Перейти до вмісту

Допоможіть із пошуком контенту про Холодну Війну

Холодна Війна Музика Фільми Картинки Ігри Книги

Повідомлень в темі: 381

#281 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 26.01.2019 – 21:29

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (26.01.2019 – 18:12) писав:

Мораль сей басні така: націоналізм це НЕ те саме що ефективність, і не може воно бути ефективним завше, при будь-яких обставинах та всюди. І тут постає вибір, Ви або за націоналізм, або за ефективність... Штати його давно зробили, як і СССР, як і КНР.
Є феодальні, національні, теократичні держави. нема ефективних. :wink2:
 • 0

#282 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 26.01.2019 – 21:40

Перегляд дописуkalamar (26.01.2019 – 19:44) писав:

Нуль аргументів, а натомість стара пластинка. Ви молитесь, бо оце "світ давно змінився, еволюціонував, заточив технології" звучить як молитва релігійного фанатика.
Є дуже багата на ресурси (і не тільки нафту), країна, і по світу є сили, які хочуть погріти на тому багатсві руки, і боряться між собою. Називайте це колоніалізмом, сферами впливу... як хочете. Суті це не міняє.
Дійсно, слова не мають значення, як в пісні "ангелам слов не надо", просто у даному випадку ці слова зіб'ють вас із пантелику так само як інстинкти та пориви... "Сфера впливу", це набагато обширніше поняття сама суть якого лежить доволі глибоко, це можна сказати винахід модернового світу. Ну на крайняк воно змушує задуматися навідміну від "колонія" прия якому на універсальній мові образів в головах людей постають штампики, забити туді із дитинства в мультиках про Олімп... Сфера на то і сфера, шо сферична та з'єднана із іншими сферами різнопланового впливу, гармонія сфер :P

Перегляд дописуkalamar (26.01.2019 – 19:44) писав:

До речі, в Вересуелі нема демократів, там і Мадуро, і ті хто хоче його змістити, типові тоталітаристи. :wink2:  Для Венесуальців демократія давно стала матюком. Є різні національні бізнеси (не Венесуельські, а американські, китайські, російські, європа підключається..), які кожен хоче виставити прихильний до них політичний режим, щоб можна було грабувати коровани. :unsure:  Не мали би венесуельці тієї нафти, там було би краще.
Теоретично та країна мала би все зробити для створення повного циклу видобутку експорту переробки нафти, щоб не залежати від ріних шелів, росенерго... (починати треба зі створення учбових закладів потрібного профілю, щоб мати своїх фахівців), але практично, в сучасному світі це неможливо. Тому так звані країни, що розвивається, не можуть розвинутись. Бо світова система працює так, що для сильних світу цього вигідно, щоб вони були недорозвиинені. Такі країни, якщо не мають якоїсь системи захисту (як у В’єтнамі чи Китаї комуняки, які виставляють певні націоналістичні умови буржуям, а потім ті в особі Трампа звинувачують їх в крадіжці технологій, чи Іран де подібно іслам працює) цілком лягають під інвестора метрополії, стають звичайними ресурсними колоніями.
Дядько Сем ще й санкції накладає, якщо вони вибиваються із поля економічних інтересів США.
Містере Каламар, я якось і сам уявлю що і чому и пачиму у дірі третього світу :) І боюсь громадянам, що проживають на території БРВ, буде без різниці чому раптом на них почнуть падати самі прокляті небеса, вдруг шо, їм тоді буде не до того... Там зараз пару-трійку помилок і почнеться В'єтнам. "Дядько Сем", шо ото таке у вас за риторика? Ге? Америка, американська нація із намальованим націєтворчим клейом, 500 років, шо мені вас ото учити? хД Не смішіть... Ви лізите, коротше, у сутінкову зону моїх марень, хоча я вам сто раз писав що не потрібно, самі не зчуєтеся як ця вся фігня шо Ви тут начитаєтеся розпочне впливати на вас... :(

Із приводу недорозвинених регіонів, такі системи не мають захисту, Ви вірно підмітили, як у принципі і розвенені по одинці, не мають вони його ні проти Штатів ні проти Союзу чи КНР, в тому то і проблема, якщо Штати не нападуть і не візьмуть ситуацію під контроль, то нападуть колєги. Єдиний захист проти цього ООН та розвинена демократія із лібералізмами що не дозволить аб'юзити величезні маси людей у плані міжнаціональних кофліктів наприклад, так просто, але там цю систему імплементувати не має можливості, тому-що для цього порядок потрібно навести мало не у всьому латиноамериканському регіоні, що майже неможливо навіть теоретично, і от незадача... Коротше пипець там буде! Шестерні закручують і це на десятиліття... :(

Перегляд дописуkalamar (26.01.2019 – 21:29) писав:

Є феодальні, національні, теократичні держави. нема ефективних. :wink2:
То вони такі у макулатурі про первинних геніїв в основному, і як я вже говорив "нація" то дуже спекулятивне поняття, багато людей сприймають його та відчувають по своєму, навідміну від ефективності... У будь-якому разі, Ви у своїй-же моделі не побачили лісу за дровами, не зрозуміли що є інваріантні терміни а є відносні. Ви або ганяєтеся за міфами, та приймаєте рішення на основі них, або рахуєте коли і що ефективно, рано чи пізно доведетсья робити вибір. Наприклад для поліетнічної РФ дуже погано підходить пропаганда того фашизму яка велась останні роки, це нещодавно зрозуміли і дещо змінили вектор, а це означає шо у руля сидять люди яким чхати на міфи, вони побачили результат, порахували параметри і змінили рівняння, ось і все... І для України це абсолютно нічого хорошого не віщує, навіть більше, віщує дуже навіть погане... :( А які там нації, хто як ляпає чи в кого який череп, які там розмальовки, гімни, тощо, то для простих смертних, шоб було чим голови забивати.

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 26.01.2019 – 21:32

 • 0

#283 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 26.01.2019 – 21:45

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (26.01.2019 – 17:34) писав:

Тридцять лямів народу, лям кілометрів квадратних брудного багна, купа смердючих природних ресурсів як Ви вірно підмітили, таке на дорозі не валяється! :angry2: Та ще й в регіончику тому не завадило б щось своє мати...
Давайте порівняємо з Україною. УРСР мала дуже потужну промисловість, і по рівню виробництва на душу населення дотягувала до Європи. Тепер більшість заводів зупинились, працюємо в польщі і італії покоївками. Зате зверніть увагу на схему. Як приватизувати держ. підприємство? Правильно! Довести його до банкрутства. Те саме в Венесуелі, дивіться в корінь. Є держ підприємство, яке володіє монополією. Як його приватизувати - довести до банкрутства нафтову галузь. Далі пісні про неефективність, і вуаля, певні люди отримали певні активи. Там багато факторів. Венесуельська нафта важка, її складніше переробляти, потрібне обладнання і фахівці, потрібний капітал, Венесуела залежна в цьому питанні. Держ компанія співробітничає з закордонними інвесторами, а інвестори дбають про свій профіт, зовсім не про унезалежнення нафтовидобувної галузі, в результаті Венесуела залазить в борги і змушена просто віддавати те, що видобуває, для погашення боргу інвесторам. Є місцеві буржуа, які теж не проти приватизувати найприбутковішу галузь економіки. Так що, Венесуела вам показує, наскільки легко саме капіталізм може бути неефективним, якщо треба перерозподілити майно. :wink2: На зовні, вам лапшу навішають, що мовляв Венесуела соціалістична, це насправді брехня.
Дивіться на те, кому врешті решт перейде фактичний контроль над Венесуельськими надрами, ото будуть саме ті, хто організував економічну кризу. <_<

Повідомлення відредагував kalamar: 26.01.2019 – 22:01

 • 0

#284 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 27.01.2019 – 01:44

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (26.01.2019 – 17:34) писав:

Тому хоча б для гарного тону, потрібно батьку таки влазити у валєво, знаючи що отримає піндюлей норм і можливо навіть швидко, і можливо навіть не в тмоу регіоні... Нічого не поробиш, — ну от думаю приблизно така логіка там. Не зря ваш улюблений білий вождь-сабяратєль земель нещодавно згадував за "дружбу націй" :wink2:
Те не отримає, просто бабки Венесуела може ніколи не повернути. Загалом там розвиток подій передбачити неможливо. Може навіть його Мадуро втримається, і встигне кинути Вову на ще більші бабки, поки його знесуть. :wink2:
Просто, щоб ви пропаганді не вірили, що у всьому там ліві (комуняки) винні. Венесуела класичний капіталізм, доля держави в економіці щось 40 відсотків, близько до США, і значно менше, ніж у Франції.
 • 0

#285 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 27.01.2019 – 03:40

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (26.01.2019 – 21:40) писав:

То вони такі у макулатурі про первинних геніїв в основному, і як я вже говорив "нація" то дуже спекулятивне поняття, багато людей сприймають його та відчувають по своєму, навідміну від ефективності...
Якщо ви не правилно сприймаєте принцип Гюйгенса, це не значить, що він не працює.

До речі, для серпині, яка вірує в змішану економіку. Венесуела класичний приклад, що буває, коли на капіталістичну економіку вішають соціалістичні соціальні витрати. Болівар не винесе двох! Коли витрати йдуть і на те, щоб капіталіст жирів, і вищий менеджмент отримував капіталістичні зарплати, і на широкі соціальні програми, не залишається грошей на розвиток галузі. Поки нафта була дорога, Болівар сяк-так тримався, коли ціна на нафту впала, Болівар загнувся.

І, ваша Юля, судячи з обіцянок, хоче піти шляхом Венесуели, навішати на капіталістичну економіку України соціалістичні витрати на бідних. Класичний латиноамериканський популізм.

Повідомлення відредагував kalamar: 27.01.2019 – 03:43

 • 0

#286 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 27.01.2019 – 04:05

Перегляд дописуkalamar (26.01.2019 – 21:45) писав:

Давайте порівняємо з Україною. УРСР мала дуже потужну промисловість, і по рівню виробництва на душу населення дотягувала до Європи.
Промисловість не означає нормальний рівень життя, забичене воно було але поступово почало витягатися, правда не встигло, Союз простягся раніше...

Перегляд дописуkalamar (26.01.2019 – 21:45) писав:

Тепер більшість заводів зупинились, працюємо в польщі і італії покоївками. Зате зверніть увагу на схему. Як приватизувати держ. підприємство? Правильно! Довести його до банкрутства. Те саме в Венесуелі, дивіться в корінь. Є держ підприємство, яке володіє монополією. Як його приватизувати - довести до банкрутства нафтову галузь. Далі пісні про неефективність, і вуаля, певні люди отримали певні активи. Там багато факторів. Венесуельська нафта важка, її складніше переробляти, потрібне обладнання і фахівці, потрібний капітал, Венесуела залежна в цьому питанні. Держ компанія співробітничає з закордонними інвесторами, а інвестори дбають про свій профіт, зовсім не про унезалежнення нафтовидобувної галузі, в результаті Венесуела залазить в борги і змушена просто віддавати те, що видобуває, для погашення боргу інвесторам. Є місцеві буржуа, які теж не проти приватизувати найприбутковішу галузь економіки. Так що, Венесуела вам показує, наскільки легко саме капіталізм може бути неефективним, якщо треба перерозподілити майно. :wink2:  На зовні, вам лапшу навішають, що мовляв Венесуела соціалістична, це насправді брехня.
Дивіться на те, кому врешті решт перейде фактичний контроль над Венесуельськими надрами, ото будуть саме ті, хто організував економічну кризу. <_<
Ви розумієте смисл слів the world is not enough? Україна, Венесуела, не має різниці, це просто мішені... Гроші це просто правила встановлені у світі, ще один із важелів здобуття влади. Штати не можуть контролювати кожну нафтовидобувну компанію, ні ну можуть, ну навряд роблять... Діри третього світу, вони і в Африці діри третього світу, тотальний кримінал і бандючцький порядок. У будь-якому разі бандючки будуть продавати комусь щось, не Штатам то з Європи прийдуть, не з Європи то із Азії... Тому Штати просто зайняли нішу, ось і все. Не можна просто змахнути чарівною паличкою і вилікувати той регіон від глобальних проблем. Для РФ у принципі також нафіг не вігидна нестабільність там (ну типу локальні конфлікти), але тут вмикається принцип "ні собі ні людям"... Якщо там Штати рулюють, РФ дестабілізує, і навпаки... Все одно и тоже уже не мало лет :(

Коли Ви шукаєте свій корінь, ну по крайній мірі дивно що тільки в одній площині — економічній; аналіз ситуації повинен бути багатогранним, особливо на початку, але такий аналіз одній людині не доступний, для цього потрібно багато людей із доступом до різних даних та технічними можливостями, тоді буде якась стастистична ймовірність норм. А так — просто Ви вгадуєте, як і я.

Перегляд дописуkalamar (27.01.2019 – 01:44) писав:

Те не отримає, просто бабки Венесуела може ніколи не повернути. Загалом там розвиток подій передбачити неможливо. Може навіть його Мадуро втримається, і встигне кинути Вову на ще більші бабки, поки його знесуть. :wink2:
Просто, щоб ви пропаганді не вірили, що у всьому там ліві (комуняки) винні. Венесуела класичний капіталізм, доля держави в економіці щось 40 відсотків, близько до США, і значно менше, ніж у Франції.
Містете Каламар, бандючки абсолютно беззахисні проти імперії типу РФ. Мадуро просто людина, Ви гадаєте він зможе захистити себе чи свою сім'ю якщо його зроблять мішенню? Чи взалі будь-що важливе для нього в житті? Проти наддержави із космічними нано-технологіями? Ви у цьому впевнені...? Його просто поставлять перед фактом, і все. А далі принцип алкаша — управление многими = упревление немногими, дело организации.
Плювати у чому там хто винен... Зараз вирішується доля тієї державки, виходячи по факту.

Перегляд дописуkalamar (27.01.2019 – 03:40) писав:

Якщо ви не правилно сприймаєте принцип Гюйгенса, це не значить, що він не працює.
Шо працює містере Каламар? Емоційне враження чергового первинного генія та його пориви які він написав в макулатурі? Ви розумієте смисл слова "ефективність"? Це результат, о боже, тяжко... Хоч я і НЕ притримуюсь такої логіки, але спробую пояснити: природу не цікавить як сперматозоїд та яйцеклітина з'їєдналися, все одно механізм буде запущений. Еволюція не запитує "Як?", тому Ви або берете кінцевий результат, це наприклад мир во всем мире і ваша держава впереди планеты всей, або фокусуєтеся на одному, конкретному способі — націоналізмі. Це як один конкретний спосіб запліднення, але він не може бути ефективним у кожній ситуації яких міріади можуть бути, і от якщо там самець чи самка закостеніють на одному конкретному способі, а ситуація зміниться, вони програють еволюційну гонку. Штати не програють, РФ не програє і КНР не програє, це точно, бо там рулять люди які фокусуються на кінцевому результаті а не на способах його досягнення, мета результат, а націоналізм просто інструмент, де в чому ефективний (особливо коли потрібно розпалити локальний конфлікт), де в чому ні, як і релігія наприклад, ось і все.
 • 0

#287 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 27.01.2019 – 14:19

*Просинаючись та поспішаючи* Продовжуючи мислю: гіпотетична ситуація, крутий ретро-вірус вмить змінив 99,99% носіїв всього російського в РФ та за її межмами, таким чином що вони забули великий і могучий, всі балалайки та медведиків, також вірус змінив структуру мозку і ДНК, зробивши їх такими як в людей там із Північного Судану та вивчив їм мову там якусь суахілі і вліпив генетичну пам'ять культури :facepalm: цука я не можу... Шо робити ЦК? Ге? Шо коїти містере Каламар? Катастрофа глобального масштабу вчинилася... А нічого страшного! :wink2: Змінити офіційну ляпалку на нову, замінити розмальовки та пісеньки-танцюльки і рулити далі, до победного! :)
Очевидно що люди в даних моделях просто елементи, кожне із яких якось там ймовірносно впливає на параметр "ефективність системи" як кінцевий результат, оскільки цей результат є головним, самоціллю системи, всі інші параметри є другорядні мінімум і не важливі. Тому націоналізм вже давно, так сказати не в моді, як колись стала релігія, хоч Ви і не зрозумієте що я написав... Зараз в моді нова релігія, ім'я їй — ефективність. Науково-технічний прогрес змінив думки людей як прямо, так і дотично. Але більшість людей на планеті Земля, застряли в минулому, тому-що цей прогрес, ці нові технології та стратегії набагато, на дуже багато випереджають суспільство яке абсолютно ніяк не взмозі за ними ганятися...
 • 0

#288 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 27.01.2019 – 15:00

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (27.01.2019 – 04:05) писав:

Промисловість не означає нормальний рівень життя, забичене воно було але поступово почало витягатися, правда не встигло, Союз простягся раніше...
Взагаліто фростіку, рівень життя забезпечує промисловість. Суч. Україна сильно не дотягує до рівня життя 85 го. А пройшло 25 рочків капіталізму, і ніяких війн не було. Звичайно, рівень життя певної категорії громадян тепер набагато вищий.
Ми оцінювали з серпинею. Треба хоча б 17000 середню зарплатню (і насправді навіть це мало, бо освіта, медицина в совку була цілком безкоштовна). Я розумію, вам в голову то не вкладається, але рівень життя тоді, для наших умов, був досить високий. Такшо, боюсь ви зі своєю промитою головою, вчергове лізете на амбразуру.
Спробуйте самі оцінки зробити, оцінивши співвідношення між рублем і гривнею, і врахувавши чесно, що напр. по продуктам, тогочасні продукти, це тепер найвиша якість (масло з молока, ковбаса з м’яса...). Звичайно тут обманюють і порівнюють тогочасні товари із теперішньою "ковбасою" по 60. :wink2: Або беруть ціну на джинси, тоді як в Совку, вони були неймовірно переоцінені, як предмет фарцовки.
Я не тверджу що загалом капіталізм програє соціалізму, але капіталізми різні бувають. <_< Мають значення инші фактори. Напр. не чесно порівнювати СРСР із Францією, бо ми не знаємо, який був би рівень життя Франції при соціалізмі. Але, вже не треба, ми маємо соціалізм тоді, і розвинений капіталізм тепер.
Але не про то мова. Просто в інтернеті купа лажі, про те, що мовляв в Венесуелі соціалізм. Це брехня. Венесунла типова капіталістична країна, в якій з популістською метою уряд брав на себе високі соціальні витрати (досить поширено в латинській Америці). Це майбутня Україна імені Ю. Тимошенко. :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 27.01.2019 – 15:02

 • 0

#289 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 27.01.2019 – 16:56

Перегляд дописуkalamar (27.01.2019 – 15:00) писав:

Взагаліто фростіку, рівень життя забезпечує промисловість. Суч. Україна сильно не дотягує до рівня життя 85 го. А пройшло 25 рочків капіталізму, і ніяких війн не було. Звичайно, рівень життя певної категорії громадян тепер набагато вищий.
Ну так ясний конь ці речі якось там зв'язані, і шо? А УРСР по рівню життя недотягувало до ФРГ чи навіть ГДР, і шо? Якщо в Штатів вистачило клепки та ресурсів на Маршали, а в Союзі цього не вистачило навіть щоб у себе до ладу щось довести, так чиї це проблеми? Правильно, це проблеми простих людей, які страждали ні за що... Із приводу розвалу Союзу, я навіть не знаю, цей розвал приніс скільки страждань і приносить досі... Коли створювався Союз люди невимовно страждали, і коли розвалювався теж. Можливо якби воно залишилося, було б менше страждань для звичайних людей? Не було б цих донбасіків-фігасиків, та всього іншого... Можливо воно б змінилося із часом, та визнало помилки минулого? Хто його знає, тільки Богам таке відомо...

Перегляд дописуkalamar (27.01.2019 – 15:00) писав:

Ми оцінювали з серпинею. Треба хоча б 17000 середню зарплатню (і насправді навіть це мало, бо освіта, медицина в совку була цілком безкоштовна). Я розумію, вам в голову то не вкладається, але рівень життя тоді, для наших умов, був досить високий. Такшо, боюсь ви зі своєю промитою головою, вчергове лізете на амбразуру.
Спробуйте самі оцінки зробити, оцінивши співвідношення між рублем і гривнею, і врахувавши чесно, що напр. по продуктам, тогочасні продукти, це тепер найвиша якість (масло з молока, ковбаса з м’яса...). Звичайно тут обманюють і порівнюють тогочасні товари із теперішньою "ковбасою" по 60. :wink2: Або беруть ціну на джинси, тоді як в Совку, вони були неймовірно переоцінені, як предмет фарцовки.
Я не тверджу що загалом капіталізм програє соціалізму, але капіталізми різні бувають. <_< Мають значення инші фактори. Напр. не чесно порівнювати СРСР із Францією, бо ми не знаємо, який був би рівень життя Франції при соціалізмі. Але, вже не треба, ми маємо соціалізм тоді, і розвинений капіталізм тепер.
Але не про то мова. Просто в інтернеті купа лажі, про те, що мовляв в Венесуелі соціалізм. Це брехня. Венесунла типова капіталістична країна, в якій з популістською метою уряд брав на себе високі соціальні витрати (досить поширено в латинській Америці). Це майбутня Україна імені Ю. Тимошенко. :wink2:
Містере Каламар, націонал-соціалізм це історія, вже давно... Капіталістичні, ліберальні правила встановлені на планеті Земля, і хоч-не-хоч, доведеться по них грати, та сама Україна впливає на світ набагато менше ніж глобалізований світ на Україну (особливо при бажанні...), це не Штати чи Радянський Союз який наприклад міг встановлювати свої правила чи змінювати чужі правила, домовлятися і теде, це просто проблемна Республіка Східної Європи, ні більше, ні менше. Ось і все.
 • 0

#290 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 27.01.2019 – 19:11

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (27.01.2019 – 16:56) писав:

Ну так ясний конь ці речі якось там зв'язані, і шо? А УРСР по рівню життя недотягувало до ФРГ чи навіть ГДР, і шо?
Так, а Україна при розвинутому капіталізмі, не дотягує до рівня НДР набагато більше. :wink2: Не тільки в капіталізмі-соціалізмі справа. Не чесно брати відсталу історично країну і порівнювати її із однією з передових країн, в якій соціальний розвиток людей був багато вищим. СРСР випереджав більшість капіталістичних країн Латинської Америки і Азії. А НДР, за середнім рівнем життя був майже на рівні Німеччини.
Це не тільки для вас на жаль складно. Соціалізм має безліч слабких місць, але і капіталізм теж. Напр. типовий фростік знає, що при соціалізмі колгоспники крали і винен в тому соціалізм. Він також знає, що Україні важко, бо корупція, бізнес впливає на владу і веде не чесну конкуренцію, бариги наживаються... але пропаганда не вклала йому в голову ці речі, як досить типові і логічні риси капіталізму. Є певна ідеалізована система, і є те, як вона працює на практиці. Коли критикують соціалізм, критикують не саму ідеалізовану систему, а те, як на практиці вона працює. При критиці соціалізму і розповідях про його неефективність ви, протиставляєте соціалізму на практиці, ідеалізований капіталізм в вакуумі (нема корупції, чесна конкуренція, народ готовий лізти на драбину дарвіна і не бунтувати, розумні капіталісти, які не просаджують гроші на канарах, не вивозять в офшори, а економлять на харчуванні, щоб чимбільше вкласти в розвиток свого бізнесу). Тоді як я вам просто кажу. Протиставляєте реальні капіталізми, як у нас, з корупцією і колонізацією економіки, як в Венесуелі, з латиноамериканським популізмом, щоб уникнути соціальних вибухів, як в Ірані, Афганістані, в Африці, Індії.
 • 0

#291 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 27.01.2019 – 20:29

Перегляд дописуkalamar (27.01.2019 – 19:11) писав:

Так, а Україна при розвинутому капіталізмі, не дотягує до рівня НДР набагато більше. :wink2:  Не тільки в капіталізмі-соціалізмі справа. Не чесно брати відсталу історично країну і порівнювати її із однією з передових країн, в якій соціальний розвиток людей був багато вищим. СРСР випереджав більшість капіталістичних країн Латинської Америки і Азії. А НДР, за середнім рівнем життя був майже на рівні Німеччини.
Яке "НДР" нафік? Я таких слів не знаю, йопти... хД Воно було ГДР, воно є ГДР, і воно буде ГДР та ФРГ ще дуже довго, і писець! Як у пісні: "летели кирпичи, — солдаты старых стен..." Жартую. :)
В СССР було достатньо час та можливостей щоб змінити ситуацію в УРСР. Штати не менше ресурсів витрали, просто ефективніше і організація там була краща, сама система на демократичному лібералізмі краща для імперії ніж те що було в СССР, але те що було можна було й реформувати, змінити із часом, той самий Горбачов започаткував на публічному рівні певні тенденції, але не встигли... Шестерні вже були запущені. Немає сенсу порівнювати сучасну Україну із розвиненими, Західними Державами, Радянський Союз тому причина, його неефективна політика та розпад переламали все на півстоліття мінімум.

Перегляд дописуkalamar (27.01.2019 – 19:11) писав:

Це не тільки для вас на жаль складно. Соціалізм має безліч слабких місць, але і капіталізм теж. Напр. типовий фростік знає, що при соціалізмі колгоспники крали і винен в тому соціалізм. Він також знає, що Україні важко, бо корупція, бізнес впливає на владу і веде не чесну конкуренцію, бариги наживаються... але пропаганда не вклала йому в голову ці речі, як досить типові і логічні риси капіталізму.
Ми типові фростіки такі, шо тіки не знаємо... Загалом без різниці які слабкі чи сильні сторони соціалізму, штука в тому що мільярди людей живуть при капіталізмі і цього не змінити.

Перегляд дописуkalamar (27.01.2019 – 19:11) писав:

Є певна ідеалізована система, і є те, як вона працює на практиці. Коли критикують соціалізм, критикують не саму ідеалізовану систему, а те, як на практиці вона працює. При критиці соціалізму і розповідях про його неефективність ви, протиставляєте соціалізму на практиці, ідеалізований капіталізм в вакуумі (нема корупції, чесна конкуренція, народ готовий лізти на драбину дарвіна і не бунтувати, розумні капіталісти, які не просаджують гроші на канарах, не вивозять в офшори, а економлять на харчуванні, щоб чимбільше вкласти в розвиток свого бізнесу). Тоді як я вам просто кажу. Протиставляєте реальні капіталізми, як у нас, з корупцією і колонізацією економіки, як в Венесуелі, з латиноамериканським популізмом, щоб уникнути соціальних вибухів, як в Ірані, Афганістані, в Африці, Індії.
Зауваження що соціалізм не використовують глобально це по вашому критики? Не ефективне воно бо переламувати світ на цю фуфушку буде собі дорожче, хоча б по цій причині воно не є ефективне і не може використане. Так які тоді питання із приводу ефективності, є правила капіталізму, вони встановлені на планеті Земля, по них і грають в економічні РПГ сильні світу цього... Що Ви ще хочете? Змахнути чарівною паличкою і перевести все на соціалізм — не вийде! Серйозно, цілеспрямовано та масштабно перевести конкретну забурбелівку на націонал-соціалізм + відповідна ідеологічна фуфушка? Ну-ну... Ідея не дуже, відразу говорю, змішають із вибачте, гноєм навіть слово міссіссіпі вимовити не встигнете. У принципі правильно і зроблять... Ібо нефіг шастать. Вибачте, але популізм-колонізації, — це занадто примітивна риторика для мене, вжако сприймати без сарказму.

Із приводу соціальних вибухів, тільки тупо здається шукати там причини в економіці? Ви не здогадується що можна при бажанні та можливостях передбачити та змінити економічну ситуацію в регіоні? Можна в сторону збільшення ймовірності соціального вибуху (прикольне словосполучення, візьму на замітку), можна в сторону зменшення, додайте краще сюда операційні маніпуляції із осяйностями, провідниками-вождями, ангелами, незайманими рабинями в раях, і тому подібними фуфущками, для ціліснішої картинки. Економіяка це як грунт, а далі запускаємо віруси та бактерії ідеологій, і БУМ! Понеслась... Такі фокуси вміють робити ще із 30-х років минулого століття, зараз магія куди більш серйозніша, ваш покірний слуга грішним ділом гадає...

Зображення

У Парижі проходить перша маніфестація руху «червоні хустки» — Та не вийде, там у мас вікінги в головах, генітальні стеганографії про мережеві атаки та первинні майнкампфи із заратустрами, це тренд моди! :) Хоча, чисто за задумку зачот, за ініціативу так сказати. Мораль сей басні така, що великі маси населення починають згадувати про пацифізм та толерантність після того як їхні міста перетворюються в руїни а діти хиріють від голоду...

Американські дипломати покинули посольство у Венесуелі — Кино...? Кончилось давно...

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 27.01.2019 – 20:10

 • 0

#292 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 27.01.2019 – 20:53

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (27.01.2019 – 20:29) писав:

Яке "НДР" нафік? Я таких слів не знаю, йопти... хД Воно було ГДР, воно є ГДР, і воно буде ГДР та ФРГ ще дуже довго, і писець! Як у пісні: "летели кирпичи, — солдаты старых стен..." Жартую. :)
Ось трохи по НДР. До 50-х, коли для ФРН був план Маршала, НДР справді відстало з відбудовою, але в часи застою, НДР реально наздоганяло буржуїв, і при цьому навіть не бавилось з дрібним підприємництвом, десь в 70-ті, вони від НЕПУ перейшли до чистого неефективного соціалізму, і по темпам розвитку випереджали ФРН, а за рівнем життя виходили на передову капіталістичну Європку.
По Марксу, саме в передовій країні повинен був будуватись соціалізм, не в Камбоджі і не в недавно феодальній селянській Рос. Імперії. НДР практично єдина країна із соцтабору, яка задовольняла цьому критерію.
 • 0

#293 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 27.01.2019 – 21:24

Перегляд дописуkalamar (27.01.2019 – 20:53) писав:

Ось трохи по НДР. До 50-х, коли для ФРН був план Маршала, НДР справді відстало з відбудовою, але в часи застою, НДР реально наздоганяло буржуїв, і при цьому навіть не бавилось з дрібним підприємництвом, десь в 70-ті, вони від НЕПУ перейшли до чистого неефективного соціалізму, і по темпам розвитку випереджали ФРН, а за рівнем життя виходили на передову капіталістичну Європку.
По Марксу, саме в передовій країні повинен був будуватись соціалізм, не в Камбоджі і не в недавно феодальній селянській Рос. Імперії. НДР практично єдина країна із соцтабору, яка задовольняла цьому критерію.
Навіть із цієї, примітивної логіки, стає ясно що соціалізм не годиться для глобальної економічної структури яка не може бути однаково добре розвинута. Просто Бородач не уявлял масштаби світу, рівня глобалізації який наступить, та в нього навіть інтернету не було... Бо не всі країни передові. Не забувайте також що не дарма від того ГДР люди тікали, не все там добре було, далеко не все... Навіть по Вікіпедії там населення падало постійно. СССР тратив на підтримку контролю на Заході, в той час як Схід, типу УРСР, БСР, тощо, залишалися кагбе і не очень в порівнянні. Система контролю це комплексна штука, не економікою єдиною.

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 27.01.2019 – 21:25

 • 0

#294 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 27.01.2019 – 23:54

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (27.01.2019 – 21:24) писав:

Навіть із цієї, примітивної логіки, стає ясно що соціалізм не годиться для глобальної економічної структури яка не може бути однаково добре розвинута. Просто Бородач не уявлял масштаби світу, рівня глобалізації який наступить, та в нього навіть інтернету не було... Бо не всі країни передові.
Так, є колоніалізм. Кілька передових метрополій і десятки ресурсних колоній і заповідників раб сили, і все глобалізовано. Навіщо ви повторюєте те, що я вам давненько товкмачив.
Швайцарський банкір, і потогінний робітник в Індії, це одна система, одна економіка. Чому ви хочете жити так, як швайцарець, а не як індус? При капіталізмі є бідні і багаті, чому ви думаєте, що станете багатим? Де була би Швайцарія, якби не було вкладів від венесуельських каудільйо? Швайцарія вже давно майже нічого не виробляє.
Про остальгію, багато східних німців нею хворі, і хочуть назад в НДР, на обслуговуванні того цілий бізнес тепер створено. І нахабно кажуть, що в НДР було краще. :wacko: Такі вони, невдячні, не розуміють осяйності капіталізму мабуть. :8:

Дивіться, як гарно видно кордони НДР в сучасному голосуванні за лівих. І Щтазі їх тепер не підганяє.
Зображення

Повідомлення відредагував kalamar: 28.01.2019 – 00:21

 • 0

#295 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 28.01.2019 – 02:23

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (27.01.2019 – 21:24) писав:

Навіть по Вікіпедії там населення падало постійно. СССР тратив на підтримку контролю на Заході, в той час як Схід, типу УРСР, БСР, тощо, залишалися кагбе і не очень в порівнянні. Система контролю це комплексна штука, не економікою єдиною.
Ось довідник із американської інтелішентної служби нарив.
Порівняйте країни соц. з капіталістичними, відкриєте для себе багато цікавого. З того довідника абсолютно не видно якоїсь відсталості соц. країн. А завважте до того, що через рівномірніший розподіл ВВП на душу, більшість в соц. країнах жила навіть (по даним гамериканських інтілєгентів) краше, в порівнянні зі співставними кап колєгами по виду.
По НДР - на 1985 довідник дає 10400 на голову. По ФРН - 10300 на голову. Сторінки 88-90. Гамериканські інтілігєнти що виходить були таємними комуняцькими пропагандистами? А як же знамените західнонімецьке диво? Власне, НДР не мала грошей ні по плану Маршала, ні з инших цікавіших джерел, і мала більші руйнування, а якщо на статистику дивитись, до вона фактично зробила ФРН, коли в ФРН відбувалось економічне диво в 50-ті (тоді темпи розвитку ФРН були десь втричі вищі, за яку небуть Англійку). І при тому, що власне, основні ресурси Німеччини на заході, територія НДР бідна на ресурси. А з 60-х з НДР зах. Німеччина ще й починає боротись еекономічною блокадою. Отак, бачите, виходить не можна читати на ніч інтілігєнтних американських довідників, ато ще можна засумніватись в осяйності капіталізму. :wink2:
 • 0

#296 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 28.01.2019 – 04:47

Перегляд дописуkalamar (27.01.2019 – 23:54) писав:

Так, є колоніалізм. Кілька передових метрополій і десятки ресурсних колоній і заповідників раб сили, і все глобалізовано. Навіщо ви повторюєте те, що я вам давненько товкмачив.
Швайцарський банкір, і потогінний робітник в Індії, це одна система, одна економіка. Чому ви хочете жити так, як швайцарець, а не як індус? При капіталізмі є бідні і багаті, чому ви думаєте, що станете багатим? Де була би Швайцарія, якби не було вкладів від венесуельських каудільйо? Швайцарія вже давно майже нічого не виробляє.
Про остальгію, багато східних німців нею хворі, і хочуть назад в НДР, на обслуговуванні того цілий бізнес тепер створено. І нахабно кажуть, що в НДР було краще. :wacko: Такі вони, невдячні, не розуміють осяйності капіталізму мабуть. :8:

Дивіться, як гарно видно кордони НДР в сучасному голосуванні за лівих. І Щтазі їх тепер не підганяє.
https://www.eurointegration.com.ua/images/doc/1/4/14510c2-3.jpg
Те що одні країни фокусуються на експорті низькотехнологічної штуки, робочої сили, фінансів та ресурсів не ознає що держави які фокусуються на імпорті ресурсів, робочої сили, фінансів та маніпуляцій із цими всіма високотехнологічними штуками не можуть себе прогодувати без слабкорозвинених держав& Можуть. Просто поки-що не виникала така необхідність. Соціалізм чи капіталізм, Ви не зможете навести лад так просто, в проблемних та бідних регіонах. Нереально просто махнути чарівною паличкою і змінити світ. Користуючись примітивною риторикою в чисто економічному плані, держави-колонії не завше будуть такими, йде розвиток в деяких регіонах, в деяких деградація по різним причинам, такі регулятори як МВФ сприяють розвиткові, принаймні намагаються, так, розвиток цей повільний, але Ви маєте кращу альтернативу? Перестати приймати робочу силу звідтіль? Краще від цього не стане... Перестати викачувати ресурси/капітал? Їх почнуть викачувати інші... Ви не зможете перетворити Південний Судан в Каліфорнію ні з допомогою соціалізму, ні капіталізму, для цього потрібно не тільки економічні важелі а ще і консолідації зусиль сильних світу цього — апріорі неможливо... Якщо навіть, допустимо Штати спробують висадити контингент в Судані, повномасштабна операція із наведенням порядку (де вако військове захоплення території), РФ і КНР їм там В'єтнам влаштують, не відходячи від каси, на десятиліття... Плюс Штати зв'язані деякими правилами встановленими у світі, які самі й вигадали по суті, але ці правила не дозволять просто так окупувати Судан наприклад.

Містере Каламар, мне что левые, что правые, як у пісні, в даному випадку... Я вам шо ото таке печатав, мучився, гробив собі очі? Об'єктивна реальність — капіталізм на планете сей, зе енд. Хто там, шо там ностальгує то басні Крилова для лохів із розряду "мейк Амеріка гріат агейн"... Хто там-що розуміє, не розуміє, маси далекі від цієї всієї кухні, мене час, пройде покоління, перестануть. Те що капіталізм зараз всюди як правила в економічному полі — прямий доказ його ефективності, мільярди людей це вам не жарти і не опуси первнів...

Перегляд дописуkalamar (28.01.2019 – 02:23) писав:

Не замайте той страшний талмуд! Ворлд Ф*к Бук написане темними магами з планети свинодемонів...

Зображення

Жартую. :wacko:

Перегляд дописуkalamar (28.01.2019 – 02:23) писав:

Порівняйте країни соц. з капіталістичними, відкриєте для себе багато цікавого. З того довідника абсолютно не видно якоїсь відсталості соц. країн. А завважте до того, що через рівномірніший розподіл ВВП на душу, більшість в соц. країнах жила навіть (по даним гамериканських інтілєгентів) краше, в порівнянні зі співставними кап колєгами по виду.
По НДР - на 1985 довідник дає 10400 на голову. По ФРН - 10300 на голову. Сторінки 88-90. Гамериканські інтілігєнти що виходить були таємними комуняцькими пропагандистами? А як же знамените західнонімецьке диво? Власне, НДР не мала грошей ні по плану Маршала, ні з инших цікавіших джерел, і мала більші руйнування, а якщо на статистику дивитись, до вона фактично зробила ФРН, коли в ФРН відбувалось економічне диво в 50-ті (тоді темпи розвитку ФРН були десь втричі вищі, за яку небуть Англійку). І при тому, що власне, основні ресурси Німеччини на заході, територія НДР бідна на ресурси. А з 60-х з НДР зах. Німеччина ще й починає боротись еекономічною блокадою.  Отак, бачите, виходить не можна читати на ніч інтілігєнтних американських довідників, ато ще можна засумніватись в осяйності капіталізму. :wink2:
Та осяйність це якби і не з того репертуару... Але не важливо, важливо те, що відносини у плані економічної сфери мільярдів людей на планеті Земля, регулює КАПІТАЛІЗМ, ось і все... І не потрібно в даному плані нічого змінювати, бо це майже неможливо без магічної, унісонної консолідації зусиль всіх сильних мира сего, по перше, а по друге це далеко не єдина і не основна причина глобальних проблем, на жаль...
 • 0

#297 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 28.01.2019 – 16:54

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (28.01.2019 – 04:47) писав:

Те що одні країни фокусуються на експорті низькотехнологічної штуки, робочої сили, фінансів та ресурсів не ознає що держави які фокусуються на імпорті ресурсів, робочої сили
Можуть, але вони тоді будуть для вас не такими осяйними. Ви розумієте, що таке відтік капіталу?
Напр. ви відкриваєте в Україні потужний бізнес. Ви ж не з націоналістичних міркувань його відкриваєте, правда? А щоб заробити чималі гроші. Не та частина для вас важлива, яка йде на підтримання виробництва, чи на такий жах, як створення раб. місць, а та частина капіталу, яку ви виводите для своїх потреб. Але який дурень буде зберігати і тратити гроші в Україні. Ви виведете капітал в мальовничі Альпи і переселитесь туди самі, правда? В результаті, в мальовничих Альпах осяйний капіталізм, всі по капіталістичному багаті, а в Україні все розвинутись не можуть. І тут не йдеться про відмивання грошей в офшорі. Все абсолютно легально, ви маєте право розпоряджатись своїми грошима. Просто в Альпах капіталістичний рай, а тут капіталістична жопа, тому якщо ви з грошима, краше туди їхати, а робітників експлуатувати тут.


Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (28.01.2019 – 04:47) писав:

Та осяйність це якби і не з того репертуару...
З якого?
Напр. багато німців тікало в ФРН, і пропаганда то розтрубила (waw так погано жити , що аж тікають), але і десятки тисяч німців переїхали жити в НДР, але цей факт якось залишився непоміченим, бо не мав для пропаганди цінності. І тепер деякі комуняцькі пропагандисти говорять, що по опитуваннях 70 відсотків східних німців хотіли зберегти НДР, і щось тільки 30 відсотків були за капіталістичну західнонімецьку економічну модель. І крити нема чим, бо горбатий із своїм західнонімецьким колєгою, навіть таку елементарну річ, як референдум не провів, демократ сраний. :wink2: Видно не сподобалось йому, що Гонекер заслужено вважав його dummkopf, помстився. А крім радісних танців об'єднання мало инші риси. Напр. як об'єднати грошові системи? Пообіцяли що обміняють на західні марки 1 до 1, але зголом кинули (встановили верхній ліміт щось в 4000), і наполовину пограбували східних німців, міняючи 1-2. І в наступній прихватизації відповідно, основну скрипку грали західні німці. А потім почалися репресії інакомислячих, охота на відьом.
 • 0

#298 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 28.01.2019 – 16:57

Atlantic Council: Задушення України відбувається на очах — Як співав Бобік, "And don't criticize what you can't understand"; оце ще Пєтя Дікінсон, душа поета, характер протистанта бл... То Діки, то Дікінсони, якесь нещастя на такі прізвища... Хоча, порівняно із тим трешаком для мас в моїх очах, шо йде наприклад в інших місцях, там є навіть деякі норм зв'язки прослідковані.
 • 0

#299 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 28.01.2019 – 17:02

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (28.01.2019 – 04:47) писав:

Те що одні країни фокусуються на експорті низькотехнологічної штуки,
НДР була високотехнологічною країною, і експортувала високотехнологічні штуки (приладобудування, високоточне машинобудування, електроніка, уомп'ютери). Але не тыльки НДР, і Чехія, і Угорщина, і Болгарія мали досить розвинений високотехнологічний сектор. Все це фростіку загнулося з економічними реформами безповоротно, тільки Чехія змогла частково зберегти, решта перекваліфікувались на вирощування малини, а мізки перекочували на захід.
Власне НДР протягом всієї історії втрачала мізки, бо освіта в НДР була сутєво краща, ніж в ФРН.

Ось, розібраний. Дивіться, як має виглядати справжній комп'ютер, для справжніх чоловіків, а не для quiche eater'рів.

Повідомлення відредагував kalamar: 28.01.2019 – 17:31

 • 0

#300 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 28.01.2019 – 17:38

Перегляд дописуkalamar (28.01.2019 – 16:54) писав:

Можуть, але вони тоді будуть для вас не такими осяйними. Ви розумієте, що таке відтік капіталу?
Напр. ви відкриваєте в Україні потужний бізнес. Ви ж не з націоналістичних міркувань його відкриваєте, правда? А щоб заробити чималі гроші. Не та частина для вас важлива, яка йде на підтримання виробництва, чи на такий жах, як створення раб. місць, а та частина капіталу, яку ви виводите для своїх потреб. Але який дурень буде зберігати і тратити гроші в Україні. Ви виведете капітал в мальовничі Альпи і переселитесь туди самі, правда? В результаті, в мальовничих Альпах осяйний капіталізм, всі по капіталістичному багаті, а в Україні все розвинутись не можуть. І тут не йдеться про відмивання грошей в офшорі. Все абсолютно легально, ви маєте право розпоряджатись своїми грошима. Просто в Альпах капіталістичний рай, а тут капіталістична жопа, тому якщо ви з грошима, краше туди їхати, а робітників експлуатувати тут.
А Ви розумієте що таке природні та людські, технологічні та організаційні ресурси а що таке капітал? Перше не так просто видалити, а друге це просто правила встановлені у світі. Якщо прибрати правила, перше нікуди не подіниться, звичайно будуть проблеми але після реорганізації все стане на свої місця.

Зараз у світі працюють певні правила, так, в деяких регіонах бідні стають ще біднішими а багаті ще багатшими, але є інтернаціональні регулятори які намагаються хоч якось виправити ситуацію і НЕ тільки у економічній площи. Ми не можемо змінити правила, але якщо у тебе достатньо можливостей можна впливати на ситуацію в конкретних регіонах із метою покращення там-тешньої ситуації. На це і спрямовано багато геополітекономічних ініціатив. А там дивись і відтік капіту зменшиться, просто це все не миттєво коїться і занадто багато геополітичних перепон, особливо через холодну війну, яка просто перекроює все і вся... :(
Просто дуже легко втовкмачити собі у макітру первньо-первинний нонсенс про соц-нац рай, і сидіти міркувати як у світі все не правильно, але набагато важче спробувати зрозуміти складність реальної ситуації та якось покращити життя людей там чи тут.

Перегляд дописуkalamar (28.01.2019 – 16:54) писав:

З якого?
Із моїз бреднів, не заморочуйтеся...

Перегляд дописуkalamar (28.01.2019 – 16:54) писав:

Напр. багато німців тікало в ФРН, і пропаганда то розтрубила (waw так погано жити , що аж тікають), але і десятки тисяч німців переїхали жити в НДР, але цей факт якось залишився непоміченим, бо не мав для пропаганди цінності. І тепер деякі комуняцькі пропагандисти говорять, що по опитуваннях 70 відсотків східних німців хотіли зберегти НДР, і щось тільки 30 відсотків були за капіталістичну західнонімецьку економічну модель. І крити нема чим, бо  горбатий із своїм західнонімецьким колєгою, навіть таку елементарну річ, як референдум не провів, демократ сраний. :wink2: Видно не сподобалось йому, що Гонекер заслужено вважав його dummkopf, помстився. А крім радісних танців об'єднання мало инші риси. Напр. як об'єднати грошові системи? Пообіцяли що обміняють на західні марки 1 до 1, але зголом кинули (встановили верхній ліміт щось в 4000), і наполовину пограбували східних німців, міняючи 1-2. І в наступній прихватизації відповідно, основну скрипку грали західні німці. А потім почалися репресії інакомислячих, охота на відьом.
Містере Каламар, ГДР це малесеньке, дуже спецефічне утворення на планеті Земля, навіть якби там і досі був соціалістична фуфушка (що дуже малоймовірно), це б нічого не змінило у глобальному плані.
В ГДР будували соціалізм, ГДР пропало і програло, не зважаючи на причини. У ФРГ будували капіталізм, ФРГ виграло, не зважаючи на причини. Висновок: соціалізм ГДР був вкупі із іншими особливостями було менш ефективне ніж капітал анд ко у ФРГ. Які ще питання? Що там, і там, були свої плюси та мінуси, але історія (еволюція якщо хочете) вирішила саме так, а не інакше.

Перегляд дописуkalamar (28.01.2019 – 17:02) писав:

НДР була високотехнологічною країною, і експортувала високотехнологічні штуки (приладобудування, високоточне машинобудування, електроніка, уомп'ютери). Але не тыльки НДР, і Чехія, і Угорщина, і Болгарія мали досить розвинений високотехнологічний сектор. Все це фростіку загнулося з економічними реформами безповоротно, тільки Чехія змогла частково зберегти, решта перекваліфікувались на вирощування малини, а мізки перекочували на захід.
Власне НДР протягом всієї історії втрачала мізки, бо освіта в НДР була сутєво краща, ніж в ФРН.

Ось, розібраний. Дивіться, як має виглядати справжній комп'ютер, для справжніх чоловіків, а не для quiche eater'рів.
У них повно часу і можливостей щоб це відновити. Ви залазите у занадто складні економічні моделі. За освіту не скажу, але не думаю що не набагато й краща, і там, і там була купа проблем...

І що там людям в тих Чехіях, Болгаріях погано живеться? Ще встигнуть свої силіконові долини побудувати... Он Польща наприклад, була невідома в ігровому ринку — бац! Зробила "Відьмака", Білорусь — "Танчики", на Заході Колайдер побудували, де нафік колайдер у Соціалістів єпта? Німає... Так-шо не потрібно ля-ля...
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 3

0 користувачів, 3 гостей, 0 анонімних