Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#161 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 673 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Вінниця

Відправлено 08.09.2006 – 14:51

Перегляд дописуStuff (8.09.2006 14:52) писав:

Якраз і не вичерпала...хоч януковці і підписали цей т.з."універсал", вони й надалі продовжують нагнітати мовну проблему...
ага, а ми їм допомагатимемо у цій темі :( та немає про шо тут дискутувати, це дійсно біда для України - такі януковичі та їх пріоритети...
  • 0

#162 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 08.09.2006 – 16:06

подивимося... я думаю, що вже народився :(
  • 0

#163 Bananapart

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 327 повідомлень
  • Місто:саме дно пляшки

Відправлено 08.09.2006 – 17:24

СЛАВА УКРАЇНІ!
СМЕРТ ВОРОГАМ! (сувітам)
СЛАВА НАШОМУ БАТЬКОВІ!
УПА-Б!

катигорично проти! ми маємо вірити у НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ! і за це боротись! ми маєм бути віддані своїй державі :yes: :(

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  kolom.jpg   15.08К   19 Кількість завантажень:

• 0

#164 Marcos

....

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3363 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 08.09.2006 – 19:20

Перегляд дописуШухевич (8.09.2006 18:24) писав:

СЛАВА УКРАЇНІ!
СМЕРТ ВОРОГАМ! (сувітам)
СЛАВА НАШОМУ БАТЬКОВІ!
УПА-Б!

катигорично проти! ми маємо вірити у НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ! і за це боротись! ми маєм бути віддані
дуже змістовний допис
  • 0

#165 monarh

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 55 повідомлень
  • Місто:ОБОЛОНЬ

Відправлено 09.09.2006 – 21:57

Негативне :rolleyes:
  • 0

#166 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2670 повідомлень
  • Місто:Львів..

Відправлено 10.09.2006 – 09:15

Перегляд дописуukrainer (8.09.2006 15:06) писав:

подивимося... я думаю, що вже народився :rolleyes:
І хто ж це, якщо не таємниця?
  • 0

#167 Гість_0_*

• Гості

Відправлено 11.09.2006 – 12:26

Москальській мові - НІ :rolleyes: Я громадянин України і і люблю свою рідну мову
  • 0

#168 X_Huma_X

Fuck Your Opinion!

• Користувачі
  • 880 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 12.09.2006 – 19:52

Геть Партію Регіонів, вони зрадили Україну, ГЕТЬ. Не бути російській мові другою державною. НІКОЛИ :rolleyes:
  • 0

#169 Ivanko Verezhak

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 120 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 02.11.2006 – 13:35

Перегляд дописуКозак (28.12.2005 20:18) писав:

Російська мова як друга державна-таку мети ставить собі партія регіонів,особисто я проти.
:8:
:D :D
Ніколи. Україна для Українців, і Українська мова, мова Українців... :D :angel: :tryzub: :tryzub:
  • 0

#170 Гатило

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 04.11.2006 – 10:55

Подібні питання чи опитування на україномовному форумі по-перше не репрезентативні, по-друге, слугують лише бажанню пересвідчитися, що це україномовний форум. Очевидно, що крім випадкових гостей та провокаторів думка буде одностайною. Я, звичайно, проти офіційної двомовності в Україні. Проте, що ж робити з двомовністю фактичною? Я, мешкаючи в Запоріжжі, постійно відчуваю, що процес русифікації не лише не зупинився з набуттям незалежності, але навіть посилився. Чому статус державної мови ніяким чином не змінює реальний стан речей в Україні? Звичайно, необхідні прямі приписи нормативних актів, але, на мою думку, значно важливішим фактором є розширення сфери вжитку мови. Значно більшого значення для дерусифікації України мають дії влади не прямі, а завуальовані. Існують писані і неписані закони. Так ось, державність української закріплена лише на папері, між тим, на практиці неписані норми полягають в тому, що мова й надалі лишається зневаженою. Можна скільки завгодно кепкувати з Азарова, який ламає язика, перекручує українську мову, але зараз підростає генерація українців, які не лише не говорять українською, але і не вміє нею говорити. Я з жахом слухаю своїх землячків, які намагаються відповідати мені українською - ми скоро опинимось в оточенні азарових. Якби дозволено було пофантазувати, я би з радістю погодився, щоб у моєму Запоріжжі українська мова помінялася з російською - нехай у російської би був статус державної, але нею не володіли люди молодше 20-ти років.
  • 0

#171 gold_elf

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 66 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 20.01.2007 – 00:07

Перегляд дописуAndyR (30.12.2005 23:39) писав:

Як колись писало в моїй школі: "як парость виноградної лози плекайте мову"... Це взагалі сумно, що в Україні це питання стоїть так гостро...і нема чому тішитись і радіти. Дожились..."який я радий, що на форумі ще 10 людей думають, що в Україні тре українською балакати....ура...товариші..." Це ганьба... мене звичайно тішать подібні топіки, проте цього разу я собі сів і подумав: невже справи настільки погано, що на форумах це приходиться обговорювати....ще чого доброго, до референдуму дійде!!!!

З.І. Поважаю тих людей, котрі притримуються подібної до моєї точки зору, будучи російськомовними...як мені колись казав мій знайомий: "Ну не винен я, що не навчили батьки по-українськи говорити...і що в школу москальську віддали...".

Отлично, поддерживаю.
Если у украинцев живущих в Украине есть сомнения относительно использования государственного языка украинского, значит они не уверены в том, что это должно быть действительно так.
Відмінно, підтримую.
Якщо в українців, які живуть в Україні, є сумніви відносно використання державної мови української, то вони не впевнені в тому, що це повинно бути дійсно так. В мене враження, що українці самі себе вмовлюють, ввагаються бути українській мові чи ні. Та словами про москалів, кацапів тільки підтверджують про свою невпевненість, ввагання. Потрібно поважати один одного, поважати національні інтереси кожного. Якщо ні , то потрібно тоді створити (попередньо пройшовши відбір, ізолюватися від інших національностей) державу тільки (словами форумчан) хохлів. Це смішно.
Українці поважайте самі себе, не ображайте інші національності тоді і вони поважатимуть вас.

Повідомлення відредагував gold_elf: 20.01.2007 – 00:33

• 0

#172 Viledy

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 20.01.2007 – 00:10

Що стосується офіційної російської мови, то я проти.
Але говорити про те, що всі "кацапи" які говорять російською повинні котитися під три чорти з України, погодьтеся, неетично. Я живу у Дніпропетровську, де спілкуються російською мовою, а досить велика кількість людей української навіть не знає. Сама я за походженням росіянка, і української крові чисто генетично в мені немає ні краплі, але це не заважає мені любити Україну, бо саме її я вважаю своєю Батьківщиною.
  • 0

#173 Viledy

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 20.01.2007 – 00:17

Вивчати треба як раз українську, а не російську. У мене в університеті заняття проводяться виключно на російській мові...прикро... :cool2:
  • 0

#174 Олесік

Хочу літати :)

• Користувачі
  • 944 повідомлень
  • Місто:Живу у хмарах

Відправлено 20.01.2007 – 00:42

Перегляд дописуViledy (20.01.2007 00:14) писав:

Вивчати треба як раз українську, а не російську. У мене в університеті заняття проводяться виключно на російській мові...прикро... :cool2:

Ти маїш законне право поскаржитися і написати заяву. І підняти хай. А де ти навчаєшся?
  • 0

#175 Космічна М@вп@

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 124 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 20.01.2007 – 09:16

НІ! НІ! НІ! Ше хай би українці свою вивчили!
  • 0

#176 Viledy

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 20.01.2007 – 11:19

Перегляд дописуОлесік (20.01.2007 00:39) писав:

Ти маїш законне право поскаржитися і написати заяву. І підняти хай. А де ти навчаєшся?
У Дніпропетровському Національному Університеті.
Інколи, досить рідко викладачі питають в нас, якою мовою ми хочемо слухати лекції. Але з аудиторії, у який сидить 36 чоловік, лише троє піднімають руки за українську, так що бажання більшості перемагає... демократія... :cool2:
  • 0

#177 Vik

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 127 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 21.01.2007 – 02:34

Якщо ввести другою державною мовою - російську,
тоді, щоб не образити інші народи які проживають на теренах України,
потрібно вводити: за трєтю державну - білоруську,
за четверту - польську, за п'яту - угорську,
за шосту - молдавську, за сьому - татарську,
ну і восьма - англійська.
Класна перспектива вимальовується - восьмимовність України! :cool2:

Державною мовою повинна бути лише одна УКРАЇНСЬКА!!! :)
А знати потрібно декілька мов! :)

ЗІ: Добре Павло Глазовий написав :

Руськомовний депутат

Коли в Радi у Верховнiй руськомовний виступа,
Ви прислухайтесь, шановні, що він меле й телiпа.
- Без единого Союза далеко мы не уйдем.
Жить не сможем без россии, неизбежно пропадем...
- Виступайте на державній! - Із гальорки хтось гука.
- Перестаньте придираться! - Чути з іншого кутка.
А йому ж державна мова - непотрібна, зайва рiч.
Йому рiдна та, якою разговарівал Іллiч.
Проти вищого начальства вiн нiколи не ішов.
Що начальство iзрекало, те і вiн услід молов.
Не морочилась ніколи, твердолоба голова,
Українські чи російськi ті начальницькі слова.
Буде три державні мови чи чотири, чи одна, -
Ні тiєi, нi цiєї вiн не знатиме й не зна.
І його не мучить совість, і - сумління не гризе...
Тож послухайте терпляче, ще чого він наверзе.
- Мы от наших оппонентов разных слушаем речей,
А живут они поддержкой иностранных богачей.
Потому они им служат, что живут за ихний счет! -
Зачекаймо ще хвилинку, доки вiн затулить рот.
Зачекаймо й запитаймо: - А тепер повiдай нам,
За який і чий рахунок ти живеш на світi сам?
Ти продуктiв добру купу умегенюеш щодня.
Що ж у тебе - є корова, власні кури чи свиня?
Може, ти свиню зарізав і насмажив ковбаси?
Може, з власного городу ти картопельку їси?
У народу від нестатків уривається терпець,
А у тебе на загривку ледь зійшовся комірець.
Ти росію сильно любиш? Безперечно, це не грiх,
Але хто ж тебе тримає, не пускає до своїх?
Залиши нам Україну, не тягни до росiян,
Можеш пупа надірвати, це ж тобi не чемодан.

• 0

#178 djhsfkehdsj

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 81 повідомлень

Відправлено 21.01.2007 – 17:06

Як тут вже до мене писали, двомовність вб"є Україну.
А от з універом пощастило, бо навчаюся на філологічному, українська мова й література.
Правда, деякі викладачі умудряються іноді проводити лекції на рос. мові (звісно, не профільні, але все-одно неприємно).
І з літературою напряг буває--мало нових книжок, багато заідеологізованих, ще радянських ;)
  • 0

#179 Tonchik

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 21.01.2007 – 18:48

На мою думку, виходячи із нинішньої ситуації, російську мову можна дозволяти використовувати, але як іноземну. На вулиці - говоріть собі, англічан же ніхто не зупинить, якщо вони англійською розмовлятимуть. Але державна мова, мова документів, шкіл і всього українського - ЛИШЕ українська! Другої мови не може бути. А ситуація, про яку я казала вище, така - що багато років всі жили у Радянському Союзі, тому і звикли розмовляти російською, а дорослих не так то й просто перевчити!!! Це факт. Але мене вбиває, коли молодь каже, що нам потрібна друга державна мова - російська!!! Жах!!!
  • 0

#180 Misercord

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 488 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 21.01.2007 – 18:58

Перегляд дописуTonchik (21.01.2007 19:45) писав:

На мою думку, виходячи із нинішньої ситуації, російську мову можна дозволяти використовувати, але як іноземну. На вулиці - говоріть собі, англічан же ніхто не зупинить, якщо вони англійською розмовлятимуть. Але державна мова, мова документів, шкіл і всього українського - ЛИШЕ українська! Другої мови не може бути. А ситуація, про яку я казала вище, така - що багато років всі жили у Радянському Союзі, тому і звикли розмовляти російською, а дорослих не так то й просто перевчити!!! Це факт. Але мене вбиває, коли молодь каже, що нам потрібна друга державна мова - російська!!! Жах!!!
Повністю зі всім погоджуюсь з вами ;) Давайте в підтримку нац. мови перекладемо ваш підпис на українську??? ;)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних