Перейти до вмісту

* * * * * 1 Голосів

Операційна система Linux

Повідомлень в темі: 318

#221 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3581 повідомлень

Відправлено 04.05.2009 – 10:44

Перегляд дописуПетлюра (4.05.2009 00:09) писав:

http://linuxdcpp.ber...es.php?um=index
Прочитав.Вжахнувся і зрозумів що якщо під лінукс всі програми треба так ставити то не дивно чому він навіть в рази безпечніший не дуже поширений.Чи це таки не часте виключеня і як правило там достатньо тицньнути на інстал понастикати ентер галочки вибрати і т п як і в вінді ?Якщо ні то що заважає зробити це.

Пана так злякала можливість компіляції програми з сирців?
Ну тоді спробуйте знайти її в репозиторії свого дистрибутиву і через менеджер пакетів із всіма галочками і кнопочками поставити.
Якшо ж її там нема- ну що ж, ставте з сирців, там нічого страшного крім хаваючої моск консолі,гг
  • 0

#222 coloback

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень

Відправлено 04.05.2009 – 11:29

Перегляд дописуПетлюра (4.05.2009 00:09) писав:

Прочитав.Вжахнувся...
Не такий страшний чорт. На тому сайті є посилання на готові пакети для різних дистрибутивів лінукс. Скачуєте пакет, потім вводите команду, наприклад,
dpkg -i <назва_пакету>
і маєте інстальовану програму на компі. Складно? Деінсталяція виконується аналогічно. Це якщо ви хочете інсталювати програму або її версію, якої немає в вашому дистрибутиві. Якщо ж вона там є (а в Дебіані на 5 DVD дистрибутива є багацько чого), то потрібно запустити менеджер пакетів, в його пошуковику задати ключове слово (ключові слова), наприклад: P2P, player, DVDripper або щось інше і запустити пошук. Коли менеджер видасть вам список доступних пакетів, які відповідають умовам пошуку, вам залишиться лише вказати потрібний пакет і запустити інсталяцію. Повірте на слово, це теж не страшно. Якщо ж задати менеджеру в якості джерел пакетів не лише дистрибутив а й інтернет, то вам самому не доведеться навіть закачувати пакет з інтернету, бо менеджер сам сходить туди, знайде пакет з найсвіжішою версією, завантажить і встановить його. Компіляція з джерельних пакетів може знадобитися лише в кількох випадках: немає готового пакету для потрібної вам програми (що дуже малоймовірно), пакет працює неідеально (що буває з неофіційними пакетами) або ви хочете будь що встановити найостаннішу версію програми, розробка якої ще ведеться і тому готових пакетів на цю версію ще не існує (але в цьому випадку найбільшою проблемою буде не компіляція та встановлення програми, а наявні в ній свіженькі помилки). Ну то й що? Користуйтеся пакетами - вибір великий.
Я використовую лінукс давно і не шкодую. Переконувати когось у чомусь не вважаю за потрібне. Хто хоче знати - пробує сам. Не зможеш розібратися в чомусь сам - спитай у того, хто знає, або подивись документацію. Останній спосіб - найкращий :prapor3:
  • 0

#223 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 04.05.2009 – 14:17

Тобто шановне панство розвіяло мої побоювання в тому сенсі що можна і звичнішим способом ставити програми.Звісно можливість компілювати їх із серців то загалом непогано але якщо брати середньостатичного користувача то без другого варіанту установки навряд він на нього(користувач на лінукса)перейде.Але я так розумію що другий варіант реалізований тож знімаю застереження.
Друге питання.Цікаво якщо майже нема великих серверів під віндою то на чому ж працює самі сервери майкрософта?
  • 0

#224 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 04.05.2009 – 15:51

Є під віндою серваки. їх мало, да, але вони є. приблизно так само як лінупс на десктопах. обичним користувачам компілити програми не потрібно ваащє. всьо шо їм потрібно є в репозиторіях.
  • 0

#225 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 04.05.2009 – 16:01

Перегляд дописуXobb (4.05.2009 16:51) писав:

Є під віндою серваки. їх мало, да, але вони є. приблизно так само як лінупс на десктопах. обичним користувачам компілити програми не потрібно ваащє. всьо шо їм потрібно є в репозиторіях.

Ну на рахунок звичайних користувачів - це ше залежить від ширини поняття звичайний.
Мені наприклад з першого дня на лінусі прийшлося ставити віртуалку, VMWare, а там компіляція з сирців. Було страшно, але з разу 3 запахало всьо.
А репозиторії да, вєсч, нічого простішого sudo yum install ше не бачив :prapor3:
  • 0

#226 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 04.05.2009 – 18:29

Цитата

тут докладнiше:
http://news.netcraft.com/archives/2009/04/...ver_survey.html
  • 0

#227 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень

Відправлено 04.05.2009 – 23:34

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (22.03.2009 08:23) писав:

Ну добре, як ти сам кажеш, давай без галіматії і фантазії, якби пройшло тисячу років, і якби у моєї бабусі і т.п... Конкретно зараз :D на конкрентому користувацьокому комп'ютері у конкретного пацана :) , яка система матиме менше шансів підхопити вірус? :) Гигиги
Віндовс 95 :lol:(під неї вже мабуть всі віруси вимерли)

Перегляд дописуsovist (27.04.2009 20:02) писав:

4 - пiдготовка лiнукс юзера вища нiж виндовс
Останнє не аргумент бо не має ніякого відношення до системи і за рахунок поширення більш легконалаштовуваних версій скоро буде "виправлене"

Повідомлення відредагував Петлюра: 04.05.2009 – 23:21

• 0

#228 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 05.05.2009 – 07:10

Цитата

Останнє не аргумент бо не має ніякого відношення до системи і за рахунок поширення більш легконалаштовуваних версій скоро буде "виправлене"
аргументую. Це як раз має відношення до системи. Бо налаштування linux неможливе за рахунок next => next => next => . при работi з linux юзер має читати. тому я б сказав "компьютерна грамотнiсть" вища у linux середовищi.
  • 0

#229 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 05.05.2009 – 07:41

Перегляд дописуNomad (4.05.2009 17:01) писав:

Ну на рахунок звичайних користувачів - це ше залежить від ширини поняття звичайний.
Мені наприклад з першого дня на лінусі прийшлося ставити віртуалку, VMWare, а там компіляція з сирців. Було страшно, але з разу 3 запахало всьо.
А репозиторії да, вєсч, нічого простішого sudo yum install ше не бачив :lol:
звичайний користувач комп’ютера — моя мама. Читати в фаєрфокс, говорити в скайп, слухати в плеєр, дивитись в інший плеєр. Обходиться при цьому всьому без VMWare, компіляції відеокодеків з ісподніків. Всі давольні.
  • 0

#230 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 05.05.2009 – 08:25

Перегляд дописуcoloback (4.05.2009 12:29) писав:

Скачуєте пакет, потім вводите команду, наприклад,
dpkg -i <назва_пакету>
і маєте інстальовану програму на компі. Складно?

Так.
А з врахуванням того, що на вулиці маємо не 1990, а 2009 рік - ще й схоже на використання для хірургії кам"яного молотка часів палеоліту .

Перегляд дописуПетлюра (4.05.2009 15:17) писав:

Тобто шановне панство розвіяло мої побоювання в тому сенсі що можна і звичнішим способом ставити програми.

Поки що не можна.
А як згадаю, як я останній раз намагався його проінсталювати шість разів, а потім, коли він нарешті став, зробити там можливість друкувати українською - то ще років з десять до цього одоробла підходити не хочеться.
Основна сутність лінуксу: от у нас є, а не подобається - зроби сам краще. Відповідно основні його користувачі - люди, які мають багато вільного часу і натхнення, в основному - студенти ВНЗ, яким гроші на навчання дають батьки, і тому їм нема потреби ними заморочувати голову, а можна цілими днями з насолодою трахатись. Вибір з чим саме - з дівчиною, з хлопцем чи з Лінуксом - залежить виключно від рівня збоченості кожного окремого студента.
Звісно, ще є дві дуже малочислені категорії - професіонали, яким він потрібен для роботи, і надзвичайно принципові люди, яким його вистачає - але їх можна не розглядати через мізерність кількості представників. І саме через малочисельність першої з ких двох категорій Лінукс за рівнем зручності для користувача досі залишається десь в сімдесятих роках минулого століття, а нечисленні представники другої категорії на кожне питання нюбів доводять їм, що користування консоллю - це настільки круто, що покращує інтелект і лікує від простатиту.

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 05.05.2009 – 08:31

• 0

#231 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 05.05.2009 – 08:40

Цитата

Так.
А з врахуванням того, що на вулиці маємо не 1990, а 2009 рік - ще й схоже на використання для хірургії кам"яного молотка часів палеоліту .
Про всіх не говоріть, якшо у вас паніка при перегляді чорної консольки - це ваші проблеми, тим більше шо Лінукс дає право вибору - не подобається консоль, встановлюйте через графічні менеджери пакетів, і їх у кожному дистрі нормальному по кілька штук є.
Метафора про хірургію взагалі убила - цікаво чи не простіше хірургу ввести одну команду і получити бажаний результат аніж клацнути 10 раз по гламурним кнопочкам. Про швидкість виконання мовчу взагалі.

Перегляд допису-=VJ=- (5.05.2009 09:25) писав:

Поки що не можна.
А як згадаю, як я останній раз намагався його проінсталювати шість разів, а потім, коли він нарешті став, зробити там можливість друкувати українською - то ще років з десять до цього одоробла підходити не хочеться.
Основна сутність лінуксу: от у нас є, а не подобається - зроби сам краще. Відповідно основні його користувачі - люди, які мають багато вільного часу і натхнення, в основному - студенти ВНЗ, яким гроші на навчання дають батьки, і тому їм нема потреби ними заморочувати голову, а можна цілими днями з насолодою трахатись. Вибір з чим саме - з дівчиною, з хлопцем чи з Лінуксом - залежить виключно від рівня збоченості кожного окремого студента.
Звісно, ще є дві дуже малочислені категорії - професіонали, яким він потрібен для роботи, і надзвичайно принципові люди, яким його вистачає - але їх можна не розглядати через мізерність кількості представників.
У вас "блискучі" методи аналізу, які буквально будоражать уми сучасників, пане. Про студентів які сидять на шиї у батьків і ставлять лінукс для регулярного совокуплєнія з ним - перл, в меморіз однозначно :lol:
Мабуть треба вам трошки почитати шось на тему "розвиток вільного програмного забезпечення" ну або там хоча б "Linux Format" - значно розширете кругозір, і може зрозумієте шо Лінукс сьогодні використовується багатьма верствами населення, а в світі останніх провалів Майкрософту з її Вістою - тим більше. Так, загальна кількість юзерів Лінуксу не порівняти з користувачами Вінди, але казати про те шо Лінуксом користуються лише мажори- студенти, ботани і бородаті одміни- це доставляє веселощів.
  • 0

#232 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • 2601 повідомлень
  • Місто:Павутина

Відправлено 05.05.2009 – 09:46

Бачу знову розмова зводиться до того який продукт краще? Пропоную всім учасникам дискусії повторно перечитати правила цього розділу.
Надалі спілкуємось лише по темі.

• 0

#233 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 05.05.2009 – 19:02

Цитата

Бачу знову розмова зводиться до того який продукт краще? Пропоную всім учасникам дискусії повторно перечитати правила цього розділу.
Надалі спілкуємось лише по темі.

+1

+10% за п.2.5.1 Правил форуму.

Повідомлення відредагував phobos: 05.05.2009 – 19:12

• 0

#234 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень

Відправлено 05.05.2009 – 22:09

Перегляд дописуsovist (5.05.2009 08:10) писав:

аргументую. Це як раз має відношення до системи. Бо налаштування linux неможливе за рахунок next => next => next => . при работi з linux юзер має читати. тому я б сказав "компьютерна грамотнiсть" вища у linux середовищi.
А чому неможлива?Помоєму з того що я проитав виплива що розробники дистрибутивів якраз прагнуть досягти цього стану(щодо некст некст).Якщо ж ні то неможливість такого налаштування є суттєвим недоліком системи як не крути

Перегляд дописуphobos (5.05.2009 10:46) писав:

[color="#0000FF"]Бачу знову розмова зводиться до того який продукт краще?
Ну власне можна переформулювати.відстуність можливості ставити програми методом некст некст і ок є суттєвим недоілком безвідносно до інших плюсів.І саме це головний мінус який як я розуміє не дає назвати лінукс однозначно кращою операційкою(і дифіцит програм).
  • 0

#235 coloback

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень

Відправлено 06.05.2009 – 07:48

Перегляд дописуПетлюра (5.05.2009 23:09) писав:

А чому неможлива?Помоєму з того що я проитав виплива що розробники дистрибутивів якраз прагнуть досягти цього стану(щодо некст некст).Якщо ж ні то неможливість такого налаштування є суттєвим недоліком системи як не крути
Можлива. Переважна більшість сучасних дистрибутивів налаштовується автоматично або напівавтоматично під час встановлення. Тобто аудіо-відео-інтернет у вас, швидше за все, працюватимуть "з коробки". Але лінукс, крім цього допускає "тюнінг" під потреби користувача - і ось тут вже без розуміння того, що робиш, не обійдешся. Існують ще live-диструбутиви. Їх навіть інсталювати не треба. У мене один такий - Slax - є на флешці. Вставив, запустив - і все: забирай флешку й користуйся - все вже налаштоване і працює.

Перегляд дописуПетлюра (5.05.2009 23:09) писав:

...відстуність можливості ставити програми методом некст некст і ок є суттєвим недоілком безвідносно до інших плюсів.І саме це головний мінус який як я розуміє не дає назвати лінукс однозначно кращою операційкою(і дифіцит програм).
Дійсно. Є такий недолік: next => next => ... => OK не потрібен. Все обмежується трьома клацаннями мишки в графічному менеджері пакетів: вибір програми => встановити => вихід, або одною командою в консолі.
Дефіцит програм? Я би так не сказав. Швидше є можливість вибору, і вибирати повинні ви.
Щодо "лінукс кращий" - він не кращий і не гірший. Він інакший.
  • 0

#236 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 18.05.2009 – 06:33

Україна готовить програму переходу на Linux й open source у державних органах

детальнiше тут:

http://expert.com.ua/30299.html
  • 0

#237 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • 2601 повідомлень
  • Місто:Павутина

Відправлено 11.06.2009 – 22:18

Офтоп видалено.
  • 0

#238 Gray Wolf

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 184 повідомлень
  • Місто:Місяця впав

Відправлено 06.07.2009 – 15:49

Привіт!
я ось нарешті поставив собі гппп для інтернету, і вроді всьо має бути файно, но! на вінді я не вводив ні логіну, ні пароля, тіки номер, шоб звонити, а там на гппп тре вводити, ну я і ввів, як зареєстрований на укртелекомі, і ніби звонить, набирає, на модемі загораєтьсЯ лампочка (шо підключено) а на екрані протягом 20-30ти секунд відображається отака фігня , а потім вибиває....
Підкажіть шось, будь-ласка...
  • 0

#239 mim

Генеральний писар

• Користувачі
  • 680 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 06.07.2009 – 21:09

Don't know what to do! Starting pppd and hoping for the best!
капець, оце люди вміють повідомлення у логи писати...
  • 0

#240 flave

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 87 повідомлень

Відправлено 06.07.2009 – 22:07

Хто як вирішував проблему з засинанням Лінуха? Цікавить режим сну suspend-to-ram. При цьому система надзвичайно швидко відновлюється - дуже зручно, коли з ноутом в університеті. Але з переходом на GNU/Linux (Ubuntu 9.04) у мене проблеми з suspend.
Система чудово засипає, але не просинається, а йде не перевантаження. Відюха GeForce 8400M G.

Хтось стикався з такою проблемою? Чи будуть якісь поради для вирішення?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних