Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#181 Tonchik

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 21.01.2007 – 19:20

Перегляд дописуMisercord (21.01.2007 18:55) писав:

Повністю зі всім погоджуюсь з вами ;) Давайте в підтримку нац. мови перекладемо ваш підпис на українську??? ;)
Я не міняла, тому що знайшла такою, але ж мова оригіналу французька, тому можна й перекласти. Зараз зроблю :happy1:
  • 0

#182 Misercord

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 488 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 21.01.2007 – 19:27

Перегляд дописуTonchik (21.01.2007 20:17) писав:

Я не міняла, тому що знайшла такою, але ж мова оригіналу французька, тому можна й перекласти. Зараз зроблю ;)
Це просто чудово ;)
  • 0

#183 Tonchik

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень

Відправлено 21.01.2007 – 21:29

Перегляд дописуMisercord (21.01.2007 19:24) писав:

Це просто чудово ;)
О! Дякую ;)
  • 0

#184 Аureа

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 11 повідомлень

Відправлено 24.01.2007 – 13:45

Те, що російська мова - поняття набагато більше, ніж просто мова однієї національності, - історичний факт. Реальність, до якої можна відноситися по-різному, але ігнорувати яку просто не можна. Рідним російську мову в Україні рахують мільйони людей незалежно від свого етнічного коріння. Це мова, зрозуміла і українцю, і кримському татарину, поляку і угорцю, єврею і греку. Невже Україна не хоче гордитися Гоголем, великим українцем, що збагатив світ літературою на російській мові? Від того, що наші онуки не зуміють читати його в оригіналі, чи стануть вони більш культурними і щасливими? Або від того, що їм доведеться зі словником перекладати російськомовні щоденники Тараса Шевченка, листи Лесі Українки? Як наполегливо останнім часом говорять про те, що місце України в Європі. Чому ж нас не вчить досвід процвітаючих європейських країн - Бельгії, Голландії, Швейцарії, що зберігають як державні декілька мов, що поважають право кожного громадянина користуватися своїм рідним? Україна прагне до Європи. А там вже сотні років вважають, що знати дві мови краще, ніж одну, а три - краще, ніж дві. Напевно, і нашим співвітчизникам варто звикати до цієї формули.

Я за російську....
:)
  • 0

#185 Джекфан

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень
  • Місто:Луганськ

Відправлено 24.01.2007 – 14:03

Я проти двомовності в Україні, хоч я із Донбасу, але я проти російської мови як другої державної,тому що я розумію до яких наслідків це приведе....... :)
  • 0

#186 Tonchik

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень

Відправлено 24.01.2007 – 17:40

Перегляд дописуАureа (24.01.2007 13:42) писав:

Те, що російська мова - поняття набагато більше, ніж просто мова однієї національності, - історичний факт. Реальність, до якої можна відноситися по-різному, але ігнорувати яку просто не можна. Рідним російську мову в Україні рахують мільйони людей незалежно від свого етнічного коріння. Це мова, зрозуміла і українцю, і кримському татарину, поляку і угорцю, єврею і греку. Невже Україна не хоче гордитися Гоголем, великим українцем, що збагатив світ літературою на російській мові? Від того, що наші онуки не зуміють читати його в оригіналі, чи стануть вони більш культурними і щасливими? Або від того, що їм доведеться зі словником перекладати російськомовні щоденники Тараса Шевченка, листи Лесі Українки? Як наполегливо останнім часом говорять про те, що місце України в Європі. Чому ж нас не вчить досвід процвітаючих європейських країн - Бельгії, Голландії, Швейцарії, що зберігають як державні декілька мов, що поважають право кожного громадянина користуватися своїм рідним? Україна прагне до Європи. А там вже сотні років вважають, що знати дві мови краще, ніж одну, а три - краще, ніж дві. Напевно, і нашим співвітчизникам варто звикати до цієї формули.

Я за російську....
Я не вважаю російську мову великою. Набагато величніша хоча б за кількістю слів і можливістю висловитися - англійська!!! Але українська - найкраща, найспівоча, вона ніби то тече, журчить. Не дарма ж вона на третьому місці за красою!!!

А про літературних діячів - Шекспіра та інших письменників ми читаємо не в оригіналах же, хоча б не завадило, так що і діяльність того ж Гоголя можна і на рідну мову перекласти - його заслуги від того не зменьшаться.
  • 0

#187 Космічна М@вп@

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 124 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 24.01.2007 – 17:43

Памятайте! Україна тільки одна. І мова її унікальна і найкрасивіша! БЕРЕЖІМО ЇХ!
  • 0

#188 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2067 повідомлень
  • Місто:Україна,саме дно

Відправлено 24.01.2007 – 18:00

Перегляд дописуАureа (24.01.2007 13:42) писав:

Це мова, зрозуміла і українцю, і кримському татарину, поляку і угорцю, єврею і греку.
Я за російську....
Англійську тоді ліпше вивчати!її навіть москалі деякі розуміють!
  • 0

#189 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 24.01.2007 – 19:45

Різновиди відповідей 1 і 4 є тоточжними.
Я за тотожність назв держави й мови, але в Росії я не житиму.
  • 0

#190 barashka

Писар

• Користувачі
  • 469 повідомлень
  • Місто:Minnesota, USA :)

Відправлено 29.01.2007 – 17:47

ні! це пережиток СРСРу! ніхто не забороняє спілкуватися російською, але вона не може стати другою державною мовою!
  • 0

#191 Krendelek

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 125 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 29.01.2007 – 19:05

Перегляд дописуbarashka (29.01.2007 17:44) писав:

ні! це пережиток СРСРу! ніхто не забороняє спілкуватися російською, але вона не може стати другою державною мовою!

І я тоже так вважаю!!! :angry2:
  • 0

#192 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • 2601 повідомлень
  • Місто:Павутина

Відправлено 30.01.2007 – 12:03

На мою думку у випадку запровадження російської другою державною, українська мова взагалі зникне спочатку з теле-, радіо- ефірів, книжок, а потім і з вживання, особливо на сході.

Хоча недавно спілкувався з жителькою Дніпропетровська, так вона каже що в їх ВУЗі викладачі відмовляються викладати українською, хоча студенти не проти, а дехто навіть вимагає.
  • 0

#193 Inferna

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 236 повідомлень
  • Місто:місто-герой Київ

Відправлено 30.01.2007 – 14:01

Доречі щодо ВУЗів - на мій погляд викладання деяких компьютерних наук на укр. мові то є ізвращєніє... мабуть деякі зі мною погодяться, і на мій погляд вже краще викладати такі науки на англ. ніж рідною мовою. Буквально нещодавно був випадок з курсовою роботою - вся інфа на рос., нім., чи англ. - а сдавати необхідно на украйнській! переклад 60 сторінок мене майже вбив... щодо наших експертів укр. мови перекладіть мені будь-ласка слово - "многопользоватєльскій" ... я вважаю що іноді рос. мова була б дуже доречною. :D
  • 0

#194 Джекфан

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень
  • Місто:Луганськ

Відправлено 30.01.2007 – 14:11

Я проти російської як другої державної, тому що я знаю як це вплине нана Україну, я проти руської мови хоч я з донбассу... :D
  • 0

#195 barashka

Писар

• Користувачі
  • 469 повідомлень
  • Місто:Minnesota, USA :)

Відправлено 30.01.2007 – 14:30

Перегляд дописуДжекфан (30.01.2007 15:08) писав:

Я проти російської як другої державної, тому що я знаю як це вплине нана Україну, я проти руської мови хоч я з донбассу... :D
я таких поважаю. :wub: українізуй донбас!!! :D
  • 0

#196 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • 2601 повідомлень

Відправлено 01.02.2007 – 16:48

Перегляд дописуAmalteya (30.01.2007 13:58) писав:

Доречі щодо ВУЗів - на мій погляд викладання деяких компьютерних наук на укр. мові то є ізвращєніє... мабуть деякі зі мною погодяться, і на мій погляд вже краще викладати такі науки на англ. ніж рідною мовою. Буквально нещодавно був випадок з курсовою роботою - вся інфа на рос., нім., чи англ. - а сдавати необхідно на украйнській! переклад 60 сторінок мене майже вбив... щодо наших експертів укр. мови перекладіть мені будь-ласка слово - "многопользоватєльскій" ... я вважаю що іноді рос. мова була б дуже доречною. :yes:
Така ситуація виникла через те що українська мова довгий час вільно не розвивалася, от і не вистачає зараз сучасних слів, особливо вузькоспеціалізованих термінів.
Крім того свою справу робить звичка, після багаторічного вживання з народження російських слів, українські аналоги здаються якимось неприродними, але, повірте мому досвіду, то проходить з часом.
Але якщо зараз у всіх сферах не переходити на українську, ситуація в такому стані і залишиться.
На наших плечах зараз лежить важка ноша по відновленню рідної мови, але якщо ми справимось з цим завданням, збагатимо свою мову, то нашим нащадкам буде в цьому плані набагато легше.

А "многопользоватєльскій" можна перекласти декількома словами, наприклад: інтерфейс для декількох користувачів.
  • 0

#197 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 01.02.2007 – 17:10

Amalteya, твою перекладену роботу було б незле десь опублікувати і таким чином розширити інформаціне покриття ІТ сфери українською мовою. так що це тільки плюс.

Я, наприклад, повністю підтримую те, що в і в нас в універі роботи з таких предметів як кібернетика російською та ин. иноземними мовами не приймаються.

ПС. многопользоватєльскій = багатокористувацький (і букв в укр. варіянті на 1 менше =)).
  • 0

#198 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • 2601 повідомлень

Відправлено 01.02.2007 – 17:18

Якщо говорити про другу державну то тільки УКРАЇНСЬКА! Але така тема вже є.
А якщо говорити про вивчення в школах то можна вивчати російську як іноземну, при цьому відвести в шкільній програмі меншу кількість годин ніж на вивчення англійської, так як все ж таки російську легше вчити.
  • 0

#199 Fallen Angel

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 118 повідомлень

Відправлено 03.02.2007 – 22:43

сто раз проти другої державної. друга державна - держава в державі

сто раз проти другої державної. друга державна - держава в державі
  • 0

#200 Mixay

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 59 повідомлень
  • Місто:Київ/Санкт-Петербург/Чікаго

Відправлено 03.02.2007 – 23:02

Категорично - проти російської державної.
Смішно було б зробити в Росії яку-небудь другу державну мову, там теж багато національностей живе. :box:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних