Перейти до вмісту

Як називається сучасний економічний устрій?

Повідомлень в темі: 549

#81 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4648 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 01.03.2018 – 14:03

Перегляд дописусерпинка (28.02.2018 – 23:30) писав:

Але треба врахувати, що недержавні структури не показують у своїх статистичних звітах справжні зарплати, а лише мінімалку, брешуть аж гай шумить. Тому насправді середня з/п набагато вища.
Не смішіть. Просто поцікавтесь. В СССР теж різні були зарплати, шахтарі і 500-1000 отримували. Але там ризик для життя.
Зарплата на рівні 800 баксів, особливо після недавного падіння гривні, зараз значно вища середньої.

Перегляд дописусерпинка (01.03.2018 – 00:10) писав:

Прихований текст
В дуже невеликого відсотка людей. Я добре знаю, яка зарплата. Ви беріть середню, а не специфічні випадки. Якби більшість могла просто купити на зарплату квартиру, ринок нерухомості не був би напівдохлим, і Уповноважений квартири не орендував би.
В СССР середня зарплата по рокам різна була, ціни в останню п'ятирічку теж зросли, для останньої п'ятирічки середня була вища 200.
І добавте, що освіта тепер не безкоштовна, і медицина теж (навіть аспірин ви мусите за свої гроші купувати в лікарні).
Так що, за 25 років побудови капіталізму не досягли рівня тієї неефективної соціалістичної економіки. Ще років 25 треба. :wink2:
А як інфраструктура (електростанції, мости, залізниці..) побудована тоді зноситься, хто тепер буде будувати?

Повідомлення відредагував kalamar: 01.03.2018 – 14:20

• 0

#82 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1769 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 01.03.2018 – 23:18

Перегляд дописуkalamar (01.03.2018 – 14:03) писав:

Не смішіть. Просто поцікавтесь. В СССР теж різні були зарплати, шахтарі і 500-1000 отримували. Але там ризик для життя.
Зарплата на рівні 800 баксів, особливо після недавного падіння гривні, зараз значно вища середньої.
Ви просто зарплату в тіні туди не рахуєте. Середня - це як середня по палаті температура. Взяти 1 олігарха і пару тисяч населення і вийде вам 800 баксів.

В дуже невеликого відсотка людей. Я добре знаю, яка зарплата. Ви беріть середню, а не специфічні випадки. Якби більшість могла просто купити на зарплату квартиру, ринок нерухомості не був би напівдохлим, і Уповноважений квартири не орендував би.
Безумовно є багато людей, що орендує і не може купити. Але є багато й таких, хто купує. У нас "на районі" повно новобудов, все розкуплене, навколо них повно машин, і не яких-небудь. І молоко коров'яче у нас з навколишніх сіл привозять в бочці. Не все так погано. :D

В СССР середня зарплата по рокам різна була, ціни в останню п'ятирічку теж зросли, для останньої п'ятирічки середня була вища 200.
І добавте, що освіта тепер не безкоштовна, і медицина теж (навіть аспірин ви мусите за свої гроші купувати в лікарні).
Так що, за 25 років побудови капіталізму не досягли рівня тієї неефективної соціалістичної економіки. Ще років 25 треба. :wink2:
А як інфраструктура (електростанції, мости, залізниці..) побудована тоді зноситься, хто тепер буде будувати?
Наймуть турків та й побудують, не переживайте. У нас більшість будинків турки будують, дороги теж вони ремонтують.

Перегляд дописуkalamar (01.03.2018 – 02:44) писав:

Подивіться на цифри поголів’я в УРСР і тепер, і зрозумієте, чому дорожче. Тоді 24623 тис. голів великої рогатої худоби. На 2016 відповідно 3750. Щоб ви знали, молоко не майниться на біткоїн фермах, молоко дає така тварюка, корова називається, чим менше корів, тим менше молока. Молоко в СССР було 15 копійок пів літра (без бутилки)...
А півхліба (0.5 кг) чи батон (0,4 кг) коштували 8 і 13 коп. :8: Дешевше.

Я вам порахував що 160 р це тепер 800 доларів по купівельній спроможності. Які заперечення? Ринковий курс валют не відповідає їх купівельної спроможності, але купівельна спроможність рахується. 60 коп - долар в 1980. Долар з того часу подешевшав втричі (в інтернеті є калькулятори інфляції долара). А ви все бла-бла-бла.
Та порахувати все можна, можна різні співвідношення робити, але чи завжди вони мають стосунок до реальності? (Як ті пірати з глобальним потеплінням).

У нас багато імпорту, експорту у нас зовсім не багато. :8: Висловлюйтесь правильно.
Більше, ніж в СССР, хіба ні? Сировини лише скільки вивозиться. Чорноземи, дерево. А головне - ми експортуємо робочу силу.

Якщо ви в СРСР напр. в взуттєвий магазин заходили, там було якісне по сьогоднішнім міркам взуття, виготовлене на заводах, а не напівкустарними методами, як теперішнє базарне. Тоді не було потреби імпортувати багато взуття чи одягу, бо то тут робилось.
Чому не було. Було. У моєї мами були чехословацькі чоботи. Добротні такі. Потім ще я в них ходила, коли виросла. Модні сірі з литою підошвою, ех.

Біткоїн нічого не зможе, то звичайна роздута бульбашка.
Ну не він, то хтось інший. Рано чи пізно назріє потреба в єдиній наднаціональній всесвітній грошовій одиниці. І краще б було, якби готівка в кожній країні була своя, своя рідна нацвалюта, а не те, що зробили в Євросоюзі. Я напр. не хотіла б, щоб гривня перестала бути у нас в обігу. А от на міжнародному рівні треба єдину валюту, наднаціональну, щоб торгувати між державами, а по суті, щоб просто записувати зобов'язання на папірець/в електронний документ і списувати їх під час перерахунків.

Повідомлення відредагував серпинка: 01.03.2018 – 23:22

• 0

#83 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4648 повідомлень

Відправлено 02.03.2018 – 09:52

Перегляд дописусерпинка (01.03.2018 – 23:18) писав:

Ви просто зарплату в тіні туди не рахуєте. Середня - це як середня по палаті температура. Взяти 1 олігарха і пару тисяч населення і вийде вам 800 баксів.
"Олігархи" не отримують зарплати, вони безробітні. Вони взагалі в Україні погоди не роблять, бо їх дуже мало, кільканадцять.
Ось вам середня зарплата.
Навіть в ІТ 12 тисяч. На кожного високооплачуваного програміста там теж є по кілька веб дизайнерів, прибутки яких значно менші.
Тобто, на радянські гроші середня зарплата зараз рублів 80. Ще 25 років треба, щоб вийти на 160. :wink2:

Безумовно є багато людей, що орендує і не може купити. Але є багато й таких, хто купує. У нас "на районі" повно новобудов, все розкуплене, навколо них повно машин, і не яких-небудь. І молоко коров'яче у нас з навколишніх сіл привозять в бочці. Не все так погано. :D
Та я в селі в сусідки молоко купити можу. Воно ще й коштує вчотири дешевше, ніж магазинне. Ваше в бочці уже розведене, сусідка мені розводити не буде. :wink2: Але не п’ють в містах молока з бочки (його тільки пряженим можна пити), тож не порівнюйте ріні речі, пастеризоване молоко, і молоко з бочки. І в радянські часи молоко здавали, і тоді вам треба брати не 15 коп, а ціну, по якій держава приймала у населення молоко. А масло то зараз взагалі пальмова олія в основному. Ну не майниться молоко на біткоїн фермах, нізвідки йому взятись, коли кількість корів в кілька разів менша. Просто поцікавтесь, скільки зараз коштує справжній сир. Ціна висока, з середньою зарплатою в 80 р. дорого, :8: тому ринок відреагував і зменшив виробництво. Вивчайте. Вашого дикого заходу там нема.

Наймуть турків та й побудують, не переживайте. У нас більшість будинків турки будують, дороги теж вони ремонтують.
Чому ж дороги не відремонтовані всюди?
За що наймуть? Щоб найняти треба мати гроші. Візьмемо кредит в китайців? Турки АЕС теж побудують?

Та порахувати все можна, можна різні співвідношення робити, але чи завжди вони мають стосунок до реальності? (Як ті пірати з глобальним потеплінням).
Прямий стосунок до реальності. Скажімо стипендії і 30 ки від батьків вистачало студенту. Тобто реально :wink2: 160 тогочасних карбованців, то тепер десь в районі 20000 гривень.

Більше, ніж в СССР, хіба ні? Сировини лише скільки вивозиться. Чорноземи, дерево. А головне - ми експортуємо робочу силу.
На 88 рік якщо перевести на сьогоднішні бакси 462 млрд експорт. Тобто насправді екпорт з СССР тоді був десь такий, як тепер.
І я не впевнений, що експорт зброї врахований. Але зброю СССР мабуть більше дарувало країнам що розвиваються. :wink2:

Чому не було. Було. У моєї мами були чехословацькі чоботи. Добротні такі. Потім ще я в них ходила, коли виросла. Модні сірі з литою підошвою, ех.
У мене написано, що не було потреби все імпортувати, а не що імпорту не було. Були імпортні товари від батарейок крона, в’єтнамських килимків із тростини до угорських автобусів, але вони займали невелику долю. СССР допомагав недорозвиненим соціалістичним країнам підняти економіку відкриваючи "ринок".

Повідомлення відредагував kalamar: 02.03.2018 – 09:55

• 0

#84 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4648 повідомлень

Відправлено 02.03.2018 – 11:53

Ну не він, то хтось інший. Рано чи пізно назріє потреба в єдиній наднаціональній всесвітній грошовій одиниці. І краще б було, якби готівка в кожній країні була своя, своя рідна нацвалюта, а не те, що зробили в Євросоюзі. Я напр. не хотіла б, щоб гривня перестала бути у нас в обігу. А от на міжнародному рівні треба єдину валюту, наднаціональну, щоб торгувати між державами, а по суті, щоб просто записувати зобов'язання на папірець/в електронний документ і списувати їх під час перерахунків.
Зараз є долар, євро, йена, юань. Який сенс? Спочаку гривню переводити в біткоїн, а на иншому кінці біткоїн переводити в евро. Безглуздя, навіщо все так ускладнювати, хіба не простіше одразу гривню перевести у євро?
А міжнаціональна валюта для міжнародних розрахунків була ще з часів Месопотамії і давнього Єгипту. Це золото. Тобто сучасний світ геть недавно відмовився від валюти для міжнародних розрахунків і золото з цією метою майже не використовує. Ви хочете повернутись в минуле?
Неможливо нормально вартість золота встановити бо ціна на нього дуже спекулятивна. Ціна на біткоїн спекулятивна на 100 відсотків.
Якщо ж ввести паралельний обіг біткоїна і грошей, то щось витіснить инше. Напр. якщо в нас дозволити обіг долара гривня просто поступово вийде з ужитку.
І технічно біткоїн зараз не може виконувати функції грошей. Ціна трансакцій занадто висока а швидкість мала. Просто зараз використання біткоїна для розрахунків мізерне, тому система справляється. Але трохи раніше, коли біткоїн був 20000 тисяч, трансакцій було дещо більше, і ціна трансакції до 200 доларів доходила. А для практичного використання того для купівлі кави швидкість треба збільшити в сотні тисяч разів. Тобто навіть технічно біткоїн не може виконувати функцій грошей.
Залишається роль суто спекулятивного активу, це те чим біткоїн реально є. Нікудишнього спекулятивного активу, бо він має здоровенну проблему ліквідності. Основну масу біткоїнів тримає дуже обмежено коло осіб (тобто, гіпотетично, якби біткоїн справді витіснив фіатні гроші, то це був би світ, в якому майже весь капітал належав кільком людям). Але, те що біткоїн напр. 11000 на біржі коштує, не означає, що власники біткоїна отак можуть взяти, всі сьогодні обміняти кожен біткоїн на 11000. Ні, для цього потрібно щоб знайшлись невласники біткоїна, які би захотіли у них купити весь біткоїн за стільки. Реально, якщо власники біткоїна захочуть масово обіняти його в фіат (паніка напр.), ціна різко впаде, і вони реально обміняють по значно нижчому курсі. Так було в Нідерландах з тюльпанами.

Повідомлення відредагував kalamar: 02.03.2018 – 11:59

• 0

#85 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 7006 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 02.03.2018 – 13:19

нащо вам середня, ви свою зарплату розглядайте. Я за свою зарплату кажу - курс 1 радянський карбованець = 32 гривні. І цей курс загалом співпадає з усім іншим

Перегляд дописуkalamar (02.03.2018 – 09:52) писав:

Тобто реально :wink2: 160 тогочасних карбованців, то тепер десь в районі 20000 гривень.
не згоден з курсом. 5120 грн
  • 0

#86 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4648 повідомлень

Відправлено 02.03.2018 – 13:49

Перегляд дописуУповноважений (02.03.2018 – 13:10) писав:

курс 1 радянський карбованець = 32 гривні.
Глибоко помиляєшся. 60 копійок це долар 1980 року. З того часу долар дешевший втричі. 1р 1980 року це тепер в районі 4-5 баксів. Поміняєш мені гривні на бакси по курсу 32 до 4. Рубль 88 року в районі 3 теперішніх баксів.
По товарах різнобій буде сильний. Напр. проїзд тоді 3-5 коп, тепер - 5-6грв. Відповідно 1р -120 грв.
Звичайна столова. Перше, друге з якимось м’ясом, салат, кампот вкладалось в один рубль. Сумніваюсь, що ти зараз знайдеш столову, де тебе за 32 грв. нагодують.
Молоко 3.5 літри. Тепер 3.5 нормального молока буде в магазині десь 60.
Так що не 32 грв і 1 р.
І якість збиває з пантелику. Напр. томатний сік зараз дуже розтяжне поняття, він може бути і 10 гр, і 25 гр. В СССР був з помідорів томатний сік майже 2л за р. То був реально натуральний продукт, як і більшість радянських продуктів.
Ти тепер просто не враховуєш, що зараз тобі за 35 грв (200 г) продають спред під виглядом масла, де молока реально менше 50 відсотків. і.т. д.
Р. S. А так. Напр. в Форі в києві бачив ковбасу "лікарську" 200 г за кіло. Якщо на мить припустити, що то справді докторська, яка по 2.30, то 1р - 90 грв.

Повідомлення відредагував kalamar: 02.03.2018 – 14:15

• 0

#87 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4648 повідомлень

Відправлено 02.03.2018 – 17:04

Перегляд дописуУповноважений (02.03.2018 – 13:19) писав:

не згоден з курсом. 5120 грн
Це називається, а баба яга против.
за кіло.
хліб 0.28 - 4$
молоко 0.32 - 0.85$
яйця 0.9 - 2.2$
м’ясо 2.0 - 12$ (хай тут якісніше в американців, але різниця в ціні яка)
квиток в транспорті 0.03-0.05 - 2$
картопля 0.1 - 2$
цукор в ссср був дорогий 0.94 - 0.7$

Basic (Electricity, Heating, Cooling, Water, Garbage) for 85m2 Apartment 147.69$ - в таких хоромах радянські люди не жили, розділимо на два 75, в СССР тут 20, (підозріло багато), а далі взагалі 8 р. Але квартплата не росте пропорційно площі, кількість людей важливіша, тому навряд чи ділення на 2 було адекватним.

Cinema, International Release, 1 Seat 11.50 $ - я не пам’ятаю, щось 20-30 коп. Але не на блокбастер.

Якщо ти багатий буратино, ти можеш
Preschool (or Kindergarten), Private, Monthly for 1 Child 853.00 $
International Primary School, Yearly for 1 Child 18,000.00 $
Але це не обов’язково, там є державна початкова освіта.

Так що вибач, але 1 тогочасний р рівняти до одного теперішнього долара чи ойро можна тільки в якійсь паралельній реальності.
  • 0

#88 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4648 повідомлень

Відправлено 04.03.2018 – 15:18

Перегляд дописуkalamar (02.03.2018 – 13:49) писав:

В СССР був з помідорів томатний сік майже 2л за р. То був реально натуральний продукт, як і більшість радянських продуктів.
До речі, ти не подумай, що я агітую за соціалізм. Я серйозно ставлюсь то аргументу, що комунізм і соціалізм суперечать природі людини. На людському рівні в СССР стосунки були переважно капіталістичні. Напр. сік продавався в трилітрових банках (реально тара значно краща, ніж сучасна), тільки об’єм великий, а псувався відкритий він швидко. Тому сік продавався також на розлив. Але на розлив продавщиця легко поповнювала його водою. Тобто вона виконувала капіталістичну функцію отримання максимального прибутку. Якщо з розвалом СССР зайнялась бізнесом, то вона зараз тобі продає розведений сік уже в упаковці. :wink2: Капіталізм - максимум прибутку. Так що комунізм то справді утопія практично.
Watered whiskey звичайна причина по якій в американських вестернах ковбой наїжджав на бармена, але, кажуть, що розведений водою віскі навіть смачніщий. :)

Повідомлення відредагував kalamar: 04.03.2018 – 15:24

• 0

#89 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1769 повідомлень

Відправлено 05.03.2018 – 12:58

Перегляд дописуУповноважений (02.03.2018 – 13:19) писав:

нащо вам середня, ви свою зарплату розглядайте. Я за свою зарплату кажу - курс 1 радянський карбованець = 32 гривні. І цей курс загалом співпадає з усім іншим
Показник середньої з/п використовується у нас хіба при призначенні пенсій.
https://www.5.ua/eko...aty-165252.html
Як це реально обраховується, працює і застосовується я не знаю.
Скільки ми витрачали тоді грошей на продукти, а скільки тепер - це питання звичайно цікаве, але не головне тут. Тим більше, що зараз у всьому світі більше грошей витрачається на послуги, а не товари. Сфера послуг займає провідну роль у економіці а не товаровиробництво. Тому порівнювати купівельну спроможність грошей в різні часи неможливо, бо різні потреби були тоді й тепер. Тоді треба було нагодувати і одягнути людей, тому більше грошей йшло на товари, відповідно більший на них попит, відповідно була менша пропозиція, менше товарів і нижча ціна на них. Зараз все інакше. Попит більший на послуги, ніж на товари. Тому пропозиція товарів висока, товарів багато, аж забагато, ціна висока.
Питання стоїть як обізвати сучасний економічний устрій.
У нас перехідна економіка. Перебудовуємось з ідеології марксистського соціалізму до соціал-демократії, що тягне за собою перехід від командно-адміністративної економіки до ринкової, при цьому роль держави не виключається. І щоб економіка після таких трансформацій не накрилась мідним тазом, треба можливо використовувати ідеологію консерватизму, яку підтримує зокрема пан kalamar. :)

Повідомлення відредагував серпинка: 05.03.2018 – 13:10

• 0

#90 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1769 повідомлень

Відправлено 05.03.2018 – 14:12

Є така штука як Гіпотеза трьох секторів економіки. Зараз у світовій економіці досягнуто певного рівня автоматизації. Тому логічно, що левова частка людей зайнята у сфері послуг, а не на сапанні буряків. І від того, як організовують надання послуг, залежить скільки покупців матимуть продавці тих послуг. Мені наприклад зручніше прийти в супермаркет за молоком, а не йти на базар.

Повідомлення відредагував серпинка: 05.03.2018 – 14:13

• 0

#91 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4648 повідомлень

Відправлено 05.03.2018 – 14:24

Перегляд дописусерпинка (05.03.2018 – 12:58) писав:

Показник середньої з/п використовується у нас хіба при призначенні пенсій.
https://www.5.ua/eko...aty-165252.html
Як це реально обраховується, працює і застосовується я не знаю.
Скільки ми витрачали тоді грошей на продукти, а скільки тепер - це питання звичайно цікаве, але не головне тут. Тим більше, що зараз у всьому світі більше грошей витрачається на послуги, а не товари. Сфера послуг займає провідну роль у економіці а не товаровиробництво. Тому порівнювати купівельну спроможність грошей в різні часи неможливо, бо різні потреби були тоді й тепер. Тоді треба було нагодувати і одягнути людей, тому більше грошей йшло на товари, відповідно більший на них попит, відповідно була менша пропозиція, менше товарів і нижча ціна на них. Зараз все інакше. Попит більший на послуги, ніж на товари. Тому пропозиція товарів висока, товарів багато, аж забагато, ціна висока.
Які дурниці ви пишете. З одного боку майже по підручнику, а з иншого, здатності аналізувати написане в підручнику - нуль. Хоча можливо тепер подібні дурниці і в вузах викладають. Є поняття "постіндустіріальної економіки" де роблять акцент на послуги. До речі, далеко не всі провідні економісти згодні, що справді в розвинених країнах існує якийсь новий тип економіки. Але навіть ті, що вживають то поняття, говорять не про світову економіку, а про економіку розвинених країн. Напр. Швайцарія чи Британія, мають дуже розвинені банківські системи, і вони можуть заробляти величезні гроші даючи банківські послуги нашим і світовим олігархам (кредити, відмивання грошей...). Для того, щоб то працювало, потрібен світ, який потребуватиме тих послуг, і тим не можуть займатись всі країни. Ринок тих послуг давно зайнятий, і нашим, чи навіть китайським банкам там нема місця. Тож забудьте. Через аутсорсинг ряд видів товарного виробництва перемістився в країни з дешевою робочою силою. Ми перемістили нашу колишню текстильну прмисловість чи машинобудування в Китай чи Лаос? Ні, і ще раз, ні. Тож постіндустріальна економіка то взагалі не про нас, забудьте навіть ті слова щодо нас, вони окозамилювання при поганій грі, не більше.
Тепер розгляньмо сферу послуг. Це медицина, освіта, стрижка (7 коп нуль - 40 коп канадка)... Сфера послуг в СССР теж була, і більшість її взагалі була безкоштовна, тож вона навпаки здешевлює долар відносно рубля, а не робить його дорожчим. Американиць ожержує величезну зарплату в долларах і одразу ж віддає більшість зарплати сплативши податки і за послуги і страхування.
А товарне виробництво нікуди не ділось, на товарному виробництві Китай уже обігнав США по реальному ВВП. І Трамп марно мріє повернути в США товарне виробництво. Через років 20 Китай можливо економічно похаває захід, саме тому, що той занадто захопився "послугами", які мають характер бульбашок.

Перегляд дописусерпинка (05.03.2018 – 12:58) писав:

Питання стоїть як обізвати сучасний економічний устрій.
У нас перехідна економіка. Перебудовуємось з ідеології марксистського соціалізму до соціал-демократії, що тягне за собою перехід від командно-адміністративної економіки до ринкової, при цьому роль держави не виключається. І щоб економіка після таких трансформацій не накрилась мідним тазом, треба можливо використовувати ідеологію консерватизму, яку підтримує зокрема пан kalamar. :)
У нас ринкова капіталістична економіка. Той викладач дурень, який вбив вам в голову перехідну. Як я пояснив, на прикладі розбавленого продавщицею в магазині томатного соку, паростки ринкової економіки пробивались уже в СССР. :wink2:
Адже з дефіциту в СССР суперечка почалась. Серед певних людей, які дуже люблять ринкову економіку, але по малоосвіченості і невігластву не розуміють що то таке, популярно говорити про так званий тотальний дефіцит в СССР і забиті полиці в магазинах тепер при ринку і капіталізмі. Я просто пояснив, що подібний аргумент говорить просто про нерозуміння людиною різниці між ринком, і системою розподілу яка була в СССР.
При ринку практично майже ніколи не буває дефіциту. Ціна на товари визначається балансом попиту і пропозиції. Якщо попит настільки великий, що товар закінчується, продавесь просто збільшує ціну щоб максималізувати вигоду, і попит падає. З погляду маркетингу то може виливатись не тільки в етикетці з новою ціною, а і в здешевлені товару ціною якості (в СССР не було дефіциту томатного чи березового соку, але, як би був, та продавщиця дає вам простий спосіб подолання дефіциту, розбавте водою, і таким чином, не треба піднімати сільське господарство, вирощувати свиней чи корів, за допомогою однієї ринкової "смекалки" і чудес хімічної промисловості ви долаєте радянський дефіцит ковбаси чи сиру :8: ).
В СССР були черги за сиром і ковбасою, тепер тим магазини забиті (ніхто брати не хоче), але якщо ви поцікавитесь скільки мяса чи сиру людина в середньому тоді споживала і тепер, картина буде не такою райдужною.
При капіталізмі магазини завжди забиті, але це не означає, що при капіталізмі не може бути бідності, голоду...
Р. S. В СССР були так звані колгоспи мільйонери, так жартома називали колгоспи, які винні були державі мільйон і більше. Але навіть формально збиткові підприємства в СССР не закривалися, працювали. Просто не по ринковим принципам економіка працювала, якщо підприємство навіть збиткове, але випускає потрібний товар, воно працювало, до того ж, збитковість умовна, адже товар не по ринковим цінам продавався.

Повідомлення відредагував kalamar: 05.03.2018 – 14:33

• 0

#92 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1769 повідомлень

Відправлено 05.03.2018 – 15:22

Перегляд дописуkalamar (05.03.2018 – 14:24) писав:

Які дурниці ви пишете. З одного боку майже по підручнику, а з иншого, здатності аналізувати написане в підручнику - нуль.
Ті, хто пише підручники, самі часто не розуміють, про що вони пишуть, а ви хочете, щоб я ще щось з того могла аналізувати. Кому воно потрібно, мої аналізи? Тим більше, якщо ви поставили їм оцінку нуль. Пвсля таких слів я взагалі нічого писати не хочу.
  • 0

#93 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4648 повідомлень

Відправлено 05.03.2018 – 15:40

Перегляд дописусерпинка (05.03.2018 – 14:12) писав:

Мені наприклад зручніше прийти в супермаркет за молоком, а не йти на базар.
На базар за молоком не ходять. Корову треба тримати, або купувати в того, хто тримає корову. Ті, хто хоче молокопродуктів тепер, зараз просто купують так молоко, і самі роблять сир. З магазинним молоком такий трюк не пройде.
Ну нема зараз в магазинах молока. Все впирається в цю статистику. Статистика по Росії, але у нас в порівнянні з УРСР картина значно гірша (УРСР просто тоді далеко обганяла навіть США по тому показнику).
Думаєте чому Гройсман так щиро дозволив населенню здавати молоко? Бо инакше його в нормальних кільткостях просто нізвідки взяти.

Повідомлення відредагував kalamar: 05.03.2018 – 15:45

• 0

#94 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1769 повідомлень

Відправлено 05.03.2018 – 21:45

У нас ринкова капіталістична економіка.
Гройсман напевно читає Теревені, бо він сьогодні відповів, що в Україні нема перехідного періоду, але, але він і не сказав, що у нас побудована ринкова економіка (яка в принципі лише у ваших мізках існує, це утопія)) Візьмемо ринок праці. У нас все танцює від мінімальної з/п, яку затверджують щорічно законом про держбюджет. За ринкової економіки мали б попит і пропозиція встановити ціну за вашу працю, але ж ні, держава за всіх все придумала, вона вам і оклад встановила. І від цього підприємці танцюють, встановлюючи найманцям зарплати. Тому у нас, якщо вже таки Гройсман правий (а він трохи більше за вас, фізиків, розбирається в економіці) і перехідний період вже нарешті в Україні завершився, - змішана економічна система, як у всіх розвинених країнах.

Повідомлення відредагував серпинка: 05.03.2018 – 22:07

• 0

#95 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4648 повідомлень

Відправлено 05.03.2018 – 23:00

Перегляд дописусерпинка (05.03.2018 – 21:45) писав:

Тому у нас, якщо вже таки Гройсман правий (а він трохи більше за вас, фізиків, розбирається в економіці)
В нього що, є якась серйозна економічна освіта? Оксфорд? Кембридж? Вінницький ринок?

і перехідний період вже нарешті в Україні завершився, - змішана економічна система, як у всіх розвинених країнах.
І що ж там у нас перемішано? Україна розвинена країна? :)
СССР таки справді був розвиненою країною.

І від цього підприємці танцюють, встановлюючи найманцям зарплати.
Ну який стосунок мінімальна зарплата має до підприємця, який хоче вас озолотити. Гройсман якось пояснював мету підняття мінімалки, щоб трохи вивести з тіні зарплати.

але він і не сказав, що у нас побудована ринкова економіка (яка в принципі лише у ваших мізках існує, це утопія))
Очевидно просто вінницький ринок таке дає якісь уявлення про економіку, і він розуміє всю абсурдність словосполучення "будівництво ринкової економіки". Комунізм справді треба було будувати, а ринкову економіку не треба будувати. Ринкова економіка це всього навсього певна система правил.

Цитата

A market economy is an economic system in which the decisions regarding investment, production, and distribution are guided by the price signals created by the forces of supply and demand.
Все. Що тут будувати? Ми живемо в цій системі з часу розвалу СССР. Держава приймала якійсь ріщення про інвестування в певних галузях чи про розподіл певних товарів. Але ринкова економіка у нас була побудована ще в 1991 році. Пам’ятаєте (очевидно ні :wink2: ), коли все в магазинах зникло, все чисто, а потім через тижня два з’явилось з втричі вищою ціною. Ото вона, ринкова економіка ввімкнулась. То вододіл. До того ціни встановлювались зверху, був дефіцит. Після того ціни встановлював попит і пропозиція. Ковбаса спокійно лежала на прилавках і не було черг. Так за один день ринок розв’язав проблему дефіциту. :8:
Те, що згодом почалось швидке згортання виробництва, то просто діяла невидима рука ринку. Якщо покупці не можуть купувати по такій ціні, а продавці не можуть дешевше продати (собівартість), то навіть те, що потенційно виробники можуть багато виробити (як в СССР), не важить, виник варіант кризи перевиробництва (цілком ринкова штука, яку ще Маркс гарно описав).

Цитата

Криза перевиробництва - криза ринкової економіки, при якій баланс попиту і пропозиції різко порушується в бік перевищення пропозиції над попи-том, іншими словами серйозно пору-шена здатність споживачів купувати товари в тій кількості, яка вироблена або може бути вироблена, виходячи з існуючих ресурсів і технології.
А згортання виробництва це згортання зарплат і робочих місць, яке ще більше зменшує попит (бо він від купівельної спроможності залежить, від зарплат), а більше зменшення попиту веде до більшого згортання виробництва. Так саме невидима рука ринку завела нас в цю жопу, в якій ми тепер. А ви кажете, що у нас не було ринкової економіки.

Повідомлення відредагував kalamar: 05.03.2018 – 22:33

• 0

#96 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1769 повідомлень

Відправлено 05.03.2018 – 23:35

Перегляд дописуkalamar (05.03.2018 – 22:33) писав:

В нього що, є якась серйозна економічна освіта? Оксфорд? Кембридж? Вінницький ринок?
У нього від природи є талант економіста, він же єврей. Крім того, є практичний досвід, самоосвітою мабуть займався.

І що ж там у нас перемішано? Україна розвинена країна? :)
Ну, як вам сказати. Цеж логічно: якщо у нас вже не перехідна економіка, а змішана (а ви кажете, що що навіть супер-пупер ринкова), то зрозуміло, що країна тоді автоматично належить до числа розвинених країн. Що тут не зрозуміло?)

СССР таки справді був розвиненою країною.
Не знаю, я застала його не надто розвиненим. То ви 70-ті роки мабуть маєте на увазі, але тоді не було піднесення економіки, просто нафтою добре заробляли, імпортували багато тоді, продуктів своїх не вистачало.

Ну який стосунок мінімальна зарплата має до підприємця, який хоче вас озолотити. Гройсман якось пояснював мету підняття мінімалки, щоб трохи вивести з тіні зарплати.
А такий, що підприємці не мають права менше платити, ніж мінімалку. А більше показувати, ніж мінімалку, їм не вигідно. Отож більшість дрібних ПП показують, що вони платять людям мінімалку. Оце така в нас економіка вільного ринку.

Перегляд дописуkalamar (05.03.2018 – 15:40) писав:

На базар за молоком не ходять. Корову треба тримати, або купувати в того, хто тримає корову. Ті, хто хоче молокопродуктів тепер, зараз просто купують так молоко, і самі роблять сир. З магазинним молоком такий трюк не пройде.
Ну нема зараз в магазинах молока. Все впирається в цю статистику. Статистика по Росії, але у нас в порівнянні з УРСР картина значно гірша (УРСР просто тоді далеко обганяла навіть США по тому показнику).
Думаєте чому Гройсман так щиро дозволив населенню здавати молоко? Бо инакше його в нормальних кільткостях просто нізвідки взяти.
Яготинське це Г, я від їхнього йогурта отравилась. Молокію можна купляти (молоко, кефіри, йогурти, сметану), а сир твердий і кисломолочний - Звенигора. Це я купую.
А ви напевно корову в ванній тримаєте.

Р. S. В СССР були так звані колгоспи мільйонери, так жартома називали колгоспи, які винні були державі мільйон і більше. Але навіть формально збиткові підприємства в СССР не закривалися, працювали. Просто не по ринковим принципам економіка працювала, якщо підприємство навіть збиткове, але випускає потрібний товар, воно працювало, до того ж, збитковість умовна, адже товар не по ринковим цінам продавався.
Збитковість умовна не тому, що ціни не ринкові, а тому, що фінансувались колгоспи з державних коштів (з податків і зборів), а не зі своїх зароблених. Всі неприбуткові організації по суті збиткові, у них витрати ніколи не перевищують доходи, навпаки ще й заборгованість завжди є. Вони "проїдають" все, що платить їм держава, а їхні доходи цілком і повністю ідуть в бюджет.

Повідомлення відредагував серпинка: 05.03.2018 – 23:37

• 0

#97 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4648 повідомлень

Відправлено 06.03.2018 – 01:20

Перегляд дописусерпинка (05.03.2018 – 23:35) писав:

Не знаю, я застала його не надто розвиненим. То ви 70-ті роки мабуть маєте на увазі, але тоді не було піднесення економіки, просто нафтою добре заробляли, імпортували багато тоді, продуктів своїх не вистачало.

Яготинське це Г, я від їхнього йогурта отравилась. Молокію можна купляти (молоко, кефіри, йогурти, сметану), а сир твердий і кисломолочний - Звенигора. Це я купую.
А ви напевно корову в ванній тримаєте.
Навіщо корову тримати. Купуєте молоко в селі, у мене ж написано. :8: Я тим не займаюсь, але люди займаються, вийде справжній сир, не Звенигора.
Зате зараз вистачає продуктів. 1990 році в УРСР виробляли 24508 тис. тон молока, в 2016 - 10390. В 1990 одна людина споживала 373 кг на рік, в тепер десь 130. Чому тоді просто не сказати, що в СССР не вистачало продуктів, бо багато їли, а тепер навчились їсти менше. :wink2:
Отже встановили, в СССР був дефіцит продуктів, бо радянські люди багато їли. (в магазинах тоді справді бували полиці пусті, просто все вже було в холодильниках).
Не може зараз в Україні бути якісного молока і молокопродуктів, бо купівельна спроможність населення мала, от коли ми доженемо СССР, і середня зарплата буде 800 доларів, тоді може щось з’явиться. Не рентабельне зараз тваринництво. Ринок. Попит - пропозиція. Пропозицію обмежує собівартість (при ціні в 170 на м’ясо не може лікарська коштувати менше 210-240), а по такій ціні товар готовий купувати тільки невеликий відсоток населення. В СССР ціна була доступна для всіх, тепер тільки для людей із "нетрудовими доходами" (радянська термінологія, напр. спекуляція в СССР вважалась нетрудовим доходом).

То ви 70-ті роки мабуть маєте на увазі, але тоді не було піднесення економіки, просто нафтою добре заробляли, імпортували багато тоді, продуктів своїх не вистачало.
Що імпортували? Так. СССР в певні періоди імпортував зерно. Але корів, свиней треба годувати. Якщо зменшуєте кількість худоби у вас вивільняється фуражне зерно для експорту. Зерно в сільському господарстві це сировинна основа, яка коштує копійки, як і инші типи сировини. Сир, м’ясо, ковбаса то кінцевий продукт. Недорозвинені країни експортують зерно, розвинені сир, м’ясо...
Напр. Україна займає третє місце в світі по експорту зерна, але не може погасити зовнішній борг, бо виручка від експорту зерна мізерна.

Повідомлення відредагував kalamar: 06.03.2018 – 01:21

• 0

#98 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4648 повідомлень

Відправлено 06.03.2018 – 01:59

То ви 70-ті роки мабуть маєте на увазі, але тоді не було піднесення економіки,
Економіка СССР росла приблизно такими ж темпами, як і економіка США майже протягом всієї історії СССР. Дещо вище, ніж середня економіка Європи. Тобто, вражаючого росту СССР не демонстрував, як окремі країни в певні періоди, але по росту економіки СССР не відставав від кап. країн. І завважте, що в СССР основна продукція, то була продукція ВПК, СССР мусив тримати гонку озброєнь, і він її таки тримав.
Ви хочете мене переконати, що капіталістичний світ тоді ложив в штанці від загрози з боку третьосортної країни з досить середньою кількістю населення? :rolleyes:
Дозволяв лідеру тієї країни гупати капцем по трибуні на засіданні ООН? Порівняйте повагу в світі до СССР, і повагу до сучасної Росії. :)
Американці тільки які бабки потратили, щоб на місяць висадитись першими, бо вони страждали від комплексу неповноцінності після польоту Гагаріна.
  • 0

#99 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4648 повідомлень

Відправлено 06.03.2018 – 09:54

А такий, що підприємці не мають права менше платити, ніж мінімалку. А більше показувати, ніж мінімалку, їм не вигідно. Отож більшість дрібних ПП показують, що вони платять людям мінімалку. Оце така в нас економіка вільного ринку.
Зараз 2018 рік, будують той ваш ринок уже 25 рочків. Затягнута перехідна економіка. :wink2: В перспективі СССР, візьміть післявоєнний СССР з руїнами в європейській частині 1945, і СССР 1970 року.
Їм не вигідно більше показувати як мінімалку, бо їм вигідно не платити податки. Ви це хочете сказати. В Китай їх треба пересилити, робітниками на заводи, без пенсій і будь якої соціалки, та й все. :) Там їм буде вільніший ринок.
Населення в нас звикло за СССР до певних соціальних стандартів, і ви не можете отак одразу взяти і їх відмінити, щоб отримати перфектних рабів. А соціальні стандарти з податків. Пропонуєте анулювати пенсії? А чого, он в китайців нема пенсій. Капіталізм і ринок в світі далеко пройшов з часу капіталізму в Британії. Пройшов колоніалізм, коли кілька країн прямо викачували ресурси з усього світу. Зараз капіталізм глобальний. Тобто цілком хибно дивитись тільки на Швайцарію чи США, і забувати про Зімбабве, Індію, чи В’єтнам. Країни різні, але фактично економіка одна. Це як в СССР була Москва, і був Мухосранськ, тільки різниця значно більша. Москва була неможлива без Мухосранська, так само Швайцарія і США неможливі без Індії чи Вєтнаму. Адже треба, щоб їм хтось ті товари робив, коли у них постіндустріальна економіка. Вони аутсорсили не тільки виробництво, а і геморой з робітниками подалі від центру. Туди, де ще не вигадали профспілок і пенсій. Підприємцям, яким важко показувати більше, ніж мінімалку, те саме треба порекомендувати, в Зімбабве, піднімати там ринок. Капіталізм грунтується на збагачені групки людей ціною ексалуатації мільйонів, тому підприємцям і не вигідно показувати більше, бо податки псують ідилію. Але в Україні в принципі нема що ловити. Ми не цікаві для інвесторів, демографія. Для світового капіталізму передусім зараз цікаві країни, де є велика кількість молодих людей і тотальна бідність. Туди підуть інвестиції, бо там є кого експлуатувати. Країна, де є бідність, але нема молодих людей, як Україна, для серйозних інвестицій не підходить. Тому ви ще довго будете розказувати цілком по Орвелівськи, що у нас поки перехідний період, а світле капіталістичне майбутнє ще попереду. :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 06.03.2018 – 09:57

• 0

#100 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4648 повідомлень

Відправлено 06.03.2018 – 11:59

Збитковість умовна не тому, що ціни не ринкові, а тому, що фінансувались колгоспи з державних коштів (з податків і зборів), а не зі своїх зароблених. Всі неприбуткові організації по суті збиткові, у них витрати ніколи не перевищують доходи, навпаки ще й заборгованість завжди є. Вони "проїдають" все, що платить їм держава, а їхні доходи цілком і повністю ідуть в бюджет.
Ви мислите про соціалістичну економіку в критеріях капіталістичної.
Мова йде не про "організації", а про виробництво. Колгосп виробляє потрібну продукцію, як і напр. завод, який виробляє ліки. З соціальних міркувань держава свідомо продає цю продукцію по низьким цінам. Держава фактично дотує виробництво. Оскільки фактично вся економіка державна, то податки держава витрачає за призначенням. В кінцевому рахунку вони йдуть на населення. При встановлюваних зверху цінах, збиткові підприємства рідкісне явище, якщо вони не задумані як збиткові. Напр. безкоштовна освіта чи медицина ще збитковіша, за колгосп. Чи підприємства ВПК, які не виробляють соціально важливих товарів, а продукція не продається на світових ринках, а дарується в якості гуманітарної допомоги братнім народам.
При капіталізмі в цю картину стручається власник. Власник вибиває чи то дотації від держави, чи то якісь податкові пільги, користуючись корупцією в парламенті, аргументуючи це тим, що продукція його соціально важлива. Але власника цікавить особистий прибуток, і в такому випадку справді капіталіст просто наживається за рахунок держави.
Власне, цей аргумент, що мовляв корупція не властива капіталістичному виробництву, смішний. Якщо це особистий бізнес, то це не капіталізм і корупції нема, бо в себе красти не будеш. Але із збільшенням компанії, ростуть і мотиви корупції нижчих ланок компанії щодо власника. Так само як в колгоспі є бажання щось свиснути, так само і в робітника, який на приватного власника працює (це навіть похвально з суто морального боку). Так само як державний чиновник може за відкат піти на невигідний контракт, так і керівника нижчої ланки якоїсь великої компанії можна купити за відкат (і купують їх в світі пачками). І бюрократичний апарат, в великих компаніях він нітрохи не менщший і зажерливіший, ніж державний. Вся різниця, що коли чиновники чи комуністи жирують, то вас обурює, а коли то керівництво компанії, все ОК, мовляв їм то положено. А реальної різниці нема. Вища ланка комуністичної партії то фактично керівництво великої компанії. Власне, лояльність керівників нижчої ланки власник змушений купувати чи то високими зарплатами, чи то часткою в бізнесі, знову ж грошима. Сучасний китайський державний капіталізм наочний приклад того. Адже Китай, то зараз фактично одне мегавелика компанія з верхівкою китайської комуністичної партії на чолі.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних