Перейти до вмісту

Вибори президента 2019


Повідомлень в темі: 285

#201 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій!?

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1739 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 21.11.2018 – 05:48

Перегляд дописуkalamar (20.11.2018 – 14:46) писав:

Я не вірю що вони грали на чесній карті. І чи правила були стандартні? Якщо відкрити редактор в настройках генеатора карт (файл biq) є кількість міст оптимальна, її можна міняти, чим більше число виставляєте, тим більшу кількість міст можна побудувати поки почне заїдати корупція, тим при більшій кількості міст з'явиться можливість будувати заборонений палац. Корупція визначається відстаннню від столиці і кількістю міст, і це домножається на менший за одиницю коефіцієнт, який залежить від рівня складності. Ну і із ростом розміру карти росте площа швидше, ніж кількість цивілізацій, тому оптимальна кількість міст підправлена з врахуванням розміру карти. На малих картах корупцію відчуєте при меншій кількості міст.
Гра звичайно дозволяє напр. на великій карті грати малою кількістю цивілізацій, залежно від того, які початкові умови ви виберете. Я маю на увазі стандартну гру. Рано прагнути захопити великі території на висоих рівнях складності взагалі безумство.
1. рано ви відстаєте технологічно. Цивілізації компа прекрасно між собою обінюються технологіями, і скаути отримають ще штук п'ять технологій від варварів через скаутів, які теж будуть продані і перепродані. Для компа на  високих рівнях складності технології дешевші, ніж для вас. А будівництво поселенців зупиняє зростання міст і відповідно зупиняє збільшення грошей на технології. І при настройках агресивного АІ, ще на початку вам доведеться вести декілька війн, на вас нападуть кілька сусідів, тож військових юнітів вам досить треба побудувати. (Я маю на увазі, що ви не чітите в боях через load/save <_< ). granary треба побудувати. Взагалі, щоб із самого початку мати иожливість швидко будувати поселенців, вам треба почати в дуже багатому на їжу місці, тож на більшості згенерованих карт ви взагалі на початку не зможете будувати поселенців швидше, ніж комп.
Взагалі на Цивілізації 3 навіть стратегія така є, забудова містами, далі там все на мінімумі (корупція), але там декілька десятків міст в один хід дают коника-два, і така машина війни спокійно нищить походу все до перед Імператора. На дуже крутих рівнях така стратегія не прокатить, там потрібно щось отаке — Strategy for Emperor and Deity Levels

Перегляд дописуkalamar (20.11.2018 – 14:46) писав:

Гаразд. Конкретний приклад забубрелівки і ыперії. Забубрелівка - Атени епохи Перікла, і Римська імперія. Що цінніше виявилось для культури?
Прекрасний приклад. Дійсно захоплення Древньої Греція було цінним для Римської Імпері (називаю просто імперія, для простоти). І от бачите, вся культура разом взята, не допомогла Афінам... А далі вся так культура і культурні афінці жили, культурили і вмирали за Імперію. А далі йде культурний обмін, римляни щось беруть від греків, греки від римлянів — цю стратегію використовують Штати та Союз, точніше її частину (Рим доволі примітивний у цьому плані був).

Перегляд дописуkalamar (20.11.2018 – 14:46) писав:

До чого тут автомат Гуго Шмайсера? Хочете сказати, що якби Шмайсера не тримали в радянському полоні, а відпустили на батьківщину в німецьку післявоєнну забубрелівку, він би в Німеччині не зміг розробити автомата калашнікова, а те, що працював в радянському полоні, посприяло, і він розробив?
А якби це був не автомат Х'юго Шмайсера а автомат якогось Матумби, чи марсіянена, цей би автомат не вбивав людей? Це просто ефективна зброя, знаряддя війни та вбивства людей, немає різниці чиє прізвище воно носить, є різниця тільки в тому чи використовує його імперія чи ні, і яка імперія. В даному випадку це був Радянський Союз. А Калашніков там, Шмайсер, це вже діло десяте, заводи, машини, солдати, все це складові частини механізму імперії які не особливо звертають увагу на походження знаряддь убивств. І повірте, людей яких калічили та вбивали із "калаша", в останню чергу цікавило хто його винайшов...

Перегляд дописуkalamar (20.11.2018 – 14:46) писав:

Давайте розглянемо деякі зазубрелівки Римської імперії. Конкретно близький схід (Палестину). Життя Європи в наступну після античності епоху (Темні віки, і пізніше середньовіччя) визначалось більше спадком Палестинської зазубрелівки (і ширшої еліністичної зазубрелівки - Греція, Єгипет, Сирія), а не римської імперії. Спадку зазубрелівки виявилось досить щоб спричинити Темні віки, інквізицію, охоту на відьом, хрестові походи, а з иншого боку джихади і розвиток астрономії (астрономію довелось розвинути, щоб вміти правильно визначати напрямок на Мекку), згодом навігації. :wink2:
Ви не вірно розумієте слово "змінила світ", ваш покірний слуга не говорив що Римська Імперія змінила світ на краще, але це та птиця яка махнула криалами і викликала ураган в стохастичній, динамічній системі. До прикладу, римляни закатували та вбили Ісуса Христа, що було іскрою до популярності Християнства, яке в свою чергу зіграло роль у "великому стрибку" Європки. Бачите, складний ланцюжок подій, що було б якби солдати РІ не вбили Ісуса? Уявіть собі наскільки б інакший міг бути світ зараз... Іт'с ту комплікайтед ту компрегенд. Це все набагато оскладніше ніж фільм "Фейл Сейф".
 • 0

#202 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 21.11.2018 – 11:12

Не зрозуміло, про що тут мова ведеться: про ігри чи про цивілізації. Є тема про цивілізації.

Перегляд дописуkalamar (19.11.2018 – 14:54) писав:

А ви на графік подивіться. По суті Порошенко в час війни і втрати територій (відповідно втрати частини ВВП) сутєєво боргу не збільшив. Він фактично змушений виплачувати те, що ВОНА в мирний час набрала колись, а щоб виплачувати, змушений брати.
Вона набрала в час світової кризи. І в основному на Укравтодор (файл з сайту мінфіну), який очолював тоді Гуржос. Проти нього теж відкривали кримінальні справи. Але найбільше набрали боргів якраз при Азарові. Але в гривнях то не зрозуміло трохи, в доларах графік може і по іншому виглядати, якщо брати курс гривні на відповідну дату. І не всі борги на плечах уряду, є ще і на НБУ.

Перегляд дописуУповноважений (19.11.2018 – 15:16) писав:

Їй давали в борг, то може і знов дадуть? Але ризикувати так сцикотно
Жити в борг - це західна модель економічного життя. Там всі пожиттєво живуть в борг. Не знаю, мене вчили дома "жити так, щоб нічого не зичити".

Повідомлення відредагував серпинка: 21.11.2018 – 11:17

 • 0

#203 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 7270 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 21.11.2018 – 12:11

Ну ми ж прагнемо на захід. їй в борг давали, а покращення від цього не настало. Зараз, коли в борг дають мало і війна - краще ніж за часів, коли їй давали в борг. А от як Азірову в борг давали, то й мені на зарплатню дещо перепало трішки покращення.

Повідомлення відредагував Уповноважений: 21.11.2018 – 12:13

 • 0

#204 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4992 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 21.11.2018 – 12:55

Перегляд дописуУповноважений (20.11.2018 – 19:18) писав:

Шмайсер такий же неук без диплому як і Юджин Стонер І Калашников. Шмайсер і інші німці працювали в Іжевську а Калашников і інші творці АК - в Коврові. Те, що розробляли Шмайсер з командою не могла виготовляти радянська промисловість. Його штамповану ствольну коробку і магазин почали виробляти лише в 59
АК - абревіатура автоматичний карабін а не автомат калашникова.
Звідки інформація? Тобто, чия лапша?
Нема паперів, що робмив Шмайсер, вони зникли. На курорті був в Іжевську. :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 21.11.2018 – 12:56

 • 0

#205 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій!?

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1739 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 22.11.2018 – 12:14

Перегляд дописусерпинка (21.11.2018 – 11:12) писав:

Не зрозуміло, про що тут мова ведеться: про ігри чи про цивілізації. Є тема про цивілізації.
Іт'с ту комплікейтед...
 • 0

#206 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4992 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 22.11.2018 – 13:47

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (21.11.2018 – 05:48) писав:

Взагалі на Цивілізації 3 навіть стратегія така є, забудова містами, далі там все на мінімумі (корупція), але там декілька десятків міст в один хід дают коника-два, і така машина війни спокійно нищить походу все до перед Імператора. На дуже крутих рівнях така стратегія не прокатить, там потрібно щось отаке — Strategy for Emperor and Deity Levels
Я почитав стратегію, посміявся. У вас є цива, спробуйте "забудувати містами" на Сіді. :wink2: То просто напросто людина нарешті виграла на монарху, вирішила, що вона експерт, і мріє про те, як вона виграє на Сіді. :wink2:
Не вірте всьому, що читаєте.
Людина по перше освоїла save/load. Це видно по тому, як умілітєльно він збирається забити на розвиток технологій, а брати технології на початку із варварських поселень (це на Сіді!), або шантажувати сусідів (На Сіді він шантажуватиме сусідів на початку гри :rolleyes: )
Ви розумієте, що таке save/load? Це перезагрузка гри over 300 разів для отримання потрібного рандому, щоб кістка гарно впала.
В Циві багато подій, є рандомними подіями з певним розподілом імовірності. Напр. танк сильніший за лучника, але на результат бою накладається рандом, і рідко, лучник може виграти в танка. Дехто каже що то нереалістично, насправді реалістично, в історії багато випадків коли індіанцям чи зулусам вдавалось розбити яку небуть кавалерію. Сприймайте то так, що танкісти спали в казармах і прогавили нічну атаку на казарми грецьких гоплітів. -_- Рандом добавляє азарт і без нього гра була би нудна. Але цей рандом відкриває широкі можливості дя задротів. Атакуєте лучником танка і перезавантажуєте гру стільки, шоб переміг лучник. Так просто звичайно в третій то не працює, в четвертій є в настройках параметр, зберігати рандомне зерно, якщо прибрати там галочку, працює аж так просто. Але в серії рандомних подій (напр. міняючи послідовності рандомних подій, міняючи послідовність в якій ваші юніти противника атакують) можна теж добиватись потрібного вам випадіння кістки. Та, коли ви в варварські поселення заходите може трапитись або щось погане, з'являються три ваврвара, які вас атакують, або добре - гроші, карта і навітьтехнологія. На низьких рівнях складності можна заходячи в різні дні в поселення в різній послідовності перезавантаженням гри добитись того, що кістка так ляже, що всі поселення дадуть вам по технології. Але на Сіді ви практично стабільно отримуєте варварів, ніяких технологій. На низьких рівнях ви порівняно легко з варварами справляєтеть, бо у вас бонус проти варварів 200, на сіді бонуса проти варварів нема. Так розбуджені біля вашого стартового міста варвари на сіді цілком здатні в перші ходи гри знищити вашу столицю.
Як ви збираєтесь захоплювати на початку гри АІ циілізації, коли на Сіді в них щось до дюжини шарових військових юнітів,а у вас воїн, лучник, і два гопліти? Як ви збираєтесь забудовувати містами, коли на сіді в цивілізацій АІ спочатку шаровий поселенець і він починає гру з двама міствми?
Ті стратегічні мрії, якими той пан поділився на форумі, не мають стосунку до третьої цивілізації на складності Сід.
 • 0

#207 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4992 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 22.11.2018 – 14:26

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (21.11.2018 – 05:48) писав:

Взагалі на Цивілізації 3 навіть стратегія така є, забудова містами, далі там все на мінімумі (корупція), але там декілька десятків міст в один хід дают коника-два, і така машина війни спокійно нищить походу все до перед Імператора. На дуже крутих рівнях така стратегія не прокатить, там потрібно щось отаке — Strategy for Emperor and Deity Levels
В дуже загальних рисах на сіді основний і єдиний ваш козир безпринципна, підступна дипломатія. Ні по технологіях, ні по війську, ні по кількості міст ви не можете обігнати АІ цивілізації. Пріоритетне чудо світу - Велика Бібліотека, якщо вам вдасця її побудувати, це принаймні скоротить рівень вашої технологічної відсталості. Дипломатія напрямлена на підтримання стану хаосу, тотальної війни всіх з усіма. Тільки якщо АІ цивілізації перебувають одна із одною у стані перманентної війни, у вас є якийсь шанс. При оголошенні війни АІ переходить на військову економіку, він перестає будувати покращення міст, і будує військові юніти. Природно, коли АІ цивілізації у сані війни вони не обмінюються технологіями і не торгують. Найпростіше на островах. Коли ви самі на острові вас важко просто розчавити, операція із десантуванням на ваш острів значно дорожча, ще флоту вимагає, і АІ толком не вміє робити десант. З иншого боку, АІ не розрахований на острів. Коли вам вдасться посварити дві АІ цив. вони починайють інтенсивно озброюватись, переходять на військову економіку, але юніти накопичуються, і не втрачаються в боях, а коли юнітів дуже багато навіть із Сідівськими бонусами утримання їх руйнує АІ цивілізації фінансово. Далі, із розвитком технологій, ці юніти не будуть проапгрейджені. Таким чином АІ цивілізації витрачають купу грошей на утримання застарілих юнітів, що гальмує їх розвиток.
Це ваш шанс на Сіді, а не коврові міста. :rolleyes: Ви на Сіді це маленький Давид серед десятка Голіятів.
 • 0

#208 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4992 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 22.11.2018 – 17:07

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (21.11.2018 – 05:48) писав:

Ви не вірно розумієте слово "змінила світ", ваш покірний слуга не говорив що Римська Імперія змінила світ на краще, але це та птиця яка махнула криалами і викликала ураган в стохастичній, динамічній системі. До прикладу, римляни закатували та вбили Ісуса Христа, що було іскрою до популярності Християнства, яке в свою чергу зіграло роль у "великому стрибку" Європки. Бачите, складний ланцюжок подій, що було б якби солдати РІ не вбили Ісуса? Уявіть собі наскільки б інакший міг бути світ зараз... Іт'с ту комплікайтед ту компрегенд. Це все набагато оскладніше ніж фільм "Фейл Сейф".
Ну писати такі дурниці, як можна. Пересічна баба в селі знає, що євреї розіп'яли Ісуса. Ви в хмарах, навіть того не знаєте.
Це один із головних мотивів антисемітизму в середньовіччі. Це використовував добрий католик Адольф Гітлер в пропаганді. Спробуйте якось почитати Євангелія, це такі fairy tales з яких про то відомо. В цих казкових історіях автори чітко покладають вину саме на євреїв, а не на римлян. Римляни ж, в особі Понтія Пілата в усій історії вмивають руки. Саме вина євреїв пілкреслюється в кількох місцях. Основне звинувачення з точки зору римлян проти (державна зрада, бо він проголошував себе царем Іудейським) Ісуса Пілат відкидає, бо оскільки "царство не від цього світу", Ісус не загрожував владі реального імператора. Пілат прямо каже, що він не бачить за Ісусом вини. По заявкам фактично громадськості Ісуса бичують. Жінка Пілата Прокула попереджає чоловіка, щоб він не робив нічого поганого Ісусу. Пілат намагається спасти Ісуса запропонувавши звільнення на основі старого звичаю, юрба (євреї) вимагає звільнити Варавву. І нарешті Пілат "вмиває руки", щоб показати що не він (читай Рим) винен в несправедливому вироку.

Цитата

"Пілат, бачучи, що ніщо не допомагає, … взяв води й умив руки перед народом, та й сказав: невинний я в крові Праведника Цього "(Мт. 27:24).
Далі римський солдат проявляє співчуття до Ісуса на хресті, і підносить до його губ губку (тепер цей епізод хибно більшість розуміє, вода з оцтом стандартний напій легіонерів).

Перегляд дописусерпинка (21.11.2018 – 11:12) писав:

Жити в борг - це західна модель економічного життя. Там всі пожиттєво живуть в борг. Не знаю, мене вчили дома "жити так, щоб нічого не зичити".
Це не захадна модель економічного життя, це модель постіндустріальної економіки, фактично сучасної епохи поступового економічного занепаду Заходу.

Повідомлення відредагував kalamar: 22.11.2018 – 16:55

 • 0

#209 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 22.11.2018 – 17:55

Перегляд дописуkalamar (22.11.2018 – 17:07) писав:

Далі римський солдат проявляє співчуття до Ісуса на хресті, і підносить до його губ губку (тепер цей епізод хибно більшість розуміє, вода з оцтом стандартний напій легіонерів).
Я п'ю воду з оцтом зранку, але яблучним. Може римляни так очищували воду, щоб уникнути хвороб?

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (22.11.2018 – 12:14) писав:

Іт'с ту комплікейтед...
Все простіше, ніж ви уявляєте: ви з паном Каламарем просто вирішили перейти з цієї теми сюди)

Перегляд дописуkalamar (22.11.2018 – 17:07) писав:

Це не західна модель економічного життя, це модель постіндустріальної економіки, фактично сучасної епохи поступового економічного занепаду Заходу.
Лихварі були ще за часів Ісуса. <_< За вашими словами у мене скоро буде занепад, бо я подумую над тим, щоб влізти в кредит. Але лише на 2 тижні, тобто до зарплати. І лише у разі, якщо в чорну п'ятницю, тобто завтра, будуть знижки на ті товари, що мене цікавлять. :)
 • 0

#210 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій!?

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1739 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 22.11.2018 – 18:42

Перегляд дописуkalamar (22.11.2018 – 13:47) писав:

Я почитав стратегію, посміявся. У вас є цива, спробуйте "забудувати містами" на Сіді. :wink2: То просто напросто людина нарешті виграла на монарху, вирішила, що вона експерт, і мріє про те, як вона виграє на Сіді. :wink2:
Не вірте всьому, що читаєте.
Людина по перше освоїла save/load. Це видно по тому, як умілітєльно він збирається забити на розвиток технологій, а брати технології на початку із варварських поселень (це на Сіді!), або шантажувати сусідів (На Сіді він шантажуватиме сусідів на початку гри :rolleyes: )
Ви розумієте, що таке save/load? Це перезагрузка гри over 300 разів для отримання потрібного рандому, щоб кістка гарно впала.
В Циві багато подій, є рандомними подіями з певним розподілом імовірності. Напр. танк сильніший за лучника, але на результат бою накладається рандом, і рідко, лучник може виграти в танка. Дехто каже що то нереалістично, насправді реалістично, в історії багато випадків коли індіанцям чи зулусам вдавалось розбити яку небуть кавалерію. Сприймайте то так, що танкісти спали в казармах і прогавили нічну атаку на казарми грецьких гоплітів. -_- Рандом добавляє азарт і без нього гра була би нудна. Але цей рандом відкриває широкі можливості дя задротів. Атакуєте лучником танка і перезавантажуєте гру стільки, шоб переміг лучник. Так просто звичайно в третій то не працює, в четвертій є в настройках параметр, зберігати рандомне зерно, якщо прибрати там галочку, працює аж так просто. Але в серії рандомних подій (напр. міняючи послідовності рандомних подій, міняючи послідовність в якій ваші юніти противника атакують) можна теж добиватись потрібного вам випадіння кістки. Та, коли ви в варварські поселення заходите може трапитись або щось погане, з'являються три ваврвара, які вас атакують, або добре - гроші, карта і навітьтехнологія. На низьких рівнях складності можна заходячи в різні дні в поселення в різній послідовності перезавантаженням гри добитись того, що кістка так ляже, що всі поселення дадуть вам по технології. Але на Сіді ви практично стабільно отримуєте варварів, ніяких технологій.  На низьких рівнях ви порівняно легко з варварами справляєтеть, бо у вас бонус проти варварів 200, на сіді бонуса проти варварів нема. Так розбуджені біля вашого стартового міста варвари на сіді цілком здатні в перші ходи гри знищити вашу столицю.
Як ви збираєтесь захоплювати на початку гри АІ циілізації, коли на Сіді в них щось до дюжини шарових військових юнітів,а у вас воїн, лучник, і два гопліти? Як ви збираєтесь забудовувати містами, коли на сіді в цивілізацій АІ спочатку шаровий поселенець і він починає гру з двама міствми?
Ті стратегічні мрії, якими той пан поділився на форумі, не мають стосунку до третьої цивілізації на складності Сід.
Та стратегія пилась походу для задротів, Ви не розумієте що на Божестві/Сідові там задротство, по клітинках потрібно все рахувати. Сейв-лоад щоб розвідати карту, чи дістатися села раніше за компа, воно у будь-якому разі вийде, якщо тупо перегравати кожен рах на іншій карті, боюсь це для дуже сильних гравців. А взагалі, чи не єдиний шанс виграти на такій складності — мілітаристична/експансивна фракція. Ні ну бачив відео, де там одним містом виграють, але там походу аб'юз багів АІ черех дипломатію. Містере Каламар, Ви таке враження що самі на тих Божественних/Сідах не грали зовсім, експансія це стандарт там. На островах — це божевілля, це буде дуже важко, там, якщо допустимо ваша цивілізація на острові із якоюсь іншою — то її потрібно захопити і надіятися що якесь АІ не зробить так-само на своєму, інакше виграти майже не реал, навіть не виграти а тупо вціліти до 1 АД. Так, варварів часто вимикають на Сідові — вони там це ппц на початку, якщо з'являються, краще заново карту взяти. Чи не найпростіший спосіб виграти на Сідові — Пангея, мілітаристичні/експансиві і після набуття критичної маси (пару бараків, міста) — Тотал Вар! Нищимо сітку АІ, захоплюємо робітників, АІ буде пропонувати мир. Але дуже не пощастить, якщо біля нас АІ — агресивна/експансивна/мілітарі, то простіше переграти або якимось чудом накопичити більше сили... Є ціла КУПА гайдів, відео, і всього такого по т. з. sprawling, в Цивілізації 3. Це майже ідеальна стратегія на Сідові + війна звичайно — ось непоганий гайд, крім того що я вже викладав, — 120 Day's A newbies journey from Monarch to Sid., Ви припускаєтеся таких самих помилок як автор гайду на початку, не розумієте як можна побудувати тучу міст, чому це потрібно, звідки брати армію і як воювати із АІ. Люди пишуть гайди, які задротили в Цивілізацію Третю в сто разів більше чим Ви, а Ви все одно, кажете шо то все фігня.

Дипломатія на Сідові допомагає якщо якщо ваша цивілізація на рівні імперії, в інших випадках комп рано чи пізно нападає і виносить, або множить на нуль весь розвиток, не допоможе нічого. Це звичайно якщо без чітів у дипломатії грати.

Перегляд дописуkalamar (22.11.2018 – 14:26) писав:

В дуже загальних рисах на сіді основний і єдиний ваш козир безпринципна, підступна дипломатія. Ні по технологіях, ні по війську, ні по кількості міст ви не можете обігнати АІ цивілізації. Пріоритетне чудо світу - Велика Бібліотека, якщо вам вдасця її побудувати, це принаймні скоротить рівень вашої технологічної відсталості. Дипломатія напрямлена на підтримання стану хаосу, тотальної війни всіх з усіма. Тільки якщо АІ цивілізації перебувають одна із одною у стані перманентної війни, у вас є якийсь шанс. При оголошенні війни АІ переходить на військову економіку, він перестає будувати покращення міст, і будує військові юніти. Природно, коли АІ цивілізації у сані війни вони не обмінюються технологіями і не торгують. Найпростіше на островах. Коли ви самі на острові вас важко просто розчавити, операція із десантуванням на ваш острів значно дорожча, ще флоту вимагає, і АІ толком не вміє робити десант. З иншого боку, АІ не розрахований на острів. Коли вам вдасться посварити дві АІ цив. вони починайють інтенсивно озброюватись, переходять на військову економіку, але юніти накопичуються, і не втрачаються в боях, а коли юнітів дуже багато навіть із Сідівськими бонусами утримання їх руйнує АІ цивілізації фінансово. Далі, із розвитком технологій, ці юніти не будуть проапгрейджені. Таким чином АІ цивілізації витрачають купу грошей на утримання застарілих юнітів, що гальмує їх розвиток.
Це ваш шанс на Сіді, а не коврові міста. :rolleyes: Ви на Сіді це маленький Давид серед десятка Голіятів.
Містере Каламар, на островах без чітів в дипломатії в АІ буде космічний корабель коли у вашої фракції гопліти ті бігатимуть... Острови це найгірший варіант на Сідові. Там потрібно за все хвилюватися, за Корабель, за ООН, за Бродвеї, за все коротше, виграти таке без чітів, ну дуже важко... На порядки важче ніж пангею — простою експансією. Особисто я не сейв-лоадю на битвах, буває завантажу на десять ходів раніше щоб переграти стратегію, і все таке. Думаю якщо буду грати в Цивілізацію то буду і без сейв-лоаду взагалі, просто то потрібно задротити дуже довго.

Перегляд дописуkalamar (22.11.2018 – 17:07) писав:

Ну писати такі дурниці, як можна. Пересічна баба в селі знає, що євреї розіп'яли Ісуса. Ви в хмарах, навіть того не знаєте.
Це один із головних мотивів антисемітизму в середньовіччі. Це використовував добрий католик Адольф Гітлер в пропаганді. Спробуйте якось почитати Євангелія, це такі fairy tales з яких про то відомо. В цих казкових історіях автори чітко покладають вину саме на євреїв, а не на римлян. Римляни ж, в особі Понтія Пілата в усій історії вмивають руки. Саме вина євреїв пілкреслюється в кількох місцях. Основне звинувачення з точки зору римлян проти (державна зрада, бо він проголошував себе царем Іудейським) Ісуса Пілат відкидає, бо оскільки "царство не від цього світу", Ісус не загрожував владі реального імператора. Пілат прямо каже, що він не бачить за Ісусом вини. По заявкам фактично громадськості Ісуса бичують. Жінка Пілата Прокула попереджає чоловіка, щоб він не робив нічого поганого Ісусу. Пілат намагається спасти Ісуса запропонувавши звільнення на основі старого звичаю, юрба (євреї) вимагає звільнити Варавву. І нарешті Пілат "вмиває руки", щоб показати що не він (читай Рим) винен в несправедливому вироку.

Далі римський солдат проявляє співчуття до Ісуса на хресті, і підносить до його губ губку (тепер цей епізод хибно більшість розуміє, вода з оцтом стандартний напій легіонерів).
:facepalm: Важкувато відповідати без сарказму. Добре містере Каламар, не розумію до чого Ви цю дурню написали але раз написали спробую пояснити логіку: допустимо у смерті Ісуса винні тогочасні євреї, іудеї, чи як іх там. Що з цього? Ловіть логіку — те що бабця із села знає що Ісуса вбили євреї (і взагалі знає про Ісуса...), це через те що Рим був в Єрусалимі, невже Ви бачите тількі прямі зв'язки "А + Б", я в це не вірю. :) Взагалі про що ваш покірний слуга написав, Ви зроузміли? Християнстов виникло і поширилося, прямо чи дотично, чи дотично ще раз повторю, через імперію. Таких Ісусів було багато у всіляких забурбелівках, людей із новими віруваннями, їх убивали, ми ніколи про них не дізнаємося, але тільки той, з Єрусалиму, змінив світ. Якби не Римська Імперія, цього б не сталося. Чому Рим був в Єрусалимі, в Лондоні якомусь? Тому що це імперія, глобальна штука містере Каламар, вона ДУЖЕ СИЛЬНО впливає на розвиток людства взагалі, сильніше ніж все інше, сільніше ніж забурбелівки. Це складна, взаємозв'язана система. Міф про Ісуса Христа став іскрою, що змінила світ, але ця б іскра затухла якби не Рим. І не тільки Християнство, ще багато чого. Рим був злий, гнилий та примітивний, але навіть цього вистачило щоб перевернути із ніг на голову оті всі забурбелівки що існували тоді. Змінити їх майбутнє назавжди.

Перегляд дописуkalamar (22.11.2018 – 17:07) писав:

Це не захадна модель економічного життя, це модель постіндустріальної економіки, фактично сучасної епохи поступового економічного занепаду Заходу.
Ага... Ах, епохи та люди...

Перегляд дописусерпинка (22.11.2018 – 17:55) писав:

Все простіше, ніж ви уявляєте: ви з паном Каламарем просто вирішили перейти з цієї теми сюди)
Еге, звичайно. Вибачте, то в мене настрій просто "нуар" був :), написав якусь фігню, не думаючи як завше...
 • 0

#211 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4992 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 22.11.2018 – 22:17

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (22.11.2018 – 18:42) писав:

Містере Каламар, на островах без чітів в дипломатії в АІ буде космічний корабель коли у вашої фракції гопліти ті бігатимуть... Острови це найгірший варіант на Сідові.
Ви не теоритузуйте. Не буде. Ви теоретично гру на Сіді освоюєте? :wink2:
Дипломатія, підкупи, військові союзи змусять АІ противників бути у перманентній війні, до нового часу їх реально догнати, висадитись, і розбити їх застарілі юніти.
Ще раз, основна фішка острова. Ви зіштовхуєте лобами АІ, вони будують купу юнітів, але ці юніти, через острівний характер карти не витрачаються, а при переході до просуненіших форм правління утримання юнітів кожтує грошей навіть для АІ на сіді. АІ тупий, він врешті просто починає витрачати гроші не на технології, а на утримання величезної армії, яку він повноцінно не може пустити в хід. І армії нікудишньої, бо юніти застарівають, а апгрейд знову коштує грошей.

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (22.11.2018 – 18:42) писав:

Та стратегія пилась походу для задротів, Ви не розумієте що на Божестві/Сідові там задротство, по клітинках потрібно все рахувати. Сейв-лоад щоб розвідати карту, чи дістатися села раніше за компа, воно у будь-якому разі вийде, якщо тупо перегравати кожен рах на іншій карті, боюсь це для дуже сильних гравців.
Та стратегія для задротів, але ви не розумієте, що таке задротство. Мікроменеджмент по любому на Сіді потрібен, це не задроцтво.
Задроцтво видно з того, що той пан. напр. пише.
Читаємо.

Цитата

Science was kept to 10% (get a new tech every 32 turns, but maximize gold). Get techs through 1 of 3 ways:
1. Find in barbarian hut
2. Buy from AI
3. Receive from AI as part of peace treaty
Я пояснив, що таке задроцтво, ви його, на відміну від того пана в цивілізації ще для себе не відкрили.
Ше раз пояснюю, тільки зберіганням і загружанням over сотні разів в цивілізації можна нормально отримувати технології із barbarian hut
Я взагалі не певен, чи він реально грав на сідові, бо наскілки пам’ятаю, на Сідові barbarian hut не дають технологій ніколи, тільки на нижчих рівнях.
Купування технологій не дешевше, ніж вивчення.
Для шантажу потрібна військова перевага, а її без задроцтва save/load в принципі на сідові бути не може. Типова гра на сідові, ви невелика державка між потужними сусідами, які вільно ходять по вашій території, і періодично вимагають від вас контрибуцію, і ви змушені погоджуватися.
Тому пан типовий save/loader, типовий задрот. Так вам взагалі технологій не треба, ви всіх можете за кілька років save/load лучниками розбити. В мілітариській цивілізації в боях вищі шанси получити героїв і отримати армії. Отже отримуєте елітних воїнів, а потім ними атакуєте, і перезавантажуєте комп кілька сотень разів, поки раптом елітний воїн не перетвориться в мілітарного лідера. Оте перезавантаєення це задроцтво, а мікроменеджмент, не задроцтво, без нього уже навіть на монарху ніях.

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (22.11.2018 – 18:42) писав:

:facepalm: Важкувато відповідати без сарказму. Добре містере Каламар, не розумію до чого Ви цю дурню написали але раз написали спробую пояснити логіку: допустимо у смерті Ісуса винні тогочасні євреї, іудеї, чи як іх там. Що з цього? Ловіть логіку — те що бабця із села знає що Ісуса вбили євреї (і взагалі знає про Ісуса...), це через те що Рим був в Єрусалимі, невже Ви бачите тількі прямі зв'язки "А + Б", я в це не вірю. :) Взагалі про що ваш покірний слуга написав, Ви зроузміли?
Ні, таповий брєд, як його зрозуміти, коли нема у вас логіки.
Реально є факт, зазубрелівка Римської імперії справила на історію вплив не менший, ніж Римська імперія, а отже доведено, що ваше твердження, що
"Якщо судити в такому плані як Ви, то культури імерій вмирали (хоча імперії це не просто культури імперій, це влада імперій, це сила імперій, це закони імперій і все таке...), а культури забурбелівок навіть не народжувались, вони так і залишилися культурами забурбелівками." не відповідає дійсності. Ловіть логіку, ми його спростували контрприкладом зазубрелівок, які справили на історію не менший вплив, ніж великі утворення.
 • 0

#212 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 22.11.2018 – 22:26

Перегляд дописуУповноважений (21.11.2018 – 12:11) писав:

Ну ми ж прагнемо на захід. їй в борг давали, а покращення від цього не настало. Зараз, коли в борг дають мало і війна - краще ніж за часів, коли їй давали в борг. А от як Азірову в борг давали, то й мені на зарплатню дещо перепало трішки покращення.
Є макроекономіка, а є мікроекономіка. Твоє особисте благо і благо системи (держави) - це різні рівні.
Крім того, тобі могло бути в певний період краще, а, наприклад, вчителям - гірше. Тепер вчителям гірше, ніж при Юлі:
Прихований текст

 • 0

#213 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 22.11.2018 – 23:01

Ну і так, щоб ще подратувати пана Каламаря. :D
 • 0

#214 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4992 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 23.11.2018 – 00:57

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (22.11.2018 – 18:42) писав:

Дипломатія на Сідові допомагає якщо якщо ваша цивілізація на рівні імперії, в інших випадках комп рано чи пізно нападає і виносить, або множить на нуль весь розвиток, не допоможе нічого. Це звичайно якщо без чітів у дипломатії грати.
Абсолютно ні. Дипломатія на сідові все вирішує, коли ви вмієте нею користуватися.
А імперією ви на Сідові не будете майже всю гру, ви underdog.
Вирішіть як ви хочете виграти на сідові, головою і стратегією, чи задроцтвом. На сіді можна виграти стратегічно не юзаючи load/save. Що мається на увазі, можете зберігатись, якщо ви почали чудо світу будувати і вас обігнали, але ви помітили, що ви направивши п’ятеро робітників на гору могли швидко побудувати шахту і перекинувши робітника на екрані міста, могли суттєво збільшити продуктивність і встигнути побудувати піраміди, спокійно повертайтесь, якщо ви помітили, що при обороні і при нападі неправильно розташували стек і не використали бонуси місцевості, виправляйте помилку. Не юзайте load/save із задротною метою випадання в грі сприятливого для вас рандома. Якщо ваші четверо мечників атакують вороже місто, яке охороняють четверо гоплітів, щанси у мечників є, але дуже малі. Не юзайте load/save щоб вашим мечникам хронічно везло, а компу хронічно не везло, і він програвав битви в ситуаціях, коли він в 95 відсотках мав бути переможцем. І тоді побачимо, чи ви зможете на початку гри мілітарним шляхом побудувати на сідові імперію. :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 23.11.2018 – 00:58

 • 0

#215 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4992 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 23.11.2018 – 13:53

Перегляд дописусерпинка (22.11.2018 – 23:01) писав:

Сам себе не похвалиш, ніхто не похвалить.

Перегляд дописусерпинка (21.11.2018 – 11:12) писав:

Вона набрала в час світової кризи. І в основному на Укравтодор (файл з сайту мінфіну), який очолював тоді Гуржос. Проти нього теж відкривали кримінальні справи. Але найбільше набрали боргів якраз при Азарові. Але в гривнях то не зрозуміло трохи, в доларах графік може і по іншому виглядати, якщо брати курс гривні на відповідну дату. І не всі борги на плечах уряду, є ще і на НБУ.
З вашого ж графіка видно що при Тимосі максимум.
Світова криза не війна, вона не виправдання набору боргу. На той час Україна в світ менше була інтегрована, тож удар кризи був слабший, ніж буде удар наступної кризи. Але удар був, передусім по металургії. В такі моменти розумні прем'єри просто затягували пояси (Японія), а прем'єри-дурепи, брали борги, бо їм перед виборами, в яких вони планували брати участь, треба було піднімати зарплати, шоб підмазатись до виборців.
Тимосі треба було просто пояснити народу, що так і так, світова криза, тому терпіть, зарплату піднімати поки не можна. Зверніть увагу, Гройсман прямо так робить.

Повідомлення відредагував kalamar: 23.11.2018 – 13:55

 • 0

#216 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 23.11.2018 – 14:51

Перегляд дописуkalamar (23.11.2018 – 13:53) писав:

Сам себе не похвалиш, ніхто не похвалить.
Я й не приписую собі те, що я вас дратую. Вас дратує Тимошенко))

Перегляд дописуkalamar (23.11.2018 – 13:53) писав:

З вашого ж графіка видно що при Тимосі максимум.
Але там динаміку не можна прослідкувати, мало часу була на посаді.

Перегляд дописуkalamar (23.11.2018 – 13:53) писав:

Світова криза не війна, вона не виправдання набору боргу. На той час Україна в світ менше була інтегрована, тож удар кризи був слабший, ніж буде удар наступної кризи. Але удар був, передусім по металургії. В такі моменти розумні прем'єри просто затягували пояси (Японія), а прем'єри-дурепи, брали борги, бо їм перед виборами, в яких вони планували брати участь, треба було піднімати зарплати, шоб підмазатись до виборців.
Нормальні прем'єри під удар ставлять великий бізнес, а не соціально незахищене населення із зарплатою в 100 доларів. Звичайно, що вона всім депутатам-бізнесменам неугодна, адже мабуть великий бізнес від неї страждає. Але від Януковича вони постраждали набагато більше, і мабуть цього не очікували, інакше б революцію не зробили і Юлю б не визволили.

Перегляд дописуkalamar (23.11.2018 – 13:53) писав:

Тимосі треба було просто пояснити народу, що так і так, світова криза, тому терпіть, зарплату піднімати поки не можна. Зверніть увагу, Гройсман прямо так робить.
Ага. Гройсман. Щас. Гройсман підняв мінімальну з/п на 100%. Ніхто до нього таке не робив. Яценюк утримував мінімалку 4 роки, а коли він пішов, взявши на себе весь негатив і обнуливши свій рейтинг, Гройсман прийшов і підняв мінімалку.

Щодо кредитів. Тимошенко брала кредити в іноземній валюті на рефінансування Автодора і реструктуризацію заборгованості Нафтогазу, тобто мусила взяти, ну ще взяла на транспорт для лікарень, протипаводковий захист (тоді повені були в Україні) і супутникову систему зв'язку. Решту брала в гривнях. Янукович же брав все в доларах, а з нинішнім курсом це жопа. Гривневі кредити не такі страшні, вони зараз знівельовані курсом. І на що він брав? На Євро2012, сільське госп-во. В якій жопі зараз с/г, ви тут самі гарно розказували про поголів'я корів. А система зв'язку працює і емб'юленси їздять дорогами.
Я звичайно з державними боргами не дуже знайома. Але, коли тупо заявляють, що всі борги набрала Юля, а тепер Гройсман все мусить віддавати, то це чистої води популізм. В ситуації треба розбиратись, а не розповсюджувати завчені штампи.

Повідомлення відредагував серпинка: 23.11.2018 – 15:13

 • 0

#217 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4992 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 23.11.2018 – 16:32

Перегляд дописусерпинка (23.11.2018 – 14:51) писав:

Я й не приписую собі те, що я вас дратую. Вас дратує Тимошенко))
У вас манія величі. Ви взагалі мене не дратуєте.

Перегляд дописусерпинка (23.11.2018 – 14:51) писав:

Ага. Гройсман. Щас. Гройсман підняв мінімальну з/п на 100%. Ніхто до нього таке не робив. Яценюк утримував мінімалку 4 роки, а коли він пішов, взявши на себе весь негатив і обнуливши свій рейтинг, Гройсман прийшов і підняв мінімалку.
Гройсман підняв мінімалку тоді, коли це економічно можливо було. Але пізніше не підняв мінімалку, і прямо пояснив, що причина в сильному навантаженні на бюджет по обслуговуванню боргу в наступний період (який Юля набрала).
Абсолютні цифри, як 100, не дуже вражають, якщо зважити, яка інфляція була після початку війни на сході.

Перегляд дописусерпинка (22.11.2018 – 22:26) писав:

Є макроекономіка, а є мікроекономіка. Твоє особисте благо і благо системи (держави) - це різні рівні.
Крім того, тобі могло бути в певний період краще, а, наприклад, вчителям - гірше. Тепер вчителям гірше, ніж при Юлі:
Тепер всім гірше, бо за Юлю роплачуються. Трохи не адекватно порівнювати зарплату вчителів, із середньою. Порівнюйте із зарплатою бюджетників. Навіщо в Україні вчителі, адже ми вже не будуємо комунізму? Для роботи на заробітках по збору полуниці освіта не потрібна. Держава вже не забезпечує учнів підручниками чи ремонтом шкіл, просто треба приватизувати школи, зробити платними. Тоді можна буде підняти вчителям зарплату.

Перегляд дописусерпинка (21.11.2018 – 11:12) писав:

Вона набрала в час світової кризи. І в основному на Укравтодор (файл з сайту мінфіну), який очолював тоді Гуржос.
Навіщо вона набирала борги на дороги. Треба по капіталістичному підходити до питання доріг. За добрі дороги треба платити. Тому автобани просто платні, ті хто користується, платить за проїзд. А для ремонту решти доріг, підняти акциз за бензин до європейських рівнів, і не треба буде набиратись боргів, за ремонт заплатять власники авто, як і має бути.
Як бенин в Німеччині продають.

Повідомлення відредагував kalamar: 23.11.2018 – 16:40

 • 0

#218 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій!?

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1739 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 23.11.2018 – 17:21

Перегляд дописуkalamar (22.11.2018 – 22:17) писав:

Ви не теоритузуйте. Не буде. Ви теоретично гру на Сіді освоюєте? :wink2:
Дипломатія, підкупи, військові союзи змусять АІ противників бути у перманентній війні, до нового часу їх реально догнати, висадитись, і розбити їх застарілі юніти.
Це майже неможливо на островах без чітів. Дипломатія буде і на пангеї, особливо вона ефективна стане, коли буде підкріплена армадою коників. Я просто бачив гайд там де пишеться подібне до того що Ви пишите, бачив що про той гайд на форумі писали і грав сам на Сідові — Ви говорите не реальні речі, там або з чітами, або ніяк. Чи не єдиний спосіб виграти на Сідові без чітів — пангея, мілітарі/експансія фракція.

Перегляд дописуkalamar (22.11.2018 – 22:17) писав:

Ще раз, основна фішка острова. Ви зіштовхуєте лобами АІ, вони будують купу юнітів, але ці юніти, через острівний характер карти не витрачаються, а при переході до просуненіших форм правління утримання юнітів кожтує грошей навіть для АІ на сіді. АІ тупий, він врешті просто починає витрачати гроші не на технології, а на утримання величезної армії, яку він повноцінно не може пустити в хід.  І армії нікудишньої, бо юніти застарівають, а апгрейд знову коштує грошей.
Це нонсенс, майже не реально (ні ну бачив мельком гру де одним містом виграли, але там із чітам по ідеї). Гру в студію (відео наприклад), зате Ви легко знайдете по "справлінгу" купу гайдів і відео. Так і виграють на Сідові.

Перегляд дописуkalamar (22.11.2018 – 22:17) писав:

Та стратегія для задротів, але ви не розумієте, що таке задротство. Мікроменеджмент по любому на Сіді потрібен, це не задроцтво.
Задроцтво видно з того, що той пан. напр. пише.
Читаємо.

Я пояснив, що таке задроцтво, ви його, на відміну від того пана в цивілізації ще для себе не відкрили.
Ше раз пояснюю, тільки зберіганням і загружанням over сотні разів в цивілізації можна нормально отримувати технології із barbarian hut
Я взагалі не певен, чи він реально грав на сідові, бо наскілки пам’ятаю, на Сідові barbarian hut не дають технологій ніколи, тільки на нижчих рівнях.
Сід то в обнові додали складність, наскільки пам'ятаю, на Божестві дають, не тупіть, той чувак пише для Божества (там написано Deity), гайд дуже старий у нього, є купа нових.

Перегляд дописуkalamar (22.11.2018 – 22:17) писав:

Купування технологій не дешевше, ніж вивчення.
Для шантажу потрібна військова перевага, а її без задроцтва save/load в принципі на сідові бути не може. Типова гра на сідові, ви невелика державка між потужними сусідами, які вільно ходять по вашій території, і періодично вимагають від вас контрибуцію, і ви змушені погоджуватися.
Тому пан типовий save/loader, типовий задрот. Так вам взагалі технологій не треба, ви всіх можете за кілька років save/load лучниками розбити. В мілітариській цивілізації в боях вищі шанси получити героїв і отримати армії. Отже отримуєте елітних воїнів, а потім ними атакуєте, і перезавантажуєте комп кілька сотень разів, поки раптом елітний воїн не перетвориться в мілітарного лідера. Оте перезавантаєення це задроцтво, а мікроменеджмент, не задроцтво, без нього уже навіть на монарху ніях.
Це все буде і на островах, тільки із різницею що на островах майже не реально виграти. Єдиний шанс обігнати компа — захопити його міста, військами. Для потрібно 1 — пангея, 2 — мілітарі/експансив фракція, 3 — коники (в мідл айдж нон-стоп штампуємо кнайтів/аналогів), все. Інакше комп рано чи пізно нападає, без різниці на всю дипломатію, і множить все на нуль. Якщо захопити/ослабити хоча б одну цивілізацію, можна легко перемкнутися на Технології/Фінанси/Розвиток, на деякий час, розпустивши армію. Головне нахапати вдвічі більше міст ніж в середньмоу в компів. Тільки щоб таки фокуси вміти робити, потрібно роками в ту цивілізацію задротити...

Перегляд дописуkalamar (22.11.2018 – 22:17) писав:

Ні, таповий брєд, як його зрозуміти, коли нема у вас логіки.
Реально є факт, зазубрелівка Римської імперії справила на історію вплив не менший, ніж Римська імперія, а отже доведено, що ваше твердження, що
"Якщо судити в такому плані як Ви, то культури імерій вмирали (хоча імперії це не просто культури імперій, це влада імперій, це сила імперій, це закони імперій і все таке...), а культури забурбелівок навіть не народжувались, вони так і залишилися культурами забурбелівками." не відповідає дійсності. Ловіть логіку, ми його спростували контрприкладом зазубрелівок, які справили на історію не менший вплив, ніж великі утворення.
В тому то і справа, що то була забурбелівка у складі імперії... Розумієте, от палестина це просто купа людей, на певній, не великій території. На що вони можуть впливати? — Ну локально там, ну може на пару сусідів, все, на цьому область їхнього впливу обмежується. Так-так, є всілякі торгові зв'язки, вся фігня, проїхали, в імперії це також було. А от Римська Імперія, це трішки інше... Бо імперія і в Лондоні, і в Єрусалимі, не звертаючи увагу на причини такої ситуації, уже наявність там імперії, виводить її із рівня забурбелівок на якісно новий. Розумієте такі речі як імперія змінюють життя людей, багатьох людей, різних людей, в різних місцях, прямо чи дотично. Ви ж безглуздо намагаєтеся поставити на один рівень забурбелівки та імперії... Уявіть, скільки в світі тоді було різни "палестин" про яких Ви не знаєте, але Римська Імперія була одна.

Якщо вдатися до конкретного прикладу Ісуса Христа, то завдяки тому що із його смерті зробили такий спектакль, ці новини розлетілися по імперії, це викликало різні реакції, прост співпали фактори, різні фактори та тендеції в тогочасному суспільстві, Римьска Імперія була одним із цих факторів. Якби Єрусалим, був просто Єрусалим, а не Єрусалим в складі Римської Імперії, то ті б євреї, абреки, чи як їх там, які роками трощили один-одному голови через різні вірування, просто б вбили того Ісуса та й усе. Ніхто б про це навіть не знав. А так вони жили за законом імперії (їм доводилося так жити...). Такий от спалах у сфері "ймовірностей", подій, статистики. Один радянський науковець, навіть теорію круту створив — типу теорія систем, чи щось в такому дусі: так от Римська Імперія, за цією теорією повинна бути куди більш впливовою фактором на систему "людство" ніж якась забурбелівка, хоча б по кількості взаємодій (прямих та дотичних (косвенных)), вона на порядки переважає...

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 23.11.2018 – 17:28

 • 0

#219 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій!?

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1739 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 23.11.2018 – 19:35

Перегляд дописуkalamar (23.11.2018 – 00:57) писав:

Абсолютно ні. Дипломатія на сідові все вирішує, коли ви вмієте нею користуватися.
А імперією ви на Сідові не будете майже всю гру, ви underdog.
Вирішіть як ви хочете виграти на сідові, головою і стратегією, чи задроцтвом. На сіді можна виграти стратегічно не юзаючи load/save. Що мається на увазі, можете зберігатись, якщо ви почали чудо світу будувати і вас обігнали, але ви помітили, що ви направивши п’ятеро робітників на гору могли швидко побудувати шахту і перекинувши робітника на екрані міста, могли суттєво збільшити продуктивність і встигнути побудувати піраміди, спокійно повертайтесь, якщо ви помітили, що при обороні і при нападі неправильно розташували стек і не використали бонуси місцевості, виправляйте помилку. Не юзайте load/save із задротною метою випадання в грі сприятливого для вас рандома. Якщо ваші четверо мечників атакують вороже місто, яке охороняють четверо гоплітів, щанси у мечників є, але дуже малі. Не юзайте load/save щоб вашим мечникам хронічно везло, а компу хронічно не везло, і він програвав битви в ситуаціях, коли він в 95 відсотках мав бути переможцем. І тоді побачимо, чи ви зможете на початку гри мілітарним шляхом побудувати на сідові імперію. :wink2:
Задротити означає проводити багато часу за відеогрою наприклад. Тобто майже не відходити від компа, там їсти (рот) наприклад. Мечниками немає смислу нападати на міста, вам потрібен спеціальний, атакуючий юніт шоб ослабити цивілізацію (Імпі ідеальні для цього наприклад), нищіть інфраструктуру, захоплюйте робочих — комп буде просити миру за це торгується під сотню золота, за яке можна щось там купити, а інколи навіть технології під мирний договір вдається взяти, Таким чином, цивілізація ослаблена вашою атакаю, вона починає заново розбудовуватися і вам вже легше. Головне щоб це були не мілітаристи/експансивні бо то пипець... Повномасштабна, агресивна експансія, на раннії етапах гри (античність, класицизм, мідл ейдж), абсолютно неможлива без ресурсу "Коні", і взагалі не можлива на островах, доки Ви флоти будете будувати, комп уже бомбардувальниками попре... Якщо комп біля вас експансивний/мілітаристичний і отримує цей ресурс (Коні), ну 90% гейм-овер відразу, навіть не на Сідові.
 • 0

#220 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 7270 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 23.11.2018 – 20:52

ви все про ігри та про ігри
давайте про обіцяючих обіцяльників говорити.
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних