Перейти до вмісту

Ще раз про Історію відкриття релятивістських Теорій: Пуанкаре, Айнштайн

Special Relativity SR Einstain Poincare СТВ СТО Ейнштейн Пуанкаре

Повідомлень в темі: 49

#41 фростыш_дурак(забанений)

У пошуках себе.

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1334 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Село

Відправлено 18.06.2018 – 22:53

Перегляд дописуkalamar (18.06.2018 – 22:43) писав:

Рівняння Максвела інваріантні відносно перетворень Лоренца. Тому не виникне біди. Якщо відстані лінійками міряти, лінійки теж скоротяться. Все ніштяк, якщо всі инші закони природи теж лоренц-інваріанти. Рівняння Максвела, і инші закони природи, якщо вони теж лоренц-інваріанти, визначають простір-час, не навпаки.
Якщо ж знайдуть закони природи не лоренц-інваріантні, накриється принцип відносності з вигаданим часопростором. Будуть инший простір вигадувати. Тому Лєнін і говорив Пуанкаре своє фе.
Не подумайте, що ви зможете теорію відносності строго побудувати з постулатів Ейнштейна, то неможливо.
Цікаво, Я раніше про це не думав. Але не думаю що принцип відносності накриється, відносність то дуже вперта штука, можливо видозміниться. Тобто, схоже що ця відносність фундаментальніша за всі простори-часи, максвелів, і тому подібне. Подумаю на дозвіллі, а то сьогодні був цирк, у мене старенька помідори садить (які у принципі нафік не потрібні, про що говори не раз) а Я сонними очима лупаю, про принципи відносності :).
  • 0

#42 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 2096 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 18.06.2018 – 23:15

каламаре, шо вам той часопростір так не подобається? а шо якшо розглядати його не як якесь там "вигадане" вмістилище, а як саму матерію? ну тобто все спостережуване. і оті ваші "тіла" - це теж простір, ну точніше різні стійкі явища в ньому. вони рухаються одне відносно іншого, - тобто координати одного міняються по лінійках іншого з часом, неважливо з чийого боку міряти і от саме інваріантність рівнянь фізики щодо перетворень між коорданатми і часом прикурчених до одного такого тіла (СВ) відносно того самого в іншому і є принцип відносности. якшо він "порушиться", треба буде уточнювати перевторення які насправді лишають рівняння однаковими. схоже, принцип відносности непереможна фігня.
  • 0

#43 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4725 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 19.06.2018 – 00:03

Перегляд допису_Ex (18.06.2018 – 23:15) писав:

каламаре, шо вам той часопростір так не подобається?
Та я не маю нічого проти нього. Я лище за те, щоб правильно розуміти, звідки він береться.

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (18.06.2018 – 22:53) писав:

Цікаво, Я раніше про це не думав. Але не думаю що принцип відносності накриється, відносність то дуже вперта штука, можливо видозміниться. Тобто, схоже що ця відносність фундаментальніша за всі простори-часи, максвелів, і тому подібне. Подумаю на дозвіллі, а то сьогодні був цирк, у мене старенька помідори садить (які у принципі нафік не потрібні, про що говори не раз) а Я сонними очима лупаю, про принципи відносності :).
Ось для приколу.
у уравнений, описывающих все электромагнитные явления (уравнений Максвелла), есть многочисленные симметрии.
Эти симметрии относятся не только к электромагнитным, но и вообще к любым физическим явлениям.
Бачите. Ото і є СТВ, як її Пуанкаре побудував.

І от, там цікаве питання, що якшо тільки частина симетрій рівнянь Максвелла універсальна?

Перегляд допису_Ex (18.06.2018 – 23:15) писав:

якшо він "порушиться", треба буде уточнювати перевторення які насправді лишають рівняння однаковими. схоже, принцип відносности непереможна фігня.
Порушився, є гравітація по Ейнштейну, там навіть ІСВ нема, а принцип відносності для ІСВ.

Повідомлення відредагував kalamar: 19.06.2018 – 00:04

• 1

#44 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 2096 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 19.06.2018 – 00:16

ну ЗТВ - це для справжніх хокеїстів, але ж там наче теж є принцип відносности? рівняння фізики - коваріантні в усіх СВ. я правда не знав і вже забув шо таке коваріантність. :D

Цитата

Та я не маю нічого проти нього. Я лище за те, щоб правильно розуміти, звідки він береться.
звідки? з тіл?)))

Повідомлення відредагував _Ex: 19.06.2018 – 00:18

• 0

#45 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4725 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 19.06.2018 – 00:36

Перегляд допису_Ex (19.06.2018 – 00:16) писав:

звідки? з тіл?)))

Цитата

В действительности пространство аморфно, и форму ему сообщают те вещи, которые в нем находятся.
Простір це континиум, який безформний.

Цитата

В цьому безформному просторі можна уявити сітку ліній і поверхонь, далі можна погодитись вважати клітки сітки рівними між собою і тільки після цього континуум, ставши вимірним, стає евклідовим (чи неевклідовим) простором.
:wacko:

Повідомлення відредагував kalamar: 19.06.2018 – 00:44

• 0

#46 фростыш_дурак(забанений)

У пошуках себе.

• Користувачі
  • 1334 повідомлень

Відправлено 19.06.2018 – 07:29

Перегляд дописуkalamar (19.06.2018 – 00:03) писав:

Ось для приколу.
у уравнений, описывающих все электромагнитные явления (уравнений Максвелла), есть многочисленные симметрии.
Эти симметрии относятся не только к электромагнитным, но и вообще к любым физическим явлениям.
Бачите. Ото і є СТВ, як її Пуанкаре побудував.

І от, там цікаве питання, що якшо тільки частина симетрій рівнянь Максвелла універсальна?

Порушився, є гравітація по Ейнштейну, там навіть ІСВ нема, а принцип відносності для ІСВ.
Кошмарю саме ДіксДігрик, воно шось не кошмариться, там якісь всі смикані (адміни), пишуть щоб Я їм свій варіант розв’язку подав, а Я мізками зараз не кую, хто там вірно відносність віднайшов, хто ні... Інтуїція говорить що Айнштайн, але воно часто тупаше. Фізіксфорумс також мовчить. Дякую за цікаві новини, про начебто виявлену, виділену вісь Всесвіту та різні модифікації СТВ. Не чув такого раніше!
Ні не бачу, побачу коли дійсно увірую у якісь могильні докази, бажано степ-бай-степ, як для тупих, і коли сам розберуся хоча б трішки.
Симетрія це ще не Фізика (не фізична модель), там повинно ще щось бути. Як писали на ДіксДігрик, Айнштайн зробив вишукання групи Математиків, надбанням всього людства.

Як це принцип відносності для ІСВ, якщо той самий фон Лауе, (це той що ненавидів нацистів і допомагав утікати євреям, Мейтнер у тому числі, ризикуючи своєю макітрою, принаймні судячи із багатьох манускриптів, правда він був трішки крайзі, захоплювався швидкою їздою і розбився в автокатастрофі задовго після другої війни...), мільйон років тому назад, узагальнив його на релятивістське прискорення, тобто не інерціальні системи відліку!? О_о

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 19.06.2018 – 07:30

• 0

#47 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 7094 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 19.06.2018 – 11:56

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (18.06.2018 – 22:30) писав:

... доведеться вводити поняття ефіру, бо безглуздо буде вважати що відстані між атомами ми починаємо міряти по іншому...
так так! Бо ніякого притягування не існує, існує лише відштовхування. тиск етеру тримає ядра і атоми цілими. І якщо є потік етеру крізь атом, то є поділ на динамічний і статичний тиск етеру. По напрямку вздовж потоку баланс тиску більша статична складова, по напрямку поперех потоку баланс тиску більша динамічна складова. І так від тиску змінюється форма електронної орбіталі атома, грубо кажучи з форми кулі стає форма овала, атоми розтягуються вздовж потоку етеру. Зі зміною форми електронної орбіталі атома, змінюється і власний час атома, чим довша орбіталь тим довше триває секунда.
  • 0

#48 фростыш_дурак(забанений)

У пошуках себе.

• Користувачі
  • 1334 повідомлень

Відправлено 19.06.2018 – 17:06

Перегляд дописуУповноважений (19.06.2018 – 11:56) писав:

так так! Бо ніякого притягування не існує, існує лише відштовхування. тиск етеру тримає ядра і атоми цілими. І якщо є потік етеру крізь атом,  то є поділ на динамічний і статичний тиск етеру.  По напрямку вздовж потоку баланс тиску більша статична складова, по напрямку поперех потоку баланс тиску більша динамічна складова. І так від тиску змінюється форма електронної орбіталі атома, грубо кажучи з форми кулі стає форма овала, атоми розтягуються вздовж потоку етеру. Зі зміною форми електронної орбіталі атома, змінюється і власний час атома, чим довша орбіталь тим довше триває секунда.
Та не той сенс був, там сенс був хто перший курка чи яйце? Тобто чи той самий Електромагнетизм визначає простір-час, чи навпаки. Я завше думаю що простір-час (ну воно то у принципі уставлено точка зору), але от наприклад Пуанкаре, чудячи із слів пана Каламара, мав іншу точку зору (конвенціоналізм свого роду), до речі дуже цікава точка зору, мені сподобалась! Але там не було про ефір як фізичне щось, скоріше як метафізичне.
  • 0

#49 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 7094 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 19.06.2018 – 17:44

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (19.06.2018 – 17:06) писав:

Та не той сенс був, там сенс був хто перший курка чи яйце? Тобто чи той самий Електромагнетизм визначає простір-час, чи навпаки. Я завше думаю що простір-час (ну воно то у принципі уставлено точка зору), але от наприклад Пуанкаре, чудячи із слів пана Каламара, мав іншу точку зору (конвенціоналізм свого роду), до речі дуже цікава точка зору, мені сподобалась! Але там не було про ефір як фізичне щось, скоріше як метафізичне.
ну так це ж тобі відповідь на курка чи яйца - тиск етеру. і от оті спіни і спінори етеронів і утворюють електричні і магнітні поля.
От з електричним зарядом як цікаво: поле позитивного заряду не існує самостійно, і поле негативного заряду не існує самостійно. Є одне замкнуте поле позитивного і негативного зарядів. На дві заряджені частинки одне поле. З цього випливає гіпотеза, що електричний заряд то не окрема річ, то лиш половина. Половинки розділені якимись силами, розведені на певну відстань, і на те, щоб ці половинки розвести на відстань була витрачена енергія. І от у цих половинок є одне поле, чим більше відстань, тим більший розмір поля, тим більша енергія поля, і ось цею силою поле тисне на етерони, етерони тиснуть на поле, і тиском намагаються зблизити заради, щоб зменшити розмір їхнього поля.
  • 0

#50 фростыш_дурак(забанений)

У пошуках себе.

• Користувачі
  • 1334 повідомлень

Відправлено 19.06.2018 – 19:32

Перегляд дописуУповноважений (19.06.2018 – 17:44) писав:

ну так це ж тобі відповідь на курка чи яйца - тиск етеру. і от оті спіни і спінори етеронів і утворюють електричні і магнітні поля.
От з електричним зарядом як цікаво: поле позитивного заряду не існує самостійно, і поле негативного заряду не існує самостійно. Є одне замкнуте поле позитивного і негативного зарядів. На дві заряджені частинки одне поле. З цього випливає гіпотеза, що електричний заряд то не окрема річ, то лиш половина. Половинки розділені якимись силами, розведені на певну відстань, і на те, щоб ці половинки розвести на відстань була витрачена енергія. І от у цих половинок є одне поле, чим більше відстань, тим більший розмір поля, тим більша енергія поля, і ось цею силою поле тисне на етерони, етерони тиснуть на поле, і тиском намагаються зблизити заради, щоб зменшити розмір їхнього поля.
Та не потрібний то ефір. Невже Ви не розумієте що фізичні моделі, ось уже сто років не використовують такі поняття (ну, добре, там є складні штуки, особливо на межі квантів та гравітації...). Чому вони його не використовують?

— Бо ніякий експеримент досі, не показав наявність отого ефіру.

— Бо воно не потрібне у плані теорії, і без ефірів все там добре.

Тобто назвати причини що створюють ті сили, тиск ефіру, чи магічні дракони, немає ніякого значення, ці назви будуть рівносильно непотрібні. Коли Фізика зайде у глухий кут, при поясненні якогось експерименту, тільки тоді Ви можете, із просто ЛЮТО солідними доказами, проштовхати ідею ефіру, але навряд то станеться у найближче майбутнє, бо та сама Квантова Електродинаміка, без ефір уже до такої ТОЧНОСТІ пояснення Природи дійшла, що ой-йой-йой. Отаку от, дуже цікаву константу,

Зображення

визначили із точністю, з якою можна поміряти відстань до п. Марс від п. Земля, міліметрами... Божевілля.

Повідомлення відредагував фростыш_дурак(забанений): 19.06.2018 – 19:33

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних