Перейти до вмісту

* * * * * 1 Голосів

Операційна система Linux

Повідомлень в темі: 318

#301 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5187 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 15.04.2011 – 12:07

Перегляд дописуkalamar (15.04.2011 13:02) писав:

У вас там має бути програма менеґер пакунків (package meneger) яка інсталює програми із репозиторія (сервера в неті із програмами). Просто help почитайте, там все те має бути описано. Туторіалів безліч можна в інтернеті знайти, але я не думаю, що вам вони придадуться. Вони звичайно або дуже просунуті, або занадто примітивні. Примітивні туторіали мало підходять, бо графічна оболонка лінукса як завгодно може виглядати, вам важко буде знайти туторіала написаного по принципу "клікаємо лівою кнопкою мишки на такій вкладці, в вікні набираємо synaptic[Enter] enter не набираємо, а натискаємо клавішу enter" і який би справді відповідав тій конфігурації, яка є у вашому дистрибутиві. Просто полазьте по десктопу, поклікайте в різних місцях, і прогляньте help.
Чи просто поставте собі віндовз.
траблів з нетом вже вирішені, ну то вже побавлюся з пекедж менеджером.

А віндовз не поставлю. Він в мене на стаціонарному є, а хочу на ноуті розбратися з ним. Для роботи може треба буде
  • 0

#302 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:місто Київ

Відправлено 15.04.2011 – 12:13

Я користувався SUSE, але недовго, убив його швидко, бо тоді тільки розбирався. Але там було багато налаштувань які зовсім неочевидні і доводилось багато ритись. Для початку все ж краще убунту спробувати.
Щодо встановлення програм, то гарний спосіб, якщо нема в репозиторії, це пошук в інтернеті, де вказують, які команди треба набрати, щоб встановити. Це хороший шлях.

Повідомлення відредагував Olexandr: 15.04.2011 – 12:17

• 0

#303 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3989 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 15.04.2011 – 12:40

Перегляд дописуOlexandr (15.04.2011 13:13) писав:

Я користувався SUSE, але недовго, убив його швидко, бо тоді тільки розбирався. Але там було багато налаштувань які зовсім неочевидні і доводилось багато ритись. Для початку все ж краще убунту спробувати.
Щодо встановлення програм, то гарний спосіб, якщо нема в репозиторії, це пошук в інтернеті, де вказують, які команди треба набрати, щоб встановити. Це хороший шлях.
Через sudo aptitude install із тих самих репозиторіїв програми інсталюються, хіба ви можете инші репозиторії добавити, те саме робить synaptic (менеджер пакунків) тільки графічно. Й apt-get чи aptitude то специфічно дебіанівське, на сусі щось инше, адже суся не debian-based дистрибутив. А пропонувати людині, яка вперше лінукс побачила, щукати в неті бінарники й самому їх компілювати мабуть занадто жорстко. Зрештою абсолютна більшість програм є в репозиторіях й інсталюється проставленням галочки у менеджері пакунків, компілювати доводиться тільки деякі дуже спеціалізовані програми, більшості користувачів ті програми не потрібні.
  • 0

#304 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 15.04.2011 – 13:02

Перегляд дописуkalamar (15.04.2011 13:40) писав:

А пропонувати людині, яка вперше лінукс побачила, щукати в неті бінарники й самому їх компілювати мабуть занадто жорстко.
Та я не про це, так дійсно жорстко робити. Буває, що прочитати і кинути три рядка в термінал простіше, ніж ритися в списку програм, з якого не зовсім ясно, що саме ставити. А так почитав в інтернеті, і відразу ввів усе в термінал.
  • 0

#305 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3989 повідомлень

Відправлено 15.04.2011 – 22:03

Перегляд дописуOlexandr (15.04.2011 14:02) писав:

Та я не про це, так дійсно жорстко робити. Буває, що прочитати і кинути три рядка в термінал простіше, ніж ритися в списку програм, з якого не зовсім ясно, що саме ставити. А так почитав в інтернеті, і відразу ввів усе в термінал.
В менеджері пакунків є пошук по ключовим словам. В менеджерах, залежно від дистрибутиву, можуть бути й докладні описи програм із картинками уже розбиті на категорії, як у тому ж ubuntu software center. Я не думаю, що новачку буде легше розібратись із aptitude чи yum, ніж з тим простим графічним способом інсталяції. Інсталяція програм у лінуксі абсолютно елементарна, значно простіша ніж у віндовзі, якщо звичайно не послати новачка одразу в емулятор терміналу. Ви мусите розуміти одну просту річ, більшість користувачів віндовз ніколи в очі не бачили терміналу, вони не знають, як отримати права рута, й вони не можуть знайти в лінуксі диску c:
Описався вище, бо то сирці компілювати треба, а з бінарниками складність, бо багато дистрибутивів, й відповідно треба знати, який бінарник підходить, якщо уже є відкомпільований. То просто, але не для новачка, який ніколи навіть ні про deb, ні про rpm не чув. Все те не потрібно, бо репозиторій містить абсолютну більшість програм.
  • 0

#306 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 15.04.2011 – 22:13

В репозиторії убунти є багато подібних програм, тому буває важко відшукати якусь найкращу і легше прочитати, яку ж саме обрати. Я від початку знайомства з лінуксом всю інформацію шукав в інтернеті (але тоді в убунті ще не було центру програм), крім того, не всі програми в офіційних репозиторіях, тому всеодно доведеться щось шукати. Може зараз і зручніше нікуди з нього не вилазити. А взагалі тут багато від потреб залежить. Від початку все основне стоїть, а далі вже можна потихеньку шукати.
  • 0

#307 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3989 повідомлень

Відправлено 15.04.2011 – 22:44

Перегляд дописуOlexandr (15.04.2011 23:13) писав:

В репозиторії убунти є багато подібних програм, тому буває важко відшукати якусь найкращу і легше прочитати, яку ж саме обрати. Я від початку знайомства з лінуксом всю інформацію шукав в інтернеті (але тоді в убунті ще не було центру програм), крім того, не всі програми в офіційних репозиторіях, тому всеодно доведеться щось шукати. Може зараз і зручніше нікуди з нього не вилазити. А взагалі тут багато від потреб залежить. Від початку все основне стоїть, а далі вже можна потихеньку шукати.
По перше, подібну інформацію для убунти легше знайти, ніж для сусі, бо користувачів убунти більше. По друге, є багато лінуксоїдів, які кричать, що всім треба переходити на лінукс. Тому це, як хочете, тест на готовність лінукса до десктопа для звичайних користувачів. Досі лінукс використовували люди, які якось пов’язані із комп’ютерами, чи ті, для кого комп’ютери гоббі. Серед них природно очікувати того, що вони намагатимуться знати про систему якнайбільше. Звичайним користувачам навпаки потрібна система, яка дозволятиме їм робити на комп’ютері звичні речі, й не вимагатиме від них ставати geek`ами.
  • 0

#308 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 15.04.2011 – 22:52

Та я не заперечую, що система має бути зручною для користувача. Але зараз доводиться таким займатись, хоча вже й значно менше, ніж рік тому.
  • 0

#309 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень
  • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 16.04.2011 – 00:46

читав про убунту 11.04 і гном 3... я трохи розчароваиний, тим що вони хочуть з десктопної системи зробити систему для мобілок...
так що поки що сиджу на 10.10 а далі побачу
  • 0

#310 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 16.04.2011 – 07:25

Так у них Unity просто йтиме "з коробки". А самоме вже можна буде повернутись до класичного вигляду.
Крім того, вони нарешні зробили глобальне меню.
  • 0

#311 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3989 повідомлень

Відправлено 16.04.2011 – 14:57

Перегляд дописуAmarok (16.04.2011 01:46) писав:

читав про убунту 11.04 і гном 3... я трохи розчароваиний, тим що вони хочуть з десктопної системи зробити систему для мобілок...
так що поки що сиджу на 10.10 а далі побачу
Вони не тільки дефолтний Gnome збираються замінити, вони збираються в перспективі замінити X.Org на Wayland. Причому у Wayland і Федора зацікавленя, тобто два наймасовіших дистрибутиви лінукс можуть попрощатись із X.Org в дефолтній інсталяції.

Перегляд дописуOlexandr (16.04.2011 08:25) писав:

Так у них Unity просто йтиме "з коробки". А самоме вже можна буде повернутись до класичного вигляду.
Крім того, вони нарешні зробили глобальне меню.
З одним уточненням, класичний то другий Gnome, а йдеться про третій, поки що далеко не класичний Gnome. Не факт, що всім користувачам другого Ґному, сподобається третій Ґном.

Повідомлення відредагував kalamar: 16.04.2011 – 14:58

• 0

#312 Gray Wolf

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 184 повідомлень
  • Місто:Місяця впав

Відправлено 07.05.2011 – 22:17

Всім привіт! Терміново потрібна допомога! Рятуйте! Кррр під'єднується до нету, через мобілку, але пише, шо швидкість невідома, браузери не бачуть з'єднання, терміново тра нет через мобілку, поможіть пліз! OpenSuse 11.4
  • 0

#313 alpha

Ледар

• Заблоковані
  • PipPip
  • 11 повідомлень

Відправлено 07.05.2011 – 22:19

Перегляд дописуGrey Wolf (7.05.2011 23:17) писав:

Всім привіт! Терміново потрібна допомога! Рятуйте! Кррр під'єднується до нету, через мобілку, але пише, шо швидкість невідома, браузери не бачуть з'єднання, терміново тра нет через мобілку, поможіть пліз! OpenSuse 11.4
Став Windows!
  • 0

#314 Gray Wolf

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 184 повідомлень
  • Місто:Місяця впав

Відправлено 08.05.2011 – 06:40

Ps: Windows не пропонувати
  • 0

#315 mandroid76

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 92 повідомлень

Відправлено 08.05.2011 – 19:27

Перегляд дописуkalamar (16.04.2011 15:57) писав:

Вони не тільки дефолтний Gnome збираються замінити, вони збираються в перспективі замінити X.Org на Wayland. Причому у Wayland і Федора зацікавленя, тобто два наймасовіших дистрибутиви лінукс можуть попрощатись із X.Org в дефолтній інсталяції.

З одним уточненням, класичний то другий Gnome, а йдеться про третій, поки що далеко не класичний Gnome. Не факт, що всім користувачам другого Ґному, сподобається третій Ґном.

Я вже давно ці два дистрибутиви для себе забув. Одразу після 10.04 Убунту так обзивав через страшні лаги, Федора ще куди не йшло.Знайшов дистр як раз для душі - Arch Linux.
  • 0

#316 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 09.05.2011 – 01:33

Перегляд дописуmandroid76 (8.05.2011 20:27) писав:

Я вже давно ці два дистрибутиви для себе забув. Одразу після 10.04 Убунту так обзивав через страшні лаги, Федора ще куди не йшло.Знайшов дистр як раз для душі - Arch Linux.
до першої проблеми)
  • 0

#317 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3989 повідомлень

Відправлено 15.05.2011 – 19:27

Перегляд дописуmandroid76 (8.05.2011 20:27) писав:

Ganz wie Sie wollen.
В лінуксі можна вибирати що собі хочете. Arch не гірший і не кращий за убунту чи федору. Бо все те той самий лінукс.
Власне просто модно незадоволенісь unity висловлювати, просто кампанія антипіару, переживають, що канонікал вилку створила :) , але при цьому чомусь забувають, що unity то альтернатива не другому гному, а GNOME Shell .
Особисто мені суб’єктивно не подобається GNOME Shell, й GNOME_Shell насправді радикальніше відходить від класичного гному ніж unity. Я тому й відповів Амароку, щоб підкреслити, що то зрештою смаків справа. Можна й в убунту гном шел поставити, чи змінити дистрибутив. Вилка розробникам Гному звичайно неприємна, але кінцевий користувач просто більший вибір одержить, форки в опен сорсі неминучі.
А перехід на Wayland гадаю більшість тільки вітатиме, Xorg для десктопа кепський варіант, але наразі нічого кращого нема.

Повідомлення відредагував kalamar: 15.05.2011 – 19:29

• 0

#318 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень
  • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 16.05.2011 – 00:02

Перегляд дописуkalamar (15.05.2011 13:27) писав:

Ganz wie Sie wollen.
В лінуксі можна вибирати що собі хочете. Arch не гірший і не кращий за убунту чи федору. Бо все те той самий лінукс.
Власне просто модно незадоволенісь unity висловлювати, просто кампанія антипіару, переживають, що канонікал вилку створила :) , але при цьому чомусь забувають, що unity то альтернатива не другому гному, а GNOME Shell .
Особисто мені суб’єктивно не подобається GNOME Shell, й GNOME_Shell насправді радикальніше відходить від класичного гному ніж unity. Я тому й відповів Амароку, щоб підкреслити, що то зрештою смаків справа. Можна й в убунту гном шел поставити, чи змінити дистрибутив. Вилка розробникам Гному звичайно неприємна, але кінцевий користувач просто більший вибір одержить, форки в опен сорсі неминучі.
А перехід на Wayland гадаю більшість тільки вітатиме, Xorg для десктопа кепський варіант, але наразі нічого кращого нема.

обидва що Юніті що Шелл якраз для декстопа дуже кепсько виглядує
в принципі зрозуміло що вони хочуть на ринок платшетників
але для десктопа, не знаю що дизайнери могли курити

Перегляд дописуmandroid76 (8.05.2011 13:27) писав:

став OpenBox ;)
можна і на убунті

Повідомлення відредагував Amarok: 15.05.2011 – 23:59

• 0

#319 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3989 повідомлень

Відправлено 16.05.2011 – 15:07

Перегляд дописуAmarok (16.05.2011 01:02) писав:

обидва що Юніті що Шелл якраз для декстопа дуже кепсько виглядує
в принципі зрозуміло що вони хочуть на ринок платшетників
але для десктопа, не знаю що дизайнери могли курити
Мені unity подобається, й навіть дуже, ніяких кліків мишкою по довгих меню, просто search/notification. То смаку справа, до того ж я не вірю в існування нетбучних, планшетних, десктопних інтерфейсів, інтерфейс - він і є інтерфейс. Є версія unity 2D, що для мене теж добре, бо 3D не дружить із xineram’ою, a для роботи я користуюсь xmonad на двох моніторах, а не гномом, й мені потрібна xinerama.
Я гадаю, що за рік unity стане популярним шелом, й теперішній антиюнитівський гвавт в пресі позабувається. :angry1:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua