Перейти до вмісту

* * * * * 1 Голосів

Операційна система Linux

Повідомлень в темі: 318

#201 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1258 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 22.03.2009 – 10:37

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (22.03.2009 09:51) писав:

А що це за віруси від яких нема шансу заразитися? Може шановний повідає? :)

Користувача в першу чергу цікавить не теоритична можливість існування віруса, а те, наскільки вірогідно занести вірус на свою машину. На машинах з Лінаксом віруси зустрічаються надзвичайно рідко.

Те що для Лінакса вірусів взагалі не існує - це дійсно міт, але вигаданий і розвінчаний тобою ж самим. Ніхто крім тебе цього казав.

У космосі теж є бактерії, але ж там не літає сифіліс.

Та ні, просто говориш про те в чому не розбираєшся. :angry1:

Ото ж бо, говориш про те, чого не знаєш. :)

Все одно, що з розумним виглядом поправити: а я знаю що правильно писати комп'ютер, а не компустер.
Тобто показати, що знання, які для когось є елементарними - для вас є новиною і показником високого розвитку. :angry2:

Подумай, як буде бажання, чому сучасні антивіруси називаються антивіруси. :D
Та куди мені вже до вас. От тільки я пане, і не красувався своєю сумазбродною балаканиною, на відміну від де кого. Єдине - відповів на питання : "Чи правда що вірусів майже немає". Знаю, що майже має, того сказав - неправда. І нічого більше. Ані про шанси, ані примітивних покакувань на опонентську сторону, ані тим паче - понтів типу : "Ви тута всі лохи".
А от - ХТО САМЕ сказав, що вірусів НЕМАЄ - послідкуйте уважно за дописами. І не приписуйте мені, що вам треба для зручности.
Я взагалі не розумію, чого стільки істерики.
Мені ні холодно ні жарко, за кого ви мене маєте. Для вас же і Віндовс - троян... Ви - людина тямуща...
... А розбиратися тут особливо нічого. По питанню, яке поставив той хлопець. Я на власні очі бачив код вірусів під лінукс, зрештою зустрічався з такою інформацією (книжки, інтернет). Ото і все що треба. Пишуть, вивчають, обговорюють, - значить є. Я знову наголошу - моя відповідь стосувалася факту існування вірусів. Бо питання було про це. А стосовно їхньої їдючости. Якщо ви вірите, що для ОС на ядрі лінукс не можна написати потужних вірусів - вірте. Вам компетенція дозволяє. А я вірю, що під лінукс їх менше тільки через її, лінукса меншу розповсюдженість серед користувацького загалу. Саме для того я запропонував уявно переставити місцями Віндовс і Лінукс. На що ви дуууже розумно відповіли про бубусю.
Ну і зрештою, як я можу знати, звідки в лінуксі з*явиться троянська програма чи якийсь її аналог. Я ж не глоба. Десь хтось колись напише (якщо захоче, зможе - за замовчуванням) - от і з*явится.
А про троян я не просто так. Ви ж постійно наголошували, що я не розбираюсь, а самі якраз комп*ютера від компустера і не відрізнили.
Бо я то якраз і не намагався когось опускати. :)
  • 0

#202 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 22.03.2009 – 16:41

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (22.03.2009 07:23) писав:

Якщо припустити (хоча твердження занадто загальне й необґрунтовано), що програмісти стали писати гірше за попередників, то ти маєш програму написану старим програмістом і дороблену новим. Яка безумовно буде рівнем вища.
Не програмісти, а безоплатні програмісти. Причому у відсотках до їх чисельності. Як ранігше писало безоплатно грано 100 людей, так і зараз 100 людей пише. Але раніше безоплатно й погано писало 1000, а зараз 10000000. От така халепа, а саме - бардак.
Упішні й життєздатні проекти відкритого ПЗ можна перераховувати пальцями.

Нема безкоштовних програмерів. :))))) За що по твоєму вони живуть :) Це ті ж спеціялісти, які пишуть пргограми за гроші, але оскільки сучасний рівень життя в розвинених кранах дозволяє не тільки пахати як папакарла, а й мати захоплення і займатися творчістю, то маємо більші надбання ніж ті, які робилися за гроші. Програмування це творчість. Порівняй картини намальовані суто для прибутку і суто для себе. Які стають шедеврами?
Велика помилка: програмування - це не творчіть. Програмування - це кропітка робота по складанню алгоритма, обрання інструментарію, написанню коду й складанню документації. У відкритому ПЗ більш-менш гарно роблять лише 3 крок, причому 4 майже ніколи не роблять.

До того ж уявлення, що відкриті програми = безкоштовні розповсюджене, але не завджи вірне уявлення. Відкрита програма означає, що в неї відкритий код, це ЗОВСІМ не значить, що вона безкоштовна.
Суперечливе зауваження, насправді.
"«Открытая» лицензия не требует, чтобы открытое ПО предоставлялось бесплатно. Многие из наиболее успешных проектов «открытого» ПО, тем не менее, бесплатны."© http://ru.wikipedia.org/wiki/Открытое_прог...ное_обеспечение
Це теж біда, адже важко захистити власноруч розроблений відкритий код.

Найпопулярніші дистрибутиви окрім своєї безкоштовної версії мають платну. Також можуть включати в себе елементи з закрити кодом.
Зазвичай, у такому разі вони мають клопіт із судовими позовами.

Якщо цікаво, почитай вікіпедію. Мене здивував свого часу феномен вільних програм і я читав вікі, щоб пояснити собі багато речей. Там є нюанси з ліцензією. Опимсано способи отримання прибутку з вільних програм.
Не звилюйтесь - читам я з цього приводу багато різних думок. Загалом залишається певна суперечливість. Якби її не було, всі би давно використовували відкрите ПЗ.

ВП написано програмістами для програмістів. У цьому є і перевага і недолік. Недолік зазвичай у інтерфейсі який кульгає у порівнянні з комерційними програмами. Але, якщо оволодіти цим інтерфейсом, то ти маєш кращий продукт, і більше можливостей.
Я розумію, що можна й Жигулями "копійкою" оволодіти так, що вони матимуть переваги перед сучасним Мерседер C-класу, але чи є сенс витрачати зусилля?

Виключення - фотошоп. Гімп його не перевершив. Але скільки коштує фотошоп і безкоштовний гімп? (Це звісно актуально тільки для Заходу:angry2:) Тим більше, яко багатьом професіаналам вистачає гімпа, то що вже говорити за себе.
Яким професіоналам?.. Професіонали працюють з якісними продуктами, тому вони часто працюють навіть не на x86. Хоча на Mac теж різновид Unix, гиги.

Я на роботі запропонував встановити дівчатам розкладку стрендж юкрейніян. Має декілька переваг перед стандартною. Але вони запротестували, почали вимагати щоб я все повернув як було, БО ЇМ НЕ ЗРУЧНО натискати апостроф однією кнопкою, вони звикли натискати його КОМБІНАЦІЄЮ із трьох кнопок. Об'єктивно, зручніше однією, але їм- ні, бо вони так звикли! Звичка - важлива річ!
Ну, у Word'і дійсно нема великою переваги розкладки SU, але проблеми починають за межами Word'а. Якщо "твої" дівчата нічим більше не займаються, то їхня позиція зрозуміла. Ги.
  • 0

#203 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 22.03.2009 – 16:57

Модери сплять, холівори ідуть
попередження за фдуд - Ластівочка
  • 0

#204 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 22.03.2009 – 17:49

нахуй двох підарасів вище за флуд. єдина тема, яку читаю перед тим як шось написати, а тут бля понафлудили. нахуй!нахуй!

10% за ненормативну лексику п.2.2.2 і бан на тиждень за рівень попореджень 70%
  • 0

#205 Gray Wolf

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 184 повідомлень
  • Місто:Місяця впав

Відправлено 22.03.2009 – 19:45

Ну ніх!!! і вм кажете, шо вони флудять??? о_0
попередження за флуд - Ластівочка
  • 0

#206 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 24.03.2009 – 00:34

Перегляд дописуzav (22.03.2009 16:41) писав:

Не програмісти, а безоплатні програмісти. Причому у відсотках до їх чисельності. Як ранігше писало безоплатно грано 100 людей, так і зараз 100 людей пише.
Це тільки підтверджує тезу про перехід кількісних змін у якісні. Більше людей тільки прискорюють прогрес,оскільки координатори оті 100 кращих.

Упішні й життєздатні проекти відкритого ПЗ можна перераховувати пальцями.
Це конєчно трагедія. А скільки треба :), тобі ж вистачає й одного піратсько стягнутого майкрософта. :ggggg:

Велика помилка: програмування - це не творчіть. Програмування - це кропітка робота
Коротше, твоя теза ясна творчість може бути тільки неохайною, і розгельдяйською.
Поцікався якось з якою кропітливістю вимальовував складки на тканині у своїх картинах Далі.

Окрім того нема у твоїй тезі заперечення, адже робота не заперечує творчість.

Далі ті самі помилки і брак інформації. Дивний спосіб вести суперечку заперечуючи кожне слово не висловлюючи своєї тези на противагу. Напрошується висновок, що це тролізм і суперечка заради пустословства. Стає не цікаво.

Якщо ж я просто не розгледів спрби з’ясувати у якої ос пісюн довший, то тут аргумент простий. Читай яка вісь стоїть на топ 10 суперкомп’ютерах Світу. У пінгвіна - солідніший. Мені здалося, що у тебе є конкретний інтерес, тому я продовжував спілкування, а також вирішив вказати найрозповсюдженіші похибки. З’ясування яка система кручє, без прив’язки до конретних обставин і користувача мені не цікаве.
Кожен виберає собі ОС під потреби.

Зазвичай, у такому разі вони мають клопіт із судовими позовами.
Є повно закритокодових програм, які використовуються відкритокодовими і ніхто нікого не судить. Якщо цікаво чому, читай умови ліцензій. Знову відчувається брак інформації й хаотичне сперечання з кожним словом.

Стає нецікаво, далі нема сенсу продовжувати. Бо там те ж саме.

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 24.03.2009 – 00:36

• 0

#207 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 07:38

Поки хто те холiварiл а тим часом вийшла нова версія ядра Linux - 2.6.29, що як звичайно включає безліч нововведень і поліпшень

докладно тут
  • 0

#208 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 12:33

СВІ†ЛОНОСНИЙ
ма-ла-дєц, снімайся з теми, -1. Для холіварів можете відкрити тему "Opensource vs Free software vs Proprietary Software".

sovist
дана версія ядра крім кучі класних нововведень та змін має новий лагатіп.
  • 0

#209 ---

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 429 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 13:32

логотип ніби у підтримку проти вимирання зображеної тваринки. наступна версія ядра повернеться до пінгвіна)
  • 0

#210 mim

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 680 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 15:00

а я теж проти холівару, але новину про черв, що вразив купу лінух-роутерів, не омину... тим більше. що можу у власний блог зайвий раз ткнути :)

а звірятко на лого прикольне:
Зображення
  • 0

#211 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 21:30

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (24.03.2009 00:34) писав:

Читай яка вісь стоїть на топ 10 суперкомп’ютерах Світу. У пінгвіна - солідніший.
З’ясування яка система кручє, без прив’язки до конретних обставин і користувача мені не цікаве.
Кожен виберає собі ОС під потреби.
Кожне речення - лише підтвердження моєї позиції.
У більшості користувачів не один із 10 найпотужніших комп'ютерів світу.
Якщо система не має значення, то сенсу її обговорювати? Якщо фотошоп лише під Windows і MacOS, то які переваги Linux для дизайнера?
І наршеті: більшість користувачів уже обрала собі операційну систему, і цей вибір - не *nix.
p.s. До речі, під Windows небагато відкритого програмного забезпечення, але безкоштовного - вистачає.
  • 0

#212 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 23:17

Перегляд дописуzav (24.03.2009 21:30) писав:

Кожне речення - лише підтвердження моєї позиції.
Цей автотренінг допомагає? :)

У більшості користувачів не один із 10 найпотужніших комп'ютерів світу.
Угу, скажемо прямо, що для більшості українців той комп’ютер, який вимагає сучасний Вантувз по ціні буде суперкомп’ютером. :ggggg:

Якщо система не має значення, то сенсу її обговорювати? Якщо фотошоп лише під Windows і MacOS, то які переваги Linux для дизайнера?
Ну ти даєш. А мені звідки знати. Я ж не дизайнер.
Це може бути все що завгодно. Безпека, локалізація, краща відеокарта за 1300 $, особисті принципи, уподобання.

Цитата

І наршеті: більшість користувачів уже обрала собі операційну систему, і цей вибір - не *nix.
Це мені нагадує розповідь ветерана, як совєтський народ обрав собі мудрого вождя в особі товаріща Сталіна.

Цитата

p.s. До речі, під Windows небагато відкритого програмного забезпечення, але безкоштовного - вистачає.
Особливо для нас. ;)

Через гуманне ставлення до Гобота, через скаргу, що більше нема що читати на форумі окрім цієї теми.
Гоулівор переноситься у http://www.tereveni.org.ua/forum/index.php...t=0#entry420800
  • 0

#213 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 23:53

Перегляд дописуmim (24.03.2009 15:00) писав:

а я теж проти холівару, але новину про черв, що вразив купу лінух-роутерів, не омину... тим більше. що можу у власний блог зайвий раз ткнути :)
Я так розумію, що це надзвичайна подія. Для Лінукса нарешті знайшли вірус, і він вражає роутери. :ggggg: Гиги
Коли про повсякдення зараження хробаками віндузятників уже навіть ніхто не говорить. ;)
  • 0

#214 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 25.03.2009 – 01:24

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (24.03.2009 23:53) писав:

Я так розумію, що це надзвичайна подія. Для Лінукса нарешті знайшли вірус, і він вражає роутери. :) Гиги
Коли про повсякдення зараження хробаками віндузятників уже навіть ніхто не говорить. :ggggg:
Якщо таварісч би добре читав не тільки між рядків, але і букви — то б знав, що черв’як може заразити роутера тільки якщо власник ідіот і не змінив дефаултний пароль.
  • 0

#215 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 22.04.2009 – 14:31

Хотілося б по можливості простими словами але без суттєвих спрощень прояснити на чому базується думка про захист даних систем від вірусів?Тобто що у даній ОС краще їм протидіє
  • 0

#216 Хтось_дивний

Старійшина

• Користувачі
  • 1037 повідомлень
  • Місто:Україна, Тернопіль

Відправлено 24.04.2009 – 23:57

Перегляд дописуПетлюра (22.04.2009 15:31) писав:

Хотілося б по можливості простими словами але без суттєвих спрощень прояснити на чому базується думка про захист даних систем від вірусів?Тобто що у даній ОС краще їм протидіє

Чітке розмежування прав користувачів, груп, володіння файлами і прав доступу до файлів.
  • 0

#217 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 27.04.2009 – 15:28

Перегляд дописуПетлюра (22.04.2009 14:31) писав:

Треба подумати звідки віруси взагалі беруться і потім подумати звідки їм зятися в Лінуксі.

У Лінуксі додаткові програми завантажуються з офсайту спеціяльними менеджерами типу synaptic.
а не з сайту дяді хведі

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 27.04.2009 – 15:57

• 0

#218 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 27.04.2009 – 19:02

Цитата

Операційна система GNU/Linux, як і UNIX та інші Unix-подібні комп'ютерні операційні системи, взагалі розцінюються як добре захищені проти комп'ютерних вірусів.[1] Однак, віруси можуть потенційно пошкодити незахищені системи на Linux і впливати на них, і навіть, можливо, поширюватися на інші системи. Як й інші Unix-подібні ОС, GNU/Linux є багатокористувацькою системою, де користувачам надаються певні привілеї і є реалізована деяка форма контролю доступу. Також, віруси зазвичай мають менше можливостей змінювати і впливати на хост-систему. Саме тому ні один з вірусів, написаних для Linux, включаючи перераховані нижче, ніколи не множилися успішно на великій кількості машин. Крім того, вразливості в системі безпеки, які експлуатуються вірусами, були встановлені незабаром опісля (або раніше), ніж віруси почали поширюватися. Таким чином віруси не несуть в собі великої загрози, доки система оновлюється регулярно.

Вірусні сканери доступні для систем GNU/Linux, і вони вміють перевіряти електронну пошту, що проходить через них, щоб захистити комп'ютери з системами Microsoft Windows.

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%...%96%D0%B4_Linux

висновки:

1 - не працюй пiд #
2 - часто роби апдейт системи
3 - ГПЛ2 дає можливiсть проглядати код
4 - пiдготовка лiнукс юзера вища нiж виндовс
  • 0

#219 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 27.04.2009 – 23:22

Нема автозапуску, виконання файлів, які надійшли по пошті, та инших шкідливих служб.
  • 0

#220 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 03.05.2009 – 23:09

http://linuxdcpp.ber...es.php?um=index
Прочитав.Вжахнувся і зрозумів що якщо під лінукс всі програми треба так ставити то не дивно чому він навіть в рази безпечніший не дуже поширений.Чи це таки не часте виключеня і як правило там достатньо тицньнути на інстал понастикати ентер галочки вибрати і т п як і в вінді ?Якщо ні то що заважає зробити це.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних