Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#221 lyanochka

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 341 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів-)

Відправлено 17.02.2007 – 18:26

Перегляд дописуBarton (15.02.2007 08:30) писав:

ваша недалекоглядність мене без перебільшень дратує, бо усвідомлюю що таких як ви "над-толерантних" сьогодні багато.. хіба якесь бидло чи то рєальний поцан з Херсону буде вчити українську мову щоб хоча б до ПТУ мати змогу податись, коли буде можливість російською скористуватись? хіба інженери, архітектори, технологи, авіа- та суднобудівельники будуть силуватись над провадженням українізації термінології, коли разом з тим ніхто не забороняє користувати російську? та ті самі діти, квіти будь-якої нації, чи будуть вони розуміти важливість української мови, коли ніхто у школах не забороняє російською кермувати? а в середовищі російськомовних, що б ви там собі не придумали, навіть якнайкраще вихований українець починає гнітитись, бо не має повсякденного доступу до скарбниці нації, не має рідного спілкування

факт введення мови угро-фіно-татарського сусіда не просто зупинить розвиток української державності, він на багато років вперед ускладнить завдання національного самовизначення майбутніх поколінь... а життя й так складне, не в усіх є змога у формі з прапорами майданами бігати! якщо сьогодні українцю в російськомовних реґіонах тяжко, то що коли цю щоденну боротьбу буде легітимно затвердженно на державному рівні? та це просто фатальна поразка усього, за що наші пращури проливали свою кров, поразка Української Незалежності, поразка кожного свідомого українця!

ха і ви до того ж - популіст, писати гасла кожен може, а що путнього у процитованому абзаці є, на що можна було б конструктивно відповісти?приклад вони будуть брати з нас, доки не закінчиться перехідний етап - роботи з корегування буде багато, але в результаті Схід буде балакати мовою своєї держави!
з приводу "те що було все життя", так до такого положення спричинила радянська спадщина, і говорити що це нормально - означає підкоритись обставинам, визнати що СРСР мало за собою логічне підґрунтя та продовжувати його політику!
Вердикт: Мені тяжко назвати вас патріотом або навіть щирим українцем, у вас глибоко в свідомості засіла ідеологія совка і ви її повсемісно пропогуєте, робите зі Східняків малоросів та непрямим чином закликаєте до сепаратизму. І я певен - в житті ви спілкуєтесь російською!

Я всіма руками тебе підтримую!я зі сходу, але я українка!Я українка душею,і за переконаннями, і за вчинками!Я вчусь в російській школі, я змушена розмовляти російською на вулиці, але як тільки з`вляється можливість - я одразу переходжу на українську!Так, тут складно жити українцем, ТУТ визнання російської мови як державної викличе довгоочікувану реакцію, що РОСІЯ _ ВЕЛИКАЯ, а УКРАЇНА _ НИКУДЫШНЯЯ,І можете в цьому не сумніватись.Але я можу сказати з впевненністю, що якщо пропагандувати українське, робити тедебачення та радіо українським, давати кожному можливість чути різношерсну інформацію і робитит свої висновки - тоді їхні симпатії до Росії почнуть зникати, свідомість почне нормально функціїнувати і казати - де правда, а де ********.Я маю друзів, і велику гордість, що через якийсь час нашого спілкування вони починають змінювати своє відношення до зах. України і до України як такої.Вони вже слухають Океана, бумбокс, скай!Вони вже відмовляються слухати МАЛІНКИ чи ще якусь фігню.Так,тут таких одиниці, але я вірю, що їх стане більше!Вони вже цікавляться українським, хочуть зїздити у Львів, в Чернівці, повісити прапор УКРАЇНИ над ліжком!Таких одиниці, але , я вірю, що їхня кількість буде збільшуватись в геометрицній прогресії!Я занадто оптимістка, але колись це так і буде!....мала велике розчарування, коли поговорила зі своїм двоюрідним братом, він зі Львова.Він кілька місяців працював В німеччині а там багато російськомовних.Проживучі 18 чи 19 років на Україні, розмовляючи українською завжди, і за кілька місяців перейти на російську мову?!!!!!!!він каже, що вже вся компанія у Львові перейшла на російську!!Люди, що ж ви робите????????????ви не уявляєте, як складно бути ТУТ такою, а маючи можливість розмовляти рідною мовою - переходите на іншу?Чому ви маєте якийсь комплекс стосовно своєї національності?????ТАК НЕ МОЖНА!!!!!!!
  • 0

#222 ДиСбАлАнС

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 50 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ/Київ

Відправлено 18.02.2007 – 19:44

а в попу всіх хто за таке самочинство...

#і я б теж не пустила ту дівчинку в туалет, хай говорить на держ мові)))))))))
  • 0

#223 Tonchik

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 19.02.2007 – 15:08

Я однозначно проти російської другої державної. Ніхто не забороняє говорит такою мовою - якою бажаєшь, але державна - то державна!!! Вона має бути власною!!!
  • 0

#224 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 20.02.2007 – 20:54

Нарахунок стадного ефекту з мовою...
приклад..
це було років 5 тому назад..була я в таборі..і так сталося,що всі в моїй групі говорили по-російськи..ну,я (дурна була),щоб не бути білою вороною,теж перейшла на російську..мен вистарчило на два дні...зате за день всі перейшли на українську ... ;)
  • 0

#225 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 22.02.2007 – 02:31

Ти просто молодчинка!))
  • 0

#226 fanat21

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 24.02.2007 – 00:56

Перегляд дописуКозак (28.12.2005 20:15) писав:

Російська мова як друга державна-таку мети ставить собі партія регіонів,особисто я проти.
:(
не було би тої балаканини якби крим, луганськ та донецьк були в складі росії. пояснюю чому. де б була партія регіонів без цих регіонів (вибачайте за тавтологію), а відтак і самого питання про статус російської мови як другої державної не виникало би.

Перегляд дописуKassandra (20.02.2007 20:51) писав:

Нарахунок стадного ефекту з мовою...
приклад..
це було років 5 тому назад..була я в таборі..і так сталося,що всі в моїй групі говорили по-російськи..ну,я (дурна була),щоб не бути білою вороною,теж перейшла на російську..мен вистарчило на два дні...зате за день всі перейшли на українську ... :)
я їздив в маріупіль на президентські вибори у якості спостерігача. там мене зразу попередили говори краще російською "а то очень ухо режет". на дільниці я говорив російською проте зразу ж мене розкусили хто я і звідки. однак ніхто по писку не дав. може якраз тому що російською розмовляв. хоча....
  • 0

#227 Анюта

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 171 повідомлень
  • Місто:Сміла

Відправлено 24.02.2007 – 01:42

Проти російської, як другої державної. Розмовляйте якою хочете, але Україна є Україна... :(
  • 0

#228 juRa

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 68 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Рівнещина, Кузнецовськ

Відправлено 26.02.2007 – 22:36

Україні - Українське

а кацапи, якщо проти, хай їдуть в Росію, вона поряд і розмовляють на якії хочуть!
  • 0

#229 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 26.02.2007 – 22:41

об'єднав схожі теми, надалі утримуйтесь від розмов, що не стосуються теми
  • 0

#230 Serhiy

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 17 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 27.02.2007 – 15:13

Перегляд дописуКиря (30.10.2005 12:55) писав:

З.І. 2ukrainer слово "москальську" не вживаю, бо москаль означає військовослужбовець царської армії :lol:
Е ні... "москаль" саме москаля і означає, а не службовця царської армії :)
То просто совки у всіх творах Шевченка робили примітку, ніби він мав на увазі службовців царської армії, а не москалів взагалі. Москаль - московит - щось, що прийшло з москви, тобто те, що ми ввічливо називаєм "росіянами", трішки менш ввічливо - "кацапами" (іродами, покидьками, крадунами, підлабузниками, холуями називаємо вже за ситуацією :cry: , а Євген Гуцало їх взагалі ордою назвав :cool1: в творі "Ментальність орди". Класиків читати треба, а не москальську пропаганду.).

Перегляд допису4esterfielter (12.02.2007 16:30) писав:

якщо лист не опублікують...хай начуваються...
Тоді його і посилати не треба... Хай просто начуваються :D
  • 0

#231 Бодя

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 89 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.03.2007 – 21:51

Мовна проблема не існує в Україні! Її не повинні виносити на прапор політики.
Бо в нас переважна більшість розуміє і українську і ролсійську мову і тому немає жодних проблем в спілкуванні іншомовних.
І українська, яка певним чином позбавлена реальних прав розвивається цілком природньо майже без допомоги держави (ініціативи уряду Єханурова і Президента Ющенка трощать ковзаняр Томенко і українофоб Табачник).
  • 0

#232 Націоналіст

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень
  • Місто:Світловодськ

Відправлено 04.03.2007 – 22:17

Москаліській мові в Україні одне велике та непереможне НІ!!
  • 0

#233 Більчисько де Катрін

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 06.03.2007 – 16:54

Чим більше людина знає мов тим більша вона людина, щодо надання російскої мови статусу 2 державної це безперечно питання самої держави,але мова повинна бути одна. та є регіони які попали під вплив російскої мови,наприклад донбас, то вони на мою думку, якщо і розмовляють російскою то мусять знати досконально українську. Також дуже прикро, що в
паспорті громадянина України заповнють двома мовами :prapor3:
  • 0

#234 SkyNET

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 08.03.2007 – 22:25

Хай у своїй Росії введуть українську, цікаво побачити як громадяни будуть реагувати на це :cry:
  • 0

#235 Jarlax

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 186 повідомлень
  • Місто:Львів, Мензоберранзан

Відправлено 09.03.2007 – 11:06

Однозначно проти. Якщо живуть у нас - хай вчать українську. Не подобається - хай забираються на родіну.
  • 0

#236 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень
  • Місто:Житомир

Відправлено 09.03.2007 – 12:41

Вводити російську мову як другу державну можна тоді і тільки тоді, коли кожен(!) буде досконально(!) знати українську. Не знаєш, не хочеш вчити, вимагаєш російську другою державною - друже неукраїнець, тобі тут не місце.
  • 0

#237 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 09.03.2007 – 22:46

Перегляд дописуMagero (9.03.2007 12:38) писав:

Вводити російську мову як другу державну можна тоді і тільки тоді, коли кожен(!) буде досконально(!) знати українську.
Щось я не зрозуміла, для чого вводити в такому випадку другу державну, якщо усі знатимуть першу?
  • 0

#238 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 09.03.2007 – 23:50

Я русскій би виучіл только за то, что надо допрашівать плєнних. Наперед вибачаюсь, якщо когось повторив. Ворога треба знати в обличчя, тому усі справжні українці повинні знати мови наших "сусідів" (читай - суперників): росіян, поляків, румунів, угорців і т. д. Щоб знати про те, про що шепочуться за нашими спинами. :cool2: А вони хай нашу солов'їну слухають та вухами рухають (вибачайте за риму)
  • 0

#239 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень
  • Місто:Житомир

Відправлено 09.03.2007 – 23:56

Перегляд дописуGapochka (9.03.2007 22:43) писав:

Щось я не зрозуміла, для чого вводити в такому випадку другу державну, якщо усі знатимуть першу?
Знатимуть, але не обов'язково використовуватимуть. Мабуть, я трохи перебільшив з "досконально" і "усі"... Просто потрібно щоб на даному етапі розвитку України, від української мови не відмовились(ще навіть 20 років не пройшло від її офіційного звільнення!), а прийняли, усі без виключення. Якщо батьки знатимуть українську - буде хоча б якась надія, що вони навчатимуть нею своїх дітей... Зараз ще не той час.
  • 0

#240 адуфанчік

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 807 повідомлень
  • Місто:відки і всі

Відправлено 23.03.2007 – 03:37

яка російська :cool2:
Українцям українське....всьо життя українці боролися за свою незалежні, за то щоб говорити своєю рідною мовою, а тут як все отримали загадити?

Слава Україні

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних