Перейти до вмісту

* * * * * 1 Голосів

Операційна система Linux

Повідомлень в темі: 318

#181 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3581 повідомлень

Відправлено 16.03.2009 – 21:40

rpm -qa|grep ppp не катить?
  • 0

#182 coloback

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень

Відправлено 16.03.2009 – 22:29

Перегляд дописуGrey Wolf (16.03.2009 21:35) писав:

А ше там в куточку видно, шо як береш настройкі мадемнага саедіненія то там пише, шо єто неззя сделать за неимением такавих
Відносно того, що воно пише - це означає "неможливо запустити конфігуратор мережі. Перевірте шлях до встановленої програми або права доступу до неї"
А щодо налаштувань - то є така кнопочка зі знаком "?" та написом "Help" - там інколи можна знайти багато цікавого :)
  • 0

#183 mim

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 680 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 17.03.2009 – 19:02

Перегляд дописуNomad (16.03.2009 21:40) писав:

а шо воно дасть? та й взагалі, який рпм, у нього ж убунта, дебіанова донька
  • 0

#184 Gray Wolf

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 184 повідомлень
  • Місто:Місяця впав

Відправлено 17.03.2009 – 19:04

Перегляд дописуNomad (16.03.2009 21:40) писав:

фтопку - ніфіга........не катить

Перегляд дописуcoloback (16.03.2009 22:29) писав:

Відносно того, що воно пише - це означає "неможливо запустити конфігуратор мережі. Перевірте шлях до встановленої програми або права доступу до неї"
А щодо налаштувань - то є така кнопочка зі знаком "?" та написом "Help" - там інколи можна знайти багато цікавого :)

Ви думаєте я хелп не дивився? :)

Мля я тіки хо інтернет на Лінусі.... іф іт бе файно тоді нафік хрю-хрю... деєш ЙубНуту!!!
  • 0

#185 coloback

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 22:11

Перегляд дописуGrey Wolf (17.03.2009 19:04) писав:

Ви думаєте я хелп не дивився?
І ніц нема?
Тоді так; якщо потрібен гелп з малюнками - тоді вам сюди; http://www.ubuntugeek.com/setting-up-dial-...-in-ubuntu.html
якщо ж для вас малюнки - не головне, тоді сюди: http://linux.org.ua/...m=1227895745/30
А якщо потрібна відповідь, чому в меню не з'явилася іконка програми - то я цього не знаю. Я лише можу сказати, що коли менеджер пакетів каже, що прога в системі встановлена, то так воно і є. Обов'язково перевірте права користувача на запуск програми та до якої групи має входити користувач для використання Gnome-ppp. І додайте користувача (себе) до цієї групи.
  • 0

#186 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 22:20

Перегляд дописуmim (17.03.2009 19:02) писав:

а шо воно дасть? та й взагалі, який рпм, у нього ж убунта, дебіанова донька

dpkg -l |grep ppp
ну це тіпа найти пакет, анасчот того шо він там глючить чи нє- то вже інше
  • 0

#187 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 20.03.2009 – 21:34

Перегляд дописуcoloback (17.03.2009 22:11) писав:

А якщо потрібна відповідь, чому в меню не з'явилася іконка програми - то я цього не знаю. Я лише можу сказати, що коли менеджер пакетів каже, що прога в системі встановлена, то так воно і є. Обов'язково перевірте права користувача на запуск програми та до якої групи має входити користувач для використання Gnome-ppp. І додайте користувача (себе) до цієї групи.
Якщо не з'явилася іконка, то не біда. Тисніть на панель, там можна створити команду, вводьте туди ім'я програми, або команду по її запуску.
може не відображатися прорама, якщо наприклад у вас Гном, а ви встановили програму для КДЕ.

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 20.03.2009 – 21:34

• 0

#188 Gray Wolf

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 184 повідомлень

Відправлено 21.03.2009 – 17:10

В мну є ще 2 питання:
Це правда, шо На лінух майже нема вірусів, і він дуже безпечний?
і як мені видалити убунту, шоб поставити Мінт?
  • 0

#189 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 21.03.2009 – 17:36

Перегляд дописуGrey Wolf (21.03.2009 17:10) писав:

В мну є ще 2 питання:
На останнє - не скажу, бо сам такого не робив, а радити якісь розглагольствування - ніякої користі з того немає, а на перше відповім: НЕПРАВДА. Це рекламний трюк. Це як майже вагітним не можна бути. Такі віруси є, про них пишуть, сам читав :ggggg: Просто вірусопісатєлі справді орієнтуються на віндовс, але тіке од того, що вона найпоширеніша, а не од того що лінух - ніпабідім.
  • 0

#190 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 21.03.2009 – 18:12

Цитата

Просто вірусопісатєлі справді орієнтуються на віндовс, але тіке од того, що вона найпоширеніша,
угу...понад 50 % веба - на гну/лiнукс. для гну/лiнукс мало вiрусiв. но вони є

Цитата

а не од того що лінух - ніпабідім
саме так. Пане має рацiю. гну/лiнукс справдi "ніпабідім" бо якiсть знань гну/лiнукс-юзера вища од виндовс-юзера

Цитата

ужос. це теж убунту. навiщо видаляти ????
  • 0

#191 Gray Wolf

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 184 повідомлень

Відправлено 21.03.2009 – 18:27

Я просто хо знати, як йо видалити, а ни те шо се йубунуту
  • 0

#192 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 21.03.2009 – 19:00

mkfs.ext3 -j /dev/sda
  • 0

#193 coloback

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень

Відправлено 21.03.2009 – 19:21

Перегляд дописуGrey Wolf (21.03.2009 17:10) писав:

1. Віруси є. Але за останніх 6 років я жодного живого лінуксового віруса не бачив. Чого не можу сказати про вінду. Щодо "безпечний" - все відносно. В цілому лінукс безпечніший за вінду, але на всякий замок є своя відмичка. Тому, якщо хочеш, щоб система була безпечною - зроби її такою.
2. На початку встановлення лінукс користувача питають, куди його встановити. При цьому ви на власний розсуд можете прибити які завгодно розділи, в тому числі і убунтівські.
  • 0

#194 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 21.03.2009 – 20:18

Видаляти Убунту не треба. Ви просто завантажитеся з диску Мінт і перед тим як встановлювати його на розділ, де була раніше убунта, відформатуєте його.

Той пан, який говорить: "неправду кажуть, що вірусів нема, сам читав є" - помиляється двічі.

У першому випадку, він помилився, бо ніхто так не каже. Це думка від недостатньої поінформованости. Віруси є, але їх список такий невеликий, що перегляд їх опису займе 10 хвилин на сторінці вікіпедії.

У другому випадку він помилився, про оцінку безпечности Лінакс. І зв'язок між популярністю і вірусописанням. Так, він є, віруси пишуть для більш поширених ОС. Але Лінакс об'єктивно безпечніша система, його ставлять майже на всіх серверах. На шістьох з десяти суперкомп'ютерів світу стоїть Лінакс, в тому числі на першому в рейтингу. Віндовс стоїть на одному, здогабайтеся на якому - останньому в рейтингу, до речі китайському. :)
Отже питання стосовно популярности теж відносне. У якій галузі?
  • 0

#195 Gray Wolf

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 184 повідомлень

Відправлено 21.03.2009 – 20:49

Я хо шоб як включаеш комп писало дві ос: він, лін мінт
  • 0

#196 DarkSun

тут написана якась тупа фігня

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 752 повідомлень
  • Місто:Мукачево

Відправлено 21.03.2009 – 21:51

Так воно при встановленні само підхоплює іншу ОС, нічо робити не треба, якшо вінда перед тим була встановлена, то все буде ОК.
  • 0

#197 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 21.03.2009 – 23:56

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (21.03.2009 20:18) писав:

Видаляти Убунту не треба. Ви просто завантажитеся з диску Мінт і перед тим як встановлювати його на розділ, де була раніше убунта, відформатуєте його.

Той пан, який говорить: "неправду кажуть, що вірусів нема, сам читав є" - помиляється двічі.

У першому випадку, він помилився, бо ніхто так не каже. Це думка від недостатньої поінформованости. Віруси є, але їх список такий невеликий, що перегляд їх опису займе 10 хвилин на сторінці вікіпедії.

У другому випадку він помилився, про оцінку безпечности Лінакс. І зв'язок між популярністю і вірусописанням. Так, він є, віруси пишуть для більш поширених ОС. Але Лінакс об'єктивно безпечніша система, його ставлять майже на всіх серверах. На шістьох з десяти суперкомп'ютерів світу стоїть Лінакс, в тому числі на першому в рейтингу. Віндовс стоїть на одному, здогабайтеся на якому - останньому в рейтингу, до речі китайському. :)
Отже питання стосовно популярности теж відносне. У якій галузі?
Той пан, який говорить: "неправду кажуть, що вірусів нема, сам читав є" - насправді такого не казав, якщо уважно прочитати. Той пан відповів, що неправда, що вірусів "майже" нема. Різниця таки відчутна.
А в другому випадку - він взагалі "согрішив"...
... Насправді та "об*єктивність" безпечнішости Лінакса :) - галіматья. А точніше - видавання бажане за дійсне. а точніше - спеціальне заклинання "віруючих".
Це - важко перевірити. Можна до посінєнія спорити аналізуючи тонкощі порівнюваних систем (за умови таких можливостей), та все ж, реально можна було б щось сказати, якби наприклад Віндовз і Лінукс помінялись місцями, пройшло кільканадцять років. От тоді, ми побачили, чи впливає масовість ужитку системи на писання для неї вірусів, і наскільки. А при чому тут суперкомп*ютери? Для солідности. Щоб перед очима промайнула така бажана приставка "супер". Вірмейкери очевидно не орієнтуються на суперкомп*ютери.
Той сегмент (клієнтські ОС для ПК), де використання ОС особливо супряжений з небезпеками типу вірусів чи інших програм, що можуть робити якісь несанкціоновані власником дії - майже повністю належить лінійці ОС корпорації Майкрософт. Написання під неї вірусів має довгу історію, ідучи у 80-ті, коли писали ще під ДОС. Набутки попередників розвивалися з новими поколіннями Віндовсу. Бо саме ці ОС були масовими.
Але я розумію, що "посмів" усомниться в непоколібімості істиного вчення, і аби не травмувати психіки особливо вразливих, і не підривати віри слабкодухих, поспішаю зникнути зі своєю ерессю та ще й з закритим кодом. :angry2:
  • 0

#198 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 22.03.2009 – 07:23

Перегляд дописуzav (21.03.2009 23:16) писав:

Нажаль, сучасні безоплатні програмери не стали писати краще за своїх попередників, навіть навпаки. Оце справжня проблема відкритих систем, адже якісну програму зробить лише кваліфікований спеціяліст, котрого вивчили за великі гроші, або ентизіяст, котрих мало, нажаль.
Якщо припустити (хоча твердження занадто загальне й необґрунтовано), що програмісти стали писати гірше за попередників, то ти маєш програму написану старим програмістом і дороблену новим. Яка безумовно буде рівнем вища.

Нема безкоштовних програмерів. :))))) За що по твоєму вони живуть :) Це ті ж спеціялісти, які пишуть пргограми за гроші, але оскільки сучасний рівень життя в розвинених кранах дозволяє не тільки пахати як папакарла, а й мати захоплення і займатися творчістю, то маємо більші надбання ніж ті, які робилися за гроші. Програмування це творчість. Порівняй картини намальовані суто для прибутку і суто для себе. Які стають шедеврами?

До того ж уявлення, що відкриті програми = безкоштовні розповсюджене, але не завджи вірне уявлення. Відкрита програма означає, що в неї відкритий код, це ЗОВСІМ не значить, що вона безкоштовна.
Найпопулярніші дистрибутиви окрім своєї безкоштовної версії мають платну. Також можуть включати в себе елементи з закрити кодом.

Якщо цікаво, почитай вікіпедію. Мене здивував свого часу феномен вільних програм і я читав вікі, щоб пояснити собі багато речей. Там є нюанси з ліцензією. Опимсано способи отримання прибутку з вільних програм.
Дещо з цього всього я й досі не можу зрозуміти. Зокрема є вагоме пояснення чому програмістам вигідно робити відкритий код і писати програми для себе. Але достатнього мотиву для того, щоб проводити адаптацію цих програм для користувачів я досі не бачу.

ВП написано програмістами для програмістів. У цьому є і перевага і недолік. Недолік зазвичай у інтерфейсі який кульгає у порівнянні з комерційними програмами. Але, якщо оволодіти цим інтерфейсом, то ти маєш кращий продукт, і більше можливостей. Виключення - фотошоп. Гімп його не перевершив. Але скільки коштує фотошоп і безкоштовний гімп? (Це звісно актуально тільки для Заходу:)) Тим більше, яко багатьом професіаналам вистачає гімпа, то що вже говорити за себе.

Частий недолік вільних програм для простого користувача, в тому, що інтерфейс і програму повинні розробляти різні люди. Один знає як зробити, щоб вона краще працювала, а инший, щоб вона була зручною для користувача. Але вже декілька років відкриті програми почали адаптувати для простого користувача, вони стають все більш зручними. Коли вони досягнуть прийнятного для конкретної людини вигляду вирішує ця конкретна людина. Хтось використовує Лінакс вже 10 років, комусь і зараз складно. Звичка теж має велике значення.
Я на роботі запропонував встановити дівчатам розкладку стрендж юкрейніян. Має декілька переваг перед стандартною. Але вони запротестували, почали вимагати щоб я все повернув як було, БО ЇМ НЕ ЗРУЧНО натискати апостроф однією кнопкою, вони звикли натискати його КОМБІНАЦІЄЮ із трьох кнопок. Об'єктивно, зручніше однією, але їм- ні, бо вони так звикли! Звичка - важлива річ!

Перегляд дописуIA32 (21.03.2009 23:56) писав:

... Насправді та "об*єктивність" безпечнішости Лінакса :) - галіматья. А точніше - видавання бажане за дійсне. а точніше - спеціальне заклинання "віруючих".
Це - важко перевірити. Можна до посінєнія спорити аналізуючи тонкощі порівнюваних систем (за умови таких можливостей), та все ж, реально можна було б щось сказати, якби наприклад Віндовз і Лінукс помінялись місцями, пройшло кільканадцять років. От тоді, ми побачили, чи впливає масовість ужитку системи на писання для неї вірусів, і наскільки.
Ну добре, як ти сам кажеш, давай без галіматії і фантазії, якби пройшло тисячу років, і якби у моєї бабусі і т.п... Конкретно зараз :D на конкрентому користувацьокому комп'ютері у конкретного пацана :) , яка система матиме менше шансів підхопити вірус? :) Гигиги

Дозволю собі сміливе припущення, що ти говориш про речі в яких нічого не розумієш.
Ти взагалі, хоч колись користувався Лінаксом?

Будь ласка, дай декілька прикладів, звідки на системі Лінакс може взятися троян?
Конкретні приклади. :angry2: :angry1:

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 22.03.2009 – 07:34

• 0

#199 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 22.03.2009 – 08:26

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (22.03.2009 07:23) писав:

Конкретно зараз :D на конкрентому користувацьокому комп'ютері у конкретного пацана :) , яка система матиме менше шансів підхопити вірус? :) Гигиги
А я про шанси шось казав? Я видповив на питання про мифичну видсутнисть вирусив у линуху. Я думаю шо на Колибри гиги. Не треба так нервувати. Я ж сказав, я на веру не посягаю.

Цитата

Дозволю собі сміливе припущення, що ти говориш про речі в яких нічого не розумієш.
Ти взагалі, хоч колись користувався Лінаксом?
Линаксами и тампаксами не користуюсь, а от Дебиан у мене стойить гиги. И до речи, зараз ось видповидаю тоби з солярки. це не линух, та все ж прокотить думаю. А припущення дийсно смиливе, я б миг видповисти типу "сам дурак", та не буду.

Цитата

Будь ласка, дай декілька прикладів, звідки на системі Лінакс може взятися троян?
Конкретні приклади. :angry2: :angry1:
А ти в нього запитай :) Дозволю соби смиливе припущення: ти хоч розризняеш поняття троян и вирус?
  • 0

#200 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 22.03.2009 – 09:51

Перегляд дописуIA32 (22.03.2009 08:26) писав:

А я про шанси шось казав?
А що це за віруси від яких нема шансу заразитися? Може шановний повідає? :)

Я видповив на питання про мифичну видсутнисть вирусив у линуху.
Користувача в першу чергу цікавить не теоритична можливість існування віруса, а те, наскільки вірогідно занести вірус на свою машину. На машинах з Лінаксом віруси зустрічаються надзвичайно рідко.

Те що для Лінакса вірусів взагалі не існує - це дійсно міт, але вигаданий і розвінчаний тобою ж самим. Ніхто крім тебе цього казав.

У космосі теж є бактерії, але ж там не літає сифіліс.

Я думаю шо на Колибри гиги. Не треба так нервувати. Я ж сказав, я на веру не посягаю.
Та ні, просто говориш про те в чому не розбираєшся. :D

А ти в нього запитай :)
Ото ж бо, говориш про те, чого не знаєш. :angry2:

Дозволю соби смиливе припущення: ти хоч розризняеш поняття троян и вирус?
Все одно, що з розумним виглядом поправити: а я знаю що правильно писати комп'ютер, а не компустер.
Тобто показати, що знання, які для когось є елементарними - для вас є новиною і показником високого розвитку. :angry1:

Подумай, як буде бажання, чому сучасні антивіруси називаються антивіруси. :)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних