Перейти до вмісту

* * * * * 1 Голосів

Операційна система Linux

Повідомлень в темі: 318

#281 mim

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 680 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 21.12.2009 – 22:23

тема якось занепала, тре підняти :ggggg:
Тут не так давно вийшла пара статей
http://www.computerr...itorial/486943/
http://ko.com.ua/node/46524

Там про те, що вже кілька років поспіль з’являються статті типу "Вийшла нова убунта, яка порве світ", але світ так і не порвався. Убунта, "провал" вісти, KDE4, нетбуки і російський шкільний проект не змогли нічого змінити. А зараз вже потроху стає зрозуміло, що ера десктопів завершується, і лінукс, скоріше за все, так і не встигне переступити межу у пару процентів користувачів.
  • 0

#282 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 22.12.2009 – 02:58

Перегляд дописуmim (21.12.2009 22:23) писав:

Тут недавно на паркані таке написали. Куди вашим статтям. :ggggg:
Мало того, що автор плутає безкоштовність і відкритість софта.
Елементарна річ, на якій завжди наголошують у світі ВП.
Так саття ще написана примітивною мовою і взагалі схожа на кумедну маячню: "воплі лінуксових тролєй" "тысячи неопрятно одетых отроков" "Опа! Программочка для обслуживания теплосчетчиков"...
Про некомпететність свідчать хоча б ця цитата:

Цитата

значит, найдется достаточное количество людей, которые захотят получить программу, не заплатив денег.
Сочетание этих факторов означает только одно - прибыли не будет.

Ця хвантазія легко спростовується:

- Mandriva Powerpack платний дистрибутив, Mandriva Club має декілька рівнів членства, яке коштує до 600 ? на рік .
- Дохід компанії Red Hat Enterprise Linux, які випускать Fedora складає $652.57 million (2009).
- Novell 956.5 million (2008).
- прибуток Canonical (Ubuntu) $30 Million,
- Марк Шатлворт засновник компанії, другий космічний турист у Світі. Якось не дуже бідкається на життя. :)

Цитата

не змогли нічого змінити. А зараз вже потроху стає зрозуміло, що ера десктопів завершується, і лінукс, скоріше за все, так і не встигне переступити межу у пару процентів користувачів.

Мене веселять абсурдні міркування. :)
Ви пророкуєте лінукскапєць на основі десктопокапець.
Хоча останнє ніяк не є фактом, а лише вашою уявою.
І навіть якщо припустити, що ера десктопів завершується, то наслідком ніяк не буде лінукскапєць. Адже Лінукс є кросплатформеним і легше пристосовується.
Мак підтримує тільки свою архітектуру, а Вєнда тільки ПК.
А ось список підтримуваних архітектур Debianа:
i386(x86), amd64(x86-64), PowerPC, SPARC, DEC Alpha, ARM, MIPS, HPPA, S390, IA-64
Вражає?

Якщо ж брати ширше і говорити про Лінукс. То він використовується у найрізноманітніших пристроях.
Від найпотужніших суперкомп’ютерів Світу, де він займає панівне становище 80%, (решта BSD і крапля, що лишилася Вєнді) до мікропроцесорів. Від пральної машини до серверів, на яких він займає широку нішу.

Инша операційка може стояти у секретарки Люсі. Таких умовних Люсь дуже багато. Але те, що Макдональдс і Какакола найпопулярніша в світі їжа - не означає, що ця їжа якісна і корисна.
Це все одно що порівнювати вишуканий ресторан із забігайлівкою.

Ну і взагалі, якщо брати секретарку Люсю, то нам слід очікувати й Apple-капець, адже в нього справи не набагато кращі за Лінукс.
Linux 4.3%, MacOS 6.7%.
Але перед тим як когось ховати, ще раз зверніть увагу на наведені вгорі доходи Лінукс - компаній.

Цитата

тема якось занепала, тре підняти :)
Ви зголодніли? ;)
Я вас підживив? ;)

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 22.12.2009 – 03:03

• 0

#283 mim

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 680 повідомлень

Відправлено 23.12.2009 – 21:05

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (22.12.2009 02:58) писав:

Ви зголодніли? :happy1:
Я вас підживив? ;)
Ага, є трохи :P
Треба Шатлворту хоч листа написати, бо він і не знає, що десь по кишенях тридцять лямів завалялося :P
  • 0

#284 Ne_zlaja

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 72 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 23.12.2009 – 21:19

Я тут нещодавно лінукс майже випадково включила...І покі він грузився - по монітору бігали пінгвінчики в різдвяних шапочках і замети снігу були. Що ж це було? невже НЛО?)))
  • 0

#285 aAa(against all authority)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 351 повідомлень
  • Місто:гуртожиток

Відправлено 23.12.2009 – 21:41

А зараз вже потроху стає зрозуміло, що ера десктопів завершується, і лінукс, скоріше за все, так і не встигне переступити межу у пару процентів користувачів.
А як розуміти оте "ера декстопів" ? :happy1:
А яка після цього ера настане ? :P
  • 0

#286 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 24.12.2009 – 18:59

Перегляд дописуaAa(against all authority) (23.12.2009 21:41) писав:

А як розуміти оте "ера декстопів" ? :happy1:
А яка після цього ера настане ? :P

ера "моск підключено по інету до сервера" ;)
  • 0

#287 Airo

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 300 повідомлень
  • Місто:Шполяндія

Відправлено 29.01.2010 – 14:09

Допоможіть, хочу убунту поставити, зразу запасаюсь дровами. Допоможіть знайти дрова до Marvell Yukon 88E8039, на все крім цього знайшов
  • 0

#288 Гість_Artes_*

• Гості

Відправлено 29.01.2010 – 17:05

Перегляд дописуgku (29.01.2010 14:09) писав:

Допоможіть, хочу убунту поставити, зразу запасаюсь дровами. Допоможіть знайти дрова до Marvell Yukon 88E8039, на все крім цього знайшов
Зазвичай разом з Убунту йдуть більшіть відкритих драйверів, так що їх потім буде знайти не важко, після встановленя, для якогось екзотичного обладнаня

Повідомлення відредагував Artes: 29.01.2010 – 17:05

• 0

#289 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4213 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 30.01.2010 – 12:22

тема якось занепала, тре підняти :happytwo:

"Но где в мире СПО рабочие лошадки софтостроения? Все эти TotalCommander'ы, rar'ы и прочие копеечные приложения?"
Автор гадає, що в лінуксі цього не досить!!? Є майже з десяток програм подібних TotalCommander, в жодній із яких особисто я ніколи не відчував потреби (як і в самому TotalCommander'і). Хоча звичайно за невеликі програми (хоча не знаю, чому автор відніс TotalCommander до невеликих) багато грошей не заробиш, якраз тому, що з'являється з десяток таких програм із подібним функціоналом.

Щодо rar'у складніше, бо здається (можу помилятись) він захищений патентом, адже він платний і під віндовз і під лінукс, безкоштовний unrar. Але знову ж, инших архіваторів не бракує. rar програма СНГ й пострадянського простору, за межами 1/6
земної кулі він майже не відомий, не в останню чергу мабуть завдяки особливостям його ліцензії.
  • 0

#290 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 24.02.2010 – 23:55

Кумедна акція Убунтівців. Дівчинка показує як користуватися Лінуксом.
How to Cure a Windows Virus with Ubuntu Linux

Але було б набагато крутіше, якби це робила бабуся :rolleyes:
  • 0

#291 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 18.06.2010 – 22:55

Який лінух вибрати для мого калькулятора(eee PC 901)? Умбу-юмбу нетбук ремікс не пропонувати— страшний тормоз.
  • 0

#292 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 19.06.2010 – 00:01

Перегляд дописуFT232BM (18.06.2010 23:55) писав:

Який лінух вибрати для мого калькулятора(eee PC 901)? Умбу-юмбу нетбук ремікс не пропонувати— страшний тормоз.
знавці кажуть оце добре на нетбуках живе _http://linuxmint.com/_
  • 0

#293 provodar

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 291 повідомлень
  • Місто:Лева

Відправлено 19.06.2010 – 10:56

Перегляд дописуЗимова Дівчина (19.06.2010 01:01) писав:

знавці кажуть оце добре на нетбуках живе _http://linuxmint.com/_
Та сама бубунта. Вигляд збоку.
  • 0

#294 Гість_AlanAlan_*

• Гості

Відправлено 22.07.2010 – 17:33

Перегляд дописуprovodar (19.06.2010 11:56) писав:

Та сама бубунта. Вигляд збоку.
Згоден. Хоча вони трохи повиправляли убунтові бзіки з кодеками і повикидали трохи софту - але в загальному різниця незначна, як на мене.
  • 0

#295 Gray Wolf

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 184 повідомлень
  • Місто:Місяця впав

Відправлено 20.01.2011 – 17:55

Всім доброго вечора! маю наступне питання!: Нещодавно купив ноутбука з SLED 11 а там не читає відео (аві) пише, шо тре кодеки, хоч я вже поставив усі кодеки які знайшов, що робити? і ще одне, коли намагаюсь щось поставити за допомогою one click install пише, шо цей файл не містить інформації для цієї версії СУСЕ Допоможіть будь ласка хто чим може. Зарання дякую!
  • 0

#296 Evol

Старійшина

• Користувачі
  • 1846 повідомлень

Відправлено 20.01.2011 – 20:23

Grey Wolf
ну якшо навіть гугл не зміг допомогти то постав собі нарешті убунту чи мінт.
  • 0

#297 nekomata

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 7 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 22.01.2011 – 00:29

на рахунок Убунти на нетбуці то постав, але завантаж собі xfce як робоче середовище, воно "лекше" для апаратного за гнома, позабирані граф. ефекти і т.д. .... і до речі, в них тепер приустановці опера+флешплеєр і її використанні завантажує "важкі" пакети... хз чому... і все просто висить... попробуй вогнелисом....

а на разунок відкритоїСЮЗІ то там з кодеками починаючи по ходу з 11.0 версії... і з деякими звуковими карточками... хотя, подивися чи ввімкнені пошук платних кодеків (для мп3)... вони якось Gstreamer чи як...

Перегляд дописуPit (6.12.2009 00:48) писав:

Може треба було відкрити нову тему, та все ж...
Вийняв сьогодні з шухляди старенький Лінух мінт 6. Пробував поставити - дзузьки. Вікно програми розбивки(ну в ході інсталяції)виявилось пустим о_О. Тобто нема жодного з 2 вінтів.
Потім попробував Убунту 9,04 - там все є... ЧОго в мінті не відображає пристроїв - не дійде... Це тіки при інсталяції не бачить, при юзанні лайв сі-ді все ок. ПОвністю можна переглядати зміст дисків... не пойму в чому діло, поможіть...

до початку установки тре відмонтувати всі файл.системи які змонував... хотя оно повинно само... а з лайв сіді пробував установку запустити? тобто не з екрана завантаження а вже після завантаження системи з диска для проби без установки...

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (23.09.2008 20:09) писав:

2. Ше питання, як налаштувати інтернет на другому компі з віндовсом, через перший, на якому стоїть убунту.
Компи з’єднані через мережевий кабель, підключення до інтернету через модем ZHONE юсб.

3. Як вивести індикатор розкладки на монітор?

до 2 просто розшар нет, постав статичні ІР і пропиши ІР віндового як ДНС в лінукса)

до 3 контекстне мню на панельці - додати віджети - знайди аплет розкладки клавіатури чи шось таке..
  • 0

#298 Еней

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 366 повідомлень
  • Місто:Рогатин

Відправлено 07.02.2011 – 16:08

ОС: Ubuntu 10.10.
Потрібно: правильна настройка QT4 (бібліотеки, настройки), для кросс-платформого програмування на С++.
Проблема: В пункті Build нема нічого, я так розумію КуТе хоче бібліотеку компілятора.
Вітається будь-яка інформація в даній проблемі.
  • 0

#299 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 15.04.2011 – 11:29

купила ноут. стоїть Suse.
дайте лінки на якісь ресурси, де всякого можна понаскачувати і якісь туторіали...я в лінуксі дупло дуплом, але хочу розібратись.
  • 0

#300 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4213 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 15.04.2011 – 12:02

Перегляд дописуKassandra (15.04.2011 12:29) писав:

купила ноут. стоїть Suse.
дайте лінки на якісь ресурси, де всякого можна понаскачувати і якісь туторіали...я в лінуксі дупло дуплом, але хочу розібратись.
У вас там має бути програма менеґер пакунків (package meneger) яка інсталює програми із репозиторія (сервера в неті із програмами). Просто help почитайте, там все те має бути описано. Туторіалів безліч можна в інтернеті знайти, але я не думаю, що вам вони придадуться. Вони звичайно або дуже просунуті, або занадто примітивні. Примітивні туторіали мало підходять, бо графічна оболонка лінукса як завгодно може виглядати, вам важко буде знайти туторіала написаного по принципу "клікаємо лівою кнопкою мишки на такій вкладці, в вікні набираємо synaptic[Enter] enter не набираємо, а натискаємо клавішу enter" і який би справді відповідав тій конфігурації, яка є у вашому дистрибутиві. Просто полазьте по десктопу, поклікайте в різних місцях, і прогляньте help.
Чи просто поставте собі віндовз.

Повідомлення відредагував kalamar: 15.04.2011 – 12:03

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних