Перейти до вмісту

Допоможіть із пошуком контенту про Холодну Війну

Холодна Війна Музика Фільми Картинки Ігри Книги

Повідомлень в темі: 381

#141 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій?!

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1931 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Село

Відправлено 14.12.2018 – 16:40

Перегляд дописусерпинка (14.12.2018 – 14:20) писав:

Мені так "подобається", коли ти спочатку обіллєш гімном, а потім вибачаєшся і кажеш "не звертайте уваги, проїхали". Просто "ідеал")
У тебе про себе хибне враження. Довіряй думці інших про себе, хоч трошки, бо збоку краще видно. ;)
Жінка вважає жіночу логіку "гімном", посестри не одобрять, не природно... Навіть двічі не природно у даному випадку. :wacko:
Я молюся щоб у мене було хибне враження про багато речей, на жаль, мої молитви рідко чує яке божество, тому-що все одно часто вгадую, хоч і не хочу. Це мене пригнічує дуже сильно, тому мабуть і печатаю на всіляких форумах наболіле, просто інколи краще помилятися. :(

Просто ти збираєш всяке сміття до своєї голови. Те, що інші викидають з голови, ти охоче береш собі на озброєння. Звичайно, що ти відрізняєшся від інших в такому випадку (як оця пані), але, повір, твоє сміття не таке вже й унікальне, багато хто такого мав, але позбувся. :wink2:
Та мну такий, сміттєзбирач по життю, ні, реально я в дитинстві навіть всілякі речі, які знаходив на звалищі колекціонував та складав на горищі одного сараю. Куди мені до вас, чистоплотних, які так бережно леліють свій первинний розум, оберігаючи його від зайвих блукань та сумнівів...

Навпаки, я проектую всіх на себе. Я бачу, як тут бомжують люди і роблю висновок, що така сама)) Я не можу себе бачити зі сторони, а лише коли когось бачу, тоді розумію, як я виглядаю збоку. Ферштейн? Класне слово.
Я не те мав на увазі, тому не ферштейн. Самий нонсенс про "бомжів", на мою думку, походить від вашого світогляду, за який Ви не можете вийти, навіть для того, щоб довести його вірність. Те проектування ні до чого.

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 14.12.2018 – 16:41

• -1

#142 isaev

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень

Відправлено 14.12.2018 – 23:34

google com ua
  • 0

#143 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 7294 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 15.12.2018 – 18:33

В Японії відеодзвінки.
Зображення
А в супернаддержаві збираються купити в Англії обладнання, щоб наступного року розпочати виробництво туалетного паперу.
  • 0

#144 Nastusa

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень

Відправлено 16.12.2018 – 00:04

в мене є літератури трохи
  • 0

#145 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій?!

• Користувачі
  • 1931 повідомлень

Відправлено 16.12.2018 – 05:14

Перегляд дописуУповноважений (15.12.2018 – 18:33) писав:

В Японії відеодзвінки.
https://cs.pikabu.ru/post_img/2013/12/22/9/1387723491_305150909.jpg
А в супернаддержаві збираються купити в Англії обладнання, щоб наступного року розпочати виробництво туалетного паперу.
Містере Уповноважений, Ви пам'ятаєте що могло статися із осяйною японца якби Штати не гальмонули? Ну уявіть собі що Штати вирішили не припиняти нищення Японії... Що далі? Тоді тисячолітня історія осяйних в музей, а осяйні японцо на звалище історії. Хто допомагав відбудовувати Японію, хто там японцо імігрантів приймав, хто військами допомагав? Наддержава це сила, це влада, не тільки технології, культура чи економіка. Нажаль, історія не дуже дивиться як ця сила чи вдала була отримана. :(
Ваші безглузді намагання поставити в один рівень неспинні машини нищення типу СРСР, здатні перетворити поверхню планети Земля на пекло за лічені роки, та манюсенькі, маніпусенькі державочки, слабенькі державочки, які існують по одній причині — бо є правила що забороняють нищити слабких, складні правила, хороші правила, ліберастичні правила, пацифістські правила, інтернаціональні правила, глобальні правила, написані на крові та стражданнях мільйонів правила. Нічого кращого поки-що не вигадали, утопія в яку Ви вірите містере Уповноважений, не замінить ці правила без різниці що там писали чи пишуть, в своїх талмудах, осяйні генії які пройняли всю тонку структуру світосворення, своїми сонячними мізками. Ці правила не ідеальні, але чорт забирай: "Воно працює!"; дакувати всім богам, якось та працює уже більше півстоліття... От містер Сахаров допустимо, був в "курсі теми" походу, почитайте його опуси...

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 16.12.2018 – 05:18

• 0

#146 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій?!

• Користувачі
  • 1931 повідомлень

Відправлено 17.12.2018 – 10:06

Invader Zim

Зображення

Рік: 2001
Пропаганда: У принципі, не потрібно заморочуватися у даному випадку.
Мінуси: Занадто могильно.
Плюси: Зачот.

Крошечные опереточные народы забавляются игрою в правительства, покуда в один прекрасный день в их водах не появляется молчаливый военный корабль и говорит им: не ломайте игрушек!
Могутня імперія, завдання отримано, що ще потрібно? :D У принципі божественний мультик, плюс ще є класний український переклад, походу від Q-TV, який кращий за англійський, таке бачив тільки декілька разів, завойовник та губка кілька сезонів.
Один із небагатьох, помітних мінусів цього мультика, занадто чорний гумор, навіть мну із своїм сарказмом тихо відпочиває... :(

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 17.12.2018 – 10:07

• 0

#147 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 5146 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 20.12.2018 – 00:25

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (14.12.2018 – 09:00) писав:

Ви дійсно думаєте що майбутнє ядерних імперій визначається капіталістами та дебетами/кредитами? Ви у цьому впевнені? Це те саме що вважати
Так. Ми зараз не живемо в світі, де визначальний напр. zeal, чи відданість полісу.

Бітелс групою популярною лише в Ліверпулі.
навіщо ж так перекручувати сказане мною?
Бітлз була група популярна в певних вікових соціальних групах в ряді розвинених країн, не в світі. Я навіть вам пояснив чому, на прикладі китайця.
До речі, рок в СРСР популяризувався інтенсивно в брєжнєвські часи, не в хрущовські, не тому, що при Хрущові завіса сильніша була, а тому що відповідна соціальна група (молодих нероб) тільки формувалась.
Можна провести аналогію із Римом, періодом його занепаду.

Цитата

iam pridem, ex quo suffragia nulli uendimus, effudit curas; nam qui dabat olim imperium, fasces, legiones, omnia, nunc se continet atque duas tantum res anxius optat, panem et circenses
Цей народ вже давно … всі турботи забув, і Рим, що колись все роздавав: легіони, і влада, і лікторів зв'язки,
Стриманий тепер і про двох речах лише неспокійно мріє: Хліба і видовищ!
Саме тоді в СРСР з’явилось покоління, яке мало "щасливе дитинство". Діти війни, які в війну за станком стояли, не слухали Бітлз. Власне, поява цього покоління прямо вказує, наскільки сильно помилявся Маркс. Те, що коли маси отримують вдосталь хліба, вони починають творчо розвиватись - утопія. Вони ганяють мандавошку по екрану монітора в divine divinity, а не штудіюють теоретичну фізику. -_-

Із приводу глобалізації то це свого роду природний процес: от наприклад інтернаціональна мова, — це питання зручності.
А деглобалізація виходить не природний? Дивіться, в середньовіччя зах. Європа використовувала одну міжнародну наукову релігійну мову - латину. В 15-16 ст. починають перекладати Біблію Німецькою, Англійською... і виникають відповідно національні мови (як письмові літературні мови високого штилю, до того то просто були групи близьких розмовних діалектів), і ці мови, в відповідних країнах, витісняють поступово латину із майже усіх сфер, де вона до того неподільно панувала. Це був не природний процес?

Повідомлення відредагував kalamar: 20.12.2018 – 00:30

• 0

#148 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 5146 повідомлень

Відправлено 20.12.2018 – 02:30

Перегляд дописуУповноважений (15.12.2018 – 18:33) писав:

В Японії відеодзвінки.

Це забавка тоді була для кількох багатіїв японців. Технічно, то не складно зробити було, тільки дорого.
В наддержаві тоді був навіть мобільний зв’язок для партеліти.
Як там в Японії?

Перегляд дописусерпинка (14.12.2018 – 00:17) писав:

Його мало слухати чи чути, на нього ще дивитися треба, щоб повна картина була. Хто хоч раз бачив і чув Майкла Джексона, той вже його не забуде.
Ну телевізор хоч є в них? Я розумію, що ви модний, телевізор викинули, лиш в неті все дивитесь.
Для того, щоб звернути на шось увагу по телевізору, принаймні те щось хоч якось повинно зачепити. А воно не чіпляє, ну мавпочка стрибає і видає якісь звуки. То не їх музика, і вони з покоління, яке не слухало пісень незрозумілою мовою.

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (16.12.2018 – 05:14) писав:

Містере Уповноважений, Ви пам'ятаєте що могло статися із осяйною японца якби Штати не гальмонули? Ну уявіть собі що Штати вирішили не припиняти нищення Японії... Що далі? Тоді тисячолітня історія осяйних в музей, а осяйні японцо на звалище історії. Хто допомагав відбудовувати Японію, хто там японцо імігрантів приймав, хто військами допомагав? Наддержава це сила, це влада, не тільки технології, культура чи економіка. Нажаль, історія не дуже дивиться як ця сила чи вдала була отримана. :(
Японці прищепили американцям систему контролю якості продукції, до того, їх товари в основному рукожопі були, брак. Японія була індустріально розвиненою країною задовго до того часу, як їм помагали американці. Досить Цусіму згадати, чи винищувач Зерро другої світової, чи Перл Гарбор (Шість японських авіаносців! Скільки ви ще тогочасних країн знаєте, які мали на озброєнні авіаносці?)
Це імператорську Японію ви називаєте манюсінькою державочкою?

Повідомлення відредагував kalamar: 20.12.2018 – 02:40

• 0

#149 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій?!

• Користувачі
  • 1931 повідомлень

Відправлено 20.12.2018 – 04:15

Перегляд дописуkalamar (20.12.2018 – 00:25) писав:

Так. Ми зараз не живемо в світі, де визначальний напр. zeal, чи відданість полісу.

навіщо ж так перекручувати сказане мною?
Бітлз була група популярна в певних вікових соціальних групах в ряді розвинених країн, не в світі. Я навіть вам пояснив чому, на прикладі китайця.
До речі, рок в СРСР популяризувався інтенсивно в брєжнєвські часи, не в хрущовські, не тому, що при Хрущові завіса сильніша була, а тому що відповідна соціальна група (молодих нероб) тільки формувалась.
Можна провести аналогію із Римом, періодом його занепаду.

Саме тоді в СРСР з’явилось покоління, яке мало "щасливе дитинство". Діти війни, які в війну за станком стояли, не слухали Бітлз. Власне, поява цього покоління прямо вказує, наскільки сильно помилявся Маркс. Те, що коли маси отримують вдосталь хліба, вони починають творчо розвиватись - утопія. Вони ганяють мандавошку по екрану монітора в divine divinity, а не штудіюють теоретичну фізику. -_-

А деглобалізація виходить не природний? Дивіться, в середньовіччя зах. Європа використовувала одну міжнародну наукову релігійну мову - латину. В 15-16 ст. починають перекладати Біблію Німецькою, Англійською... і виникають відповідно національні мови (як письмові літературні мови високого штилю, до того то просто були групи близьких розмовних діалектів), і ці мови, в відповідних країнах, витісняють поступово латину із майже усіх сфер, де вона до того неподільно панувала. Це був не природний процес?

Перегляд дописуkalamar (20.12.2018 – 02:30) писав:

Японці прищепили американцям систему контролю якості продукції, до того, їх товари в основному рукожопі були, брак. Японія була індустріально розвиненою країною задовго до того часу, як їм помагали американці. Досить Цусіму згадати, чи винищувач Зерро другої світової, чи Перл Гарбор (Шість японських авіаносців! Скільки ви ще тогочасних країн знаєте, які мали на озброєнні авіаносці?)
Це імператорську Японію ви називаєте манюсінькою державочкою?
Містере Каламар, Ви печатаєте в пів-третьої ночі на форумі? Дивний у вас графік... Із приводу центрів управління (ну по визначенню імператор наприклад, це центр управління), боюсь не можу із вами тут погодитися, у мене абсолютно інакша думка. Розумієте, еволюція центрів управління була довгою, наповненою спробами та помилками, наївно думати що ядерні наддержави керуються кимось типу президентів, ну, у дечому можливо вірно із вашого боку. Загалом, як мені здається Ви занадто довго перебували у світі людей, дивилися на них, діяли як нормальні люди, вдихали їхній запах... :wacko: Та жили нормальним життям, не зважаючи на ваш, не пересічний інетелект, це заважає абстрагуватися у даному плані ібо тему Ви вибрали, звичайно ж на мою думку, не із світу людей... Інша ваша помилка — Ви гадаєте що там десь, сидять люди дурніші за вас й у них менші можливості. Можливості у широкому значенні цього слова, наприклад можливість передбачити що десь сидить містер Каламар, достатньо розумний щоб постигнути секрети вселенського світостворення. :) Не бачу нічого, особливо поганого в житті нормальних людей (хоча сам ним ніколи по суті не жив), це навіть добре, але що Ви хочете почитати від мене? Пережований у мізках, потрухлий вже давно, конспіративний зламаний телефон із поправкою на локальні осяйності того що пишуть Ніцше/Спринлери/Гійоми і все таке? Хмм... Боюсь Ви вибрали не того користувача форумів. Хочете почитати як мну буде намагатися довести думку чому одна людина для управління наддержавою здатною знищити більшу частину людства, флори та фауни на планеті, що розмножувалася мільйони років за декілька років, та не може бути центром управління? Хмм... Ну, будемо думати що все в руках президентів :), і ще багато яких, важливих рішень, від яких залежить майбутнє наддержави. Все могут короли. Ах... Все могут короли! Им не дан только брак по любви...

Я не писав що Ви говорили що Бітелз був популярний тільки в Ліверпулі, просто провів аналогію яку Ви перекрутили у пості вище. Про поулярність саму — дивлячись що Ви називаєте популярністю, якщо число відданих фанатів, то це не туди. Бітелс продали більше 600-та мільйонів альбомів по всій планеті Земля, це в 12-ть разів більше ніж все населення України... Кількість людей які хача б раз в житті чули пісні Бітелс по радіо/ТВ, тощо, нараховується мільярдами. Бітелс вважається один із перших, чи не найбільш запірачених виконавців походу за історію людства, на пострадянських теренах народ взагалі далекий від поняття слів "приватна, інтелектуальна власність", філософія панівної ідеології та недолуге керівництво зіграли в цьому роль, змінивши світогляд поколінь навіки. Ви безнадійно намагаєтеся локалізувати те, в локалізації чого немає ніякого сенсу.

Містере Каламар, яка деглобалізація? Ви о чем? Ви читали що мну писав про теперішній рівень комунікацій/технологій/теде? Римська Імперія це приклад глобально фактору, який змінив світ, навіть вся примітивність тієї імперії не змогла применшити її вплив по тій причині, що світ навколо неї був в рази-разів примітивніший... Зіграли на контрастах. Навіть якщо латинську мову, забули всі хто знав хоча б пару слів по ній, відразу після розвалу всього того римського — вона б все одно залишилася глобальний фактором що вплинув на історію людства, набагато глобальнішим за я не знаю там, якусь із видів китайської...
Не рівняйте англійську ні з чим із минулого, це феномен модерного світу (навіть слово модерн чи комп'ютер, це із англійської в українській просто не було таких слів, що назвати такі речі як комп'ютер допустимо, одним, простим та коротким словом, по аналогії як на Новій Гвінеї називають все таке незвичне та привезене одним словом — "карго"). Навіть діти, які читати не вміють ще, бачуть вивіски та написи на іграшках там, на англійському, майже в будь-якій точці земного шарику... Як та дівчинка побачила мікі-мауса, хоча мабуть і не знала що воно таке, але запам'ятала точно. Це називається "глобальнйи вплив", ми не звертаємо увагу на характер цього впливу, просто підмічаємо що воно має місце...

Із приводу того бородатого Маркса та комунізму, Ви сильне недооцінюєте людей, тих-же рульових комуністів, вони прекрасно знають середньостатистичні забаганки людей, великої кількості людей. До слова, із моєї точки зору, комунізм найефективніша публічна форма управління масами, після демократії. Це абстрагуватися від характеру, та брати суху ефективність. Не маю на увазі опіуму для народу, комунізм наприклад дуже гнучкий, воно прекрасно вміє (при вірному підході) юзати націоналістичні течії та рухи, "бум" у плані моди на древній Китай в КНР, тому прекрасний приклад, хоча лише пару десятилітть тому, за таке могли б вбити на місці, відповідні органи, просто комунізм пристосовується, тут воно схоже із демократією.

Містере Каламар, японці були б гостарбайтерами і думали як прогодувати дітей щоб ті з голоду на чужбині не подохли, а не про те, що там кому прищеплювати чи як там юзати відео-зв'язок якби Штати довели до кінця почату політику нищення (геноциду, якщо вам так зручніше) у напрямку японцо. Вони б перетворили той острів на ядерну помийку, а ДНК тих хто вижив на тому острові, було б ближче до мамонтів ніж до людей. хД Радіація то дуже сурйозна штука у такому масштабі. На цьому був би кінець тисячолітній, осяйній історії самурайче. Але Штати цього не зробили, хоч і могли, не зважаючи на причини цього рішення, ми констатуємо це як факт, історію, абстрагуючись.

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 20.12.2018 – 04:44

• 0

#150 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 7294 повідомлень

Відправлено 20.12.2018 – 09:34

Перегляд дописуkalamar (20.12.2018 – 02:30) писав:

Це забавка тоді була для кількох багатіїв японців. Технічно, то не складно зробити було, тільки дорого.
В наддержаві тоді був навіть мобільний зв’язок для партеліти.
а туалетного паперу не було
  • 0

#151 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 5146 повідомлень

Відправлено 20.12.2018 – 15:46

Перегляд дописуУповноважений (20.12.2018 – 09:34) писав:

а туалетного паперу не було
Газети Правда досить було. І зараз по селах нащадки Правди популярніші за папір. :wink2:
Ну не комунізм тут винен, а певні національні особливості.
Комуністам не тільки обладнання а Англії закупити треба було, а й розрекламувати туалетний папір, бо народу він непотрібен був.
Коли зявилось покоління, яке на захід орієнтувалось, і зявилась потреба підтиратись не Правдою, а по паризьки, папером.
Загалом, ця історія про папір, один із найдурніших наїздів на совок.
І тепер запропонуй нерозбещеним людям на гвіздочку поряд папір і правду, вони виберуть Правду.
  • 0

#152 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 5146 повідомлень

Відправлено 20.12.2018 – 16:18

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (20.12.2018 – 04:15) писав:

Містере Каламар, яка деглобалізація? Ви о чем? Ви читали що мну писав про теперішній рівень комунікацій/технологій/теде?
Фростіку, ви недовчений демагог, недовчений, бо нормальний демагог з логічним мисленням дружить. Почитайте якийсь підручник з логіки, абощо. Не розтікайтесь мислію по древу, а дайте відповідь на конкретне запитання.

Ви висловлюєте певну тезу.

Цитата

Із приводу глобалізації то це свого роду природний процес: от наприклад інтернаціональна мова, — це питання зручності. Слова безглузді без звязку із образами, послідовностями мислиннєвих конструкцій. Слово "сіно" безглузде без автоматичного уявлення в підсвідомості того, із чим воно зв'язано. Так само слово "приємно", автоматично знаходить в підсвідомості свій контур уявлень. Коли перекладають незнайому мову, її перекладають через образну, тобто слово "сніг", дивимося на тубільця який показує на білу, замерзлу воду що падає з неба, — розуміємо що це означає "snow". Потреба в інтернаціональній мові виникла сама собою, це природний процес еволюції людства, як і глобалізація в принципі.
Я не буду зачіпати ваших примітивних наївних міркувань про слова і образи. Я жирним виділив зміст вашої тези.
Ви твердите, що для людських мов властиво глобалізуватись, укрупнюватись, інтернаціоналізуватись, і що певні глобальні мови поступово витісняють локальні із певних сфер, і то природно.

Я вам відповів контрприкладом із історії. В темні віки, і в середньовіччі, в Європі панувала одна глобальна мова - латина. На латині писались релігійні писання, наукові праці, юридичні документи, власне більшість того, що писалось. Англійська, Німецька, Французька, Еспанська, Голандська - це були просто набори діалектів, і їх наддіалектні письмові форми вкрай обмежено застосовувались (вірші, розважальна література). В новий час відбувається деглобалізація, і національні мови витісняють глобальну латину. Напр. Ньютон ще написав принципи натуральної філософії латиною, але англійські фізики 19 ст. перейшли на англійську, німецькі на німецьку, а французи почали вживати французьку.
Це деглобалізація, деінтернаціоналізація? Відповідь - так. Виступаючи перед німецькою авдиторією Пуанкаре говорив німецькою, і французькою ( виступ з фізики, де він відчував, що його знань німецької не досить), а не латиною. Тоді як в середньовіччі, в подібній ситуації, навіть питання не виникло би, всі користувались би латиною.
Отже, це усунення латини на задній план, яке в Європі почалось в епоху ренесансу і барокко, це був протиприродний процес?
Якщо так, то чи вважаєте ви то регресом? Тут можемо пофілософствувати, що ви розумієте тоді під природним процесом, і його протилежністю. Я вправі вимвгвти від вас конкретного означення, що таке природній процес.
Якщо ні, то ваша вихідна теза - хибна. Історично були і глобалізації, і деглобалізації. І говорити, що одні природні, а инші протиприродні, звичайна поверховість, дурість.

Повідомлення відредагував kalamar: 20.12.2018 – 16:27

• 0

#153 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 5146 повідомлень

Відправлено 20.12.2018 – 17:34

Не рівняйте англійську ні з чим із минулого, це феномен модерного світу (навіть слово модерн чи комп'ютер, це із англійської в українській
Модерн moderne запозичення з французької в словянські. Навіть тут ви примудрились лоханутись.

просто не було таких слів, що назвати такі речі як комп'ютер допустимо, одним, простим та коротким словом,
ЕОМ раніше називали, перехід на кумпутер просто данина моді. Як раніше були меценати, тепер спонсори.

по аналогії як на Новій Гвінеї називають все таке незвичне та привезене одним словом — "карго").
Я не знаю папуаської, не буду сперечатись. :wink2:

Навіть діти, які читати не вміють ще, бачуть вивіски та написи на іграшках там, на англійському, майже в будь-якій точці земного шарику...
А як же закони, які вимагають маркувати товари на місцевій мові?
В знайомого якось був нетбук сказився, щось з біосом, і почав на чорному екрані малювати ієрогліфи, згадав батьківщину.

Як та дівчинка побачила мікі-мауса, хоча мабуть і не знала що воно таке, але запам'ятала точно.
А що воно таке?

Містере Каламар, японці були б гостарбайтерами і думали як прогодувати дітей щоб ті з голоду на чужбині не подохли, а не про те, що там кому прищеплювати чи як там юзати відео-зв'язок якби Штати довели до кінця почату політику нищення (геноциду, якщо вам так зручніше) у напрямку японцо. Вони б перетворили той острів на ядерну помийку, а ДНК тих хто вижив на тому острові, було б ближче до мамонтів ніж до людей. хД Радіація то дуже сурйозна штука у такому масштабі. На цьому був би кінець тисячолітній, осяйній історії самурайче. Але Штати цього не зробили, хоч і могли, не зважаючи на причини цього рішення, ми констатуємо це як факт, історію, абстрагуючись.
В них тоді не було стільки ядерних бомб. А так, Штати воювали з Японією 5 рочків, і перемогли тільки коли СРСР підключився. Якби не совкові солдати які з окопів йшли в атаку з криком ура і і які вміли воювати на будь-якій місцевості за будь-якої погоди, американці ще з квантунською армією воювали би рочки три. Штати не змогли навіть Берлін взяти, і це за умов, що німці їм радо здавались в полон. Кишка була тонка.

Із приводу центрів управління (ну по визначенню імператор наприклад, це центр управління), боюсь не можу із вами тут погодитися, у мене абсолютно інакша думка.
Не обовзково, в більшості японського середньовіччя імператор не мав реальної влади, він був для краси.
Реальна влада не обовязково збігається із номінальною.
В новітній час тільки в період реставрації Мейдзі імператор знову, через тисячоліття, отримав владу, і за сей час Японія із середньовічної відсталої країни перетворилась в одну із найсучасніших країн, яка воювала з США 5 рочків, і неодноразово давала чосу непереможним американцям. :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 20.12.2018 – 17:47

• 0

#154 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій?!

• Користувачі
  • 1931 повідомлень

Відправлено 20.12.2018 – 21:27

Перегляд дописуkalamar (20.12.2018 – 16:18) писав:

Фростіку, ви недовчений демагог, недовчений, бо нормальний демагог з логічним мисленням дружить. Почитайте якийсь підручник з логіки, абощо.  Не розтікайтесь мислію по древу, а дайте відповідь на конкретне запитання.
Суть не в демагогії, суть у вашому невмінні абстрагуватися, вимкнути народи, нації, культури, тощо і просто порахувати динаміку якось там зв'язаних шариків.
Ви висловлюєте певну тезу. Ви навіть не зрозуміли що латинська мова залиши слід, який нереально стерти, як в принципі будь-яка подія в макросвіті, але латинська мова це подія яка охоплювала великий простір елементів, тобто можна назвати глобальною. По прямій аналогії ми можемо легко заявити: повернення до локальних мов та сепарації було наслідком латинізації. Тобто якби не було латинізації, можливо б не було і повернення про яке Ви торочити, ми незнаємо напевно бо ми не можемо створити адекватну модель такої складної системи, тому просто виходимо із фактів. Свого роду логіка, якщо хочете.

Я не буду зачіпати ваших примітивних наївних міркувань про слова і образи. Я жирним виділив зміст вашої тези.
Ви твердите, що для людських мов властиво глобалізуватись, укрупнюватись, інтернаціоналізуватись, і що певні глобальні мови поступово витісняють локальні із певних сфер, і  то природно.
Не для людських мов, для людей, не перекручуйте. Це абсолютно очевидно, це природа якщо хочете. Як арабські цифри, як стандартизована математична мова, як англійська. Просто із техно-прогресом та збільшенням популяції, інтернаціональна мови виникає сама-собою по причині необхідності, життєвій необхідності, комунікації різних людей, в різних місцях. Я не писав нічого про інтернаціоналізацію відповідних локальних мовах, хоча звичайно, інтернаціональна мова буде впливати на них, на слова яків вживаються повсякденно на тій чи іншій мові.

Я вам відповів контрприкладом із історії. В темні віки, і в середньовіччі, в Європі панувала одна глобальна мова - латина. На латині писались релігійні писання, наукові праці, юридичні документи, власне більшість того, що писалось. Англійська, Німецька, Французька, Еспанська, Голандська - це були просто набори діалектів, і їх наддіалектні письмові форми вкрай обмежено застосовувались (вірші, розважальна література). В новий час відбувається деглобалізація, і національні мови витісняють глобальну латину. Напр. Ньютон ще написав принципи натуральної філософії латиною, але англійські фізики 19 ст. перейшли на англійську, німецькі на німецьку, а французи почали вживати французьку.
Це деглобалізація, деінтернаціоналізація? Відповідь - так. Виступаючи перед німецькою авдиторією Пуанкаре говорив німецькою, і французькою ( виступ з фізики, де він відчував, що його знань німецької не досить), а не латиною. Тоді як в середньовіччі, в подібній ситуації, навіть питання не виникло би, всі користувались би латиною.
Отже, це усунення латини на задній план, яке в Європі почалось в епоху ренесансу і барокко, це був протиприродний процес?
Якщо так, то чи вважаєте ви то регресом? Тут можемо пофілософствувати, що ви розумієте тоді під природним процесом, і його протилежністю. Я вправі вимвгвти від вас конкретного означення, що таке природній процес.
Якщо ні, то ваша вихідна теза - хибна. Історично були і глобалізації, і деглобалізації. І говорити, що одні природні, а инші протиприродні, звичайна поверховість, дурість.
Це чергова глобальна тенденція, ні більше, ні менше. Я б написав саркастичніше про ваш контерприклад, але мну зараз втомлений... Латина дуже погано підходила на роль інтернаціональної мови так-само як римські цифри на роль інтернаціональних :), але це асболютно не змінює глобальності впливу циф факторів. Сама наявність латині зробила європейські мови схожі, допустимо англійська (каракулі якої вже десь років п'ятсот не змінюються особливо мабуть) та німецька еволюціонували, люди яка знала одну могла без особливих проблем вивчити другу, хочаб на мінімальному, "як пройти до бібліотеки" рівні, прогрес йшов, культура, технології, природньо виникла потреба в універсальному способові знакової комунікації, це місце законно посіла англійська, зе енд. Відголоски тієї латині чути повсюди навіть зараз, через тисячі років, меншого від мови імперії і не чекай, дитинко!

Зображення

Але це вже, як Ви вірно виразилися — демагогія, яка не стосується вашого, недоречного контрприкладу.

Релігії типу Християнство, Іслам, це штуки досить глобальні також, і також не без допомоги імперій вони набирали популярності. А такі штуки змінюють життя людей.
  • 0

#155 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 5146 повідомлень

Відправлено 20.12.2018 – 21:43

Не рівняйте англійську ні з чим із минулого, це феномен модерного світу (навіть слово модерн чи комп'ютер, це із англійської в українській
Дивіться, як можна здогадатись, що слово модерн не з англійської, не заглядаючи в словник, якщо просто знати українську і англійську, і мати голову на плечах.
Не хочу бути грамнаці, але вислів "модерний світ" вживають тільки люди, які українську забули, а англійську не вивчили.
Це може бути діаспорна українська, в якій просто під впливом оточення трансформувалось значення слів.
Слово модерн в українській означає стиль в мистецтві, архітектурі, і літературі, стиль вже давно геть не сучасний, а початку 20-го століття, епохи модерну.
Напр. з наших всесвітньо відомі поляк Казимір Малевич чи Олександр Архипенко. Цей модерн вже давно не сучасність.
Сполучення епоха модерну може вживатись істориком, як термін, при цьому історик розуміє зовсім не сучасність, а 18 ст.

В англійській мові слово modern має геть инше значення, і в більшості випадків українською перекладається, як сучасний.
Тому modern world - сучасний світ, modern age - сучасність, і аж ніяк не світ модерну, і не епоха модерну. :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 20.12.2018 – 21:48

• 0

#156 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій?!

• Користувачі
  • 1931 повідомлень

Відправлено 20.12.2018 – 21:57

Перегляд дописуkalamar (20.12.2018 – 17:34) писав:

Модерн moderne запозичення з французької в словянські. Навіть тут ви примудрились лоханутись.
Я ж не бог. А те слово мабуть потрапило в французьку із латині, або там якась суміш була. І зауважте, озапозичення відбулося від французької в українську (в кінці) а не навпаки...

ЕОМ раніше називали, перехід на кумпутер просто данина моді. Як раніше були меценати, тепер спонсори.
На жаль чи на щастя, тут немає різниці данина кому/чому, хоч самому сатані... "Карго" воно і в Україні карго, і в цьому урок.

Я не знаю папуаської, не буду сперечатись. :wink2:
І вони не знають української в 99,99% випадків, зате знають стандартний зміст слова "Хеллоу" наприклад, в 90% випадків, як і Ви до речі... А де та Нова Гвінея, а де містер Каламар, такі різні місця, такі різні люди, такі однакові слова.

А як же закони, які вимагають маркувати товари на місцевій мові?
Абсолютно ніхто не заважає, так само це абсолютно нічого не заперечує із того що я написав.

В знайомого якось був нетбук сказився, щось з біосом, і почав на чорному екрані малювати ієрогліфи, згадав батьківщину.
Basic Input/Output System

А що воно таке?
Що таке що? Дівчинка чи Міккі-Маус? Міккі-Маус миша така із голівуду, дівчинка — я там фотку викладав, десь у всіма богами забутій, гарачій точці, мікрорайон в якому опиналася дівчинка закидали перед тим фугасними авіа-бомбами, чи чимось таким, і от вона там лазить серед руїн а на ній футболка із Міккі-Маусом... Нормальним людям не зрозуміти, та їм і не потрібно ці всі марення, які можливо існують лише в уяві вашого покірного слуги. :) Чорт, загинаю із чорним гумором...

В них тоді не було стільки ядерних бомб. А так, Штати воювали з Японією 5 рочків, і перемогли тільки коли СРСР підключився. Якби не совкові солдати які з окопів йшли в атаку з криком ура і і які вміли воювати на будь-якій місцевості за будь-якої погоди, американці ще з квантунською армією воювали би рочки три. Штати не змогли навіть Берлін взяти, і це за умов, що німці їм радо здавались в полон. Кишка була тонка.
Штати це ддурга держава на планеті Земля за кількістю винишення людей. Перша була СРСР. Прожили б японцо на рік чи два довше, це ніщо у порівнянні із викидання на звалище тисячолітньої історію. Просто вам важко уявити Штати без "стоп-механізму", те що Ви називаєте "кишка-тонка", це причина чому Ви та ваші нащадки можуть сидіти, печатати на форумах, а не бути просто фоткою чи словом в музеї ядерної війни... Але це не означає що "стоп-механізм" не відімкнуть при потребі, такі рішення, при потребі звичайно, приймаються швидко і без участі капіталістів, конгресів, козирів, плебеїв і тому подібного... Наприклад при атаці прибульців, Ви ж не будете питати Сенат який горітиме синім вогнем, чи геноцидити марсіян чи ні... :) Ви мене вже затягли в лютий сарказм :(

Не обовзково, в більшості японського середньовіччя імператор не мав реальної влади, він був для краси.
Реальна влада не обовязково збігається із номінальною.
В новітній час тільки в період реставрації Мейдзі імператор знову, через тисячоліття, отримав владу, і за сей час Японія із середньовічної відсталої країни перетворилась в одну із найсучасніших країн, яка воювала з США 5 рочків, і неодноразово давала чосу непереможним американцям. :wink2:
Знаєте як говорив "імператор" Каналу-6? Собака кусає людину, це буденність, а людина кусає собку — це вже новина. :) Вибачте хД, занесло...

Перегляд дописуkalamar (20.12.2018 – 21:43) писав:

Дивіться, як можна здогадатись, що слово модерн не з англійської, не заглядаючи в словник, якщо просто знати українську і англійську, і мати голову на плечах.
Не хочу бути грамнаці, але вислів "модерний світ" вживають тільки люди, які українську забули, а англійську не вивчили.
Це може бути діаспорна українська, в якій просто під впливом оточення трансформувалось значення слів.
Слово модерн в українській означає стиль в мистецтві, архітектурі, і літературі, стиль вже давно геть не сучасний, а початку 20-го століття, епохи модерну.
Напр. з наших всесвітньо відомі поляк Казимір Малевич чи Олександр Архипенко. Цей модерн вже давно не сучасність.
Сполучення епоха модерну може вживатись істориком, як термін, при цьому історик розуміє зовсім не сучасність, а 18 ст.

В англійській мові слово modern має геть инше значення, і в більшості випадків українською перекладається, як сучасний.
Тому modern world - сучасний світ, modern age - сучасність, і аж ніяк не світ модерну, і не епоха модерну. :wink2:
Дякую за інфу, хоча мну зараз занадто сонний...

Взагалі я не дуже із мовами-шмовами, у мене трійки по них були завше, по сій причині інколи корисно почитати якісь штуки про слова там.
  • -1

#157 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 5146 повідомлень

Відправлено 20.12.2018 – 22:16

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (20.12.2018 – 21:57) писав:

Дякую за інфу, хоча мну зараз занадто сонний...

Взагалі я не дуже із мовами-шмовами, у мене трійки по них були завше, по сій причині інколи корисно почитати якісь штуки про слова там.
Якшо ж вас цікавить із якої мови в українській максимум запозичень, то з німецької, і це слова з основного словника. Багато з французької, італійської. З англійської, в більш-менш усталеній мові, реально мало, та й ті етнографічного характеру. Здогадуєтесь чому? Англомовний світ це віддалене від Жмеринки захолустя, він майже не впливав на українську. Слова файно чи ринва насправді теж з німцької, хоч вам, як і з модерном, вони англійськими ввижаються. Із сучасних запозичень. Якщо їх зібрати, вийде не так вже і багато, і то вузькі терміни, або модний дубляж, як спонсор, бізнесмен, менеджмент...
  • 0

#158 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій?!

• Користувачі
  • 1931 повідомлень

Відправлено 21.12.2018 – 00:50

Перегляд дописуkalamar (20.12.2018 – 22:16) писав:

Якшо ж вас цікавить із якої мови в українській максимум запозичень, то з німецької, і це слова з основного словника. Багато з французької, італійської. З англійської, в більш-менш усталеній мові, реально мало, та й ті етнографічного характеру. Здогадуєтесь чому? Англомовний світ це віддалене від Жмеринки захолустя, він майже не впливав на українську. Слова файно чи ринва насправді теж з німцької, хоч вам, як і з модерном, вони англійськими ввижаються. Із сучасних запозичень. Якщо їх зібрати, вийде не так вже і багато, і то вузькі терміни, або модний дубляж, як спонсор, бізнесмен, менеджмент...
Скільки слів із української запозичено в німецьку, французьку, англійську? Які питання? Фігня в тому що в Новій Гвінеї компутер, в Жмеренці компутер і в Нюрнбергу якомусь компутер також. Ото таке, але це лише дотичний вплив інтернаціональної, первинний набагато, набагато серйозніший. Щоб це зрозуміти достатньо пару сотень років назад взяти два шаріка із випадково вибраних, різних місць на планеті Земля та з'єднати їх (ну та звукові сигнали, листи там, не знаю, абстракція), і який довбаний шанс буде що ці два шаріка зможуть розібрати хоч одне кляте слово один-одного? Прально, ця ймовірність буде в рази менша ніж затепер. Жарти-жартами, але навіть дитинка в якійсь там Жмеренці, навіть не ходячи до школи, вона йде по місту, містечку, селу, бачить написи на англійському, чує англійські пісні, та якісь там сто років назад цього і уявити не можна було! Люди народжувалися і вмирали не чуючи абсолютно ніяких мов крім їхніх там, локальних якихось мов/діалектів. Інтернаціональна штука, це мова яка змінює по суті структуру мозку дітей на планеті Земля, це повинно якось відбитися і на генах поколіннях

Зображення

Ну так і древні китайські мови якось там впливали один на одного, а тоді з'явилася інтернаціональна. Вона не з'явилася в середньовіччі занюханому (хоча по суті вже тоді можна прогледіти певні тенденції серед "еліти", але то не то...), але бздиньк! Експоненціальний ріст популяції, ріст густини населення, реорганізація, технології, культурний бум і все, людство без інтернейшонала нікуди вже. Це не просто "мода" на Бітелс, це не просто мова імперії як у випадку латинської (тоді світ людей ще взагалі забичений був...), хоча мода на Бітелс також не просто мода, але добре. Це дещо інше, і це дещо інше змінило світ назавше, не якесь там село, місто чи навіть країну, а цілий світ людей. Дівчинка із Міккі-Маусом, для мене свого роду символ таких речей... Іт'с ту комплікейтед.
  • 0

#159 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 5146 повідомлень

Відправлено 21.12.2018 – 12:18

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (21.12.2018 – 00:50) писав:

Скільки слів із української запозичено в німецьку, французьку, англійську? Які питання? Фігня в тому що в Новій Гвінеї компутер, в Жмеренці компутер і в Нюрнбергу якомусь компутер також.
Ну і що? Гадаєте, те, що замість ЕОМ в народі говорять кумпутер змінило світ? З вас обсміятись та й годі.
Власне, українською таки не кумпутер, а ЕОМ.

Повідомлення відредагував kalamar: 21.12.2018 – 12:21

• 0

#160 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 7294 повідомлень

Відправлено 21.12.2018 – 13:20

Перегляд дописуkalamar (20.12.2018 – 15:46) писав:

Газети Правда досить було. І зараз по селах нащадки Правди популярніші за папір. :wink2:
а в сибір засилали за сало завернуте газетою з фото Сталіна, а газет без фото вождів не було, і ніякої альтернативної упаковки
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних