Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#241 Зірочка

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 90 повідомлень

Відправлено 23.03.2007 – 22:26

Якщо, не приведи Боже, рос. мова стане другою державною, то зразу можна ставити хрест на національних цінностях, патріотизмі... А людей, які і зараз відстоюють свое право на рідну мову, у такому разі взагалі позбавлять будь-яких прав на справедливість!!! До прикладу, у нас на потоці деякі викладачі цікавляться, якою мовою краще викладати... так от, я просто в шоці!!!! за українську мову постійно піднімають руку тільки три людини (я і дві мої подруги). У мене часом просто слів не вистачає висказати своє обурення!!! А що тоді робити, як введуть таке безчинство?!
  • 0

#242 lyanochka

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 341 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів-)

Відправлено 25.03.2007 – 15:07

Перегляд дописуЗірочка (23.03.2007 22:26) писав:

Якщо, не приведи Боже, рос. мова стане другою державною, то зразу можна ставити хрест на національних цінностях, патріотизмі... А людей, які і зараз відстоюють свое право на рідну мову, у такому разі взагалі позбавлять будь-яких прав на справедливість!!! До прикладу, у нас на потоці деякі викладачі цікавляться, якою мовою краще викладати... так от, я просто в шоці!!!! за українську мову постійно піднімають руку тільки три людини (я і дві мої подруги). У мене часом просто слів не вистачає висказати своє обурення!!! А що тоді робити, як введуть таке безчинство?!
не знаю, що толком можно дописати до твоїх слів.В них все класно сказано.Багато подібного вже сама написала в інших темах, а повторюватись не хочу. Просто хочу підтримати і знати, що ще є люди, які люблять україньску! :angry12:
  • 0

#243 Вік

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1280 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 25.03.2007 – 15:11

Перегляд дописуlyanochka (25.03.2007 15:07) писав:

не знаю, що толком можно дописати до твоїх слів.В них все класно сказано.Багато подібного вже сама написала в інших темах, а повторюватись не хочу. Просто хочу підтримати і знати, що ще є люди, які люблять україньску! :angry12:
є навіть такі збоченці, що її кохають =)
  • 0

#244 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 25.03.2007 – 16:33

Перегляд дописуFreelancer (25.03.2007 15:11) писав:

є навіть такі збоченці, що її кохають =)

Кохають... І в задок, і в передок... Це я про тих національно свідомих громадян, які принципово не зазирають до словників та правопису (хоча б діючого). Таким і української "хватає". (Перепрошую за різкість, ну хоч хто небудь, виправте оте неподобство в опитуванні! Чи модератори сюди й не зазирають?)
  • 0

#245 goli@th

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 03.04.2007 – 19:19

Я важаю, що державною мовою має бути українська.
:cool2:
Але, щоб і російською поміж людей можна було вільно користуватись.
  • 0

#246 Ласочка:)

Сова всія Теревень

• Користувачі
  • 1002 повідомлень
  • Місто:Славне місто Утопія

Відправлено 03.04.2007 – 19:28

А можна ще варіант: "Нам однієї вистачає."?Бо варіант з "хватає" я сприймаю, наче якусь провокацію
  • 0

#247 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 18.04.2007 – 23:19

Я гадаю, що автор сам не зрозумів що хоче спитати.
Що означає "в школі ... і взагалі".
Мова йде про іноземну мову, про державну, чи просто взагалі.... за жизнь поговорити?
Ну тоді яке питання, така й відповідь.
  • 0

#248 ZOLOTO

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 66 повідомлень
  • Місто:Київ - ВИНОГРАДАР

Відправлено 19.04.2007 – 03:50

Перегляд дописуgoli@th (3.04.2007 20:19) писав:

:angry12:
Повністю згодна . І взагалі кожна людина повинна сама вибирати на якій мові їй спілкуватись .
  • 0

#249 lyanochka

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 341 повідомлень
  • Місто:Львів-)

Відправлено 20.04.2007 – 19:28

Перегляд дописуgoli@th (3.04.2007 20:19) писав:

:8:
ніхто ж не каже, що за російську мову будуть висилати в Сибір чи виганяти з роботи.Ще раз скажу - МИ ВІЛЬНІ!!!!!!давайте берегти своє рідне ті, хто вважає українську рідною, а хто вважає російську рідною - має або змиритись, що Україна завжди буде мати одну держану мову, або, якщо це так складно, їхати туди, де вона законодавча.Завжди є вибір!!!!!! B)
  • 0

#250 Ярий

Старійшина

• Користувачі
  • 1734 повідомлень

Відправлено 20.04.2007 – 20:48

На мою думку, взагалі на деякий час потрібно заборонити москальську мову, коли Україна стне національною державою тоді вже можна зробити свободу вибора мови....
  • 0

#251 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 20.04.2007 – 23:07

Перегляд дописуN@tsioN@list (20.04.2007 20:48) писав:

На мою думку, взагалі на деякий час потрібно заборонити москальську мову, коли Україна стне національною державою тоді вже можна зробити свободу вибора мови....

Ага, комуністи теж думали, що можна ігнорувати права людини, доки не досягнуть світлого майбутнього. Так що декотрі націоналісти знайшли непоганий взірець для наслідування.
  • 0

#252 Анюта

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 171 повідомлень
  • Місто:Сміла

Відправлено 20.04.2007 – 23:12

Перегляд дописуN@tsioN@list (20.04.2007 21:48) писав:

Навіть якщо ми заборонимо російську мову, це ж не означатиме, що люди перестануть спілкуватися нею...на той так званий закон ніхто не буде звертати увагу.. :8: .хіба що якщо прийдеться платити штраф ;)
Я за українську.... B) ....державна повинна бути одна...
  • 0

#253 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 20.04.2007 – 23:37

Було б чудово, але, нажаль це замкнене коло.
Таке можливо лише в національній державі.

Про сучасну заборону я мав на увазі не штрафи або щось подібне, а заборони в інформаційному просторі, у викладанні. Обов'язкове знання мови посадовцями, громадянами, спілкування тільки українською на роботі в держ установах, навіть у стосунках між працівниками.
Приватне життя, звісно, недоторкане. (але береться до уваги :8:)

Повідомлення відредагував ІІІ особа 1ни ч.р.: 20.04.2007 – 23:39

• 0

#254 Ярий

Старійшина

• Користувачі
  • 1734 повідомлень

Відправлено 21.04.2007 – 00:35

Перегляд дописуАнюта (21.04.2007 00:12) писав:

Навіть якщо ми заборонимо російську мову, це ж не означатиме, що люди перестануть спілкуватися нею...на той так званий закон ніхто не буде звертати увагу.. :8: .хіба що якщо прийдеться платити штраф ;)
Я за українську.... B) ....державна повинна бути одна...

Проти порушників встановлювати жорсткі штрафні санкції, а також і смертну кару.....
  • 0

#255 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 21.04.2007 – 03:42

Перегляд дописуN@tsioN@list (21.04.2007 00:35) писав:

Проти порушників встановлювати жорсткі штрафні санкції, а також і смертну кару.....

Браво! Прямо-таки сталінські методи. Можу уявити, як N@tsioN@list власноручно розстрілюватиме російськомовних...
  • 0

#256 Ася

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 241 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 21.04.2007 – 09:08

Невже не можна вивчити свою рідну мову....Ну от чому деякі вважають,що спілкуватись на російській - це модно? :8: B)
  • 0

#257 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 21.04.2007 – 09:16

Перегляд дописуAna (21.04.2007 09:08) писав:

Невже не можна вивчити свою рідну мову....Ну от чому деякі вважають,що спілкуватись на російській - це модно? :8: ;)
А якщо хтось не відчуває, що українська мова - рідна.
Що кожен зобов"язаний знати державну - то факт. Тут не повинно бути жодних виправдань. І давно вже час ввести іспит з державної мови (хоча б для держ.службовців). Іспит не склав = вперед в прибиральники. B)
Отака моя думка.
А взагалі - придушувала б російськомовних. Кому не подобається наша мова і наша держава - хай забирають манання і котяться під три чорти.
  • 0

#258 Ася

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 241 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 21.04.2007 – 09:32

Правильно,кожен вибирає,те що подобається...подобається москальська - їдь до москалів,але нас УКРАЇНЦІВ НЕ ОБСИР......
Але насправді є такі нормальні люди , які спілкуються на москальській,але таких мало....
  • 0

#259 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 23.04.2007 – 21:18

Хороших людей взагалі не дуже багато, і це мови не стосується... Але російська не дуже добре впливає на загальний стан української, тому українську необхідно захистити на державному рівні, чого ніхто з керманичів поки не робить. Всілякі ківалови і азарови то робити не хочуть...

Повідомлення відредагував Zmi: 23.04.2007 – 21:19

• 0

#260 Ярий

Старійшина

• Користувачі
  • 1734 повідомлень

Відправлено 23.04.2007 – 21:51

Перегляд дописуEmika (21.04.2007 04:42) писав:

Браво! Прямо-таки сталінські методи. Можу уявити, як N@tsioN@list власноручно розстрілюватиме російськомовних...

А я не проти, хоча, спочатку би мирно розповів якою мовою потрібно розмовляти на Україні.

А навіщо нам зрадники які і будуть тільки що і робити як ганьбити Україну і не давати їй нормально розвиватись, навіщо нам такі "громадяни" ???

Повідомлення відредагував N@tsioN@list: 23.04.2007 – 21:57

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних