Перейти до вмісту

Як називається сучасний економічний устрій?


Повідомлень в темі: 549

#381 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5035 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 30.05.2018 – 14:20

Перегляд дописусерпинка (21.05.2018 – 21:41) писав:

Це не стосується економіки і теми. -_-
Чому не стосується? Ще й як стосується.
Технічний прогрес веде до підвищення продуктивності праці, але, оскільки капіталісту не вигідно піднімати вам зарплату пропорційно до підвищення вашої продуктивності (адже тоді для нього ввесь сенс в іноваціях пропав би), він звільняє частину менш кваліфікованих робітників, і підвищує зарплату більш кваліфікованим. Це вивільняє масу непотрібних людей, некріатівних, так би мовити. :wink2: А це в свою чергу веде до поглиблення розшарування на бідних і багатих. А тепер згадайте приклад з сиром. Розшарування веде до зниження купівельної спроможності ринку. Частина виробників "сиру" банкрутує, і теж вивільняє своїх працівників. Зробивши іновацію капіталіст викидає на ринок більше товару, ціна на товар падає, і його слабші конкуренти теж не витримують конкуренції. Знову вивільняються непотрібні люди.
Але непотрібних людей десь треба тримати, правда? Тому експотенціальний ріст населення американських тюрем прямо стосується економіки. :8: Зверніть увгу на часові рамки. Це не тільки початок знаменитої війни з наркотиками (програної, незважаючи на активні інвестиції в побудову нових тюрем) :wink2: , а і початок аутсорсингу виробництва в Азію, коли американські ньзькокваліфіковані робітники виявились непотрібними.
Спробуйте як в шахах, багатоходвками думати. <_<

Перегляд дописуУповноважений (30.05.2018 – 11:47) писав:

Але пісня "мурка" не в 199х написана. понятія, субкультура і оце все.
Про який час мова? Шпана була після революції, до і після війни. В совку 70-80 кримінальний прошарок вже зовсім не був шпаною зі старих фільмів. Нові бєспрєдєльщікі з'являються уже після розвалу.
(я не маю на увазі битовуху )

Перегляд дописуУповноважений (30.05.2018 – 11:47) писав:

Прості люди були законно пограбовані державою, в них не було чого вкрасти, і можна було не замикати, бо не було чого ховати. Дореволюційні злодії в совку отримали посади і пісвідчення.
Прості люди за звичкою рідко користувались банками, і могли тримати в панчосі просто поклади рублів. Невіть пенсіонери накоплювали тисячі внукам. В якому сенсі вони державою були пограбовані за совка? Вони неодноразово грабувались державою уже в останні роки совка, і неодноразово грабувались уже пострадянськими державами (інфляція). Ти сам тот розповідав, що з інфляцію при розвалі совка пропали гроші.

Щодо субкультури, вона восновному штучно вигадана молоддю в 90-ті, тоді пішла мода на криміналітет. Гоп-стоп, пісня про зайців... :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 30.05.2018 – 14:28

 • 0

#382 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 7281 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 30.05.2018 – 14:26

Я про субкультуру - блатняк грають та співають народжені та виховані в СРСР

Повідомлення відредагував Уповноважений: 30.05.2018 – 14:26

 • 0

#383 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5035 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 30.05.2018 – 15:21

Перегляд дописуУповноважений (30.05.2018 – 14:26) писав:

Я про субкультуру - блатняк грають та співають народжені та виховані в СРСР
Народжені - так. Виховані тільки частково. Блатняк в основному співають десь 75-80 року народження. Виховані в кримінальні 90-ті. В СССР певні мотиви блатняцькі були напр. в Висоцького чи Розенбаума. А всласне батняк, як музика, уже в 90-ті популяризувався.

Повідомлення відредагував kalamar: 30.05.2018 – 15:22

 • 0

#384 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5035 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 30.05.2018 – 16:57

Перегляд дописусерпинка (20.05.2018 – 16:45) писав:

Як не говорить? Основна ідея - працювати в плюс. Не на забезпечення людей одягом, їжею. А на прибуток. Як бренди (Гуччі, Армані і т.п.). Ото капіталісти. Але є небрендові лінійки одягу, які спрямовані на задоволення потреб людей у одязі, стилі, а вже як похідне - на отримання зиску, доданої вартості чи як там.
Сюди Ех заглядає, він не любить Apple, але, як і ви, не розуміє основ суч. маркетингу.
Тепер треба не просто виробляти товар, а "створювати продукт". Створення прдукту, це не забезпечення ваших потреб якимос товаром, а створення товару нового типу, і переконання вас (проштампровка ваших мізків), що ви саме такого товару завжди хотіли.
Класична історія це конкуренція між Форд і Дженерал Моторс. Форд, організувавши конвеєрне виробництво перетворив автомобіль з розкоші, в засіб пересування. Автомобілі були дешеві і високої якості, але однотипні і без викрутасів. Американці так жартували про Форд “A customer can have a car painted any color he wants as long as it’s black”. Але в середині 20-го ст. Форд почав програвати конкуренцію Дженерал Моторс, бо Моторс не забезпечували покупців засобами пересування, а створювали продукт. Вони випускали авто з чудернацьким дизайном, з крилами і подібними дармовисами, які нагадували інопланетну техніку з фантастичних фільмів. Розумні люди, навіть наш Хрущов, сміялись з дизайну автомобілів Дженерал Моторс, але фактом є те, що вони змогли переконати покупців, що саме такий дурнуватий дизайн є крутим. В результаті, Моторс майже витіснив з ринку Форд.

Тобто, тепер треба не потреби забезпечувати, а продукт створювати, щоб успіх мати. Переконати покупця в крутизні напр. плаского дизайну інтерфейсу програми, в харизматичності Стіва Джобса, в тому, наскільки досконалий дизайн телефону Apple. Щоб рука сама тягнулась, і який небуть китаєць готовий був продати свою нирку, щоб купити телефон. При цьому легко можна економити і використовувати другосортні матеріали для виробництва самого продукту.

Повідомлення відредагував kalamar: 30.05.2018 – 16:58

 • 0

#385 kaka

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1950 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 30.05.2018 – 22:16

Перегляд дописуkalamar (29.05.2018 – 15:44) писав:

Ні. В світі ціни на сільгосп. продукцію занижені тому, що практично всі розвинені країни дотують сільське господарство. Це ставить в невигідні умови бідніші країни із великим сг сектором. Бо вони не можуть собі дозволити таких великих дотацій і в умовах відносно вільної торгівлі змушені на світових ринках конкурувати. Невже ви не розумієте, що у нас не можуть продавати моркву дорожче, ніж в ЄС, бо тоді продавець просто в ЄС купить її, а не в наших фермерів.
Але нас це поки не стосується. Бо є значно серйозніша причина, низька купівельна здатність більшості населення. Ви не зможете з'їсти за день тони сиру, навіть якщо ви мільярдерка, і можете легко собі дозволити тонну сиру. Але на вас приходиться 100 тис. ваших співгромадян, які сир купують тільки на свята, бо дорого. В результаті сир просто нема кому продати, ним забиті полиці магазинів, і його виробництво падає. (При цьому, неадеквати розповідають про дефіцит в СССР, і про забиті полиці тепер.) А падає виробництва, падають прибутки тих, хто виробляє сир, і ще більше падає купівельна спроможність. Я вам вище це пояснював теж фактично на пальцях, тут геть на пальцях. Ринок не надто добрий регулювач і легко гальмує розвиток. Технар сказав би, що працює негативний зворотній зв'язок.
У нас не дотують сильно, то чому у нас занижені? А тому, що селяни не встановлюють ціни на свою продукцію, ні ринок не встановлює, а встановлюють продавці. Продавцями виступають, до речі, не ті, хто молоко продає, і не ті, хто продає свої гроші за молоко. В даному випадку бідний селянин не є продавцем, справжнім продавцем свого чесно надоєного молока, бо його не питають, за яку ціну він готовий його продати, а ставлять перед фактом, за яку кількість молока він купить гроші. І ви не є продавцем своїх грошей, бо вас теж не питають за скільки молока ви готові їх продати. Навіть тяжко сказати звідки ціна на молоко у нас береться, я не знаю, я не експерт по цінах (хоча на базарі вам скажуть люди, що у нас все від долара). Світовий ринок (тобто, його невидима рука)? Невже таки системою ніхто не керує? Не думаю.

В світі, щоб с/г продукцію могли купити всі верстви населення і щоб фермери відчували, що їхню працю цінують, держава допомагає фермерам. У нас теж, якщо є зареєстровано більше трьох корів, то якась допомога положена, але треба мати пакет документів про це, відкрити рахунок в банку для зарахування коштів, на це є обласні програми, тобто навіть не зовсім держава допомагає, а місцеве самоврядування ще й (хоча на вимогу таки законів, тобто держави), он у вас є програма (другий файл), де щороку на відшкодування 50% закупки установок доїння чи холодильних установок з обласного бюджету по мільйону виділяють (додаток 4, пункт 2 і вкінці ще порядок є на останній сторінці). Але в нас це на ціну молока вплине хіба здорожчанням, бо якість молока від цього покращитись має, вищого сорту молоко буде продаватись.

Перегляд дописуkalamar (29.05.2018 – 20:03) писав:

До речі, з маком, я пам’ятаю як багато бібів обурювалось капіталістичним обмеженням їх свобод, коли знайшлись ідіоти, які чомусь заборонили їм сіяти мак, який вони за совка ввесь час сіяли.
Моя бабка їздила деколи на базар мак продавати.

Перегляд дописуkalamar (29.05.2018 – 23:36) писав:

Взагалі цікавий феномен це популярність криміналу серед молоді в кінці 80-х і 90ті. В совку звичайно захоплювались операцією И, пригодами шуріка, діамантовою рукою, джентельменами удачі. По цих фільмах може здатись, що СССР кишів бандитами і дрібними злодіями. Реально, ті фільми як сцени з захоплюючого життя на марсі з неймовірними кримінальними пригодами. Насправді кримінальний елемент в СССР був професійним (рецидивісти), замкнутим, і малочисельним, звичайний обиватель рідко з тим зустрічався. Ніхто не намагався говорити на фєні, але з певного моменту в 80 фєня (чи радше те, що молоді люди уявляли за фєню) стала порулярна. :wink2:Причому знавці кажуть, що реально фєня молоді 90 і їх уявлення про радощі бандитського життя, мали мало спільного із реальними поняттями і мовою радянського кримінального прошарку.
Шараповим чи Жегловим захоплювались ("Место встречи изменить нельзя").

Перегляд дописуkalamar (30.05.2018 – 16:57) писав:

Тобто, тепер треба не потреби забезпечувати, а продукт створювати, щоб успіх мати. Переконати покупця в крутизні напр. плаского дизайну інтерфейсу програми, в харизматичності Стіва Джобса, в тому, наскільки досконалий дизайн телефону Apple. Щоб рука сама тягнулась, і який небуть китаєць готовий був продати свою нирку, щоб купити телефон. При цьому легко можна економити і використовувати другосортні матеріали для виробництва самого продукту.
По-моєму на маркетинг, рекламу вже люди трохи здобули імунітет.

Повідомлення відредагував серпинка: 30.05.2018 – 22:03

 • 0

#386 _Ex

  STATUS_OK

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2155 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 30.05.2018 – 22:54

Перегляд дописуkalamar (30.05.2018 – 16:57) писав:

Сюди Ех заглядає, він не любить Apple, але, як і ви, не розуміє основ суч. маркетингу.
Тепер треба не просто виробляти товар, а "створювати продукт". Створення прдукту, це не забезпечення ваших потреб якимос товаром, а створення товару нового типу, і переконання вас (проштампровка ваших мізків), що ви саме такого товару завжди хотіли.

...

Тобто, тепер треба не потреби забезпечувати, а продукт створювати, щоб успіх мати. Переконати покупця в крутизні напр. плаского дизайну інтерфейсу програми, в харизматичності Стіва Джобса, в тому, наскільки досконалий дизайн телефону Apple. Щоб рука сама тягнулась, і який небуть китаєць готовий був продати свою нирку, щоб купити телефон. При цьому легко можна економити і використовувати другосортні матеріали для виробництва самого продукту.
От саме того й не любить. "Не любить", - це не "не розуміє основ маркетингу". Хоча звичайно не розумію - бо не навчався їм ніколи. Але ідея забивання баків крутизною "плаского інтерфейсу", "ще тонкішого корпусу", і, куди ж без цього, - "божественним генієм Джобса" мене просто натурально курвит. Навіть якшо я й розумію, - саме це лоховодство - вирощування споживачів таких понтів, накосили для аплє їхніх мілліардів. Навіть я б купив аплє телефон якби мав потребу в смартфоні. Бо мікрософт полінився пихтіти над своїм, ну а відро... так, я вже казав за це. :D

Повідомлення відредагував _Ex: 30.05.2018 – 22:55

 • 0

#387 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5035 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 31.05.2018 – 02:31

Перегляд дописусерпинка (30.05.2018 – 22:16) писав:

У нас не дотують сильно, то чому у нас занижені? А тому, що селяни не встановлюють ціни на свою продукцію, ні ринок не встановлює, а встановлюють продавці. Продавцями виступають, до речі, не ті, хто молоко продає, і не ті, хто продає свої гроші за молоко. В даному випадку бідний селянин не є продавцем, справжнім продавцем свого чесно надоєного молока, бо його не питають, за яку ціну він готовий його продати, а ставлять перед фактом, за яку кількість молока він купить гроші.
Уже кілька разів тут то було. У нас ціни на конкретно молоко, молокопродукти, м’ясо занижені, бо перевиробництва криза. Невідповідність між пропозицією і купівельною спроможністю ринку. У нас народ бідний, і просто не може собі дозволити якісних продуктів, як за совка. Тому і поголів’я падає. При кризі перевиробництва на ринку товар не вдається продати дорого, бо в пенсіонерки нема грошей на справжній сир, у неї пенсія 3000, а кілограм справжнього сиру 250. За що їй купувати? Оскільки товар не продається, ціна збивається до собівартості, а тому виробляти стає невигідно, і падає виробництво, зменшується поголів’я худоби, і так уже 25 років триває.
А загалом ціни у нас не занижені, просто товари здешевлюють заміняючи сурогатами. Тому і гости переписали.

Перегляд дописусерпинка (30.05.2018 – 22:16) писав:

По-моєму на маркетинг, рекламу вже люди трохи здобули імунітет.
Не обманюйте себе, люди не здатні опиритись промивці мізків. Капіталізм фетишизує товари, це в самій основі капіталізму. Метою життя є заробляння грошей, щоб купувати "створені продукти". Тут вам не буддистський Бутан, а розквіт капіталізму.
Ось як це робиться. Дивіться, він на ходу створив продукт, ситечко, для розливання чаю. При цьому, він теж ніде на навчався маркетингу.
https://www.youtube....9&v=-ZyY1j2JuIA

Перегляд дописусерпинка (30.05.2018 – 22:16) писав:

Шараповим чи Жегловим захоплювались ("Место встречи изменить нельзя").
Та ні. Там кримінал абсолютно не романтизований.
То мабуть феномен пов’язаний з тим, що зажрались. В пізньому совку було спокійне сите регламентоване життя (я не маю на увазі тих, хто голодав в чергах за ковбасою, і ледь доповзав до прилавку зпухлий від голоду), і для адреналіну потрібні були фільми жахів, кримінальна романтика, чи група кіно.

Повідомлення відредагував kalamar: 31.05.2018 – 02:13

 • 0

#388 kaka

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1950 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 31.05.2018 – 11:09

Перегляд дописуkalamar (31.05.2018 – 02:31) писав:

Уже кілька разів тут то було. У нас ціни на конкретно молоко, молокопродукти, м’ясо занижені, бо перевиробництва криза. Невідповідність між пропозицією і купівельною спроможністю ринку. У нас народ бідний, і просто не може собі дозволити якісних продуктів, як за совка. Тому і поголів’я падає. При кризі перевиробництва на ринку товар не вдається продати дорого, бо в пенсіонерки нема грошей на справжній сир, у неї пенсія 3000, а кілограм справжнього сиру 250. За що їй купувати? Оскільки товар не продається, ціна збивається до собівартості, а тому виробляти стає невигідно, і падає виробництво, зменшується поголів’я худоби, і так уже 25 років триває.
А загалом ціни у нас не занижені, просто товари здешевлюють заміняючи сурогатами. Тому і гости переписали.
Не перконливо, пане kalamar. Молоко на базарі не сурогатне, справжнє, від корови коштує дешево, у нас 12 грн. за літр, а здають люди в селі його на молочарню ще дешевше (хоча ніби з 1 липня вже заборонять приймати молоко, тут і таке знайшла), в магазині молоко вдвічі дорожче, але воно сурогатне (за вашими мірками, зіпсоване :D ). То чому сурогат коштує дорожче за натурпродукт? Га? ;)

Перегляд дописуkalamar (31.05.2018 – 02:31) писав:

Не обманюйте себе, люди не здатні опиритись промивці мізків.
Ну ви ж якось, бачу, опираєтесь. Чи ви не людина? :D

Перегляд дописуkalamar (31.05.2018 – 02:31) писав:

Капіталізм фетишизує товари, це в самій основі капіталізму. Метою життя є заробляння грошей, щоб купувати "створені продукти". Тут вам не буддистський Бутан, а розквіт капіталізму.
Ну невже метою вашого життя є лише заробляння грошей і купування продуктів? Ви згодні з тим, що вам таки промили мізки і ви капіталіст до останньої кісточки?))

Перегляд дописуkalamar (31.05.2018 – 02:31) писав:

Та ні. Там кримінал абсолютно не романтизований.

Перегляд дописуkalamar (29.05.2018 – 23:36) писав:

Взагалі цікавий феномен це популярність криміналу серед молоді в кінці 80-х і 90ті. В совку звичайно захоплювались операцією И, пригодами шуріка, діамантовою рукою, джентельменами удачі. По цих фільмах може здатись, що СССР кишів бандитами і дрібними злодіями. Реально, ті фільми як сцени з захоплюючого життя на марсі з неймовірними кримінальними пригодами. Насправді кримінальний елемент в СССР був професійним (рецидивісти), замкнутим, і малочисельним, звичайний обиватель рідко з тим зустрічався. Ніхто не намагався говорити на фєні, але з певного моменту в 80 фєня (чи радше те, що молоді люди уявляли за фєню) стала порулярна. :wink2:Причому знавці кажуть, що реально фєня молоді 90 і їх уявлення про радощі бандитського життя, мали мало спільного із реальними поняттями і мовою радянського кримінального прошарку.
Діамантова рука 1969 року, Джентельмени 1971, Операція "И" 1965", а Место встречі 1979 (якраз ви були вже у свідомому віці :D , молодшу школу закінчили мабуть). То коли СРСР кишів бандитами? В 60-х, 70-х виходить. А в 40-50-х, як видно з "Места встречі", якраз так як ви пишете: "кримінальний елемент в СССР був професійним (рецидивісти), замкнутим, і малочисельним, звичайний обиватель рідко з тим зустрічався". А вже в 90-х, 2000-х став кишіти ще більше, вийшов серіал "Бандитський Петербург" 2000 р. Це якщо за фільмами судити. А насправді, до криміналу по-різному людей зараховують. До 50-х звичайних селя судили і відправляли масово в Магадан. В середньовіччі вішали за вкрадену свиню. А зараз за мільярди ніхто не питає, де взяв.

Повідомлення відредагував серпинка: 31.05.2018 – 11:11

 • 0

#389 kaka

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1950 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 31.05.2018 – 15:24

Перегляд дописуkalamar (31.05.2018 – 02:31) писав:

Уже кілька разів тут то було. У нас ціни на конкретно молоко, молокопродукти, м’ясо занижені, бо перевиробництва криза. Невідповідність між пропозицією і купівельною спроможністю ринку. У нас народ бідний, і просто не може собі дозволити якісних продуктів, як за совка. Тому і поголів’я падає. При кризі перевиробництва на ринку товар не вдається продати дорого, бо в пенсіонерки нема грошей на справжній сир, у неї пенсія 3000, а кілограм справжнього сиру 250. За що їй купувати? Оскільки товар не продається, ціна збивається до собівартості, а тому виробляти стає невигідно, і падає виробництво, зменшується поголів’я худоби, і так уже 25 років триває.
Спробуйте думати. Поголів'я падає не тому, що перевиробництво і купувати ніхто не може, а тому, що ніхто не хоче марудитись з коровами, коли можна піти в депутати, чи в ті ж банки працювати, чи де-інде, але щось легше робити за ту ж, а то й більшу винагороду. Якби молоко коштувало більше, то селяни мали б більші заробітки, не йшли б навчатись на бухгалтера, не їхали б заробляти на хату за кордон, було б і більше поголів'я. Але, для встановлення вищої, справедливої ціни молока, треба населенню мінімалку піднімати, а це непосильно для бюджету, бо надходження з податків і зборів не покривають видатки, живемо в борг, податкова політика можливо слабка. Тобто, ціна на молоко занижена не тому, що ринок так сказав, не тому, що населення бідне, не тому, що перевиробництво (хоча ви ж ніби бідкались навпаки, що у нас нехватка молока, що діти недоотримують вітамінів, всьо пропало)), а тому, що ціни на все чиясь рука таки встановлює, про яку ніхто не говорить.
Я розумію, що мої міркування виглядають як якась конспірологічна теорія. :huh: :ph34r:

Перегляд дописуkalamar (30.05.2018 – 16:57) писав:

Тобто, тепер треба не потреби забезпечувати, а продукт створювати, щоб успіх мати. Переконати покупця в крутизні напр. плаского дизайну інтерфейсу програми, в харизматичності Стіва Джобса, в тому, наскільки досконалий дизайн телефону Apple. Щоб рука сама тягнулась, і який небуть китаєць готовий був продати свою нирку, щоб купити телефон. При цьому легко можна економити і використовувати другосортні матеріали для виробництва самого продукту.
От, от. Є у нас молоко, на базарі, в пластикових пляшках. А є в магазині молоко в файних пакетах, чи пляшках, з маркуванням, зазначенням складу, жирності, дати виробництва, адреси виробника. Друге молоко дорожче, ніж перше. Але друге молоко - це маркетинговий продукт, де, наприклад, кіт Матроскін ще може бути намальований. А перше молоко - це вже, як тепер прийнято, сировина, та ще й другосортна.
Думки людей різняться. Хтось буде купувати молоко лише на базарі, мотивуючи, що то натурпродукт, від людей, яких ніхто не вчив маркетингу. А хтось купує лише в магазині, бо його заспокоюють написи на пакеті і дорожча ціна.
Хто правий з цих двох груп людей? Не знаю. Я, чесно, і таке молоко використовую, і таке, як коли прийдеться.

Перегляд дописуkalamar (30.05.2018 – 16:57) писав:

Тобто, тепер треба не потреби забезпечувати, а продукт створювати, щоб успіх мати.
Ні. Є потреба і потреби забезпечувати і продукт створювати, бо є різні люди, з різними міркуваннями. Когось треба забезпечити, а комусь Продукт подавай маркетинговий. От ваша сусідка навіть не підозрює, що вона ваші потреби забезпечує. Але ви про це знаєте. І вже точно не на успіх вона працює, коли молоко вам продає.

Повідомлення відредагував серпинка: 31.05.2018 – 15:46

 • 0

#390 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5035 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 31.05.2018 – 15:50

Перегляд дописусерпинка (31.05.2018 – 11:09) писав:

Не перконливо, пане kalamar. Молоко на базарі не сурогатне, справжнє, від корови коштує дешево, у нас 12 грн. за літр, а здають люди в селі його на молочарню ще дешевше (хоча ніби з 1 липня вже заборонять приймати молоко, тут і таке знайшла), в магазині молоко вдвічі дорожче, але воно сурогатне (за вашими мірками, зіпсоване :D ). То чому сурогат коштує дорожче за натурпродукт? Га? ;)
І це пише людина, яка має економічну освіту. В СССР молоко здавали щось по 5 коп. Пастеризоване завжли дорожче, його треба завезти на завод, пасетизувати, розлити, завезти в магазин, продати, податки, зарплати шоферам, робітникам заводу, продавцям, прибуток власнику заводу, власнику магазину, прибуток банку, послугами якого користується завод. Це витрати. Але принаймні молоко пенсіонерка ще купить іноді за 20, мова про молокопродукти була. Сир, творіг, масло (це або дешевий сурогат, або не по кишені, але ви або продовжуєте корчити шланга, або просто ніколи не їли власне сиру, і сирного продукту)... теж иноді купить масло, але обережно, бо ціна для неї вже сильно кусається, а про сир - забудьте.
До речі, шансів того, що ви на базарі купите сурогатне молого, гадаю більше, ніж в магазині. Молоко нормально підробляється в домашніх умовах. :wink2:

Перегляд дописусерпинка (31.05.2018 – 15:24) писав:

Спробуйте думати. Поголів'я падає не тому, що перевиробництво і купувати ніхто не може, а тому, що ніхто не хоче марудитись з коровами, коли можна піти в депутати, чи в ті ж банки працювати, чи де-інде, але щось легше робити за ту ж, а то й більшу винагороду.
Які класичні дурниці. Давайте всі працювати в банках і вирощувати молоко в банківських сейфах. Банк всього навсього дає банківські послуги, він не виробляє нічого. Самими грошми ви не наїстеся, одягнутись в них можна, але проблематично.
Якби справді молоко вигідно було виробляти, кинулись би як на малину. Не виробляють, бо не вигідно, не вигідно, бо криза перевиробництва викликана низькою купівельною спроможністю. Намагаються на експорт працювати, але там рогатки.
При капіталізмі криза перевиробництва майже невилазна. Якщо вона невеликою кількістю галузей обмежена, її навіть кризою не називають, якщо вона ефект доміно викликає, то вже депресія. Напр. в Росії за два останні роки зібрали великий урожай, але совкове тваринництво вони капіталізували (знищили), для експорту інфраструктура поки не розвинена, ціни на внутрішньому ринку впали, і латифундисти продавши більше зерна заробили менше грошей, а техніка зношується.
Над світовим сільським господарством зараз висить дамоклів меч генетики. Коли дозволять ГМ продукти, різко зросте продуктивність сільського господарства. А вище я вам пояснював, що іновації при капіталізмі приводять до криз. За всю свою історію капіталізм ніколи не підвищував добробут всіх. Це система, при якій є завжди багаті і бідні, багаті країни і бідні країни. Не думайте, що підвищення продуктивності дозводить нагодуати голодаючих в африці, ні, воно викличе банкрутство виробників, які вчасно не зможуть зреагувати на різке зниження цін, і відповідно втрату роботи десятків мільйонів задіяних в сільському господарстві тепер. "Африка" ж і далі буде голодати. :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 31.05.2018 – 16:15

 • 0

#391 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5035 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 31.05.2018 – 17:06

Перегляд дописусерпинка (31.05.2018 – 15:24) писав:

Але, для встановлення вищої, справедливої ціни молока, треба населенню мінімалку піднімати, а це непосильно для бюджету, бо надходження з податків і зборів не покривають видатки, живемо в борг, податкова політика можливо слабка. Тобто, ціна на молоко занижена не тому, що ринок так сказав, не тому, що населення бідне, не тому, що перевиробництво (хоча ви ж ніби бідкались навпаки, що у нас нехватка молока, що діти недоотримують вітамінів, всьо пропало)), а тому, що ціни на все чиясь рука таки встановлює, про яку ніхто не говорить.
Як працюють стандарти в ойропі.
Чому непосильно піднімати мінімалку? Чому надходження видатків не покривають?
Спробуйте все ж нашкрябати в себе трохи сірої речовини (ну хоч дещицю) і спробувати зрозуміти, хід думки.
Вчетверте пояснюю.
Ви і я виробляємо "сир", і платимо податки "надходження". Я і ви експлуатуємо по сотні робітників і платимо їм зарплату. Виробляємо по тоні сиру і намагаємося його продати нашим робітникам. Але зарплати видно ми не багато платимо, треба ж щоб і нам на мальдіви залишилось, правда, і робітники не дуже охоче купують сир, по ціні, яку ми виставили. Поступово, у нас нема виходу, як збивати ціну. В вас собівартість сиру трохи нижча, ніж у мене, і настає такий момент коли мені уже нема куди далі збивати ціну, але ви ще трохи можете. Я плюю на все, закриваю виробництво, продаю обладнання на металобрухт, звільняю робітників, і їду на Мальдіви. Ви ж продовжуєте працювати. Але дивіться. Я перестав платити податки, надходження зменшились. Далі, ви можете подумати, що тепер вам легше буде свій сир продавати, адже мене нема уже на ринку. Але не так сталося, як гадалося. Памятаєте, я звільнив робітників, мої сто робітників перестали отримувати зарплату, в них нема грошей щоб купувати ваш сир навіть по низьким для вас цінам. Цикл завершується, і починається наступний подібний цикл.
Низька купівельна спроможність знижує ціну, ріже прибуток. Зниження прибутку робить виробництво не рентабельним і приводить до банкрутства частини виробників. При банкрутстві люди втрачають роботу і зарплату, добто купівельна спроможність знижується далі.
ЬТак складно це для вас зрозуміти?
 • 0

#392 kaka

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1950 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 31.05.2018 – 21:47

Перегляд дописуkalamar (31.05.2018 – 17:06) писав:

Як працюють стандарти в ойропі.
Чому непосильно піднімати мінімалку? Чому надходження видатків не покривають?
Спробуйте все ж нашкрябати в себе трохи сірої речовини (ну хоч дещицю) і спробувати зрозуміти, хід думки.
Вчетверте пояснюю.
Ви і я виробляємо "сир", і платимо податки "надходження". Я і ви експлуатуємо по сотні робітників і платимо їм зарплату. Виробляємо по тоні сиру і намагаємося його продати нашим робітникам. Але зарплати видно ми не багато платимо, треба ж щоб і нам на мальдіви залишилось, правда, і робітники не дуже охоче купують сир, по ціні, яку ми виставили. Поступово, у нас нема виходу, як збивати ціну. В вас собівартість сиру трохи нижча, ніж у мене, і настає такий момент коли мені уже нема куди далі збивати ціну, але ви ще трохи можете. Я плюю на все, закриваю виробництво, продаю обладнання на металобрухт, звільняю робітників, і їду на Мальдіви. Ви ж продовжуєте працювати. Але дивіться. Я перестав платити податки, надходження зменшились. Далі, ви можете подумати, що тепер вам легше буде свій сир продавати, адже мене нема уже на ринку. Але не так сталося, як гадалося. Памятаєте, я звільнив робітників, мої сто робітників перестали отримувати зарплату, в них нема грошей щоб купувати ваш сир навіть по низьким для вас цінам. Цикл завершується, і починається наступний подібний цикл.
Низька купівельна спроможність знижує ціну, ріже прибуток. Зниження прибутку робить виробництво не рентабельним і приводить до банкрутства частини виробників. При банкрутстві люди втрачають роботу і зарплату, добто купівельна спроможність знижується далі.
ЬТак складно це для вас зрозуміти?
І це пише людина, яка закликала не вірити підручникам, а думати власноруч звареними макаронами на вухах.
Ви не дуже розбігайтесь продавати свій бізнес, бо, не забувайте, вашу макаронну фабрику з вироблення сирів кришує корумпований правоохоронець Уповноважений :hello: і чиновник Неймлес Уан B) . Вони ж вам і ціну можливо диктують яку ставити і вмішуються у те, щоб ви бізнес не продали, чи навпаки продали. Без наради з ними таких поспішних рішень не приймайте, бо замість Мальдівів можете за грати потрапити. А що, організувати це мабуть можна, перевірити техніку виробництва, закупку сировини (якусь контрабанду вам підсунуть), перевірка пожежки чи податкової забезпечать вам темне кримінальне минуле, про вас в газетах напишуть, документальний заказний фільм по телику покажуть. Одним словом фантазії є де розгулятись. :D
Ви надто чесний і наївний :angel: , вам не можна бізнесом займатись. Вас би в чиновники. Але ні, шкода, ще пристрелять, чи машиною переїдуть, як Чорновола.

Повідомлення відредагував серпинка: 31.05.2018 – 22:05

 • 0

#393 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5035 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 31.05.2018 – 22:06

Перегляд дописусерпинка (31.05.2018 – 21:47) писав:

І це пише людина, яка закликала не вірити підручникам, а думати власноруч звареними макаронами на вухах.
Ви не дуже розбігайтесь продавати свій бізнес, бо, не забувайте, вашу макаронну фабрику з вироблення сирів кришує корумпований правоохоронець Уповноважений :hello: і чиновник Неймлес Уан B) . Вони ж вам і ціну можливо диктують яку ставити і вмішуються у те, щоб ви бізнес не продали, чи навпаки продали. Без наради з ними таких поспішних рішень ви не приймайте, бо замість Мальдівів можете за грати потрапити.
Фабрика не кіоск в 90-ті, ніхто її не кришує. Сир не маріхуана. Не диктує уповноважений ціни на сир, ринок диктує. Ви можете втратити свою фабрику в Україні, якщо на вас уповноважений зробить рейдерський наїзд, але в якому сенсі він може вас кришувати? Держава ціни на молоко регулювала, але твердий сир не молоко.
Пошкрябайте ще трохи в черепній коробці. Зараз в Україні не дрібні торговці, а великі власники, які володіють не однією фабрикою, вони самі вам будь-який рекет кришануть. Вони за сумісництвом є і владою. Але це не міняє суті. Криза перевиробництва не дивиться на ранг капіталіста. Навіть Ахметов в інерв’ю пам’ятається мріяв, про розвинутий внутрішній ринок. Напр. зараз метал важко експортувати бо демпінг з Китаю, а на внутрішньому ринку метал не потрібен, бо машинобудування накрилось. А накрилось воно тому, щр свого часу продукцію не було кому продавати, бо грошей не було напр. в фермерів, щоб трактори купувати.
Якщо ж ви натякаєте, що вони якусь дрібноту чавлять, так це входить в правила гри.

Перегляд дописусерпинка (31.05.2018 – 21:47) писав:

А що, організувати це мабуть можна, перевірити техніку виробництва, закупку сировини (якусь контрабанду вам підсунуть), перевірка пожежки чи податкової забезпечать вам темне кримінальне минуле, про вас в газетах напишуть, документальний заказний фільм по телику покажуть. Одним словом фантазії є де розгулятись. :D
Так нормально, якщо мене не перевіряти, я вам в сир ще не такого підсиплю. Але звичайно ж я в знайомих ЗМІ буду жалітись, як держава давить бізнес перевірками. :wink2:
Навіть в власниці сільського магазинчика вистачає коштів, щоб домовитись із збирачами податків. :8:

Повідомлення відредагував kalamar: 31.05.2018 – 22:18

 • 0

#394 kaka

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1950 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 31.05.2018 – 22:15

Перегляд дописуkalamar (31.05.2018 – 15:50) писав:

В СССР молоко здавали щось по 5 коп. Пастеризоване завжли дорожче, його треба завезти на завод, пасетизувати, розлити, завезти в магазин, продати, податки, зарплати шоферам, робітникам заводу, продавцям, прибуток власнику заводу, власнику магазину, прибуток банку, послугами якого користується завод. Це витрати. Але принаймні молоко пенсіонерка ще купить іноді за 20, мова про молокопродукти була. Сир, творіг, масло (це або дешевий сурогат, або не по кишені, але ви або продовжуєте корчити шланга, або просто ніколи не їли власне сиру, і сирного продукту)... теж иноді купить масло, але обережно, бо ціна для неї вже сильно кусається, а про сир - забудьте.
Ну так, а як же ви інакше продукт представите? На то він і Продукт, а не продукт. Так, його возять, перевозять взад-вперед, бочки ним миють, на аналізи беруть. Так, це все витрати, але вони вас потім збагатять, фірма може й збанкрутує за пару років, у нас всі підприємства мабуть збиткові результати мають, зате ви станете поважною людиною, і ваші особисті рахунки в банках зростуть. А фірму можна і поглинути потім іншою, новоствореною.
 • 0

#395 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5035 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 31.05.2018 – 22:33

Перегляд дописусерпинка (31.05.2018 – 22:15) писав:

Ну так, а як же ви інакше продукт представите? На то він і Продукт, а не продукт. Так, його возять, перевозять взад-вперед, бочки ним миють, на аналізи беруть. Так, це все витрати, але вони вас потім збагатять, фірма може й збанкрутує за пару років, у нас всі підприємства мабуть збиткові результати мають, зате ви станете поважною людиною, і ваші особисті рахунки в банках зростуть. А фірму можна і поглинути потім іншою, новоствореною.
Звичайно бувають випадки, коли підприємство купується з метою просто його зупинити. (робітники на вулицю, купівельна спроможність ринку впала) Підприємство може купуватись зі спекулятивною метою, купити, а потім знайти покупця, який дорожче заплатить.
Але ми розглядаємо стандартний випадок, коли ви хочете отримувати із своєї власності постійні дивіденди. Але який стосунок до теми перевиробництва мають ці ваші розтікання мислію по древу? Якщо ситуація ще й не стабільна, рейдерські захвати, отримання влади в державі ворожим кап. угрупованням... то навпаки, робітники сидять без зарплати довше, і криза тільки поглиблюється.
Взагалі не зрозуміло, що ви пишете. В циклі задіяні різні власники. В сітки магазинів свій власник, в заводів - свій. Молоко на завод взагалі не капіталіст возить, а людина, яка так підробляє, їздить по селах і скуповує у людей молоко, а потім здає його на завод. Різницю кладе в кишеню. Далеко не в кожне село зараз вам молокозавод машину пришле. Це необхідні витрати. Я можу купити безпечне молоко у знайомої коли в селі, але в міського жителя нема такої можливості, і якщо він не хоче гратись в російську рулетку з базарним, він мусить в магазині купувати. Я, власне, вам то розповів, бо ви навіть не розумієте, що пастеризоване і базарне молоко різні товари, і смішно порівнювати їх ціни.

Повідомлення відредагував kalamar: 31.05.2018 – 22:41

 • 0

#396 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5035 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 01.06.2018 – 01:16

Перегляд дописусерпинка (31.05.2018 – 11:09) писав:

Діамантова рука 1969 року, Джентельмени 1971, Операція "И" 1965", а Место встречі 1979 (якраз ви були вже у свідомому віці :D , молодшу школу закінчили мабуть). То коли СРСР кишів бандитами? В 60-х, 70-х виходить. А в 40-50-х, як видно з "Места встречі", якраз так як ви пишете: "кримінальний елемент в СССР був професійним (рецидивісти), замкнутим, і малочисельним, звичайний обиватель рідко з тим зустрічався". А вже в 90-х, 2000-х став кишіти ще більше, вийшов серіал "Бандитський Петербург" 2000 р. Це якщо за фільмами судити. А насправді, до криміналу по-різному людей зараховують. До 50-х звичайних селя судили і відправляли масово в Магадан. В середньовіччі вішали за вкрадену свиню. А зараз за мільярди ніхто не питає, де взяв.
Ну якщо ви тоді, в середньовіччі і в 50-х жили, то мабуть знаєте, а не тільки лапша на вухах говорить. Бо, я напр. про переселення народів знаю, а про масові відправки селян в магадан не чув.

Перегляд дописусерпинка (31.05.2018 – 15:24) писав:

Ні. Є потреба і потреби забезпечувати і продукт створювати, бо є різні люди, з різними міркуваннями. Когось треба забезпечити, а комусь Продукт подавай маркетинговий. От ваша сусідка навіть не підозрює, що вона ваші потреби забезпечує. Але ви про це знаєте. І вже точно не на успіх вона працює, коли молоко вам продає.
Ви ж грозились, що ви математик. Я не написав, що обов’язково треба продукт створювати, я написав, що для успіху треба. Автомобілі Форда не були продуктом, засобом пересування. Створення продукту це те, чого не вміли в СССР. Тому прагнули совки продукту (як еллочка в кіно).
СССР не вмів створювати споживацьких продуктів, яких прагнуть, як того ситечка чи айфона, це факт. Авто без викрутасів, одяг без викрутасів.
Але, до речі, СССР прекрасно вмів виробляти технологічно складну продукцію, яка вимагала довгих виробничих ланцюжків. Літаки, кораблі, космічні апарати... Тут бачите в чому справа, ринок з невидимою рукою Адама Сміта кепсько масштабується. одна справа колготки, инша літак. З літаком чи космічною станцією в невидимої руки Адама Сміта виходить доволі кепсько, занадто розгалужений ланцюг виробництва, і навіть в кап. країнах, там на ринок не покладаються.
 • 0

#397 kaka

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1950 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 01.06.2018 – 10:08

Перегляд дописуkalamar (31.05.2018 – 22:06) писав:

Фабрика не кіоск в 90-ті, ніхто її не кришує. Сир не маріхуана. Не диктує уповноважений ціни на сир, ринок диктує. Ви можете втратити свою фабрику в Україні, якщо на вас уповноважений зробить рейдерський наїзд, але в якому сенсі він може вас кришувати? Держава ціни на молоко регулювала, але твердий сир не молоко.
Пошкрябайте ще трохи в черепній коробці. Зараз в Україні не дрібні торговці, а великі власники, які володіють не однією фабрикою, вони самі вам будь-який рекет кришануть. Вони за сумісництвом є і владою. Але це не міняє суті. Криза перевиробництва не дивиться на ранг капіталіста. Навіть Ахметов в інерв’ю пам’ятається мріяв, про розвинутий внутрішній ринок. Напр. зараз метал важко експортувати бо демпінг з Китаю, а на внутрішньому ринку метал не потрібен, бо машинобудування накрилось. А накрилось воно тому, щр свого часу продукцію не було кому продавати, бо грошей не було напр. в фермерів, щоб трактори купувати.
Якщо ж ви натякаєте, що вони якусь дрібноту чавлять, так це входить в правила гри.

Так нормально, якщо мене не перевіряти, я вам в сир ще не такого підсиплю. Але звичайно ж я в знайомих ЗМІ буду жалітись, як держава давить бізнес перевірками. :wink2:
Навіть в власниці сільського магазинчика вистачає коштів, щоб домовитись із збирачами податків. :8:
Якщо великі власники лізуть до влади, то значить їх бізнес таки хтось кришував, а тепер вони вже сам собі пан, кришують бізнес інших мабуть.
Я не знаю тих схем. Але закупівельні ціни на сировину встановлюють власники заводів.

Цитата

...Протягом останніх років гостро постала проблема формування закупівельних цін на молоко, яке закуповується у населення, в зв’язку з відсутністю чіткого механізму встановлення таких цін.
Найпоширенішими порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції є антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання при встановленні цін на молочну сировину від населення, які полягають у встановленні однакових цін та одночасній зміні цін, - змови. Непрозоре встановлення закупівельних цін призводить до недоплати здавачам молока коштів за молочну сировину, а також до того, що населення втрачає зацікавленість в утримуванні великої рогатої худоби...

http://www.amc.gov.u...3061D551E5.app1
Я розумію так, що закупівельну ціну формує той, хто купує молоко як сировину, а не власник корови (їх взагалі ніхто не питає). А вже потім від цих закупівельних цін формуються інші ціни, гуртові і роздрібні.
http://pidruchniki.c...ke_gospodarstvo
Але нема механізму встановлення закупівельних цін, їх від фонаря ставлять, а не на ринку. Тому ваші фантазії, що ціни по чесному на ринку формуються не мають жодного зв'язку з реальністю. :8:

Перегляд дописуkalamar (31.05.2018 – 22:33) писав:

Звичайно бувають випадки, коли підприємство купується з метою просто його зупинити. (робітники на вулицю, купівельна спроможність ринку впала) Підприємство може купуватись зі спекулятивною метою, купити, а потім знайти покупця, який дорожче заплатить. Але ми розглядаємо стандартний випадок, коли ви хочете отримувати із своєї власності постійні дивіденди. Але який стосунок до теми перевиробництва мають ці ваші розтікання мислію по древу? Якщо ситуація ще й не стабільна, рейдерські захвати, отримання влади в державі ворожим кап. угрупованням... то навпаки, робітники сидять без зарплати довше, і криза тільки поглиблюється. Взагалі не зрозуміло, що ви пишете. В циклі задіяні різні власники. В сітки магазинів свій власник, в заводів - свій. Молоко на завод взагалі не капіталіст возить, а людина, яка так підробляє, їздить по селах і скуповує у людей молоко, а потім здає його на завод. Різницю кладе в кишеню. Далеко не в кожне село зараз вам молокозавод машину пришле. Це необхідні витрати. Я можу купити безпечне молоко у знайомої коли в селі, але в міського жителя нема такої можливості, і якщо він не хоче гратись в російську рулетку з базарним, він мусить в магазині купувати. Я, власне, вам то розповів, бо ви навіть не розумієте, що пастеризоване і базарне молоко різні товари, і смішно порівнювати їх ціни.
Не зрозуміло, що я пишу? Я наварила макаронів, та й розмірковую, а ви їжте, пригощайтесь. :D
Я не порівнюю ціни, я порівнюю якраз товари. Один є натурпродукт, один є маркетинговий продукт. Обидва можуть виявитись сурогатами, але то таке, дрібниці, в основному нормальне молоко у нас, що на ринку, що в магазинах.

Але і то і то є продуктом, який в народі називають молоком.

Перегляд дописуkalamar (01.06.2018 – 01:16) писав:

Ну якщо ви тоді, в середньовіччі і в 50-х жили, то мабуть знаєте, а не тільки лапша на вухах говорить. Бо, я напр. про переселення народів знаю, а про масові відправки селян в магадан не чув.
Поправочка, селян, які вели національно-визвольну боротьбу проти комуністичного режиму, і навіть тих, хто їх просто приютив, нагодував. Їх або вбивали або висилали в табори.
Ну от тут можна почитати напевно може, я не читала ще, якщо що.

Повідомлення відредагував серпинка: 01.06.2018 – 10:10

 • 0

#398 kaka

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1950 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 01.06.2018 – 10:39

Перегляд дописуkalamar (01.06.2018 – 01:16) писав:

Я не написав, що обов’язково треба продукт створювати, я написав, що для успіху треба.
Ви писали, що у нас капіталізм квітне, а при капіталізмі без успіху, без Продуктів ніяк, але в нас не капіталізм, принаймні не в чистому вигляді.

Перегляд дописуkalamar (01.06.2018 – 01:16) писав:

Автомобілі Форда не були продуктом, засобом пересування. Створення продукту це те, чого не вміли в СССР. Тому прагнули совки продукту (як еллочка в кіно).
СССР не вмів створювати споживацьких продуктів, яких прагнуть, як того ситечка чи айфона, це факт. Авто без викрутасів, одяг без викрутасів.
Але, до речі, СССР прекрасно вмів виробляти технологічно складну продукцію, яка вимагала довгих виробничих ланцюжків. Літаки, кораблі, космічні апарати... Тут бачите в чому справа, ринок з невидимою рукою Адама Сміта кепсько масштабується. одна справа колготки, инша літак. З літаком чи космічною станцією в невидимої руки Адама Сміта виходить доволі кепсько, занадто розгалужений ланцюг виробництва, і навіть в кап. країнах, там на ринок не покладаються.
Тепер у нас є продукти і з викрутасами і без. Маєте право самі тримати корову, можете до сусідки попроситись пасти одинь день на тиждень корову і безплатно самому надоїти собі молока, можете у неї купити готове, а можете пастеризоване в магазині, зараз ще якесь нормалізоване продають, фреш-мілк (від молокії є), в Британії думають над тим, щоб непастеризоване почати продавати.
 • 0

#399 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5035 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 01.06.2018 – 12:26

Перегляд дописусерпинка (01.06.2018 – 10:08) писав:

Якщо великі власники лізуть до влади, то значить їх бізнес таки хтось кришував, а тепер вони вже сам собі пан, кришують бізнес інших мабуть.

Цікаво, ви значення слова хоч розумієте? Кришували капіталістів в 90-ті роки, коли був період накопичення капіталу, та й навіть тоді, на так капіталістів, як дрібноту. Рекет кришував дрібних торговців, а міліція кришувала рекет. Але наші капіталісти, не американські, вони не будували з нуля бізнес, вони прихватизували совкову власність, і період накопичення пройшли дуже швидко. Після цього вони при владі, можуть кришувати хоч рекет, хоч міліцію, хоч дрібноту, яка зарвалась, і вирішила, що їй теж можна. Це входить в правила гри, більші риби їдять менших, це природа, боротьба за виживання, прояв природи людини, це нормально при капіталізмі, на цьому капіталізм будувався і будується. Американські власники пасовиськ на дикому заході просто відстрілювали новоприбулих конкурентів, у нас цивілізованіше.

Перегляд дописусерпинка (01.06.2018 – 10:08) писав:

Я не знаю тих схем. Але закупівельні ціни на сировину встановлюють власники заводів.
Ага. Ви прямо бум-бум-хо-хо. Тільки схотінки ви можете встановити.
Є різні варіанти. З нашим сиром. Якщо я з вами конкурую, то я і ви пропонуємо "фермеру" (бабі в селі) закупівельні ціни на молоко для сиру самостійно. Вона продасть тому, хто більше заплатить. Якщо у нас картель, ми домовились, і виставляємо одну ціну. Фермер дивиться, що молоко приймають за копійки, шле нас обох на три літери, ріже корову, і займається вирощуванням малини. Про це і була мова, тому і падає поголів’я.
Варіанти. Якщо ваша капіталістична партія зараз при владі, ви можете приймати потрібні закони. Напр. ви можете заборонити експорт потрібної вам сировини, напр. заборонити експорт металобрухту, якщо ви "металург", чи необробленого кругляку, якщо ви деревообробник (СОТ і ЄС сваритиметься на вас пальчиком). Але навіть так, ви можете трохи впливати на ціну, але ви її не встановлюєте.
І другий варіант, це виробництво побудоване по совковому, а не по ринковому принципу. Ви контролюєте повний цикл виробництва. Виробник сировини теж у вашіц власності. Ви самі орендуєте землю, вирощуєте корма, маєте комбікормовий завод, утримуєте ферми, і з молока робите сир. Тут ви справді встановлюєте "закупівельні ціни", але це міні совок в межах вашої компанії.

Повідомлення відредагував kalamar: 01.06.2018 – 12:36

 • 0

#400 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5035 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 01.06.2018 – 13:04

Перегляд дописусерпинка (01.06.2018 – 10:39) писав:

Тепер у нас є продукти і з викрутасами і без. Маєте право самі тримати корову, можете до сусідки попроситись пасти одинь день на тиждень корову і безплатно самому надоїти собі молока, можете у неї купити готове, а можете пастеризоване в магазині, зараз ще якесь нормалізоване продають, фреш-мілк (від молокії є), в Британії думають над тим, щоб непастеризоване почати продавати.
Все те було за совка. І товари з викрутасами, імпортні, теж були. Вони тоді були викрутасіщі, ба то не був китайськиї ширвжиток, джинси - американські, електорніка - японськя. Тепер американці не виробляють джинсів, а японці побутової електроніки, але вони зберегли за собою виробництво складної продукції машинобудування. А ми, капіталізувавшись, розвалили заводи які могли виготовляти складну продукцію, а колготок наші капіталісти виробляти так і не навчились. Китайці, літаки, тільки тепер освоюють потрохи. Європейці на то кооперуються половиною Європи.

Повідомлення відредагував kalamar: 01.06.2018 – 13:04

 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 3

0 користувачів, 3 гостей, 0 анонімних