Перейти до вмісту

Двомовність України

Повідомлень в темі: 811

Опитування: Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)? (383 користувачів проголосувало)

Чи потрібно вводити ще одну, другу мову - російську (для вивчення в школах, і взагалі)?

1. 1. Нам однієї вистачає (272 голосів [70.83%])

Процент голосів: 70.83%

2. 2. Дві мови ? Це добре. (26 голосів [6.77%])

Процент голосів: 6.77%

3. 3. Ввести, хіба що як іноземну. (80 голосів [20.83%])

Процент голосів: 20.83%

4. 4. Краще щоб була тільки російська мова. (6 голосів [1.56%])

Процент голосів: 1.56%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#121 Style)r

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 329 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 30.05.2006 – 16:33

Я от сьогодні дізнавався результати КПІ, так чув досить багато української мови, а взагалі фтопку російську, я навіть писати нею вже не можу :brovy:
  • 0

#122 Marcos

....

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3363 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 30.05.2006 – 17:22

Перегляд дописуOlezhek (30.05.2006 17:33) писав:

Я от сьогодні дізнавався результати КПІ, так чув досить багато української мови, а взагалі фтопку російську, я навіть писати нею вже не можу :brovy:

НА який факультет поступаєш ?

В КПІ російська мова домінує на "дорогих" факультетах - право, менеджмент, соціологи деякі технічні.
Українська мова присутня на факультетах де навчаються з провінції.
  • 0

#123 Style)r

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 329 повідомлень

Відправлено 30.05.2006 – 18:09

Поступив на ФТІ (за результатами на сайті та на корпусі РТФ)
  • 0

#124 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 30.05.2006 – 18:17

Перегляд дописуOlezhek (30.05.2006 19:09) писав:

Поступив на ФТІ (за результатами на сайті та на корпусі РТФ)
Вітаю!!! Там російської мови багато :brovy:
  • 0

#125 Style)r

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 329 повідомлень

Відправлено 30.05.2006 – 18:20

Нічого, буду принижувати бидло кацапське :brovy:
  • 0

#126 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 30.05.2006 – 18:23

Перегляд дописуOlezhek (30.05.2006 19:20) писав:

Нічого, буду принижувати бидло кацапське :brovy:
ти не правий, кожен має право розмовляти тією мовою якою він хоче
  • 0

#127 Style)r

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 329 повідомлень

Відправлено 30.05.2006 – 18:29

Перегляд дописуMarcos (30.05.2006 19:23) писав:

ти не правий, кожен має право розмовляти тією мовою якою він хоче

У тебе просто демократичні погляди :brovy: . Хочуть розмовляти російською?! Нехай їдуть у кацапстан і там хоч китайською спілкуются!
  • 0

#128 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 30.05.2006 – 18:33

Перегляд дописуOlezhek (30.05.2006 19:29) писав:

У тебе просто демократичні погляди :brovy: . Хочуть розмовляти російською?! Нехай їдуть у кацапстан і там хоч китайською спілкуются!
агресивні погляди, яких не повинно бути в нормальній країні.
  • 0

#129 Style)r

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 329 повідомлень

Відправлено 30.05.2006 – 18:40

На данному етапі це виправдані погляди, оскільки без мови не буде й держави, а як відомо мало того, що кацапською спілкується 70% населення, так москалі ще й нав"язують її нам.

Я ж тобі не скінхед, а нормальна людина, правда москалів ненавиджу, але слабкості є у кожної людини :brovy:
  • 0

#130 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 30.05.2006 – 18:44

Перегляд дописуOlezhek (30.05.2006 19:40) писав:

.

Я ж тобі не скінхед, а нормальна людина, правда москалів ненавиджу, але слабкості є у кожної людини :brovy:
ненаивсть породжує ненависть. Є багато російськомовних які люблять Україну.
  • 0

#131 Style)r

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 329 повідомлень

Відправлено 30.05.2006 – 18:48

Перегляд дописуMarcos (30.05.2006 19:44) писав:

ненаивсть породжує ненависть. Є багато російськомовних які люблять Україну.

А ще більше малоросів, що люблять росію, але Я із-за них не хочу в кацапстан.
Ненависть? Ні, це більше схоже на хронічну хворобу, яку викликала в мене історія.
  • 0

#132 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 30.05.2006 – 18:52

Перегляд дописуOlezhek (30.05.2006 19:48) писав:

А ще більше малоросів, що люблять росію, але Я із-за них не хочу в кацапстан.
Ненависть? Ні, це більше схоже на хронічну хворобу, яку викликала в мене історія.
Твій одноліток в Росії нічим не завинив перед Україною
  • 0

#133 Style)r

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 329 повідомлень

Відправлено 30.05.2006 – 18:56

Перегляд дописуMarcos (30.05.2006 19:52) писав:

Твій одноліток в Росії нічим не завинив перед Україною

Тут ти правий, але крім однолітків....

Краще скажи не знаєш, де продаються гарні націон. футболки? (інет-магазини і т.д.)

такс, про футболки тут і припиніть писати поза темою!

Повідомлення відредагував Freelancer: 30.05.2006 – 19:03

• 0

#134 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 31.05.2006 – 00:11

прошу втретє мій пост не видаляти.він не розпалює міжетнічну ворожнечу,це філологічно доведено!

Отже,російська мова за походженням є угро-фінською.А,отже ,ця мова є ГЕНЕТИЧНО чужа Україні.Навіщо Україні чужа їй мова!?
  • 0

#135 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 22.07.2006 – 09:25

Цитата

Національна комісія зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права схвалила нову редакцію перекладу українською мовою Європейської хартії регіональних або міноритарних мов, а також законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин». Прийняте рішення стало реакцією на «парад мовного суверенітету», який пройшов нинішньої весни в ряді східних і південних областей України і завдав серйозного удару по українській мові та суверенітету країни...

http://www.zn.kiev.u...show/607/54048/
  • 0

#136 pyrius

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 284 повідомлень

Відправлено 22.07.2006 – 10:34

Якщо я не помиляюсь, то існує законопроект, згідно якого з лютого 2007 український теле- та радіоефір буде вестись виключно українською мовою.
  • 0

#137 Їжачок

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 93 повідомлень

Відправлено 22.07.2006 – 15:02

брєд!Ми ж в Україні живемо!Хоча мабуть Донецьк із Півднем цього хотіли б-рідну мову там мало хто розуміє...Неправильно на мою думку-усе-таки українці.
  • 0

#138 Гість_MyLuSHa_*

• Гості

Відправлено 22.07.2006 – 15:35

Мені більш за все подобається, що ПР аргументує надання російській мові статусу державної, як її захист... Але подивімось правді в вічі, яку мову треба захищати?

Якщо якісь шизофренічно нерівноважені циклофреніки це всежтаки зроблять, більшість народу всеодно буде проти, і дійде все до барикад та протестів... Наприклад, після надання російській мові статусу регіональної в Дніпропетровську(!!!!), почались протести... Я кажу про те, що навіть російськомовні (не всі правда) розуміють, що цього робити не можна...
  • 0

#139 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 22.07.2006 – 15:49

Цитата

Кушнарев: государственным языком должен быть только украинский

Корреспондент.net
22 Июля 2006, 13:47

Заместитель председателя фракции Партии регионов Евгений Кушнарев убежден, что только украинский язык должен быть государственным, и предлагает поощрять государственных служащих за знание украинского языка, передает УНИАН.

Об этом он сказал в интервью газете "День", опубликованном сегодня.

"Мы, безусловно, должны возрождать украинский язык, делать его таким, чтобы им владели все, кто живет на территории Украины. Я в этом абсолютно убежден. Но главное - нельзя это делать принудительно. Нужно быть терпеливым, нужно поощрять всячески общество и в первую очередь тех, кто работает в органах власти", - сказал Кушнарев.

По его мнению, заставлять людей говорить на украинском языке не следует, поскольку они будут разговаривать на суржике. "А если мы скажем: уважаемая молодежь, если вы в будущем хотите работать в органах государственной власти, в информационном пространстве (должен быть определенный, но не безграничный перечень), то после обучения в высших учебных заведениях должны сдать экзамен на владение государственным языком. Если, например, вы им владеете на среднем уровне, то получите свою заработную плату. Если и после 5 лет учебы вы не смогли овладеть государственным языком на соответствующем уровне, то ваш должностной оклад будет сокращен на 20 процентов; если вы свободно владеете, то получите дополнительные 30 процентов. Я верю, что такой подход был бы более эффективным. Мое собственное убеждение в том, что государственный язык в Украине должен быть один - украинский. Русский и другие определенные у нас языки национальных меньшинств должны иметь статус региональных согласно соответствующей Европейской хартии", - сказал Кушнарев.

Он считает, что нужно принять закон о языковой политике в государстве, где были бы четко определены все приоритеты развития украинского языка, обязательность владения государственным языком в определенных сферах жизни и вместе с тем меры по свободному развитию языков меньшинств.

Отвечая на вопросы, какие правовые основания есть для предоставления русскому языку статуса регионального, Кушнарев отметил, что в профессиональном переводе Европейской хартии региональных языков или языков меньшинств существует понятие "умирающие языки" и определение регионального языка. "Это - язык, который используется меньшей частью населения, компактно проживающего на определенной территории. Этот язык отличается от государственного. И в самой Европейской хартии, и в законах Украины четко сказано, что развитие регионального языка не должно никоим образом мешать развитию государственного языка", - объяснил он.

"Если мы сейчас попробуем не вспоминать об этом вопросе, не создавать дополнительного напряжения, то сама по себе проблема исчезнет. Потому что всегда будут радикалы, которые будут пытаться подхватывать эту тему, пока она не найдет своего нормального решения. Поэтому перед нами выбор - либо эта тема будет преследовать нас многие годы, либо мы найдем цивилизованный способ ее решения. По моему мнению, этот цивилизованный способ как раз заключается в использовании Европейской хартии", - подчеркнул Кушнарев.

• 0

#140 Їжачок

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 93 повідомлень

Відправлено 22.07.2006 – 22:07

ги!Ну раз російська мова,то російська мова!Тільки ще давайте зробимо англійську,польську,бялоруську,іспанську,італьянську,французьку теж мона,а ще мабуть Чеську та Словацьку було б непогано.....Ви так не вважеєте,незнавці рідної мови?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних