Перейти до вмісту

Знайти роботу Науковця в Україні?

Україна робота Фізик знайти

Повідомлень в темі: 523

#1 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій!?

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1744 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Село

Відправлено 19.06.2018 – 08:10

• 426
От сиджу Я зараз у хаті, цілу ніч не спав, зранку довелося трішки, "попахати" фізично, думав вночі про всілякі речі, про Фізику, про Фізиків, займався різною дурнею. Різне приходить у голову: от наприклад та Ліза Мейтнер (Lise Meitner), що у неї було крім крутої макітри яка непогано кумекала? — Правильно, у неї була р о б о т а за фахом, за яку їй платили, кляті франки! І покликанням. І це значило багато. А шо є у вашого покірного слуги, у мої під тридцять? :/

Зображення

По-перше важко самовизначитися. А що якщо із тебе поганий Фізик? Я он наприклад застряю на елементарщині, майже не здатний вирішити простенькі задачі на одну дві дії, ось наприклад читаєш книгу по Математиці, бачиш якусь рисочку над циферкою

Зображення

Не розумієш змісту того, і все, у мене наприклад system error, loading... Далі рухатися не можу. І з таки скрипом все.
Тобто можливо краще знайти себе в чомусь іншому, типу програмування, створення комп’ютерних відео-ігор, може другу вищи освіту здобути на якогось інженера, чи ще щось? Питання, одні питання.

По-друге, специфіка. Тобто якщо ти живеш у селі, то бажано знайти роботу щоб не потрібно було "стояти біли установки". А можна було сидіти вдома та писати якісь роботи. Можливо роботу експериментатора було б занйти легше. Знаю людей, які були ні бе, ні ме, у Фізиці, а влаштувалися за фахом і працюють.

По-третє, знання, ну наприклад у вашого покірного слуги воно м’яко кажучи шкутильгає. Якщо у випадку експериментатора можна, як один говорив (надіюсь він ще живий), "підлахматитися по ходу", то у наприклад моєму випадку типу тіорєтіка, так не вийде, потрібно або писати статті і говорити "ось який Я крутий, у мене аж ціла публікація у супер-мега відомому журналі "Фізика Монголії", беріть мене на роботу Я освічу своїми знаннями всю вашу кафедру!", але це не так просто, взяти і написати статтю.

По-четверте, характер. Якщо взяти випадок вашого покірного слуги, це сильний фактор... Грубо кажучи, не знаходжу спільну мову із такими групами людей (ненавиджу ділити людей на групи! :( але доводиться якось, рідко): ідеологічні (так звані ліві/праві всіх видів і різновидів, особливо...), релігійні (іслам то дуже тяжко, свято віруючі ортодокси — не набагато краще, буддисти/конфуці — норм). Як показав мій життєвий досвід, всюди натикаюсь, і виходить як у пісні: чужий серед своїх, чужий серед чужих. Звичайно це чисто суб’єктивний досвід, але все одно. Ще можна багато чого писати

— Може хто чув, де в Україні можна знайти роботу для Фізика-дурня?

— Якісь інтернет-сайти для фізиків, форуми?

— Оскільки живу в селі, навіть якісь там копійки на місяць, будуть прийнятні (не потрібно платити за оренду житла, тощо, живу на землі де мої родаки жили мільйон років, і так само як вони довбуся в землі...), краще ніж бублик як зараз.

— Які мінімальні знання для цього потрібні, ге?

П. С. Дякую за відповіді, із повагою ф. Не висипання — зло, там пошкоджуються когнітивні нейрони, і деякі із них не відновлюються.

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 19.06.2018 – 08:13

#2 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 7273 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 19.06.2018 – 11:44

Пропоную не заробити а потратитись. Не найматись до когось, а самому начальником бути.
Маєш зайві пару тисяч, щоб купити матеріал для досліду? А вже потім результати досліду і висновки з нього, треба намагатися десь продати, Нобелівську премію добиватись :) ...
  • 0

#3 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4992 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 19.06.2018 – 15:39

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (19.06.2018 – 08:10) писав:

— Може хто чув, де в Україні можна знайти роботу для Фізика-дурня?
В аспірантуру поступити не пробували? У вас, я так розумію, Харків поряд. Зараз мало дурнів, які хочуть займатись фізикою, тому навіть якщо у вас був значний проміжок після закінчення навчання, то реально.

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (19.06.2018 – 08:10) писав:

По-друге, специфіка. Тобто якщо ти живеш у селі, то бажано знайти роботу щоб не потрібно було "стояти біли установки". А можна було сидіти вдома та писати якісь роботи.
Навіть теоретикам у нас взагалі то треба на роботу ходити. В них не вільний робочий час. :wink2:
А писати ви можете звичайно, але при роботі в якісь установі, навряд чи то покатить.

Повідомлення відредагував kalamar: 19.06.2018 – 15:41

• 0

#4 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 2153 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 19.06.2018 – 15:46

вивчи якусь зло?бучу модню уеб-херню і фрилансь, зароблятимеш купу бабла, а хвізикою займатимешся на досугє.
  • 0

#5 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій!?

• Користувачі
  • 1744 повідомлень

Відправлено 19.06.2018 – 17:28

Перегляд дописуУповноважений (19.06.2018 – 11:44) писав:

Пропоную не заробити а потратитись.  Не найматись до когось, а самому начальником бути.
Маєш зайві пару тисяч, щоб купити матеріал для досліду? А вже потім результати досліду і висновки з нього, треба намагатися десь продати, Нобелівську премію добиватись :) ...
Я пару тисяч гривнів, не своїх (2 пенсії), із яких 50% піде на комуналку, а ще 50% піде щоб борги віддати :D. Тому давайте зробимо як Айнштайн, дешево і сердито! — Дослід буде віртуальним, тобто мисленнєвим і відразу нобеля, не відходячи від каси! :)

Перегляд дописуkalamar (19.06.2018 – 15:39) писав:

В аспірантуру поступити не пробували? У вас, я так розумію, Харків поряд. Зараз мало дурнів, які хочуть займатись фізикою, тому навіть якщо у вас був значний проміжок після закінчення навчання, то реально.

Навіть теоретикам у нас взагалі то треба на роботу ходити. В них не вільний робочий час. :wink2:
А писати ви можете звичайно, але при роботі в якісь установі, навряд чи то покатить.
Та ні, не пробував. Одразу після Універу там своя історія була. У 2014-му своя... А далі просто село і життя "відлюдника", що у принципі не та так і погано, тілько от грошей немає. Я не уявляю як зараз можна в аспірантуру влаштуватися, із таким проміжком, то якби хоч одненька стаття була. А то як, прийти в Універ і запитати "не хочете на навчання аспіранта, лінивий, повний лоу скілл у Фізиці, який живе в селі, і який не займався Наукою бозна стільки?" О_о

Так а якщо не на повну ставку, типу на 1/3, просто щоб офіційне працевлаштування (бо тепер якщо не працевлаштований, відбирають субсидію на комуналку :/), приїжджати там на медкомісії, семінари, і тому подібне. Я десь таке бачив, принаймні колись, серед Теоретиків Університету в якому навчався ваш покірний слуга.

Звідки Ви знаєте що Я проходив навчання в м. Харків?

Перегляд допису_Ex (19.06.2018 – 15:46) писав:

вивчи якусь зло?бучу модню уеб-херню і фрилансь, зароблятимеш купу бабла, а хвізикою займатимешся на досугє.
Я колись намагався, не виходить так просто. У мене свого роду "бздиньк", починаю вивчати мову програмування, через мале розуміння як це працює, скочуюсь спочатку до Електроніки, а тоді до Фізики Твердого Тіла. І так, і так, все та Фізика :D. Колись хотів відео-гру зробити, трішки займався моделювання (Blender 3D), трішки графікою (GIMP). В основу хотів поставити рольову систему Dungeons&Dragons, видозмінену. Але все одно...

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 19.06.2018 – 17:30

• 0

#6 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4992 повідомлень

Відправлено 19.06.2018 – 18:18

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (19.06.2018 – 17:28) писав:

Та ні, не пробував. Одразу після Універу там своя історія була. У 2014-му своя... А далі просто село і життя "відлюдника", що у принципі не та так і погано, тілько от грошей немає. Я не уявляю як зараз можна в аспірантуру влаштуватися, із таким проміжком, то якби хоч одненька стаття була. А то як, прийти в Універ і запитати "не хочете на навчання аспіранта, лінивий, повний лоу скілл у Фізиці, який живе в селі, і який не займався Наукою бозна стільки?" О_о
Не обов’язково універ. Будь-який інститут приймає аспірантів. В аспірантуру не беруть, в неї поступають. Я знаю людей, які так поступали, просто приходили, шукали керівника, і здавали іспити. Нічого нереального в тому нема. Але, вам то теж не підійде, бо аспіранту взагалі то теж треба в інституті бувати.
Аспіранту мають гуртожиток дати. Зможете частину часу в гуртожитку жити, частину вдома. Але, чи стипендії вистачить? Тому, веб дизайн по любому не погана штука.

А щоб в селі в дома. Принаймні я формально навіть для академіків не чув (фактично можуть звичайно). У вас так там буває?

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (19.06.2018 – 17:28) писав:

Я колись намагався, не виходить так просто. У мене свого роду "бздиньк", починаю вивчати мову програмування, через мале розуміння як це працює, скочуюсь спочатку до Електроніки, а тоді до Фізики Твердого Тіла. І так, і так, все та Фізика :D. Колись хотів відео-гру зробити, трішки займався моделювання (Blender 3D), трішки графікою (GIMP). В основу хотів поставити рольову систему Dungeons&Dragons, видозмінену. Але все одно...
Там значно більше грошей. -_- Фізика для фонатиків у нас.

Повідомлення відредагував kalamar: 19.06.2018 – 18:33

• 0

#7 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій!?

• Користувачі
  • 1744 повідомлень

Відправлено 19.06.2018 – 19:56

Перегляд дописуkalamar (19.06.2018 – 18:18) писав:

Не обов’язково універ. Будь-який інститут приймає аспірантів. В аспірантуру не беруть, в неї поступають. Я знаю людей, які так поступали, просто приходили, шукали керівника, і здавали іспити. Нічого нереального в тому нема. Але, вам то теж не підійде, бо аспіранту взагалі то теж треба в інституті бувати.
Аспіранту мають гуртожиток дати. Зможете частину часу в гуртожитку жити, частину вдома. Але, чи стипендії вистачить? Тому, веб дизайн по любому не погана штука.

А щоб в селі в дома. Принаймні я формально навіть для академіків не чув (фактично можуть звичайно). У вас так там буває?

Там значно більше грошей. -_- Фізика для фонатиків у нас.
Як це саме проходить, вступ в аспірантуру? Там іспити важкі (які саме)?
У мене науккер так працював, ну звичайно він мегамозг (надіюсь ще живий!). У нього дружина — експерементатор, сиділа цілими днями за велитенськими установками, а він просто числився, в Інституті бував рідко, ну приходив там, звичайно. Лекції ще деякі вів в Універі (просто підробляв). Так вона постійно сварилася що його книги, які в декілька рядів до стелі, під усіма стінами хрущовки були, навіть на кухні, довелося перенести у гараж... Блін, потрібно було у нього книг "стрельнути", зараз такі дорогі, а він мабуть пороздавав, бо ніде було тримати. Але це Я до чого, мій науковий то особливий випадок, як Я говорив він — мегамозг, Фізик Теоретик, і досить старий уже тоді був. Починав кар’єру ще часів, коли його мало в концлагерь не спровадили, на примусові роботи на "лесоповал" відправляли, і з Інституту звільняли, виганяли із квартири (і не тільки його, а там системно було...), ну скажімо так, тут він був у дечому схожий на Лізу Мейтнер :D, але як виявилося "трудящі" ні-ху-ху не розбираються у вищих матеріях Теор. Фізики :D, яка була тоді ОЙ ЯК ПОТРІБНА, тому і залишили.
Але йому платили повну ставку, хоч і рідко бував в Інституті. А от деяких брали так, на 1/3 (молодих), вони там щось робили звичайно, тільки також в Інституті рідко бували, дуже рідко, головне там були публікації у "крутих" журналах.

Чесно Я зараз толком не знаю що робити, але що б Я не робив, все одно воно закінчується Фізикою. Це ще дужче спантеличує. В самі роки навчання, не те що б ваш покірний слуга був хорошим студентом, поганим студентом Я був :(, але даламбертіан від вакуумного насосу відрізнити міг. Думаю напишу на вашому форумі, гірше не буде, у цьому плані, принаймні. А то там на тих ДіксДігриках люди (адміни) смикані.

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 19.06.2018 – 19:58

• 0

#8 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4992 повідомлень

Відправлено 19.06.2018 – 22:21

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (19.06.2018 – 19:56) писав:

Як це саме проходить, вступ в аспірантуру? Там іспити важкі (які саме)?
Головне керівника знайти, іспити то так. <_< Тобто, не в дирекцію інституту йдіть, а попитайте, кому аспірант потрібен. Один знайомий так пройшовся по ІТФ, попитав, і знайшов собі керівника. Чи в Харкові одногрупники або знайомі щоб вам когось порекомендували.
Поки ще не розігнали, зверніть увагу на НАНУ установи, не на універсистети. В університетах свої бажаючі є, а в НАНУ реально може бути дефіцит бажаючих.
А іспити, ну щось трохи звичайно знати треба.

Повідомлення відредагував kalamar: 19.06.2018 – 22:22

• 0

#9 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій!?

• Користувачі
  • 1744 повідомлень

Відправлено 19.06.2018 – 23:00

Перегляд дописуkalamar (19.06.2018 – 22:21) писав:

Головне керівника знайти, іспити то так. <_< Тобто, не в дирекцію інституту йдіть, а попитайте, кому аспірант потрібен. Один знайомий так пройшовся по ІТФ, попитав, і знайшов собі керівника. Чи в Харкові одногрупники або знайомі щоб вам когось порекомендували.
Поки ще не розігнали, зверніть увагу на НАНУ установи, не на універсистети. В університетах свої бажаючі є, а в НАНУ реально може бути дефіцит бажаючих.
А іспити, ну щось трохи звичайно знати треба.
Ой, іспит боюсь там крутий, тоді був жорсткий, купа предметів (не пам’ятаю, але багато). Зараз Я його точно не здам, роки підуть на підготовку, але хоч якісь перспективи. Національну Академію Наук, взагалі про неї забув хД, добре що Ви нагадали. Із одногрупників/однокурсників є декілька знайомих які працюють в Україні в Інститутах, до слова із нашої групи мало хто по спеціальності пішов, тільки дуже-дуже "високо-матерні" риб’ята, але вони закордоном усі (мабуть уже дехто PhD). Правда один студент працює в Україні, хоча там інша історія... Ніа, Я не можу так просто взяти і запитати своїх колишніх одногрупників за роботу, діла не буде :(.

Мій геніальний, стратегічний план, зараз складається із:
А) Вивчити Математику (до мінімального рівня), нічого кращого клятого Фіхтенгольца щось не йде...
Б) Вивчити/повторити паралельно Фізику, а точніше Ландсберг (також, мабуть купа є нових, класний посібників, а Я нічого кращого за Ландсберга не знайшов...), EDX.ORG, тощо
C) Написати коротеньку статтю в наприклад, "Український Фізичний Журнал" (УФЖ), по темі своєї курсової, також наприклад.
Д) Якщо її опублікують, і на той час у мене буде достатньо знань, сміливо брати ту макулатуру в руки, і йти в аспірантуру (може НАНУ?), як порадили Ви.

Питання, скільки це все часу займе, навіть якщо вдасться... По моєму класний план :).

П. С. Що означає "ІТФ"? — Інститут Теоретичної Фізики?

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 19.06.2018 – 23:03

• 0

#10 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4992 повідомлень

Відправлено 20.06.2018 – 00:23

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (19.06.2018 – 23:00) писав:

Ой, іспит боюсь там крутий, тоді був жорсткий, купа предметів (не пам’ятаю, але багато). Зараз Я його точно не здам, роки підуть на підготовку, але хоч якісь перспективи. Національну Академію Наук, взагалі про неї забув хД, добре що Ви нагадали. Із одногрупників/однокурсників є декілька знайомих які працюють в Україні в Інститутах, до слова із нашої групи мало хто по спеціальності пішов, тільки дуже-дуже "високо-матерні" риб’ята, але вони закордоном усі (мабуть уже дехто PhD). Правда один студент працює в Україні, хоча там інша історія... Ніа, Я не можу так просто взяти і запитати своїх колишніх одногрупників за роботу, діла не буде :(.

Мій геніальний, стратегічний план, зараз складається із:
А) Вивчити Математику (до мінімального рівня), нічого кращого клятого Фіхтенгольца щось не йде...
Б) Вивчити/повторити паралельно Фізику, а точніше Ландсберг (також, мабуть купа є нових, класний посібників, а Я нічого кращого за Ландсберга не знайшов...), EDX.ORG, тощо
C) Написати коротеньку статтю в наприклад, "Український Фізичний Журнал" (УФЖ), по темі своєї курсової, також наприклад.
Д) Якщо її опублікують, і на той час у мене буде достатньо знань, сміливо брати ту макулатуру в руки, і йти в аспірантуру (може НАНУ?), як порадили Ви.

Питання, скільки це все часу займе, навіть якщо вдасться... По моєму класний план :).
Зі статтею в УФЖ вас мусять взяти. Можна і попростіше журнал вибрати, якщо в УФЖ не пройде. УФЖ нормальний журнал зі справжніми рецензентами. По Україні купа цілком макулатурних журналів, які опублікують що завгодно.
Фіхтенгольц добрий підручник. Але ж ви вчили математику в університеті, вам повторити треба, а не вивчити. З буржуйських книжок є такий автор Serge Lang.
В нього класні підручники, якщо англійською вільно читаєте. Скажімо його A First Course in Calculus швидше пройдете, за Фіхта. Фіхтенгольц для математиків розрахований, в фізиків простіший підхід до аналізу. На gen.lib.rus.ec знайти його книжки можна. :blush:
Про Ландсберга я чесно кажучи не зрозумів. Ви ж не маєте на увазі його "Елементарний підручник з фізики" в 3т? В нього є курс вищої школи? Я Оптику знаю.

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (19.06.2018 – 23:00) писав:

П. С. Що означає "ІТФ"? — Інститут Теоретичної Фізики?
Так.
  • 0

#11 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій!?

• Користувачі
  • 1744 повідомлень

Відправлено 20.06.2018 – 18:12

Перегляд дописуkalamar (20.06.2018 – 00:23) писав:

Зі статтею в УФЖ вас мусять взяти. Можна і попростіше журнал вибрати, якщо в УФЖ не пройде. УФЖ нормальний журнал зі справжніми рецензентами. По Україні купа цілком макулатурних журналів, які опублікують що завгодно.
Фіхтенгольц добрий підручник. Але ж ви вчили математику в університеті, вам повторити треба, а не вивчити. З буржуйських книжок є такий автор Serge Lang.
В нього класні підручники, якщо англійською вільно читаєте. Скажімо його A First Course in Calculus швидше пройдете, за Фіхта. Фіхтенгольц для математиків розрахований, в фізиків простіший підхід до аналізу. На gen.lib.rus.ec знайти його книжки можна. :blush:
Про Ландсберга я чесно кажучи не зрозумів. Ви ж не маєте на увазі його "Елементарний підручник з фізики" в 3т? В нього є курс вищої школи? Я Оптику знаю.

Так.
Та за УФЖ то ваш покірний слуга мабуть загнув, просто колись науковий говорив: "Напишемо статтю в УФЖ, у тебе буде хоч якась публікація.", але цього не сталося по моїй вині, не дуже хорошим студентом мну був... Так які там ще журнали крім УФЖ? бо Я знаю тільки цей.
Ми по тому клятому Фіхтенгольцу в Універі навчались, у мене постійно трійки були (взагалі то двійки, але викладач ставив трійки). Серж Ланг — подивлюсь, шо воно за книги, судячи із Вікіпедії, але головатий це точно, книжок купу написав.

Так, саме елементарний Ландсберґ, перед тим як поринати у вищі матерії, хотілось би щось таке пройти, легеньке, типу як у рольовій відео-грі, спочатку вивчаєш скіли а тоді переходиш на новий рівень. Але Я думав невірно, гадаючи що швиденько прочитаю ті всі три тома, все одно зависаю на задачах, там про дитину що біжить під ліхтарем, наприклад, де потрібно довести що тінь рухається із такою самою швидкістю як і дитина, у мене ця задача викликала "вибух мозку" :wacko:.

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 20.06.2018 – 18:13

• 0

#12 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4992 повідомлень

Відправлено 20.06.2018 – 19:12

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (20.06.2018 – 18:12) писав:

Та за УФЖ то ваш покірний слуга мабуть загнув, просто колись науковий говорив: "Напишемо статтю в УФЖ, у тебе буде хоч якась публікація.", але цього не сталося по моїй вині, не дуже хорошим студентом мну був... Так які там ще журнали крім УФЖ? бо Я знаю тільки цей.
Ми по тому клятому Фіхтенгольцу в Універі навчались, у мене постійно трійки були (взагалі то двійки, але викладач ставив трійки). Серж Ланг — подивлюсь, шо воно за книги, судячи із Вікіпедії, але головатий це точно, книжок купу написав.

Так, саме елементарний Ландсберґ, перед тим як поринати у вищі матерії, хотілось би щось таке пройти, легеньке, типу як у рольовій відео-грі, спочатку вивчаєш скіли а тоді переходиш на новий рівень. Але Я думав невірно, гадаючи що швиденько прочитаю ті всі три тома, все одно зависаю на задачах, там про дитину що біжить під ліхтарем, наприклад, де потрібно довести що тінь рухається із такою самою швидкістю як і дитина, у мене ця задача викликала "вибух мозку" :wacko:.
Не знаю тої задачі.
Фіхтенгольц стандартний університетський курс, адже матан читають математики, і вони не люблять знущань над їх наукою. У Фіхтенгольці все строго виводиться, тому там багато досить абстрактних теорем, які існують для того, щоб строго довести певні результати. Таакож, математики люблять незвичайні функції, а у фізиків в більшості функції звичайні, гладенькі. :wink2: Фізиків мало цікавить функція Діріхле чи крива Пеано. Тому матан для фізиків можна викласти навіть без отого епсілон-дельта, не доводячи строго, інтуїтивно зрозумілі речі. Це дуже спрощує виклад. В Сержа Ланга такий підхід, в нього кілька книжок по матану, які зростають по рівню викладу (Фіхтенгольц же одразу студенту першого курсу пропонує весь кайф), і прочитавши першу, ви знатимете матан на рівні достатньому, для того щоб читати книжки по фізиці, а додаткові розділи, як векторний аналіз, інтеграли Коші, диф. рівняння.. по ходу вивчите, теж не строго.
Є книжка Зельдовича, подібного ж плану.

Повідомлення відредагував kalamar: 20.06.2018 – 19:14

• 0

#13 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій!?

• Користувачі
  • 1744 повідомлень

Відправлено 20.06.2018 – 21:44

Перегляд дописуkalamar (20.06.2018 – 19:12) писав:

Не знаю тої задачі.
Фіхтенгольц стандартний університетський курс, адже матан читають математики, і вони не люблять знущань над їх наукою. У Фіхтенгольці все строго виводиться, тому там багато досить абстрактних теорем, які існують для того, щоб строго довести певні результати. Таакож, математики люблять незвичайні функції, а у фізиків в більшості функції звичайні, гладенькі. :wink2: Фізиків мало цікавить функція Діріхле чи крива Пеано. Тому матан для фізиків можна викласти навіть без отого епсілон-дельта, не доводячи строго, інтуїтивно зрозумілі речі. Це дуже спрощує виклад. В Сержа Ланга такий підхід, в нього кілька книжок по матану, які зростають по рівню викладу (Фіхтенгольц же одразу студенту першого курсу пропонує весь кайф), і прочитавши першу, ви знатимете матан на рівні достатньому, для того щоб читати книжки по фізиці, а додаткові розділи, як векторний аналіз, інтеграли Коші, диф. рівняння.. по ходу вивчите, теж не строго.
Є книжка Зельдовича, подібного ж плану.
Та дурна, проста задача: коротше біжить дитина під ліхтарем (пробігаючи рівно під лампою), прямолінійно-рівномірно-поступально, і питається а чи рівномірно-прямолінійно-поступально рухається тінь цієї дитини від отого ліхтаря? тільки малось на увазі те що вашого покірного слугу, часто-густо такі задачі заганяють у глухий кут, викликаючи якісь марення на тему, у свідомості, ще із шкільних часів. Тому завше спотикаюсь на задачах, теорія якось простіше.

Так-так, Зєльдович, є таке, по ньому також навчаюсь. Є жарт про Зєльдовича, коли подумали що то назва цілого інституту, через кількість наукових праць створену цим науковцем)

Я от не знаю як інші люди навчалися Фізиці, та будь-яким Наукам, але ваш покірний слуга, із таким "скрипом" просувається в цьому плані, що навіть не знаю. От наприклад, якась ідіотська манера навчатися по мільйону книг відразу, де написано по факту одне і те саме, але по різному. І купа "глюків". Є от така книга Мишкіс "Лекції по вищій Математиці",

Зображення

У ній є там замітка за додаткові шкали, типу ноніуса (верн’єр, чи як його там...), ваш покірний слуга, читає-читає теорію там, прикольно, красиво, можна читати (навіть якщо не розумієш, то є хоч якась впевненість що розумієш), доходжу до цього ноніуса, скидищ! Крітікал ерор, не розумію як воно працює, система зависла, Я заснув... Смішно те, що колись на лабораторках, Я точно цим ноніусом все міряв, і не звертав уваги на те, як воно власне працює. Закинув коротше Мишкіса під ліжко, доки не розібрався як працює ноніус! Але доки Я розбирався, почав уже читати Фіхтенгольца...
Воно б то все і нічого, Я б так собі копошився у своїх "ноніусах" та вищих матеріях, особливо не взаємодіючи із соціумом, як ваш покірний слуга це добре вміє (мене ще класний керівник у Школі називав "пещерний человек"), тілько от проблема безгрошів’я і соціальної незахищеності стає чим далі, тим гостріше. До того-ж дістають люди із якими мені доводиться взаємодіяти по вищезгаданим причина, не тільки ідеологічні (із якими, слава богам, ваш покірний слуга останнім часом перетинається, в реалі, дуже рідко), а і просто, скажімо так люди із уставленим поглядом на життя. Наприклад "торгашним". Нехай би він і був, той їхній погляд, але ж проблема в тому, що вони починають нав’язувати його мені, знову ж таки по причині нашої, вимушеної взаємодії. Тобто вони не можуть зрозуміти мій погляд на навколишній світ, починають диктувати свою "мораль" типу: як потрібно жити у світі, обманювати, брехати, ображати, виправдовуючи це всім тим, у що вони вірять. У мене від цього всього, є "щеплення" ще із дитинства, і їхні кляті, уявлення про світ для мене лише жалюгідний примітив, нічим не кращий від тих обдовбаних, первинних і не дуже ідеологій. Грубо кажучи, то для мене все "ізі"! Щоб якось покращити сприйняття даної ситуації, пропоную приклад: у старої людини було дві кози, цій людині уже за сімдесят, вона цих кіз доглядала із козенят, козам років за десять... Ця людина також доглядає птицю, яку вирощує для м’яса, якою ділиться із торгашем та його сім’єю, торгаш також допомагає цій старій людині. Кози уже давно погано доїлися, тому що не було у них козенят (бо ваш покірний слуга, сказав гризіть їх живцем...). І от сім’я торгаша почала тиснути на цю стару людину, щоб вона здала цих кіз м’ясникам. Все це прекрасно розуміючи, і слідуючи своїм правилам-не-правилам, ваш покірний слуга заявив що немає сенсу їх здавати, так як старенька все життя доглядала за тваринами, і воно того не коштує, хай живуть доки не подохнуть, у кінці-кінців це Я той хто косить їм сіно на Зиму, той хто вичищає хліви, і все таке. Ну добре, оскільки жінка торгаша є близькою родичкою старенької, вони інколи допомагали із тим сіном, чортихаючись та говорячи про дурну роботу. Було привезено ще купу птиці, з ініціативи сім’ї торгаша, на відгодівлю. Що ще збільшило навантаження на стареньку, птиці, яка по словам вашого покірного слуги була і на... не потрібна, але посилили ту птицю із козами. Старша коза захворіла. Після довгих вагань, старенька господарка вирішила, прийняла рішення, зробила свій власний, відомий вибір, їх здати м’ясникам, хоча Я ще раз попередив, прекрасно розуміючи широкий спектр наслідків, що це дуже погана ідея... Приїхали м’ясники, ваш покірний слуга був не в доброму гуморі і не виспаний, втомлений, тому послав усіх дуже далеко і хазяйці довелося із ними говорити та віддавати їм кіз. Вона проплакала декілька днів. Після цього, приїжджає торгаш. І починає із зухвальством питати скільки грошей виторгували за кіз, постійно вихваляючись що він такий раціональний, та багатий, розв’язав проблему, що ми такі нераціональні та безтолкові, особливо хазяйка, не могли. Тут у вашого покірного слуги, вмикається його стандартна манера спілкування :), його стандартна, перманентна усмішка :), і він із цією усмішкою, розповідає, спокійно, не підвищуючи голос (бо не маю фізичної сили щоб розмовляти авторитетно та із позиції тієї-ж сили), розповідає політику партії по типу як мої тіради ідеологічним підданцям, тільки тут інша обгортка, і звичайно ж, по чому в Одесі таки продають, такий потрібний товар як рубіроїд... :african:
Дружина торгаша, після таких розповідей також, бувало плакала пів дня, потім довго ненавиділа і ненавидить мну хоч це і приховує, сам торгаш, вуалюючи свою ненависть, образу, червоніючи та не знаходячи відповідей на мої запитання, постійно натякає що "ось поживи трішки, побачиш", маючи на увазі що ваш покірний слуга не може себе забезпечити... Ну коротше, мну ідеальна персона щоб всім на неї ображатися, "не такий як потрібно". Проблема в тому, що Я дійсно у дечому не захищений соціально із залежний від отих торгашів, бо не маю власних коштів. З часом образи на вашого покірного слугу тільки зростають, а фінансових ресурсів у мене не додається...

Пардон звичайно, що вивалюю на форумі, таку свою, особисту дурню, але для чого іще форуми?

З одного боку, жаль що "прошляпив" Універ, там був чіткий план навчання, із допомогою якого все давалося набагато простіше, та і запам’ятовувалось тоді краще. З іншого боку, хто його знає. Принаймні Я не приймав рішень, про які мені б довелося жаліти потім. Ні школа, ні університет, ні соціум, ні ідеології, ні інший коловорот подій, не зміг мене цьому змусити/обманути/тощо. Звичайно це є заслуга ймовірності, удачі свого роду, але все одно. Це все занадто складно.
Але все таки зараз чіткого плану навчання не вистачає, мабуть потрібно більше зависати на єдеіксах всіляких, але там потрібен краще інтернет-з’єднання ніж у мене зараз є.

Зображення

П. С. Якщо можете декілька слів сказати по отому спряженню, що у першому повідомленні, там мантису віднімають від одиниці, змінюють знак, і додають одиницю. Бо Я застряв на цьому на Фіхтенгольцу, до речі у Фіхтенгольца там не все так "строго", ті самі ірраціональні числа по Дедекіндівських перерізах, критикують у Глобальні Мережі, хоча Я не Математик, мені перерізи не "доходять".
  • 0

#14 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4992 повідомлень

Відправлено 21.06.2018 – 01:05

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (20.06.2018 – 21:44) писав:

Я от не знаю як інші люди навчалися Фізиці, та будь-яким Наукам, але ваш покірний слуга, із таким "скрипом" просувається в цьому плані, що навіть не знаю. От наприклад, якась ідіотська манера навчатися по мільйону книг відразу, де написано по факту одне і те саме, але по різному. І купа "глюків". Є от така книга Мишкіс "Лекції по вищій Математиці",
Зараз фактично крім фізиків експериментаторів і теоретиків, з’явився новий підвид, фізики програмісти. Справа в тому, що всі ці доктора наук, потенційні керівники, досить літні люди і зазвичай бояться комп’ютерів. Тому якщо ви навчитеся чисельному розв’язуванню, комп’ютерному маделюванню, комп’ютерній симуляції, ви для потенційного керівника можете бути справді корисні, бо він того толком не вміє.

Повідомлення відредагував kalamar: 21.06.2018 – 01:07

• 0

#15 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій!?

• Користувачі
  • 1744 повідомлень

Відправлено 21.06.2018 – 05:14

Перегляд дописуkalamar (21.06.2018 – 01:05) писав:

Зараз фактично крім фізиків експериментаторів і теоретиків, з’явився новий підвид, фізики програмісти. Справа в тому, що всі ці доктора наук, потенційні керівники, досить літні люди і зазвичай бояться комп’ютерів. Тому якщо ви навчитеся чисельному розв’язуванню, комп’ютерному маделюванню, комп’ютерній симуляції, ви для потенційного керівника можете бути справді корисні, бо він того толком не вміє.
О, занотую, Я за це не подумав. Потрібно буде десь пошукати курс моделювання, якогось. Та у будь-якому разі, Я планую займатися Квантовою Фізикою, та теорією Квантової Гравітації, а отже це буде корисним і у плані квантових комп’ютерів, чи штучного інтелекту. Всюди потрібні комп’ютери... І Ви капець, дві години ночі, на форумі печатаєте, недосипання — то зло, по своєму, гіркому досвіду знаю.
  • 0

#16 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4992 повідомлень

Відправлено 21.06.2018 – 07:52

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (21.06.2018 – 05:14) писав:

О, занотую, Я за це не подумав. Потрібно буде десь пошукати курс моделювання, якогось. Та у будь-якому разі, Я планую займатися Квантовою Фізикою, та теорією Квантової Гравітації, а отже це буде корисним і у плані квантових комп’ютерів, чи штучного інтелекту. Всюди потрібні комп’ютери... І Ви капець, дві години ночі, на форумі печатаєте, недосипання — то зло, по своєму, гіркому досвіду знаю.
:wink2:
Навряд чи квантова гравітаця близько до квантових комп’ютерів, а квантові комп’ютери до звичайних.

П. С. Якщо можете декілька слів сказати по отому спряженню, що у першому повідомленні, там мантису віднімають від одиниці, змінюють знак, і додають одиницю. Бо Я застряв на цьому на Фіхтенгольцу
-3.826 = -4 + 0.174. Рисочка від’ємне число.

до речі у Фіхтенгольца там не все так "строго", ті самі ірраціональні числа по Дедекіндівських перерізах, критикують у Глобальні Мережі, хоча Я не Математик, мені перерізи не "доходять".
В глобальній мережі сидять дурні. <_<

Повідомлення відредагував kalamar: 21.06.2018 – 07:53

• 1

#17 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій!?

• Користувачі
  • 1744 повідомлень

Відправлено 21.06.2018 – 09:54

Перегляд дописуkalamar (21.06.2018 – 07:52) писав:

:wink2:
Навряд чи квантова гравітаця близько до квантових комп’ютерів, а квантові комп’ютери до звичайних.

-3.826 = -4 + 0.174. Рисочка від’ємне число.

В глобальній мережі сидять дурні. <_<
Чомусь завше думав, що у звичайних і квантових один і той самий принцип. Обробляти якусь інфу, але там наприклад цифри, звичайними "солідними", а там кубітами "розмитими".
Тупизна якась, і для чого такі позначення використовувати, щоб такі як Я на них "лагали"? Дякую що допомогли, будемо далі читати, потихеньку.
Ще питання, (мабуть задам його на Фізіксфорумс): Що краще, багато простих задач (як ваш покірний слуга зараз розв’язував), чи краще менше але складніших?
Я зараз саме коротенько криві другого порядку повторив, по книжці для технікумів, буду тепер багато простих задач по них розв’язувати + лекції на EDX, там курс є прикольний, по Математиці (Числення, Calculus), для Фізиків думаю піде, мені принаймні подобається, поки-що! Типу мистецький підхід до Математики, там навіть короткі відео в галереї записували, на жаль він архівований вже. Пізніше його тут напишу, зараз втомлений.
Ще питання: Де можна для Фізика почерпнути не тільки про Коло, Еліпс, Гіпербола, Парабола, а ще там про Циклоїди, Евольвенти, і всіляке таке, тільки щоб не як для Математиків із спочатку виведенням що ми існуємо, тоді що існує число нуль, олівець існує, папір, число один, і так далі...?

Мені, поки-що, на інтуїтивному рівні,

Зображення

ясно той переріз не може визначити безкінечне корінь із два, по причині того, що у самому перерізі буде безкінечне число перерізів, бо там безкінечне число отих безкінечних ірраціональних чисел, як корінь із два. Тобто щоб визначити одне ірраціональне, потрібно визначити всі що у перерізі, а це неможливо. Це тільки йде для раціональних, коли ми знаємо що їх безкінечно, але самі числа не "аморфні" а підкоряються строгому закону рахування, тоді нам не потрібно визначати кожне число у перерізі, самим перерізом.
  • 0

#18 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4992 повідомлень

Відправлено 21.06.2018 – 17:50

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (21.06.2018 – 09:54) писав:

ясно той переріз не може визначити безкінечне корінь із два, по причині того, що у самому перерізі буде безкінечне число перерізів, бо там безкінечне число отих безкінечних ірраціональних чисел, як корінь із два. Тобто щоб визначити одне ірраціональне, потрібно визначити всі що у перерізі, а це неможливо. Це тільки йде для раціональних, коли ми знаємо що їх безкінечно, але самі числа не "аморфні" а підкоряються строгому закону рахування, тоді нам не потрібно визначати кожне число у перерізі, самим перерізом.
Ви взагалі логіки Дедекінда не вловили.
В переріз взагалі не входять іраціональні числа, переріз в області раціональних чисел. Просто уважніше читайте Фіхта. Всі раціональні числа розбиваються на множину всіх можливих перерізів. Є перерізи в яких в верхньому класі нема найменшого, а в нижньому найбільшого.
Для кожного раціонального числа є два перерізи, берете якийсь один, той, в якому саме раціональне число в верхньому класі. Розглядаєте множину всіх перерізів, в яких є найменше число в верхньому класі, і тих, в який нема ні в верхньому найменшого, ні в нижньому найбільшого, і обзиваєте елементи цієї множини числами. Далі вводите на перерізах відношення порядку.
Тобто всі дійсні числа є перерізами в множині раціональних чисел.
Далі у Фіхта розглядаються перерізи уже в множині дійсних чисел, адже до того, він показав, як порівнювати перерізи в множині раціональних чисел. І доводиться теорема про повноту множини дійсних чисел, звідки слідує, що далі нових чисел, з перерізів дійсних чисел, уже не вийде.
Все там логічно строго, просто важкувато для глобальної мережі. :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 21.06.2018 – 17:51

• 0

#19 фростыш_дурак(забанений)

Вибір твій? Вибір твій!?

• Користувачі
  • 1744 повідомлень

Відправлено 22.06.2018 – 00:11

Перегляд дописуkalamar (21.06.2018 – 17:50) писав:

Ви взагалі логіки Дедекінда не вловили.
Може воно й таке.

В переріз взагалі не входять іраціональні числа, переріз в області раціональних чисел. Просто уважніше читайте Фіхта.
Допустимо.

Всі раціональні числа розбиваються на множину всіх можливих перерізів. Є перерізи в яких в верхньому класі нема найменшого, а в нижньому найбільшого.
Типу того.

Для кожного раціонального числа є два перерізи,
Ну тобто мінімум два? Переріз у якому до числа рахують зліва числової прямої, а саме число у правому є найнижче. Відповідно і другий, у якому до числа рахують з права, а саме число в лівому (нижньому) є найбільше. Це випливає із того, що на відміну від ірраціональних чисел, раціональні можна порахувати.

берете якийсь один, той, в якому саме раціональне число в верхньому класі. Розглядаєте множину всіх перерізів, в яких є найменше число в верхньому класі, і тих, в який нема ні в верхньому найменшого, ні в нижньому найбільшого, і обзиваєте елементи цієї множини числами.
Навіщо брати вид перерізів у точці сила, до якого підходимо і з ліва, і з права разом із перерізом у якого напрямок рахування до числа якийсь один? Який сенс? За аксіомою Архімеда, між отією "діркою" що буде між двома, вищезгаданими типами перерізів, буде безкінечність безкінечності перерізів і чисел.

Зображення

Далі вводите на перерізах відношення порядку.
Тобто всі дійсні числа є перерізами в множині раціональних чисел.
Далі у Фіхта розглядаються перерізи уже в множині дійсних чисел, адже до того, він показав, як порівнювати перерізи в множині раціональних чисел. І доводиться теорема про повноту множини дійсних чисел, звідки слідує, що далі нових чисел, з перерізів дійсних чисел, уже не вийде.
Все там логічно строго, просто важкувато для глобальної мережі. :wink2:
З іншого боку, якщо уявити ірраціональне число, що позначається корінь із два, як діагональ квадрату із сторону один, ну а тоді узагальнити це правило, типу маємо ми якісь скінченні геометричні фігури, і от якщо параметри цих фігур не будуть ні якими числами, нам відомими, то нехай це будуть ірраціональні числа. Починаю розуміти що мав на увазі Дедекінд, дякуючи вам також. Взагалі є такий професор Вілдберґер (Wildberger) і в нього там лекції на "Ютубі" про ці перерізи, на жаль не зміг подивитися їх, бо багато вантажити, але люди говорять що там такі ж проблеми як Я уявляв, типу безкінечність і не визначеність, "строгого" викладення.

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 22.06.2018 – 00:13

• 0

#20 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4992 повідомлень

Відправлено 22.06.2018 – 02:55

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (22.06.2018 – 00:11) писав:

Ну тобто мінімум два? Переріз у якому до числа рахують зліва числової прямої, а саме число у правому є найнижче. Відповідно і другий, у якому до числа рахують з права, а саме число в лівому (нижньому) є найбільше. Це випливає із того, що на відміну від ірраціональних чисел, раціональні можна порахувати.
Ні, рівно два. Рахування чисел тут абсолютно ні до чого. Читайте як у Фіхта. Хай a рац число, ну невже вам не зрозуміло, що є два перерізи. Перший всіх x таких що x<a, a <= x, другий x<=a, a<x. Все.

Навіщо брати вид перерізів у точці сила, до якого підходимо і з ліва, і з права разом із перерізом у якого напрямок рахування до числа якийсь один? Який сенс? За аксіомою Архімеда, між отією "діркою" що буде між двома, вищезгаданими типами перерізів, буде безкінечність безкінечності перерізів і чисел.
Не вигадуйте, у Фіхта ніде не говориться про підходення до точок. :wink2: Там про переріз говориться, все. Чітко означення читайте, і не добавляйте своїх дурниць до означень. Фіхтенгольц доводить, що не можливий переріз в якому є найбільший і найменший елементи. Є три типи перерізів, серед них є перерізи, в яких нема ні найбільшого, ні найменшого. Далі розглядається множина самих перерізів і перерізи ототожнюються з дійсними числами.
Напр. переріз, раціональних чисел, які менші або більші іраціонального e x<e e<x. x - раціональні числа, тому там не може бути нестрога нерівність. Але ви розбили раціональні числа да два класи, і будь-яке число одного класу менше, за будь яке число иншого. Водночас ні в верхньому класі нема наймешого, ні в нижньому найбільшого.

Пропустіть дедекіндові перерізи і дійсні числа, розуміння вимагає певного рівня математичного мислення. Читайте з другої глави.

За аксіомою Архімеда, між отією "діркою" що буде між двома, вищезгаданими типами перерізів, буде безкінечність безкінечності перерізів і чисел.
Не буде. Всі раціональні числа попадають в один із класів. Нема жодного раціонального числа поза якимось перерізом.

З іншого боку, якщо уявити ірраціональне число, що позначається корінь із два, як діагональ квадрату із сторону один, ну а тоді узагальнити це правило, типу маємо ми якісь скінченні геометричні фігури, і от якщо параметри цих фігур не будуть ні якими числами, нам відомими, то нехай це будуть ірраціональні числа. Починаю розуміти що мав на увазі Дедекінд, дякуючи вам також. Взагалі є такий професор Вілдберґер (Wildberger) і в нього там лекції на "Ютубі" про ці перерізи, на жаль не зміг подивитися їх, бо багато вантажити, але люди говорять що там такі ж проблеми як Я уявляв, типу безкінечність і не визначеність, "строгого" викладення.
Це інтуїтивне розуміння дійсних чисел, в Фіхтенгольца ж через перерізи Дедекінда дається строге конструювання дійсних чисел. Іраціональні числа конструюються із перерізів раціональних чисел. І одразу ж доводиться теорема про повноту.
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 9

0 користувачів, 9 гостей, 0 анонімних