Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#201 Trompompom

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень

Відправлено 03.02.2007 – 23:17

Невже нам одної рідної мови невистачить!
  • 0

#202 4esterfielter

вже не чайнік - самоваррр

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 615 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Рівне - Київ - Рівне - Київ (туди-сюди їжджу:)

Відправлено 05.02.2007 – 15:54

Якби другою державною стала татарська й преселили б назад усіх репресованих кримських татарів - я б не проти. А так - категорично НІ! Татарська, польська, мадярська, чеська, німецька, словацька мови чомусь не шкодять українському так, як це робить російська. Росіян у нас не такий вже й великий відсоток, а російськомовних "українців" ой мамо ховайся в жито багато. Тому - за пропаганду української мови!!! :gryzin:
Треба: щоб ми мали доступ до книг, мамо рідна, писаних Державною мовою!, до музики, до ПРЕСИ!!, до якісного кіно дубльованих державною мовою і також зроблених в Україні... Процес пішов... І йде. Треба тільки нам всім цьому посприяти...

Перегляд дописуДжекфан (30.01.2007 14:08) писав:

Я проти російської як другої державної, тому що я знаю як це вплине нана Україну, я проти руської мови хоч я з донбассу... :happy1:
Так тримати!!! А "руська мова" - це неправильна дефініція... Російська і крапка. Бо русини, рутени - то все ми, вкраїнці...
  • 0

#203 Inferna

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 236 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:місто-герой Київ

Відправлено 05.02.2007 – 17:50

Перегляд дописуFreelancer (1.02.2007 17:07) писав:

ПС. многопользоватєльскій = багатокористувацький (і букв в укр. варіянті на 1 менше =)).
де ти був раніше)))))
от скажіть а що зміниться від того що рос. буде другою державною? Ви перестанете розмовляти на ній - ні, ви перестанете вчити своїх дітей укр. культурі чи ще щось? Україна це ми, і носії мови - це ми... Пробачте від того, що в нас одна офіційна мова усіма вами ненависний Донбас почав розмовляти на укр?
Чи почне? Мені їх просто шкода коли вони викручують свій язик щоб калічно намагатись говорити на укр. Чому вони не мають права розмовляти на тій мові на якій вони виросли, тієї мовою, яка їм ближча....

Дійсно не розумію ЩО тут такого страшного? ЯК друга державна може затоптати укр., якщо ви, ваші друзі, ваші діти мої діти будуть розмовляти на укр???? Чому людина повинна відмовлятись від того, що було у неї все життя?
  • 0

#204 4esterfielter

• Користувачі
  • 615 повідомлень

Відправлено 09.02.2007 – 15:54

Перегляд дописуphobos (1.02.2007 17:15) писав:

Якщо говорити про другу державну то тільки УКРАЇНСЬКА! Але така тема вже є.
А якщо говорити про вивчення в школах то можна вивчати російську як іноземну, при цьому відвести в шкільній програмі меншу кількість годин ніж на вивчення англійської, так як все ж таки російську легше вчити.
Ні - лише факультатив за бажанням. Але вчити її як-не-як потрібно, щоб люди зі "сходу" почали розуміти різницю між мовами. Бо. якщо проаналізувати, насправді там толком ніхто не знає жодної мови. особливо на письмі...
  • 0

#205 lyanochka

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 341 повідомлень
  • Місто:Львів-)

Відправлено 09.02.2007 – 17:18

Перегляд дописуКиря (29.10.2005 11:14) писав:

Ви подивіться, що коїться, коли офіційно одна державна мова(у Криму українських шкіл майже нема, а ті які існують завжди мають проблеми)! А що буде, коли їх стане дві?
Я вчусь в російській школі, я з Луганської обл. Тут просто української немає!Бала платна, дуже дорога, але зараз вже і тої немає((((Нам потрібна одна мова!УКРАЇНСЬКА!!!!!!!!!! :)
  • 0

#206 4esterfielter

• Користувачі
  • 615 повідомлень

Відправлено 12.02.2007 – 16:33

Перегляд дописуlyanochka (9.02.2007 17:15) писав:

Я вчусь в російській школі, я з Луганської обл. Тут просто української немає!Бала платна, дуже дорога, але зараз вже і тої немає((((Нам потрібна одна мова!УКРАЇНСЬКА!!!!!!!!!! :)
О, про це треба написати листи в газети, які часто женуть на українство: "2000", "Кіевскій телеграфъ" і т.ін.. Там пише, що російська мова зазнає утисків! яких у біса утисків??? а якщо лист не опублікують...хай начуваються...

Повідомлення відредагував 4esterfielter: 12.02.2007 – 16:36

• 0

#207 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 12.02.2007 – 16:54

Ото можна кричати на те, що у нас українська мова є державною і має бути одною. Але опустіться на землю. Ви про це кричите отут, на форумі, де іншою мовою писати за правилами не можна. А ви вийдіть на вулицю та крикніть подібні речі. Треба не кричати, а ще й робити. І не казати: отут я один такий, а їх там мільйони. Найпростіший спосіб перемогти ворога - посіяти в ньому паніку. Насправді, ситуація у країні є не такою катастрофічною. По селах все ще народ розмовляє українською, хоч і каліченою мовою. Дайте йому українське телебачення, українську періодику та, що головне, українську мову у школах, і вже за 1 покоління село буде за нами. Яким чином переводити місто - це вже важче, тут менш ніж за 3-4 покоління не справитися.
Яким чином отримати українське телебачення, періодику, викладання в школах??? Дуже просто: вам не підсуватимуть того, що погано продається. Якщо кожен з вас зможе відмовитися від російськомовних сльозливих серіалів, ток-шоу, фільмів, дешевих книхок, а просувати вперед усе українське, то, зрештою, похитнувши ситуацію на ринку ви зможете переважити шальки терезів у бік українського... І головне - терпіння та принциповість. 1 впевнена в собі людина може переконати 10 людей без своєї думки. Наприклад, мій батько колись перейшов у відділ, де всі поголовно курили. За 5 років там уже ніхто цигарки у рот не брав, навіть на п'янках...
Хоча, я все ж надто оптимістично оцінюю ситуацію:
- Гібридні авто хороша річ!!! Спробуйте їздити на них і не виябуватися цим!!!
- Ти маєш на увазі їздити на гібридах та не демонструвати переваги над іншими людьми???
- Так!
- ... Думаю, ми ще не готові до цього...
(С) South Park
  • 0

#208 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 15.02.2007 – 03:14

Страшенно некоректне опитування... Довго сміялася над словосполученням "ввести як іноземну"...
Українська - єдина державна (чи то пак офіційна) мова в Україні... Нам потрібно централізувати націю і виховати в ній свідомість і совість, повагу до предків.
  • 0

#209 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 15.02.2007 – 03:19

Ага... Понапридумували дурниць... Йолкі зелені... Мее бісить дурість наших псевдо-політиків...
  • 0

#210 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 15.02.2007 – 03:51

[quote name='4esterfielter' date='5.02.2007 15:51' post='79412']
а російськомовних "українців" ой мамо ховайся в жито багато. Тому - за пропаганду української мови!!! :)

Подруга кілька років назад приїхала з Росії, але необхідно було освоїти і вона вже спокійно читає спеціальну методологічну літературу на роботі, а також практично без помилок пише по-українськи.
Звичайно, їй важко говорити по українськи, а я без проблем і з задоволенням розмовляю і російською, бо кругом російськомовне середовище, але між собою ми розмовляєм як Штепсель з Тарапунькою, кожен на своїй рідній мові.

Але мова в данному пості про те, що для неї абсолютно дико і не зрозуміло чому саме етнічні українці зневажають батьківську мову.

Можливо це страх і захисна реакція на генному рівні після революцій і голодоморів?

Повідомлення відредагував DON BASS: 15.02.2007 – 04:11

• 0

#211 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 15.02.2007 – 09:56

А я двома руками за те, щоб російська мова стала ДРУГОЮ державною, до прикладу, в Татарстані, Башкортостані чи Якутії. Мені свого часу довелося працювати в Якутії, - там у селах є старі люди, що не розуміють російської!!! Ось де треба це питання обговорювати...
У мене кілька років тому був такий випадок. На лекцію в універі прийшла нова викладачка і почала щебетати по-общєдоступному. Коли їй зробили зауваження, що варто хоча б спитати в аудиторії, якою мовою краще викладати, вона спитала: "А кто здєсь не панімаєт па-рускі?" Я підняла руку, а вона мені сказала : "Тагда наймітє сєбє піріводчіка". Я, звичайно, запропонувала найняти перекладача саме їй. В результаті в дипломі замість звичних для мене 11-12 балів маю 9 з її предмету. Предмет не має жодного стосунку до філології, називається "Аудит". І це в часи, коли у нас єдина державна мова...
Друга державна мова - це шлях до ГУЛАГів :)
  • 0

#212 Andy

Безкрилий Ангел

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 232 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 15.02.2007 – 10:09

Gapochka
Я щось не зовсім зрозумів... Ви "за", чи "проти" офіційного виведення російської мови на рівень державної? Бо початок і кінець Вашого посту мене зовсім збило з паньелику :) І ще питання: в якому році лекція ваша була-то?))
  • 0

#213 Гомер viz пончиК

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень
  • Місто:славетне місто Умань

Відправлено 15.02.2007 – 11:16

Не можна дозволяти цим "москалям" заповнювати нашу країну. Я проти російської мови. Слава українці :)
  • 0

#214 Andy

Безкрилий Ангел

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 232 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 15.02.2007 – 11:26

Перегляд дописуCounteR_Sanya (15.02.2007 11:13) писав:

Не можна дозволяти цим "москалям" заповнювати нашу країну. Я проти російської мови. Слава українці :)
Яку саме українку ти маєш на увазі? :kozak:
  • 0

#215 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 15.02.2007 – 12:59

Про "москальське заповнення" - то душевно справді!)) :)
Насправді вони такі асимілятивні, що це просто холєра...
  • 0

#216 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 15.02.2007 – 19:33

Ой, так, Barton, просто дивуєшся тупим людям... Забули просвоє коріння... Дегенерація... :)
  • 0

#217 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень

Відправлено 15.02.2007 – 19:52

Перегляд дописуAndy (15.02.2007 10:06) писав:

Gapochka
Я щось не зовсім зрозумів... Ви "за", чи "проти" офіційного виведення російської мови на рівень державної? Бо початок і кінець Вашого посту мене зовсім збило з паньелику :) І ще питання: в якому році лекція ваша була-то?))
Якщо читати уважно, то, звичайно, я проти того, щоб у нашій державі була ще якась інша мова окрім нашої. Тому що сьогодні вони нам нав*язують свою мову, а завтра знову нас будуть вивозити "освоювати" соловки і сибіри.
А лекція була років п*ять тому, в незалежній Україні, в національному університеті. Та "викладачка" й досі там працює :kozak:

Повідомлення відредагував Gapochka: 15.02.2007 – 19:54

• 0

#218 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 15.02.2007 – 22:48

Таких ідіотських викладачів багато є... Жаль, що їм ніхто не може вказати (з наявним ефектом) на їх тупість...
  • 0

#219 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень

Відправлено 15.02.2007 – 23:25

Але найприкріше було те, що з усього потоку більше не знайшлося жодної людини, яка б мене відкрито підтримала. Ну, хоча б щоб поприколюватись, якщо не від душі :)
  • 0

#220 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 17.02.2007 – 00:26

Це один з недоліків деформованої ментальності українців... Політика "поодиноких хат". Така сама халепа і у Києві... Тож я тебе розумію...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних