Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#21 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 07.11.2005 – 06:22

за рос.мовну літературу і фільми на нашому ринку. Є така гарна ідея - брати такеееее мито за продаж тієї літ-ри, як продавцям так і авторам, щоб аж зашкалювало. І бюджет би наповнювався і...
  • 0

#22 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 07.11.2005 – 09:47

Ластівочка (7.11.2005 06:22) писав:

за рос.мовну літературу і фільми на нашому ринку. Є така гарна ідея - брати такеееее мито за продаж тієї літ-ри, як продавцям так і авторам, щоб аж зашкалювало. І бюджет би наповнювався і...

Перегляд допису

Тоді взагалі будемо читати лише те, що є в домашніх скриньках...

А краще б було створити такі умови для наших книгодрукарів, щоб українська література була набагато дешевша будь-якої закордонної, але краща за якістю. Тоді відпаде необхідність робити велике мито (адже на наше мито інша країна також може підняти мито на ввіз наших товарів). А оскільки наших видавців обкладають такими податками, що й думати страшно - вітчизняна література прирівнюється за вартістю до закордонної. На мою думку саме зараз треба було б створити певні пільгові умови для видання українських книг, газет, журналів, аби вони могли відбити у закордонних місце на ринку - от тільки чомусь все виходить навпаки - минулоріч знову прийняли черговий закон, який ще раз на порядок підвищив вартість книжок.
  • 0

#23 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 10.11.2005 – 18:08

Manfred (7.11.2005 10:52) писав:

Проте є й альтернативні варіянти, друкувати україномовні книжки в Росії, а потім завозити до України :-)))

Перегляд допису

Нє, за такі послуги треба ж платити певні кошти - то книжки обійдуться ще дорожче. А якщо ще й вартість дороги врахувати - та ну...
Хоча за ідею - висловлюю повагу, посміялася від душі :yes:
  • 0

#24 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 11.11.2005 – 14:50

а перерахування в пенсійний, в соцстрах, біржу, в фонд нещасних випадків, санстанції, стандарти, і решта "бідних"? І то все обовязкові платежі... :yes:
  • 0

#25 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 12.11.2005 – 00:21

Manfred (11.11.2005 11:30) писав:

Як би ми ще щось вміли робити, крім осміювання, то наші книгарні не були би заповнені на 90% російськомовною друкованою продукцією. Ні посміятися набагато легше, ніж взяти наприклад калькулятор і порахувати скільки коштують податки на устаткування, на продукцію, на прибуток та цілий ланцюг инших податків і скільки коштуватиме, наприклад митниця та доствка книжок з Брянська до Чернігова. Ні для нас це вже занадто. Так що, шановна, сміємось далі і звикаємо до російської книжки, це значно легше.

Перегляд допису

Шановний напевно не дуже уважно читає попередні пости. Спробую пояснити свою думку: друкування української книги в Росії дасть прибуток не в український бюджет, а в російський - адже в них також є певні податки, хоча й нижчі за наші. І напевно краще було б таки поставити на ноги українського видавця, можливо створити для нього певні безподаткові умови видання на певний термін - скажімо, років зо 5, вже після цього переводити його на звичайну для всіх систему оподаткування. Це зробить можливим розвиток українських друкарень, їхнє облаштування, закупівлю нового сучасного обладнання. Якщо ж українська книга друкуватиметься в Росії, нам, окрім збільшення самої кількості українських книжок, ніякого зиску з того не буде. Тобто, саме вирішення проблеми (я повертаюся до головної теми) становлення української мови не відбудеться. Адже українські видавці так само і залишатимуться в цейнтноті, а сама технологія видавництва занепаде остаточно. То чи правильно друкуватися в Росії, тим самим допомагаючи становленню їхнього друкарства, залишаючи "поза бортом" вітчизняного виробника? Адже в будь-який момент Росія може відмовитися від видання українських книжок (скажімо, років через 10, через якесь непорозуміння в міжнародній політиці) - напевно, тоді доведеться піти, скажімо, до поляків, чи угорців, чи американців - бо вітчизняний виробник "лежатиме" переконливо і без будь-яких ознак життя, і звертатися до них із проханням допомоги?
До речі, подібна політика проводиться зараз стосовно вітчизняного кінематографа - російські сінема-мейкери роблять на теренах України фільми, що гарно для піару, але зовсім погано для вітчизняних працівників кіно-індустрії - за 2003 рік офіційно було знято лише один вітчизняний фільм - "Фатальна помилка", вінницького режисера Шалиги (до речі, не скажу, що безмежно класнючий був фільм), а в 2004 році - жодного.

2Мамфред: а якщо все ж таки спробувати не переходити на особистості, а конструктивно сперечатися із повагою до опонента? До речі, сміх не завжди буває злий, інколи сміються з добротою.
  • 0

#26 Lena Pi

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 20 повідомлень
  • Місто:Мысто як мысто

Відправлено 12.11.2005 – 13:09

Против многоязычия выступают те, кто и один-то язык с трудом осилил. Развитием мысли может быть перевод всей литературы на комиксы - чтобы и одну не учить.
  • 0

#27 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 12.11.2005 – 16:09

порушення правил (неодноразове)
4. Мова спілкування - українська
  • 0

#28 Lena Pi

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 20 повідомлень

Відправлено 12.11.2005 – 16:34

А в мене украинський не стоить. И я не така чесна як Разиель, що сидив и английськи букивки вставляв.
  • 0

#29 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 13.11.2005 – 02:38

До речі, щось ніхто не згадує про український сектор нету. Треба було б його (в ідеалі звісно) зробити більшим за англійський, або, принаймі - просто набагато більшим.
  • 0

#30 MrGALL

Старійшина

• Адміністратори
  • 2545 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:San Diego, CA || Kyiv, UA

Відправлено 13.11.2005 – 14:10

iskra (13.11.2005 02:38) писав:

До речі, щось ніхто не згадує про український сектор нету. Треба було б його (в ідеалі звісно) зробити більшим за англійський, або, принаймі - просто набагато більшим.

Перегляд допису

В інеті десь 70-80% англомовні сайти, це просто нереально зробити україномовний сегмент більший за англомовний. А от суттєво збільшити кількість україномовних сайтів можна але для цього треба зробити інтернет доступніший, адже зараз десь тільки 10% (можливо й менше) мають доступ до інтернету, та й то більшість з них на діалапі. А для цього треба державна підтримка.
  • 0

#31 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 13.11.2005 – 16:32

Lena Pi (12.11.2005 14:09) писав:

Против многоязычия выступают те, кто и один-то язык с трудом осилил. Развитием мысли может быть перевод всей литературы на комиксы - чтобы и одну не учить.

Перегляд допису

Ваша думка хибна. В Україні ніхто не виступає проти багатомовності! Ми виступаємо проти введення другої державної.

До речі, російську знає ~80% українців, а українську тільки ~20% росіян. То хто тут і одну мову "с трудом осилил"? І чому федеративна Росія, де проживає купу неросійських народів, має одну державну, а ми, маючи рідну, ще маємо вводити мову колишньої імперії, яка нам її насаджувала примусово?
  • 0

#32 Lena Pi

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 20 повідомлень

Відправлено 14.11.2005 – 11:46

Ну й звидкиля ци дани про 80-20? На кого пан ориентуеться? На великих панив депутатив, яки по украйинськи розмовляють гирше, ниж я на нимецький? И якщо таки 80 процентив володиють росийською, чому диты в школах вивчають Пушкина не в оригинали, а в переклади, який здатен викликати лише видразу до класичнойи поезийи на все життя?
Позиция "биднойи рабини великойи держави" вже сама себе зжила досить давно. Не треба робити "хай мамци гирше". Треба себе збагачувати, а не каструвати!
  • 0

#33 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 14.11.2005 – 12:09

Lena Pi (14.11.2005 11:46) писав:

И якщо таки 80 процентив володиють росийською, чому диты в школах вивчають Пушкина не в оригинали, а в переклади, який здатен викликати лише видразу до класичнойи поезийи на все життя?
Покажіть мені таку школу. Я не бачив. Володіють російською - будь ласка, читайте Пушкіна в оригіналі, якщо є бажання. Хіба ж хтось забороняє? А якщо не подобаються переклади Пушкіна, то слід організувати кращий, а не розповідати, що на українську мову не можна перекладати. Бачив я переклади деяких творів в російському та українському перекладах. Російський після українського було огидно читати. І нічого росіяни якось живуть, читають, і не розповідають, що російські переклади погані.

Lena Pi (14.11.2005 11:46) писав:

Позиция "биднойи рабини великойи держави" вже сама себе зжила досить давно. Не треба робити "хай мамци гирше".  Треба себе збагачувати, а не каструвати!
Ніхто нікому не робить гірше. У нас повинна бути українська освіта. Крапка. І з чого це Ви взяли, що вона нам "мамця"??!!
  • 0

#34 Lena Pi

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 20 повідомлень

Відправлено 14.11.2005 – 16:03

На тему "забороняють" - отож шо забороняють! "Ми живемо на Украйини и повинни вчитись тильки по-украйинськи" - AKA "украйинська освита" - вас, шановний, не нагадуйе?
На тему "мамци" - вчить идиоми! Навить в украйинський школи!
И освита в нас повинна бути не украйинська, а щонайменше середня, а краще - вища. Я не знаю освити "украйинська". И не хочу йийи мати.
  • 0

#35 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 14.11.2005 – 19:47

Lena Pi (14.11.2005 16:03) писав:

На тему "забороняють" - отож шо забороняють!
Навіть не знаю, де забороняють (???) У мене в школі це викладалось взагалі російською!!

"Ми живемо на Украйини и повинни вчитись тильки по-украйинськи" - AKA "украйинська освита" - вас, шановний, не нагадуйе?
Так, ми повинні вчитись українською, АЛЕ це право мають далеко не всі українці! Нацменшини мають свої школи (можливо не всі).

И освита в нас повинна бути не украйинська, а щонайменше середня, а краще - вища. Я не знаю освити "украйинська". И не хочу йийи мати.
Якщо вона при цьому не буде українською (а такою вона зараз не є в повній мірі), то з неї користі небагато.
  • 0

#36 Lena Pi

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 20 повідомлень

Відправлено 14.11.2005 – 22:00

Розумию вашу точку зору. Бидни студенти Сорбонни чи Йелю... Вони й не знають про свою неповноциннисть...
  • 0

#37 Гість_Мертвий_*

• Гості

Відправлено 15.11.2005 – 23:11

У нас на цю тему ЦІЛИЙ форум....
ось: http://www.kryla.vn.ua/
  • 0

#38 Гість_Мертвий_*

• Гості

Відправлено 16.11.2005 – 00:44

Manfred!
Ніхто тебе і справді не висміював. Збоку це видно. Так що не чіпляйся до Іскри...
Щодо видання українських книг у Росії. Так, можна було б з наглою рожою друкувати у них книги. Але кому це треба?..
Нам? Щоб книжки були українськими?.. Добре. Але це так само що завезти закордонне м"ясо із-закордону, щоб воно було дешевше. Тільки - жаль - цим самим вбиваємо вітчизняного м"ясовиробника. Так само і з книжками. Давайте завалимо український ринок москвинською книгою. Ага. Зараз наші видавці виживають лише із-за того, що друкуються на українській мові. І ті люди, яким це необхідно - купують українську книгу. Якщо ж почнемо випускати українську книгу у Росії - вона нічим не відрязнятиметься від нашої (буде ж на укр. мові) + буде дешевшою.

Вгадайте - яку куплять? :rolleyes:

На вашому місці, шавноне панство, я задумався б над іншою проблемою. Ви тут всі говорите про патріотизм, про те що чому "хтось" не видає українську книгу. А Вам, якщо ви такі ВЕЛИИИИКІ патріоти, то що, важко доплатити тих 3 грн і купити таку ж гарну, але УКРАЇНСЬКУ книгу?!!

Бачте, дорожче їм! Ну нічого, на 3 грн не збіднієте! Раз так любите Україну, то можна було б і доплатити.
Ось Вам і відповідь.

А тому, що наш доблесний парламент з наглою рожою ввів знову податок на видання книги є одне ВАГОООМЕ пояснення.
Хіба УКРАЇНЕЦЬ (я чи Ви, наприклад), голосуючи у Верховній раді проголосував би за вбивство українського книговиробника?..
Українець не проголосував би за таке, йому жаль свого.

А оскільки наш парламент на 80% складається із "єврейства" (що являється фактом), то не дивно що їм плювати на НАС і наші проблеми. Не дивно що вони убили наших книговиробників і навіть не пошкодували. А тут ревіти треба. І молити Бога, щоб допоміг очистити нашу країну від паразитів, які сосуть нашу з Вами кров. Це похлина, що вбиває організм нашої держави - корупція.

Це Суркіси, Дворкіси, Пінчуки, Продіуси. Це жиди.
Як нам боротися із нашими ворогами?!

Нам потрібно об"єднуватися для більш сильної України. Кажу Вам, друзі. Це війна. Війна яка давно розпочалась. Війни бувають різними. Вони ж ведуть проти нас політичну та інформаційну війни. Нас щороку меншає на півмільйона, хіба це не війна?!! Вони роблять із нас йолопів, бо з дурнями легше жити. Хіба це не війна?!

Власники всіх наших телеканалів: Суркіс, Пінчук, Роднянський, Лаудер. ВСІ жиди.

Треба очистити Україну від паразитів. Не думайте що якщо вони вкрали 10 мільйонів з бюджету - то ви тут ні до чого. Часи комунізму пройшли. Державні гроші - то гроші які повернуться нам у вигляді зарплат, бюджетних програм покращення рівня життя, у вигляді безкоштовної медицини і навчання. Якщо якийсь жид вкрав гроші - значить він витягнув їх із нашого гаманця. Значить він стягнув їжу із нашого столу!

Хто завжди називав себе українцем, хто ніколи не був бідним і хто завжди хитрить, щоб нажитися?
Кого "тягнуть" викладачі у вузах?
Хто керує нашою державою?

Кажу Вам - друзі - це війна. Війна в якій окупанти стануть ЖЕРТВАМИ!

---
Націоналістам рекомендую єдиний націоналістичний чат: http://www.kryla.vn.ua/chat/
один із числених, але хороший форум: http://www.kryla.vn.ua/forum/

та націоналістична газета: http://www.kryla.vn.ua/

Це все НЕ реклама, а рекомендації. :wub:
  • 0

#39 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 16.11.2005 – 21:43

Manfred (16.11.2005 13:40) писав:

Ви знаєте, хоч одного україномовного письменника з єврейським походженням? Я — ні.
Фішбейн, Фінкельштейн.
  • 0

#40 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 16.11.2005 – 22:21

Lena Pi (14.11.2005 12:46) писав:

Ну й звидкиля ци дани про 80-20? На кого пан ориентуеться? На великих панив депутатив, яки по украйинськи розмовляють гирше, ниж я на нимецький? И якщо таки 80 процентив володиють росийською, чому диты в школах вивчають Пушкина не в оригинали, а в переклади, який здатен викликати лише видразу до класичнойи поезийи на все життя?
Позиция "биднойи рабини великойи держави" вже сама себе зжила досить давно. Не треба робити "хай мамци гирше".  Треба себе збагачувати, а не каструвати!

Перегляд допису

Володіти - не означає обов*язково нею розмовляти!

От я, наприклад, володію російською, але це не означає, що я забов*язаний читати якісь твори російською. Я МОЖУ, але ЧИ ХОЧУ буду вирішувати сам!

Це ж так просто зрозуміти, освіта будь-якої країни має бути мовою цієї країни хіба не так? В Росії хіба вивчають щось українською???
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних