втулили у проект правопису 1999 року.
  • 0

#277 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 22.05.2007 – 16:16

Перегляд дописуБілий_Дракон (22.05.2007 17:15) писав:

В українській мові більше ніж три часи. Але, і слава Богам, це не втулили у проект правопису 1999 року.
звичайно більше ) тіко ми никаємо свої скарби ))

Повідомлення відредагував Freelancer: 22.05.2007 – 16:17

• 0

#278 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 22.05.2007 – 19:01

Перегляд дописуБілий_Дракон (24.04.2007 01:41) писав:

Я про східняків. Ґи, маскалям екзамен по укр мові :ggggg:
Панове, я з Потвави, то я що теж москаль чи східняк? Поки у нас будуть східняки та бендери та западенці - сильної держави українців на не бачити.
Що до двомовності - то це буде офіційний дозвіл на русифікацію(чи росіянізацію). Для української мови вже вирили могилу та штовхають туди. Не дамо! Україна - це українська мова! малоросія то двомовність.

О. Кониський
МОЛИТВА ЗА УКРАЇНУ
Боже великий, єдиний,
Нам Україну храни,
Всі свої ласки, щедроти
Ти на люд наш зверни.
Дай йому волю, дай йому долю,
Дай доброго світа!
Щастя дай, Боже, народу
На многая, многая літа!
Боже великий, єдиний,
Нам Україну храни,
Волі і світла промінням
Ти її осіни.
Світлом науки і знання
Нас, дітей, просвіти!
В чистій любові до краю
Ти нас, Боже, зрости.

:ggggg:
  • 0

#279 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 22.05.2007 – 20:51

Є східняки (бо переважно проживають на сході), вони ж малороси, вони ж денаціоналізовані кріоли.
А є Українці.

Повідомлення відредагував Білий_Дракон: 22.05.2007 – 20:52

• 0

#280 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 22.05.2007 – 21:25

Перегляд дописуБілий_Дракон (22.05.2007 21:51) писав:

Є східняки (бо переважно проживають на сході), вони ж малороси, вони ж денаціоналізовані кріоли.
А є Українці.
Ну малороси то інша справа. Нажаль брате, згубний вплив Росії дає свої плоди....
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних